Noodkreet in vakantietijd op Schiedam toegenomen Blijf tot september Gebr. de Veld Sdiaspdiiie Amstehnaand! iü, 3d. Zwembad Groenoord tot 9 uur open laten Vermiste jongeren terug ROTTERDAMSE MISSEN IN TROUWZAAL Brullen en renn bij de Italianen Weer verzoek om geld van RANO PRIJZEN STERK OMHOOG ITT s In 1969: Binnenvaart IslISff 5.11.22 SCHAUB-LORENZ m Afscheid twee personeelsleden LTS Schiedam JV; -J Treinverkeer gestremd 11a stuktrekken gasleiding Burgerlijke VVD-raadsleden tot PvdA-wethouders: Kwetsbaar T.V. DEFECT? o Eurofles (50 cl.) tijdelijk vanüöct. voor Flesje (30cl.) tijdelijk van^ct. 1 Kabouters vragen: Eremedaille voor D. Krommenhoek Nieuw zwembad Grote Hartelslnis buiten gebruik 'Betontegels zijn le liarcl voor kinderspeel plaatsen' Caravan gestolen •f Jfïl •tel (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij de Schiedamse warme maaltij dendienst, uitgaande van de raad voorbejaardenwerk, sectie warme maaltijden, kampt men met een tekort aan vrijwilligers. Wij htëlpen U direct AMSTEMi t amstel I PlLSENEpji ^lsen^J Het puikje van vrouwelijk Rotterdam was gistermiddag aanwezig in He eersteklas trouwzaal op het stadhuis. Daar werden namelijk de wijkmissen, onder aanvoering van Miss Rotterdam (Ellen Hollandontvangen door wethouder Van der Ploeg. Miss Rotterdam kreeg van de wethouder het doek Rotterdam- Europoort, natuurlijk. De andere missen ontvingen dit boek werk bij de uitgang van het stadhuis. Sleutelbeen gebroken Tja, hij ziet er net zo uit als een hele mooie kamer tv. Maar dan wiit u naar uw vakantie huisje. Of buiten zitten op uw zomerse terras. Of zomaar uw fijne 2e toestel hebben. En dan klapt u 't handigste handvat uit-dat anders onzichtbaar verzonken is. Dan spreidt u de dubbe! telescopische antenne-die anders onzichtbaar ingeschoven is. En u geniet van 'n maar liefst 51 cm rechthoekbeeid. Scherper beeid. Met méér kontrast reserve. Met frontiuidspreker. Schaub-Lorenz. Uw neem-mee-tv. Waar u zoveel kijkplezier van meeneemt. «fei yjsl \i'\ '-M M\ iii«l DONDERDAG 25 JUNI 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 Maaltij cle a dienst heeft hulp nodig (Van een onzer verslaggeefsters) 1 SCHIEDAM De binnenscheep vaart op Schiedam is vorig jaar in vergelijking met 1968 toegenomen. Eet aantal zeeschepen (777) dat de Nieuwe Waterweg binnenliep met bestemming Schiedam was in 1969 ongeveer gelijk aan dat in 1968. Eén en ander blijkt uit het jaar verslag over 1969 van de gemeente lijke havendienst in Schiedam. De toename van de binnen scheepvaart wordt toegeschreven aan het belangrijk grotere aantal binnentahkschepen dat Tahker- clesning heeft aangedaan om te ontgassen en/of schoon te maken. Opgemerkt wordt verder dat de kleine binnenvaart in de binnen havens en de Schie enige opleving vertoonde. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM! - De drie Schiedam se WD-raadsleden H. W. G. Hoek, drsl J. Houtman en G. P. Verhuls- onk en de CPN'er B. E. Collé, zijn van mening dat de twee afgetreden PvdA-wethouders mevr. G. D. Ver- weij-de Graaff van Onderwijs, Culturele, Sport- en Jeugdzaken en J. Scheffers van Financiën toch maar tot september moeten bijven. Zoals bekend zijn beide wethou ders afgetreden omdat zy tegen de motie van KVP en PCG inzake het gronduitgiftebeleid (overigens ge steund door de WD) waren. De vier raadsleden menen, dat stellen de zittingsperiode te vol- om het huidige college in staat te tooien, het noodzakelijk is deze motie niet uit te voeren zolang de huidige raad er nog zit. De raadsleden vinden dat het huidige college moet blijven tot de verkiezing van de nieuwe raad in verband met de bestuurbaarheid van de gemeente en de financiële consequenties van een eventuele verkiezing van twee tydeiyke wet houders, De benoeming hiervan zou in verband met de wachtgeldrege ling tussen de 150.000 en 200.000 gulden gaan kosten. Een en ander