Boete van ƒ300- voor hoofdredacteur van Panorama 98 Ottenbros viel in een ravijn Damnieuws Zuiden Topsporters vrij van dienst m GUERRILLA STRIJDERS WILDEN DAYAN ONTVOEREN sgpSill Eis wegens belediging Watford loot tegen Chelsea Koppelzege voor De Wit-Koel |P jv - X&* Adressen gevraagd Ml utr 1 DINSDAG 24 FEBRUARI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 16 Vanuit de voormalige slijterij aan de Gorkumse Langendijk sloegen de vlammen, over naar de tegenoverliggende fotozaak en bedreigden e en naastliggende sportwinkel. GORKUM Een felle brand beeft gistermiddag gewoed in het centrum van Gorkum. Omstreeks vijf uur braken vlammen uit een voormalige slijterij, die spoedig daarna over sloegen naar omliggende winkels. AMSTERDAM (ANP) Tegen de hoofdredacteur van het weekblad Panorama, G. J. V. (Vermeulen) uit Bloemendaal, heeft de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof vanmiddag wegens eenvoudige belediging, via een foto in het weekblad van een Rotterdamse ex-prostituée, een boete geëist van 300,—, dezelfde straf die de Haarlemse politierechter in juni vorig jaar had opgelegd. nubeduidend goedkoper moderne Oprichter Venema 111» (ISs SUB I I I Brand bedreigt Gorkumse winkelstraat De brandweer had aanvankelijk alle aandacht nodig voor de panden naast en tegenover de vuurhaard. Een fotozaak tegenover de slijterij werd zwaar getroffen. Ook een ca fetaria, een banketbakkerij en een sportartikelenzaak ondervonden veel schade. De brandweer is tot ver na middernacht bezig geweest met het nablussen van de brand, een der ergste die sinds jaren Sn Gorkum woedde. Om gevaar voor instorten te voorkomen, moest de gevel van de slijterij worden gestut. Voor het pand was kortgeleden een voorlopig koopcontract ge tekend. Er bestonden plannen hier een café te vestigen. Hoewel omwo nenden verklaarden een explosie te hebben gehoord, is over de oorzaak van de brand nog weinig bekend, vooral omdat de felheid waarmee het vuur woedde, veel sporen heeft uitgewist. {Van onze correspondent) BONN De 36-jarige dr. Issam el Sartawl, leider van de „actie groep voor de bevrijding van Pales tina" heeft in een in Amman opge nomen interview voor de Westduit- se televisie verteld dat zijn guerril la-organisatie het plan heeft gehad minister Dayan te ontvoeren. De guerrillastrijders begaven zich daar om twee weken geleden naarMün- chen, waar het vliegtuig dat Dayan naar Israël zou brengen, 'n tussen landing maakte. In de El Al-machi ne bevond zich echter niet minister Dayan, maar zijn zoon. Sartawi deelde mee dat zijn „jongens" op dracht hadden het vliegtuig „op vreedzame wijze, namelijk met handgranaten" te bemachtigen. „Een handgranaat is een zeer on gevaarlijk voorwerp," aldus de guerrillaleider, „zolang men twee veiligheidsmaatregelen In acht neemt. Onze jongens kwatóêt op dé passagiers af met niet scherp ge stelde, dus ongevaarlijke grana ten." Bij het artikel „Het oudste be roep telt vele klanten" in het num mer van 9 december 1967 stond een foto van de voor een bar op Katen- drecht staande vrouw. Toen deze zonder haar toestemming genomen en gepubliceerde foto in Panorama stond was zij 2Vi jaar uit het le ven, zo had zij tegenover de politie verklaard. Het artikel was een an derhalf jaar tevoren geschreven en gepubliceerd toen in Amsterdam een paar moorden op prostituees waren gepleegd. De vrouw had om herkenning te voorkomen haar haar geblondeerd doch na de publikatie wilde een aantal nieuwe kennissen geen omgang meer met haar heb ben. De procureur-generaal merkte op dat men over het gezicht van de vrouw een streep had kunnen trek ken en zag niet in dat daardoor de authenticiteit van de foto verloren zou gaan. Hjj kon zich de grote be zwaren van de vrouw, die zich „ge- reclasseerd heeft tot een normale huisvrouw" voorstellen. De straf is een ernstige aanmerking op de verregaande onzorgvuldigheid van de hoofdredacteur. Er was meer zorgvuldigheid vereist omdat het een oude foto betrof. De raadsman zei, dat niet onomstotelijk vast staat dat de vrouw op de bewuste foto de klaagster is. Hl) achtte in stelling van een civiele vordering door de vrouw na deze rechtzaak denkbaar. „Wanneer de rechter te veel gaat millimeteren, creëert hfl angst bt) de pers," aldus pleiter, die op Juridische gronden tot vrij spraak concludeerde. De uitspraak volgt op 9 maart. (ADVERTENTIE) Speciaal voor die grote moder ne ramen, waarvoor U zoveel gordijnstof nodig heeft, ver