Wie zwemmen wil: vroeg aanmelden IJsselstein zilveren jubilaris tbc-onderzo Gebr. de Veld Open huis bij Sarrasani Schiedam-dames niet op hun best tegen geelblauwen 7 ÏSiS Vier weken wegens diefstal mobilofoon en portofoons Microscoop van arts gestolen Vergadering van senioren convent Bejaardenhuis De Harg open in september Jaar vergadering NKV Schiedam Beenbreuk bij partijtje tennis Massaclam- kamp overwinning voor YDV Femina gaat samenwerken in 'Conventie' Sexbuit bij inbraak Klem gereden door lorrie v^lÉiig-t. „i CIV INBREKERS BETRAPT TV. DEFECT? t woensdag 26 augustus 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 Sportfondsenbad; te klein voor 9000 mensen per uueek. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Voorkom teleurstelling. Vanaf heden aan vang van'nieuwe zwemlessen voor jong en oud." Dat is de reclamekreet van een bescheiden advertentie, die de N.V. Sportfondsenbad bij het begin van het nieuwe zwem- seizoen (in september) met een zekere regelmaat in de ko lommen van de Schiedamse bladen plaatst. H'. IJsselstein SCHIEDAM Ongeveer zestigduizend Schiedammers zullen, als ze tenminste ge hoor geven aan de oproep voor het t.b.c.-bevolkingson- derzoek, de komende maan den worden doorgelicht. Wij helpen U directe ROTTERDAM Nog even wachten tot 1 september en dan slaat circus Sarrasani toch zijn tenten op aan de Pompenburgsingel, al was Rotterdam aanvankelijk niet in het toerneeplan opgeno men. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM. Schiedam en Vlaardingen hebben gister avond een nuttige oefenwedstrijd gespeeld. Onder leiding van de nieuwe KNKB-scheidsrechter Baghus wist vooral Vlaar dingen bij vlagen tot acceptabel korfbal te komen. SCHIEDAM In de Vre- deswerkgroep Schiedam loopt men met het idee rond straks, tegen de tijd dat de vredes- week begint, een 'informatie- bom' te laten ontploffen. m ■•••,.-•■• - - ./ss&m, T-W. -. ;.w. „v>iA'i «S i j p. SCHIEDAM Een honderdtal belangstellenden heeft gisteravond in geboiiw Irene de receptie bijge woond van de heer H. IJsselstein, die 25 jaar het penningmeester schap van de vereniging van chris telijk onderwijs in Schiedam on der gijn hoede heejt geliad. De re ceptie duurde van half acht tot negen uur. Als blijk van waarde ring voor zovele jaren trouivc dienst, werd de heer IJsselstein een 'platenbon aangeboden. De bedoeling ervan is duidelijk: wie zich te laat voor zwemles komt aanmelden, loopt een kwade kans door ruimtegebrek niet meer in liet Sportfondsenbad terecht te kunnen; Mevrouw C. J. Th. Haze- broek, directrice van het Sport fondsenbad aan de Schiedamse Burgemeester Knappertlaan klaagt haar nood: 'Het is hier in het zwembad al lemaal te klein geworden. Daarom hebben we behoefte aan een tweede bad, een instructiebad waarin we les kunnen geven, zodat er in het grote bassin meer ruimte is om bij voorbeeld de middelbare scholen te laten zwemmen.' Acties voor uitbreiding van het oude zwembad dateren, al van ja ren her. De vorige directrice van het bad heeft jarenlang geijverd voor een tweede bad. dat met ge mak op het terrein achter het hui dige. bad bijgebouwd zou kunnen worden (het terrein is nl. eigendom van 'de N.V. Sportfondsenbad) en ook de nu in functie zijnde me vrouw Hazebroek tracht op duizend en-één manieren iets aan. deze on bevredigende -situatie te doen. 'In het verleden hebben we de gemeen te al gepolst over een subsidie, maar die geeft, niet thuis. Geen geld, zeggen ze dan,' aldus de directrice, 'maar opgeven doe ik het niet.' Plannen om meer te doen, dan alleen zwemles geven aan prille Schiedammertjes zijn er. ondanks alle moeilijkheden, ook: 'Zo willen we ook de bejaarden van Schiedam een kans geven op ontspanning door ze op de uren dat het hun schikt, naar het zwembad te halen. Financieel. 