iteenzettingen namens gemeente in mati bezette Lantarenzaal rivé-zwembad voor personeel Antonius Gebr. de Veld Felle kritiek aan adres wethouder E. P. van der Veen er dacht van inbraak Geslipt over oliespoor Tweede-Kamerlid Inbraak in jeugdcentrum T.V, DEFECT? F: Voor uw kinder» Te goedkoop Wij helpen U direct mMmm' 12 gn** Het personeel van het verpleeghuis Antonius in Rotterdam- IJsselmonde kan op warme dagen het hoofd koel houden. Het heeft de beschikking over een eigen zwembad dat is aangelegd op het zeven etages tellende gebouw. (Van een onzer verslaggeefsters! VLAARDINGEN Het Tweede-Kamerlid dr. H. A. Schu ring uit Schiedam, lijsttrekker voor de PCG in Schiedam, heeft gisteravond op een bijeenkomst van de CHU-vrouwer.- groep in het Vlaardingse gebouw Triangel felle kritiek gerit aan het adres van de Vlaardingse CHU-wethouder E. P. van der Veen (68). Duivenklok 'd. I u vindt het bij Hasjish O pen 1 uch t-con ce r l Sex Zwartboek Hulp Prijzen Tevreden Sparen Laatste maal Verbod S-bocht Concert n.v. Sportfondsenbad Schiedam WOENSDAG 27 MEI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 Zes plannen voor ,het Bos van de Gouvernebuurt' (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM In zeer een voudige woorden, soms iets te sim pel sprekend, hebben gisteravond namens de gemeente ir. B. Pokkin- ga en ir. H. J. van Zwienen van Stadsontwikkeling en de architec tenvertegenwoordiger ir. C. F. A. Knol zes verschillende plannen voor liet Oude Westen aan de be woners van de wijk voorgelegd. De grote voorlichtingsavond werd ge houden in het niet zo goed bezette buurtcentrum De Lantaren aan de Gouvemestraat. De inhoud van de gemeentelijke verhalen had zich, na de mislukte generale repetitie van vrijdag avond, nauwelijks gewijzigd. Ir. Knol echter, liet geen van de dia's zien over de plannen. Hij vertelde alleen maar en maakte de helder ste vergelijkingen om de mensen duidelijk te maken waar het de architecten om gaat. „U moet het zo zien: „Het Gou- i ernekwartier is een bos. Daarin kun je snoeien en hakken, je kunt ook bomen kappen en weghalen. Je kunt daardoor de vogels, dat bent U, verjagen. Wij, simpele architec ten, willen de vogels niet verjagen. Wij willen samen met u zoeken naar een oplossing. We zouden een klein stukje bos moeten kappen, en daarvoor in de plaats een stukje nieuw moeten zetten. En zo zou het Bas van de Gou- vemewijk weer gezond worden.' verhaalde ir. Knol. voorzitter van de Bond van Nederlandse Architec ten in Rotterdam. Ir. Knol wees erop, dat. bij het krijgen van betere en grotere hui- zeu een verhoging van de huren hoort. ..Als u als mensen van nu bereid bent om niet alleen aan het nood zakelijke van nu te denken, maar ook aan wat voor uw kinderen be langrijk is. moet u in de foyer hier gaan kijken naar alle andere plan- nendan het Reconsructieplan. dat u al kent. Er moet nog iets anders gebeuren dan wat nu kan", sprak hij. Het Reconstructieplan Oude Westen is het plan van de archi tecten Hammei. Witstok cs.. dat door het actiecomité is aanvaard als een ideaa! plan voor de buurt.- Het plan verschilt op één uit gangspunt van dat van de gemeen telijke dienst Stadsontwikkeling. Hammei en Witstok willen de buurt verbeteren voor een langere termijn, dan de gemeente voor staat. Ir. Fokkinga, directeur van de dienst Stadsontwikkeling, noemde nogmaals het structuurplan van Rotterdam, dat eind volgend jaar klaar zal zijn. Daarin zal de be slissing over de toekomst van het Oude Westen staan De plannen naast het Recon structieplan werden door het lid van liet actiecomité mevrouw C Barendrecht gekraakt, omdat die plannen volgens haar allemaal denken aan huizen, die te hoge hu ren voor de arbeiders zouden krij gen. Ir. Knol, zeer verontwaardigd: ..Hoe kunt u dat' zeggen. U torpe deert bij voorbaat het gesprek door dat te zeggen. Het is geen zaak van ons. simpele architecten, om iiui- i >:en met zo en zo'n hoge huur te bouwen. Daar moeten we