Vlaar dingen trainde in Brabant rtl Schiedam krijgt programcollege Twee weken jeugdvoetbal in Groenoord uitsluitsel over zetelverdeling Toekomst Passagetheater nog vaag 'PG. r- rT l-l G- A A# 1 mmstm wisselbund If Man gewond door vallend pakket tegels Liever naar popfestival dan de dienst in Ontsparing in julimaand door vakanties Benoeming van ambtenaren INBRAKEN Bureau Empeo inschakelen bij stadsplannen GEHUWDE DAMES torn* to HohhMhI 50 kinderen PvdA-vergadering V erantwoording over beleid van de fractie Voorstel B. en W.: DINSDAG 18 AUGUSTUS, 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 POELDIJK Westlandse groenten en fruit, in alle moge- lijke soorten en variëteiten, moeten de bewondering van de wereld gaan oogsten, als begin september de tuinders uit dat gebied bun kwaliteitsprodukten te kijk zetten. Dit gebeurt» met het oog ver over de landsgrenzen heen vanwege de exportbe langen, in een manifestatie onder de naam 'Westland Promotion 70'. Drie tentoon stellingen, gezamenlijk een oppervlakte beslaand van ruim 30.000 vierkante meter, zullen de verschillende facet ten van het tuinders wel en wee in deze tijd belichten. wl (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het nieuwe wethouderscollege in Schiedam wordt een zogenaamd programcollege. De 'groep van 23', be staande uit WD, D'66, CPN, PvdA en PPR, is het hierover eens geworden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM/VLAARDINGEN Als alles goed gaat zullen de mensen uie regelmatig in de buurt van de Marnixlaan in Vlaardingen komen, daar binnenkort bouwactiviteiten kun nen waarnemen. Op de hoek van Marnixlaan en Marathon- weg, tussen de singel en het park, moet namelijk een nieuw dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen komen. /ff" Bekendmaking Gemeente Schiedam BANKETFABRIEK W. KESTER N.V. vraagt voor lichte inpakwerkzaamheden voor de ochtend-, middag- en/of AVONDUREN. Wij kunnen ook nog scholieren plaatsen voor licht avondwerk. Aanmelden: Broersveld 67, Schiedam, telefoon 26 48 55. - BANKETËAKKEBIJ F Jjeny'euwt uw veiligheid! fjft I 1 West land Promotion zet tuinder en produkt te De extra afmetingen en feeste lijkheden waarmee 't een en ander gepaard gaat, dankt de manifesta- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In een trainingskamp in het kamp huis 'De Blokken' (tien meter van de Belgische grens, onder Baarle-Nassau) heeft de korfbalvereniging Vlaardin- gen zich dit weekend zeer in tensief voorbereid op het ko mend seizoen. Het trainings kamp is een onderdeel van een uitgebreid programma van training en oefenwed strijden, dat een goede start in de competitie moet garan deren. Vrijdagavond al zonderden de ruim 50 deelneemsters en deelne mers zich in het zuiden van Bra bant af. Om half acht zaterdagmor gen begonnen speelsters en spelers aan een. veldloop, de inleiding van een. uitgebreid trainingsprogramma. Het programma, opgesteld door trainer Harry Brouwer, werd zon dagmiddag afgesloten met een aan tal wedstrijden tegen het Bredase BKC. Het voorlopige eerste team ver loor haar wedstrijd met maar liefst 10—2. Een begrijpelijk verlies ove rigens, omdat de moeste speelster§. en spelers al voor net beg.'n van dé wedstrijd duidelijke sporen van vermoeidheid vertoonden. Een com binatie van het tweede en het der de team deed het beter en won de strijd tegen eenzelfde Bredase com binatie met 23. Met hetzelfde ene punt verschil verloor de jeugdploeg van Vlaardingen: 2—1. Het verdere trainingsprogramma, dat voor de nieuwe competitie nog afgewerkt moet worden, ziet er naast de ge wone trainingsuren als volgt uit: Dinsdagavond, 18 augustus, 19.00 uur, Oranje-NassauVlaardingen; donderdagavond, 20 augustus, 19.00 uur, SpiritVlaardingen; zondag, 23 augustus, jubileumseries KNVBj afdeling Rotterdam; woensdag avond, 26 augustus, 19.00 uur, SchiedamVlaardingen. De com petitie start dan op zondag 30 augustus met de wedstrijd Vlaar dingenDe Zwervers op het nieuwe veld aan de Willem de Zwijgerlaan. