WAARNEMEND VOORZITTER D '66 VAN DER KAMP BEDANKT ALS LID Grote be an op het spel bij TSF1 PARK MET SNEEUW: ALS EEN JAPANSE PRENT I andidaten open werkgroep voor jeugdbeleid gezocht PASSAGE 7 gpspai eurotax 15 11.22 Duitse matroos aangehouden Partij kleding en drank gestolen en Man bekneld tussen deur vrachtauto Toernooi voor kampioenschap van Schiedam ADMINISTRATIEF 1970 j Soms van u Verenigmgs Dammen Open- de ur diens t (Van enig sportredactie) SCHIEDAM Zaterdag be gint in de landelijke competi tie van de Nederlandse Tafel- tennisbond de tweede ronde. Voor het hoofdklasse-team van *t Schiedamse TSF staan grote belangen op het spel. Het team heeft zich met groot gemak voor de promotiegroep naar de ereklasse geplaatst, maar nu moet het gaan be wijzen dat de hooggestemde verwachtingen werkelijk ge grond zijn. De heer Van der Kamp ver tegenwoordigde met de heer H. J. Rouw (gewoon lid van D'66) de democraten in het overleg. - J „J MAAGDENHUIS NIEUWTJE OPPERVLAKKIG VRIJDAG 9 JANUARI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 stijl dat D '66 tijdens de reis uit d e boot is sesta ADVERTENTIE SCHIEDAM (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De heer J. van der Kamp, waarnemend ioorzitler van de Schiedamse afdeling van D'66, heeft be dankt a!s lid van deze partij. Hij heeft dit gedaan na het be sluit vara D'66 zich terug te trekken uit het PAK-overieg. iVan een onzer verslaggeefsters» SCHIEDAM De Schiedamse gemeentepolitie heeft op de "s-Gra- venlandseweg in Schiedam een 25- jarige Duitse matroos aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een fiets te hebben gestolen, die op dé Broersvest stond. Om de eerste plaats, die promo tie inhoudt, zal ongetwijfeld felle strijd geleverd gaan worden. In de (ADVERTENTIE) Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00-17.00 uur, behalve op za terdag en zondag: tasje inh. medi cijnen: legertas inh. broodtrommel; portemonnaie met 'inh.; kinderpor- ténionnaie met inh.; dubbele fiets tassen niet inh.; fietstas met inh.: ïtnipportemonnaie met inh.;,vu!pe autosleuteltjehereubril*. ring met 3 sleutels; bril: rodekruisdiploma: öromi'ietsplaatjebromiietsplaatje; sjaal: minirokje; 6 stropdassen; suede herenhandscoen u-.r, heren- handschoen (1,1herenhand schoen: dameshandschoen; dames glacé d). Te bevragen bij de vinders; fiets tas met inh,. H. de Ruiter. Broers- vest 35 c: damesportemonnaic m. inh,, J. Veth, B. van Haarenïaan 110; diplomatentas met inh.. Storm, J. Oudcgecntstraa! 11: herenporte- monnaie met inh., Verhaal, De "Wil- destraat 5 tel. 266775!para- pluie, v. Laer. P. Potterstraat 37 n; damesportemonnaie met inh., J, J. Hoogendoorn, Maasdamsestr. 10 b; damesportemonnaie met inh., PTT, Hgr Nolenslaan; damesporte monnaie met inh., mevr. Konings, Kortlandtstraat 15 12; aktentas m. inh., v. d. Eater, Eendrachtstraab 60 a; damesbril, mevr. Den Hol lander, Fabristraat 91; rind met 2 lipssleuteis, P, Spruit, De Meester- straat 26: sleutelbos. Levens, Van Hallstraat 12; 4 sleutels in étui, Lupke Schuttersveld; 3 sleutels, Wuisman. Singel 210; étui inh, sleu iels. Adriaanse Franselaan 162 c. te Rotterdan; ring met 8 sleutels, Koorevaar, Van Leeuwenhoeckstr. 9 a; autosleuteltje, Loeh, Fulton- straat 36c (tel. 156060:. herenbril, J. A, Bijleveld, Doggerstraat 9 d. Rotterdam; 3 sleutels in étui, Boas, Var; Neuven, Goedhartstraai 126 (tel. 261725!; damesbril, Postkan toor, Lange N'ieuwstraat; houten slee H. Waardenburg, Pctuniastr. 