Nieuwstraten knalt Ursus naar 4-0-zege I Handballers zorgen voor spannende en goede wedstrijden B. en W. willen meer contact met bevolking Auto schept jongetje (9) Vlaanlingers plegen ook in Schiedam diefstallen Service telt weer mee: IO-O- ze ge op AMVJ Minitruck sleurt meisje enkele meters mee Hoe de bal rolde in Schiedam Zoiets is nu eenmaal te verwachten' Meisje op zebra aangereden Buitenspel val Tediro wordt Excelsior fataal HBSS mist stootkracht: weer gelijk De amateur koolkikker Wielrijder bij val zwaar gewond Schiedamse slager betrapt inbrekers PPSC organiseert zaaivoetbalduels Espera ii to-a gen do MAANDAG 12 FEBRUARI 1968 HET VRIJE VOLK Van onze sportredactie) Behalve Martinit liet geen enkele andere Schiedam^ RN B-clul) zich de kaas van het brood halen. Martinit ver loor van stadgenoot Demos met 21. Wilton en Dilettant kwamen een 22-stand overeen, wat de verhouding wel weergaf. Schiedam hield aansluiting met de kopgroep door Groen NV itten met een 2O-nederlaag naar huis terug te sturen. Schiedamse Boys klopte heel knap Roga met 41. terwijl Ursus zonder veel moeite Na do op eigen veld met 4O geen kans gaf. Ook DRZ hield het op een 4O-zege. Hier werd Metro de dupe van. De opvallendste schutter was Nieuwstraten van Ursus die alle vier de doelpunten voor zijn rekening nam. TSF 1 wint De derby tussen Demos en Martinit is in het voordeel van Demos uitgevallen. Deze ploeg won met 21 en door de bank genomen was deze zege wel verdiend. Daarbij kwam, dat Demos in de tweede helft met tien man moest aantreden omdat de uiterst zwak leidende arbiter Boer deze speler, die even het veld had verlaten, het verder spelen ontzegde. (Van onze sportredactie) De Schiedamse handballers hebben afgelopen zondag voor enige goede en spannende wedstrijden gezorgd. De dames van ÏTVG en Wilton moesten de eer aan hun respectievelijke tegen standsters laten, maar zorgde voor veel spanning. De dames van UVG hadden bezoek van het Poeldijkse Ver- burgh 2, dat al direct met vuurwerk begon en naar 15 uitliep. UVG liet zich echter niet onbetuigd en kwam goed terug. Doel punten van Loes de Ridder, Anneke Kerklaan en Lidia Keyzer zorgde voor een 78-ruststand. Na rust steeg de spanning ten top toen UVG steeds dichter bij Verburgh kwam. De Westlandse dames bleven echter steeds een stapje voor en mochten heel tevreden zijn met een krappe 1314-overwinning. -Roga 41 SchiedamGr. IP itten 20 MetroDRZ 0—4 WiltonDilettant 22 Nado V.Ursus 04 DWS 2—Actief 7—6 D If S-Snelicieli 95 DIP'S—Fires 16—7 WiltonIVestlandia 910 UVG—Wilton 3 17—3 PAGINA 1 Demos beslist voor rust derby met sterk 1 artinit i.Van een onzer verslaggevers) De 69-jarige heer W. A. W. A. Vijfwinkel van de Parallelweg te Schiedam is vrijdagavond omstreeks acht uur in de PJC.O.-laar; zonder enige direct aanwijsbare oorzaak, plotseling van zijn fiets gevallen. De bejaarde wielrijder kwam lelijk terecht; hij liep een hoofdwond op en een hersenschudding. Hij moest worden opgenomen in de Dr. Nolet- stichting. Service 1 heeft de eerste helft van de promotiecompetitie afgesloten met een 10O-zege op AMVJ 2 uit Am sterdam. Door deze overwinning is het puntentotaal van Service op gekomen. De Schiedamse tafeltennis sers delen no de tweede plaats met het Rotterdamse Xerxes, terwijl het team van Steeds Hoger-TSB uit Den Haag met één punt meer aan de leiding staat. Er is in deze afdeling nog span ning genoeg en de komende vijf