PLAATOPNAME VAN UNISONO IS ZEER GESLAAGD Bondsderby jonge duiven rampvlucht ZITTEN SLV moet beker aan TSF laten Karpers wilden i ii aan vein van Record niet met 1 of 2 uur breken m m Winkeldievegge aangehouden Vier inbrekers gearresteerd Successen voor Schiedamse ruiters op streekconcours Jammer clat-ie niet meedeed TM. 1EFECT pagina (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Een kerkklok gooide tijdens de opname roet in het eten. Het ding was al jaren kapot, maar opeens klonken er enkele plechtige slagen. Er moest natuurlijk opnieuw wor den opgenomen. De heer H. Govaart noemt het enige incident, dat zich tijdens de plaatopname van het koor Unisono in de Heilige Hartkerk in Schiedam heeft voorgedaan. ff. Govaart: enige incident Helft niet terug: GOED GEKLEED GEKLEED IVindóot "ffou&e - -v m Brommer treft fietser: zware hersenschudding Jeugd kampioenschap leunis In Schiedam ffun geduld werd beloond. SCHIEDAM Jammer dat de heer J. Uehtrop uit Schiedam zaterdag niet heeft meegedaan aan het hengelconcours in het Beatrixpark. Want dan hij na afloop van het visfestijn kun nen zeggen dat hij lekker de grootste karper had gevangen. Hij ving er een van 80 centimeter, terwijl de grootste 'gevan gen vis op het concours er 61 meette. MAANDAG 10 AUGUSTUS 1970 HET VRIJE VOLK Kerkklok ooide roet in Het koor. ontstaan uit de koren van de Heilige Hartkerk en de Heilige Geestkerk in Vlaardnigen, heeft in juni vijf dagen hard ge werkt aan de totstandkoming van zijn eerste plaat. De plaat met op de A-kant de Missa Ritmica 'bo lero-ritme en swingende improvisa- saties) en op de B-kant het meer klassieke „Missa Fiestiva") is in middels uit. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het orgel in de Hei lige Hartkerk en voor uitbreiding van het instrumentarium. Met trots toont de heer Govaart. dirigent van beide bovengenoemde koren en maker van de composities op de plaat, de hoes en vertelt: „Vijf jaar geleden kwam ik als di rigent bij de beide koren. Er groei de een goede samenwerking. Eind vorig jaar besloten wij gezamenlijk een kerstconcert te geven. Dit bleek een succes te zijn. Voor ons aanleiding om een overkoepelend koorgezelschap in het leven te roe pen." Unisono bestaat uit 55 Vlaar- dingsa en 45 Schiedamse koorleden. Het gezelschap treedt slechts bij speciale gelegenheden zoals een kerstconcert naar buiten. Op 19 september is er echter een extra optreden te verwachten en wel in de Heilige Hartkerk met de Missa Ritmica. Verder zijn de koren apart iedere week in hun eigen kerk te beluis teren. „De moeilijkheid met een kerk koor is, dat het in tegenstelling met andere koren, die een ruime tijd hebben om zich op een uitvoe ring voor te bereiden veel moet doen in een korte tijd." zegt de heer Govaart hierover. Govaart. die naast zijn bezigheden met de koren ook nog muziekleraar op een school en orgelleraar is, zegt er evenwel veel plezier in te hebben. „Want." zegt hij, „de we kelijkse repetitie-avonden worden trouw bezocht. De koorleden zijn enorm enthousiast- en werken hard." I De heer Govaart is van plan alle parochies in Nederland (en dat zijn er noga! wat) te vragen of zij bereid zijn de composities van de plaat door hun koren ten gehore te laten brengen. Dit om de opbrengst (BUMA-rechtent te verhogen. Na tuurlijk is zijn hoop verder gericht op een goede verkoop van de plaat. Deze is te verkrijgen bij de lieer H. Govaart. Lange Haven 95, Schie dam en de heer J. Wennekes. Cas per Fagelrtraat 8, Vlasrdingen. Plannen voor een nieuwe plaat zijn er voorlopig niet. „Dat hangt helemaal van de verkoop van deze plaat af," zegt de heer Govaart. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De zondag ver vlogen derby vlucht voor jonge duiven vanuit St. dlzier (Centraal- Frankrijk) zal de plaatselijke dui- venhouders zeer vermoedelijk op zware verliezen komen te staan. De hiervoor ingezette duiven werden bij hun geboorte al geringd voor deze bondsderby, een der hoogtepunten van het seizoen. Aanvankelijk moesten de duiven hiervoor zaterdagmorgen h e t luchtruim kiezen. Wegens het slechte weer is de lossing uitge steld tot zondagmorgen 9.00 uur. Het moet toen evenwel toch nog bar en boos" zijn geweest op de zuidoostelijke vliegi-ijn die de dui ven voor hun tocht over 360 km kregen te volgen. Wat Schiedam aangaat hadden de snelste duiven hiervoor zeven en een half uur nodig. Zeker de helft keerde zondagavond niet terug. Re sultaten: S.P.V. De Vrinden: in concours 66 duiven: 1 W. v.d. Hoeven. 16.31.33 uur: 2 J. Wentelen 3 Gebr. v. Leeuwen. Laatste prijsduif 18.10.21 uur. P.V. Union; in con cours c.a. 200 duiven: ,1 G. Barzi- lav, 16.24.55 uur: 2 Ph. Siegt en Co.; 3 A. Heeren en zn„ Laatste prijsduif. 18.10.30 uur. P.V. De Vrijheid: in concours 317 duiven: 1 Jac. Duymel. 16.31.00 uur; 2 P. Pols; 3 I. v.d. Tuyn. Laatste prijs duif. 18.30.00 uur. (ADVERTENTIE) is DOOR HERENCONFECT1E MGR. NOLENSLAAN 600 SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) „Ik wil het record niet met één of twee uurtjes breken." Daarmee argumenteert de Vlaardingse ciakzitter Andy Planthiga zijn besluit omniet vandaag te stoppen, maar pas woensdagavond van het dak af te komen. Het bevalt Andy, door de vele zon ai lekker bruin verbrand, best daar boven. Zondagavond, als hij er al ïtiim 140 uur op lieeft zitten, is hij nog even vrolijk als toen hij het dak opklom. Wanneer er bensden ge roepen of gefloten wordt, komt zijn krullskcp weer over de rand van zijn 'home' en wordt er gezwaaid. Neg altijd kemen de mensen toe terend en zwaaiend voorbij of blij ven even staan kijken. Naarmate het tijdstip van de 'afgang' nadert, wordt de belangstelling groter. „Maai- je wordt dat zwaaien naar die mensen weieens zat." aldus Andy na' bijna een week op zijn hoge post. Als Andy woensdagavond naar beneden komt en het record ruim schoots verbeterd heeft tot meer clan 200 uur. dan wordt dat uiter aard gevierd. Er zijn al plannen om de recordhouder dan door de brandweer van het dak van jonge- rensociëteit Elckerlyc af te laten halen, waarna een rondrit door de stad zou moeten volgen. Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Doordat zij zich door een bromfietser liet voorttrekken is vrijdagavond de 12- jarige A. M. O. uit Schiedam met haar fiets gevallen. Zjj liet zich trekken door de 21-jarige Rotter dammer W. J. D. Toen er een auto naderde liet D. haar les. Door de snelheid begon het meisje met haar fiets te slingeren en sloeg zij enkele malen over de kop. Met een zware hersenschudding moest zij naar het Holyziekenhuis worden gebracht. In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de politie de 20-ja- rige monteur J. P. uit.Vlaardingen aangehouden. De man was na een aanrijding doorgereden. De auto- waarin hij reed was niet verzekerd en is in beslag genomen. ADVERTENTIE ■v r~ *•,'*!)'- Art i' prjjJStijjgaVe-v Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Verdacht van een diefstal bij V. &D. aan het Veerplein heeft de politie vrijdag middag de 35-jarige mevr.. M. H. V. aangehouden. Zij zou levensmidde len hebben weggenomen. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse politie heeft .zaterdag vier jongelui aangehouden op verdenking van inbraak. Het, zijn de 18-jarige ma troos F.K.. de 16-jarige scholier C.W., de 16-jarige leerling-pijpfit- ter G.D. uit Schiedam en de 21- jarig losse werkman A.H. de G. uit Rotterdam. De jongens bekenden op het politiebureau in de nacht van 2 augustus te hebben ingebro ken in de kantines van Ursus, Martinit en SVDPW, De buit, snoepgoed en drinkwaren ter waarde van 300,-, kon worden achterhaald. Verder bekende C.W. in juli in Rotterdam twee bromfietsen te hebben gestolen. Ook deze brom fietsen heeft de politie teruggevon den. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM —SLV is er niet in geslaagd tijdens de lawntennis- jeugdkampioenschappen in kring Schiedam de verenigingsbe- ker definitief in bezit te krijgen SLV .dat de beker tweemaal achter elkaar heeft gewonnen, eindigde nu met 40, punten op de derde plaats De kampioenschappen, die werden gehouden op het tennispark van Vliet in Schiedam. leverden per soonlijke overwinningen op voor Joyce Findhammer (TSF) bij r;s meisjes tot 18 jaar, en René Koppe' (TSF) bij de jongens tot 18 jaw In de finale bij het meisjesdubbel kwamen twee TSF dubbels tegtr, elkaar uit. Joyce Findhammer en Evelien van de Veer zegevierden. Het jongensdubbe! werd een ovep winning voor Hans Kremcr Ho- vinga en Bram van de Kami (SLV) In het gemengd dubbelspel bie- ken Lies Koster en René Koppe TSF) de sterksten te zijn. Bij ce enkelspelen tot 14 jaar zegevierden Annelies Kremer Hovinga (SLV) en Ruurd Cremers (Be Quick Maas sluis). In de dubbels werd een competi tie gespeeld waarbij het meisjes dubbel Barbera Dalitz en Maiijke Haan.raadts kampioen werden, in het jongensdubbeï Reinier Taapkpn en Jan Peter van de Graai over wonnen en in het gemengd-dubbei Barbera Dalitz en Jan Peter van de Graaf zegevierden. Allen z(jn lid van Maasland. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij het zaterdag in Schipluiden, gehouden streek concours voor landelijke ruiterver* enigingen wisten ook Schiedamse rui tercombinaties een deel van de prijzen voor zich op te eisen. De amazone Marléne Leusai legde met hetpaard Gerda in het dressuurnummer voor de Ih»- tegorie beslag op de eerste Met de merrie „Cato" eindigde Koos van Geijl als derde. Een eerste plaats ook voor Aad Schrey met „Beiia" bij het L springen. Deze combinatie werd bovendien tweede in het nummer M-dressuur. SCHIEDAM De heer LF.rt heeft vanmorgen aangifte gedaan van diefstal van- zijn combi merk Opel met het kentekenbewijs VA-, 58-26. De heer v.N. had de wagen zondagmiddag afgesloten in *- Lange Singelstraat achtergelatw. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met 2.23 m aan gevangen karper is de heer M. Christen uit Schie dam kampioen geworden van het jaarlijkse hengelconcours dat door de Schiedamse Ge meenschap werd gehouden in het Schiedamse Beatrixpark. De heer Christen komt hiermee voor een jaar in het bezit van de SG-wisselbeker. De bekerhouder van vorig jaar, de heer W. Verhae- ren.-wist deze keer zelfs niet bij de eerste tien prijswinnaars te komen. Het concours begon zaterdag morgen in de stromende regen. Verpakt in oliegoed of piastic wierpen 150 Schiedamse deelne mers hun vislijnen uit in de hoop een compensatie te krijgen voor ge toonde moed en doorzettingsvermo gen. Deze hoop bleek over het al gemeen geen ijdelc. Vooral de kaarper had belang stelling voor het aas. Het bestuur van d e hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken, dat het concours organiseerde, ziet de bijt- lust van de karper als een resul taat van het wegvangen van veel bliek en brasem eind vorig jaar. Op de tweede plaats in het cor. cours kwam de heer J. v, d. Held met 1,49 meter vis. De derde plaats ging naar de heer J. de Vis ser met 1,24 meter vis. Op de tiende plaats eindigde d: heer Busscher met een karper var 61 cm, tevens de grootste gevang er vis tijdens het concours. 