JONGERENCOMMISSIE SCHIEDAM HEEFT CONCEPT-NOTA GEREED Bloedneus bij ilton-1 eptunus 1 Kroniek1969toont Potterdammer ook alsmeedenkertje Activiteiten van p.v. nion en De ostduif De Olifant overgenomen kolen VREDEBREGT PASSAGE 7 LEERLING- en jlANKOMEN VERKOOPSTER I Hearing over eugdnota op 3 februari Drie kinderen uit auto geslingerd Jitloting premielening Rotterdam rouw overlijdt aan gevolgen van aanrijding i Taken Fmictionaris voor Natrap Handbal ADMINISTRATIEF 1970 erenigings- nieuws Esperan to-agendo DINSDAG 6 JANUARI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 13 I i.' 1 SCHIEDAM De jongerencommis sie in Schiedam die bezig i? met de voorbereiding van een nieuw plaatselijk jeugdbeleid, zal in februari aan de gemeenteraad rapport uitbrengen van haar werkzaamheden en bevindingen en te vens niet een voorstel komen. Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Erasmus en sex. maar ook sport, on derwijs. uitbreiding van ha vens én industrie, eigenlijk alles wat m Rotterdam in 1969 actueel was, is tot en met vrijdag 16 januari te zien bij Kroniek 1969, een ten toonstelling in de hal van het stadhuis. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse ccncoursvereniging De Post duif begon het nieuwe jaar met het organiseren van een hok- kenshow, waarbij de leden de gelegenheid kregen hun beste duiven in viertallen te exposeren. I Van onze sportredactie) SCHIEDAM In de Rotterdamse sporthal De Enk heeft hel de teams van DWS niet erg meegezeten. De dames van DWS hadden aan Snelwiek een heel lastige tegenstandster, zoals trouwens te verwachten was. Trainer Rondberg had z jn dames duidelijk goed voorbereid op deze strijd. De Rotterdamse formatie ging al dadelijk fel van start en gaf de DWS-verdediging handen vol werk. De aanval len werden ruim opgezet, waarbij het spel zeer beweeg lijk was. (ADVERTENTIE) Boterstraat 64 tel. 26 84 8t ADVERTENTIE [ijl Modemagazijn ALJA kan plaatsen Mondelinge sollicitatie ft ti'i 1 'pen wer] cgroe p moet j«3i if'dbeleiio]buwen nelwiek te asti< voor l)\\ S-dames an een onzer verslaggeefsters De commissie is, zoals be kend, gevormd op de eind ok tober vorig jaar gehouden hearing over een nieuw te vormen jeugdbeleid. De com missie heeft bijna wekelijks vergaderd. Resultaat daarvan is dat drie commissieleden nu met een con cept-nota zijn gekomen. Deze nota is gisteravond op een commissie vergadering behandeld. Zij be helst het voorstel zo spoedig mo gelijk te komen tot de oprichting var een open werkgroep, die een nieuw beleid moet gaan opbouwen. Zodra de open werkgroep er is, zul len, aldus het concept, de huidige Schiedamse Jeugdraad en de ge meentelijke adviescommissie moe ten verdwijnen. Het feit namelijk dat deze twee organen een „onbetreurde dood" zijn gestorven, is aanleiding ge weest te gaan preAen over 'n nieuw jeugdbeleid. De voorbereidingscommissie wil dus niet gelijk al een orgaan ter vervanging van Jeugdraad en ad viescommissie. Ze wil eerst een jaar de gelegenheid geven uit te doktoren hoe dat nieuwe jeugdbe leid er zal moeten gaan uitzien. Dat houdt in dat de werkgroep ex periment te werk zal gaan. In de inleiding van de concept nota wordt gewezen op de noodza kelijkheid van veranderingen op 't terrein van jeugd- en jongeren werk. Het leefmilieu van jeugd en jongeren is, aldus het werkstuk \eel gevarieerder geworden. Vol gens de voorbereidingscommissie gaat het deze groepen niet alleen meer om zaken als vorming en ont wikkeling. Bij jeugd en jongeren is, zo wordt gesteld, de ontmoeting, het gesprek, de ontspanning van zeker zoveel waarde. In de nota wordt voorts o.a. ge steld dat vrijetijdsbesteding steeds mmder plaatsvindt in georganiseer- (Van een onzer verslaggeefsters i SCHIEDAM Elk tijd schema kan zomaar de mist ingaan, heeft burgemeester H. Roelfsema van Schiedam in zijn nieuwjaarsrede gezegd toen hij weer een poging waag de een tijd te noemen waarop