Cultureel en maatschappelijk werkers krijgen ook inspraak Wel hoog, maar niet droog WERK VAN MEVR. MEYER (71) IN SCHIEDAMS MUSEUM Jeugdvoetbal in Groenoord GAB ook bemiddelaar voor werk Olympische Spelen over in o o;sma over naar Vlaardinger gedood onder trein Derde plaats voor Euro-Band VEEL SCHADE BIJ INBRAAK Gewond bij botsing Geen ruimte, geen personeel Esperan to-a gendo HET VRIJE VOLK Andy: Wel fijn, die regen Is het niet vreselijk nat? „Nee, dat valt nogal mee. Vrijdagnacht tijdens die re genbui ben ik wel drijfnat ge worden. Ik had niet op regen gerekend en lag daar alleen in mijn slaapzak. Nu is alles toegedekt. Je wordt nog wel een beetje nat, maar dat mag geen naam hebben." Ook van de kou schijnt hij weinig last te hebben, „ik heb het in mijn slaapzak lekker warm." Ondanks alles blijft Andy tot woensdagavond zitten. Des noods nog langer, want be neden in Elckerlyc gaan er al geruchten dat er ergens in Nederland nog een dakhaas een recordpoging doet. Dergelijke pogingen wor den door Andy's verzorgers nauwlettend in het oog ge houden, want het zom jam mer zijn als hij na zoveel uren van het dak afklimt en een dag later is het record alweer verbeterd. Zon, regen of verveling. Het doet Andy allemaal niet zo veel. Hij zit maar met één ding in zijn maag. Sinds hij vorige week maandag het dak opklom is de stoelgang niet erg best. „Het eerste wat ik doe, als ik. woensdag naar beneden kom. is een grote zetpil nemen!" MevrMeyer: Burgemeester heeft guitige oogjes. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Volgende week maandagavond zal het ge sprek over de verdeling van dé portefeuilles in het Schiedam se college' van Burgemeester en Wethouders waarschijnlijk worden afgerond. PAC51NA 10 •x-5 v (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Schiedamse cultureel en maatschappelijk werkers krijgen Inspraak. Wie daarvan gebruik wil maken zal zich wel aanstonds moe ten verdiepen in het „Memo randum voorbereiding Wet geving maatschappelijk en cultureel Welzijn". Want 4 september is de sluitingsda tum voor het insturen van kritiek, op- of aanmerkingen, suggesties of aanvullingen op dit werkstuk van ministeriële zijde. Het doel van de wetgeving is uit- emaelyk te bevorderen dat het voor- i1B6npeil op terreinen als icugd- en jongerenwerk, sport, maatschappelijke dienstverlening en samenlevingsopbouw wordt uit gebreid. Die uitbreidingen moeten aar plaatsvinden waar ze het meest noodzakelijk zijn. ne vraag is nu maar: wie bepaalt wat er het meest dringend is. Ten slotte zullen er, gezien de altijd en eeuwig aanwezige financiële beper kingen, prioriteiten gesteld moeten worden. Gedachten hierover heeft het ministerie van CRM neergelegd in het genoemde memorandum. Dit memorandum is een discussiestuk, waarvan het Schiedamse gemeente bestuur een aantal exemplaren heeft gekregen. Op haar beurt heeft de gemeente deze exemplaren doorgestuurd naar maatschappelijke en culturele in stanties in de gemeente. Overigens maar naar 15 instanties omdat er, volgens burgemeester en wethou ders, meer exemplaren niet voor handen waren. Bü het memorandum hebben de 15 instanties een begeleidende brief van B. en W. gehad. Daarin wordt vooral verzocht om suggesties uit het maatschappelijk leven naar aanleiding van het memorandum. De bedoeling van het Schiedamse gemeentebestuur is alle op papier binnengekomen meningen te ver werken tot één Schiedamse nota. Deze nota zal dan gaan naar een landelijke werkcommissie, die is in gesteld om waarschijnlijk voor 1 de cember van dit jaar advies uil; te brengen aan de minister. B. en W. zelf hebben al een aan tal voorlopige opmerkingen