Alleen winst voor Schiedamse Boys Pover resultaat voor Succes en Schiedam Eerste prijs voor Juliana in Gouda WF-werf komende jaren goed in t werk m m 8f®S#gifëM£ Bijverdienste yf t m Nieuwelingen niet bereid te strijden om prijzen JEUGDIGE INBREKERS AAN GEHOUDEN Bromfietsers in botsing Lompenpakhuis uitgebrand Met bromfiets gevallen Greep in kassa benzinestation Esperan to-a gen d o rij II I ,~S', A -A \|j u I jj| MÊÊmm GOED GEKLEED GEKLEED IVlttdiot 4/oui<t herenconfectie DESV—DRZ 2—1 SiodWilton 30 DAMES en HEREN AA i It-wrl AN DAG 7 SEPTEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA u Bijdorp is zover' V Een enorm bouwsel is één van de attracties in de nieuwe speeltuin. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM 'Nu zijn we zover. De prestatie is geleverd', zei voorzit ter W. van Gisteren zaterdagmid dag bij de opening van het nieuwe wijkcentrum Trefpunt in het Schiedamse Bijdorp. "Niemand had kunnen denken dat liet wijk- Belangstelling van de 'groten' voor het spel van de kleinen. ADVERTENTIE gebouw zo snel weer opgebouwd zou worden nadat op 21 april een zware storm de oude barak van het Gemeenteziekenhuis teisterde. Er was veel geld nodig om uit de ruïne die de storm achterliet, weer een bewoonbaar centrum te maken. Met inzamelingen en een spijker actie is het er gekomen.' Burgemeester H. Roelfsema prees de gemeenschapszin van de 300 Bijdorpers. Hij herinnerde aan het feit dan men vaak de buurt schappen al zon honderd jaar overleefd acht. 'Wat voorbij was, is in Bijdorp herleefd", merkte hij op. Bij het nieuwe wijkcentrum is een speeltuin aangelegd die eerder op de middag werd geopend. Vanaf het Padvindersclubgebouw 'Raad huis' was de jeugddrumband Schiedam met majorettekorps ver trokken, die later ook bij de aftrap van de wedstrijd tussen Bijdorpers en de Plantsoenendienst het nieuwe voetbalveld inwijdden. De tienjarige Peter Jongbloed bood de wethouder van sportzaken, mevrouw G. D. Verweij-de Graaff bioemen aan waarna zij de aftrap verrichtte voor de wedstrijd die on der leiding stond van de oud-inter- nacionale scheidsrechter Henk van der Veer. DOOR MGR. NOLENSLAAN 600 SCHIEDAM f ADVERTENTIE) >gavè j HSS/r^liElïüjfnakir^it' 78 a; SehSêdajgiJ.7.3$k -" - 'AsJ-li :'Öfj;Phiilps ideal er (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op het parcours s-Gravenlandse polder in Schle dam is een clubontmoeting verre den tussen de R. C. Schiedam en de V.C.R. De Coureur. De renners hebben, uitgezonderd de nieuwelingen, weer hard voor de Prijzen gereden. By de nieuwelin gen was de strijdlust namelijk ver te zoekenZelfs herhaalde waar schuwingen dat er geen prijzen zouden worden uitgereikt als er niet meer strijd werd geleverd, bleken de renners niet ernstig te nemén. De wedstrijdcommissie be sloot dan ook alleen de winnaar seen prijs te geven. De uitslagen zijn: Amateurs 50 km 1.14 min: 1. J van Geest C.; 2. N, Moerman C.: 3. F v. d. Gaag C.: 4. C. Solleveld C.: •5. H. Hoek Sch.; 6. J. v. d. Lely C.; A, Moerman C.; 8. M. Drop C.; 9. H. van Rasteren Sch.; 10. B. Jan sen Sch.; 11. p. v. d. Werf Sch. Nieuwelingen 40 km 1.09 min: 1. J. Loef Sch.; 2. W. Heeze Sch.; 3. W. Nooteboom Sch.; 4. P. Dijks hoorn Sell. Aspiranten 25 km 46 min: 1. M. Meeldijk C.; 2. H. v. d. Velden Sch, Jeugd 12-13 jaar: 1. A. Schouten C.; 2. H. Brinkman Sch.: 3. R. Meyer Sch.; 4. R. v. d. Helden Sch; 5. R. Heyster C.; 6. C. v. d. Velden Sch.: 7. M. Bosman Sch.; 8. A. Sprong Sch. 10-11 i -r: 1. R. Meeldijk C.; 2. A. van Asten C.; 3. P. Balvers Sch.; Meyer C.; 5. C. Heeze Sch.; 6. 