over pra- ten. u en ik, wij allemaal. Dan kunnen we een oplossing vinden." Vraag uit de zaal: „Als we het plan van Hammei en Witstok kie zen, mikken we dan niet op een te goedkope oplossing? Is het niet be ter iets verder te kijken? Maar dan vraag ik me af: hoe duur wordt de bouw van zo'n terraswoning dan?" Architect ir. P. Mulder: „De ter- rassenbouw is gedacht voor 1990. voor over twintig jaar. Dan zal het mogelijk zi.in dingen te bouwen, die nu nog te duur zijn." Om eerst het plan van Hammei en Witstok uit te voeren en dan in li 90 het terrassen-plan zou vol gens ir. Muider niet haalbaar zijn: „De huizen zouden dan al te veel aan reconstructie hebben gekost." Na de vergadering konden de mensen van liet Oude Westen de plannen van de architecten bekij ken. De architecten stonden erbij, om rechtstreeks de vragen te be antwoorden. Tot dan was er over hun ideeën slechts een enkel woord gevallen. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Gisteren zijn de 25-jarige C. de W„ de 18-jarige D. v. D. en de 19-jarige C. B. aan gehouden. Zij worden ervan ver dacht bii de N.V. Van Pelt en Hooghaas en de houthandel Celt na aan de Bijlstraat te hebben ingebroken. De buit bedroeg enkele honderden guldens en een hoeveel heid rookartikelen. Bij Van Weeldens scheepvaart kantoor aan het Eendrachtspiein is voor ongeveer 2009 gulden aan Ne derlandse en buitenlandse valuta ontvreemd. Kasten en bureaus wa ren opengebroken en doorzocht. 'Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op het Stiel tjesplein is de 18-jarige serveerster J. J. Slotboom uit de Gerrit van der Lindenstraat met haar brom fiets geslipt over een oliespoor, dat op de rijbaan lag. Met letsel aan de elleboog werd ze voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Na dat de ROTEB zand gestrooid had, slipte de medisch-secretaresse D. E. de Niis van het Zuidplein ook niet haar bromfiets over dat zand. Ze brak een duim en liep schaaf wonden aan haar hand op. ADVERTENTIE Evt. vooraf prijsopgave jPhilips! St- Liduinastraat 78 a Ij Schiedam Telefoon 010—28 86 38 - Off. Philips dealer msvrx iW'Wf. e* rlll'JllWTOir JSéïlÏKÏM: rNt Zoals gemeld heeft de heer Van der Veen vorige week in een brief aan het bestuur van de CHU ken baar gemaakt niet langer ltd. van deze partij te willen zijn. Als voornaamste reden geeft de heer Van der Veen op dat hij bij de partij 'de toepassing van het evan gelie van Jezus Christus hoe lan ger hoe minder heeft kunnen ont dekken'. De heer Schuring liet duidelijk blijken dat volgens hem de heer Van der Veen is weggegaan omdat, hij zijn politieke status en de daaraan verbonden inkomsten in gevaar zou zien. De heer Van der Veen is 37 jaar lid van de CHU geweest. Hij staat nu nummer vier op de kandidaten lijst van de Protteótants-ChristelU- ke Groepering, waarin ARP, CHU en SGP samenwerken. Mogelijk is dat hij door middel van voorkeursstemmen toch in de gemeenteraad terugkomt. Ook hierover werd op de verga dering in Triangel gepraat. De heer Schuring vond dat er maar één fatsoenlijke oplossing is, namelijk dat de heer Van der Veen zich als kandidaat voor de CHU op de PCG- lijst zal terugtrekken. Hij noemde het een toppunt van onfatsoen wanneer iemand, die door een bepaalde groepering is ge kozen op een lijst, op die lijst blijft terwijl hij de partij heeft verlaten, Ban een onzer verslaggeefsters i SCHIEDAM De Scliiedamse vereniging ..De Vrijheid' vloog met 348 duiven een concours vanuit Pont St.-Maxence over 320 kilo meter. De uitslag is: 1-15 Jan Doejaa- ren; 2-4-22 J. Krijgsman: 3-7-13 P. Pols: 5-11-25 a. Pronk; 6 I. v.d. Tuvn: 8 P. Verlinde: 9-19 C. Lems; 10-24 A. v. d. Berg; 13 J. v. d. Windt: 14 M. de Roo: 16 J. C. Rost; 17 J. Westerholt; 18 J. Bode graven; 20 M. de Potter; 21 H. Put; 23 L. in 't Hout; De duiven werden gelost om 6.30.00 uur. De eerste duif was bin nen om 10.25.36, de laatste om 10.54.00 uur. De duivensportvereniging „De Vrinden" hield eveneeens een wedvlucht vanuit Pont St.