naar t de burgerij centrum I éMmasèdêt rJ Flatkinderen mogen fikkies stoken VKC en Cuitura ontvouwen bont nieuw program Jongen uit raadzaal verwijderd -C PASSAGE 7 MEI VOETBAL WORDT REKENENG GEHOUDEN I I RECEPTIE- ALBUMS i i Bij inbraken °eld verdwenen Enersiehal 'm «rebruik Burgerlijke Stand T.V. DEFECT? Bloembakken Muzikale politie Duiv en V oetbaltoernooi Plastiek Orgelconcert Padvindersfeest Ongevallen Klaverjassen Jubileum Excursie SCHIEDAM - Naast de twee plannen voor sanering- en re constructie van de Schiedam se binnenstad van het bureau voor stedebouw en architec tuur Fledderus en Van Gent uit Rotterdam, ligt er nu ook een derde plan op tafel. Het is het plan C, opgesteld door de Schiedamse afdeling van de Federatie van jongeren groepen in de Partij van de Arbeid (FJG). Bij de plan nenmakerij heeft de FJG zich beperkt tot het oude stads centrum. Midden in het stadscentrum, als een grote, gearceerde gekan telde T, heeft de FJG een cultureel en ontmoetingscentrum geprojecteerd. Beneden het centrum links het Stedelijk Mu seum en rechts de Lindenhof. Het centrum wordt omgeven door woningen. En dit alles binnen de zogenaamde winkelloop. WijhelpenU direct SCHIEDAM De mens, de stadsbewoner, is uiteindelijk bepalend voor het karakter en sfeer van een stad, zoals die zich in al zijn facetten en mogelijkheden aan ons voor doet. En vervulling van en vormgeving aan de 'leef'-tijd, de vrije tijd van de mens, de stadsbewoner, dat is de toe komstige functie en beteke nis van de binnenstad; Plastiek bij N.V. Snijwerk. Gemeente Schiedam WOENSDAG 13 MEI 1070 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 Alternatief FJG-pian voor (Van een onzer verslaggeefsters) y SCHIEDAM Dê Schiedain.se afdeling van de Federatie van Jongerengroepen in de Party van de Ai-beid wil hetialteinatieve plan C voor de Schiedamse binnenstad nog deze maand san burgemeester, wethouders en de raad aanbieden. De FJG heeft inmiddels brieven gestuurd naar alle raadsfracties met een uitnodiging aan de fracties met de F.J.G. over het nieuwe plan te praten. Verder wil de F.J.G, met haar plan naar de bui-gerij toe. De be doeling is er alle mogelijke groe pen belangstellenden' over te gaan praten. 'i in iedere geval zal net plan ook aan de orde worden gebracht op de voorlichtingsbijeenkomst over de stadsplannen, die op 2 juni in dc aula van het stedelijk mu seum wordt gehouden. De enige, waarmee de F.J.G. tot nu toe het plan heeftdoorge nomen, is de heer B. C. van Gent van het bureau voor stedebouw en architectuur Fledderus. en Van Gent die de plannen A m B heeft gemaakt. „De heer Van Gent!: vond het plan lang niet gek"," aklts de voor zitter van de F.J.G., Alterfc Engels man. „Hij heeft zelfs jezegd dat, wanneer ons plan weertlank vindt bij de bevolking, hij bestbereid 20u zijn mee te helpen het virder uit te werken." Het F.J.G.-plan is verkrijgbaar bu Albert Engelsman, i'Ru ijs de Beerenbroucklaan 14 in Schiedam, telefoon 26.95.98. (ADVERTENTIE) SCHIEDAM j. Bmijn. GEBOREN \f SCHIEDAM Xandrj.' C.dvR. E. Allen en W. Overgnauw. Ast rid C d v A. van der Tuijn in J. G. M. Niemarkt, Igor C. z v F. W. van der- Velde en J. C. Dootjes.-Petrus ,J. -T.-rz.v-T.-N. J. Eibers co J. A, M. Zuidgeest, Benjan z v iw. J. D. Hoenderkamp en. G. T. -J. G. van •Handelen; Hjalniar. E. 6 v h. H. Boonjen E, M. Poort, Jacpba d v J. Wagteveld en J. Grevelihg, Victor E. z v A. Droge en M. Ft H. J. de Vettej. Terèsa d v H. Hufeer en K. J. Cotbper, Jasper F. z vf P, F. C. Wam^iis en j. m. vaii Loopik, Berkay L. z v O. Sanver en I. Demircibasioglu, Pop C. z v A. Louis en A. van Rossen. OVERLEDEN J. C. van der Linden, 59 jr., A. J. Louter, 54 jr. echtg. B. J. van der Hoek, J. A. Vink, 45 jr. echtg. E. de (Van een onzer verslaggeefsters) Voordat de plannen A en B van het ai-chitectenbureau publicabel werden, had de F.J.G. het plan C in grote lijnen al klarr. In diverse opzichten, komt het plan C overeen met het groteomloopplan A. Het meest fundamentele verschil tussen de beide plannen van de architektea en dat van de F.J.G. is het uitgangspunt. De plannen A en B zijn gebaseerd op de zogenaamde sub—city gedachte. In beide plannen is de primaire functie van de binnenstad: een kleine city met een nieuw of ver nieuwd eigen modem winkelappa raat en een eenvoudig ontmo"- tingscentnun. De F.J.G.