hebben de vier raadsleden in de vorm van een voorstel dat aan de raadsagenda zal worden toegevoegd, aan de voorzitter van de raad toegestuurd. Zij hopen dat de Schiedamse ge meenteraad dit voorstel in de as. maandag te houden, raadsvergade ring zal aannemen. Dit probleem wordt nu, tegen de vakantietijd, nog nypender omdat een groot aantal van de vaste me dewerkers en -sters tijdelijk het werk neerleggen omdat zij ook met vakantie gaan. Vandaar de noodkreet van de dienst: wie kan, laat die alsjeblieft komen helpen, ook al is 't misschien maar voor één week. Meedoen aan deze tafeltje-dekje- dienst betekent geregeld tussen de middag één uurtje werken. De wannemaaltijde.ndienst die nu bijna vijf jaar bestaat zorgt ervoor dat zo'n honderd zelfstandig wonende ouderen en invaliden drie maal in de week een warme maal tijd krygen. Beide Schiedamse ziekenhuizen en vyf bejaardentehuizen hebben hiervoor hun keukens en personeel beschikbaar 'gesteld. Tussen half 12 en 12 uur wordt door mensen van de dienst by deze huizen het eten afgehaald, zodat de warme hap voor 1 uur by de „klanten" in huis is. Momenteel is er een vaste ploeg van 120 dames die er bij toerbeurt voor zorgen dat het eten wordt rondgebracht. De organisatie van de dienst berust by een commissie van 6 leden. Een van hen is mevrouw P. H. Lauwaars-Kamermans. Zy vertelt: „We kunnen altyd mensen by de dienst gebruiken, Want, vergeet niet, het werk wordt veelal gedaan door huisvrouwen. En huisvrouwen zyn kwetsbaar. Tenminste, in die zin, dat, wanneer er by voorbeeld iets in het gezin gebeurt, zij niet weg kunnen. Hoe groter de ploeg vrijwilligsters is, hoe makkeiyker deze onvoorziene omstandigheden kunnen worden opgevangen. Maar nu, in de zomerty'd, hebben we dringend hulp nodig. Vry veel me dewerksters gaan in juli met va kantie. Anderen zullen het ons mo- gelyk moeten maken ook in de zo mer door te gaan met het bezorgen van maaityden." Gevraagd worden rydsters en rijders met eigen vervoer en bijrij ders en byrydsters. Overigens zou ook iemand met belangstelling voor het vele administratieve werk dat aan de organisatie van de maalty- dondienst vastzit, zeer welkom zyn. Over een en ander kan men con tact opnemen met mevrouw C. van Iperen-Bazen, Nieuwlandplein 53 (26.81.10), mevrouw Lauwaars, "Von- deliaan 5 (26.95.90) of mejuffrouw C. Niemantsverdriet, Lange Kerk straat 52b (26.78.89). Het gaat heus niet alleen om de hulp van huisvrouwen. Ook man nen, jongeren en by voorbeeld 65- plussers kunnen zich aanmelden. (ADVERTENTIE) - Evt;, vooraf prijsopgave ptimpjj St; Ljduinastraat 78 a yS~S,. Schiedam Ptsgb Telefoon'; 016—26 85 38 Off. Philips dealer (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Schiedamse ka> bouters en bewoners van de Maria- straat en omgeving hebben burge meester en wethouders van Schie dam schriftelijk gevraagd het zwembad Groenoord in plaats van 's avonds 7 uur pas om 9 uur te sluiten. De briefschrijvers vinden dat werkende mensen nu niet in de ge legenheid zijn te gaan zwemmen. Zij willen dat met ingang van 1 juli veranderd zien. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - Op de Technische School voor Schiedam en omstre ken is gisteravond tijdens een. re ceptie in de aula afscheid genomen van twee personeelsleden Zowel de heer J. Tempelaars, administrateur als de heer C. Maandag onderwijzer, gaan met pensioen. De heer Tempelaars (65) kwam in 1925 in dienst bij de school. De heer Maandag (64) begon datzelfde jaar zijn loopbaan als onderwijzer in Botterdam. De laatste 17 jaar was hij aan de Schiedamse LTS ver bonden. Diverse sprekers brachten hun waardering voor de twee heren naar voren. Naast woorden van dank werden verschillende cadeaus en bloemen voor de echtgenotes overhandigd. Het eerst werd gesproken door jr. J. P. Timmer, voorzitter van het schoolbestuur, vervolgens door de heer P. H. Sneek, directeur en de heer J, Wessenaar, voorzitter van de personeelscommissie. Wel een woord van dank, maar geen afscheidswoord kwam er van de.heer P. Smit, voorzitter van het Schiedamse mannenkoor Orpheus. De heer Tempelaars is daar pen ningmeester; de heer Maandag lid er van. De heer Smit hoopt* dat beiden nu zy 't schoolwerk kurnen vergeten nog meer tijd voo. vereniging beschikbaar zullen heb ben. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - De 16-jarige Ber- nadette de Koning uit Schiedam en de 15-jarige Feiicitas Sprinkhuizen uit Vlaardingen, die zaterdagavond spoorloos zijn verdwenen, zijn te recht. Beiden kwamen gisteren naar huis. Het tweetal heeft in Noord-Frankrijk gezeten. De meis jes zijn teruggekomen omdat ze geen geld meer hadden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De heert D. Krommenhoek (54) uit Schiedam is onderscheiden met de bronzen ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Krom- tigjarig jubileum bij de N.V. Druk kerij De Eendracht, waar hij ma- chinezetter is. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM Italianen zijn vermoeiende lieden. Als ze conver satie voeren schreeuwen ze naar onze mening al luidruchtigmoe ten ze dan ook nog de Rivïèrahal met hun stemgeluid vullen dan wordt het gebrul. Zo was het woensdagavond, toen het Teatro Libero uit Rome daar Orlando Fu- risico opvoerde. Een zo'n Razende Roland fluistert uiteraard zeker met. Vermoeiend waren die Italianen ook, omdat we anderhalf uur lang moesten staan of ronddrentelen niet alleen, maar regelmatig ook als een haas weg moesten zien te komen, wilden onze tenen niet vermorzeld worden door de rijden de podia, die in snelle vaart hun weg zochten midden tussen het pu bliek. Op zo'n manier betrek je het pu bliek natuurlijk of het wil of niet bij het spel, ook al verstaat het geen woord van de tekst. Indutten was er niet bij. zoals, volgens de tomatisten althans. in onze schouwburgen regelmatig het geval is. Er waren enige honderden men sen in de Rivièrahal en die hadden veel plezier in ai dat beweeg en het hyper-theatrale spel van deze Italianen, dat vaak in verschillen de hoeken van de zaal geboden werd en dan meest men zelf maar uitzoeken wat men wilde zien. Zoiets als op markt dus, waar standwerkers trachten het pubüek naar zich toe te lokken. Het was allemaal erg leuk en dat zal het vanavond bij de herhaling ook wel zijn. Maar ais kamerto neel in de Rotterdamse Schouw burg of het Hofpleintheater zien we het voorlopig nog niet. Voor een nadere beschouwing van de voor stelling verwijzen we naar de be spreking van Leo Jacobs in ons blad van maandag. ROTTERDAM Wethouder Langerak van Sport en Recreatie zal volgende week donderdag de eerste paal slaan voor een overdekt zwembad in de Rotterdamse Alexanderpolder. Het bad zal ko men aan het Bramanteplem. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Stich ting RANO, die zich bezig houdt met het verzorgen van radioprogramma's voor de patiënten van de Rotterdam se ziekenhuizen, heeft in een open brief aan het college van B. en W. gevraagd om een subsidie, die 5000 gulden zou moeten bedragen. Het is niet de eerste keer dat de RANO probeert B. en W. voor haar werk te interesseren, aldus de op steliers van de brief. Maar de ge meente heeft op subsidieaanvragen altijd ten antwoord gegeven dat er geen geld was. De briefschrijvers kunnen zich dat niet goed voorstellen. 