SVV-secretaris Cor de Vries: Zomerse vakantie voor de schooljeugd UV G-heren goed in de running Beheerscommissie voor Landvreugd PASSAGE 7 Juliana laat zege aan Haagse PVC Expositie uit particuliere collecties I Eerste nederlaag voor damesteam Voorstel B. en W. Schiedam: Eerste zege voor ODI in competitie Inbraken en diefstallen in Schiedam In 1970 gasten uit Engeland en Duitsland Goudse politie belegert vier kwajongens in molen Schrijfmappen Volleybal: In Stedelijk: m Ook PPSC SOMS VAN U Esperanto-agendo Jeugduitwisseling: Instuif Korfbal: Keihard 1SCB!E0AMSE= 1 ZAAIERS I 1001 Bazar Broersveld 45 Goede blijvende bijverdienste VOORMAN of VOORVROUW DINSDAG 21 OKTOBER 1969 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 (ADVERTENTIE) in leer en plastic i SCHIEDAM an een onzer verslaggevers) Enige tijd geleden maakte HBSS-serretaris M. Klink ken baar dat liij SY Vs handelwijze inzake het spelen op zaterdag bepaald niet toejuicht. „Wanneer S\weer op zaterdag speelt." zo liet bij weten, ..zal ik SVV benaderen om samen tot een oplossing te komen." SVV speelde daarna inder daad op zaterdag (11 oktober tegen GVAV) en de heer Klink zocht, zoals hij had aange kondigd, contact met SVV. In zijn brief aan SW sprak hij over 'honderden guldens scha de die SVV HBSS berokkende, wanneer het op zaterdag speelde'. In het Stedelijk Museum. Schiedam wordt van 20 decem ber tot 19 januari een' ten toonstelling gehouden van kunstbezit uit particuliere col lecties in Schiedam, Het is vakantie en de zon schijnt. Moeder, wat wilt u nog meer? Geen gejengel van kinderen die zich stierlijk vervelen in huis omdat herfststormen en slagregens het buiten spelen onmogelijk maken. Niets van dat alles. Het zomerse weer viert nog steeds hoogtij. Regenjas en kaplaarzen blijven (nog) in de kast. Daarom dit zomerse tafreeltje, midden in de herfst. Een plaatje van kinderen die driedubbel genieten: van de vakantie, van de zon en van de speeltuin in het Schiedamse Beatrixpark. Nu al heeft de voorberei dingsvergadering plaatsgevon den voor de internationale jeugduitwisseling 1970,' waar ook Schiedamse jongeren weer aan zullen deelnemen. (Van een onzer verslaggeefsters) Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben de ge meenteraad een ontwerp-verordening voorgelegd waarin de instelling en de werkwijze van de 'Beheerscommissie Centrum Landvreugd' wordt vastgelegd. Volgens deze verordening zal de commissie tot taak krijgen het centrum Landvreugd te beheren en te exploiteren. Het korfbalweekeinde is voor de Schiedamse spelers uiter mate gunstig geweest. ODI boekte voor het eerst in deze competitie de volle winst. Hierdoor kwam GKV 2 met 3 punten op de laatste plaats. Succes speelde gelijk tegen TOV en Schiedam overwon Blauw Wit '51. aank. verkoopster Die zaterdagclubs moeten niet zo kinderachtig doen (Van onze sportredactie) In een goede volleybalwedstrijd heeft Juliana, ondanks felle tegen stand. toch de zege aan het Haagse PVC moeten laten. Het debuterende PVC bracht Juliana in de eerste set in grote moeilijkheden door snelle en gevarieerde aanvallen. In korte tijd werd het via 71 en 125 een 35-5- set overwinning voor de nog steeds ongeslagen zijnde Hagenaars. De tweöe set gaf een totaal ander spelbeeid te zien. Juliana, nu gewend aan het verrassende speltype van. de Hagenaars, antwoordde