r- I 1 IJ, v/h Wed. D. van lensden I J in Comité krijgt armoede ver je kat maar je kind' Off. dealer van Heugafelt- i i i I produkten I I I I I I I I aanval op snoep en I Tekort vaste bestellers Organisator Van Zanten: In Vlaardingen meer trottoirbanden Peter Spek 4e in Breda Zeeman gewond Rijnmondband: eerste prijs in Kerkrade Kesperweg gereed Yankees leren Holy 'n lesje Atleten kraken ckibrecorcls 1 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Uitge laten j eugdvakantie vreugd doet het Weeshuis haast be zwijken. In een van Clubhuis de Haven gehuurde vleugel stuiven 400 kinderen van de race-autootjes, naar de grote „bijenkorf", de.zgal waar aan lange tafels kunstwerkjes 'aan de lopende band worden ge fabriceerd en waar op het po dium met vaardige hand klei ne meisjes met een laagje make-up worden bedekt. Als je het boetseren moe bent, kan je nog in de .bijenkorf' maar dat afkijken mag. het penseel hanteren. Gelukkig HEUGAFELT HEUGAFLOOR HEUGA- iirr-y MINI-TEGELS Ityfw MARKT 3 - 7 - 50 - 53 - 57 - 60 VLAARDINGEN TELEFOON 34.22.32—34.88.18 LET OP HET JUISTE ADRES GEEN FILIALEN Ij^ LET OP HE 'i&mi Wilma v. d. Sluis: Pittige briefjes. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het was gis teren in Sporthal Margriet aan de Nieuwe Damlaan een drukte van belang. Meer dan: 1100 jeugdige Schiedammers waren naar de hal getrokken om zich tijdens het jeugd- festijn uit te leven. Een hal vol vakantievierende kinderen. Wilma in actie tegen achterlaten van huisdieren: HET VHl'tiE VOLK instuivers Op maandag, de eerste dag van „Stuif in-Stuif uit" ziet het comité Jeugdvakantievreugd al eer Van zijn werk. want doordrenkt van de regen storten de kinderen met kleine broertjes en zusjes aan de hand en met een pakje brood in hun schooltas zich op de kleur platen. de kleibonken, figuurzagen, schrijfmachines, verf. mozaïek steentjes en lapjes stof. In het centrum van 't gebeuren, de bijenkorf, worden de hoedjes' geknipt, want eerst moet je uitge dost zijn, wil je je met eer en ge weten aan 't verven en plakken zetten. Vooral voor de jongens biedt de zaal ongekende mogelijkheden: aan de kant staat een tafel met over gebleven lappen, naald en garen. En gadegeslagen door een paar kleine meisjes maken jongens daar hun kledij. „Ik heb 'm net aangetrokken en hij past goed," zegt. 12-jarige Dick van Embden, juist bezig de vijfde en laatste knoop aan zijn zelfge maakte hesje te bevestigen. Om het te bewijzen komt hij:later de zolder op en inderdaad: keurig van snit. „De juffrouw heeft alleen een gat voor m'n hoofd geknipt," zegt Dick. Twee meisjes zitten te midden van de oorverdovende herrie onver stoorbaar' achter hun typemachines. Eén tikt voorzichtig haar naam en adres op een net papiertje, het andere meisje is het alfabet nog niet meester en gaat met haar vin gertje de toetsen één-voor één af, wat bij de jonge toeschouwers toch wel enige bewondering afdwingt. Aan een lange tafel is Arnouci van Brandwijk, 7 jaar en volgend jaar al naar de derde klas („ik ben in september jarig") een plaat aan 't inkleuren. „Netben ik bij - de racebaan geweest en .ik heb nog met figuurtjes gespeeld," zegt Ax- noud, die zijn broertje en buur meisje heeft meegenomen en het net als alle kinderen „leuk" vindt. Een ouder meisje geeft op hèt podium kleine jongedames een kleurtje op hun lippen. De poeder doos wordt niet ongebruikt gelaten en met gepaste trots wordt het re sultaat in de spiegel in ogenschouw