wedstrijdweken zullen gaan beslis sen welk team uit deze afdeling rechtstreeks naar de ereklasse pro moveert en voor wie de weg naar de hoogste tafeltenniskiasse nog open blijft via promotiewedstrijden. Service heeft zich volledig in deze strijd gemengd en de maximale winstscore tegen AMVJ zal het zelfvertrouwen zeker verstevigd heb ben. Het team van de Amsterdam mers liet zich echt niet als een wil loos slachtoffer naar de nederlaag voeren en zes partijen werden .dan ook in drie games beslist. De gasten waren echter wel wat gehandicapt door het ontbreken van Goudsmit voor wie Aukje Wijnia was opgesteld. Noch zij, noch Wim van de Berg, noch Morslnk konden het Service trio van Koetsveld, Bussching en Van Slobbe van deze monsterzege afhouden. Aanstaande zaterdag speelt Ser vice de „topper" tegen Xerxes met als voorlopige inzet de tweede plaats in de afdeling. De eerste ontmoeting eindigde in een 55-gelijk spel. Om drie uur zal in het tafeltenniscen- trum dit duel plaatsvinden. Uitslagen van overige teams: Borsje b.—Service 3 2—8; TSF2 Service 5 4—6; Nationale 2Ser vice 8 8—2; Elan 10Sendee 9 64; Service 10Feyenoord 4 64. TSF 1 heeft in de afgelopen com- petitieweek een uitstekende pres- tle geleverd. Amroba 1, dat zonder enig puntenverlies aan de kop van de ranglijst gaat met drie punten voorsprong op de Schiedammers, moest in eigen huls nog wel met 37 de eerste nederlaag van het seizoen accepteren. Door deze onverwachte zege is de achterstand van TSF 1 tot één punt teruggebracht en is de kans op het kampioenschap van de tweede klas se weer iets groter geworden, ook al moet dan wel worden betwijfeld, of Amroba verder puntenverlies zal lijden. De mogelijkheid dat het team na dit puntenverlies aangeslagen blijkt te zijn mag echter niet uitge sloten worden geacht. TSF dankt zijn kostbare overwin ning op Amroba in de eerste plaats aan de tactische opstelling van aan voerder Paul de Looze. In de wed strijd plaatste hij nl. tegenover de sterke Amroba-er Reis, die in de ge hele competitie nog slechts één ne derlaag leed, de jonge Peter v. d. Broek die in de eerste competitie helft niet tegen hem was uitgeko men. De verrassing slaagde volko men: niet alleen dat Peter fraai ze gevierde. doch Reis bleek door zijn nederlaag zo aangeslagen, dat hij la ter ook in Paul de Looze en in John Schilperoord zijn meerderen moest erkennen! Een belangrijk aandeel in de zege had overigens Paul de Looze ook door zijn eigen inbreng: hij won drie partijen en bleef in deze wedstrijd ongeslagen; Peter v. d. Broek wo'i twee partijen. John Schilperoord één en laatstgenoemden zorgden voor een dubbelspeloverwinning voor het zevende punt. TSF 2 liet tegen stadgenoot Servi ce 5 onverwacht een veer: het ver loor met 46 en zag zijn voorsprong on de concurrent voor de tweede piaats daardoor tot twee punten ge reduceerd. TSF 3 nam door een 6-4- zege op Hermandad 2 verder af stand van de degradatieplaatsen, het geen vooral te danken was aan Fred Jorritsma, die ongeslagen bleef. TSF 4 handhaafde zijn kansen op de tweede plaats door een 82-over- winning op NOAD 8, in welke wed strijd Peter v. d. Lely met drie winstpunten excelleerde. De TSF- junioren ten slotte nestelden zich al léén op de eerste piaats van de k'as door oen fraaie uitzege op het sterke TOGB 2: met 6—4 ble ven Hans v. d. Broek, Ruud v. d. Linden en Steven Poll meester van het Berkelse terrein. In de eerste helft wogen de