kopen wij deze dubbelbrede stof. Moderne weefstof in 6 fijne kleurstellingeneen zware kwaliteit overgordijnstof, dub- belbreed, 200 cm, die wij nu gaan verkopen voor nog géén vier gulden per meter. overgordllnstof dubbelbreed 200 cm Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze zware kwaliteit weefstof in 6 modekleuren, 200 cm breed, perimeter 3. Ook maandagmorgen open Géén te!, of schrift best GRONINGEN (ANP) Piet de Wit en Gerard Koel hebben maan dagavond in Gronnlgen een inter nationale koppelwedstrijd gewon nen, Het duo legde in 45 minuten een afstand van 35,286 kilometer af. Woensdagavond begint op dezelfde baan de Zesdaagse van Groningen. De uitslag van de koppel wedstrijd la: 1. De Wit/Koel (Ned.) in 45 min. 35286 km; 2. Van der Lans/Hill (NedVGbr.)3. Lawrie Simes (Au-./VS); op één ronde: 4. Rey- Jilars/Michiels (Belg.); 5. Gilmore/ Van Midden (Aus./Ned.); op drie ronden: 6. Van der Wal/Loeveeijn (Belg.,'Ned.), Delfts ijshockey is stilgelegd (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De ge ruchten doen de ronde, dat de Ijshockey vereniging 'Delft' niet meer bestaat. Zullen de jongens van voorzitter H. Vennema, die omstreeks 10 jaar geleden speelden onder de naam Honstede Boys, dan toch verdwijnen, na jaren lang vechten voor erkenning en een eigen ijspiste? Enkele weken geleden trokken de ijshockeyers zich terug uit de competitie in de tweede di visie. Waarom?, vragen we voorzitter en oprichter, de heer Venema. „Nu. het kon niet langer meer. de jongens moesten steeds maar naar Amsterdam reizen om hun wedstrijden te spelen. We hadden onze club twee jaar geleden ljshoc- keyclub Delft genoemd, toen we na zeven jaar vechten als tweede ijshockeyclub in Den. Haag aanslui ting kregen bij de Nederlandse IJs- hockeybond. We dachten Delft krijgt vlug de Stien KaJserkunst- ijsbaan. Nu schijnen de plannen er zelfs al niet meer te zijn. Verleden jaar draaiden we leuk in de competitie. Maar in dit sei zoen was het niet meer te doen- geen wedstrijd konden we winnen. Maar wat wil je als je voor trai ning naar Amsterdam moet? Den komt er van training niet veel meer en van opvolging door jeugd helemaal niet. Er kwamen spannin gen in de club. Een paar jongens gooiden er met de pet naar. Ik wilde niet langer meer voorzitter zijn en gooide de bijl er bij neer. Het direct gevolg daarvan was. dat de ijshockeyclub Delft zich uit de competitie moest terugtrekken. Nu staan we stil. Maar we be staan nog en we komen terug. Eerst gaan we een nieuwe voorzitter kie zen. Ik blijf de jongens steunen met al wat reljj-k Is en dat was in de afgeh jaren niest gering." I>e heer H. Venema ziet het som ber in voor het Nederlandse Ijs hockey. Een oplossing voor de toe komst is volgens hem een eredivi sie betaald Ijshockey en een eerste divisie met amateurs. Mocht Hijs ooit verdwijnen in Den Haag dan durft Venema het aan om met een Haagse ploeg op de Hoky te spe len zonder buitenlanders. Er komen misschien in het begin minder men sen, maar geld hoeft er dan zeker niet bij. Hij is tevreden over het bondsbestuur van het ogenblik. De heer Schweers is een man die voor de clubs veel goed doet, aldus Ve nema. Tilburg en Den Bosch maken op het ogenblik de dienst uit in het ijshockey. Hij betreurt het al leen dat er in de tweede divisie ook Canadezen worden opgesteld. „Toen wij tegen Hijs 2 moesten spelen speelden daar twee Canade zen mee. Dat is toch te gek." Eén ding is straks jammer. Als Delft weer gaat spelen in Amster dam, een nieuwe baan Den Haag of waar dan ook zullen de spelers hun talentvolle doelman Herbert Pi ket missen. Hij speelt nu voor Rot terdam, NERJA (ANP) Harm Otten bros, de wereldkampioen op de weg bij de profs. Is maandagmiddag tij dens een trainingsrit van de Wil lem iI-Gazelle-ploeg in de omge ving van Malaga in een twintig meter diep ravijn gevallen. Otten bros liep wonder boven wonder slechts een gescheurde spier in het rechterdijbeen op. Manager Ton Visschers zal zijn pupil dinsdagmid dag per vliegtuig na»* hui» *erug laten keren. Het ongeluk gebeurde maandag middag bü Nerja. Ottenbros. die met Eef Dolman reed, raakte ver blind door de felle zon, kwam in aanraking met Dolman en schoof van de weg in het ravijn. Omdat Ottenbros zondag zeker niet zal kunnen starten In de Ron de van Levante, bestaat de moge lijkheid, dat Visschers de gehele Willem lï-Gazelle-ploeg voor deze wegwedstrijd terugtrekt. ROTTERDAM Vijf gelüke spe len