Na eenjarig bestaan blijkt: VEERTIEN TON HERINNERING Goede resultaten voor Schiedamse iiandbalteams uitnodiging van SOS: Op Gasten uit Spanje en het grote dierenbos NO AD non ongeslagen Q „Hear-in' voor t Oude Noorden Taxi chauffeurs vergaderen Erasmus sprak boeiend speel maar raak m i; Modemagazijn I Alleen verlies voor DW S-dames HetVrffeVolK Geen kans voor Schiedam tegen Zwervers Lustrumtocht Schiedam-Zuid groot succes mm Oogstclienst hervormde kerken Trouwen op muziek in Boskoop Drastisch Grote pech Korfbal: O Tafeltennis: HENGELSPORT Sinterklaas DINSDAG 14 OKTOBER 1969 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggeefsters) De Stichting Opbouw Schiedam, de SOS, die zo graag een zalencentrum wil hebben achter het Stedelijk Museum in de stad, heeft nu een goed jaar gedraaid. Volgens voorzitter F. Steren- berg is dat eerste jaar „een moeilijke periode" geweest. Hij vertelde één en ander daarover op een persconferentie in De Amstelbron in verband met de op liande zijnde sinterklaas- en kerstactie van.de stichting. (Van onze sportredactie) Het afgelopen weekeinde heeft over het algemeen goede re sultaten voor de handballers gebracht. Uitgezonderd de dames van DWS 2 kwamen alle teams tot winst. In deze wedstrijd keken de roodzwarten al snel tegen een 2O-achterstand aan. Zwer vers, zeer fel begonnen, gaf in de beginopstelling geen enkele kans weg, zodat Schiedam slechts eenmaal de hal in het aanvalsvak kon krijgen. plgpëp** Dit is de 14 ton wegende „bint", die als herinnering aan de Barendrechtse brug op een sokkel in het recreatieterrein Oude Maas wordt geplaatst. Gisteren werd het stalen gevaarte samen met de laatste overspanning van zijn plaats gehaald. De gemeente Barendrecht heeft het bijna tien meter hoge reehtersteunstuk van het hefge- deelte. gekocht van sloper Rijsdijk uit Hendrik Ido Ambacht. Een „tedere" herinnering? (Van een onzer verslaggeefsters) Binnenkort komt Meneer De Uil met zijn hele familie uit de Fabeltjeskrant naar Schiedam. Hij doet dat op uitnodiging van de Stichting Opbouw Schiedam, die hiermee zijn steentje wil bijdragen aan de feestelijkheden in de maand december. Meneer De Uil: met z'n hele familie naar Schiedam. r> (Van een onzer verslaggevers) Erasmus sprak gisteravond in de kleine zaal van de Rotter damse Doelen. Leerlingen van het Gymna sium Erasmianum voerden er een 'collage' op van teksten uit de werken van hun schutspa troon, getiteld „Erasmus spre kend". 5-El Broersvest 111 - Schiedam - Tel. 267416 l! lm \t I PAG UvA Ib Stichting Opbouw in Schiedam geen onverdeeld succes Voorzitter Sterenberg blijkt niet ge heel ontevreden over de gang van za ken in het afgelopen jaar. Maar: „Het was wel zo dat we er hard aan hebben moeten trekken", vertelde De DWS-dames startten goed en hebben Verburgh 2 uit Poeldijk han den vol werk gegeven. Helaas is het aanvalswerk van dit team nog niet vlekkeloos. De stootkracht ontbreekt nog. waardoor veel kansen verloren gaan. DWS wist Verburgh in de eerste helft goed te beteugelen wat in een 0—2-vcorsprong van Verburgh resul teerde. Na rust bleef DWS lange tijd stand houden, terwijl in het DWS-doel Els van Diggelen in een uitstekende vorm verkeerde. Gerda Buytenhek liet DWS juichen door de stand op 1—3 te brengen, maar met nog tien minuten speeltijd klapte het DWS- téam