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 38-jarige tegelzetter J. V. uit Rotterdam beeft maandagmorgen tijdens het lossen van een hoeveelheid tegels bij het winkelcentrum Holyhoek een pakket tegels op zijn voet ge kregen. De man is met een verwon ding aan zijn linkervoet naar het Holyziekenhuis overgebracht. DEN HAAG Honderd gulden boete moet de 20-jarige timmerman D. A. de P. uit Maassluis betalen. Hij had, toen hij in Delft voor de militaire keuringsraad moest ver schijnen, geweigerd de psychotech nische test te maken. „Het was me allemaal veel te kinderachtig," aldus de timmer man. Hij gaat liever naar een pop festival. Nu staat Wight op het. Programma. „Was u ook in het Kralingse Bos?" informeerde de rechter. D. A, de P. heeft niets te gen de militaire dienst, al deugen daar, volgens hem, de gezagsver houdingen niet. Na het popfestival in Wight wilde de timmerman een wereldreis gaan maken, maar eerst moet hij de boete van die honderd gulden t'oldcen "anders komt u het land niet uit", aldus de politierechter. Inderdaad, zei de timmerman. tie aan de officiële opening van de nieuwe Veiling Westland Noord in Poeldijk. Met dit in begin dit jaar opgeleverde complex beschikken de tuinders over de grootste concen tratie van groenten-en fruitveilin gen in geheel Europa. Dertienhon derd leden en een voor dit jaar geschatte omzet van rond 90 mil joen gulden zijn er om die overtref fende trap te staven. Met „Westland Promotion 70" begroeten de tuinders en de stand houders op de tentoonstelling ook de terugkeer van WéHaTé, de in ternationaal vermaarde vakbeurs voor de glastuinbouw, die de laat ste vjjf jaar door onstuimige groei alleen nog in de Haagse Houtrust- hallen kon plaatsvinden. WéHaTé beoogt een ontmoetingspunt te zijn voor tuinder, exporteur, importeur en toeleveringsindustrie, en aan die voorwaarde belooft de tentoonstel ling dit jaar meer dan ooit te gaan voldoen. Er is met name grote be langstelling uit het buitenland. Onder meer komt een groep Ameri kanen naar het Westland. Aanvullende exposities zijn een dit jaar groots opgezette Bloemen-, Groenten- enFruitshow en de huishoudelijke beurs Huis, Tuin en Keuken, die vakman en bezoeker eens een wat andere kijk op.de mo gelijkheden van het Westlandse produkt willen geven. Aan deze laatste expositie wordt ook meege werkt door een aantal gemeenten uit het Westland. Gezamenlijk wil len zij een indruk geven van de problematiek van de kreek: de op dringende stad, de zich uitbreiden de haven- en industriegebieden, alsook hun zorg voor de relatie tuinbouw-recreatie. De organisatoren hopen tevens, dat deze tentoonstelling een begin van een contact mag zijn waaraan de behoefte in hun kring al lang bestaat, zy doelen daarmee op de aanleg van de Rijnpoorthaven op de noordelijke oever van de Wa terweg. Een zegen voor het West land of niet? Onder vele tuinders leeft de wens, met als uitgangs punt deze vraag, eens aan de tafel met bijvoorbeeldRotterdam te gaan zitten. a Het programma is, zo vertelde gisteravond de voorzitter van het overleg, de heer A. Verlinde (PvdA), een beperkt, zakelijk pro gramma. Het bevat een aantal hoofdpunten die als basis dienen voor