in Schiedam en Odi staan er beter voor dan Succes Schelpententoonstel ing koste vele zweetdruppels Z akbonderi tevreden over regelingen met Unilever fiebr. de Veld ie heeft z n prijs nog niet afgehaald" Tien dagen voor diefstal uit portemonnaie Indeling korfbalMvaali tallen Zeecadetten- korps „Maassluis" heeft weer opleidingsschip Watertoren gaat meer water per uur verwerken Bon Winnaar met 1075 gram vis Met vrachtauto in Poldervaart Man gewond m T.V. DEFECT? Te weinig INGEBROKEN WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1970 Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Het ziet ernaar uit dat liet politiek gehar rewar in Schiedam weer opnieuw gaat beginnen. Want a.s. maandag komen de confessionelen met een initiatiefvoorstel bij de raad om alsnog een vijfde wethouder te benoemen. (ADVERTENTIE) Wij helpen U direct Een deel van de schelpenverzameling. Gusto Schiedam - lid van de produktgroep offshore van I.H.C.HOLLAND - is een bedrijf met zeer blondere objecten. Want specialisten werken bij ons aan booreilanden, drijvende kranen, boorschepen, veerboten, laad- en losboeien etc. Interessant en afwisselend werk. Geen enkel produkt is gelijk aan het voorgaande. Werk, dat wij bepaald niet 'licht' willen voorsteilen, integendeel. Maar wei zelfstandig! Werk voor U! ijzerwerker brander machinate bewerker SB kraandrijver boorder/slijper onderhoudsbankwerker stellingmaker transporteur tankperser opruimer smeerder draaier kotteraar machinale boorder kopersiager/pijpfitter bankwerker Wanneer U nog niet over voldoende ervaring beschikt in één van genoemde vakken, dan zorgen wij voor een gedegen bedrijfs opleiding. Uw salaris? Daarbij spelen funktïee.i bekwaamheid een grote rol. Enkele voorbeelden; vooreen gehuwde werknemer met 2 kinderen: - brander, transporteur, kraandrijver: maximaa! 689,52 netto per 4 weken. - draaier, koperslager, ijzerwerker: maximaal 703,85 netto per 4 weken. - ijzerwerker, kotteraar, bankwerker: maximaal 739,58 netto per 4 weken. Iedere werkdag van 08.00-17.15 uur staat onze Personeelsafdeling voor U klaar. In een rustig gesprek kunt U dan precies horen welke mogelijkheden er voor U zijn, en wat U kunt gaan verdienen. Als U ons even belt regelen wij ook graag een afspraak met U buiten werktijd. Ons adres? N.V. Werf Gusto, Maasdijk 5 te Schiedam. Tei. 010-260420 toestel 137. Kunt U beslist niet komen en wilt U toch meer weten? Vul dan de bon in, doe hem in een enveloppe en zet erop 'Gusto, Antwoordnummer 108, Schiedam!' Er hoeft dan geen postzegel op! Interesse voor het vak (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Unilever en vakbonden hebben vorige week overeenstemming bereikt over een afvloeiingsregeling en overplaatsingsregeling voor de werknemers van Electric Engineering Department. Dinsdagavond zijn de resultaten van dit overleg aan de werknemers meegedeeid, die zich met deze regeling tevreden toonden. V'Rêl li: feil ii Opnieuw politiek (Van een onzer verslaggeefsters) BOTTERDAM Officier van Justitie mr. L. Janssen eiste 100 boete of tien dagen gevangenisstraf tegen de 34-jarige timmerman P3. wegens het stelen van 17 uit de portemonnaie van de.heer Groene- weg, in de nacht van 27 op 28 ja nuari 1970. P.B. was indertijd nog taxi-chauffeur en hij moest de heer Groeneweg dikwijls naai* huls brengen. Zijn klant had wel eens geen geld bij zich, zodat P3. dan nee naar binnen ging in de Tweede van Aerssenstraat 31. te Vlaardin- gen. In de nacht van de 28ste januari, drong verdachte bij Groeneweg in zjjn slaapkamer binnen en pakte 17 uit de portemcnee van Groe neweg. „Het is schandalig voor een taxi