Wil Bravenboer wint Ronde van Vlaardingen Wél notities gemaakt bij voorlichting stadsplannen Gebr. de Veld Plechtige herdenking gevallenen aan Plantage S.c. Schiedam recipieert Man vermist Fietser (86) onder auto Programma Hemelvaart 8 mei 9 mei Prestatieloop Films Tekenen T V. DEFECT Wandelen Duiven (I) Duiven (II) Soms van u? Schaken WOENSDAG 6 MEI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 (\'an een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het instorten van de tribune, met als ge volg zes gewonden, is de domper geweest op Bevrijdingsdag. Deze tragische gebeurtenis vormde het slot van een dag die heel wat vrolijker en feestelijker was dan koninginnedag. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Met een demarrage waarmee 't einde meer dan groots werd inge luid, slechtte Wil Bravenboer na zijn successen in België in Vlaardingen de onzicht bare barrière, die hem tot dan van 'n eerste kriterium- overwinning had afgehouden. De duiven op liet Emmaplein worden gelost. Raid Veel belangstelling was er in Groenoord voor de jeugdbrandweerwedstrijden en demonstra ties. De Schiedamse jeugdbrandweer zelf gaf een demonstratie in blussen, terwijl ze optrad als jury bij spuitwedstrijden voor jongens en meisjes uit het publiek. Antwoord B. en W. op vragen raadslid: (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op alle voorlichtingsbijeenkomsten over het bestemmingsplan voor de Schiedamse binnenstad zijn notities gemaakt van suggesties, op- en aanmerkingen die daar door inwoners van Schiedam zijn gemaakt. Auto over de kop Burgerlijke stand Wij helpen direct i' Instorten tribune domper op vr (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Een groot aantal 'Schiedammers heeft maandag avond bij het monument aan de Plantage de doden herdacht. Tij dens de plechtigheid bij het mo nument werden kransen en bloe men gelegd: Burgemeester H. Roelfsema deed dat namens de gemeente Schiedam, miss. G. A. Morgan, mayor van "Wandsworth namens de bevolking van haar gemeente. Vervolgens legden familieleden van gevallenen, diverse vereni gingen, organisaties en scholen bloemen aan de voet van het mo nument. Aan de plechtigheid aan de Plan tage ging een stille tocht vooraf. Inmiddels speelde de kapel van het Leger des Heils bij het monument toepasselijke muziek. Na de twee minunten stilte werd door deze ka pel het Wilhelmus gespeeld. Na afloop van de bijeenkomst wni dooi- o.a. leden van de Vre- deswerkgroep Schiedam in het ka der van een landelijke actie de an- ticlamatie in posterformaat ver spreid. Daarin wordt o.m. een op roep gedaan in het verzet te gaan teneinde tot de bevrijding van alle geweid te kamen. Later op de ave.nd werd in de Grote Kerk een dodenherdenking gehouden, die was georganiseerd door het Expogé van het VVN. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het bestuur van de korfbalvereniging „SC Schie dam" zal, in verband met het 40- jarig jubileum van de vereniging, op zaterdag 23 mei recipiëren. De bijeenkomst vindt plaats tussen 3 en 5 uur in gebouw Irene. In Schiedam waren dan ook heel wat mensen op de been om getuige te zijn van diverse officiële gebeur tenissen, te kijken naar of mee te doen met wedstrijden, kindereve- nementen en muzikale marsen dooi de stad. Om te beginnen werd 's mörgens het bevrijdingsvuur op het Koe- marktplein ontstoken. Een groep hardlopers bracht de vlam over uit Wageningen naar Schiedam, waar door burgemeester 'H. Roelfsema een fakkel werd overgenomen en het grote bevrijdingsvuur Range- stoken. Daarna vertrokken fakkeldragers naar de verschillende wijken waar eveneens bevrijdingsvuren werden ontstoken. Vanaf het Koemarktplein ver trok een heel gezelschap belang stellenden naar het Emmaplein waar op een teken van de burge meester een groot aantal duiven werd gelost. Het derde min of meer officiële punt van die dag was de opening van de tentoonstelling „Schiedam 1940 1945 1970" hl liet Stede lijk Museum. De opening vond plaats in de buitenlucht, op het museumplein datdoor diverse jeugdsociëteiten ter gelegenheid van het feest gezellig is ingericht. De tentoonstelling geeft een overzicht van oorlcg en bevrijding, opbouw, ontwikkeling en toekomst plannen van de stad Schiedam. Levensomstandigheden van „toen en nu" worden geïllustreerd aan de hand van ingerichte huiskamers, 'historische gegevens, allerhande documentatie als film, bandop namen, kaarten en kleding. Dankzij de vredeswerkgroep Schiedam kan men zich na de con frontatie met wat een kwart eeuw geleden gebeurd is ook nog verdie pen in wereldvraagstukken van vandaag de dag over vrede, vrij heid, onderdrukking en geweld. SCHIEDAM Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.0017.00 uur, behalve op zaterdag en zon- dag: geruite fietstas; badtas; inschuif bare damesparaplui; sweater; sjaal; flacon shampo; 4 sleutels; étui inh. 4 sleutels; étui itth. 3, lipssleutels (Post Kethel)étui inh. kontaktsleuteltje; étui inh. 4 sleutels. Te bevragen bij de vinders: schakelarmbandje, k. Bultje, Wil- lemskade woonschip t.o. 37; heren- bril, Roek, Nieuwe Maasstraat 38a (na 16.00 uuri; huissleutel. Hoofd postkantoor, Lange Nieuwstraat; 3 huissleutels, Bcmeman. Dr. de Vis serlaan 44 (na 18.00 uur); meisjes- bril, Kiela rijschool. B. K. Laan 217; ring met twee sleutels, Henk Dijnoot, v. Oldenbar,neveltstraat 83; ring met 3 sleutels, mevr. Christen, v. Oldenbameveltstraat 23; ring 'met 7 sleutels, Drukkerij v. d. Water, Van Beverenstraat lb; bromfietsplaatje. Muilwijk, B. Ver- hallenplein 50; lederen voetbal, W. J. van Buffelen, Polderweg 82;. j«j meter roestvrijstaal, Veenhof, Noordvest 22; rolletje met muziek stukken, A. v, cl. Laan, v. Olden bameveltstraat 133babyschoentje, mevr, V. Doeveren, Rotterdamse- dijk 405b (na 18.00 uur): pukkel met inh.. J. van Nielen, Schimmel- psnninekstraat 17; portemonnee met inh., Schafthuizen, Gordon- straat 36a; armband, M. de Vette. Lindelaan 16. Dierentehuis, Sint Anna Zuster straat: Duitse herder, teef, zwart- geel; bastaard tekkel, reu: bas taard hond, teef. Het ging' ten koste van Bert van Dorth, die in de 'slotfase voor de eerste maal zijn echt flitsende wiel niet meer kon houden, nadat hij steeds bij iedere uitvalspcgiiig zij aan zij met de Rotterdammer de toon had aangegeven. Bovendien dreigde voor de Zwijndrechter nog een ander ge vaar in de vorm van het ronde na ronde oprukkende hem achtervol gende trio. Wim Liebrechts, Neef- kens en Leo Boose. Van hen had de kleine Brieilenaar een verbazing wekkende prestatie geleverd door- na pech vanuit