ENTRUM Gebr. de Veld Rijnmond- school officieel geopend Ursus wint van elftal uit 1950 Overwinning voor Scvlla op Snelwiek J. van Dijk winnaar wisselbeker Hengelseizoen geopend Nieuw NS-station Maassluis Vragen over lucht ver ontreiniging Matroos krijgt hijswerktuig op het hoofd Mejuffrouw T. Landsbergen onderscheiden TWEEDE NEDERLAAG VOOR SCHIEDAM EXCELSIOR WINT VAN SPARTA Brand in vrachtwagen T.V. DEFECT MAANDAG 1 JTTNÏ luTu HET 'VHÏJZ Wtt.k' PAüiNA J GEKLEED IVindsot Wij heipen U direct (Van een onzer verslaggevers) heeft ze,veel voordeliger l Het tweede en nieuwe NS-station in Maassluis, dat zaterdag jl. in gebruik werd genomen voorziet in een behoefte. De drukte was groot! SCHIEDAM In tegenstelling tot die van het vorig jaar is de 26e Koningin Wilhelmina Mars, georganiseerd door Vendel Schiedam van de Oranje Garde, gehouden bij stralend voor jaarsweer. In de binnenstad en rond de Plantage ook nu weer een gezellige drukte geaccentueerd door flarden muziek en in fleurige wandelkledij gestoken, voor het merendeel jeug dige wandelaars. Mislukte poging tot oplichting Esperantoagendo Bijeenkomst iii Groenoord PvdA gaat niet door Kleine, maar dappere wandelaars. De muziek stimuleerde het wandelen. SNELPASFOTQ'S FOTO NIESTADT Het turen naar de dobber; hot vlssessaoen is weer begonnen. DOOR HERENCONFECTIE MOR. NOLENSLAAN 600 SCHIEDAM PttlUPt Evt. vooraf prijsopgave St. Lidiiinastraat 78 a Schiedam Telefoon 010^288S 38 Off. Philips dealer. Veel belangstelling voor KW.-mar s (Van een onzer verslaggevers winkel van het Volkstuinencom plex Thurlede; 4 en 5 na loting beide met 63 cm, P.M. Offerman en J. Roelfsema, houder van de vorig jaar gewonnen wisselbeker. De jeugdprijs ging naar Plet Harte voor zijn karper van 47 cm. SCHIEDAM Merkredon, la 3an de junio klubve spero. KIo es- tas via opinio pri tio ce kado H. Letsel"! sr Lekstraat 100 b. Propa ganda Esperanton Inter vlaj geko- natoj. (ADVERTENTIE) SCHIETBAANSTRAAT 7 telef. 25.12.34 SCHIEDAM Zaterdagmorgen is de tweede Schiedamse school voor onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden onder de naam „Rijnmond"school officieel geopend. De schooi is van de katholieke Sint Wlllibrordus- stichting en gevestigd in de toen malige lagere St. Thomasschool aan. de Warande. Hoofd van de school is broeder Borgward Janse, Schiedammer van geboorte, die nu zeven Jaar werk zaam Is bij het katholieke onder wijs. De „Rijnmond"-school start met 50 leerlingen, verdeeld in drie groepen. Het honderd jaar oude schoolgebouw beschikt over ruime lokalen, zodat aan de leerlingen geen enkele beperking behoeft te worden opgelegd. Bovendien is er een speelplaats waarvan de omheining nu reeds is benut voor creatieve uitingen op het gebied van tekenen. Ds eigenlijke opening werd ver richt door de directeur van. de stichting, de heer H.J. Nefkens. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Een onbekend ge bleven persoon heeft een vergeefse poging gedaan twee winkeliers in Schiedam-Zuid op te lichten. In beide winkels bestelde hij voor in totaal bijna 100,aan rookartikelen. Deze moesten wor den bezorgd op een adres, dat ach teraf niet bleek te bestaan. De man had te kennen gegeven, zelf alvast wat pakjes rookwaar mee te willen nemen. De winkeliers gin gen echter niet op zijn „opdracht in. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers.» VLAAP.DINGEN Het Gemeen teraadslid A. van der Veer ips.p.i heeft B. en W. vragen gesteld over de luchtverontreiniging in het Rijnmondgebied. De heer v.d. Veer vraagt het college of dit kennis hééft genomen van het feit dat de computers op 29 mei op alle meet punten in het Rijnmondgebied op rood stonden. En of het college met hem van mening is dat de graadmeter die hierbij wordt toe gepast veel lioger ligt dan in de omringende landen. De heer v.d. Veer vraagt, zich verder of of het bericht dat door de radio werd uit gezonden ook bij die instanties te recht is gekomen waarop B. en W. zich meerdere malen beroepen. 