-ei-s zijn er echter vanuit gegaan dat het stadscen trum'straks de bewoners, die over steeds meer vrije tijd gaan be schikken. in dit opzicht moet kun nen opvangen. Vandaar in het al ternatieve plan C een stadscen trum met een groot open ontmoe tingscentrum. "De kritiek op en het onbehagen over de leefbaarheid in het Rijn mondgebied zullen steeds groter worden", zo zette Albert Engels man, de voorzitter van de FJG, gisteravond op een persconferentie over het plan C uiteen. Hij meen de: "Het is noodzakelijk dat de steden leefbaarder worden ge maakt. Het plan C is een plan dat geënt is op de toekomstige ontwik keling van de Schiedamse binnen stad". In het plan C wordt, in tegen stelling tot de plannen A en B, het verkeer buiten het stadscentrum gehouden. De metro is in het nieu we plan noordelijk van het stads centrum aangegeven. Waarmogelijk wordt in het plan C c(e bestaande bebouwing gehand haafd. hersteld en-of gerestaureerd om een grote flexibiliteit en ver scheidenheid in het karakter van de binnenstad te verkrijgen. Het winkelgebied wordt in hoofd zaak gevormd door de zogenaamde grote omloop, net als in plan A dus. Deze omloop omvat Hoog straat. Markt, Lange Kerkstraat. Broersveld en Broersvest. Om van de Broersvest een aan trekkelijke winkelstraat te maken wordt deze in plan C voor het ver keer afgesloten. Van de straat wi' len de FJG'ers een soort pro menade maken met sierbestrating- kiosken. terrassen en groen. Grot; warenhuizen zijn uit het plan weg gelaten. Onder meer omdat de nu kers van het plan niet geloven ir de economische haalbaarheid va- dergelijke zaken in Schiedam. In plan C wordt ervan uit ge gaan dat liet. wonen in het centaur een grote bijdrage zal leveren aar de levendigheid van het stadsbeeld. Naast de geplande nieuwe wonin gen in plan C kan een groot deel van de bestaande bebouwing' door herstel en aanpassing aan de mo derne wooneisen gehandhaafd blij ven. Zo gelooft men in handhaving van de bebouwing aan Hoogstraat, Nieuwstraat, Markt. Lange Kerk straat, Broersveld, Broersvest, Dam, Lange en Korte Haven en gedeeltes van de Lange en Korte Achterweg. De grootste prioriteit in het plan C hebben de zogenaamde bijzon dere bestemmingen. Deze bestem mingen zijn geprojecteerd binnen de winkelomlsop die gevormd wordt door Hoogstraat. Lange Kerkstraat .en Broersvest. Door sa nering in dit gebied zou er een gro te ruimte vrijkomen. Op die plaats is een groot cultureel en ommee- tingseentrum genland. Het verkeer wordt moge lijk, uit liet centrum geweerd. Het rond de binnenstad geleid. Aan de- wordt in plan C via een circuit ze rondweg zijn drie parkeergara ges gesitueerd: achter de oostelijke bebouwing van de Broersvest. aan de Boterstraat en aan de Vlaardin- gerstraat. De metro gaat volgens het plan C over Rotterdamsedijk. Marconi straat, Emmaplein, Boterstraat. Parkweg en vandaar naai- Nieuw- ia'nd. Ten slotte blijven volgens plan C alle op de mcmumonf.mih-- komende panden onaangetast. Voor de bijzondere panden in de b'n een- stad. zoals Korenbeurs. Prcve-'srr- huis. Havc-k"-«n r'-f>-~f volgens de FJG een bijzondere bestemming gevonden moeten wor- 11-1 'tit (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGENDe leden van de kunstenaarsvereniging „Vlaar- dingen 65" ergeren z-icli voort durend aan de kille