1.25 per keer kan dat in een aantal gevallen wel bezwaarlijk zijn, maar ik dacht dat daar via de instanties wel een mouw aan te passen valt. In Was senaar bijv. is de gemeente in dat opzicht reuze actief." Wat betreft -het steeds krapper worden van zwemruimte in het al uit 1934 daterende bassin, heeft mevrouw Hazebroek nog wel argu menten bij de hand, die een en ander illustreren: 'Straks gaat het zomerbad Groenoord dicht en dan komen we nog moeilijker te zitten. Er zijn hier nu al weken vooral in het winterseizoen dat we zo'n 9000*mensen per week moeten ver werken. En daarvoor is dit bad echt te klein." Uit het gesprek blijkt dat me vrouw Hazebroek op korte termijn nog geen mogelijkheden ziet om te '-.omen tot een snelle realisatie van de bouw van het tweede bad. Ze hoopt echter op een klein wonder en lijkt daarbij een beetje te knip ogen in de richting van het stad huis. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 19-jarige Schiedammer E. B. is vanmorgen door de Rotterdamse politierechter veroordeeld tot vier weken onvoor waardelijke gevangenisstraf. Hij had. in november van het vorige jaar een FTT-mobi!ofoon uit een auto gestolen. Beginvan dit jaar ontvreemdde hij drie portofoons en een netvoedingsapparaatuit een winkel aan de Cornells Drebbel- straat in Rotterdam. Verdachte verklaarde, dat hij de spullen ge stolen liad omdat hij een bézeten amateur was. Naderhand had hij de artikelen echter verkocht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Uit de woning van een huisarts aan de Schiedam se Swammërdamsingel iseen mi croscoop ter waarde van duizend gulden verdwenen. Omdat er ver bouwingswerkzaamheden: aan de gang waren,- was de arts genood zaakt de deur van zijn woning open te laten staan. Nadat ze een ruitje in de voor- deur van een woning aan de Rae- maekersstraat vernield hadden zün onbekenden erin geslaagd het huis van een aldaar wonende vrouw binnen te dringen. Er wordt een kleurentelevisietc-estel vermist. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het Schiedams seniorenconvent houdt vanavond een openbare vergadering. Deze be gint om half negen in het stadhuis. Op de vergadering zal de agenda met de te bespreken punten worden vastgesteld. Beloofd is in - ieder geval wel dat het gezamenlijk pro gramma van PvdA-PPR, VVD, D'66 en CPN: bekend -zal worden ge maakt.. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Zaterdag 19 sep tember zal in Schiedam het gere formeerd bejaardencentrum „De Harg" aan het Hargplein officieel worden geopend. Dit zal 's morgens gebeuren door burgemeester H. Rcelfsema. (Van een c.nzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De plaatselijke centrale van het Nederlands Ka tholiek Vakverbond in Schiedam houdt op donderdag 17 september een algemene vergadering in Arca de. Deze begint óm kwart voor 8. Tijdens het eerste gedeelte ko men verschillende huishoudelijke zaken aan de orde. Daarna is er een feestelijke bijeenkomst. Gistermiddag is met dit onder zoek een officieel begin gemaakt. De wethouder voor Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer M. Eijkenaar, maakte in het Trefcen trum de eerste röntgenfoto. In het Trefcentrum Willem Andriessenlaan 5 kunnen be woners van Groenoord en Kethel tot 16 september worden onder zocht. Vervolgens kome.n de mensen uit Nieuwland aan de beurt in de Magnalia Deïkerk. Daarna komt het onderzaekcentrum nog in ver schillende andere wijken. Wanneer dat precies is. is nog niet bekend. Het bevolkingsonderzoek moet. voor wat Schieddam betreft, in het voorjaar van 1971 achter de rug zijn. Voor het onderzoek komen in woners vanaf 15 jaar in aanmer king. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. De zestienjarige lichtmatroos G. D. uit Schiedam en de 21-jarige A. H. G., zonder beroep, eveneens uit Schiedam, zijn bij een poging een wijnhandel aan de Westerkade binnen te komen op heterdaad betrapt. Ze zijn overge bracht naar het Schiedamse poli tiebureau, waar ze bekenden nog enkele andere inbraken op hun ge weten te hebben. (ADVERTENTIE) Evt. vooraf prijsopgave e IbuhibcI St. Liduinastraat 78a Schiedam V Telefoon 01(^-26 86 38 Off. Philips dealdr Wan ee.n onzer verslaggevers i ROTTERDAM De 22-jarige student T. E. Bax uit Rotterdam heeft gisteren tijdens een partijtje tennis op de lenniscourts van de Economische Hogeschool een been gebroken. Hij is overgebracht naar het Dij kzigtziekenhuis. Maar gelukkig bleek het achter af toch mogelijk om ook de bewo ners van de Maasstad en omgeving te laten genieten van Karl Fischer, die zijn leeuwen en tijgers niet met eeii zweep, maar met een tulp dresseert, van de grandioze even- wichtsact door de vijf vrouwelijke Stauberti's, van het gewaagde tra- pezewerk van Les Jarz, kortom van alles wat het echte circus maar kan bieden Tot en met 9 september wel licht tót 9 september in verband met de voetbalwedstrijd Feijen- oord—Estudiantes kan men 's middags om half 5 en 's avonds om kwart over 8 plaatsnemen op een (Van een onzer verslaggeefsters) Door middel van stands op de Hoogstraat, discussieavonden, in formatieve bijeenkomsten en kerk diensten wil men belangstelling wekken voor de vredesweek. Deze wordt gehouden van 20 tot 27 sep tember en heeft als onderwerp „Verenig de naties." Het probleem van de werkgroep is echter dat deze maar uit zeven aktieve mensen bestaat. Daarom heeft de groèp, zo laat ze weten, „iedereen die de idee achter de vre desweek een rechtvaardige we reld en een rechtvaardige maat schappij onderschrijft, hard no dig". De Vredeswerkgroep zou het erg jammer vinden wanneer de Vre desweek in Schiedam onopgemerkt voorbij zou gaan. Maar er kan vol gens haar alleen iets gebeuren als de zeven mensen versterking krij gen. Voor'eventuele belangstellenden: de Vredeswerkgroep vergadert iede re maandagavond om half 8 in het pand Lange Haven 70. De combinaties bijde geelblau wen klopten over het algemeen beter dan bij de Schiedammers, waarvan het dames-zestal een niet al te sterke indruk maakte. Er werd, zoals Schiedam-trainer Van der' Geest terecht, opmerkte, „te weinig geflitst" in het midden vak. Vlaardingen deed dit beter en legde hierdoor de basis yoor de 3l-overwinning. Rien Roozendaal trof na 10 mi nuten spelen met een ver schot de roos: 10 voor Vlaardingen. Na de vakwisseling (in tegenstelling tot de competitiewedstrijden werd om de 15 minuten gewisseld) bracht Preek Veer uit een door loopbal de stand in evenwicht: 1—1. Kees Meerman, één van.de uit blinkers in de Vlaardingse ploeg, verschalkte op zijn beurt Freek Veer: 2—1. Even voor rust bracht Carla v. d. Vooren uit verdedigende positie de stand op 3—1. Na de pauze ging Schiedam wat beter draaien, maar verder dan een afgekeurd doelpunt van Freek en een gemiste strafworp door Piet Nab kwamen de Schiedam mers niet. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN De massa- damkamp die de Vlaardingse dam vereniging VDV dinsdagavond in gebouw Excelsior speelde tegen de Damclub Schiedam, is geëindigd in een grote overwinning voor VDV. dat volledig aantrad. De Schie dammers moesten enkele spelers missen, maar op de totale uitslag zou dat niet zoveel betekend heb ben. Met liefst 28—12 bleef VDV in de meerderheid; een zege waarover geen enkele twijfel bestaat. Op dinsdag 15 september spelen beide verenigingen de eerste competi tiewedstrijd tegen elkaar: ook dan in gebouw Excelsior. Vanzelfspre kend dat de Schiedammers op re vanche belust zijn. De persoonlijke uitslagen waren: VDV S chiedam. WH. Niestadt—J. C. Onink 2—0. D. v.d. Kerkhoff—P. Lansbergen 2—0. C. Biel—C. den Boer 2—0. J. J. van LeeuwenW. C. Heuvelman 20. L. TornL. Vrijland 20. D. MastM. den Houting 02. G. Buyse—J. Antes 1—1, R. C. v. Woerden—W. de Rond 2—0. W. F. VerburgL. Breevoort 2—0. C. W. v. VeelenJ. Breman 2—0. J. F. Gerrisen—A. v. Otterloo 1—1. K. v. OudheusdenA. Risseeuw 0—2. J. Lucassen sr. B. Quist 0—2. D. Tamboer—J. Bogerd 2—0. A. Mo lenaar—W. Dijkshoorn 2—0. J. Lucassen jr. L. Mechielsen 20. W. Vermaas—F. Hardon 1—1. R. Adelina—S. M. Kon-er 0—2. L. Boudewijns—J. M. Weisscher 2—0. W. den BreemsJ, den Breems 1 1. van de 5000 zitplaatsen die het cir cus telt. Voor de bejaarden is er een speciale entree: ieder die meer dan zes kruisjes telt kan do mid dagvoorstellingen van 1. 