met harde aanvallen en een steeds groter wor dende inzet. PVC werd steeds meer in de verdediging gedrukt. Juliana, spelend met steeds meer zelfvertrou wen. ging door naar een 1710- voarsprong. De toch wel iets con stanter spelende PVC'ers kwamen terug tot 1010. De enorme inzet ran Juliana leek beloond te worden. Via goed opgezette aanvallen kwam Juliana voor met 13—14. Op dit moment had Juliana de wedstrijd in ziin voordeel kunnen beslissen. De steeds beter spelende Juliana-ploeg zag echter geen kans dat beslissende puntje te scoren. Achttien minuten lang bleef de stand 1515, waarop PVC de beslis sende punten kon maken om deze set met 1715 te winnen. Juliana miste juist in deze set nog voldoende rou tine. In de laatste set bleek Juliana, on danks de tegenslag in de voorgaande set, weer met een groot enthousiasme een góéd antwoord te hebben cp het snelle aanvalsspel van PVC. Na een wat krampachtige start stond Ju liana met 71 achter. Het technisch beter spelende Juliana kwam terug tot 7—7. PVC, met de steun van. een 20-voorsprong, nam wat Zieer ri sico waardoor Juliana kon bouwen aan een 3—10-vocrsprong. De strijd ging gelijk op tot 12—12. Hierna wist PVC echter, mede door enkele Ju- liana-fouten, ook deze set te winnen met 15—12. Uitslag 3—0 voor PVC, welke door deze overwinning zijn ongeslagen positie wist te hand haven. Dames. Het eerste damesteam van Juliana verloor wat teleurstellend met 03 van koploper DRL. De enorme vecht lust van Juliana was in deze wed strijd volkomen zoek. De grotere rou tine van de doorgaans oudere DRL- speelsters gaf de doorslag. Verder liet hij In zijn schrijven we ten dat hij met het SVV-bestuur een bespreking wilde voeren om tot een vergelijk te komen. Vorige week reeds heeft SW-secretaris Cor de Vries schriftelijk geantwoord op het verzoek van HBSS. .Daarin heb ik geschreven", aldus de SW-secretaris, „dat we van een bespreking afzien. Het is toch waan zin dat wij het tekort dat zaterdag verenigingen lijden, moeten bijpassen. Wanneer je zoiets verlangt, loop je tien jaar achter. Bovendien spelen we slechts in uiterste noodzaak op zaterdag, omdat de centen bij ons een te belangrijke rol spelen. We leven immers in het betaalde voetbal en dan kunnen we niet met iedere amateurvereniging rekening houden. Normaal hebben de zondagsclubs last van ons. Die hoor je toch ook niet. Misschien misgunnen de zaterdag- verenigingen de zondagselubs het bui tenkansje van geen betaald voetbal op zondag. Nee, die zaterdagclubs moeten niet zo kinderachtig doen. Voor SW geldt nog altijd: Wat liet zwaarst is moet het zwaarst wegen", aldus Cor de Vries. Commentaar op het besluit van de SW-secretaris om geen bespreking met HBSS aan te gaan. gaf de heer Klink niet. „In ieder geval niet voor dat ik de brief van het SVV-bestuur heb ontvangen", liet de HBSS-secre- taris weten. Noordzij weien, „maar gewoon om dat we dit als bestuur verpacht wa ren tegenover onze leden. Vorige week hebben we echter een keurige brief van SVV ontvangen. Natuurlijk hebben we alle begrip voor de financiële moeilijkheden waarin SW verkeert. Daarom is voor ons de zaak afgedaan en blijven we met SVV in de beste verstandhouding leven", aldus de heer Noordzij. (Van een onzer verslaggevers) Gisteren zijn er in Schiedam weer diverse inbraken en diefstallen ge pleegd. Op het