'Als we zien wat er jaarlijks door de ge meente Rotterdam aan alle moge lijke instellingen en instituten ge geven wordt, dan is het door ons gevraagde bedrag belachelijk laag to noemen', aldus de RANO. Als voorbeeld noemen de brief schrijvers het Holland Pop Festi val. waarvoor diverse gemeentelij ke instanties de bonen uit hun lijf lopen. Daarvan afgezien 'zal er nog geld bijmoeten' zo veronderstelt de RANO, die haar brief beëindigt met de verzuchting: 'Heren, wat hebt u tegen ons? Wij zijn een Rotter damse Stichting in hart en nieren. Wij vragen f 5000 per jaar. Dat is ongeveer het bedrag dat één hap zand uit de Maasvlakke kost. Maar de nieuwe havens in het Euro- (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Trein- en weg verkeer tussen Haarlem en Am sterdam zijn vanmiddag tussen kwart voor en kwart over een ge stremd geweest doordat bij werk zaamheden aan de rijksweg Am sterdam-Haarlem onder Haarlem- merliede een gasleiding was kapot getrokken. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd, maar de storing in het verkeer was aanzieniyk. Treinverkeer kwam na een half uur stilstand weer op gang. poortgebied één duizendste milli meter minder diep en u hebt een fonds gevormd om de Stichting RANO-Rotterdam tot in lengte van dagen de gevraagde subsidie te verlenen." DEN HAAG (ANP) In het komende jaar moet rekening ge houden worden met belangrijke prijsstijgingen, aldus de minister van Economische Zaken, mr. Nelis- sen in de Eerste Kamer. Op vragen van de kamerleden over de begroting 1970 antwoordde hij. dat de prijsontwikkeling in vergelijking met andere landen niet ongunstig is. De stijging be draagt ongeveer 3,5 procent. Voorts merkte hij op, dat er geen redenen zijn om de mflatiebestrij- ding als afgedaan te beschouwen. Zodra de prijsindex over juni be kend is zal de minister het prijsbe leid in de tweede helft van dit jaar met de prijzenoverlegcommissie en het bedrijfsleven bespreken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In verband met de jaarlijkse onderhoudsbeurt van de deuren van de Grote Hartelsiuis zal de scheepvaart door deze sluis gestremd zijn van vrijdag 3 mil om zeven uur *s morgens tot zondag 5 juli om zeven uur 's morgens. Gedurende deze periode kan de scheepvaart van en naar het ka naal gebruik maken van de noorde lijker gelegen Kleine Hartelsluis. Schippers die door deze sluis wil len varen moeten er wel rekening mee houden dat zy 'n brug moeten passeren met een doorvaarthoogte van 10.24 meter boven NAP. Schip pers met lasten die meer dan eil meter breed zijn of een diepgang van meer dan drie meter hebben moeten eerst contact opnemen met de sluismeester van het Harteisiuis- complex (tel. 01880-2666). (ADVERTENTIE) SCHIEDAM Geboren: Anne- mieek d. v. R. J. van Ravens en E. Berendsen, Ingrid, d. v. W. A. van veig G. d. v. G. Key en G.Bouhuys, Heugten en J. van Agthoven, Sol- Michael G. z. v. L. van der Valk en J. A. Meure. Overleden: A. S. H. A. Blaisse, 62 jr.: D. Zuidgeest, 45 jr.; K. C. van Wijn gaarden, 58 jr.; T. M. Fahmel, 81 jr. wed. W. F. G. van Huist, J. de Weerd, 85 jr. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - Bij een botsing met een auto heeft de zestienjarige J. G. L. Fransen uit Schiedam een sleutelbeen gebroken. Na behande ling in het ziekenhuis kon hij naar huis. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Kethelstraab-Vellevest- Noordvest. De auto werd bestuurd door H. H. K. (51) uit Den Haag. (Van een onzer verslaggeefsters) CAPELLE AAN DE IJSSEL De gemeenteraadsfractie van D'68 in Capelle aan den IJssel heeft de raad van die gemeente in een brief gevraagd de betontegels van de kinderspeelplaatsen te vervangen door zachter materiaal. Als suggestie voor een nieuwe ondergrond geeft de D'66-fractie: rubbertegels, zand. mos of een ta pijt van halve autobanden. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Een caravan, die geparkeerd stond op de West- Sidelinge, is deze week gestolen. Gistermorgen werd de diefstal bij de Rotterdamse politie aangegeven. De caravan, een Sprite Major, is ongeveer vijfduizend gulden waard. Erin bevond zich nog eens voor cir ca vierduizend gulden aan kleren, levensmiddelen en vakantiespul len. ADVERTENTIE neem mee 4^;. Er zijn 2 modellen. Vanaf I79B,- (Ook In wit verkrijgbaar) H 'i'.T SDI I

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1