2 of 4 sep tember bezoeken tegen de toe gangsprijs van één gulden per per soon. mits men zijn legitimatiebe wijs meebrengt. Op zondagochtend G september is er van tien tot twaalf uur open huis voor de jeugd. Alie kinderen mogen, dan, al dan niet vergezeld van hun ouders, op het circuster rein gaan en staan waar ze willen. Ze mogen onder meer de dieren be kijken en zien hoe de artiesten hun nummer repeteren en ze krijgen ook dan nog een foto van alle op tredenden in het circus Sarrasani, desgewenst voorzien van handte keningen van de artiesten. Dit open huis is een ongekend succes gebleken in Amsterdam en Den Haag en men verwacht ook nu weer een enorme toeloop. Helaas zal men de jongleur Hen ry Mullens niet kunnen begroeten, daar hij bij een val zijn been op drie plaatsen heeft gebroken en zes maanden moet liggen. Een vervan ger heeft men nog niet gevonden, zodat de show nu iets korter- duurt: ongeveer twee en een half uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Enkele con sumentenbeurzen gaan nauwer sa men werken in de Conventie van Tentoons teliingsorganisatoren (CTO). De Jaarbeurs voor het Oos ten (Zutphen) ,de internationale consumentenbeurs Femina (Rot terdam) en de Huishoudbeurs (Amsterdam) zijn de oprichters. Behalve dat de CTO handel en industrie wil voorlichten over de waarden van het exposeren van goederen en diensten, is er een werkcommissie ingesteld, die zal proberen, enige uniformiteit aan te brengen in deelnemingsvoorwaar- den en de wijze van verhuur op de consumentenbeurzen. (Van een onzer verslaggevers) ROTERDAM Dinsdagmiddag is aangifte gedaan van inbraak in een winkel aan de Rosestraat, waar voor ruim 2000 gulden aan sex-arti- kelen was gestolen. In verband met een inbraak in de Juliana van Stolbergschool aan de Enk, waarbij een radio en diverse andere zaken werden gestolen, is dinsdag de 20-jarige Rotterdamse chauffeur R. T. aangehouden. De 56-jarige mevrouw M. P. uit Rotterdam is gisteren gearresteerd nadat zij op heterdaad betrapt was bij het stelen van een bontjas. Bij onderzoek in haar huis werd nog een aantal andere gestolen goede ren, u-aaronder nog een bontjas, gevonden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op het terrein van de NV. J. Th. Cammen aan de SluLsjesdijk is gistermiddag de 43- jarige chauffeur G. O. Hooger- waard uit de Clement Tolstraat klem gereden tussen een vracht auto en een achteruit rijdende lor rie, die aan de vrachtauto vastge koppeld moest worden. De man is met verwondingen aan zijn arm en rugklachten naar het Clarazieken- huis gebracht. De 59-jarige mevrouw A. G. van de Voord uit Alblasserdam is giste ren met haar been bekneld geraakt tussen de metrodeuren op het sta tion Beursplein. Met verwondingen aan haar been is ze naar het Dijk- zigtziekenhuis gebracht. ROTTERDAM De 38-jarige monteur K. R. Heuvelman van de Chinese Tuin is gistermiddag op het parkeerterrein van het vlieg veld Zestienhoven bekneld geraakt tussen twee auto's. De man stond tussen twee gepar keerde wagens in. De achterste wa gen stond in de versnelling gepar keerd en toen de chauffeur wilde wegrijden schoot de wagen naar voren en raakte de monteur. De man is met een gebroken been naar het St. Claraziekenhuis gebracht.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1