terrein van de N.V. Kray- ema aan de Strickïbdeweg werd een keet opengebroken. Een grote hoe veelheid gereedschap werd meegeno men. De keet wordt gebruikt door de N.V. Kuypers. Ook in de kantine van Ursus op Harga is weer ingebroken. Aan de achterzijde van het gebouw werd een ruit vernield. Koeken, saté en limo nade zijn verdwenen. De vijftigjarige stucadoor L. H, uit Schiedam deed aangifte van dief stal van een aanhangwagen, die hij op de Lange Haven had gezet. uit de vrachtwagen van de der tigjarige Rotterdamse chauffeur P. J. J. verdwenen twee slaapzakken, tt tas roet gereedschap en papieren. De auto stond geparkeerd in de Nieuw- Mathenesserstraat Overigens heeft ook het PPSC-be- stuur gereageerd op het „zaterdag voetbal" van SVV. „Niet omdat we een tegenmoetkoning hadden ver wacht", liet PPSC-voorzitter L. (Van een onzer verslaggeefsters) Deze tentoonstelling omvat zowel tekeningen, gouaches, grafiek, schil derijen, beelden, kunstnijverheid en ethnografica uit alle tijden, als bui- teneuropese kunst. De te exposeren stukken kunnen vóór 1 november bij het museum wor den ingeleverd. De kunstwerken die nen duidelijk omschreven te zijn. zo mogelijk met vermelding van de tijd waaruit het desbetreffende stuk da teert. In verband met beperkte expositie ruimte zal uit de inzendingen een selectie worden gemaakt. Het museum zorgt voor vervoer en verzekering van de kunstwerken. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9—17 uur, behalve op zaterdag en zondag: Kinderschoentje, pakje kinderkle ding, 1 paar herenhandschoenen, kin derjasje, reserveband, vulslang tank auto, gevaren driehoek, 1 kg gewicht inschrijvingsbewijs, bankbiljet, arm bandje, ring met 2 sleutels, contact sleuteltjes, 7 sleutels, meisjesbril, ring met 2 sleutels, aktentas, idem, portem. m. inh., idem m. inh., idem dames m. inh., diplomatentas. Te bevragen bij de vinders: Portemonnee m inh., M Meijer, J Ou- degeeststr 1, idem F Bakker, Lange Nieuwstr I21b6, idem dames m inh. De Leede, fa. De Kroon, Rembrandtl. 8, idem inh huissleutel, Pijnacker, B Verhallenplein 162; fietstas m inh, L Kerkiaan, Kerklaan 77: parapiuie, v d Laan, Heemskerkstr 40; portemonnee m inh," P Schoenen, Parkweg 377: Teddybeer, De Kort. Rembrandtlaan 33a; 'kinderfietsje, Vermeulen, West- vest 64f; kinderfiets, Leuver, Ooster straat 7: ring met 3 sleutels, mevr. Boot, B v Haarenlaan 1139; vulpen. Christen, KI Katerstr 148: kinderbril Knook, v Oldenbarneveltstr 74; zak mesje, M v Zon. Boerhaaveplein 5a: herenbril, J v d Plas, Nobelstr 113 R'dam, tel. 288741; 3 stuks sleutels en nageltang. Station NS Schiedam: 8 stuks sleutels, beheerder benzinesta tion, Lange Nieuwstr; jongensbril, J Gunter, v Hogendorpstr 43; aanste ker, Den Uijl, C v Zantenpl 27: sleutel Zonneveld, S v Houtenlaan 17; kin derhorloge, Kunst, B H G.laan 245; broche, C Vuyk, Petuniastr 24a "Vlaar- dingen; dameshorloge, I de Goede Wouwerlaan 12a, R'dam, tel, 372519; dassenklem. postkantoor, L Nieuwstr; loonzakje. Maas, Boerhaavelaan 99a; herenhorloge, Tiele, Nic Beetsstr 24b; damesarmband, mevr Bal, Raemae- kersstr 199; dameshorloge, v d Mast. Vlaardingerdijk 239a; herenhorloge, v Alphen. L Nieuwstr 49; schakelarm band, Heijnsbroek, IJsselmondesestr 56; muntbiljet, postkantoor L Nieuw - straat; polshorloge, De Leede, Joppe- laan 7zakagenda, A