en slechts één beslissing in de eerste twee ronden van de finale Rotterdamse hoofdklasse. Titel houder Kleijne zal volgens de wed strijdbepalingen uit de strijd moe ten worden genomen, c Jidat hij niet in deze ronden kon uitkomen. Uit slagen; Biel—v. d, Kerkhoff 1-1, De JongVan Rooyen 1-1; De Vries—Riesenkamp 0-2; Van Baar- len—De Jong 1-1; Van Prooyen— De Vries 1-1 en v. d. Kerkhoff Riesenkamp 1-1. De tweede wedstrijd van „Con stant's tweede" in het kader van het zeventigjarig bestaan werd met 13-7 van Het Oosten 2 verloren. (Van onze sportredactie! ROTTERDAM Korfbal vereniging Het Zuiden viert dit jaar haar vijftigjarig be staan. In verband hiermee verzoekt het bestuur alle oud- leden, die niet of nauwelijks i meer contact met Het Zuiden hebben, hun adres op te geven, opdat zij bij de feeste lijkheden betrokken kunnen worden. Aanmelden bij me], M. Barendregt, Bloemenlaan 19, Rotterdam-24, telef. 010- 177067. DEN' HAAG, (ANP) De rege ring zal onderzoeken of topspor ters vrijstelling van militaire dieast kan worden verleend, aldus heeft de minister van Defensie. W. den Toom, ta de Tweede-Kamercom missie van Defensie meegedeeld. Hijwaarschuwde dat dit een bij zonder ingewikkelde kwestie ral blijken, ook al omdat geen een stemmigheid bestaat wié wel «n ,e niet als topsporter kan wor den beschouwd. Overigens hebben erkende tóp sporters als Schenk en Okker, toen zij In dienst waren, zo veel moge lijk de gelegenheid gehad te trei nen en aan wedstrijden deel te ne men. Het is voorgekomen, dat iemand die voor militaire dienst werd afgekeurd omdat bij niet op wacht zou kunnen staan, een week later in de eredivisie voetbalde. in Krimpen mm» MhHRR (Van onze handbaliae de werker) ROTTERDAM In de Krimpense Sporthal Groe- nendaal is het Nederlands zaalhandbalteam er in de tweede helft in geslaagd de Noorse formatie, die op weg naar de wereldkampioen schappen in Frankrijk Ne- derlsnd aandeed, met 1211 te verslaan. Nederland begon veelbelovend, want binnen 10 minuten was het reeds 4—0, door Hiensch (2x), Key- zer en Muyres. Via Bak en uitblin ker Ankre kwamen de Noren terug tot 42, waarna gedurende 5 minu ten niet meer werd gescoord. Dat Nederland tot 52 kon uitlopen, in spireerde de snelle Noren alleen, want nog voor de rust was het 6—7 in het voordeel van de bezoekers. Direct na de doelwlsseling had Muvres via een break-out succes. Een zevenmeterworp van aanvoer der Graver leek Noorwegen naar een overwinning te brengen, want Reinertsen bultte een ogenblik ver slapping in de Nederlandse verde diging goed uit en bracht Noorwe- en. op 7—9. Een reorganisatie in de Nederlandse ploeg bracht weer rust, toen Sondaar voor het eerst binnen de Ijjnen kwam. Muyres en Hiensch brachten de partijen op gelijke voet. Toen brak de periode Keyzer aan. Een prachtige break-out werd in eerste instantie door doelman Bye gestopt. Keyser lag met de doel man in het doelgebied en wist de bal toch over de doellijn te werken. Protesten van de Noren baatten niet. De Duitse arbiter gaf doel punt. Enkele seconden daarna was het weer Keyzer die er weer via een break-out 119 van maakte. Ed Heinsch bracht zijn 5e doelpunt on verwachts achter Bye. Met nog 5 minuten te spelen wist Noorwegen via Graf-Wang, Uthberg en Cappelen tot 12—11 terug te ko men. Verder liet de Nederlandse verdediging het niet komen. De gro te uitblinker in het Nederlandse doel. Van Noesel, verrichtte nog en kele wonderbaarlijke reddingen, waardoor Nederland een kleine ze ge behaalde op dit sterke handbal team uit Noorwegen. LONDEN (ANP) De Engel» tweede-divisieclub Watford, die s®* terdag in de kwartfinales van de strijd om FA Cup voor een verras sing zorgde door Liverpool uit w schakelen, zal in de halve eind strijd uitkomen tegen Chelsea. De andere halve finale gaat tussen Leeds United en de winnaar van het duel Manchester United— Middlesborough. Zaterdag eindigde de ontmoeting tussen Middles- borough en United In een ge'Ü® spel: 11. Beide clubs spelen woens dag de replay. LAUSANNE (ANP) Tijdens een bijeenkomst to Lausanne heelt het Internationaal Olympisch co mité besloten de Italiaanse stad Florence nog tot 1 april de gelegen heid te geven de kandidatuur voofi het organiseren van de Olympisch®. Spelen van 1976 te bekrachtigen Hiermee krijgt Florence alsnog een kans te proberen financiële garan ties te bemachtigen van de huidige Italiaanse regering.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 2