genomen. Tussen de massa's jassen in de garderobe staat een jochie eenzaam te huilen. Ziin lip bloedt. „Kom maar mee," zegt Louis van Zanten en brengt hem naar het kantoortje. „Je moet idealist wezen voor dit werk," had hij even te voren gezegd. fADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN Ook in Vlaardingen kampt de PTT met een tekort aan postbe- stellers. .Er- zijn ér ongeveer tien te weinig. De directeur van de plaatselijke PTT, de- heer J.. C. W. Dessing.,' kijkt dan ook met belangstelling naar het experiment van de PTT in Schiedam, die een proef gaat nemen met het aanstellen van burgers tot 'postbestelagent. Het ligt in de bedoeling op plaat-, sen met een grote woonconcentratie •ter plaatse" wonende mensen te be- lasten"-met- de postbezorgingen huh "straat, blok of plein. „Valt de proef in Schiedam goed uit, dan is het niet ondenkbaar dat wij ook hier tot het systeem over gaan," aldus de heer Dessing. „In compacte, woonwijken als de West- wyk en Holy zou het heel goed kun- nen." 'Het tekort aan bestellers wordt op- heti ogenblik enigszins opgevan gen door de tijdelijke vakantie krachten, Diemaken het- ook mo gelijk. dat de vaste bestellers hun vakantie kunnen opnemen. Het aantal vakantiekrachten bij de Vlaardingse PTT varieert van 7 tot 13. WESTERSCHOUWEN (ANP) De 'vijfjarige André Boogaard uit De Lier is maandagmiddag gedood bij een aanrijding tussen, twee au to's in Noordwelle onder, de Zeeuw se gemeente Westerschouwen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Wij heb ben meermalen een beroep ge daan op het onderwijzend per soneel", zegt Louis van Zanten (68). organisator van de Stuif in-Stuif uit. „maar dan krijg je nul op 't request. Wel begrijpe lijk. want ze willen ook op va kantie en zitten alle dagen tus sen de kinderen." De heer Van Zanten maakt zich wat zorgen over de leiding bij Jeugdvakantievreugd. Zelf zit hij al vanaf het begin, 24 jaar, in het comité en hij leidt nu voor de derde keer de Stuif- in, die hij nu wel eens aan vers bloed wil overlaten. i „Ik vind, dat de jongeren het werk moeten aanpakken. Het comité in zijn totaliteit krijgt bloedarmoede. Ik ben blij. dat ik 26 meisjes heb. maar er kun nen zich nog altijd nieuwe aanmelden." Louis van Zanten zegt. dat de overgebleven comitéleden over belast zijn. „Vlak na de oorlog beschikten wij over 55 man. Iedereen hielp mee en er waren niet eens spullen. Als het zo veel jaren gaat, denkt men: het loopt toch wel." Behalve méér helpers heeft de heer Van Zanten nog 'n wens: gebruik te mogen maken van de Touwbaanhaüen. want het Weeshuis vindt hij onge schikt. „Maar de gemeente heeft geen geld. Het is voor mij de vraag hoe het een andere orga nisatie wél lukt de Touwbaan- hallen te krijgen. Maar we zijn helemaal afhankelijk van sub sidie: voor het- materiaal (vorig jaar voor Stuif-in ƒ5500,-). huur, werksters, helpsters." 'Van de 26 helpsters zijn er slechts 'drie beroepskracht. Van de overige meisjes, tussen de 16 en 23 jaar, zitten de meeste op de middelbare school en zij krijgen voor hun werk 45—55 gulden. „Het is de eerste dag en dan is het erg druk", zegt Ingrid Stil (16 jaar. zit op de MMS), één van de helpsters, „morgen zal het wel stiller zijn. Ik ben bekaf, maar het is wel leuk werk met al die kinderen, al maken ze wel een rommel." Nog een waarschuwing aan de kinderen en hun ouders: koop alleen kaarten in de Visbank; er wordt veel verloren: geef de kinderen naam en adres in hun