chauffeur om. zc het vertrouwen van de mensen f.e misbruiken, als men bedenkt dat taxi-chauffeurs w-el eens alleenstaande vrouwen binnen moeten brengen." aldus de rechter mr. G. J. E. Foerink. De officier van Justitie vond dat P.B de «zwaarste straf alhad on dergaan, namelijk door het intrek ken van de vergunning voor taxi chauffeur. Hier was de rechter het mee eens en gin.g accoord' mei; de gestelde eis. F. B. vroeg nog of het1 intrek ken van zijn vergunning ongedaan kon worden gemaakt. Maar daar voor verwees' dé rechter hein naar de politie. Evt. vooraf prijsopgave 7~St. Liduinastraat 78 a S Schiedam (Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips dealer Op het.ogenblik ziet het ernaar uit dat de kans; dat het voorstel er door komt, even groot is als de kans dat het wordt verworpen. Aangenomen dat alle KVP- en PCG-raadslèden het voorstel steu nen, zijn er vijftien voorstemmers, Ook de onafhankelijke heer C. Mys is in eerste instantie voor een vijfde wethouder. Blijven PvdA. CPN en WD op hun eerder ingenomen standpunt staan, zouden ze tegen- moeten stemmen, hetgeen 18 stemmen te gen betekent- De vraag is wat doen de twee nog zittende PSP-leden. Mevrouw A. C. M. Blaauw-Rieu, fractievoorzitster van de pacifisten, wilde gister avond op deze vraag geen commen taar geven. Dan is er nog het Boe renpartij-raadslid, de heer A. Roe de, die voor commentaar onbereik baar was. Bij de PvdA hoopt, men op steun van de PSP. Krijgen de socialisten die, dan wordt het voorstel verwor pen. Mocht het voorstel worden aangenomen, dan is het de vraag wie de vijfde wethouder wordt. De heer M. Eykenaar. nu nog PCG-wethouder, meent dat daar mettertijd over gesproken zal moe ten worden. Wel zei hü dat; mocht de vijfdewethouder er komen, de KVP en PCG opnieuw de eis zullen stellen dat er twee confessionelen in het college moeten komen. Het geen betekent dat de hele. zaak omtrent de samenstelling van het college moet worden teruggedraaid. Want zoals bekend zijn de be sprekingen over de samenstelling van het college afgerond. Het nieuwe college is bekend, zij het dan dat de nieuwe raad het in september officieel zal moeten kie zen. Van dit college maken twee socialisten, één WD-er en één CPN'er deel uit. De confessionelen zitten er niet in omdat'ze niet de twee zetels kregen die ze wilden hebben. De confessionelen hebben zich vervolgens uit hél overleg terugge trokken, waarna dé besprekingen zijn voortgezet in de zogenaamde groep van 23 met PvdAPPR, WD, CPN en D'66. Het is deze samenstelling van het college, die de confessionelen zorgen baart, zo liet de heer Eyke naar weten. Hij onderstreepte dat ook in het voorstel aan de raad over de benoeming van de vijfde wethouder: namelijk dat een (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS Het Zeecadetten- korps „Maassluis" heeft sinds enige weken weer de beschikking over een opleidingsschip, dat is afge meerd aan de Stadhuiskade. Het wordt zaterdag 19 september offi cieel in gebruik genomen. Daarom bestaat er weer de moge lijkheid voor jongelui om zich voor de nieuwe cursus op te geven. Deze cursus is niet alleen voor jongens die willen gaan varen, maar ook voor hen die belangstelling hebben voor de scheepvaart in het alge meen. De cursus bestaat uit over wegend praktische Instructies, die ieder zaterdagmiddag worden gege ven. Na bevordering tot zeecadet 2e klasse kan men geplaatst worden bij de verschillende diensten man boord, zoals radio-, technische, elektrische en algemene scheeps dienst. Het uniform wordt gratis in bruik leen verstrekt. De contributie is 5,- per maand. De toelatingseisen zijn: niet jonger dan 13 jaar en een zwemdiploma. Inlichtingen: woensdagavond van 19.31» tot 20.30 uur en zaterdagmiddag tussen 15.00 en 16.00 uur, op het schip in de havenkom. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De indeling van de Schiedamse korfbaltwaalftallen in district 2 Zuid-West 3e klas is bekend Succes komt uit tegen BKC, Bre da, Blaauw Wit '51, Dordrecht, De Overkanters, Rotterdam, Sagit- ta, Ridderkerk, Velox, Rotterdam, Vlaardingen, Vlaardingen, De Zwervers-en Dordrecht. Schiedam is ingedeeld met Dub bel Zes. Den Haag, Eureka, Rotter dam, Kwiek, Rotterdam. Madjoe, Rijnsburg, Noorderkwartier, Leiden, Ten Donck, Ridderkerk, WION en Rotterdam. ODI heeft als tegenstanders; Fluks, Noordwijk, Jodan Boys, Gouda, ODO, Maasland, Spirit, Vlaardingen, TOP, Rotterdam, Valto, De Lier, Warmond en nog maals Warmond. Op papier heeft ODI de beste kansen hoog te eindigen. Door het samengaan van KNVB en CKB zijn de sterkste reserve-ploegen die de Odianen meer malenvan een ereplaats afheilden, in andere afdelingen ondergebracht. Fluks en Jodan Boys zullen de moeilijkste tegenstanders worden. Goede kansen zijn er ook voor Schiedam. Dubbel Zes, gedegra deerd uit de tweede klas. en Eureka en Ten Donck zullen de lastigste tegenspelers zijn. Het Succes-team, dat dit jaar verrassend goed eindigde zal geen leidende rol toebedeeld zijn. Daar voor is de ploeg, mede door het vertrek van Benno van Krogten uit het eerste twaalftal, nog te jong en onervaren. „niet-onbelangrijke", groep is uitge sloten van de besprekingen over samenstelling van het college en de portefeuilleverdeling. Opgenoemd worden KVP en PCG en ook de leden van de PSP, de Boerenpartij en de Onafhankelij- ken, die niet in de nieuwe raad zullen terugkomen. De KVP en PCG vinden dat er te weinig is gesproken over een even tuele vijfde wethouder. Beide par tijen vinden het dan ook in het belang van de gemeente Schiedam, zo zeggen ze, dat hierover een dui delijke uitspraak door de oude raad wordt gedaan. De confessionelen vinden dat de oude raad meer in staat is hierover te beslissen dan de nieuwe „die voor een belangrijk gedeelte zal bestaan uit personen die nog nimmer als raadslid bij het werk betrokken zijn geweest". De heer Eykenaar is er zich van bewust dat een eventueel aanne men van het voorstel van de vijfde wethouder aanleiding kan zijn tot nieuwe verwikkelingen. „Maar," zo zei hij, „het interesseert me niets welke problemen het geeft. Men moet beslist niet denken dat het een politieke tegenzet is. We zijn gewoon van mening dat het in het belang van Schiedam is dat we met het voorstel komen en een duidelijke - uitspraak vande oude raad krijgen." Een uitspraak, waar overigèns de nieuwe raad aan weer op terug zou kunnen komen Zowel in de PvdA als.in.de WD- fractie is er nog niet over het voor- sel gesproken. Maar én drs, J. Houtman, fractievoorzitter van WD en de heer P. Boschman, frac tievoorzitter van de PvdA.vinden het onjuist zich achter het voorstel te scharen en daarmee de afspra ken. die gemaakt zijn in de groep van 23 te doorkruisen. Zij vinden een dergelijke „contractbreuk" verwerpelijk. (Van eén onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij de Schiedam se Lawn Tennisvereniging fe inge broken. In de kantine zijn de rui ten van enkele muurkasten ingesla gen. Er wordt niets vermist. (Van een onzer verslaggevers» VLAARDINGEN Een aantal prijzen uit de loterij van het Tam boers- en Trompetterskaorps „De Pijpers" is nog steeds niet afge haald. De uitslag van deze loterij, die in het begin van dit jaar werd gehouden, is al geruime tijd be kend. De volgende nummers hebben nog