par tijen aardig tegen elkaar op en kon men bij vlagen van aardig aanvals- spel genieten. Spelmoment uit de derby DemosMartinit, Via Groenendijk, die met een fer me kopbal voor 10 zorgde, nam Demos de leiding. Martinit vocht ;fel terug en bij een van de Martinit- aanvallen hield achterspeler Wahl c D een van de Martinit-aanvallers te schiedamse Boys- iel vari de bal af. De toegekende strafschop werd door Lubker benut. Dat was dus 11 en de strijd leek weer geheel open. Maar meteen na de aftrap natn Demos opnieuw de leiding. Via een combinatie kwam de bal bij Groenendijk die voor 2—1 zorgde. straten nog drie keer in stelling ge bracht en dtrie keer kegelde hij raak. ,Wlj hebben goed overwinterd, want we hebben met 41 gewon nen," aldus de voorzitter van Schie damse Boys, de heer Van Geene na de wedstrijd tegen Rogge. Door deze zege blijft Schiedamse Boys meedoen in de strijd om de bovenste plaats. In de eerste helft werd het een 2O-voorsprong voor de Schiedammers door doelpunten In de tweede helft heeft Martinit er alles aan gedaan om nog op ge lijke voet te komen, maar dat lukte van Van Rossen en Hoogstad, niet. Het kroop zelfs enkele malen Twee gave treffers waar de Rot- door het oog van de naald toen hij terdamse doelman niet van terug Demosaanvallen de bal net over of had. Het was kort na de rust toen naast ging. opnieuw Hoogstad voor 30 zorgde Het laatste half uur van de strijd eer het Roga gelukte om tegen te was arbiter Boer zijn hoofd kwijt, scoren. waardoor hij de meest vreemde be- Van Mullem stelde de Schiedamse slissingen nam. Tot vervelende din- zege volkomen veilig door voor een gen heeft het gelukkig niet geleid, vierde doelpunt te. zorgen. De spelers hielden er gelukkig het hoofd wel bij. Door de overwinning van Schie dam met 20 op Groen Witten en kon uitdrukken. Het was via een het gelijke spel van koploper strafschop dat Jan Grootveld de (Van een onzer verslaggevers) Het Schiedamse gemeentebestuur wil ook in de toekomst contactbij eenkomsten organiseren, waar de burgerij kan kennismaken met bur gemeester, wethouders en ambtena ren, als de op maandag 19 februari te houden contactbijeenkomst in ge bouw De Rank voor de nieuwe be woners van Groenoord aanslaat. Burgemeester en wethouders schrii- Het duurde tot in de 37ste minuut van de eerste helft dat DRZ het overwicht eindelijk in een doelpunt RKWIK, hebben de Schiedammers het heft weer geheel in eigen hand. „Ik ben enorm tevreden over de inzet van deze jongens. Ze hebben enorm gespeeld," zei na afloop trai ner Nico van Huet tegen ons. Hij was vooral te spreken over Schiedammers naar 10 schoot. Kort voor de rust zorgde Aitorf er voor dat de Schiedammers nog smakelijker hun thee konden nutti gen door voor een 2O-voorsprong te zorgen. Ook in de tweede helft hield DRZ het goede spel van Nico van Zetten, de beste papieren en via nog twee die nu op het juiste moment de bal afgaf en zo voor verrassingen zorg de. Uit twee van die voorzetten van Van Zetten kwamen beide treffers tot stand. Bijna de gehele wedstrijd is Schie dam in de meerderheid geweest. Toch bleef in de eerste helft de sco re nog dubbelblank. Er deden zich wel scoringskansen voor maar op verbluffende wijze gingen de ballen over en naast. Een kwartier in de tweede helft deponeerde Van Zetten de bal op het hoofd Van Korpel die krachtig met het hoofd knikte wat 10 betekende. Na een half uur spelen in de twee de helft weer zo'n