portemonnaie en laat ze die niet in hun jas houden: de eerste dag moesten de we's wor den dichtgetimmerd, want klei ne boefjes kwamen er door om van alles te gappen! ëXy (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Verkeer rij dend op de Arij Koplaan in Vlaar dingen krijgt voorrang op verkeer komend van de oostelijke uitgangs- weg van het Geuzenplein. De be treffende voorrangssplitsing-bor den zullen binnenkort worden ge plaatst. Op enkele plaatsen rond het Veerplein en het Liesvelriviaduet zal door een doorgetrokken gele streep aan de kant van de rijbaan het parkeren worden verboden. Dit zelfde geldt voor weggedeelten van de Olivier van Noortlaan. De on derdoorgangen van het Liesveld viaduct in het verlengde van de Van Riebeeckstraat krijgen één richtingsverkeer en zullen verbo den zijn voor vrachtauto's. Op de westelijke rijbaan van de Van Hogendorplaan bij de Rotter damseweg wordt een zebrapad aan gelegd. Spek (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Peter was zondag als enige Portuna-atïeet aanwezig bij de nationale atletiek wedstrijden in Breda, die werden georganiseerd door de AV Sprint. Peter bereikte op de 100 meter een mooi resultaat door in zijn serie tweede te worden met 10,9 sec. Daardoor mocht hij in de finale uitkomen, 'waarin hij vierde werd in 11 sec. Deze wedstrijd betekende een laatste mogelijkheid voor de sprin ters, om zich te meten met de con currentie voor de Nederlandse at- letiekkampioenschappen, volgende tveek in Haarlem. (Vair een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bü werk zaamheden aan boord van een sleepschip in de Vulcaanhaven werd vannacht de zestienjarige Duitse zeeman D.G. gewond. De jongen kwam te vallen en liep een beenfractuur op. Hij is naar het Havenziekenhuis in Rotterdam ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Rijnmond band uit Schiedam heeft het afge lopen weekeind op het 'Wereldmu ziekconcours te Kerkrade een eer ste prijs veroverd bij de marswed strijden. De band behaalde 213 punten en kwam daardoor niet al leen in het bezit van de gouden plak die aan de eerste prijs is ver bonden, maar kreeg tevens de dag prijs toegekend. Deze prijs, een zilveren plak en c-en vliegtuigmodel, is door de KLM beschikbaar gesteld voor de ploeg die op één dag de meeste punten weet te vergaren. Het muziekconcours duurt nog tot 9 augustus. Mocht de band na deze datum nog steeds het hoogste aantal punten hebben, dan kunnen ie leden zich wereldkampioen .noemen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op donder dag 23 juli zullen de Mr. L.. A. Kes perweg en de Van Hogendorplaan en de kruising van deze wegen voor alle verkeer werden opengesteld. De autobusdiensten van de RET, de RTM en de WSM zullen don derdag weer de normale routes gaan rijden. estijn: 40 man handen vo! Dit Jeugdfestijn, dat voor de vijfde maal is georganiseerd dooi de Schiedamse Gemeenschap en" het bureau Sport- en Jeugdzaken, heeft de, jeugd dan ook meer dan dertig activiteiten te biéden. Zo kunnen de Schiedammertjes er naar- hartelust boetseren, timme ren, emailleren, vliegtuigen bou- iven, pannekoeksn bakken, bouw platen maken en in een speeltuin ravotten. Vooral de glijbaan, de zoge naamde verfhoek en de stand, waar de jeugd zich op schrijfmachines kan uitleven bleken deze eerste dag- een groot suecc te zijn. Ook de star.