Veertien jaar gewacht op nieuwbouw Kabouters halen viezigheid uit Schie Laatste bal bracht beslissing bij Excelsior-Hermes Afscheid van ir. Broeijer Schiedam- PS V: 6-0 Gebr.de Veld Bermbrand Krakers bezetten huis Archimedes straat Esperanto-agendo Bank anno 1820: Inlegoverscliot meer dan een miljoen gulden Burgerlijke stand Kleuter aangereden Op 17 juni: T,V, DEFECT MAANDAG 15 JUNI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 i IVindiot jjouie (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op donderdag 18 juni, 's morgens om half 11. zal het nieuwe schoolgebouw van de Scholengemeenschar Spieringshoek aan de Van der Brugghenlaan in Schiedam of ficieel worden geopend. Scholengemeenschap Spieringshoek. Politie en krakers bijeen. Een beeld uit de wedstrijd ExcelsiorHermes DVS. U direct Spannend moment in de wedstrijd SchiedamPSV DOOR HEREN CONFECTIE MGR. NOLENSLAAN 600 SCHIEDAM opening van Spieringshoek-complex (ADVERTENTIE) SCHIEDAM Merkedon, la 17an de junio klubvespevo. Pendas sur la muro kaj tiketikas ce kado H. Letseh sr, Lekstraat 100b. Vi ja vi- zitcs la S.A.T. kongreson. Gezien de lange tijd die men op het nieuwe onderkomen heeft moe ten wachten is er reden genoeg voor de ruim 900 leerlingen, de 67 docenten en 12 personeelsleden na de opening een paar dagen feest te vieren. Ook de oud-leerlingen van de school delen in de feestvreugde. Voor hen is er op zaterdag 20 juni een reünie. De' week daarop, op dinsdag 23, woensdag 24 en donder dag 25 juni, is er voor belangstel lenden gelegenheid het nieuwe complex te bekijken. De officiële opening van de school vindt plaats ruim 14 jaar nadat aan de architect opdracht werd gegeven een plan te maken. Maar de geschiedenis van het de finitieve gebouw begint al eerder. In het begin van de vijftiger, ja ren begonnen de besprekingen over de oprichting van de r.k. gemengde middelbare school voor Schiedam. Vlaarciingen en omstreken. Er werd een voorlopig comité gevormd dat in 1955 werd omgezet in een defini tief schoolbestuur. De besprekingen hadden tot re sultaat dat begin 1956 op het ter rein bij Spieringshoek begonnen kon worden met de bouw van een aantal noodlokalen. En daarin be gon dan in september van hetzelf de jaar het eerste schooljaar van het St. Liduinalyceum te Schie dam. De bedoeling was dat in 1958 met de bouw van de definitieve school zou worden begonnen, maar daar kwam niets van terecht. In Den Haag bleek men het he lemaal niet eens te zijn met de plannen van het schoolbestuur en bovendien werd er door het minis terie een hogere prioriteit gegeven aan de bouw van een gemeentelij! lyceum in Vlaardingen. Schiedam en Vlaardingen vormen namelijk één bouwrayon, waarin slechts één school tegelijk mag worden ge bouwd. Daarbij was er de moeilijkheid dat het rijk bij de oprichting van de school alleen maar een h.b.s.-t erkende en subsidieerde en niet de gymnasium-afdeling, de mans., er; latex de 'n.bs.-A. Kortom, de toe stand was hopeloos, het bestuu; zag er geen gat meer In. Daarom werd gezocht naar een orde of congretatie die het bestuur van de school wilde overnemen. Met succes werd de orde van Au gustijnen benaderd. De Augustij nen besloten echter (In 1961) de afdeling gymnasium op te heffen, maar de mms. en de h.bs.-A te handhaven. Eerst in 1964 bleek Den Haag bereid alle afdelingen van het ly ceum te erkennen en te subsidië ren. Toen die problemen eenmaal over waren, begon men weer" te denken aan de heroprichting van de gymnasiumafdeling. In 1968 was ook. dat allemaal voor elkaar. Bij ai deze ontwikkelingen raak te ook de naam van de school be trokken. De naam St Liduinaly ceum veranderde in Liduijjalyceum Spieringshoek, welke weer werd omgezet in "Scholengemeenschap Spieringshoek" voor Gymnasten, Atheneum en Havo, toen de "mammoetfase" begon. - Al met al duurde het tot 1965 voor er een zódanig nieuwbouwplan SCHIEDAM —'Bij de Spaar bank anna 1820 te Schiedam werd in mei 7.609.256.79 ingelegd en 6.571.244,61 terugbetaald. Een inlegoverschot dus van meer dan een miljoen gulden. Vorig jaar be droeg het inlegoverschot n mei 540.104,38. Het totale inlegoverschot van de eerste vijf maanden bedroeg in 1970 2.682.370.55 tegen 2.579.316,87 in 1969. Het aantal verwerkte posten bedroeg ln deze maanden in 1970 182.525 tegen 154.810 ül 1969j de geldomzet respectievelijk 2.910.773,13 en 62.823.214,13. Het aantal uitstaande spaarbank- hoekjes bedroeg op 31 mei 1970 83.986 (31 mei 1969 61.172) totale inleggers tegoed 83,966.491,61 (31 mei 1969 76.180.341.52). De aan de Spaarbank toever trouwde gelden en de reserves waren op 31 mei 1970 voor 40.703. 