'KROMME WILLEM' IS DE STER VAN HET SAN SIRO-STADION MIL AN - COACH BOOS mm Feijenoord laat A C Milan geknakt m GRATIS EXPORT w ITALIAANSE KNMI HAD GELIJK Wiin van Hanegem: 1 m Waar is Rocco? 1-0-nederlaag goed uitgangspunt COMBIN SCHUIFT BAL LANGS TREYTEL WéÈim KANS op EXTRA FLES pullovers voor mannen mm: mm -f «v- i£ Dat nooit! i5 m waw m 2 x Wim Moeilijkheden Waarschuwing aan Laseroms in UEFA-rapport DONDERDAG 13 NOVEMBER 1969 HET VRIJE VOLK Van onze speciale verslaggever LOET VAN SCHELLEBEEK MILAAN - woensdag. 'Kromme Willem' was de ster. Applaus en bewondering begeleidden altijd weer zijn acties. Wim van Hanegem was bij Milan—Feijenoord, verkondigden de mees ten, de beste van de 22. k - MHhttBHB Van onze speciale verslaggever JEN VLIETSTRA MILAAN, woensdag. Feijenoord droeg Let hoofd fier om hoog. Mannen als Wim van Hanegem, Wim Jansen en Theo Laseroms keken uitdagend naar de bijna in de mist schuil gaande tribunes van het San Siro-stadion op. Zij hadden met i0 van de wereldkampioen AC Milan verloren. Akkoord! Maar zij lieten dezelfde overwinnaar en wereldkampioen als een geknakte ploeg naar de kleedkamer vertrekken, uitgeflo ten door het eigen publiek. ■Mt - li in w$m êim§ Eddy Treytel is nog wel uitgevallen naar de bedreigde hoek maar op het schot van Milan-aanvaller Combin heeft hij geen antwoord. Haarzuiver was de bal. Theo Lase roms rechts, springt te laat bij. In het midden Israel en Van Hanegem, die door de bliksemactie van Lodetti (links van Combin) geheel verrast werden. Coen Moulljn is Anquiletti voorbij. Toch zet een andere Milan- speler hem de voet dwars: Rognoni, die zijn achterspeler te hulp is geschoten. (Van onze speciale verslaggever) MILAAN (woensdag) Het Italiaanse KNMI had het goed gezien: Milaan zal op woensdag 12 november wel eens in de mist gehuld kunnen zijn. dachten de weervoorspellers en dus werd AC Milan Feijenoord naar de middaguren verschoven. Hoe juist deze beslissing is geweest bleek deze dampige middag in de betonnen kuip van San Siro. Al bij het begin van de tweede helft (15.30 uur) werden de lichten ontstoken en hoe meer de wed strijd vorderde, des te moeilijker werd het voor de 25.000 toeschouwers op de tribunes het spel te vol gen. En 's avonds, omstreeks het tijdstip dat Milan —Feijenoord oorspronkelijk zou aanvangen, was Milaan in dichte nevel gehuld. 'In Rotterdam knjg en we het moeilijk Van onze speciale verslaggever nOET VAN SCHELHEBEEK MILAAN, woensdag Waar was N. Koren? In de gewelven van San Siro weerklonk de roep om de man, die antwoord moest geven op zoveel dringende vragen. Waar was Nereo Rocco? Niemand, die het wist. Drie kwartier nadat het toch ze gevierende AC Milan onder een hels fluitconcert het veld had verla ten en lang ook na het moment, waarop de laatste speler nors kijkend en met geen stok aan het praten te krijgen de kleedkamer de rug had toegekeerd, bleek dat de vogel was gevlogen. 'Dat klopt.' glimlachte Georg Kessler eerst toen. 'Ik heb hem direct na afloop weg zien gaan.' Rocco was kwaad, kennelijk. Karl Heinz Schnellinger, Miians blonde libero., lichtte zij het met tegenzin een tipje van de sluier op: 'Rocco is ontevreden over onze prestaties. Maar wie is dat niet? Ik ben het ook. Goed, het was een zwaar veld en Feijenoord speelde beter, veel beter zelfs, dan wij hadden verwacht. Maar dat neemt toch niet weg, dat wij gewoon slecht draalden. En weg glipte Schnellinger. Want ook hl], onvermurwbaar sluitstuk van Miians oerdegelijk geheel, had van Rocco de uitdruk kelijke opdracht te zwijgen Franco Carraro evenwel liet zich de mond niet snoeren. Immers, hij, hoe jeugdig ook, is de clubvoorzitter en dus Rocco's (goed betalende) broodheer. En al liggen in Italië de verhoudingen in het arbeidsvlak dan ietwat eigenaardig (de Milane se dagbladen meldden ook tijdens het verblijf van Feijenoord, elke dag wel een staking), een werkge ver laat zich net zo min als bij ons door een werknemer de wet voor schrijven. Carraro sprak derhalve. 