louw nieuwe stadskantoor is aanbesteed Afscheid "met diepe droefheid' in Doelen GESLAAGD ACTIES 'ERG INSPIREREND Jeugdleden van Noad naar Zweden Hoek pleit ook voor Staelduin Twee teams TSF rest kans op promotie Honderdvijftig ongelukken in maand mei k Duivenklok Migratiedienst zoekt voor jongeren gastgezmnen Latentennis: Sportvereniging Nienwlancl present op avondvierdaagse Burgerlijke Stand DINSDAG 9 JUNI 1970 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Giste ren kwam een mevrouw in de tram die tegen vrouwe lijke bestuurders was. Ze vroeg wat ik deed wanneer er 's avonds laat dronken kerels binnen kwamen. Ik heb gezegd dat als ze lief waren, ze mocliten gaan zit ten en dat ik anders de cen trale wel zou bellen. Mk Binnenkort een normaal gezicht in Rotterdam: een vrouw achter het stuur van een tram. Zelfs bij het vullen van de bakken zand voor eventuele noodremmingen komt geen mannenhulp te pas. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De ge meentelijke middelbare school voor meisjes aan de Mecklen- burglaan houdt na 98 jaar op te bestaan. Met een feestweek wordt de naam meisjesschool definitief afgezworen. Al en kele jaren was de school een HAVO zij het als experi ment. Met het nieuwe school jaar gaat de Mecklenburg deel uitmaken van de Liba- non-scholengemeenschap. Samen met de oude Meck lenburg verdwijnt haar laat ste directrice, mej. drs. J. C. Greebe. In de oorlog vorderden de Duitsers de school aan de Witte de Withstraat. De Meisjesschool aan het begin, van deze eeuw. PARACHUTES C. .ros» UITGAANSSTAD VAKTOTEM PAGINA 15 Zand sjouwen hoort er ook bij Mejiifroü" G. G. Mertens (22), biytf er nuchter onder. Zij is één van de acht vrouwen die binnen kort Rotterdamse trams sullen gaan besturen. „Eerst werkte ik als bejaardenverzorgster, maar dat werk deprimeerde me. In de tram zal ik ook wel, niet allemaal vrolij ke mensen ontmoeten maar er is toch veel meer afwisseling". Twee dames 'hebben tegelijk met bun echtgenoten gesolliciteerd. „Ik deed het voor de lol, maar vooral voor het gemak", zegt mevrouw M. A. H, van Hout-van der Stok. „Wij krijgen, dezelfde tijd." Ook mevrouw we op deeelfde tijd." Ook mevrouw G. J. M. Campisano-Brunott solli citeerde om die reden. Zij is gehuwd, met één van de 1 Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Gisteren is op bet kantoor van gemeente werken in Schiedam de bouw van het stadskantoor aanbe steed. De laagste inschrijver was de N.V. Aannemings Maatschappij J. P. van Eesteren uit Rotterdam met een bedrag van 6.864.390 gulden. De hoogste inschrijver was de Aannemerscombinatie SSN-Kuipers uit Schiedam met 7,345.000 gulden. In totaal waren er zes inschrij vers. De andere zijn de N.V. Aan nemersbedrijf voorheen P. A. van Wijnen uit Dordrecht met 6.914.000 gulden, de N.V. Bataafsche Aanne ming Maatschappij uit Den Haag' met 7.110.000 gulden, de N.V. tot Aanneming van werken v.h. H. J. Nederhorst uit Gouda met 7.220.000 gulden en de N.V. Aannemings Maatschappij voorheen H. en P. Voormolen uit Rotterdam. De be dragen zyn exclusief BTW. drie Italiaanse trambestuurders van de RET. De wervingsactie van de RET le verde 68 vrouwelijkse sollicitanten op. Veel vielen af omdat ze part time wilden werken, net in de uren dat het voor de tram erg rustig is. De RET hoopt echter in de toe komst zeker 30 vrouwen in dienst te krijgen. De vergoeding voor vrouwelijke bestuurders is dezelfde als voor mannen, de plichten zijn echter ook dezelfde. Ook vrouwen moeten emmers zand, voor noodremmingen, de tram insjouwen en hebben dezelfde diensturen. Ze dragen een donkergroene uni form met een rose blouse. „Misschien krijgen we van de winter wel een broekpak" 'zegt me