het bestemmingsplan voor de Mnnenstad ter tafel zou komen. Ook de mensen in de com missie die zich bezighoudt met de voorbereiding van een nieuw plaatselijk jeugdbeleid, hebben hun tijdschema de mist zien ingaan. Drie mensen van de voorbe reidingscommissie zijn gister avond met een concept-nota gekomen. De bedoeling was tijdens die vergadering waar nodig de concept-nota te wijzi gen en deze dan op 12 januari op een hearing aan de hele .'Schiedamse jeugd en alle 3chiedamse jongeren voor te leggen. Eerst wanneer dat is gebeurd kan de definitieve nota met voorstellen naar het gemeentebestuur. Bij de behandeling van de nota bleek echter dat verschil lende punten, zoals de taak van de open werkgroep, con creter uitgewerkt moeten wor den. Helemaal eens was men het ook niet over de manier waar op volgens het concept de voordracht wordt gemaakt voor de bestuursleden van de tot een gemeentelijke stichting- om te vormen open werkgroep. Daarom is er op woensdag 21 januari opnieuw een (open bare? vergadering van de voor- bereidingscommissie waarop de iteindelijke nota ter sprake komt. Dan zal ook een voor bracht worden gemaakt voor het bestuur. Een en ander zal dan op een dinsdag 3 februari te houden hearing aan de Schiedamse jeugd en jongeren worden xirgelegd. Vervolgens is er op woensdag 4 februari de laatste commissievergadering waarop, mede aan de hand van hetgeen op de hearing naar voren is gebracht, de nota wordt ge maakt die nog diezelfde maand naar de gemeenteraad moet. 3 de groepen en er de wens is naar meer mogelijkheden tot het kiezen tan een activiteit en minder tot dat van een organisatie. Het doel van de open werkgroep is dus een stedelijk orgaan op te richten: een Jeugdraad, een raad voor jeugd- en jongeren, of hoe dat orgaan' ook mag gaan heten. Dit orgaan moet in staat zijn tot een zo volledig mogelijke dienstverle ning te komen ten einde én geor ganiseerde en ongeorganiseerde groepen in de gelegenheid te stel len hun activiteiten in optimale vorm te realiseren. De taak van de open werkgroep is volgens de nota een inventarisa tie te maken van de leefwijzen van de jeugdigen en jongeren tussen de 6 en de 30 jaar. Andere taken zijn: informatie te verzamelen over hun activiteiten, accommodatie, plannen, wensen en behoeften, te zorgen voor een goede communica tic tussen overheid, instellingen en jongeren, adviezen te verstrekken aan overheid en particulieren en diensten te verlenen ten behoeve van 't pleatselu'k jeugdwerk. Voorts zal de open werkgroep activiteiten moeten stimuleren en zonodig uit voeren, documentatie moeten ver zorgen en informatie en voorlich ting moeten geven ten dienste van het jeugdbeleid. Aan de hand van alle ingewon nen informatie zal de open werk groep een rapport dienen op te stel len, waarin voorstellen worden ge daan omtrent de structuur van het op te richten stedelijk orgaan. Ook worden in de concept-nota werkwijzen aangegeven via welke door de open werkgroep concrete gegevens kunnen worden verza meld. Bijvoorbeeld door het houden van hearings, enquêtes, literatuur onderzoeken en door het afleggen van bezoeken bij alle mogelijke groepen cn groepjes in clubhuizen, sociëteiten, jeugdhuizen, café's en friettenten. Doelstellingen van het stedelijk orgaan, waar de open werkgroep naar toe wil, zullen volgens de concept-nota zijn: het bevorderen van het jeugd- en jongerenwerk, de verbetering van het plaatselijk jeugdbeleid, stimulering van het jeugdbeleid in het geheel van het ■plaatselijk welzijnsbeleid, algemene beleidsvoering, begeleiding en coör dinatie. Over de samenstelling van de open werkgroep zegt de concept nota dat deze zodanig moet zijn, dat er waarborgen zijn voor een goede taakverdeling. Zaak is dat er enthousiaste en deskundige men sen in de werkgroep komen en geen mensen die een bepaalde groep vertegenwoordigen. Volgens de concept-nota moet de open werkgroep een gemeente