3. Gardenier C. 8-9 jaar: 1. a. Fister Scli.; 2. R. de Bruin Sch.; 3. P. Hoogwerf Sch.; 4. N. Sneek Sch.; 5. L. Valen- tijn Sch.; 6. A. Brinkman C.; 7. J. Fister Sch.: 8. T. Bosch C.; 9. J. Heeze Sch. slecht weekeinde (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Op Schiedamse Boys na kwamen alle Schiedamse RVB-clubs tot een bijzonder slecht resultaat. Er was verlies voor Demos, Wilton, SVDPW, FCN '66, DRZ en Ursus. Alleen Martinit kwam tot een gelijk spel. SVDPW heeft ook in de tweede wedstrijd van het nieuwe seizoen geen kans gezien een overwinning te behalen. Vorige week kwam het niet verder dan een 11 gelijk spel en gisteren verloor het met 2—0 van WRW. In de eerste helft had SVDPW in deze sportief gespeelde wedstrijd iets meer vat op het spel. De stand in deze eerste helft bleef echter 0—0. In de tweede helft kwam WRW in de tiende minuut aan de leiding en even later werd het zelfs, ook nu weer via een afstand schot, 2—0. Doelman Bras had aan beide treffers geen enkeJe schuld. FCN-Seined. Boys 02 De derby tussen PC Nieuwland en Schiedamse Boys is in een 20 overwinning voor Schiedamse Boys geëindigd. Verdiend omdat zij, op een bijzonder slecht veld, duidelijk de beste ploeg hadden. De 1—0 ruststand in het voordeel van Schiedamse Boys was dan ook dik verdiend. FC Nieuwland startte bijzonder nerveus en speelde on begrijpelijk op buitenspel. Daar deze buitenspelval niet altijd per fect werkte, kwam doelman Van Vliet nogal eens voor gevaarlijke situaties te staan. Een doelpunt kon dan ook niet lang meer uitblijven. Het was de razendsnelle Van Gerven. die reso luut een fout van spil Krijgsman afstrafte. Vrij voor doelman Van Vliet maakte hij geen fout: 10. In de tweede helft kwam FC Nieuwland, mede door het goede spel van Kerdel die de achterste vier was komen versterken, beter uit de startblokken. Toch was het Schiedamse Boys die weer het eerst tot scoren kwam. Koos v. d. Drift ging op een pass goed door en de uitstekend spelende Van Vliet was ook nu kansloos. Even later kreeg het zelfs de kans er 30 van te maken, maar de strafschop wegens een overtre ding van Kerdel tegen Van Gerven. werd door laatstgenoemde naast geschoten. Van Gerven schoot kort hierna nog tegen de deklat en van af dat moment was er van goed voetbal nauwelijks meer sprake. Scheidsrechter Weeda leidde dit duel goed. DRZ heeft opnieuw verloren. Vo rige week van HWD en gisteren van DESV. Toch spelen de Schie dammers niet slecht, maar aan de afwerking mankeerde deze keer veel en ook de geluksfactor was DRZ deze middag niet gezind. Pech in deze wedstrijd had voor al Piet van Os. Hij trof twee maal de deklat. DESV kwam na onge veer een half uur spelen via een buitenspeldoelpunt op 10. Spoedig kwam DRZ in de tweede helft door een doelpunt van Den Brinker op gelijke voef, 11, Dat leek ook de eindstand te worden, maar met nog vijf minuten te spe len werd