20, Vlaardingen ftel. 346169!; auto- ■step. Verspreek, L. Ccijterstraat 21 b: schaatsbeschermer, Poot, Poortugaalsestraat 14; speelgoed- beer, Westerveld, Hogenbanweg 27c (tel. 151894): bakfiets. J. v. d. Heulen. PI. Eendragt 9b (telefoon 264589); plastic melkkrat. Coöp. afd. Banket, Kethelstraat aViH: j genshorloge. J. J. vas Hees, Von dellaan 37 a; gouden tientje. M. Buitendijk, Jan Steenstraat 22: bankbiljet. A. J. Barvoets, Maas- damsestraat 13: trouwring, De Bo ne. Nieuwe Haven 107; dameshor loge, mevr. De Veld. J. Crelio- singel 115: kettinkje Van Es. Eest- frankelandsestraat 107; bankbiljet en muntbiljet, de heer Lodder, Stad ;uis. Grote Markt: trouwring, De Kor,in, Singel 10: sierrand van kop lamp. Bergman, Obrechtstraat 17; wieldop. Kosters. Westvest 106: sokken, Vergroeien, Fr. Haver- schmidtlaan 35: jasschort, v. d. Peppel, Rotterdamsedijk 174 c (tel. 2670151; bontstols. Warmerdam. Broersvest 68 a: herenondergoed. A. Verkade. A. v. Solmstraat 8 a; sjaat. Hogcnbcom. Talmalaan 62: sjaal. Hoogenboom. W. de Zwijger- 'aan 4(tel. 261702); 2 panties. Schou 'en, P. K. O. laan 141 b; kinder hui. Schouten. PK.O.laan 141b; amesiaarzen, mevr. Köneman, pr. Aalbermelaan 6: schoen met schaats, Schra, B. van Haarenïaan 581; gele kanarie. G. J. Kooter, opz Uge. Begraafplaats. Vlaardin- gerdljk; goudkleurige hond. reu. Dierentehuis, v. L: v. d, Heuvell- 'eg Vlaardingen (tel. 345335); poe del. mevr. Frele. Bachplein 526; (oedel. mevr. Kamp-Kontngs, Boer- haavelaan 44 (tel. 371946!. Dierenthuis. Sint Anna Zuster straat: 2 cyperse poesen: 1 xyper- se poes: kater; kortharige, licht bruine reu; bruine pincer. reu: zw. kater. Beiden staan niet achter de brief van D'66 met het besluit dat wordt afgezien van samenwerking met PvdA, PPR en PSP bij de aan staande gemeenteraadsverkiezingen De heer Van der Kamp: „We vonden samen dat we op de goede weg waren. De ledenvergaderingen hebben .steeds gezegdGa maar door met het overleg. Persoonlijk vind ik het geen stijl dat D'66 nu, tijdens de reis, uit de boot is ge stapt." Voorts legde hij er de nadruk op dat hij, ondanks zijn vertrek uit de Schiedamse afdeling, aan hanger blijft van D'66. Voor de heer Rouw is het. nog de vraag of hij persoonlijk aan liet overleg zal blijven deelnemen. Weliswaar heeft D'66 laten weten dat het geen vertegenwoordigers meer zal sturen naar de PAK-be- sprekingen, maar wel de leden vrij laat er persoonlijk aan deel te nemen. Overigens vindt de heer Rouw het vreemd „dat iedereen nu doet alsof D'66 uit het PAK is gestapt". ..Er worden besprekingen ge voerd met twee doeleinden." zo zette hij uiteen. „In de eerste plaats om te praten over de diverse programmapunten. Tweede fase Is wat na afronding van deze bespre kingen aan de orde zou komen: Wat gaan we nu doen. Uiteindelijk is er nog helemaal geen overeen stemming over een PAK. Er is een gesprek met ais -doel te kómen tot samenwerking." Verder wees de heer Rouw erop dat D'66 indertijd het voorstel heeft gedaan te komen tot samen werking tussen alle progressieven in de stad. „We zouden desnoods kunnen ko men tot een grote nieuwe groep waarin bestaande partijen, na ont ploffing. opgenomen zouden kunnen worden." De heer Rouw heeft de indruk dat dit idee'door de andere par tijen onder tafel is geschoven. Zwak vindt hij het, dat D'66 uit het. overleg is gelopen zonder een alternatief te bieden. Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij een kleding magazijn op de Vlaardingerdijk in Schiedam, is ingebroken. Een aan tal jassen, truien en sjaals wordt vermist. Men verschafte zich toe gang tot de winkel door hef glas van de voordeur te vernielen. Ingebroken is er ook in het ca fé-restaurant in de Admiraal de Ruyterstraat. Ook hier werd een ruit vernield. Negen flessen drank, zijn verdwenen. LANDVREUGD Burgemeester H. Roelfsenra van Schiedam zal, zo meldt het wijkverenigingsblad ..Groenoord Akkoorden", op zater dag 24 januari officieel de boerde rij „Landvreugd" openen. De dag erna, dus op zondag, zal er des middags open huis worden gehou den, Iedereen kan dan een kijkje komen nemen in het nieuwe wijk centrum. HBSS Dank zij een „unieke aanleiding is HBSS in staat op een goedkope manier centrale ver warming aan te leggen in kleed kamers, douches en gangen. Uit voering van de werkzaamheden zal ongeveer 750 kosten. HBSS kan zich deze uitgave niet veroorloven. Leden en sympathisanten worden opgewekt een financiële