juffrouw Mertens. Het aantal lijnen waarop vrou welijke bestuurders komen is be perkt. Dit ligt aan speciale facili teiten. zoals aparte toiletten voor vrouwen. Voorlopig gaan zo op lijn 4 en 5 rijden, in de toekomst komt daar lijn 6 bij. De allereerste sollicitante was mevrouw A. C. Moerman-Kranen donk. „Ik zag met nieuwjaar een spotprentje over vrouwelijke tram bestuurders in een blad staan. De volgende dag heb ik meteen opge beld maar moest teen nog even wachten. De RET was nog niet eens niet de wervingsactie begon nen." (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de maand mei zijn in Schiedam 151 ongelukken gebeurd. Vorig jaar mei waren dat er 173. Bij 23 was er sprake van zware schade, bij 118 van lichte en bij 10 van geen schade. Veertien personen werden zwaar, 46 licht gewond. Er viel één dode te betreuren. Zes ongelukken vonden plaats op b e veiligde voetgangersoversteek plaatsen, waarbij 3 voetgangers waren betrokken. Daarvan werden er twee zwaat* en één licht gewond. De voornaamste oorzaken van de ongelukken waren het niet verle nen van voorrang, onoplettendheid en het te dicht op elkaar rijden. Het stadskantoor wordt ge bouwd op een terrein dat ligt aan de Emmastraat en de Oversehiese- straat, vlakbij de voormalige rijks- h.b.s. De g'mning is aangehouden. De bouw wordt eerst gegund nadat er overleg is gepleegd met het Schie- danse gemeentebestuur. iVan een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - De Schiedamse duiver, iportvereniging „De Vrin den" .eeft een wedvlucht gehou den anuit Tergnier over een af stand van 265 kilometer. In concours waren 101 duiven. Ze werden om 9 20 uur met noord oosten wind gelost. De eerste dui ven om 13.09.30 uur de laatste om 14.04.27 uur. De uitslag is 1. W. v.d. Hoeven: 2_6—10—13—15—17—22—?-4 plus diploma J. Wenteler; 3478 12141625 Zantboer en co.; T21 gebroeders v. d. Harg; 9 19—23 gebroedrs Van Lseuwen; 11 H. Triel; 20 Fr. v ,d. Gaag. Ook de Schiedamse vereniging „De Vrijheid" vloog een wedvlucht vanuit Tergnier. De 326 duiven werden gelost om 9.20 De eerste duif was binnen om 13.08, de laat ste om 14 uur. De uitslag is: 1. Jan Doejaaren; 2—4 w. Foont en zn. 3. M. de Roo; 5. P. Pols; 6. A. v.d. Berg; 7—8—16 A. Pronk; 9 C. Lems; 10—12—14— 15 J. Westerholt; 11 M. de Potter: 13. J. Kazebrood 17 A. v. d Tuyn; 18 M. v. d. Steen; 19 E. Rozema: 20 I. v. d. Tuyn: 21. P. Verlinde; 22 H, Hagen; 23—25 J. C. Rost; 24 Fr. Doejaarden. Mecklenburg definitief meisjesschool af De gemeentelijke meisjesschool heeft in haar. bijna honderdjarig bestaan een uitgesproken naam in en buiten Rotterdam gekregen. De school Werd in 1872 door de ge meente aan de Witte de Withstraat geopend. Alleen dochters van zeer goeden huize betraden de school. Het was één der eerste middelbare scholen van Nederland die door meisjes kon worden bezocht. Het paste aan het eind van de vorige eeuw niet dat meisjes en jongens op één school zaten. Het diploma van de meisjes school gaf geen toegang tot de uni versiteit; hierin kwam verandering toen.in 1917 er een zesjarige HBS- B aan werd toegevoegd. Onder lei ding van de legendarische directri ce mej. Bakhuizen van den Brink breidde de school zich sterk uit. Een tweede gebouw moest worden gezocht - na enkele omzwervingen werd in 1919 de nieuwe school aan de Meeklenburglaan geopend. Op de eerste en de tweede meisjesschool stond de culturele vorming voorop. Belangrijke vak ken waren kunstgeschiedenis, mu ziek en litteratuur. Tot de afgestu deerden van de scholen horen be langrijke vrouwen, bijvoorbeeld Clara Eggink en Saar Bessem. De meeste oud-leerlingen hebben aan een universiteit gestudeerd. In de oorlog sloten de Duitsers de school