Meijer. Willems- kade 35a; bromfietsbewijs, Penders, J v Zutphenstr 87; duo-zit. Schuitema ker, Kamperfoelielaan 14; trui, mevr Heesbeen, C v d Lindenlaan 99; mar mot, mevr v d Kraan, Boerhaavelaan 71; ongeringde parkiet, J M Kolk- hoven. Vlaardingerdijk 396 Viifslui- zenflat. Dierentehuis, Sint Anna Zusterstr: bastaardhond, reu. zwart-crème: zwerfkat igewond); zwarte hond met witte bef. Merkredon, la 22an de oktobro kiubvespero. Parolkaskado ce kado H. Letsch sr Lekstraat 100b. Unu popoio, unu lingvo. (Van een enzer verslaggeefsters) De bijeenkomst is gehouden in Ess- lingen. Aanwezig waren vertegen woordigers uit het Franse Vienne, het Zweedse Norköping, het Italiaan se 'Udine, het Engelse Neath en uit Schiedam. Het voornaamste punt van bespre king was het vaststellen van de data waarop volgend jaar de uitwisselin gen. zullen plaatsvinden. Voor wat Schiedam betreft: deze stad zal van 1 tot 15 augustus gas ten uit Esslingen en Neath ontvan- gen. Schiedamse jongens en meisjes zullen in deze steden van 18 juli tot 1 augustus te gast zijn. Mogelijk komt er ook nog een uit wisseling tussen Vienne en Schiedam. De vroegere boerderij „Land vreugd" wordt, zoals bekend, het wijkcentrum voor de Groenoord-be- woners. Bij verschillende wijkbewo ners is het idee gerezen om onder toezicht van het college van B. eti W. het beheer van dit centrum op zich te nemen. Uit het voorstel aan de raad over dit onderwerp blijkt dat B. en W. positief tegenover deze gedachte staan. Verwacht wordt dat de boerderij begin november in gebruik kan wor den genomen. Momenteel zijn de ver- bouwings- en opknapwerkzaamheden druk aan de gang. In de boerderij komt o.m. een aparte kindercrèche. In een onlangs gehouden vergadering van het be stuur van de wijkvereniging Groen- oord is besloten de activiteiten rond om de crèche uit te breiden. Bij wijze van experiment zullen gedurende drie maanden kinderen vijf ochtenden per week in de crèche ondergebracht kunnen worden. De bedoeling is dat de cbrèche onder leiding komt van een gediplomeerde kracht. Voorts is ook ét plan gelanceerd om straks, warn,eer de boerderij klaar is. met een instuif voor de gehele jeugd uit Groenoord en Kethel te beginnen. Deze instuif wordt georganiseerd door de wijkvereniging Groenoord. in samenwerking met de Nederlands hervormde en de rooms-kathoüeke kerken. Een werkgroep is begonnen met het uitwerken van dit gezamelijke plan. De bedoeling is de instuif zaterdag morgen voor de jeugd van 6 tot 12 jaar te houden en op zaterdag avond voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Gezocht wordt nog naar men sen die willen meehelpen aan de uit voering van de plannen. (Van een onzer verslaggevers) Vier kwajongens hebben maan dagmiddag in molen De Punt aan de Veerstal te Gouda een waar beleg van bijna een uur door staan. Zij werden betrapt toen ze spijkers naar voorbijgangers gooi den. Omdat de trap gebarrica deerd was en de bovenste ladder in de kop van de molen was op getrokken, kon de politie de jon gens niet bereiken. Er moest een ladderwagen van de brandweer aan te pas komen, viertal is op het politiebureau ernstig on derhouden over ziin wangedrag en heengezonden. (Van onze sportredactie) De heren van UVG blijven goed in de running. Het ging tegen het Rot terdamse Snelwiek 2 zeer snel van start en had in korte tijd een 