-. ouders van de di verse consumptietentjes kunnen van een succes spreken. Chips, krentenbollen, fruit, ijs en limo nades gingen er bij de kinderen die van het spelen hongerig en dor stig waren gewordenals'koek in. De voor deze consumpties' vereiste bonnetjes vlogen 'de kassa Uit, Dat de kinderen helemaal dooi de diverse spelen in beslag werden genomen werd nog eens onder streept door het feit, dat porte- monnaies, jasjes en broertjes to taal werden vergeten en zoek raak ten; De veertig leiders, die voor dit evenement zijn aangetrokken heb ben dan ook hun handen vol ge had- De toegangsprijs voor dit Jeugd festijn, dat nog 14 dagen duurt, is vastgesteld op één gulden Lunchkaarten zijn -verkrijgbaar voor hetzelfde bedrag. De sporthal is geopend van: negen- tot-vier, ter- wijl de kassa iedere morgen om half negen opengaat. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Mensen die op va kantie gaan. willen nog wel eens huisdieren op de stoep neerzetten. Het elfjarige Schiedamse meisje Wilma van der Sluis heeft zich met- enkele vriendjes het lot van deze - dieren aangetrokken. Zodra ze van een dergelijke zaak op de hoogte zijn, willen de kinderen ervoor zor gen dat het uit de gratie geraakte dier een goed onderkomen krijgt en een „hartig" kaartje in de bus van de eigenaar stoppen. Wilma heeft de teksten voor deze kaartjes zelf ontworpen. De „lieve" baasjes kun nen bij hun thuiskomst dan onder meer lezen: „Dierenmishandeling, niet doen" en „Je vergeet je kat, maar niet je kind". Want zegt Wilma: „Het is toch heel erg dat mensen zo iets doen. Daar moet toch iets aan gedaan worden." Natuurlijk komen Wilma en haar vriendjes niet alles te weten. De kinderen doen dan ook een be roep op iedereen, om hun actie te steunen. Zij die op de hoogte zijn van een bepaald geval, kunnen schrijven naar Wilma van der Sluis, Pernisschestraat 16 b, Schie dam. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN De honkbal lers van Holy hebben hun succes van de laatste twee weken niet kunnen prolongeren. Zij moesten zondagmiddag in de Amerikaanse club ABF hun meerdere erkennen bij een eindstand van maar lièfst 7—3. Holy startte niet slecht met een 2—0-voorsprong, dank zij Edgar Lynch en Raymond Morales. In de derde innings kwamen de Yankees echter op dreef. Al in de vijfde in nings kwam de gelijkmaker en daarna kon ABP, ondanks behoor lijk tegenspel van Hol", zijn voor sprong gaan opbouwen. In de ranglijst van 3e klasse D staat Holy nu met -1 punten uit 10 wedstrijden op de 6e plaats. Ook vor het tweede team was er een teleurstelling. Het verloor van concurrent Eurostars 4 met 15—8, zodat beide teams nu evenveel winstpunten hebben. 'Van onze sportredactie) MAASSLUIS - Tijdens de te Lis- se gehouden atletiekwedstrijd be haalden enkele Maassluise atleten" fraaie successen. Op het sinds kort ingevoerde nummer 400 meter meisjes B zorgde Yvonne van den Berg voor het nieuwe record in 77.8 - seconde. Eveneens goed was haar 17.7 seconde op de 80 meter hor den. Rob van Tiel zorgde ook op de horden voor een nieuw record en wel met 17.6 seconde op de 110 m horden. Met de polsstok wipte hij over de 2.50 meter terwijl hij de discus na 27.70 meter in het gras deed belanden. Bennie Harmse zorgde voor het eerst met de discus -voor een af stand van 18.20 meter en volbracht de 200 meter in 28 seconden pre cies. Hans van der Heuvel kwam iets te kort om het reeds op z-lin naam staande record op de 1500 meter scherper te stéllen. Hij moest tevreden zijn met 4.25 mi nuten.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1