aan de Meeklenburglaan. Hij werd ingericht tot hospitaal. Pas in 1953 w ts de hospitaal-pe riode afgelopen. De leerlingen wer den allemaal in de Wiite de With straat ondergebracht. Ook dat ge bouw werd door de bezetters gevor derd. De lessen werden in vele schoolgebouwen gegeven, en ook bij de leerlingen thv s. Voor de oorlog was aan de scholen ook een gym nasiumafdeling; na 1942 is hij niet meer teruggekomen. In het gebouw aan de Wiite de Withstraat is de meisjesschool niet teruggekeerd. De Mecklenburg- school werd steeds meer een school voor meisjes uit alle kringen. De grote revolutie kwam, toen in 1968 het experiment als HAVO-school begon. Voor het eerst in haar be staan werd de gemeentelijke meisjesschool door jongens betre den. Het karakter van de school en van de lessen veranderde definitief. De hele week viert de Mecklen- burgsehool nu het afscheidsfeest. De school is tot feestgebouw ge maakt. Er zijn vele feesttenten in gericht ,er is een restaurant, een koffiebar, er zijn terrassen, kramen en tenten rondom. De week wordt zaterdag afgesloten met een oud- leerlingenavond in De Doelen die Ce naam draag "Met diepe droef heid". (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM 7— Begin september komt een aantal jongens vanaf 16 jaar uit verschilende provincies van het land naar Rotterdam en omgeving om een vakopleiding te volgen. De PTT, Shell, enkele scheep vaartbedrijven en diverse andere ondernemingen, bieden de jongens de mogelijkheid binnen een paar jaar volleerde vakkrachten te wor den. De jongeren komen door wer ving van de bedrijven en met me dewerking van de Gewestelijke Ar beidsbureaus naar Rotterdam. Het gaat voornamelijk om jon gens uit kleine dorpen en steden, hoofdzakelijk op het platteland. De centrale jeugdmigratiedienst in botterdam, het overkoepelend or gaan van de katholieke, de moderne «n de prot.-christelijke jeugdmi gratiedienst, zoekt nu gezinnen in Rotterdam en omgeving die bereid zijn deze jongns gastvrijheid te ver lenen. Diegenen die hiertoe bereid zijn kunnen contact opnemen met de verschillende jeugdmigratiedien- sten. SCHIEDAM Aan de Rijks scholengemeenschap zijn geslaagd voor HBS-B; mej. M. B. Aleman; mej. G. C. Brake!; A. H. Broekhuizen; mej. E. van Diggele; P F. van Dijke; P. T- M- B. Dijkstra; mej. M. E. van der Ende; me. H. S. de Gast; C. J. Goutziers. A. Hoogcarspel; R. Houtzager; C. M. Jongeneelen.; mej. L. O. Jonker; E. S. van der Linden; R. Oosterman; J. J- van Otterloo; mej. M. Palte; R. M. Petri; J. M. Pfoster; P. Plooy; H. Quispel; G. Rijksen; mej. M. Rorije; J. B. van der Sijde; F. C. Thier; J. H. van Touw; A. Tromp- per;mej. M. Valkenbug; P. van Vlist; S. van Weelie; C. W. E. Wil- lems; W. D. Woord; P. M -de Zeeuw en T, S. B. Zwamenburg. Het MMS-diploma werd behaald door: I. H- Baggerman; M- Y P. Barentz; V. Bebenroth; L. d. Bruin; A. C. J. Engelage; L. Ezerman; C. A. M. Keuzenkamp; Y. Koor, I. L. van Krimpen; Y. L. Moll; M. Prins van Wijngaarden; H -C- Rasing; G. A. Sadhinoch; H. C. M, Sehenke; A. van der Spek; H. Steens; M. H. Valkenburg; J. J. W. Vredenbregt; E. Vroon en M. Wisse. GEERVLIET —De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad van Geervliet, zal niet, zoals aan gekondigd, plaats vinden op woen sdag 17, maar op vrijdag 19 juni. De vergadering begint om acht uur. ROTTERDAM Terwijl ze gezellig van hun broodjes peuzelden en koffie nipten, luisterden de, zo langzamerhand vaste bezoekers van het Hap en Snap-uurtje gis teren naar het praatje van wethouder mr. H. C. G. L. Polak. Deze sprak over Stadsver nieuwing in Rotterdam. „Maar eigenlijk is het vraagstuk hier stadsver- oudering". De wethouder noemde de acties in de oude wijken „erg inspirerend". De gemeente heeft te lang in de gedachte moeten leven dat alles van haar moet komen. De wijken moeten echter ook de problemen mee willen- bestuderen. De energie ligt bij de wijkbewoners opgestapeld. Dat is voor iemand met een politieke afkomst alleen maar prettig". De energie lag duide lijk niet erg dik opgesta peld bij de aanwezigen. Ze maakten het wethou der Polak niet moeilijk en dat was op een warme dag als gisteren voor hem ook erg prettig. De Linker Maasoever wil niet bij de Rechter achterblijven. Zaterdag zullen boven het Zuider park achter het terrein van de RV AV De Musschen parachute - spring-demonstraties worden gegeven. De Sk.v- diving-club The Flying Dutchmen houdt de de monstratie. Het feest is georganiseerd door de commissie C '70., van de Stichting Wijkopbouw Zuidwijk. Om half twee begint het springen. Ook in Zuidwijk, ook zaterdag: de grote C 70 crossloop. SWO Zuidwijk en sportvereniging Keep Fit organiseren de loop. die om elf uur en om kwart voor twaalf in het Zuiderpark start. Lopers kunnen kiezen uit twee afstanden; Vier kilometer, die in dertig minuten moet zijn afge legd en acht kilometer. Daar kunnen de lopers een uur over doen. In schrijfgeld voor de jeugd tot veertien jaar: een gulden, voor ouderen 1,50. Troost voor de niet- zo-hard!opers: iedere deelnemer krijgt een vaantje. Alvast een aankondi ging voor de volgende maand, voor juli. Van 1 tot en met 15 juli is Rot- t er dam Uitgaansstad. Drie maal per dag wordt een feestprogramma, in het Luxor theater ver zorgd. In het variétépro gramma treden o.m. de Mounties op. Ook Saskir en Serge, van het song- lestival. zijn door organi sator Dick Binnendijk ge- c o n tracteevd. Begintij den: half drie, acht uur en kwart voor tien. Prij zen: drie. vier en vijf gulden. De show duurt anderhalf uur. Het Gewestelijk Ar beidsbureau is blij met de aantallen bezoekers die haar iglo bij de Leuve- haven binnenstappen. Het waren er tot deze week ruim 14.000. Het ge bouw heet Vaktotem. Er wordt getoond wat het GAB allemaal doet en kan doen. (Van een onzer verslaggeefsters! SCHIEDAM Twee juniorleden van de Schiedamse tafeltennisver eniging Noad zijn uitgenodigd deel te nemen aar een trainingskamp in het Zweedse Gothenburg. Het zijn de 12-jarige Dick de Vaal en de 13-jarige Theo Simons. Het kamp wordt gehouden van 13 tot en met 18 juni. Het is georganiseerd voor de 40 beste juniorleden van Zweedse ta feltennisverenigingen. De uitnodiging van de Zweden aan de Schiedammers te koman tafeltennissen is een gevolg van de contacten die tussen beide zijn gelegd tijdens deelname van Schie dam in de paasvakantie aan een uitwisselingskamp in Zweden. De bedoeling is dat in september 5 junioren- en 6 seniorenteams van de Zweedse vereniging Udde- valla BTK naar Schiedam komen. (Van een onzer verslaggeefsters) HOEK VAN HOLLAND De wijkraad van Hoek van Holland heeft nu ook in twee brieven, een aan het Rotterdamse gemeentebe stuur en een aan het bestuur van de Rotterdamse golfclub, gepleit voor behoud van het Staelduinse Bos. De wijkraad doet een dringend beroep op de Rotterdamse golfclub om het westelijk deel niet af te sluiten voor publiek. Het liefst zag de wijkraad nog dat de golfbanen ergens anders, bij voorbeeld bij de Rottemeren, worden aangelegd. In de brief aan het Rotterdamse gemeentebestuo vraagt de wijk raad het college van B en W, overleg te plegen met de gemeen ten 's-Gravenzande, Naaldwijk en Maassluis over een gezamenlijk plan tot aankoop van het Bos. Boven dien zou het Rotterdamse gemeen tebestuur een algemeen plan moe ten maken voor de recreatie in en om Hoek van Holland. Gisteren gaf de Wassenaarse baron De Vos van Steenwijk, voor zitter van het initiatiefcomité 'Golf Staelduin' een persconferentie in het perscentrum Nieuwspoort in Den Haag. Hij verzekerde dat het met minister Schut overeengeko men uitstel van de aanleg van de banen geen afstel zal betekenen. De werkgroep Staelduin bleek in een volgende persconferentie blij te zijn met het uitstel van enkele maanden. Zij verwaent deel te kun nen nemen aan een reële discussie met de golfclub en met de inge- schakelde deskundigen. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Van de eerste vin- teams van TSF, die promotie-de gradatiewedstrijden moesten spe len, heeft alleen TSF 1 zich doo" een 5-3 zege op VictoriA 4 voor cte beslissende ronde kunnen plaat sen. TSF 2 verloor de uitwedstrijd te gen. Heiloo 1 met 5-1. TSF 3 heeft de overgang naar de derde klasse niet waar kunnen maken en ver loor met 6-2 van Achilles 1 uit Delft. TSF 4 degradeerde naar de vijfde klasse door in Amsterdam tegen Paraat 3 met 4-4 gelijk te spelen, maar met een set nadeel. TSF 1 ging tegen Victoria bij zonder goed van start, daar zowel Margrid Ronde, Els Meyer en Wim de Ruiter hun enkelspel wonnen en daarmee een 30-voorsprong was bereikt. Harry Meyer verloor z'n enkelspel in 3 sets. Margrid Ronde en Els Meyer brachten in de damesdubbel TSF op 4—1. Harry Meyer en Wim de Ruiter konden het beslissende punt in het herendubbel niet binnen ha len en verloren in 2 sets. Het gemengd-dubbel Margrid Ronde met Harry Meyer wist op duidelijke wijze 8-1, 6-0 de over winning zeker te stellen. Els Meyer en Wim de Ruiter verloren hun gemengd-dubbel, maar dat had geen betekenis meer. Tegen Heiloo 1 waren de kansen voor TSF 2, door het meespelen van een tennisleraar bij de tegen partij gering. Alleen Marjocs Zoetmulder wist haar enkelspel in 2 sets te winnen en kon het dames- dubbel door Gré Oltliof en Marjoos Zoetmulder nog in 3 sets worden gespeeld. Alle andere partijen gingen' in 2 sets verloren, waarin Wim v. d. Heuvel zich tegen de tennisleraar krachtig verweerde. TSF 3 speelde tegen Achilles een ongelukkige wedstrijd, die gezien de 6-2-uitslag duidelijk is verloren, maar waarin 5 partijen pas na 3 sets ten nadele van TSF werden be slist. De geringe tegenstand in de competitie is voor Miriam 'Koerts, Ank Brouwer, Will Baard en Hans Brouwer nu een groot struikelblok geworden. TSF 4 heeft in Amsterdam het vierde-klasseschap kranig verde digd, maar moest zich door setna- deei tenslotte gewonnen geven. Bij een 3-1 voorsprong na de enkelspe len leek TSF bijna in veilige ha ven. maar struikelde nog in de dubbelspelen. De winstpartijen werden behaald door Saskia ter Braak, Karei v. d. Griend en René Koppe in het en kelspel en Nel Oprei en René Koppe in het gemengd-dubbel. Twee TSF-teams zijn nu nog m de running voor promotie. A.s, za terdag speelt het herenteam tegen Da~sh uit Dordrecht en zondag zal moeten blijken of TSF 1 de sprong naar de tweede klasse via winst op W.O.C. 2 uit Qverveen kan ma ken. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Schiedamse wandelsportvereniging Nieuwland zal meedoen aan de avondvier daagse, die op 16, 17, 18 en 19 juni in Schiedam wordt gehouden. Inschrijven is mogelijk bij de he ren J. Roeters, Delflandseweg 272 en J. v. d. Tuijn, Schaperlaan 25. SCHIEDAM GEBOREN: Ri chard z. v. M. v. d. Berg en H. C. den Hollander. Nancy M d. v. W. T. Gödde en W. M. Heynsbroek Je-, roen z, v. T. P. G. M. van Duike- ren en M. E. Verver. Carla d. v. A. A. Drop en M. Heinsius. Stepha- nus G. J. z v. G. M. Prein en W. J. Rebers, Marco z. v. F, Baanvin- ger en A. A. Smit. Ptrice F. L. A. t. v. C. L. A. J. van Aclrichem en C A. J. van Winden.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1