ineen, en haalde Verburgh een verdiende 17-zege. Even heeft het er naar uitgezien dat de heren-ontmoeting DWSNep- tunus geen doorgang zou vinden, daar de scheidsrechter schitterde dooi afwezigheid. De Schiedamse scheidsrechter Leen Varevrfjck bleek gelukkig bereid de opengevallen plaats in te nemen en leidde dit spannende en sportieve treffen op goede wijze. In de eerste helft heeft DWS voor uitstekend handbalspel gezorgd. Vccrral aanvallend vertoonde het vlekkeloos spel. DWS liep spoedig uit naar een 9—O-voorsprong. Neptu nus kreeg meer vat op het spel en kwam voor rust op een 9—4-stand. Na rust verdween het brillante uit de DWS-aanval. Minder goed ver ging het ook de verdediging, die veel gaten liet vallen. Vooral de vele af standschoten van Neptunus was de DWS-defensie te machtig. DWS be haalde uiteindelijk een 1314-over- winning. ton het tempo. Een draaiende bal en een penalty gaf AHC twee treffers. Weer zorgde Lenie Lemson, met Wil Kalkhoven. voor de treffers van Wilton, zodat dit team ten 25-over- winning behaalde. De heren van UVG begonnen de strijd tegen Dynamo 2 met grote pech. Aanvalsleider Ludo van Mil kneusde zijn enkel. Het team stond snel tegen een 3O-achterstand aan te kijken. Het was Ben de Kok die de ommekeer teweeg bracht. Hij zorgde voor een 3—1-stand. UVG werkte zich onder de druk vandaan en kwam tot een 3—3-ruststand. Na rust was er een gelijk opgaande strijd. UVG overwon met 67. De dames van UVG hebben zich hersteld van de inzinking van de vo rige week. Het Haagse Animo 2 bleek verreweg de mindere van UVG. UVG zorgde voor goed samen spel. Na een 31-ruststand zorgde dit team ten slotte voor een 81-over winning. De dames van Wilton waren op be zoek bij AHC in Den Haag. AHC werd volledig uitgeschakeld. Lenie Lemson bleek goed op dreef te zijn en zij was het die voor een 03-nist- stand zorgde. Na rust bepaalde Wil- SCHIEDAM President-directeur drs.H. Clans Abonnementsprijs per kwartaal f 13,52 per maand (geen giro) 4,50 per week L®* losse nummers J «,25 Gironummers Uitsluitend voor abonnements geld 206300 t.n.v. Het Vrije Volk, Amsterdam. Alle andere betalingen 28333 t.n.v. N.V. De Arbeiderspers, Botterdam. Adressen en telefoonnummers Rotterdam: Alle afdelingen Slaak 34, tot 17.00 uur, tel. 010-111030. Schiedam: Passage 20, tel. 010-268798- 265205. Tussen 18.30-19.30 uur iel. 010-288798 Bezorgklachten Een drastisch gewijzigd heren- team van Wilton trad tegen Hercules aan. Dc zwakke verdediging van Wilton was aangevuld met Henk Overheul, Henk Boere en Jcop Geer- lings. Zij kweten zich uitstekend van hun taak en hadden een belangrijk aandeel in de Wilton-zege. In de aanval zorgde het duo. De BoerBrugman keer op keer voor verwarring in de Hercules-verdedi ging. De grote man van dit team, Pim Geerlings, werd door Dick van Zessen op correcte wijze uitgescha keld. Daarmee verdween de stoot kracht uit het team van Hercules. Na een 1—7-stand ging Wilton in de tweede helft over tot een vertra- gings-taktiek, Herkules herstelde zich, maar kreeg niet voldoende vat op het spel van Wilton en meest een 612-nederiaag incasseren. hij, terwijl hij daar gelijk aan toe voegde: „Dat is nu nog zo". Zoals bekend voert de SOS de Schiedam-zegelactie. Volgens de heer Sterenberg heeft het winkelend pu bliek nog niet goed door dat deze zegclactie ..zuiver voor het belang van de stad is opgericht". De zegelopbrengst gaat in een pot. naar de bank. liever gezegd, er wordt opgespaard voor een zalencentrum. „We hadden gedacht één, mis schien zelfs twee ton per jaar aan deze actie te kunnen overhouden", aldus de voorzitter. Het afgelopen jaar heeft de actie rond de 65.000 gul den opgebracht. Maar er zijn 30.000 gulden aanloopkosten gemaakt en betaald. Er blijft dus 35.000 gulden aan. eigen kapitaal over. Dit geld is o.m. belegd in obligaties. De actie begon met ongeveer 175 deelnemende winkeliers. Dit aantal liep terug tot 80. terwijl het nu weer tegen de 125 aanzit. En er is nog steeds een stijging van het aantal deelnemers. Plantin zjn er voor meer en ook andere acties in de toekomst. Welke, dat kon voorzitter Sterenberg nog niet vertellen. Wel kon hij vertellen dat in het verleden verschillende ma len een poging tot actievoeren is on dernomen, maar dat deze pogingen wegens gebrek aan voldcende mede werking van anderen, o.a. vereni gingen, zijn gestrand. Dan is het volgens de voorzitter een probleem dat zijns inziens de mensen moeilijk te krijgen zijn tot het voeren van een grote actie. .Al le wijken willen hun eigen sinter klaas en hun eigen zegeltjes", merk te hij op. Hij onderstreepte dat liet hier toch gaat om één groot gezame- lijk doel: een zalencentrum. Kort om. hij zou graag zien dat de Schie damse bevolking net zo enthousiast dit doel zou nastreven als de mensen in de stichtingscommissic dat zelf (.helemaal gratis, voor niets") doen. Toegegeven werd wc! van de zijde van de commissie dat hetgeen de stichting doet en wil misschien voor het publiek wat vaag is. Wat men weet is dat de stichting hoopt te ko men tot de realisatie van een zalen centrum, een miljoenenproject. Maar dat is eigenlijk ook het enige. (Van onze sportredactie) Eerst na 4—0 kon Schiedam iets terug doen en deed dit via doelpun ten van Ger Overkleeft en Arie Jan sen. Het werd nog even spannend toen Freek Veer 4—3 scoorde, maar Zwervers zag het gevaar tijdig en liet het niet verder komen en. doel puntte nog tweemaal, waar Schiedam niets tegenover kon stellen. Succes en Vlaardingen hebben de punten gedeeld in een niet op hoog peil staande wedstrijd. Henk Hassfeld en Marijke Groe nendijk scoorden resp. 2—2 en 32. Door het benutten van een strafworp kwam Vlaardingen nog verdiend naast Succes. Teen Cees Passchier na de 40- aehterstand in de wedstrijd tegen Kinderdijk voor ODI de korf vond. kregen onze stadgenoten eindelijk loon naar werken. Het goede verweer van ODI mag niet onvermeld blijven, te meer daar men met één speelster te weinig moest aantreden. De eerste aanval, nu slechts bestaande uit 1 dame en 2 heren, wist nog enkele kansen te scheppen en goed gesteund door mid denvak en verdediging wist men de ze handicap goed te weerstaan. Doel punten konden evenwel niet uitblijven en Kinderdijk kwam op 1—0 via een strafworp. Na rust wisten de Kinderdijkers beter van hun numerieke meerder heid te profiteren en liepen uit naar 40. Het einde kwam met een 5—1-ne- derlaag, maar spelend zoals zater dag zullen zeer zeker nog de nodige punten door ODI behaald worden. Andere uitslagen: Schiedam 2HP V 2 25. Het Zuiden 5—Schiedam 3 4—2. Charlois 2Succes 2 24, Spartaan 4Succes 4 04. ODI 2— KOAC 3 10—0, ODI 3—IJselVogeLs 2 4—0. (Van