756,23 belegd in effecten, voor 9.502.202,63 in hypotheken en voor 24.682.335,82 in onder handse leningen aan gemeenten e.d., terwijl de onbelegde en de op korte termijn belegde gelden 12,260.560,65 bedroegen. ROTTERDAM Zaterdagmid dag is door onbekende oorzaak een stuk berm langs de spoorbaan bij de Essenburgsingel afgebrand. Er werd vijfhonderd vierkante meter gras zwartgeblakerd. De Rotter damse brandweer bluste het brand- je met een hogedrukstraat. op tafel kwam waar het ministerie akkoord mee kon gaan. Toen het ja-woord van Den Haag er een maal uit was, ging het allemaal goed met de plannen. In 1967 was er de aanbesteding en kon spoedig de eerste paai worden geslagen. In september van het vorig jaar werden de eerste lokalen al in ge bruik genomen omdat het oude hoofdgebouw voor het grootste ge deelte afgebroken was. En donderdag dan de opening van het complex met een hoofdge bouw als ontmoetingscentrum, een lesgebouw en een gymnastiekge- bouw met drie zalen. Deze drie onderdelen van de school kunnen afzonderlijk worden gebruikt hetgeen belangrijk is met oog op het gebruik van aula en gymnastiekzalen door derden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Een aantal Schiedamse kabouters heeft in de nacht van zaterdag op zondag een hoop viezigheid uit de Schie bij de Oude Sluis opgevist en gedeponeerd op het bordes van het Schiedamse stadhuis. Op het bordes werd te vens een aanplakbiljet geplakt met de woorden: 'Dit is uit de Schie bij de Oude Sluis, de kabouters.' Tijdens de actie zijn twee kabou ters door de politie meegenomen naar het bureau. De rest van de actievoerders is uit zich zelf naar het bureau gegaan om met de agenten te praten. De bedoeling van de kabouters was de viezigheid op het stadhuisbordes weer op te ruimen, maar in ieder geval niet terug te gooien in de Schie bij de Oude Sluis. Bij- het opruimen kre gen ze hulp van de politie. De troep is gezamenlijk naar de vuil nisbelt gebracht. (Van een onzer sportredactie) SCHIEDAM Op de laatste bal van de laatste over werd zondag de derby tussen Excel sior en Hermes DVS beslist. Een run slechts kwam Excelsior tekort voor de overwinning, zodat het re sultaat een tie werd. Excelsior, dat de toss won, stuurde Hermes eerst naar de wickets. Een. goede keuze, zo leek het aanvankelijk,want al met zijn tweede bal rekende Koos Gouke openingsbat Geeratz ln. Daarna echter kregen de Hermes- batslieden er beter het oog in. R. Borrani (50)goed gesteund door R. Stouthandel, begon de bowlerij met harde drives te attaqueren en, nadat J. Beyer en H. van Wijk met minieme scores achter hun naam de ligstoelen weer hadden opge zocht, kwamen ook Wim van der Sloot (57) en Wil van Wijk (24> tot nuttige bijdragen voor hun team. Wat klein goed van de staart bepaalde het Hermes-totaal ten slotte op 211 voor negen. Het begin van de innings van Excelsior was weinig hoopgevend: al op de eerste bal rinkelden de palen van openingsbat Wim Scheeuwe. Van Gelderen (26) en Elshof met een harde 22 zorgden voor enige verbetering, waarna Ex celsior door goed batten van Putter (37) en Gouka (49) regelrecht op de zege leek af te stevenen. Bowler Koos Willems rekende daarna in samenwerking met wicketkeeper Stouthandel nog een aantal bats- lieden van Excelsior voor een schijntje in, maar op het kritieke moment kon de Hermes-Aannval toch niet doorbijten, zodat met de laatste twee batsmen op de mat-, een tie het resultaat werd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 2-jarige Cómelis Brouwer werd zaterdag middag op de kruising Nieuwelaan- Ridderstraat te Vlaardingen door een personenauto aangereden. Het kind was-de rijbaan opgeiopen en de 23-jarige bestuurder M. R. van D. kon het kind niet ontwijken. Met een dubbele beenbreuk is het jongetje naar het Holyziekenhuis vervoerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een krakersploeg van de Schiedamse Oranje Vrij staat heeft in de nacht van zater dag op zondag pand