lijke stichting worden. Het bestuur moet bestaan uit zeven mensen, die door het gemeentebestuur wor den benoemd via een voordracht van de voorbereidingscommissie. Maar zodra echter de voorberei dingscommissie de voordracht heeft gemaakt, aldus het concept, krijgen alie jongeren beneden de dertig jaar gelegenheid tegenkan didaten te stellen. Op een daarna te houden bijeenkomst met com missie, jeugd en jongeren worden de kandidaten besproken. Voorts vindt de voorbereidings commissie dat naast de vaste werkgroep aparte werkgroepen in gesteld zullen moeten worden om de verschillende deeltaken van de werkgroep mee uit te voeren. En dan een punt, dat de voorbe reidingscommissie erg belangrijk vindt: aan de open werkgroep, om gezet in een gemeentelijke stichting, moet een staffunctionaris worden toegevoegd. Gesteld wordt dat het voor vrijwillige medewerkers in de werkgroep onmogelijk zal zijn alle gestelde taken binnen een jaar uit te voeren. Vandaar de nood zaak van een full-time kracht, al dus de commissie. Ai v (Van een onzer verslaggevers» ROTTERDAM Op de Pascal- weg is zaterdag de 47-jarige chauf feur B. Wesselink uit Zelliem met zijn vrachtauto geslipt en tegen een andere vrachtauto gebotst. Daarna reed de auto tegen een afrastering, die over een leng te van acht meter werd beschadigd. Door de botsing werden drie kin deren uit de auto geslingerd: de achtjarige Freek, de dertienjarige Gerrit en de zeventienjarige Joke Wesseling. Ze werden met verwon dingen aan hoofd en handen naar het Zuiderziekenhuis gebracht. De chauffeur zelf was beklemd geraakt in zijn cabine, maar kon door om standers worden bevrijd. Hij moest met een diepe vleeswond aan de knie naar het ziekenhuis worden gebracht. ROTTERDAM (ANP) Bij de uitloting van de 2V> pet.-premie lening Rotterdam 1952-1 is obli gatie nr. 61727 aflosbaar gesteld met 50.000. Met 10,000,zijn af gelost de nummers 69219 en 83861. Premies van 1000 vielen op de volgende nummers: 15584, 28319, 43005, 47353, 49457, 53213. 60597. 74066, 92699 en 97745. Verder zijn afgelost vijf obligaties met een premie van 500 en 482 met 150. Foto's, luchtfoto's, aquarellen, prenten, spotprenten (sterk ver groot) en publikaties, alle afkom stig uit het gemeente-archief, laten Rotterdammers niet alleen zien als hoera-roepers bij het slaan van een eerste paal, maar ook als kritische meedenkers met wat in hun stad gebeurt. Onderwijs, kunst ,en industrialisatie geven aanleiding tot vragen naar inspraak. „Een nieuw verschijnsel in Rotterdam?", zo steit een ge- meentebulletin. „In elk geval kwam het in '69 duidelijker naar voren dan in voorafgaande jaren. Een symptoom hieravn," aldus het bulletin, „is het verschijnen van spotprenten op plaatselijke toe standen in de Rotterdamse dagbla den." De tentoonstelling is tijdens de openingsuren van het stadhuis te bezichtigen. Ook op koopavon den kan men er terecht. De uitstekende schutstere. die veelvuldig vanuit de tweede linie felle en zuivere schoten loslieten, werden uitstekend ondersteund door goede cirkelspeelsters, die voor gro te verwarring in de Schiedamse verdediging zorgden. DWS trachtte de zaak te klaren, maar verviel hierbij in soms wat al te zwaar verdedigen, wat tot twee maal toe met een strafworo werd gehonoreerd, waarvan Snel- wiek op de juiste wijze gebruik maakte. Langzaamaan kwam Snelwiek tot een 30-voorsprong. De BWS- aanval werkte hard, maar er kwam niet voldoende gevaar uit. De op bouw werd te aarzelend aangepakt, terwijl een werkelijk gevaarlijk schot ontbrak. Dë DWS-verdediging werkte be kwaam, maar kwam tegen deze overmacht te kort. Snelwiek zorgde voor een 4-ruststand. Na de thee vergrootte Snelwiek de voorsprong tot 61. eer DWS weer eens tot tegenprestaties kwam. Maar het v.as onbegonnen werk. Kansen kre gen de Schiedamse aanvalsters vol doende, maar de afwerking ontbrak volkomen. Het werd ten slotte een allesverdiende zege (93) voor Snelwiek. dat toonde dat het over een goede en technisch bekwame ploeg beschikt. De heren van DWS kwamen m liet veld tegen koploper De Schut ters. lat een punt voorsprong heeft op DWS. De Schutters gingen goed van start en liepen in ongeveer 15 minuten uit tct 30. De aanval van DWS had inmiddels reeds vele po gingen ondernomen om tot tegen- treffeis te komen, maar evenals bij de dames, ontbrak het aanvanke lijk aan een goede afsluiting. Lang zaam aan kreeg DWS wat meel vat op het spel van gastheren De Schutters en kon het de achter stand verkleinen. In de verdediging van DWS was c'oeiman Louis Schilperoord goed op dreef en het is voor een belangrijk deel aan hem te danken dat de Schutters voor rust niet verder kwamen dan een 5—4-voorsprong. In de tweede helft kwam DWS al spoedig naast de Schutters (55), maar het zou slechts van korte duur zijn. Ei kwam steeds meer spanning, vooral omdat de kansen snel wis selden. De aanval van DWS drong steees meer op, maar de verdedi ging van De Schutters, dat zeer goed blokkend werk liet zien, kon he grootste gevaar op tijd klaren. Met nog enkele minuten voor de boeg was een 7—7-stand bereikt. Een break-out van DWS op de val reep. kon door de Schuttersdoel man niet anders verwerkt worden dan met zijn voeten, buiten zijn doelgebied. De spelers maakten zich reeds op voor een strafworp, maar tot ieders verwondering gaf de ar biter slechts een Vrije worp en daarmee was de kans voor DWS om alsnog de volle winst mee te ne men, verkeken. vaar met de 77-uitslag mocht DWS dik tevreden zijn. Ir; de laat ste zes jaren is het DWS nog geen enkele maal gelukt in een uitwed strijd tegen de Schutters een en kele punt te vergaren. Nu zqn zij daar eindelijk in ge slaagd, al hebben zij de achterstand van een punt niet weg kunnen werken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Schiedamse distilleerbedrijf De Olifant(Mel- chers) is opgenomen m het Engels- Nederlandse levensmiddelenconcern, dat onder leiding staat van Caven- ham Foods Ltd. Het Schiedamse bedrijf zal dezelf de directie en staf behouden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zaterdag is de CO-jarige H. Maat uit de Paul Kru- gerstraat te Rotterdam om her, leven gekomen nadat zij bij het oversteken van de Putsebocht was aangereden door een bestelauto. De vrouw werd met ernstig hoofd letsel naar het ziekenhuis Dijkzigt gebracht, waar ze zondag is over leden. De politie van het bureau San- delingplein verzoekt getuigen van dit ongeval zich te melden via te lefoon 14 31 44. toestel 5303. Elk liertal bestond uit een jonge en oude duivin, geflankeerd door een oude en jonge doffer. Uit de zesenveertig ingezonden hokken kreeg bondskeurmeester Maarten Vellekoop het mooiste te kiezen. Zijn keuve viel op het viertal van A. Lems, die tevens met een ander hok beslag op de tweede prijs leg de. Eveneens vielen in de prijzen: 3 H. v. d. Kant: 4 P. Florijn; 5 H. V. d. Kant; 6 W. v. d. Kant; 7 A. Brouns sr; 8 A. Smits; 9 D. Bakker; 10 het jeugdlid H. Brok- ling; II H. Verhaal; 12 A. v. d. Gijp; 13 A. Dingenouts; 14 Th. Jansen. Schoonste individueel beoordeelde duiven: oude doffer en duivin als mede jonge doffer, A. Lenis. Jonge duivin, H. v. d. Kant. Zondag vond een verkoop bij op bod plaats van door leden geschon ken jonge duiven en eieren, waar van de opbrengst diende ter ver sterking van de verenigingskas. Tal van leden maakten gebruik van de hiermee geboden gelegenheid nieuw bloed te brengen in hun luchtren- stai nu het nieuwe seizoen weldra begint. In de* buitenhokken begint het broedseizoen in februari. Bij de hou ders van zgn. binnenhokken liggen de eerste jonge duiven reeds In de broekkommen. De ringen hiervoor mogen op bondsvoorschrift eerst per 1 januari worden afgegeven. Ook de PV Union benutte het weekeinde met het houden van een tentoonstelling voor duiven uit het broedseizoen 1969. Keurmeester W. A. Kramer