kinderspeel plaatsen die overal worden aan gelegd, „Kinderen spelen niet op last van de autoriteiten." zeggen ze. „Kinderen willen hun eigen dingen doen," Volgens de kunste naars worden de meeste kinderen ADVERTENTIE verkeerd opgevoed. Ze moeten zich vee! te veel aanpassen aan de normen van de volwassenen. Ze mogen geen lawaai en geen 'rom mel maken. Spelen niGgen ze al leen maar heel voorzichtig, anders worden ze vier. „Onze schone be tonnen speelplaatsen houden daar al rekening mee," zeggen de Vlaar- dingse kunstenaars. Midden in de Vlaardingse flat- wijk Holy hebben de kunstnaars nu voor twee weken' de beschikking ge kregen over een nog niet bouwrijp stukje grond. Op dit woeste en hobbelige veldje hebben ze. een grote berg materialen-hout, plastic,' karton, schuimrubber - neergegooid, waar de flatkinderen vanaf zater dag naar hartelust mee mogen spe len. Alles wat ze anders nooit mo gen kunnen de kinderen hier doen; vlotje varen, hutten bouwen, kui len graven en fikkies stoken- Tege lijkertijd wordt er in ..De Visbank.' de gemeentallike tentoonstellings ruimte aar de Westhavenplaats, een informatieve tentoonstelling over de speelplaats gehouden. ontmoetmsscentrui n (Van een onzer verslaggeefsters) Met dsze gedachten over beteke nis eu functie van de Schiedamse binnenstad in het hoofd is de Schiedamse afdeling van de F.J.G. (Federatie van jongerengroepen in da Partij van de Arbeid) gaan wer ken aan een alternatief ontwerp- bestemmingsplan voor de Schie damse binnenstad. Het pian is klaar. De grootste prioriteit 1 daarin wordt gegeven aan de zogenaamde bijzondere bestemmingen. Wat de F.J.G.-ers willen is dat de Schiedammers, en bezoekers van buiten in eerste instantie in het oude stadscentrum hun vrije tijd hetzij actief, hetzij passief kunnen beleven. Vandaar dat er binnen de winkelomloop van Hoogstraat, Lange-Kerkstraat en Broersvest, het werkelijke, stads hart. een groot cultureel en ont moetingscentrum is gepland. In het plan C wordt een aantal eisen genoemd waaraan het cen trum zal moeten voldoen. De bouw dient, aldus het plan. open en uitnodigend van karakter - te zijn en aangepast aan de be bouwde omgeving. Als mogelijkheid tot realisering van dit open karak ter wordt aangegeven dat aile be sloten ruimtes in het centrum op verhoogd niveau komen te liggen. Beganegronas blijven dan moge lijkheden open voor terrassen, een. speelvijver, winkeltjes, nijverheids- zaken, groen en wandelpaden. Voorts moet het centrum volgens de F. J. G. zoveel mogelijk stads bewoners. in hun vrije-tijdsbeste- ding van dienst zijn. Er zouden voorzieningen moeten komen in de sfeer, van passieve vrijetijdsbeste ding, zoals een theater voor film, toneel en concerten,-een overdekt sportveld met tribunes, expositie ruimtes en horecabedrijven. Daarnaast meet er cok plaats zijn voor actieve vrijetijdsbesteding. Gedacht wordt aan het inrichten van ruimtes waar vergaderingen gehouden kunnen worden, waar bijvoorbeeld toneel- en zangvereni gingen hun repetities kunnen hou den. en waar ook ateliers kunnen komen. En verder zouden er boetiekjes, een crèche en andere speelgelegen- heden een plaatsje moeten kunnen krijgen. Het cultureel centrum is achter liet Stedelijk Museum en de Lin- denhof gepland. Volgens het plan zou het museum door een beelden tuin met expositieruimte aan de achterzijde ervan en in combinatie met de Lindenhof bij het centrum betrokken kunnen worden. Morgen houdt de heer De Bruin tchef van de Gemeentekwekerij in boerderij Landvreugd aan de hand van dia's een lezing over het sa menstellen en verzorgen van bloembakkeu. Er zullen enkele bakken worden opgemaakt samen met de Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, die ook voor het nodige voorlichtings materiaal zal zorgen. De bloern- bakkenspeciallst Frewo uit de Lan- ge