'Milan is moe,' was zijn oordeel. 'Het elftal heeft In een te korte tijd te veel zware wedstrijden moeten spelen (Estudiantes, Roma, Inter. Feijen oord). Zelfs een topteam kan niet altijd in topvorm zijn. Ter veront schuldiging van Milan kan misschien worden aangevoerd, dat Rivera al snel met een blessure aan het linker been moest uitval len, dat daarna ook Sormani werd vervangen en dat op het eind An- quiletti nog geblesseerd raakte. Ja, en nu! Nu zal de beslissing wie er naar de volgende ronde gaat in Rotterdam moeten vallen. Wi.ï zullen het zeker niet gemakkelijk krijgen. Feijenoord immers Is mij geweldig meegevallen, Eén ding staat vast, Milan zal het daar an ders moeten aanpakken dan het het hier deed.' Terwijl in de cabine van Feijen oord de verliezer toch de vreugde van de gezichten te schep pen was. daalde de stemming in het Milanese kamp met de minuut. De handen in de broekzakken, met de rug tegen de muur. liet Feijenoords ruggegraats de gebeur tenissen nog eens aan zich voorbij gaan. 'We hadden natuurlijk een groot voordeel: we wisten alles van Milan. Die wedstrijd van zondag, tegen Inter, heeft ons ook zo ge weldig geholpen. Daar vandaan wisten we bijvoorbeeld dat Prati, als je op zijn hielen gaat staan, meestal Ljn achterwerk erin draait, op die manier de tegenstan der opzij zet. pats. weg is-ie. Een kwartier lang lukte hem dat vanmiddag weer. Daarna hield Plet Rorneijn hem twee meter voor zich en we hebben Prati niet meer gezien. En Rivera en Sormani. ze zijn niet aan de bal geweest. Dat is de verdienste van Wim Jansen. En zo deden we allemaal wat. We heb ben, vind ik dan ook, goed gespeeld. Van tevoren zou ik getekend heb ben voor een 10 nederlaag, dat mag je gerust weten. Maar achter af, nee, er had meer ingezeten. Frans Hasil bijvoorbeeld heeft twee kansjes gehad, die met een beetje geluk een doelpunt hadden kunnen opleveren. In Rotterdam krijgen we het nu moeilijk. Milan is, dacht ik, uit nog sterker dan thuis. Hadden wij de volgende ronde willen halen, dan zou het hier 1—0 voor ons moeten zijn geworden. Milan zou Jan in Rotterdam hebben moeten aanval len, waardoor er voor ons mogelijk ruimte zou zijn ontstaan. Ik zie ons dus nog niet in de volgende ronde. Maar daar is dit resultaat niet minder om.* 'Waarom zouden wij in Rotter dam tegen Milan geen kans maken?' Ernst Happels altijd vriendelijke ogen schoten een ogenblik vuur. 'Wij waren vanmid dag toch niet minder dan Milan? Hebben we ze niet conditioneel en speltechnisch overtroffen, waren we niet 65 van de 90 minuten aan bal? Goed, we zullen op onze qui vive moeten blijven, niet overmoe dig worden, maar kansloos, nee dat zijn we beslist niet'. Fijenoords trainer die de inten se voldoening over het welslagen I van zijn strijdplan van het gezicht straalde, aarzelde niet de spelers de lof toe te zwaaien die zij ver dienden. 