ge maakt over de inhoud van het me morandum, welke eveneens ter dis cussie zijn. Eén van de opmerkingen van het college betreft het instellen van al lerlei raden. Voor diverse sectoren zijn (of ko men) er in de gemeente raden, zo als de sportraad, raad voor de jeugd en jongeren en de culturele raad. Binnen deze raden kan een afwe ging van belangen plaatsvinden. Volgens het memorandum zouden de resultaten hiervan kunnen wor den Ingebracht in een overkoepe lend overlegorgaan, dat in tweede instantie gaat afwegen wat wel en wat niet (zo) dringend nood zakelijk is. B. en W. van Schiedam vinden dat „met de functionering van een dergelijke opzet wel te leven lijkt, maar de weg erheen een moeizame zal zijn". Ze wijzen dan op de opgedane er varingen bij de totstandkoming van de sportraad en de voorbereiding van de raad voor jeugd en jonge ren. B. en W, willen wel eens «weten „wie de wijsheid heeft" te; bepalen hoe bij voorbeeld zo'n overlegor gaan samengesteld moet worden enn ook „wie de raad- de wijsheid geeft" tot een doordachte besluit vorming te komen. Al met al valt volgens Bi en W. té voorzien dat het instellen van or ganen met pijn en moeite zal plaatsvinden en dat alle betrokke nen zich daar wel terdege op moe ten voorbereiden. Overigens is het niet, volgens de nu bij deze materie betrokken wet houder mevrouw G. D, Verweij-de Graaf, een kwestie van: „We willen wel maar we zien het niet. Je moet er van overtuigd zijn dat zoiets, veel voeten in de aarde heeft," meent ze. Maar misschien denken andere .betrokken" er anders over. Hun meningen worden ingewacht. Me- vrouw Verweij hoopt op heel veel reacties. (Van een onzer-verslaggevers) „Ik vind het wel fijn. An ders denken de mensen dat er geen kunst aan is, met zo'n zonnetje. Nu is het veel moei lijker." Aldus Andy Plantinga op het dak vafa Elckerlyc toen wij hem maandag tussen twee buien door naar zijn ervarin gen met de regen vroegen. (Van ee.n onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse wijkvereniging Greenoord heeft een jeugdvoetbaltoemcoi georganiseerd, dat van 17 t.m. 24 augustus op de velden aan de Laan van Bol'es wordt gehouden. De wedstrijden beginnen 's avonds om 7 uur..Het geheel staat onder auspiciën van de KNVB, afdeling Rotterdam. Op 26 augustus vindt in boerderij Land vreugd de prijsuitreiking plaats van het senioren voetbal toernooi, dat in de laatste twee we ken van juli is gehouden. De prij zen worden uitgereikt door de oud- eredivisiescheidsrechter A. v. d. Veer. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 68-jarige Vlaardinger "P. C. Schouten is maandagmiddag in Schin op Geul om het leven gekomen toen zijn auto door een trein gegrepen werd. Het ongeluk gebeurde op een spoorwegovergang die alleen be stemd is voor voetgangers. (Van een onzer verslaggevers! SCHIEDAM Op de kruising Broersvest-Huis te Rivieren kwam gistermiddag de 15-jarige fietsster J. van S. uit Schiedam bij het rechts- afslaan in botsing met de 16-jarige bromfietser PJM. Van S. kneusde daarbij haar linkerhand terwijl M. een kneuzing aan de rechterknie opl-.ep. Met de GGD werden beiden naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd. Na behandeling konden ze naar huis terugkeren. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De Rotterdam se Euro-Band behaalde in het laat ste weekend van het Wereldmuziek concours in Kerkrade de der?* plaats op de wereldranglijst. Zij deed met 218I.