steeds grote waarde: 0351, 0367, 0475, 12300, 2562, 3587, 3663,, 4384, 4903. De prijzen die op deze num mers gevallen zijn kunnen 's avonds tussen 7 en 8 uur afgehaald wor den bij de heer J. Aalders, 2e Spoor straat 20. In Rotterdam-Kralingsche Veer hebben de Vlaardingse "Pijpers" een geslaagd optreden verzorgd In het kader van de viering van C'70. Onder grote publieke belangstel ling werd een goede muzikale show opgevoerd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het vermo gen van de watertoren aan de Van Linden van den Hcivellweg zal worden vergroot. Binnenkort wordt eën van de kleinere pompen (30 pk) met een vermogen van 110 ku bieke meter water vervangen door een veel grotere, namelijk een pómp van 160 pk, die per uur 750 kubieke meter water kan verwer ken. De uitbreiding van het vermogen- van ae watertoren heeft voor de bewoners van Vlaardingen noch nadelige noch voordelige gevolgen. Hoewel er veel meer water per uur verwerkt zal gaan worden .zal dit geen drukverschil opleveren voor de waterleiding. Ook van geluids hinder zullen omwonenden geen last hebben, hcewel de pomp wel iets meer lawaai zal maken, want in de nabije omgeving staan geen woningen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Nog zeventien dagen, dus tot 5 september, kan men in het koopcentrum Liesveld in Vlaardingen binnenstappen bij „De Kattenbeker" om tus sen het winkelen door 'es een kijkje te gaan nemen bij de tentoonstelling Schelpen en Koralen van de Wereldzeeën". Eigenaar Joop van Dorp (34) heeft geen moeite gespaard om een zo rijk mogelijke collectie in zijn vitrines te kunnen uitstallen en. het resultaat van al die inspan ning is dan ook een gang naar zijn winkel ten volle waard. Samen met uw verslaggever kij kend naar de vele opmerkelijke exemplaren, zegt hij: „Het kost je heel wat zweetdruppels om het al lemaal bij elkaar te krijgen, snaar ja, als je het dan achteraf bekijkt, ben je toch weer blij dat je het gedaan hebt". Het pronkstuk uit zijn collectie, samengesteld uit vondsten van alle wereldzeeën, is de Argonauta Argo, een vliesdunne schelp zonder slak- kehuis die door het schaaldier wordt afgescheiden om haar eieren te beschermen. Het exemplaar is opgevist in ondiepe wateren in de buurt van de Filippijnen. Volgens de eigenaar van „De Kattenbeker" zijn het vooral man nen en wat kleinere jongens on der wie vreemd genoeg zeer veel Schiedammers die zich interes seren voor het uitgestalde. Last van al te begerige mensen schijnt hij nauwelijks te hebben. „Het is in het verleden wei eens voorgekomen dat er aan het eind van de dag een schelp of zo verdwemen was, maar over het algemeen zie je hier de echte liefhebbers. En die hebben geen cent kwaad ia gedachten, dat weet ik zeker". Zakelijke belangen spelen voor Joop van Dorp bij deze expositie slechts een rol van ondergeschikt belang. „We houden de mensen vanzelfsprekend niet tegen als ze iets willen kopen, maar we vinden het even leuk als ze alleen maar voor onze expositie komen. Want daar is 'ie uiteindelijk voor ge maakt". Het is verder zijn bedoeling om rond half september en half okto ber nog twee schilde" bententoon- stellingen te organiseren. Name.", van kunstenaars wen,t Van Dorp in dit stadium nog niet *e noemen. De Schelpen- en Koraale.\rcsitie is. behalve op zondag, dagelijks te bezoeken van 9 tot 6 uur. (ADVERTENTIE) Werk voor U! Naam Adres I.H.C.HOLLAND is de industriële groep van Gusto-Schiedam, Smit Bolnes-Zierikzee, Verschure- Woonptaats j Amsterdam, Smit Kinderdijk-Kinderdijk, D.M.N.