Kerkstraat zal verder een aan tal bakken tonen. De avond is georganiseerd door be wijkvereniging Groenoord. De toegang is gratis. De aanvangstijd is gesteld op acht uur. Het Schiedamsè Politie Muziek gezelschap, dat onlangs de eerste Prijs weghaalde op het Nationaal Federatief Muziekconcours van de Koninklijke Harmonie Pbileutonia te Helmond treedt vanavond op in het bejaardentehuis Spaland. Aan vang 19.30'uur. De d.s.v. De Vrienden hield een postduivenwedvlucht yanuit St. Ghislain (België) over een afstand van 170 km. De lossing vond plaats om zeven uur. De eerste prijsduif kwam om 9.40.37 uur binnen. De laatste om 10.20.23 uur. De uitslag luidt: 1. J. Wenteler, 2. P. Ikner. 3. Zantboer en Co.. 4. W. Ekris 5. Gebr. Van Leeuwen. Zondag 17 en maandag 18 mei organiseert de softbal-, voetbal en honkbalvereniging Schiedam ■voor de tiende achtereenvolgende •maal haai- jaarlijkse Pinkstervoet baltoernooi voor junioren en aspi ranten. Dit jaar wordt hieraan een -internationaal tintje gegeven door (de deelname van een tweetal Duit se verenigingen, die in 't kader van •'een uitwisselingsprogramma 70 ;man sterk naar Schiedam komen. ■De junioren van Schiedam waren (met Pasen reeds met een gelijk •"aantal deelnemers te gast bij één (van deze verenigingen de Sport- •"frettnde Marburg, Op zaterdag 16 mei worden de •"Sp. Fr. Marburg en de 'Sp. Fr. Na he ■'in Schiedam verwacht en bij pleegouders ondergebracht. Zondagmorgen om 10 uur speelt (Schiedam A tegen Marburg A en (Schiedam BI tegen Nahe B. Om 12 •'uur begint het aspirantentoemoai 'in drie afdelingen in de ieeïtijds- 'klassen 8-9 en 10-11 jaar. Hieraan 'nemen deel de verenigingen Unitas •uit Veenendaai, Wit Rood Wit uit 'Brielie. S.V.D.P. en Eurosport uit (Rotterdam. R.K.W.I.K, uit Vlaar- •aingen en S.V.V. uit Schiedam Maandagmorgen om 10 uur start het junioren toernooi met als deel nemende verenigingen: 'Marburg, Nahe. Dnitas, SV.D.P., Eurosport. R.k. W. I. K. en S. V. V. De Duitse gasten zullen zondae- avond in gebouw Irene samen met de junioren van Schiedam een fees telijke avond beleven. Zondagmid dag wordt een trip door randstad Holland gemaakt. Alle belangstel lenden zijn op beide pinksterdagen van harte welkom op de velden van S.V.-H.V. Schiedam in het sportpark Harga. Bij de opening van de nieuwe fabriek N.V. Snijwerk in Papen- drecht heeft het personeel aan de oprichter van het bedrijf de heer Kroger een pastiek aangeboden. Het ontwerp hiervan is van de heer D. Wiegman. Het kunstwerk is 2.20 meter hoog. Het kenmerkende karakter van het bedrijf wordt voorgesteld door een dikke stalen plaat, waaruit een willekeurige vorm is gesneden D.e vorm zijn zodanig ten opzichte van uitgesneden vorm en de rest van de elkaar geplaatst, dat de beschou wer direct de bedoeling van het bedrijf herkent. De vorm van de rechterzijde van de plaat is nog van de eerste vorm. hetgeen tot uit drukking moet brengen, dat d.m.v. een lichtgevoelig oog een herhaling van uitsnijden mogelijk is. Er zijn twee materialen toege past, warmee het_ autogeen eri het plasma snijden tot uitdrukking komt. De 10 cm. dikke onderlaag is rood 'van kleur. Deze rode kleur loopt uit tot een steeds dunner wordende lijn. Dit moet de grote hittebron geconcentreerd tot een krachtige straal, die het metaal snijdt, symboliseren. De Maassluise organist Feike Asma concerteert zaterdagavond in de vrijgemaakt-gereformeerde kerk aan de Westvest. Aanvang 20.00 uur. Op het programma staan wer ken van J. S. Bacil, Wesley, Guil- mant, L. Vierne en Jan Zwart, als mede werken van de concertgever. Kaarten kunnen worden besteld bij: W. Punt, Burg. Hormerlage Gretelaan 343, tel. 264359. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de padvinderij in Ne derland za! de Burgemeester van Haaxengroep op zaterdag 23 mei in haar gebouw 't Raadhuis en op de omliggende terreinen een 'open dag' houden. Iedereen kan dan kennismaken met het padvinders leven. Er worden demonstraties ge houden. waarbij de kinderen die geen padvinder zijn, in de gelegen heid worden gesteld om aan de ac- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Met ze kere trots ontvouwden gister avond in taveerne De Oude Haven aan de Westhavenka- de het Viaardings Kunstcen trum en Cuitura uit Schie dam het programma voor het komende seizoen. In de Stadsgehoorzaal zullen naast optredens van Wim Kan. Wim Sonneveld, het Nationale Ballet en het operagezelschap Fo rum acht toneelvoorstellingen worden gegeven. Bij dc samenstel ling van het programma heeft men getracht de data zodanig vast te stellen, dat een doorkruising van voetbalevenementen op TV wordt vermeden. Dit om te voorkomen dat belangstellenden huiverig zou den worden voor het nemen van een abonnement. De entreeprijzen blijven voor het nieuwe seizoen ongewijzigd. Men heeft dit kunnen doen door de steeds stijgende lijn in de belang stelling. Er is in het tweede gedeel te van het afgelopen seizoen zo goed gedraaid, dat men met een zeker optimisme een onderbezetting van de zaal niet heeft ingecalcu leerd. De prijzen voor niet-leden bedra gen ƒ7,50, ƒ6,50 en ƒ5,50. Ook de jeugdrang (tot 17 jaar) van 1,50 blijft gehandhaafd. De praktijk zou hebben uitgewezen, dat de jeugd het niet hinderlijk vindt om op de laatste tien rijen te moeten zitten. De prijzen voor de leden van bei de verenigingen liggen 1.50 per rang lager. Abonnementen bieden, het voordeel van 2,20 per plaats per voorstelling. Zij gelden voor de eerste en tweede rang. In tegen stelling tot het vorig seizoen zijn de jeugdkaarten hierbij niet meer ingedeeld. Hiervoor bleek te weinig belangstelling te bestaan. De samenwerking van VKC en Cuitura blijkt goed te voldoen. Vele Schiedammers zijn het afgelopen seizoen naar de Stadsgehoorzaal getrokken, die steeds meer een streekfunctie krijgt. Van de zijde 'van het VKC werd verder meedgedeeld, dat de samen werking met Maassluis een flop is geworden. Men was de mening toegedaan, dat dit vooral te wijten is aan het feit, dat Maassluis met handen en voeten aan B. en W. gebonden is. Men kondigde aan het komende seizoen zelfstandig in Maassluis met een programma te gaan ver schijnen. Het programma, dat men na veel voorbereidingen voor het komende seizoen heeft kunnen samenstellen ziet er als volgt uit: Zaterdag 12 september:' openingsvoorstelling musical ..De ■KLEINE PARADE. Vrijdag 25 sep tember: Nieuw Rotterdams Toneel. Zaterdag 10 oktober: Globe met ..De Alchemist". Maandag 26 okto ber: De Haagse Comedie. Donder dag 12 november: Nieuw Rotter dams Toneei. Vrijdag 27 november: Het Nationale Baliet. Woensdag 9 december: Globe met „De Kersen tuin". Woensdag 30 december: Wim Sonneveld met een nieuw program ma. Zaterdag 23 januari: Nieuw jaarsfestival 197X met Cabaret Pe pijn. Woensdag 17 februari: Kom hier, ga weg, van D. Frenkel Frank. Vrije produkcie met Guus Hermus, Ton van Duinhoven cn Ina van Faassen. Dinsdag 2 maart: Wim Kan met een nieuw program ma. Donderdag 25 maart: Nieuw Rotterdams Toneel. In april brengt het operagezel schap Forum La Bohème. De on derhandelingen daarover zijn nog gaande. Voor abonnementen moet men voor minstens vier voorstel lingen inschrijven. Verder staan er nog twee buiten voorstellingen op het programma. En in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag met De Haagse Co medie, waarvan de datum nog na der wordt bepaald. En een voor stelling in de Rotterdamse Schouwburg op 14 juli ,waar de laatste opvoering van De Heersen de Klasse met Henk van Uïsen wordt opgevoerd. Leden van de ver enigingen krijgen hierbij een re ductie van één rang. ADVERTENTIEl Regelingen in verband met de Pinksterdagen Bureau Vleeskeuringsdienst. De