'Acht. u het niet wenselijk alle bevoegde instanties hiervan op de hoogte te stellen en bij hen de dwingende eis te stellen maatrege len te treffen zodat de bevolking niet regelmatig vordt bedreigd met allerlei gevaren die ons met de regel van de klok kunnen overkomen. Bent u zonodig bereid wanneer geen bevredigende antwoorden worden verkregen de verdere stads uitbreiding stop te zetten?' aldus de eer van der Veer. de heer Van der Veer. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bij werk zaamheden aan boord van het Ita- Italiaanse tankschip 'Stoltavenlr' liggende bij de nieuwe Mau-x viel vrijdagavond door het breken van een kabel een hijs naar beneden De 38-jarige matroos Victor Ro mano uit Napels die op de kade stond werd door de 600 kg. we gende last geraakt. Met een zware hersenschudding is het slachtoffer naar het. Havenziekenhuis in Rot terdam vervoezrd. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De verkiezings bijeenkomst, die de Sehiedatnse af deling van de Partij van de Arbeid vanavc.nd in Het Trefpunt in Groenoord zou houden, gaat niet door. Hiertoe is ender meer besloten omdat er vom- de vorige bijeenkom sten nauwelijks of helemaal geen belangstelling was. SCHIEDAM De 23-jarige lifl- monteur T.B. heeft bij de Sehie datnse politie aangifte gedaan van diefstal van eer. cassette-recorder ter waarde van ongeveer 200, De recorder weid gestolen" uit een auto, die in de Loeffstraat was ge parkeerd. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Als onderdeel van het 50-jarige jubileumfeest van de voetbalvereniging Ursus, is er zaterdagmiddag een wedstrijd gespeeld tussen een elftal dat rond 1950 het Schiedamse elftal vormde en een team van Ursus. In het Schiedamse elftal speel den oa. Jan v. Schijndel, Geriit v Pélt, Aad v. Lit, Lex Janse, Wim v.d. Sloot, Joop v. Meerwijk. Het is een sportieve en bijzonder aantrek kelijke wedstrijd geworden, waarin bet team van Ursus met 21 wist te zegevieren. Bij de rust was de stand 10 in het voordeel van de thuisclub. Voor Ursus namen Nieuwstraten en Schinkel de doelpunten voor hun rekening en Van Meerwijk was de maker van het enige tegendoel punt. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De dames van Scylla hebben zich in Rotterdam uitstekend geweerd, tegen Snelwiek 2. Met snelle en goed opgezette aanvallen hebben zij de Rotter damse formatie onder hoge druk geplaatst, waaruit de gasten niet konden komen. Regelmatig doken de uiterst snelle aanvalsters van. Scylla op voor de Snelwiek-doelmond en ga ven de doelvrouwe handen vol werk te verzeteen met goed gerichte schoten. Reeds in de eerste helf* bouwde Scylla een voorsprong op. Na rust hernam Ssylla het spel zeer zelf verzekerd en de volle winst is dan ook geen moment in gevaar ge weest. Met een rruime 0—5-zege keerde Scylla huiswaarts. De junior-dames van UVG speel den in Den Haag de return tegen Hellas. Het werd een uiterst boeien de strijd, waarin het eits zenuw achtig spelende UVG zich zeer goed weerde. In de eerste helft wvren de teams volledig aan elkaar gewaagd, zij het dat Hellas in de aanval wat doortastend was. De rust ging in met een 1-1- staad. Na de .rust kreeg UVG wat meer kansen. De zenuwen spraken echter steeds meer een woordje mee. Het missen van twee strafworpen is daar. een voorbeeld. In de laatste minuut, met een stand van 22, kwam Hellas goed door - verdediging heen en pas seerde -et een hoog schot de goede UVG-doel verdedigster. Door deze '3—2 zege was Hellas jeugdkam pioen van het district WEST B en gaat nu aan de landelijke