-Noordwijkerhout en De Klop-Sliedrecht. I.H.C.HOLLAND bouwt baggerwerktuigen en booreilanden, drijvende kranen en veerboten, staalkonstrukties en diesel motoren, materieel voor ertswinning en graanelevatoren. Een dynamische indus- I.H.C. HOLLAND Leeftijd Opleiding trie, die bouwt aan een grote toekomst. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Mét een vangst van 1075 gram heeft de heer J. Kollenberg het zevende serie concours va,n de hengelaarsvereni ging Het Westen gewonnen, dat gehouden werd in de wateren van de Delfshavense Schie te Rotter dam. De winnaar bleek veruit de beste, want alle overige deelnemers bleven onder de 700 gram. In volgorde plaatsten zichF. Tempela&r (655): D. Tempelaar (475)M. de Goede (378)P. Groen (273); M. Wijnhorst (242); G. Wijnhorst (200); J. Hartog sr. (120); J. Hartog jr (83); D. Berve- ling (25) en M. L. Berveling met vijf gram. Het volgende concours wordt zondag aanstaande vervist in de Ringvaart te Leimuiden. De deel nemers worden dan om vijf uur verwacht bij de molen op de Kor- tedijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Dinsdagmiddag is de 37-jarige chauffeur L. de Schepper uit Schiedam met zijn vrachtauto het water van de Pol dervaart ingedoken. De man wilde een spelend kind ontwijken. Hij raakte met de wielen in de berm, ramde enkele betonnen paaltjes en kwam ten slotte in het water te recht Met een takelwagen is de vrachtauto weer op het droge gezet. De chauffeur werd niet gewond. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Tijdens afbraak- werkzaamheden aan een noodwin- kel is de 58-jarige G. J. Pols uit Capelle aan den IJssel dinsdagmor gen door een vallende ladder aan het hoofd gewond. De achtermuur waartegen de ladder stond, strotte door nog niet opgehelderde oorzaak plotseling in, De man is opgeno men In het Gemeenteziekenhuis. Ook de vakbond is er gelukkig mee. De heer A. Lakerveld, dis trictsbestuurder van de algemene bedrijfsgroepencentrale: 'Het is naar onze smaak een redelijke af- vloeiings- en overplaatsingsrege ling.' In de afvloeiingsregeling zijn een aantal voorzieningen getroffen voor die werknemers die niet over geplaatst kunnen worden en dus ontslagen zullen moeten worden. De opzegtermijn is verlengd en de werknemers krijgen een uitkering van 1 pet per dienstjaar plus 1 pet per leeftijdsjaar boven de 20 iaar, gerekend over het jaarsalaris over 1970, De mensen die voor 31 oktober weggaan krijgen daarboven nog een extra uitkering van 500 gulden. Bij de Unilever loopt nog steeds een intern onderzoek naar overplaat singsmogelijkheden. Aan het gewestelijk arbeidsbu reau wordt gelegenheid gegeven om op het bedrijf aan de werknemers voorlichting te geven over plaat singsmogelijkheden buiten het Uni- ieverconcern, voor diegenen die daarvoor belangstelling hebben. Tenslotte geelt Unilever alle mc- 'Aim dewerking bij contacten tussen be trokken personeelsleden en bedrij ven buiten het concern die vacatu res hebben voor gelijksoortige func ties. De overplaatsingen worden bege leid door een speciale commissie waarin vakbondsmensen en verte genwoordigers van Unilever. Voor een aantal mensen is er ander werk gevonden, maar er schijnt geen mogelijkheid te zijn om alle drie en dertig betrokken werkne mers over te plaatsen, zodat toch een aantal van hen zal moeten af vloeien. Juiste cijfers hierover kunnen nog niet genoemd worden, omdat tot eind september nog ge zocht wordt naar mogelijkheden. Twee mensen hebben inmiddels zelf al ontslag genomen, In overleg met de vakbond is de definitieve inkrimping van de afdeling gesteld op 1 januari 1971. De afdeling EED blijft draaien met 32 personeelsle den. i^*1

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 3