een onzer verslaggeefster) De eerste lustrumtocht van de wandelsportverenig. Schiedam-Zuid is een groot succes gewerden. De mars telde 1100 deelnemers, een aan tal waarop de organisatoren niet had den gerekend. De helft van de netto opbrengst van deze tocht kemt ten goede asn de Stichting Zwembad Zuid. Hoe hoog de opbrengst is kon men neg niet vertellen. Berekend moet neg worden welke kosten er zijn gemaakt en wat er precies aan inschrijfgelden is binnengekomen. Jir «Tv (Van een. onzer verslaggeefsters) De jaarlijkse oogstdienst in de her vormde kerken van Schiedam wordt gehouden op zondag 19 oktober. In de morgensdiensten wordt dan de „dankstond voor het gewas" ge houden, Na de dienst zullen gemeen teleden bakjes fruit en bloemen rond breiden bij bejaarden, zieken en een zamen. Een groot deel van deze „groeten van de kerk" zijn bestemd voor ver pleegden in de twee Schiedamse zieken- en bejaardenhuizen. (Van onze sportredactie) Door een 73-zege op Impuls bleef het Schiedamse NO AD in de tafel- tennjscom petitie ook na de derde wedstrijd ongeslagen. Aanvankelijk kon Impuls de goed spelende NOAD-ploeg nog wei bij benen. Zelfs wist Impuls een 3-2- voorsprong te nemen, door overwin ningen van Nederhof en Herkens, die eveneens het dubbelspel wonnen. Hierna was het echter afgelopen. Bayings, Pageraas en De Lange maakten steeds In twee sets korte metten en stevende regelrecht naar een 73-zege. Opvallend zijn de prestaties van De Lange in de competitie. Na drie wed strijden heeft hij nog geen enkele partij verloren. (Van een onzer verslaggeefsters) De Schiedamse hengelsportver eniging „De Alfer" heeft een onder ling concours gehouden in de Rotter damse Schie. Er werden 96 maatvis- sen gevangen. De uitslag is: 1 H. Burggraaf, 20 stuks, 347 cm; 2 A. Burggraaf. 22 stuks, 332 cm; 3 H. van Katwijk, 15 stuks, 252 cm; 4 R, Versteeg, 12 stuks, 187 cm; 5 J. Schramade, 10 stuks, 163 cm. (Van een onzer verslaggevers) De huwelijkssluiting in Bos koop wordt er (voor de liefheb bers) een stuk aantrekkelijker op nu men het jawoord kan laten begeleiden door stemmige ach tergrondmuziek. Men kan kiezen uit vijf pro gramma's met werken van de bekendste componisten als Beet hoven, Bach. Mozart, Handel, Grieg, Dvorak, Schubert, Liszt, etc. De trouwlustigen die geen muziek wensen moeten dit bij het, aantekenen kenbaar maken. De Fabeltjeskrant-figuren komen in het kader van de sinterklaas- en kerstactie van de stichting. De diere- familie geeft op maandag 29 de cember. in de kerstvakantie, een drietal voorstellingen in de sporthal Margriet. Iedereen, jong en oud. is welkom. Kaarten vcor de voorstelling kan men gratis krijgen door Sctnedam- zegels te sparen. Een volgeplakt boekje met vijf gulden zegelwaarde geeft recht op drie toegangskaarten. Voor 200 zegels kan men één kaart krijgen. Kaarten kunnen tegen inlevering van de boekjes worden afgehaald aan het kantoor van de VW en de Schie damse Gemeenschap aan de Planta ge. De stichtingscommissie rekent op 1500 tot 2000 bezoekers per voorstel ling. Weliswaar hebben niet alleen kinderen toegang, er zal wel voor worden gezorgd dat de ouderen niet met de beste plaatsjes gaan strijken. Schiedam-zegels zijn bij ongeveer 125 winkeliers in de stad te krijgen, zo werd gisteren op een persconferen tie ter gelegenheid van de actie ver