bijdrage te geven, zodat gauw met de cv-aan- leg kan worden begonnen en men er nog deze winter van kan profi teren. promotiegroep is hei TSF-trio een Van de meest serieuze kandidaten voor he; kampioenschap en de automatische promotie. Zware concurrentie moet echter worden verwacht van Nedlloyd 2 uit Amsterdam, dat vorig seizoen uit de ereklasse degradeerde en dat er fel op gebrand is het verlo ren terrein in é,én seizoen weer terug te winnen. Buiten dit Amster damse topteam kunnen teams als JCV uit Vugbt en Phoenix uit Delft nog wel eens moeilijk te om zeilen klippen blijken te zijn. Bij TSF is men echter vol goede moed en er is vertrouwen in het trio: Cas van Koetsveld. Henny Stolk en Gerry Vaessen. Er is geen wijziging aange bracht in de samenstelling van het team. hoewel men beslist wel oog heeft voor de sterk opkomende Hans van den Broek, die voorals nog in TSF 2 staat opgesteld. TSF 1 start met een uitwedstrijd en gaat in het Rotterdamse Tafel- tenniscentrum aan de Nieuwe Bin nenweg de semi-derby spelen tegen Twenty One Up. Vorig seizoen kreeg TSF daar met 7—3 klop, maar Twenty One Up is beslist, zwakker dan vorig jaar en TSF heeft zeker aan kracht gewonnen. Een Schiedamse zege ligt in de lijn der verwachtingen. De wedstrijd begint zaterdagmid dag om 3 uur. TSF 2 in de promotiegroep van de overgangsklasse krijgt nog een weekje extra rust. want de wed strijd tegen de Treffers 2 is uitge steld. TSF 3 gaat naar de Volewijc- kers in Amsterdam. Deze ontmoe ting is een goede graadmeter om vast te steilen of dit TSF-team in de strijd om de topplaats een rol van betekenis zal gaan spelen. Het team van de hoofdstedeluiscii is van behoorlijke hoofdklasse-Kractu. Stadgenoot NOAD ondervond dat in de eerste competitiehelft aan den lijve. Als een Japanse prent ligt Het Park (vanaf tie Euromast gefotografeerd) in de dam, sneeuw mooi le wezen. Ook dit is Kolter- <Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In een koperslage rij aan de Strickledeweg in Schie dam heeft zich een arbeidsongeval voorgedaan. De 61-jarige magazijnbediende A. Willenbrand kwam klem te zitten tussen een vrachtauto en de deur van de slagerij. De man is met inwendige kneuzingen in de Dr. No- letstichting opgenomen- De bedoeling was de vrachtwagen achteruit naar binnen te rijden. Toen de auto ruim een halve me ter van de voordeur was verwij derd. verliet de chauffeur de auto, jladat hij, vermcedelijk onvoldoen de. de handrem had aangetrokken. De auto begon te rijden. De heer Willenbrand. die bezig was de deur van de slagerij te sluiten, kwam zodoende knel te zitten. 1 (Van een onzer verslaggeefsters! SCHIEDAM De Damclub Schiedam start op vrijdag 30 janu ari met de traditionele damwed- strijden om het. persoonlijk kam pioenschap v. Schiedam. Deze zul len worden gespeeld op vrijdag avond in het wijklokaal van de hervormde kerk aan de Oude Maas straat. Evenals vorig jaar zal gespeeld worden in een hoofdklasse, eerste, tweede en eventueel derde klasse. Dit is gedaan om de minder in teressante voorronde te kunnen la ten vervallen. In iedere klasse ko men acht tot tien deelnemers. De spelers die vorig jaar in de finale kwamen, kunnen zich laten inschrijven in de hoofdklasse. De anderen komen in de eerste, twee de of derde klasse. Het bestuur heeft het recht te be middelen bij plaatsing in de klas sen. Elke speler kan kampioen wor den in zijn klasse. Inschrijven is mogelijk tot en met 23 januari bij de secretaris A. van Otterloo. Poortugaalstraat 3. telefoon 26.81.37. of bij de wed strijdleider H. Willemse, Grote Markt 25. telefoon 26.76.19. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden, waarvan de helft wordt te rugbetaald na de verplicht gespeel de wedstrijden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De commissie voor het open-deurwerk van de hervormde gemeente in Schiedam houdt aanstaande zondag 'n open- cVurdienst in de Bethelkerk. dienst begint om 10 uur. Hier in zal worden voorgegaan door ds. J. D. Smids, hervormd predikant in Amersfoort. Het onderwerp van de dienst is „Wij hebben twee oren, maar één mond." De voorbereidingscommis sie Open werkgroep Jeugd beleid heeft haar taak nu voor een groot deel uitge voerd, De commissie is met een concept-nota gekomen waarin het vocrstel wordt gedaan een open werkgroep op te richten, die een nieuw plaatselijk jeugdbeleid moet gaan opbouwen. De open werkgroep moet. al dus de concept-nota, een jaar de tijd krijgen om met voorstellen te komen inzake de oprichting van'een ste delijk orgaan. Dat de concept-nota er (nu al» is, is al heel wat. Het is een hele klus ge weest de nota op te stellen. Maar het moeilijke werk moet eigenlijk nog komen, In het concept wordt na melijk voorgesteld de open werkgroep te hervormen in een gemeentelijke stichting. Er moet dus een voordracht worden gemaakt voor een stichtingsbestuur. De voorbereidingscommis sie zal in een vergadering op 21 januari om half acht op het stadhuis een kandi- dateniijstje opstellen. De vergadering is. zoals trou wens alle vergaderingen van de commissie, openbaar. Echter: alle Schiedamse jeugdigen cn jongeren, al of niet aangesloten bij een jeugdorganisatie, krijgen di gelegenheid kandidaten te noemen. Voor hen is het zaak deze kandidaten voor 21 januari op te geven op het gemeen telijk bureau jeugdzaken aan het Oude Kerkhof. Elke kandidaatstelling voorzien van naam, voorna men, adres, geboortedatum en -jaar, moet vergezeld gaan van een schriftelijke bereidverklaring dat de kan didaat een eventuele benoe ming in de open werkgroep aanvaardt. Maak gebruik dus van je mogelijkheid tot inspraak. Verder zal er op 3 februa ri een hearing zijn. waarop én de. definitieve nota van de voorbereidingscommissie en de voordracht van kan didaten besproken zal wor den. Tijd en plaats waarop en waar de hearing wordt gehouden, worden nog be kendgemaakt. Na de hearing komt de voorbereidingscommissie nog een keer bij elkaar om te regelen dat nota en voor dracht zo snel mogelijk bij het; gemeentebestuur te recht komen. En dan maar afwachten wat de gemeen teraad over dit alles zal be slissen De blues- en under- groundavonden van Martin Green's Society zijn ver- Morgenavond. om half acht in Arcade: The Swinging Soul Machine. Twee jaar gele den maakte dé Machine als amate.urgroep haar debuut in de club van Martin Green. Nu is de formatie een van de meest gevraagde soul-gi'oepen in het land. plaatst van de woensdag- naar de vrijdagavond. Deze wijziging gaat vanavond in. Plaats van bijeenkomst is Tivoli, het aativangsuur half acht. Behalve blues en underground vermeldt het programma de vertoning van de Maagdenhuisfilm. Martin Green heeft trou wens weer een van zijn ideeën gspuid. Vanaf aan staande zondag draait zijn diskoteekciub vanaf 's mid dags 2 uur tot 's avonds elf uur. Non-stop. En dat iedere zondag, in Tivoli. Om de start een beetje feestelijk te maken is voor de eerste middag een topgroep uitge nodigd, namelijk After Tea. Van de scholengemeen schap Spieringshoek is weel een nieuwe „Spiering Spij kers" verschenen. Op het oog een aardige krant. Goed verzorgd in ieder geval, en dat wil al heel wat zeggen voor een schoolkrant. Een aardige inhoud ook zij 't wat oppervlakkig al lemaal. in een bijna senti menteel stukje wordt de aandacht gevraagd voor „de ellende die de leerlingen van hegerhand is aangedaan" met 'n verandering van de schooltijden. Er staat een artikeltje in over het beeld van de volmaakte leraar, en o.a. een verslag over een fo rumavond met al of niet cl lenst weigeren als ouder- werp. Dat laatste een beetje katterig, maar wel met ge voel voor humor geschre ven. En dan. hoe kan het anders in een schoolkrant, het rijtje „uitspraken en ander miskleunen". Zo in de trant van „Ik heb de tijd. dus schiet een beetje op" en „Cor. hcticl jc mond, laat ik het niet weer zien".

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1