een schier hope loze positie van achter het peloton zich weer terug te vechten tot een stelling, waar een greep van zeven renners zich opmaakten om Bra venboer en Van Dorth tot de orde te roepen. Kort daarvoor was Sjef van de Burg a! uitgeschakeld voor een plaats in de rangschikking. Op het moment, dat de zoveelste ontsnap- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Rotter dammer Willem Kik, geboren 14 juli 1923, wordt sinds 1 april ver mist. Hij verliet die dag in over spannen toestand de echtelijke woning. Signalement: lang 1.78 m, normaal postuur, donkerblond haar, blauwe ogen. Aan de rech terhand mist een van de vingers het topje. Kik, vertegenwoordiger van beroep, was gekleed in een bruin kostuum met bruine geruite overjas en bruine schoenen. Voor inlichtingen gelieve men de Rot terdamse politie te bellen, tel. 010- 143144. toestel 5303. SCHIEDAM De zuil op het Rubensplein in Schiedam, waarop een gasvlam was ontstoken, is gis termiddag in brand geraakt. De brandweer kon dop; nel optreden een explosie voorkomen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De 86:jarige K. Wiegerema is gistermiddag op de kruising Nieuwe DamlaanSchie- damseweg in Schiedam onder een auto gekomen. Hij is met een hoofdwond en een hersenschudding in het Gemeenteziekenhuis opge nomen. De heer Wiegersma reed met zijn fiets de kruising op. op het moment dat de auto. bestuurd door J. de B. (56) uit Vlaardingen ,er aan kwam. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM In de 3e ronde van het schaakkampioenschap van Schiedam 1970 heeft in de hoofd klasse Reitsma een overwinning behaald op Van Seters en is hij nu alleen aan de leiding gekomen. Verder won Harmanny van De Bruin. Een deelnemer heeft van verdere deelname moeten afzien. De stand: L. Reitsma l'i (uit 2), Harmanny en Van Seters Ui (uit 3). Andere uitslagen en standen: le klasse: Kinnegen-Henkelman 1-0, Bogers-Troost afgebr.; Marbus-Van Grootveld 1-0, Van Leusden de Jonge ii-VJ. Stand: Marbus 21a, Troost 2 en 1 afgebr. 2e klas; Teeuw-Malkus 1-0, Ven tura Ferrer-Keuzenkamp 1-0, Emo Groeneweg 1-0. Stand: Teeuw 214, Groeneweg 2. 3e klasse: Nefkens-Waltman 1-0, Boele-Van de Ham 0-1, Van de Geyn-Bockkom Ji''4, Heesemans- Van de Geijn 1454. Stand: Van de Ham 3, Nefkens «7 Teleac: Brand-Wijnmalen 1-0, Vermeulen-Dekker 1-0, Mool- huyzen-Jordaans 1-0. Stand: Brand, Moolhuyzn en Ver meulen 3. Jeugd; Dekker-Lag ewaard 0-1, Wijnmaalen-Huyzer 0-1, Van Klïn- ken-mej. Riksen 0-1. Stand: mej. Riksen 3, Huyzer en Lage waard 2. IESÉÉ ping van de middag op gang werd gebracht, brak hij het frame van zijn fiets. Wim Liebrechts had toen zeer tot gerieve van de duizenden, die het parcours volgden, in een solo een eerste vluchtgroep achter haald. Het nut van zijn inspanning ging verloren, toen een hergroepering ic-t stand kwam. Even nadat de jachtgroep van drie zich met een verrassende uitval had bevrijd van de wurgende greep waarin Ru- di Liebrechts en Sjaak Koever mans de groep gekiemd hielden, achtte Wil Bravenboer met de fi nale op handen, zijn tijd gekomen. De resterende meters onder de sti mulerende toejuichingen, vielen hem daarna niet moeilijk meer. Uitslag 100 km tijd 2.28.41: 1. Wil Bravenboer, 2. Bep van Dorth, 3. Wim Liebrechts. 