dienst van het Bureau van de Vleeskeuringsdienst zal worden uit gevoerd zoals óp zon- en feestdagen, met dien verstande, dat op zaterdag 16 mei 1970 van 9.0010.00 uur v.m. telefonisch aangifte van destructie- materiaal kan plaatsvinden onder nummer 261118. De aangiften zul len op dezelfde dag worden afge handeld. Stedelijk Museum Het Stedelijk Museum zal op ie en 2e Pinksterdag van 12.00 tot 17.00 n.m, voor het publiek geopend zijn. Schiedam, mei 1970. (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS Op last van bur gemeester W. J. D. van Dijck van Maassluis hebben gisteravond twee politiemannen in burger een jonge man de raadzaal uitgestuurd. De jongen deelde tijdens de koffie pauze uitnodigingen uit aan de raadsleden wat hij niet had mogen doen zonder toestemming van de burgemeester. De uitnodigingen kwamen van het Centraal Aktie Kommitee Rijnmond, dat donder dagavond in gebouw De Kern een openbare vergadering houdt over de gevolgen van een hoogoven-ves tiging op de Maasvlakte. Alle uit nodigingen de reeds uitgedeelde incluis werden in beslag geno men. ROTTERDAM Gistermiddag is aangifte gedaan van een inbraak in het clubhuis 'De Arend en de Zeemeeuw' aan de Molenwaterweg. Een cassetterecorder met toebe horen, een platenspeler en een ver sterker werden gestolen. Bij een inbraak in een ioods van de N.V. Klapwijk en Rapide aan de Binnenhaven is voor ruim hon derdvijftig gulden aan zilveren tientjes gestolen. Aan ander geld werd voor ongeveer zeshonderd gulden ontvreemd. ROTTERDAM Vrijdag wordt de nieuwe 'Energiehar aan de Abraham van Stolkweg in gebruik gesteld. Wethouder Langerak van Sport en Recreatie zal de hal offi cieel openen. tiviteiten deel te nemen. Verken ners zullen een compleet kamp in richten. Verder is er een inlich- tingenstand aanwezig, waar films en dia's worden getoond. 's Avonds is er een discobal voor de oudere leden van alle scouiing- organisatie. Discojockey Joop Adri- aanse van sociëteit De Waag za! hierbij zijn medewerking verlenen. De aetivite iten op deze dag duren van 11-23 uur. De wijkvereniging Nieuwland or ganiseert op zaterdag 16 mei een klaverjas-koppeïconcours in het wljkgebouw aan het Dr. Wibaut- plein. Aanvang 2 uur. Het inleg- geld bedraagt 1,50 per persoon. Men kan .zich bij de onderstaande adressen laten inschrijven :C. Post, Dr. Wibautstraat 17, P. Brand. Dr, Wibautstraat 29, L. v.d. Meer, Goe man Borgesiuslaan 83, Witzel, Van Oidenbameveldtstraat 2 en W. Niehot, Damlaan 45. Er staan weer fraaie prijzen te wachten. In Schiedam vonden in de maand april 181 verkeersongelukken plaats, waarvn één met dodelijke afloop. Tien betrokkenen raakten zwaar gewond en 44 licht gewond. In 22 gevallen was er sprake van zware schade, terwijl .149 maal lichte schade werd veroorzaakt. Tien betrokkenen kwamen er zon der schade van af. De meeste ongelukken werden veroorzaakt door het niet verlenen van voorrang (50). In 14 gevallen was te dicht op elkaar rijden de oorzaak en m 18 gevallen onoplet tendheid. Negen maal werden de ongevallen veroorzaakt door slip pen. Acht ongelukken vonden plaats op v oetangersoversteekplaatsen. Daarbij waren drie voetgangers be trokken waarvan er twee licht en één zwaar gewond raakten. De Kon. Ned. Maatsehappj. voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Schiedam, houdt op woensdag 20 mei een excursie naar de gemeente lijke kwekerij. Men vertrekt ore ze ven uur. De leiding is in anden van de heer De Bruin. Het harmonieorkest OBK uit Schiedam geeft ter gelegenheid van zijn 70-jarig bestaan op 23 mei een concert in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Aan dit concert werken mee het koor d'Eyckeln- b°rgh' uit B-rg-.vk cn The Trifids. Aanvang 20.00 nut De zaal gaat open om 10.30 uur.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1