het beleid dat de zes partijen de komende vier jaar zullen voe ren. Het programma zal vermoedelijk nog deze week bekend worden ge maakt. Gekozen is voor een programcol lege omdat een aanvankelijk ge wenst afspiegelingscollege niet mogelijk bleek. Een afspiegelings college had er alleen kunnen ko men als ook de confessionelen erin hadden gezeten. Maar de confes sionelen zullen dus niet in het nieuwe college vertegenwoordigd zijn omdat ze niet de twee zetels kregen, die ze wilden. Over de verdeling van de porte- feuilles onder de twee socialisti sche, de VVD- en de CPN-wethou- ders wilde men ook gisteravond nog niets vertellen. In. de "groep van 23" is men het er wel over eens wie welke portefeuille zou moeten krij gen, maar de groep wil hierover eerst met burgemeester H. Roelf- sema praten. „Want", is het argu ment. „als lid van B. en W. heeft hij toch ook een stem in het kapi- tel." Op het programma staat verder nog een gesprek over de verdeling van de commissies. Waarschijnlijk zal dit wel weer in een openbare raadsvergadering plaatsvinden. <Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de afgelopen maand werd bij de spaarbank anno 1820 in Schiedam 7.587.254 gulden ingelegd en 7.788.290 gulden terug betaald. Een ontsparing dus van 201.036 gulden. Eén en ander is het gevolg van het opnemen van geld voor vakanties. Het tegoed van inleggers bedroeg eind juli 84.642.155 gulden. De door inleggers toevertrouwde geiden en de reserves waren eind juli voor 40.475.830 gulden belegd in effec ten, voor 9.435.597 gulden in hypo theken en voor 25.031.517 gulden In ondershandse leningen aan of gega randeerd door publiekrechtelijke lichamen. De onbeiegde en de op korte ter mijn belegde gelden bedroegen te zamen 13.353.165 gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de sportter reinen van de Laan van Bol'Es in het Schiedamse Groenoord is gis teravond het jaarlijkse schoolvoet- baltoernooi voor junioren begon nen. Het toernooi dat is georganiseerd door de wijkvereniging Groenoord duurt veertien dagen. Er wordt aan deelgenomen door leerlingen van verschillende lagere scholen in de wijk. De bedoeling is het toernooi volgend jaar grootser te gaan op zetten en ooi Ie jeugd uit Kethel er bij te bet re/.. Nieuw dagverblijf voor gehandieap ten (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Verwacht mag worden, als woensdagavond het seniorenconvent van Vlaardin gen (voorzitters van de gemeen- teraadsfracties) weer bijeenkomt, dat er dan toch een college van wethouders uit zal komen. Nadat vorige week alles rond leek, kwam vrijdagavond in het eerste beraad alles weer op losse schroeven te staan. Vorige week leek een college van twee PvdA'ers, twee PCG'ers en een KVP'er een haalbare kaart. Het college zou dan bestaan uit de socialisten mevrouw van Duijn- Spruit en de heer Kloots, de heren Mooij en Weeda (PCG) en de KVP'er Van der Linden. Vrijdag avond lagen alle mogelijkheden weer open. PCG en KVP hielden het op bovenstaand college, de PvdA haalde een stokpaardje van stal en kwam toch weer met een programcollege op de proppen. Grote verrassingen waren de WD en D'66, die beide een eigen kandi daat naar voren schoven. Doordat enkele partijen een ander stand punt hebben ingenomen ligt het nu wat moeilijker. Ergens zullen con cessies gedaan moeten worden. Van de fracties van de KVP en PCG is een dergelijke concessie niet te verwachten. Zij hebben hun standpunt bepaald op basis van de twee-twee-overeenkomst met de PvdA en zullen daar naar alle. waar schijnlijkheid niet van afwijken. De PvdA heeft nu de keus. In de fractie-vergadering van maandag avond hebben de socialisten, naar we verwachtten, een keus gedaan en waarschijnlijk zullen zij woens dagavond met een voorstel ko men. De party wil een linksprogram- college, maar wil aan de andere kant ook de PCG niet loslaten, we gens de twee-twee-overeenkomst. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM B. en W. van Schiedam zullen volgende week de gemeenteraad voorstellen per in gang van 1 september tot ambte naar van d eburgerlijke stand te benoemen de dames J. Krikke-Hein en J.J.M. van den Toom-Janssen en mr. H. Snoep. Mevrouw Van den Toom-Janssen zal mevrouw Spaling vervangen, die zich gedeeltelijk uit haar func tie terugtrekt. De strijd gaat dus om de vijfde wethouderszetel. En dan te beden ken, dat de gemeenteraad dacht alle moeilijkheden te hebben opge lost, door bij Gedeputeerde Staten een verzoek in te dienen een vijfde wethouder aan te stellen. Afgaande op de in socialistische kringen heersende gedachte dat woensdag avond alles rond zal komen, ver wachten wre dat er dan toch een college uit de bus zal komen, zoals dat 14 dagen geleden in de lucht hing. Een dergelijk college, waarbij de PvdA dus een stapje teruggaat, zou een meerderheid in de ge meenteraad hebben van 26 stem men. van dagverblyven. Toen er eenmaal bekeken was dat er in het water- v;eggebied (waaronder Vlaardingen, Schiedam en Masssluis vallen) een. nieuwkinderdagverblijf moest ko men, is in overleg met de drie gemeenten gezocht naar een ge schikt stuk grond. Dat is gevonden in Vlaardingen. Het kinderdagverblijf dat c'gar komt, gaat 1 miljoen kosten. Het heeft een opvang van 50 indcren. Het gaat dus om ee.n investering van 20.000 gulden per pupil. Het miljoen is geleend. De ge meentelijke garantie is er. Het wachten is alleen nog op de bouw vergunning die door de Vlaardingse raea moet worden afgegeven. Het verblyf krijgt 5 groepsruim- ten, een grote speelzaal annex gymzaal, een zwembad en kamers voor directie, personeel en speeia- listen. Medio volgend jaar zou het klaar moeten zijn. Het is een project van de Stich ting Dagverblijven geestelijk ge handicapten West-Zuidholland. Een stichting die erg actief en met een heleboel plannen tegelijk bezig is.Ook in Delft zal binnen niet al te lange tijd een nieuw kinderdag verblijf komen, terwijl in Spijke- nisse wordt gewerkt aan een com plex voor 50 kinderen en. 50 oude ren. In Alphen aan de Rijn hoopt men eenzelnle combinatie complex voor kinderen en ouderen neer te zetten. Een concreet plan voor een dagverblyf voor ouderen is er ook voor Monster. De stichting heeft al vier kin derdagverblijven. Eén daarvan is tijdelijk gevestigd in een vleugel van het oude Vlaardingse zieken huis aan de Hofsingel, het Marijke paviljoen. Dit paviljoen vervult, evenals alle andere bestaande en nog te bouwen verblijven, een re gionale functie. Bij de stichting gaat men ervan uit dat er regionaal een gerichte planning moet zijn voor de opzet Xs: Het ziet ernaar uit dat het dan ook gelijk vol zal zitten. Want het Marijkepaviljoen heeft 36 pupillen waarvan er 7 op de wachtlijst staan. De stichting vraagt zich nu al af of er mettertijd niet een tweede dagverblijf in het gebied, en zo mogelijk dan in Schiedam, moet komen. Overigens heeft de stichting ook een plan voor een dagverblijf voor ouderen, in het waterweggebied. Het wachten is op de toewijzing van grond. Waar dit verblijf moet komen is ook weer iets dat de ge meentebesturen onderling uitzoe ken. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van de Partij van de Ar beid hodt op donderdag 20 augus tus een vergadering in het wijk centrum. Deze begint om 8 uur. De raadsfractie zal onder meer verantwoording afleggen van haar beleid inzake de wethouderscrisis. Vlak voor de verkiezingen traden immers twee PvdA-wethouders uit het college, omdat in de raad een motie werd aanvaard die een be langrijke wijziging vn de grond- uitgifte politiek ten gevolge zou hebben. Weliswaar is de motie opgeschort en zijn de wethouders teruggeko men, maar de fractie wil er met de partijleden toch nog over (na) pra ten. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In Schiedam zijn gisteren twee inbraken gepleegd zonder dat er, voor zover kon wor den nagegaan, iets wordt vermist. In het clubhuis van de water sportvereniging De Nieuwe Water weg aan de Jachthavenlaan werd een ruit vernield. De kantine werd doorzocht. Bij de distilleerderij Herman Jansen aan de Breedstraat werd een deur geforceerd. Vermoedelijk werd men hierbij gestoord door een voorbijganger en Is men ge vlucht. (ADVERTENTIE) Woensdag. 19 augustus a.s. zal de Appelmarktbrug over de Lange Haven wegens herstelwerkzaam heden afgesloten zijn voor alle ver keer van 's ochtends 8.00 uur tot des namiddags 17.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente Schiedam is van plan de N. V. Pro ject Ontwikkelings Maatschappij „Empeo" in te schakelen bij het verder uitwerken van de plannen voor sanering en reconstructie van de binnenstad. Voor dit onderzoek is een bedrag van 60.000 uitgetrokken. Volgende week zal een voorstel hierover in de gemeenteraad ter tafel komen. Het ontwikkelingsbureau gaat zich bezighouden met de plannen van het stedebouwkundig adviesbu reau Fledderus Van Gent. Het zal ze vooral toetsen op economische en financiële haalbaarheid. Een andere taak van het bureau zal het instellen van een verkeers- c.nderzoek zijn. Var »n onzer verslaggevers SCH: t JAM -- De gemeente Schiedam heeft nog geen vastom lijnde plannen met het Passage theater dat zij voor een bedrag van 850.000 gulden van het Tuschinski- concem zal overnemen. Hoogst- waarschijnlyk gaat Schiedam dus binnen niet al te lange tijd zijn biooscoop kwijtraken en het is nog lang niet zeker wat liet er voor te rug krijgt. De gedachten gaan vooralsnog uit naar een theater waar in de toekomst zowel toneel- als filmvoorstellingen gegeven kun nen worden. Daarbij is afgesproken dat wan neer de gemeente mocht besluiten nog filmvoorstellingen te geven de exploitatie in handen zal blijven van Tuschinski. Wil men echter toneel-, revue- en cabaretgezel schappen kunnen ontvangen dan zal er zeker een en ander moeten worden verbeterd, aangepast enge- modemiseerd. Voor zover bekend zal zo'n verbouwing „die volgens B. en W. wel in fases zal moeten wor den uitgevoerd", niet al te lang op zich hoeven te laten wachten. De reden waarom Tuschinski na aan vankelijke halsstarrigheid tUdens de onderhandelingen in het verleden nu toch behoefte had het overleg weer te openen, is tot op dit mo ment nog niet duidelijk. Vast staat dat er van de zijde van de gemeente een commissie in gesteld zal worden die zich gaat bemoeien met het zakelijke en ar tistieke beheer van het Passage- theater-nieuwe-styi. De Stichting Schiedamse Gemeenschap, advies lichaam voor de gemeente in cul turele aangelegenheden, die een rapport neeft opgesteld over de be hoefte aan zalen in Schiedam, is nog niet betrokken bij het over leg. ST.-LIDTJINASTRAAT 4» - TEL. t« 'i M SCHIEDAM RAAM 26 (100 m athtcr h«t stadhuis) SCHIEDAM TELEFOON (010) 26 83 SI Eli TE ROnEBPAH i v. ,'G-fJ <'":l t

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1