situatie. Opnieuw een afgemeten voorzet van Van Zet ten maar nu op het hoofd van de goed meegekomen Jan van Naarnen. Kogelhard verdween de bal in liet doel. Met deze 2—O-stand was Schie dam dik tevreden. Het heeft er lang naar uitgezien dat Wilton deze wedstrijd zou gaan verliezen, omdat ver in de tweede helft de stand 2—1 was in het voor deel van Dilettant. Gelukkig zorgde 3Iartis voor 22 zodat de Schie dammers aan deze strijd nog een punt over hielden. Reeds na drie minuten kwam Wil ton aan de leiding toen uit een vrije trap net buiten het strafschopgebied Van der Zouwen raak schoot. Voor de rust inging kwam Dilettant met 2—1 voor te staan. Dat duurde tot kort voor het einde toen via een combinatie tussen Van Zelm en Mar ris laatstgenoemde vaak schoot. Doelman Piet Grootveld was In de tweede helft een moeilijk te nemen struikelblok in het Schiedamse doei. Tegenover het pittige partijtje wat Nado speelde heeft Ursus zich te- weergesteld door te blijven voetbal len. Dat leverde een 4O-zege op. Uitblinker in deze wedstrijd was zonder meer de jeugdige Nieuwstra ten, die alle vier de doelpunten voor zijn rekening nam. Tn de perste helft bleef de schade voor de Rotterdammers beperkt tot een doelpunt. Nieuwstraten was er de maker van. In de tweede helft werd Nieuw- doelpunten een van Altorf en een van Grootveld werd de 4O-zege be reikt. De vierjarige Marga Voosen van de Strijensestraat tc Schiedam, is zaterdagmiddag omstreeks drie uur in de Nieuwe Maasstraat enkele me ters meegesleurd door een mini- truck. Het meisje liep schaafwonden aan het gezicht en letsel aan de buik op. Ze moest worden opgenomen in de Dr. Noletstichting. Het kind was zonder dat de eige naar van de truck, de 51-jarige olie- handelaar M. v. d. V.. het had be merkt, op de opstaande rand van het voertuig gaan zitten. Waarschijn lijk is het kind. toen de truck weg reed. blijven haken. Nadat de oüe- handelaar al enkele meters met een zeer geringe snelheid had gereden, bemerkte hij plotseling dat er iets aan de hand was. Nadat hij gestopt had, zag hij het meisje achter het wiel van zijn wa gentje liggen. (Van onze sportredactie) WV—SW0—0 Hermes-DVSEDO 3—3 DHS—DCV afg. Excelsior "20Tedlro (I DemosMartinit 21 Wilton—Dilettant 3—2 SchiedamGroen Witten 20 Schiedamse BoysRoga 4I Nado V—Ursus0—4 Metro—Iin 7,04 PPSCLoosduinen afg. De ZwerverHBSS 00 GSSFlakkec afg. (Van een onzer verslaggevers* „Je kunt zoiets nou eenmaal ver wachten, tegenwoordig. Ik was er helemaal op voorbereid. Geschrok ken? Ja, een beetje wel, maar die lui waren misschien wei banger dan ik De 60-jarige slager J. Oele van de Oude Maasstraat 13 te Schiedam blijft er nogal laconiek onder. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft hij twee inbrekers op heter daad betrapt. Hij dankt dit aan zijn voorzorgsmaatregelen. Oele, gewaarschuwd door tal van be richten over inbraken en overvallen, heeft zich op zo'n gebeurtenis ge prepareerd. En het klopte precies. Om vier uur viel die nacht in zijn winkel een von werp dat hij op de deurknop had gelegd met een klap op de rioer. De winkelier ging op onderzoek uit en zag nog juist hoe twee mannen ijlings de winkel uitvluchtten, het inbrekeregereedschap in paniek achterlatend. De Schiedamse politie, gealar meerd door het telefoontje van de slager, kon ho tweetal nog in Schie- dam-Zuid aai" houden. „Mooi werzegt slager Oele. „Ze hadden ze meteen te pakken." Het waren twee Schiedammers, 27 en 24 jaar oud. zonder beroep, die werden opgesloten in liet hoofdbu reau van politie aan de Lange Nieuwstraat. De oudste had een alarmpistool bij z.