no. 50 in de Archimedesstraat gekraakt. Hiermee hebben, aldus een pers bericht van 't Kabouterpersbureau 'Eerlijk duurt het langst', weer vier mensen een dak boverï het hoofd gekregen. Omstreeks half een 's nachts hebben aldus het bericht vier krakers een eerste vergeefse poging gedaan het pand binnen te komen. Een tweede ploeg krakers had wel succes. Een van de nieuwe bewo ners wist' door een raampje van de deur binnen te komen en kon zo doende het slot van de voordeur er uit schroeven. Inmiddels was ook de Schiedamse politie gearriveerd. Volgens de kabouters hebben ze geen, last gehad met de politie. In tegendeel: na een gesprek met de politie betraden de krakers, vooraf gegaan door een agent met een lantaarn, het gekraakte pand. In de loop van de nacht is het husi ingericht. De nieuwe bewoners zullen, aldus het persbericht, het in gebruik nemen van het huis zo snel mogelijk officieel laten bevestigen. (Van een onzer verslaggeef sters) E SCHIEDAM Op woensdag 17 juni zal afscheid worden genomen van de directeur van gemeentewer ken ln Schiedam, ir. J. C. Broeijer. De heer Broeijer isbenoemd tot directeur van de dienst openbare werken en volkshuisvesting in En schede. 's Middags om 3 uur is er een afscheidsbijeenkomst met het per soneel in de vergaderzaal van ge meentewerken aan de Korte Ha ven. Vanaf half 5 is er in dezelfde ruimte voor andere belangstellen den gelegenheid afscheid te nemen van ir. Broeijer. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De overwinning kwam gemakkelijk tot stand. Te gemakkelijk zelfs. PSV bood het bepaald niet overtuigend spelende Schiedam pover partij. In een ma tige honkbalstrijd ging Schiedam uiteindelijk met een niet eens ge flatteerde 6-0 overwinning door de finish. - Reeds na twee innings had Schiedam een veilige 4-0 voor sprong opgebouwd. Rob Lansink opende de score door via' vier-wijd op het eerste honk te komen, ver der te geraken via veldfouten, ter wijl hij daarna door Aad van der Hamer werd binnengeslagen. Dezelfde Aad van der Hamer zorgde voor het tweede punt. Twee fouten van het Eindhovense veld bezorgden Schiedam via Hans Vroom en Joop Bouman een marge van 4-0. Deze voorsprong werd in de vijf de inning uitgebouwd door Joop Lunker. na een verre tik van Ton Ebben in het zwakke middenveld. De Schiedamse overwinning werd voltooid door Joop Lubker, die in de achtste inning voor 6-0 zorgde. ADVERTENTIE Morgen verkopen wij een kom- plete kollektie hoeden voor elk wat wils: chique, vlotte en mo derne hoeden, strandhoeden, zonnehoeden noemt U maar op. Kom morgen Uw nieuwe hoed kiezen uit deze prachtige kok lektie, we hebben alle nieuwe modetinten. Of U nu een linnen of nylon zonnehoed, een moderne flap hoed, een hoed van origineel Zwitsers handwerk, de moder ne bloemenhoed of de chique handwerk organza hoed wilt, U betaalt ongelooflijke prijzen. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze kollektie dameshoeden in vele modellen, materialen en fraaie modetinten. Ook masrtiogmorgen open Géén tel. of schrift, best SCHIEDAM - Cynthia d v C J. Eijkenbroek en C.M. Nientied Martinus R. z v H.R. Elshof en P.W. Thiels, Rudolf z v C.A. den üijl en M.J. de Reuver, Eduard z v T.P.G. Kloos en GJM. van der Lee GETROUWD: E.W.J. den Boer, 22 jr. en A.M. tie Ridder, 23 jr., A. van Verseveld. 24 jr. en E. Botter 24 jr., C.J. Sens 20 jr. en E.A. de Roo, 21 jr.. L. van der Schee, 22 Jr. en L.G. van der Ka den, 21 jr., J. Bijloo 24 jr. en J.M. van Doom, 23 jr., C. Admiraal, 26 jr. en J.C. Kor ver, 21 jr.. M.M.H.J. de Groot. 22 jr. en M.A.T. Willers, 21 jr., P.PDM H.oppe 23 jr. en M J.Batz, 22 jr.J.H.M. van Huut, 21 jr. en MP.Clazing, 21 jr.A. van der V'lugt, 25 jr enn V. Bezemer, 21 jr., E. Abels. 24 jr. en HJL.M. Kloos, 25 jr., M. Reijngoudt, 22 jr. en M-E. Hagestein, 17 jr. J. van der Sluis, 26 jr. en J.C. van den Heuvel. 23 jr. G.P.M. Weerdesteyn, 29 jr. en M.C.J. Collignon, 25 jr. R. de Man, 20 jr. en M. Wisse, 18 jr. Overleden M. Nieuwstraten, 72 jr. echtg. C. van Zomeren; A.P. Merckx, 90 jr. wed. J.J. van Marie; GL. Liibke- mann, 77 jr. (ADVERTENTIE) .PjEvt .'vooraf, prijsopgave i'jjpH^lpjI.yStfiLjduihastraat 78 a «3 "Schiedam" \l' "Iffey]; 'Telefoon 010^-26 86 38 Off. Philips dealer

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1