4. Piet_ Neef- kens, 5. Leo Boose, 6. Ruój Lie brechts, 7. Sjaak Koevermans, 8. Wim van Breukei, 9. Harry Koot, 10. Bastiaan de. Hoedt, 11. Peter Heijster, 12. Nicolaas Moerman, 13. H. Leunenburg, 14. J. Jansen, 15. Leo Weiy, 16. Jan Groeneveld, 17. H. Lammens. 18. Bertus Hendriks, 19. Simon Berkhout, 20. Marinus Smits. Deze notities zijn verzameld en zijn of zullen worden doorgespeeld aan het coUege van burgemeester en wethouders en de raadsleden. Dat blijkt uit het antwoord van B. en W. op schriftelijke vragen van het PvdA-raadslid P. Bosch- man omtrent de gang van zaken op de voorlichtingsbijeenkomst met name wat betreft de inspraak van de burgerij. Van de tot nu toe vier gehouden voorlichtingsbijeenkomsten werden er drie bijgewoond door één lid van het college, terwijl een ander op twee bijeenkomsten aanwezig was. B. en W. antwoorden verder dat tijdens alle bijeenkomsten '.verse ambtenaren aanwezig ware ten einde in de eerste plaats 1; col lege van B. en W. te kunnen ..'for meren. Deze ambtenaren hebben zich, aldus B. en W. weliswaar buiten de discussie gehouden, maar heb ben wel geprobeerd veel indivi duele vragen te beantwoorden en informatieve gesprekken gevoerd. Zij het dan dat deze ambtenaren werkelijke beleidsvragen uiteraard niet konden beantwoorden, aldus B. en W. Het college is desgevraagd bereid voor bijeenkomsten, die de inspraak van de Schiedamse bevolking be ogen te vergroten, adequate ver slaglegging en vertegenwoordiging van zowel ambtelijke als beleids functionarissen toe te zeggen. Overigens zal de slotbijeenkomst van de reeks voorlichtingsavonden niet op 15 mei, maar op 2 juni (in de aula van het stedelijk museum) plaatsvinden. Daarna zal echter, voor zover dit nodig mocht zijn, de voorlichting worden voortgezet. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op Rijksweg 20 in Schiedam is gistermorgen de 29- jarige leraar A. Pelgrim uit Rot terdam met zijn auto over de kop geslagen. Het anderhalf jaar oude zoontje van de bestuurder is met een lichte hersenschudding voor behandeling naar het Gemeente ziekenhuis gebracht. De oorzaak van liet ongeluk was een lekke achterband, waardoor de auto begon te slingeren en de be stuurder de macht over het stuur kwijt raakte. 1 SCHIEDAM Arie z.v. J. Poot en N. J. van Leerdam. Claudia d.v. A. C. M. L. Borsboom en M. C. J. de Bruin. Johannes P. H. F. z.v. J. P. Doejaaren en J. K. Verbrugge, Marcel z. v. M. de Bloois en M. D. L. C. Fernandez Garcia, Annuska S. d.v. A. C. Vliegenthart en E. S. Mulder. Ingrid d. v. C. de Rover en M, C. Struik, Ruth <3. v. L. Brouwer en H. G. Schapelhouman. Miehiel- M. z.v. A. W, A. Lamens en N. A. van Dijk. Johannes z. v. J. van der Touw en J. van der Vlist. Martine G. W d.v. R. W. Wiersma en W. L. M. J. van Kinderen. Henriëtte B. T. d. v. L. J. Baartmans en J. Q. de Vette. Jan P z v, J. P. Hendriks en M. Boot. Johanna M. P. d.v. P. D. J. Willemse en M. A. van Beur den. Peter z.v. P. C. J. van der Poel en A. Zwanenburg, Jeltje d. v. A. J. Hubregtse en T. M. Massaar. Ray mond O. z.v. H. T. G. Langezaal en H. M. Veenbrink, Robertus H. G. z.v. G. H. G. Roijen en M. T. I. Verburgh. Brenda C. d. v. K. J. Wil- lemsen en G. Woudenberg. Sylvia M. A. d. v. K. D. de Gier en C. J. M. Comelisse. GETROUWD F. S. Fonk, 23 jr. en H. Ornik, 24 jr. T. van der Hall, 22jr. en I. W. E. Criellaard, 21 jr J. Manni, 25 jr en F. A. Baron. 