30- voorsprong. Snelwiek had eerst weinig vat op het spel van UVG, maar langzamer hand raakte het ingespeeld en ont stond er een boeiende strijd, waar in UVG een 63-ruststand bereikte. Na rust trachtte UVG succes te behalen door korte combinaties. Veel pech met schieten hield de uitslag iets te laag. Snelwiek raakte geïrri teerd, waarvan UVG gebruik maak te en een 97-zege behaalde. Doel man Rob Bokhorst was bij UVG de grote man. De dames van UVG hebben re vanche genomen op het Vlaardingse Hollandiaan, waarvan in de uitwed strijd met 1—6 werd verloren. De UVG-formatie draaide nu goed. Voor al de verdediging deed van zich spre ken door met een gesloten formatie Hollandiaan weinig kansen te bie den. Een kleine aarzeling gaf de gasten de kans om hun enige tegen doelpunt te scoren. Na een 51-ruststand heeft UVG zich na rust erop toegelegd het spel in handen te houden. Dit ging ten koste van de aanvalskracht. maar met een 6—1-zege was UVG best te vreden. Scheidsrechter Van Keulen leidde de ontmoeting op uitstekende wijze. De dames van Scylla hebben te gen het Rotterdamse Atomium, hun eerste nederlaag geleden. Het Schiedamse team stond tegen over een sterke verdediging, die zich niet snel liet verrassen. Atomium ging sterk van start en kwam snel op een 20-voorsprong. Na rust ging het Rotterdamse team onversaagd door en liep uit naar 4—0, Scylla trachtte al het mo gelijke te doen om tot beter samen spel te komen, maar het schoot te snel en te onzuiver om werkelijk ge vaarlijk te worden. In de laatste fase van de strijd red de Carla van Wameien voor Scylla de eer en bracht daarmee de eind stand op 4—1. De heren van DWS hebben weder om de volie winst binnen weten te halen. Gemakkelijk hebben zij het beslist niet gehad tegen Westlandia, dat DWS met drie punten volgt op de ranglijst. De eerste helft was een botsing van twee systemen. Westlandia had een gesloten verdediging op de cir kel, die geen moment wilde uitstap pen. Hierdoor werd het niet gemak kelijk voor de DWS-aanval, die trou wens zwak op schot was. westlandia had voor rust een klein overwicht, dat in een 34-ruststand werd uitge drukt. Na de thee kwam DWS beter in zijn spel. Eindelijk kreeg het zijn gasten uit de verdediging, waaruit het een 9—5-zege opbouwde. Bij DWS viel vooral het. goede spel van Joop Breedveld op. De dames van DWS hebben niet veel weerstand kunnen bieden aan het Rotterdamse Schutters. Na vijf minuten moest DWS zijn doeiverdedigster Tillie Debet reeds missen. Zij raakte door een onge lukkige val geblesseerd. Els van Diggelen nam haar taak over. maar ock zij had moeite met de gevaar lijke Schutters-aanvallen. De aanval van DWS was niet op dreef. Steeds weer werd er onzuiver geplaatst. Ook het samenspel was zwak. In de eerste helft bouwde Schutters een 4l-voorsprong op, om die na rust tot 10i te vergroten. Ook de reserve-dames van DWS hebben de winst uit handen moeten geven. DWS heeft zich het spel van het Haagse Hygiea op laten dringen, waardoor de gasten alle gelegenheid kregen om volledig in hun spel te komen. De DWS-aanval kroop keer op keer in de „mupur," die Hygiea had. d opgezet maar verzuimde om hier op tijd uit te stappen. Hygiea was aanmerkelijk zwakker dan in de thuiswedstrijd, die het toen met 106 won. Nu werd het een 25-zege, na met de rust reeds met 02 te hebben voorgestaan. De