's Middags werd een concours voor de Schiedamse jeugd gehou den. Tachtig jongens en meisjes dongen mee naar de voor hen be schikbaar gestelde waardebonnen. De vijf hoogst geklasseerde prijs winnaars waren: 1. P. de Jong jr.; 2. P. Planken; 3. R- van Schaick; 4. R. Grobbe: 5. W. Wedstein. Winnaar bij het ochtendconeours werd de heer J. C. Blom en bij het jcugdconcours L. Middendorp. De prijzen werden uitgereikt dooi de heer B. Sleeuwenhoek. voorzit ter van de organiserende hengel sportvereniging. Van onze sportredactie) SCHIEDAM Door een 74-overwinning op 't honk balnegental van Schiedam heeft PSV zich zaterdagmid dag voor de eerste klasse veiliggesteld. In de vrij matte vertoning waren het vooral de Antillianen Fingal (3 uit 4) en Sharpe aan Eindhoven- se zijde, die zowel aanvallend als verdedigend sterk voor de dag kwamen. De thuisclub was bijzonder doordrongen van het belang van deze wedstrijd en kwam uitermate geconcentreerd in Het veld. De eerste slagbeurt voor de Schie dammers leverde geen enkel punt op. In dezelfde innings liet PSV direct doorschemeren, dat met zijn plannen niet te spotten was. Lig- tenbarg enSeidei kregen van Sehiedam-werper Hans Vroon (6-5- 9) 4 wijd. Hierna passeerden zij- door honkslagen de thuisplaat, 2-0. Ook in de tweede innings konden de Schiedammers hier niets tegen overstellen. Daarentegen bereikte de goed spelende PSV'er Fingal door een honkslag de kussens en mede door een veldfout scoorde dezelfde speler het derde punt. PSV wist nog van geen ophouden en produceerde ook in de derde in nings weer 2 punten. Het waren in totaal 3 honkslagen, waardoor Bou- man en Korff binnenkwamen, 5-0. Schiedarri-speler Ebben: „Onze povere prestatie is voor een groot gedeelte te wijten aan het feit, dat wij reeds veilig zijn en er verder door de drie invallers voor Aad v.d. v. d. Hamer. Joop Bouwman en Joop Lupker. Een negatief punt in deze wedstrijd is wel geweest, dat veel scheidsrechterlijke beslissingen in het voordeel van de thuisclub uit vielen. Dit manifesteerde zacli vooral na afloop, toen de scheids rechters zich tevreden toonden, omdat PSV zich had veilig gesteld." In de vijfde innings kwam Schie dam sterk terug. Eerst sloeg Wim Valentijn met een goede honkslag v.d. Nagel en Ebben thuis. Hierbij bleef het niet, want door een honk slag var Henk Roosloot scoorden .Valentijn en Vermeulen nog eens 2 punten. In de gelijkmakende in nings bepaalde Esmeyer door een honkslag van Fingal de stand op 64. De PSV'er Britstra sloeg in de achtste innings nog een homerun. Dit betekende 74. wat tevens de einduitslag werd. De winnende werpers Korff en Sibille zorgden voor de cijfers 12-5- 5. In Maastricht heeft DHS liet tegen lijstaanvoerder Thomsons Is een op vriendschappelijk in staande ontmoeting niet kunnen bolwerken. D e Schiedammer moesten met een 161-nederlaal de thuisreis aanvaarden. DHS. dat door omstandiglw™. enkele junioren had moeten opstt' len. begon hoopgevend. Het open® de strijd met een aantal hon~ gen en nam zelfs de leiding- J0® de thuisclub ach in de gelijk®" kende eerste innings echter er had kwaad gemaakt, was de alweer gewijzigd in 5—1. De Thomsons-werper Bakker (V 3-3) was goed op dreef en gundei k Schiedammers geen punten W Aan slag hadden de Maasthj® naren geen moeilijkheden te du ten. omdat de DHS-werper Kranw. (1-4-10) er niet tegen opge**®" was. De Thomsonsspeler Silaw was met 1 driehonkslag en 1 honkslag de meest opvallende s man. DRZ heeft zichzelf door kap»® veldfouten tegen Zwijndrech das omgedaan. De bezoekers s ten deze fouten handig ai boekten een 10-0-overwiniiing. leen in de negende innings WJ stand 07 scoorde Zwijndrecn punten door 2 tweehonksiagt waarbij geen fouten van DK'1 den genoteerd.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 2