-Maxen ce. Om 6.30.00 uur werden 110 dui ven gelost. De eerste duif kwam binnen cm 10.28.35 uur, de laatste om 10.50.04 uur. De uitslag is: 1 W. v. d. Hoeven; 2-3-4-5-7-H-16-17-18-21 Zantboer en Co.; 6-9-13-22-24-25 J. Wentc- ier: 8-11-1523-26 gebroeders Van Leeuwen: 10 H. Triel; 12 plus dip loma H. Broekhuizen; 20 E. de Wit: 27 Fr. v. d. Gaag. 'Van een onzer verslaggeefsters' SCHIEDAM In liet Jeugdgt- bouw Dukdalf Centrum aan de Maasdijk in Schiedam is ingebro ken. Er werd een ruit ingeslagen. Een grammofoon, twee luidsprekers en een koffertje met platen zijn verdwenen. De lieer Schuring was er zicli van bewust over een gevoelige zaak te praten. Hij maakte duidelijk dat de kwestie hem erg hoog zit en hij er daarom ook in het openbaar zijn hart over wilde luchten. Het CHU-gemeenteraadsïid me vrouw mr. M. Bellingwout" Roodenburg bracht in iiet midden dat. zo zei ze. liet feu dat Var. der Veen niet op de eerste plaats van de lijst is gekomen, een ontzetten de dreun vcor hc-m is geweest De heer Schuring voerde aan. dar. hij in zijn politieke loopbaan ook meer dan eens dreunen heeft moe ten incasseren. Hij voegde daar ia- ter aan roe dat hij alleen wanneer de heer Van der Veen bereid is zi.in spijt te betuigen over hetgeen hij heeft gedaan, hij alles wilde te rugnemen wat hij aan kritiek over de heer Van der Veen heeft geuit. ADVERTENTIE V rantsri momenten. X n lucht rj 3-Ir.oop^:. x Nu als speciale VVV on baar laa geprijsd weerstaan baar laag 22.- Zolang de voorraad x strekt. rot -LF.n Het onderzoek dat van gemeen tewege wordt ingesteld naar 't ge bruik van hasjish op scholen duurt voort. Dat hebben burgemeester en wethouders de gemeenteraadsleden meegedeeld. Het onderzoek wordt gehouden naar aanleiding van vragen uit de raad die weer kwamen naar aan leiding van een publikatie in de plaatselijke pers onder de kop „Ook op scholen Hasjish. gevaar voor de Scliiedamse jeugd". Het jeugdorkest van Wilton- Fijenoord geeft zaterdag zijn eer ste openluchtconcert. Dat gebeurt na alloop van de Koningin Wil- helmina Mars tijdens een feestpro gramma op de Sehiedamse Plan tage. Dit feest begint om 5 uur. Verdere mederwerkers aan het feestprogramma zijn de Rijnmond band en de harmonie Wüton- Fljenoord. De toegang is gratis. Marja van Ossewaarde, Dick van Wamelen, Frieda van Hartfngs- veld, Henrietta Westerveld, Karei de Bus, Margreth Hogelin, Jan Wijnmalen, Olga Korpel en Gerry v.d. Berg. Deze kinderen kunnen op don derdag 28 mei tussen half 4 en half 6 aan het clubhuis Jeugaha- ven Nieuwland hun prijs afhalen. van men persoonlijke interesse voor de dienst verwacht. De dienst is georganiseerd door een werkgroep waar o.a. ds. B. A. Koek deel van uit maakt. Het alternatief woningbuxo in Schiedam, kort- geleden opgericht dcor de Maassteden Organisatie, heeft aangekondigd een „zwart boek" over het- gemeentelijk huis- vestings- en woningbouwbeleid te publiceren. Hierin zal o.m. aan dacht worden besteed aan het leeg staand wonmgareaal in Schiedam. Van de straattekenwedstrijd, die in de bevrtjdingsweek door de Stichting nationale feest- en ge denkdagen en de Jougdhuven in Nieuwland is gehouden, ia de uit slag bekend. De prijswinnaars zijn; Teddy VVrstrcrh. Jeanette v d. Waal. Udo Stam. Marcel Bouwman, Ronald Arenz. Gerard Punt» Peter Kan'.. Op zondagmorgen 31 mei zal om half elf een speciale gespreksdienst worden gehouden in het kerkge bouw van de Nederlandse Protes tanten Bond aan de West vest in Schiedam. Het onderwerp van deze dienst is ontwikkelingshulp. Dr. HM. de Lange, econoom te Rotterdam, is als spreker uitgenodigd. Dr. De Lange heeft o.m, het boek „Rijke en arme landen" geschreven. Uitnodigingen voor de dienst zijn verstuurd naar o.a. de gemeente raad. plaatselijke vakbonden, ker- keraden het Humanistisch Vcrvonri. kranten, scholen en menden waar- Het Sehiedamse gemeenteraads lid J, van Katwijk (p.c.g.' heeft weer vragen gesteld over de sex- winkels. Het