titel strijd deelnemen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Mej. T.J.M, Landsbergen (56) uit Schiedam is onderscheiden met de bronzen ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Mej. Lands bergen viert vandaag haar 40-jarig jubileum bij Van "t Hoff en Jonge- Pier N.V. in Schiedam. De functie van de jubilaresse is het telefonisch onderhouden van contacten met de relaties van het bedrijf. Ook nu weer klopte de organisa tie o.l.v. Philip van Oordt tot in het kleinste onderdeel. De deelne mers op de afstanden 40 en' 50 km. trokken in de morgenuren, de par- coursen op. De rest volgde in een massale start met als eerste doel de Grote Markt. Daar werd gedefi leerd voor het ere-comité dat, ver zameld in de raadszaal, de komst van de bonte wandelstoet afwacht te. Hier kreeg mevr. Roelfsema de traditionele bloemenhulde van de garde-jeugd. Eere-gast was Baron Karl-Gustav Lagerfelt Ambassadeur van Zweden. Als motto voor de mars was geko zen de Zweedse voedselhulp aan Nederland, vijf en twintig jaar ge leden. Ruim een kwartier duurde het voorbijtrekken van de meer dan 4000 wandelaars. Opvallend groot was het aantal kleuters dat deel nam op de 8 km.; voor indervoetjes altijd nog een respectabele afstand. De harmonie Wilton-Pije noord yeverde herby de defileer- muziek. Terug in de raadszaal motiveerde burgemeester H. Roelsema het zin volle van het gekoeen motto van deze 'Zwedentocht'. 'Wij hebben er een w;.rm plekje in ons hart voor Zwfrtm van over gehouden en het zal ons deugd doen als Zweden zün plaats Ju de EEG zal innemen', aldus de bur gemeester. Vervolgens dankte hij de organi satoren en de gemeentelijke dien sten die hebben bijgedragen aan deze mar-s. Ambassadeur Baron Lagerfelt zei dat de inhoud van de catalogus van deze mars het bewijs is van de grote belangstelling welke in Ne derland voor Zweden bestaat. In de hulp 25 jaar geleden geboden ziet hij een concreet bewijs van het be staan van zijn land dat niet meer als zijn plicht heeft gedaan.' Een land dat open blijft staan voor een samenwerking op Europees en we reldniveau,' zo besloot de ambasa- deur die blijk gaf de Nederlandse taal perfect te beheersen. Als landelijk commandant van de Oranje Garde sprak ook de heer W. Sterrenburg een algemeen dankwoord. Tot slot overhandigde de heer J. H. P. v.d. Brugge, voor zitten van het Vendel Schiedam, de ambassadeur en diens persattaché een fotoboek over Schiedam. Voor de burgemeester had hij twee uit hout gesneden paardje®, kunstnjj- verheidsprodukten. afkomstig uit Zweden. Ook de groepsprijzen va® de mars bestonden uit soortgelkjke produkten. Ze werden uitgereikt door marsleider Philip van Oordt op het Plantagepodium waar het wachten op de binnenkomst va® de groepen werd verkort met het luis teren naar een muziekaal optreden van de Rij runondbanden de 'Glasstadband uit Leerdam. Tevens gaf hier het Jeugdorkest Wilton. Feijenoord zijn eerste open bare concert o.l.v. dirigent W. Vos. De kwaliteit van dit uit 35 jongens en meisjes samengestelde orkest houdt een belofte in voor de toe komst van de Harmonie Wilton Feijenoord dat samen met de drumband het feestprogramma be slot. (ADVERTENTIE) in 3 minuten klaar Rotterdamsedjjk 413 Schiedam (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Honderden leden van de Hengelsportvereniging "Schiedam en Omstreken" beleef den zaterdag in het Prinses Bea- trixpark hun eerste visdag. Bij het krieken van de dag waren de eer sten van hen al present. Kleumend in hun zomerkleding openden ze de jacht op de karper in de hoop een zware te verschal ken en hiermee in aanmerking te kernen voor de wisselbeker en an dere waardevolle geldprijzen. (Van onze sportredactie)' SCHIEDAM De Tweede neder laag is een feit. Het honkbalnegen tal van Schiedam