de overwinning voor DESV een feit. DESV kreeg een strafschop toegewezen en onhoud baar voor de DRZ-doelman ver dween de bal in het net. HekelingenMartinit 11 Martinit is ook de tweede wed strijd ongeslagen gebleven. Het werd tegen Hekelingen een 11 puntenverdeling. Martinit had over pech in deze wedstrijd niet te kla gen. Na ongeveer twintig minuten kreeg het een strafschop toegewe zen, maar aanvoerder Lupker schoot het leder recht in de armen van de Hekeling-doelman. Het spel In deze eerste periode golfde heen en weer. maar tot doelpunten kwamen belde niet. Pas in de tweede helft was het Brinker die het eerste doelpunt en wel voor Martinit liet aanteke nen. Ook in deze wedstrijd leek dit de uitslag te worden, maar ver over de speeltijd heen kreeg Martinit nog een strafschop tegen en de gelijk maker was een feit. DeinosDZB 1-2 Demos heeft moeten toestaan dat de zege bij DZB bleef. De Schie dammers. deze wedstrijd zonder Van Schijndel, E. Freij en J. Groe- nedijk, moesten met 2X het on derspit delven. DZB speelt voor treffelijk voetbal en zai dit seizoen bepaald hoge ogen gooien In de eerste helft scoorde DZB één keer en kort na rust bracht hun rechtsbinnen de stand op 02. Kort voor tijd kon A. «ie Ruiter de eer voor Demos redden. Wilton kwam niet tot een zege. Het werd tegen Siod zelfs geen ge lijk spel. Met 30 werd deze wed strijd door de Schiedammers verlo ren. Tot tien minuten in de tweede helft van deze goed en prettig ge speelde wedstrijd, was de stand nog altijd 0—0. Toen kwam Siod fel opzetten en was de inzet bij Wilton verdwenen. Regelmatig werd Wilton naar een 3—O-nederlaag gespeeld en mede daardoor is de overwinning van Siod dik verdiend te noemen. 'VOBUrsus 2i Ursus heeft zich bij VOB lelijk laten verrassen. De Schiedammers verloren hun eerste competitiewed strijd met 21. Het enige Schie damse doelpunt komt op naam van Nieuwstraten. SCHIEDAM Merkredon, la 9an de septembro klubvsepero. Kia estas via opinio pri tio ce kado. H. Lctseh sr Lekstraat 100b. Cl semajnon mortis nia kado A. Bakker, kiu dum longa tempo estis tre aktiva ano de nia sekcio. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De politie van Schiedam heeft de 17-jarige losse werkman J. C„ de 20-jarige schil der Th. N. O., de 16-jarige bijrijder J. H. en de 18-jarige opperman M. L. E., allen uit Schiedam, aange houden, die hebben bekend donder dagavond te hebben ingebroken bij De Broekenspecialist. Een gedeelte van de ontvreemde goederen is in beslag genomen, een ander gedeelte is door de politie uit de Schie opgevist. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMDe 48-jarige mevr. G. S. van B. is zaterdagavond, toen ze met haar bromfiets linksaf wilde slaan en daarbij niet lette op het haar achteropkomende verkeer, aangereden door een bromfiets, be stuurd door de 17-jarige plaatwer ker Th. H. E. Beide slachtoffers zijn door GG en GD naar de Dr. Nolet Stichting gebracht, waar de iongeman na behandeling weer naar huis mocht. De vrouw is met een gecompliceerde onderbeenbreuk en een sleutelbeenbreuk voor ver dere behandeling in het ziekenhuis opgenomen. (Van onze sportredactie SCHIEDAM Het afgelopen weekeinde heeft voor liet Scliiedanise korfbal povere resultaten