kreeg deze jonge garde (ingedeeld in verschillende vliegklassen) te be oordelen. De hoogst geklasseerde prijswin naars waren: Doffers tot 100 km bevlogen: 1 en 2 M. Noordijk; 3 mevr A. Lems-v. d. Hoeven. Van 100 tot 300 km: 1 Slegt en Co., tevens schoonste met 9214 pnt; 2 A. Hecren en Zn; 3 M. Noordijk, Boven de 300 km: 1 A. Heeren en Zn; 2 A. Dekker; 3 Wijnties jr. Late jonge doffers: 1. P Bouman; 3 Van Diest en Co. Duivinnen tot 100 km bevlogen: 1 A. Heeren en Zn; 2 mevr. A. Lems- v. d. Hoeven; 3 Th. Willems. Tot 300 km: l en 2 A. Heeren en Zn; 3 M. Noordijk. Boven de 300 km: 1, 2 en 3 A. Heeren en Zn. Deze bekende dui- verhouderscombinatic werd ook nu.nmer één bij de jaarlijkse liok- kenshow van de Concours Combi natie Rotterdam, waar de beste duiven uit Rotterdam en omstreken om de ere-pnjzen kampen. De herenwedstrijd Wilton—Nep- tunus was voor rust een aantrekke lijke en boeiende strijd. Wilton ging ai snel van start en zorgde voor de openingstreffer. Maar Neptunus liet zich niet onbetuigd en kwam snel terug (l—l). Een snel »:n boeiend gevecht ont stond, tussen twee teams die tot op dat moment elkanders gelijkwaar- dige waren. Met wisselend succes werden de aanvallen afgesloten. Te gen het einde van de eerste helft drukte Neptunus even goed door en zorgde het voor een 57-ruststand. Na rust kwam Wilton goed terug; binnen 5 minuten kwam het naast Wilton, om even later zelfs een kleine 98-voorsprong te nemen. Daarna was het echter gedaan met het aantrekkelijke van het spel, ■jvaiit er kwam een naar incident. Een speler van Neptunus vond het noodzakelijk ovi jan Brugman van Wilton na te trappen en een klap in het gelaat te geven, wat Brugman een fikse neusbloeding op leverde. Jan Brugman werd onder de hoede genomen van de EHBO en kwam niet meer binnen de lijnen, terwijl de boosdoener van Neptunus tct ieders verbazing voor slechts vyf minuten van het veld werd ver wijderd. Een en ander haalde de cadans uit het spel tan Wilton, dat daarna snel naar een 1214-neder- laag werd gespeeld. De dames-derby WiltonDWS 2 was er een van meer sportief gehal te. Wilton maakte in deze strijd weer de fout om DWS te voorzich tig te benaderen, hetgeen door speelsters als Nel Robart en Lenie ten. Have snel werd afgestraft. DWS speelde rustig en zelfverze kerd en bouwde langzaamaan een 30-voorsprong op. Wilton kwam onder de druk uit en ging steeds vrijer spelen. Doelpunten bleven hierbij niet uit, maar verder dan 42 liet DWS het met de rust niet komen. Na rust bleef DWS het spel goed in handen houden en gaf het de verdediging van Wilton, die met leeuwemoed het gevaar trachtte te keren, han den vol werk. Wilton probeerde met goed opgezette aanvallen de verde diging van DWS te ontgrendelen, maar Alie Veldhoven en haar mede- verdedigsters gaven geen krimp. Zij dwongen de Wilton-aanval veelvuldig vanuit de meest ongun stige situaties te schieten, zodat menige bal cp de paal of over het doel verdween. DWS bleef de ster kere en aan het einde van de spor tieve. maar ook boeiende stru'd, had DWS een 63-zege behaald. SCHIEDAM PPSC Bij PPSC is men nu al het 50-jarig jubileum aan het voor bereiden, dat op 30 april wordt ge vierd. Iedereen die suggesties heeft voor het feest of er zelf aan mee wil doen, kan zich opgeven bij de feestcommissie. WATERVRIENDEN De Schie damse zwemvereniging De Water vrienden begint op 17 januari met een zogenaamde kwinkeldag voor jongens en meisjes van 6, 7 en 3 jaar. De kwinkeldag is een oehtend- middag-programma met spelletjes en spelen, knutselen en knoeien. De kwinkeldag begint om elf uur en is om ongeveer drie uur afgelopen. SCHIEDAM Merkredon, la 7an de januaro klubvespero. Ni konver- sacios ce kado. H. Letsch sr Lek straat 100b Fropagandu nian karan lingvon. MODEMAGAZIJN BROERSVEST 111 SCHIEDAM TEL,: 267418 Na 6 uur: Mevr. Van Bree. Broersvesl 109.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1