raadslid wil nu weten of het college van burgemeester en wethouders van oordeel is dat het zelf. of haar voorzitter, een taak heeft inzake de handhaving van de openbare orde en zedelijkheid. ..Zo ja. is het college (eventueel haar voorzitter van oordeel dat het (hij» heeft te bevorderen da', de burgerij de straat kan gebruiken zonder in haar gevoelens te worden gekwetst?" vraagt de heer Van Katwyk. Voorts vraagt hij of het college ervan op de hoogte is dat „ten minste een deel van de burgerij het aan de openbare weg vertoonde .sexgedoe" kwetsend acht en scha delijk voor de opvoeding van kin deren". koord gegaan met de suggestie van de voorzitter de kwestie naar de verkeersconunissie te verwijzen, welke commissie dan eventueel de consul van de ANWB nog eens in de arm zou kunnen nemen. De heer Beekman wil weten wat het resultaat is van de voorgeno men bestudering en het ingewon nen advies. En ook welke maatre gelen zijn of worden genomen om de verkeersveiligheid 'ook voor voetgangers in de S-bocht te ver beteren. motie introk, maar niet nadat ze van burgemeester H. Roelfsema de toezegging had gekregen dat de in houd ervan ter bespreking zal ko men in de commissie voor alge mene zaken. De Spaaroank anno 1820 in Schiedam heeft in april een ge ringe ontsporing geconstateerd Volgens de bank komt dat omdat toen een groot aantal mensen in verband met de veie vrije dagen van een korte vakantie heeft ge profiteerd. De Sehiedamse Filmkring heeft, met. het vertonen van Bergman's „Het oog van de duivel" het sei zoen afgesloten. Terugblikkend wordt, geconsta teerd dat de voorstellingen van de filmkring een toenemende belang stelling kregen, vooral van jeugdig publiek. Een tevreden bestuur maakt hieruit op dat het met het keuzebe- leid van de vertoonde werken op de goede weg is. maakt. Het einddoel was Menden, waar de Marmer Gesan„ Verin 1859 Menden klaar stond voor de ontvangst. Na een welkom van Duitse zijde bocd voorzitter P. Smit van „Or pheus" de burgemeester van Men den, de heer K. Gatzweiler een pen tekening van het Zakkendragers huisje aan. 's Avonds gaven Duitsers en Schiedammers een gezamenlijk concert, waarmee veel succes werd geoogst.. De rest van het verblijf in Menden werd doorgebracht met rondreizen zingen en feestvieren. Weer 'erug in Schiedam wacht „OrpheUt o.a. een concert voor be jaarden tn huize Spaland. Het laatste optreden van het gezel schap in cu seizoen is op vrijdag 5 juni m Moordrecht, waar zal wor den meegewerkt, aan een o'wt.i- eoncert Een ander gemeenteraadslid, de heer P. J. Beekman van de KVP. is nog steeds niet uitgevraagd over de S-bocht" in de Sehiedamseweg. De heer Beekman wijst erop dat in de raadsvergadering van 23 fe bruari uitgebreid over dit verkeers probleem is gesproken. De raad Is toen, aldus de vragensteller, ak- Het KPV-gemeenteraadslid me vrouw M. A. C. Taverne-van Cam- pen, heeft zich al die tijd, dat ze in. de raad zit, „vreselijk geërgerd dat door het roken in de raadszaal het leefklimaat wordt verpest". Zij kwam tijdens tie maandag gehouden raadsvergadering dan ook met, een motie ter aanvulling op liet reglement van orde. waarin het roken tijdens openbare raadsVer- g<u!"ringcn wordt verboden. Uiteraard iokte dat een discussie uit Uiteindelijk kwam het er op neer dat mevrouw Taverne haar Aanstaande vrijdag wordt de laatste i georganiseerde) politiek kafee-avond in het kader van de gemeenteraadverkiezingen gehou den. Het onderwerp is; „Gaan de politieke partijen iets doen aan openheid van beleid in de stad?" De plaats van bijeenkomst is Nieuwstraat 12, de aanvangstijd is 8 uur. Het koninklijk Schiedams man nenkoor „Orpheus" heeft weer ren, zij liet korte, buitenlandse fffge- Iedere dag aanvang lessen voor KLEUTERS 4 en 5 jaar JEUGD 6 jaar en ouder VOLWASSENEN vooraf gymnastiek Onze caissières geven U graag telefonisch of mondeling alle gewenste inlichtingen. Sc-' Knappert«c

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1