-h. Beide mannen hebben bekend dat zij in de slagerij zijn binnenge drongen. De politie onderzoekt thans of zij zich wellicht aan andere in braken of overvallen hebben schul dig gemaakt. „Ja," zegt slager Oele achteraf, „het was meer een gevoelskwestie. Er is bij mij nooit een cent te ha len. ïk laat altijd de lege kassalade openstaan. Bang? Ik ben altijd een beetje bang. Maar dat zijn die „gas ten" ook (Van onze sportredactie) In de maand maart zal PPSC weer de traditionele zaalvoetbalwed strijden gaan houden. Evenals vo rige keren zal de strijd ook nu weer gaan tussen teams van SVV, Her mes-DVS, Excelsior '20 en PPSC. Plaats voor de wedstrijden is weer de sporthal Margriet. Deze wedstrij den zouden eerder zijn georganiseerd als niet de Wiener Eisrevue voor een poosje beslag op dc hal zou heb ben gelegd. ven dit in antwoord op vragen, die het gemeenteraadslid drs. J. Bas- tiaans heeft gesteld over het con tact overheid-burgerij, Drs. Bastiaan verwees naar het succes, dat men in V'.aardingen heeft met het wijk vcorlichtings- en inlichtingenbureau in de aan Groenoord grenzende wijk Hoiy. Op zijn vraag of het college be reid is om spoed te betrachten met de bestudering van de maatregelen ter verbetering van de communicatie tussen de burgerij en de overheid schrijft het college, dat de contact bijeenkomst in Goenoord als de eer ste stap moet worden gezien voor de toezegging, die men drs. Bas- tiaans tijdens dc begrotingsdebatten heeft gedaan. Het college bestudeert nog andere maatregelen en zal hierover binnen kort meer mededelen. B. en W. zijn van mening, dat het thans niet no dig is voor de bestudering van het onderwerp een werkgroep in te stel len. waarin naast geïnteresseerde burgers ook raadsleden zitting zou den moeten nemen. B. en W. schrijven, dat zü, als da gelijks bestuur van dc gemeente, eerst zelf deze problematiek moet bestuderen. "Indien men tijdens de studie be hoefte krijgt aan een bespreking in groter verband, dan zal men hierva tijdig mededeling doen. B. en W. wij zen er overigens nog op, dat de op lossing van deze materie niet alleen gelegen is in het aangeven van be paalde wegen om het contact tussen overheid en burgerij tot stand te brengen, maar ook in het vinden van de nodige financiële middelen. (Van een onzer verslaggevers Een zestienjarig winkelmeisje, mej. J. S. uit Schiedam is zaterdag middag omstreeks half twee op de voetgangersoversteekplaats van het Stationsplein te Schiedam aangere den door een bromfietser. Het meis je moest met hoofdwonden worden overgebracht naar het gemeentezie kenhuis. De bestuurder van de bromfiets, de zestienjarige leerling-stoffeerder P. W. liet op de zebra de doorgang niet vrij voor de voetgangster en kon op deze manier een aanrijding niet meer voorkomen. In de zelfde klasse als de UVG- dames. ontmoette de reserves van DWS kampioen Actief, dat tot nu toe ongeslagen was en DWS In de vo rige ontmoeting een 17O-nederlaag toebracht. Zover heeft DWS het nu niet laten komen. In de eerste helft kwam Actief sterk naar voren en liep uit naar 13. DWS kwam goed terug en door doelpunten van René Duehateau en Nel Bos ging men de rust in met een 33-stand. Na rust zette Actief een overrompelend of fensief in maar vond een grandioose Ruud van