dames van Wilton hadden be zoek van liet Haagse Kwiek Sport. De Wilton-dames hebben het er Ie- lijk bij :aten zitten in cieze strijd, i Schiedam over een betere conditie te Succes heeft de hele wedstrijd te gen een achterstand aangekeken. Reeds binnen vijf minuten werd de verdediging tweemaal gepasseerd. Pas in tweede opstelling was 't Ben- no v. Krogten die kon scoren, waar na de ruststand door TOV op 3—1 bepaald werd. Na het rustsignaal verkleinde Els Ruseier de achterstand van Succes tot- 32. Hierna liep TOV uit tot 5—2. Succes was nog lang niet versla gen en nam het initiatief over. Henk Hassfeld en Benno v. Krogten brach ten de spanning er weer volledig in door twee kansen te benutten. 5 Het verdiende gelijke spel werd kort voor tijd door Fred Lalau gereali seerd. 55. Schiedam versloeg Blauw Wit '51 in een niet al te vriendelijke wed strijd met 84. Vooral na rust bleek Vooral verdedigend was het team erg zwak. Kwiek Sport, dat toch beslist niet sterk is. kreeg steeds weer de kans om tot gevaarlijke aanvallen te komen, doordat de Wilton-defen sie verzuimde attent op te treden. Het werd een verdiende 58-zege voor Kwiek Sport, Ook de heren van Wilton hadden beschikken, wat voor de Dordter.a- ren aanleiding was dit met keihard spel te beantwoorden. De rust ging in met 22 door doelpunten van Ger Overkleeft en Freek Veer. Na rust liepen de roodzwarten re gelmatig uit. De doelpunten werden gemaakt door Chris Niehot (2 maalt Arie Jansen. Gcr Overkleeft. Freek bezoek van Kwiek Sport. Het is een Veer en Nel Sluymer. zeer rommelige wedstrijd geworden. In de eerste helft was het een vrij vlotte strijd van iwee gelijkwaardige teams, waarin Wilton de ruststand bepaalde op 53. Na rust werd de strijd allengs rommeliger en harder en moest arbiter Levsenaar streng optreden. Aanvoerder Middeldorp moest zelfs het veld verlaten, daar de arbiter natrappen had geconsta teerd. Wilton kreeg twee strat'worpen toe gewezen. maar die bleven onbenut. Toch behaalde Wilton een magere 1110-zege. De groeiende vor mvan de laat ste weken heeft geresulteerd in een prima overwinning van ODI op Maassluis. Op eigen veld werd met 64 gewonnen. Costick Toussant opende de sco re, waarna Maassluis de balans in evenwicht bracht. Het tweede en derde doelpunt nam Arie v. 't Hoff voor zijn rekening, waarna Hans Ser mon de stand op 4—1 bracht. Het werd nog even spannend, toen Maassluis in korte tijd op 4—4 kwam. Cees Passchier maakte met twee goals aan alle onzekerheid een einde. Avondleetuur, Idvlle, Jerry Cotton. Agent X. Rimboe. Colt 45 en i 0,25 per stuk, rullen 15 ct. tnkoop Verkoop en rul- ten van boeken Ook vrijdags od de markt. Voor onzichtbaar STOPPEL naar C. J. Helnsbruek, Frans Halsplein 2. tel. 010—267090 Kupsaiuri neieue. de stiiua vuur de BETERE PERMANENT. Ai unze permanenten t 10.— excru- slef BTW Gratis öaleo ett brengen per luxe-auto voor permanent. Kapsalon Hélèna, Rembranatlaar, 22 Schiedam, te! 26 71 70 Boekhandel HANAU vraagt Soit. schriftelijk ot telefonisch 269663. Hoogstraat, 50. Schiedam. Voor het uitreiken van kranten aan bezorgers In eer. van onze t? SClïlrclSSS. s tu&>eu naif 4 cn half zoeken wij een fHnke Inlichtingen wordpn eaarnc verstrekt aan ons kantoor ie .Rotte**-- ihim. blank 34, td. 11 10 30. toestel 43.

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 1