slaagde er op eigen veld niet in tegenstanders Giants Diemen naar zijn eerste verlies te spelen. Met 1011 trok Schiedam aan het kortste eind. Dat gebeurde in een sensationele wedstrijd, met de zevende inning als hoogtepunt. Na zes innings leidde Giants Diemen met 6—3. Dit vooral door een fout van Schie dammer Pannekoek in de vierde inning wat Schiedam drie punten koste. In de zoals reeds gezegd zevende inning leek Giants de strijd defini tief te beslissen. Vooral via een home-run van Van der Sande lie pen zij uit naar een 114 voor sprong. Via punten van Lou van der Hamer, Bouman, Vroon, Aan van der Hamer en Luker reduceer de het de achterstand tot 911. In de achtste inning bracht Bouman de achterstand zelfs tot 10II te rug. Verder liet Giants Diemen het echter niet komen, waardoor de tweede nederlaag voor Schiedam een feit was. De baslissing wat betreft deze wisselbeker viel in feite al om kwart over vieren. Toen haakte de heer J. van Dijk een karper met een lengte van 68 cm. en een ge wicht van tien pond. Het zou de grootste zijn van. de veertig die later de meetlatten nog passeerden. De totale vangst be droeg wel een drievoud hiervan. Karpers zo tussen de 65 en 40 cm. van welke laatsten de vangers vooruit wisten dat ze niet meetel den voor net eindklassement. Bij het klimmen van de zon daalde de bijtlust van de karpers die nog volop in de paai tijd verkeren. Conclusie van het bestuur der hengelsportvereniging na deze eer ste visdag: Er is geen bliek of brasem gevangen hetgeen er op wijst dat na de afvissmg het over wicht van deze vissoorten in de vij vers is opgeheven. De karpers groeien dan ook als kool en dat belooft veel voor de toekomst. Uitslag karperconcours: 1 J. van Dijk, 68 cm die hiermee in het bezit kwam van de wisselbeker plus waardebon. 2 B. v.d. Wind, 65 cm: 3 J.P. Eykenbroek en W. Land- zaad, beiden niet 64 cm. Deze laatste won hiermee de taart be schikbaar gesteld door de kamp- (Van onze sportredactie SCHIEDAM Excelsior blijft doorgaans op het overwinningspad In een op gced niveau staande cricketwedstrijd werd het Rotter damse Sparta naar verlies ge speeld. Sparta trok het eerst naar de wickets. Het had nauwelijks te rug van het penetrante bowlen van Koos Gcuka, Wim Bruning en Wim Putter. Verder dan 126 runs kwa men de Rotterdammers dan ook niet. Excelsior heeft dit betrekke lijk lage totaal overigens niet zon der moeite overschreden. Uiteinde lijk gebeurde dat voor een verlies van acht wickets. De voornaamste rungetters waren Re.A Schewe (35) en Wil van Gelderen (28). Hermes heeft het tegen Bloe- mendaal minder goed gedaan. Her mes kwam aan bat niet verder dan het schamele totaal van 127 runs. Rob Stouthandel (24), Martin van Wijk (23), Hennie van Wijk (16 en John Beyer (15) namen het leeuwendeel voor hun rekening. Ondanks het goede bowlen van Jaques Geeratz. (4 voor 61) pas seerde Bloemendaal het Hermes- totaal voor een verlies van zeven wickets. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanmorgen om streeks zes uur kwam bij de Schie damse brandweer de boodschap binnen, dat er brand zou zijn bij Van Slavenburg's Bouwbedrijf aan de Nieuwe Haven in Schiedam. Deze brand bleek in een opslag ruimte aan de achter de Nieuwe Haven gelegen Warrande te zijn. De brand was ontstaan door broei in een met zaagsel en verf geladen bak van een vrachtwagen. De brandweer heeft het vuur ge blust. De schade bleef beperkt tot de laadbak. SCHIEDAM Personeel van het Garagebedrijf Nooteboom aan de Sehiedamseweg in Schiedam heeft zaterdagmorgen met behulp van schuimblussers een brand geblust in de auto van de heer H. van Dam uit Vlaardingen. De auto reed in de buurt van de garage toen de brand ultnrak. (ADVERTENTIE) i

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1