Diggelen in het DWS-doel, die ware meesterreddingenverricht te. De teams gaven elkaar niets toe, maar in de laatste minuut bracht Janny de Vries Actief de genade stoot toe, dcor een strafworp op de juiste wüze te benutten en de eindstand op 76 voor DWS te bren gen. Door deze zege heeft DWS nu drie punten meer dan UVG, dat de rode lantaarn blijft dragen. Het eerste dames team van DWS heeft er geen gras over laten groeien In de ontmoetling met het Rotter damse Snclwiek. In de eerste tien minuten liep het allemaal nogal wat streef, maar daarna kreeg het spel meer inhoud, doordat het levendiger en sneller werd. Nel Robart gaf DWS de leiding, maar Snelwiek had hier direct ant woord op. DWS bleef echter sterker en liep voor rust uit tot 5—2. In de tweede helft zag het er naar uit dat Snelwiek de DWS voorsprong teniet zou doen toen zij tot 6—5 inliepen. Maar twee doelpunten van Nel Ro bart en een van Rita Bergrite zorg de voor een 9—5-zege van DWS, waardoor dit team nu wel definitief uit de gevarenzone is gekomen. De heren van DWS raken aan het eind van het seizoen zaalhandbal steeds beter ingespeeld. Hierdoor hebben zij zich de laatste weken langzaam van het degradatie gevaar bevrijd. In het begin van de stryd met het Goudse Vires was het een gelijk op gaande strijd (2—2) maar daarna moesten de Goudenaren toch het hoofd buigen en DWS een 94 rust stand toestaan. Na rust heeft Vires alles geprobeerd om Jeachterstand weg te werken, maar hét team had te weinig schutters van klasse om het doelman Gerard Gommel werke lijk lastig te maken, wélke en pas sant nog even drie straf worpen kon keren. Met niet minder dan 167 beslechtte DWS de strijd. De dames van Wilton hebben West- landia goed partij gegeven en voor grote spanning gezorgd. Wilton ging goed van start en liep snel uit naar 30. Westlandia herstelde zich en verzette langzaam de bakens. Wil ton werd in de verdediging gedron gen en zag de mooie voorsprong ge heel verloren gaan. Door tactisch toed spel bleef Wilton de beste pa pieren behouden en zorgde voor een 54-ruststand. Na rust zette West landia een fel offensief in en liep uit tot 59. Wilton herstelde zich en kwam terug tot 8—9. Tweemaal achtereen kwam Elly Verhoekx vol komen vrij voor het Westlandse doel, maar de Wilton aanval zag haar niet staan en liet daardoor twee kostba re kansen verloren gaan. Nu ging de volle winst naar Westlandia, dat met deze zege het kampioenschap binnen haalde. De heren van UVG en Wilton 3 hebben in de Massiuise Olympiahal een „Schiedamse derby" gespeeld. In de eerste helft ging het bij UVG nogal wat stroef, terwijl het Wilton team een groot gebrek heeft aan schutters. Toch werd er nog aar dig oplos gescoord, gezien de 81- ruststand. Na rust speelde UVG meer ontspannen, maar vond een wilskrachtig Wilton tegenover zich, dat echter niet - kon verhinderen dat UVG een ruime 173-overwinning behaalde. UVG wacht nu nog op een misstap van het Vlaardingse WIK, om definitief de kampioensvlag te hijsen. Opnieuw verlies voor Excelsior '20, dat tegen Tediro een overwicht niet In treffers kon uitdrukken. Joop den Brinker kwam niet verder dan een schot tegen de paal. Het werd tenslotte een 2O-nederlaag voor de Schiedammers. In de eerste helft leek het een zacht eitje te worden voor Excelsior, dat aanvallend goed op dreef was. De voorhoede liep echter bij herha ling in de goed functionerende buitenspelval van Tediro. In de tweede