'Ze hebben stuk voor stuk de tactische opdrachten voor de volle 100 percent uitgevoerd. Dat middenveld, Jansen en Van Hane gem. grandioos! Er is maar één aanmerking. Hoewel ik er dezer dagen nog eens extra op heb geha merd, dat Milan de vrije trappen vaak razend snel neemt, stond nog niet iedereen bij die vrije trap die vooraf ging aan het doelpunt op zijn plaats. Rinus Israël over Milan's treffer: 'Als die lui een vrije trap tegen krijgen, trapt er altijd wel iemand de bal weg of gaat er voor staan. Wij niet. wij sjokken weg en zijn verrast voor we er erg in hebben.' En over Feijenoord'Zoals we van daag speelden, behoren we v»el tot de Europese top, dacht ik. Maar ik zeg opzettelijk zoals we vandaag speelden. Want zondagmiddag te gen Haarlem zullen er misschien zijn die zeggen: 'Ze horen nog niet in de eredivisie. Wilde Feijenoords tegenhanger van Milan. Schnellinger zich liever niet optimistisch uitlaten over de return. Eddie Treytel had wel hoop. *Milan viel me een beetje tegen. Met de steun van het pu bliek, moet het in Rotterdam toch kunnen". En Ove Kindval! ging zelfs nog verder. 'Welzeker hebbek we een kans in Rotterdam. Hoe dan een doelpunt te maken? Ach, Schnellinger is niet z'j snel meer.1 De twee tegenstanders die Wim Jansen tijdens het duel met Milan rechtstreeks tegenover zich vond, (Gianni Rivera en Angelo Sorma ni) zochten de een na de ander de kleedkamer op. Geblesseerd of ont moedigd? Wim Jansen, allang geen 'Wimpie' meer, wist het niet. 'Maar veel last heb ik niet van ze gehad. Ja, Rivera blijft altijd een jongen om in de gaten te hou den. 'Zo denk je: nu staat hij stil, nu kan ik wel even van hem van daan. of hij is ineens verdwenen. Maar toch, ik vond Sormani lasti ger. Beweeglijker vooral en harder. Onze kansen in Rotterdam? Ach, Milan is uit ook verschrikkelijk sterk. Maar ik dacht dat die 10 een redelijk uitgangspunt was.' - "T ssr*a i, De kans op een gelijkspel heeft er voor de Rotterdammers geruime tijd dik ingezeten. Zij zouden zo'n puntendeling ook alleszins ver diend hebben. Alle hoop blijft nu gevestigd op de return van 26 no vember in Rotterdam, waarvoor de kaartjes op de zwarte markt met de minuut in prijs stijgen. Een ogenblikje van onachtzaam heid van de niet al te zeker gestar te Rinus Israel is in feite voor Feijenoord noodlottig geworden. Dat was al in de achtste minuut van de wedstrijd. Het wederzijds terreinverkennen was nog volop aan de gang. Toen besefte Rinus even niet, met welk een snelheid Gianni Rivera een vrije trap kan nemen. Hij wilde zijn verdediging nog organiseren toen de bal al op weg was naar de donkere Nestor Combin, die afgaf naar de snel op gekomen Lodetti en meteen zelf in volle spring lag. Giovanni Lodetti zag het gat en legde de bal er prompt in- Voor Combin was het toen niet moeilijk meer Eddy Trey tel van dichtbij laag en in de ui terste hoek te passeren (10) V if -k.*v fsakjLkt De kleine 25.000 Italianen rea geerden opgewekt en gingen er eens goed voor zitten. Maar op het door drenkte veld beten elf Rotterdamse jongens met nog groter vastbera. denheid op hun kiezen. Voor hen géén debacle! Dat nóóit! En zie wat gebeurde! Daar gin gen ze de eigen verdediging goed gesloten houdend, toch net dat kleine beetje naar voren, dat nodig was om op het middenveld de meerderheid te veroveren. De Itali anen konden hun ogen niet meer geloven. Ene Wim Jansen van wie zij nog nooit hadden gehoord wees hun idool Gianni Rivera naar een figurantenrol terug. Hij liet hem eenvoudig nog nauwelijks aan de bal komen. Zo zeer voelde de Italiaan zich daardoor zelfs vernederd, dat hij zich niet te goed achtte om Jansen een stomp onder de gordel te geven. Blonde Wim rolde er krimpend van pijn van over de grasmat, maar bleef ook daarna de baas over Rivera. Kort voor de pauze gaf deze daarom mismoedig zijn plaats aan Rogno- ni. die rechtsbuiten ging spelen- Als directe tegenstander van Jansen ging Sormani fungeren, één van de beste mannen van de Itali aanse ploeg. Maar die gat na een half uur in de tweede helft ook al volkomen leeggespeeld de pijp aan Maarten en zijn plaats aan Fonta- na. Zegt het iets, dat het trotse AC Milan tegen Feijenoord twee uitge bluste spelers, directe tegenstan ders van Wim