ü punt een goede greep naar de hoogste nationale onderscheiding en verkreeg hiervoor dan ook lof van de jury. Ter ere van dit heugelijk feit geeft men daarom vrijdagavond rond 8 uur een feestshow op het Schouwburgplein. Moe, doe l (Van een onzer .verslaggevers) SCHIEDAM „Ik doe maar wat. boor! Het zijn geen kunstwerken. U moet niet denken, dat ik les héb gehad." Dit zegt de 71-jarige mevrouw E. Meyer, terwijl zij in. haar huis aan de Warande in Schiedam een van haar vele schilderwerken laat zien. Meyrouw Meyer is één van de 45 Schiedamse zondagsschilders die gehoor hebben gegeven aan de op roep van het Stedelijk Museum en nu op de tentoonstelling Meesters der Europese naive kunst een Schiedams .hoekje" hebben. „Ik heb nog nooit eerder geëxpo seerd. Maar ja, de kinderen lazen de oproep van de heer Paalman in de krant en zeiden: „Moe doe het nu eens." Mevrouw Meyer toont zich zeer (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vijf belang stellenden „.om telwerken op de bouwwerken van de Olympische Spelen hebben zich' tot het Gewes telijk Arbeidsbureau Nieuwe Water weg-Noord in Viaardingen gewend voor informaties. Zelfs hen heeft het arbeidsbu reau kunnen helpen bij het vinden van werk. Zij hebben sollicitatie formulieren ingevuld die zijn opgestuurd naar Winterswijk-waar een bureau met internationale bemiddeling in contact is getreden met de Duitse autoriteiten. Rij 't Gewestelijk Arbeidsbureau staan momenteel zeven kleuter leidsters ingeschreven. Het bureau zai passend werk voor deze meisjes proberen te vinden. Hoewel de doorstroming van kleuterleidsters groot is, zullen zij wellicht tijde lijk èen kantoorhaan moeten aan nemen. In de situatie op de arbeidsmarkt in het gewest Nieuwe Waterweg Noord traden in de maand juli geen belangrijke veranderingen op. Een lichte stijging in de geregi streerde. arbeidsreserve moet aan het vakantieseizoen worden toege schreven. De_ openstaande aanvra gen naar jeugdigen nam in de pe riode van half juni tot. half juli van 1275 naar 1119 af vooral ten gevolge van de vervulling van va catures door schoolverlaters. verbaasd als wij in een door haar geschilderd portret de burge meester van Schiedam- herken- „Haalt u. hem er werkelijk uit?" waagt zé bescheiden om te vervol gen: „Ja, ik zag zijn foto in de krant en vond de man zulke guitige oogjes hebben. Daarom heb ik hem nageschilderd." Het is zo de werkwijze van me vrouw Meyer. Dingen.mensen en dieren, die haar treffen op foto's uit de krant, van vakantie of zelfs op de oude Verkadeplaatjes, brengt ze op het doek of in een borduur werk over. Kleine prentjes neemt ze letterlijk onder de loep om te kijken hoe ze in elkaar zitten. Is er een gebeurtenis op de televisie, die haar aanspreekt, dan pakt ze haar schetsboek, legt het vast om het later te kunnen uitwerken. Maar daarnaast brengt ze ook veel beelden uit haar fantasie over Schilderen, borduren, beeldjes ma-' ken, het is haar grootste hobby en er zijn prachtige werkstukken uit voortgekomen: landschappen, por tretten, af en toe een stilleven waarvan zü zegt niet zoveel te houden fantasieën, waarin ech ter maar weinig de zogenaamde naïeve stijl valt te bespeuren. „Eigenlijk had de heer Paalman beter zo'n Indischs danser of zo kunnen ophangen. Het zijn beslist niet de beste werken, die hij heeft uitgezocht, vind ik. Maar ja, dat zal wel in verband met die ten toonstelling zijn", zegt mevrouw Meyer. Ze vertelt reeds op dertienjarige leeftijd met tekenen en schilderen te zijn begonnen op de kost school waar ze schorten, hoeden en schoenen natekende. Ook heeft ze daar eens zes weken les gehad. „Je moest dan een appel of een peer naschilderen. Nou, dat lukte mij beslist niet. Mijn vader zei me toen maar ermee op te houden:" Later ging mevrouw Meyer toen nog mejuffrouw Van Dijk over tot het in beeld brengen van de levensloop van kennisjes die in liet huwelijk traden. Nadat ze.zelf was getrouwd en er kinderen waren gekomen, is ze niet haar liefheb berij. opgehouden: Wel''maakte ze af en toe eens prentenboeken voor de kinderen. „De kinderen zijn trouwens gek' op de dingen, die ik maak. Nu nog komen ze naar me toe en zeggen: Moe, ik heb zo'n kale muur, mag ik iets uitzoeken. 