heift de eerste bleef dubbelblank was de druk van Excelsior '20 nog net zo groot, als voor de rust, maar weer zonder lastbaar resultaat. Twee uitvallen van Tediro leverden twee treffers op. Beide malen scoorde Admiraal voor de Rotterdammers. (Van onze sportredactie) HBSS zag als enige Schiedamse zaterdagclub zijn wedstrijd door gaan. De overige velden bleken on bespeelbaar. De Schiedammers hebben bi.i Dc Zwervers het zoveelste gelijke spel behaald. Weer werd het 0—0 en hieruit blijkt, dat de Schiedamse aanval onvoldoende stootkracht heeft In de eerste helft hadden de Schiedammers een klein overwicht, maar schoten van Korporaal. Mui der en Bezemer kwamen niet in het doei. hoewel zij wel een aantal kansen kregen. In de tweede helft was De Zwerver duidelijk beter, maar het goede keepen van doel man Jan van Heest voorkwam, dat HBSS helemaal met lege handen naar huis moest terugkeren. Nu werd het nog een kostbaar punt. Merkredon, la I4an de februaro klubvespero. Kunportu la las tan „Sennaciulon ce kado H. Letscli sr., Lekstraat 100 B. (Van een r izer verslaggevers) De negenjarige Karei de Jong uit Leerdam rende zaterdagmiddag de Glashof uit. waar hij met een gym- nastiekrepetitie bezig was. Op de Lingedijk werd hij geschept door een auto van A. J. uit Kediehem. Het jongetje brak hierbij een been. (Van een onzer verslaggevers) De twee Vlaardingse jongelui, de 18-jarige C. A. en de 21-jarige R. van O. die in Rotterdam werden aange houden in verband met diefstallen uit automaten en thans verblijven In het liuis van bewaring, blijken zich ook aan soortgelijke diefstallen in Schiedam té 'hebben schuldig ge maakt. - Het tweetal heeft .bekend in de cember, van vorig jaar een,, aantal automaten in Schiedam te hebben geforceerd. Op IC december kraakten zij een automaat van de coöperatie in de Mgr. Nolenslaan- Drie dagen, later, op 21 december, werd de eigenaar van een sigarenzaak .aan de Park weg het slachtoffer. Drie automaten werden beschadigd en een gedeelte van de inhoud nam het tweetal mee. Een automaat van het cöperatie- fiJiaal op de Rotterdamsedijk werd door hen op 23 december geforceerd. En op 27 december sloegen zij hun slag in de P. J. Troelstralaan. Hun buit was geringer dan de schade die zij aan de automaten toe brachten, die bedroeg 300. In Rot terdam liep het duo ten slotte tegen de lamp. (Van onze sportredactie) Dc voetbalcompetitie blijft met herten en stoten aan dc gang. Daarom verschijnt ook onze kool- kikkersiijst met tussenpozen in de krant. Zondag speelde weer 'n groot aantal clubs hoewel er ook wedstrijden werden afgelast door de slechte gesteldheid van de vel den. Vee! verandering is er niet in onze lijst gekomen. Wel speel de Nieuwstraten van Ursus zich op onze lijst door vier keer te scoren tegen Nado. Het aantal spelers dat vijf keer scoorde breidt zich siccds meer uit. Daarom hebben wij, om dc lijst niet al te lang te maken, slechls spelers die tot zes treffers kwamen, deze keer opgenomen. Derhalve ziet de situatie er als volgt uit: 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. Piet van Veen (PPSC). Ron de Munnik (GSS) J. den Brinker (Exc,'20) Nico Huet (Schiedam) John Rost (SFC) Lody Kalden (PPSC) Nieuwstraten (Ursus) Groenendijk (Demos) Ca! o (GSS) Ulomsteel (DRZ) Henk Verwcij (Ursus) loop Lubker (Martinit) Van Dongen (GTB) N. v. Zetten (Schiedam) Bonefaas (Wilton)

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1