22 jr. J. Muis. 43 jr. en J. J. H. Kruik, 46 jr. J, Wuister, 24 jr. en H. van Hattem, 23 jr. E. J. Baanvinger, 24jr. en G. E. van Pelt, 21 jr. R. H. E. Bergmk, 27 jr. en V. E. Rijn, 24 jr. M. C. J. Her mus, 41 jr., en E. M. Landsbergen, 38 jr. W. F. Meijer. 21 jr., en J. T W. de Vos, 21 jr. F. de Koning, 24 jr., en I. M. Droge, 20 jr. J. Damen, 33 jr., en C. B. Zuidgeest, 22 jr, R. Schot. 21jr„ en M. Maltha, 18 jr. J. van den Driessche, 23 jr. en C. H. H. Ames, 22 jr. OVERLEDEN W. Mastenbroek 75' jr. L, van Til, 78 jr. wed: Verwijs. A. J. Kouwen- berg, 72 jr. A. P. van der Kleij. 72 jr. K. L. Oranje, 72 jr. H. Grim- mius, 68 jr. B. T. A. Engering, 56 jr. M. J. Reherman, 69 jr echtg. C. J. Etman. J. C. Jansen, 63 jr. wed. G. J. van Wezenberg. A. Klein, 81 jr. A. Lanser, 77 jr wed. D. van der Kraan. J. Kater, 82 jr. W. van Amen. 76 jr., E. Steenweg, 90 jr. wed. A. Gijsen. A, Prins, 38 jr. J. van Naamen, 82 jr. De feestelijkheden rond. de viering van de bevrijding gaan nog steeds door. Zo zal de combo band „The dogs" tot en met za terdag op het plein achter de Nederlands hervormde kerk aan de Lange Kerkstraat "s avonds van 8 tot 11 uur gevarieerde mu ziek laten horen. Tot en met vrijdag kan er, ook 's avonds tussen 8 en 11, worden gedanst op het museumplein aan de Hoogstraat. Discjockeys van jeugdsociëteiten zullen voor de muziek zorgen, 10.00 uur. Optreden jeugdcircus „Elleboog" in sporthal Margriet voor leerlingen van lagere scho len. Toegang gratis. 14.00 uur. Tweede optreden „Elle boog". 20.00-24.00 uur. Dansen voor leer lingen van het voortgezet onder wijs in sporthal „Margriet". 1900-22.00 uur. „Open Schip" op het oefenschip de „Jan van Gel der" aan de Nieuwe Haven bij de Schoolstraat. 10.00-16.30 uur. Sporttoernooi voor leerlingen van het voortgezet onderwijs in sporthal „Margriet'". O.a. tafeltennis en basketball. 10.00 uur Poppenkast in boerderij „Landvreugd". 14.00 uur. Schooljeugdsportwedstnj- den aan de Jozef Oreïiosingel. 20.00 uur. Openluchtbal bij boer derij „Landvreugd". Bij slecht weer in de boerderij. 20.00 uur. Folkloristische show, verzorgd door de wijkvereniging „Nieuwland" in „Irene," 20.00 uur. Rondgang van muziek korpsen door centrum van de stad. 19.00-22.00 uur. „Open schip op het oefenschip de „Jan van Gelder" aan de Nieuwe Haven bij de Schoolstraat. 9.O0-16.OO uur. disfcricts-ruiterwed- st rij den op het „Schuttersveld" aan de Damlaan. Direct na af loop prijsuitreiking. 13.30-17.00 uur. Muziek- en sporl- show op sportpark „Harga" met défilé. 21.00 uur. Vuurwerk op een terrein tussen de Julianalaan en de Westfrankelandsedijk en tussen de Rubenslaan en de Jac. Cats- lain Muziek van „Gusto's mu- ziekg.'-zelsehap." 21.30 uur. Show van de Rijnmond- band aan de Broersvest, Optre den van de Boerenkapel van OBK in het centrum. 22.00 uur. Doven van het bevrij dingsvuur op de Koemarkt, op geluisterd door de Rijnmond- band. 20.00-24.00 uur. Wijkvereniging BUj- dorp: sluiting van. de feestweek met dans en muziek. 