2e 'zitten vol met die dingen". Vijftien jaar geleden vatte ze haar hobby weer op. „Om toch weer iets te doen te hebben", zoals ze zelf zegt. Momenteel heeft ze haar hele dag er op ingedeeld. Doordeweeks houdt zs zich bezig met borduren. Ze begint 's middags na het eten en- werkt dan tot vijf uur door. „Ja, in de week vind ik het te lastig om te schilderen. Je moet er altijd van af om koffie te zétten en zo. Nee, de zondag heem ik het penseel ter hand". Tussendoor wil ze dan voor de afwisseling nog wel eens wat klei ne beeldjes vervaardigen. Mevrouw Meyer is iemand, die mét haar vrijé tijd beslist wel raad weet. „Wilt u geloven, dat ik nog tijd tekort komen, zegt ze. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een klein Vlaardings bedrijf, Bema/Bergsma, zal half september de produktie staken. Het bedrijf zal naar Zierik- zee wordenovergeplaatst. Dit is noodzakelijk geworden door ruim tegebrek en personeeisschaarste. In Viaardingen kon geen economisch verantwoorde oplossing worden ge vonden. In totaal zijn bij de overplaat sing 20 personeelsleden betrokken. Zeven van hen gaan mee naar Zie- rikzee, vijf tot zes man zullen ge plaatst kunnen worden bij het zus terbedrijf Madern, ook in Viaardin gen. Twee andere werknemers-heb ben zelf reeds werk gevonden, één is in onderhandeling met een soort gelijk bedrijf. Voor twee anderen acht het Arbeidsbureau de bemid deling enigszins moeilijk. O. Bergsma is een plastic reclame-industrie (sleutelhangers) de N.V. Bema een.kunststofverwer- kende industrie. Via de Delta-route levert het vervoer naar -Zierikzee geen moeilijkheden op en daar heeft het bedrijf de beschikking over 15 eengezinswoningen. Het bedrijf verwacht geen grote moeilijkheden bij het vindén van voldoende perso neel. Voor-V die'--'avond heeft meester H. Roelfsema een verga dering van "het seniorenconvent bij elkaar geroepen. 'Inmiddels-heeft de groep .van 23„ waarin vertegenwoordigers van de PvdA en PPR, VVD, D'66 en CPN zitten, al een aantal besprekingen aan de portefeuille-verdeling ge wijd. In deze groep zou op dit mo ment geen meningsverschil, zijn over wie welke portefeuille zou moeten krijgen. In dé groep heerst echter een stilzwijgen over hoe ze de verdeling van de, portefeuilles ziet. Met het doen van mededelingen-3 hierover wil men wachten tot na de verga dering van het seniorenconvent, waarin mogelijk de standpunten anders zouden kunnen komen te' liggen. De groep van 23 komt vrijdag opnieuw bijeen. Er zal onder meer nog een aantal afspraken gemaakt moeten worden op basis van het verkiezingsprogramma. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vannacht is er ingebroken in de opslagplaats van een brandstof fenhandel aan de Pa rallelweg. De inbrekers .verschaf ten zich toegang door,een ruit in te slaan. Uit de -opslagplaats werd een gereedschapkist met een in houd ter waarde van 200 gulden en twee kabels eveneens met een waarde van 200 gulden meegeno men. Een closetpot en een water fontein werden vernield. De totale braakschade bedraagt 100 gulden. SCHIEDAM Merkredon, la 12an de. aügusto klubvespero. Pen- das sur la muro kaj tiketikas ce H. Letsch sr Lekstraat 100b. Cu Es peranto ankaü por niaj anoj ne havas intereson?

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 3