Jansen, moest ver vangen Inmiddels rolde het 'hand-ln- hand' al kwartieren aanmoedigend van de tribunes omlaag. Het ge fluit van de Italianen werd er vol- komen door overstemd. De hel van San Siro was weggevaagd. Men kon zich op sommige ogenblikken in het Rotterdamse stadion wanen. (ADVERTENTIE) bij elke aankoop van een héle lies - i i;*\ 'Vat 'm koel' De luide aanmoedigingen waren terecht. Was daar niet Wim van Hanegem, die als spelmaker zijn buurman Wim Jansen nog over trof? Hij speelde zijn beste wed strijd, die hij ooit voor Feijenoord heeft gespeeld. HIJ drong volleerde Italiaanse profs van de bal af en hij passeerde hen vanuit zo'n on uitputtelijk Arsenaal van schijnbe wegingen, dat zij wel goedwillende amateurs leken. Men hield niet op zich daarover te verbazen. Zwierf daar ook niet Coen Mou lljn over het hele veld? Sprintten niet keer op keer de vleugelverde digers Piet Romeijn en Theo van Duivenbode ver naar voren bij beroemdheden als Pierino Prati en Angelo Sormani vandaan? Laat deze lofzang overigens niet de indruk wekken, dat Milan van het veld werd gespeeld. Over het geheel was het een boeiende strijd tussen twee ploegen, die beide ope rerende van uit een gesloten verde diging volkomen aan elkaat ge waagd waren- Feijenoord speelde daarbij duidelijk met grotere inzet en meer eerzucht dan de wellicht ietwat vermoeid en blasé geraakte wereldkampioen. Feijenoord pres teerde daarbij het welhaast onge looflijke door op het middenveld een overwicht te veroveren. Van dat ogenblik af waren de Rotter dammers het meest in de aanval. Men kan evenwel niet stellen, dat zij ook voortdurend het gevaar lijkst waren. Hier geldt welhaast: integendeel! Bedreven als- het in zijn vertrouwde tactiek van verde digen en snel uitvallen is. slaagde Milaan er enkele malen in de de fensie van Feijenoord in grote moei lijkheden te brengen, waarbij Nes tor Combin opviel als een man, die snel naar een vrije positie kan sprinten en hard kan schieten Ronduit teleurstellend moeten voor de Italianen de prestaties van het gouden tweetal Rivera-Prati ge weest zijn. De verdediging van Milan met Schnellinger als dirigent speel, de zeer solide. Opmerkelijk was echter, dat zij zelfs via de vleugels veel minder in de aanval durfden te gaan dan die van Feijenoord. Dat was toch wel tekenend voor d# kracht van de Rotterdammers, om dat daaruit bleek, dat de Milanese verdedigers deaanvallers van Feijenoord geen moment alleen durfden te laten. Milan—Feijenoord was een voor de aanwezige Nederlanders heel boeiende en opwindende wedstrijd, waarin de door Happel zo be kwaam geleide Rotterdammers een topprestatie leverden en zeker een gelijkspel hadden verdiend. De Mi-: lanezen kwamen naar de in bun ploeg samengebalde kwaliteiten magertjes voor de dag en stelden hun supporters ernstig teleur. Mis schien hebben zij Feijenoord toch wat onderschat. Misschien zijn zij na de tweevoudige krachtsexplosie tegen Estudiantes toch voor een tijdje over hun top heen (Van onze speciale verslaggever) MILAAN (woensdag). Op verzoek van scheidsrechter Weyland gin gen aanvoerder Rinus Israel, ma nager Guus Brox en betaald voet bal-voorman Gerard Kerkum on middellijk na afloop naar 's arbi ters kleedcabine. Guus Brox later: 'De waarschuwing aan Theo La seroms komt in het rapport te staan, dat naar de UEFA gaat. De vermaningen voor Israel en Santin niet. De scheidsrechter vertelde dat da waarschuwing voor Theo pas gaat meetellen als hij In één van da drie eerstkomende Europacup-duels een zodanige overtreding begaat, dat een schorsing moet volgen. De vermaning van vanmiddag zal dan bezwarend werken.' (ADVERTENTIE) Sirédufi «-Aft

Het Vrije volk | 1969 | | pagina 2