20.00-02.00 uur. Bevrijdingsbal in sporthal „Margriet". Alleen toe gankelijk voor personen hoven de 16. jaar. Toegang 3 gulden. Bands; The sandy coast, Iron- Earth, Jassy's New Selections, m.m.v. de Vara-drive in. Projec tie met dia's en films. Tijdens de muziek- en sportshow. zaterdagmiddag op Harga, zal ook een prestatieloop over 5 kilo meter worden gehouden. Burgemeester H. Roelfsema zal hiervoor het startschot lossen. Iedereen kan aan deze loop mee doen. Deelnemers moeten zich om 1 uur melden op Harga, en wel op het Hermes DVS terrein en dan aan de achter-zijde van de tribune tegenober de kantine. De inschrijving is gratis. De orga nisatie is in handen van de sportleraar Loek den Hollander. Zij die de tocht volbrengen krij gen een prestatielintje. Voor de tentoonstelling „Schiedam 1940—1945—1970" zijn twéé klank beelden gemaakt. Eén geeft een documentatie weer van oorlog en bevrijding (met authentieke op namen uit <ie oorlog) en het tweede is gewijd aan de opbouw en toekomstplannen van de stad Schiedam. Naast deze klankbeelden wordt er gedurende te tentoonstelling nog een aantal andere films ge draaid. Zoals „De achttien do den." „Het laatste schot," „Victory in the Netherlands" en .Een leger van gehouwen steen." Zolang de tentoonstelling duurt, en dat is tot 8 juni, zal iedere zaterdag- en zondagmiddag een van deze films worden vertoond om 3 uur in de auia van het museum, uitgezonderd op zater dag 16 mei. Het straattekenen op de Mgr. Nolenslaan, dat op koningirme- dag in verband met het slechte weer niet kon doorgaan, zal nu aanstaande vrijdag plaatsvinden. (ADVERTENTÏË) Evt. vooraf prijsopgave philips! St. Llduipastraat 78 a Schiedam SgaJ Telefoon 010—26 86 38 ..!-)^:i|^„.Ölf..Philips-dealcr Deze activiteit is georganiseerd door de Jeugdliaven in Nieuw- land en is bestemd voor kinderen van de Albertus Magnus-, Gun ning-, Calvijn- en Mastenbrcek- school. Het tekenen begint om 2 uur. Op zaterdag 9 en zondag 10 mei wordt door de wandelsportver- eniging. „De Schiedamse Tippe laars" ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan een wandelmars gehouden. Gelopen wordt over 5, 10, 15, 20 en 30 kilometer. Gestart wordt vanaf de Blauwe Huisschool aan de Lange Niéuw- straat. De starttijden zajn: zater dag tussen 2 en half 3 en zondag tussen 10 en 12 uur. Nadere in lichtingen kan men krijeen bij secretaris F. van Veen, Vriend schapstraat 6b. Op dit adres kan men zich ook laten inschrijven. De Schiedamse vereniging u, i. Vrijheid" hield met 500 duiven een wedvlucht vanuit Strombeek over 114 kilometer. De uitslag is: 1 C. Middendorp; 2-4-11 W. Boort en zn; 3-16 Jack Doejaa ren; 5 A. v. d. Berg 6-8-17 C. Lems; 7 J. Krijgsman; 9. J. v.d. Windt; 10 J. Faulussen; 12 C. Robarc; 13-14-21 P. Pols; 15-18- 19 Jan Doejaaren; 20 J. v.d. Ent; 22 E. de Potter; 23 W. v. Hooft; 24 j. Bodegom; 25 I, v.d. Tuyn. De duiven werden gelost om 12 uur. De eerste duif was binnen om 13.24 uur. De d.s.v. „De Vrinden" hield eveneens een wedvlucht vanuit Strombeek. In concours waren 168 duiven. De duiven werden gelost om 12 uur. De eerste duif was binnen om 13.24, de laatste prijsduif om 13.33. De uitslag is: 1-3-4 W v d Hoeven; 2-5-7-9-12-18 19-22-24-38 J. Wenteler; 6-8-10 15-20-27-31-33-39-42 Zantboer en Co.; 11 Gebr. v.d. Harg: 13-21-23 M. Broekhuizen; 14-34-37 Gebr. van Lsenwer: )6-)7-28-9"-ir> vt. •-c;s: ?r-26 E. d» Wit; 26-41 P. Times 30-32-35 H. Triel. V

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1