teld. Alle winkeliers die regelmatig Schiedam-zegeis afnemen, doen aan de actie mee. Ook andere midden standers kunnen tegen betaling van inschrijfgeld, meedoen, (Van een onzer verslaggevers) Bewoners van het oude Noorden te Rotterdam kunnen met klachten, vragen en ideeën over zaken als sport, recreatie, kinderspeelgelegenheid, ver keer, onderwijs, huisvesting enz. te recht op een hear-in", die op 21 ok tober wordt gehouden in het wijkhuis. Ie Pijnackerstraat 102. Organisator van de hear-in is het voorlopige wijkcomité. (Van een onzer verslaggevers» De Nederlandse Bond van Ver- voerspersoneel heeft alle taxichauf feurs opgeroepen tot een openbare vergadering in de nacht van 16 op 17 "oktober, In gebouw Odeon aan d° Gouvemestraat Een overeenkomstige oproep is ook uitgegaan van de afdeling Verkeer van het Onafhankelijk Verbond van Bedrijfsorganisaties De beide vak organisaties zuilen niet apart, maar gezamenlijk vergaderen De onvrede in het taxibedrijf is groot. De chauffeurs willen naar een beter beloningssysteem, een centrale tele foon, waarmede het Rotterdamse taxibedrijf bevrijd zou worden van een stuk onmatig grote onderlinge concurrentie tussen de taxibedrijven en zij willen ook voor dit jaar een overbruggingsregeiing om de loon achterstand in te lopen. Dit pakket van verlangens is door de NBV in een uitvoerig ultimatief schrijven aan de werkgevers voorge legd me; verzoek hierop voor 17 ok tober ti reageren Tot dusver is enig antwoord on deze voorstellen ach terwege gebleven. Docenten, technische staf en teer lingen rallen anoniem» hadden ge tracht er een boeiende voorstelling van te maken. Dat is wel gelukt. Erasmus las voor uit zijn brieven, zijn vriend Beatus Rhenanus sprak frag menten uit zjjn levensbeschrijving van Erasmus. Tussen deze statische onderdelen door kon men genieten van een bril jant voorgedragen fragment uit de Lof der Zotheid, de geënsceneerde aankomst van Paus Julius II bij de hemelpoort (uit het aan Erasmus toegeschreven pamflet tegen deze paus) en een aantal aardig gespeel de fragmenten uit de Colloquia. De sfeervolle kostumering, de keu ze van de teksten (in een soms snaakse vertaling» en de verzorgde opvoering maakten er een genietbaar geheel van. Alleen stoorde het grote projectiescherm als achtergrond, vooral omdat er zo weinig, en dan ook nog slechts één maal functio neel, plaatjes werden geprojecteerd. Het tegendeel van verlevendiging, zc'n dood scherm. Niettemin kwam Erasmus tot Seven. Een waardig be wijs van de kracht van het woord. Een boek met dit merk I is een waardevol werk De SOS organiseert ook weer de officiële intocht van Sinterklaas in de stad. De opzet van het feest is gelijk aan die van voorgaande jaren. Sin terklaas komt de 22ste november. Hij zal aankomen op het Hoofd. Vandaar maakt hij een rijtoer te paard naar het stadhuis. Daar zal burgemeester H. Roelfsema van Schiedam klaar staan om de goed heiligman te ontvangen. Vanaf het stadhuis zal Sinterklaas een rondrit door de stad maken. Ui teraard in gezelschap van zijn Zwarte Pieten. Voorts zal een groot aantal muziek- j j gezelschappen van de partij zijn. I OH jurkje kan ertegen. Het is van DRALON, dus makkelijk was baar. Maal 116 32,95tan. maat 146 1,20 st. p. .n. I »E'S| *trl f £1 i-SI

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1