opgeleverd. Slecht? ODI zag kans de wedstrijd legen ODO met winst af te slui ten: 52. Slechter verging het Schiedam en Succes. Succes verloor eervol met 56 van Overkanters en Schiedam verloor met 04 van Wion. De meest interessante ontmoe ting van dit weekeinde speelde zich af op het terrein van Succes. Daar werd een wedstrijd gespeeld waarbij de ploegen elkaar weinig ontliepen. Zie de score: 10 door Dick Dc- deaux met een afstandsschot. nromDt gevolgd door de gelijkma ker: 11. Harrie Assies zorgde voor 2—1. opnieuw gevolgd door een gelijk makend doelpunt. Via agressief korfbal van Succes zijde werd de score snel omgebogen naar 42 door Els Ruseler. Na rust een duidelijk offensief van Overkanters. hetgeen resul teerde in de stand 46. Els Ruseler. goed op schot, zag kans de eindstand te bepalen op 56. Rest nog te vermelden dat de heer Van Hees deze wedstrijd voor treffelijk heeft geleid. Schiedam begon de strijd tegen Wion met twee handicaps. Ten eerste kwam de scheidsrechter niet opdagen. Ten tweede moest ge speeld worden op een keihard en kurkdroog kooiasveld. hetgeen de Schiedamse schotvaardigheid dui delijk benadeelde. Na ongeveer 10 minuten werd de score door Wion geopend. 10. De Schiedamse aanval was niet geluk kig met haar schoten. Zelfs Freek Veer zag kans een. strafworp onbe nut te laten. Na de pauze slaagden de Rotter dammers erin op een voor de rood zwarten ongelukkige wijze de stand op 20 te brengen. Ondanks verwoede pogingen om de veldver- houding in de juiste proporties te rug te brengen, hetgeen niet on verdiend zou zijn, werd door een gelukkige goai van Wion de stand op 3—0 gebracht. Een fel doorbijtend Schiedam ge lukte het desondanks niet om on der deze omstandigheden zelfs de eer te redden. Wion doorboorde nog eenmaal de korf en behaalde hiermee de toch wel verdiende overwinning: 40. ODI heeft zaterdag een moei zame overwinning op ODO be haald. Pas in de laatste 10 mi nuten konden de odianen met 3 doelpunten van 22 op 52 komen en de verdiende zege veilig stel len. Dat het voortdurende Schie damse overwicht eerst in de laatste 10 minuten in doelpunten kon wor den uitgedrukt, was volledig te wij ten aan. het zwakke optreden van de tweede aanval, die door ongeva rieerd en onnauwkeurig aanvals- spel meer dan een uur nodig had om tot scoren te komen. Nadat Costick Toussaint tot tweemaal toe een treffer had zien. afkeuren, opende ODO uit een doorloopbal de score. Verkeerd uitwerken uit de verde diging werd de gasten hierna fa taal. Costick Toussaint strafte de fout meedogenloos af: 11. Na de pauze kwam Jan Verhey enige malen dicht bij een doelpunt, maar hij moest toch de eer aan vakgenote Els van 't Hoff laten, die eindelijk eens een keer goed doorbrak en 2—1 scoorde. Het tegendoelpunt van ODO bracht de ommekeer. Het nieuwe aanvalswei-k, bestaande uit Ton Spruyt, Arie van 't Hoff, Rta Zeeuw en Jannie Meester, liet zien SCHIEDAM Op het door de v.v. Jodan Boys in Gouda gehouden volleybaltoernooi heeft het eerste herenteam van Juliana in de hoofdpoule de eerste prijs gehaald. Via een gelijk spel en een over winning wist Juliana tot de kruis finales door te dringen. Met modern volleybal werd de eerste tegenstander, Spirit, naar een 20-nederlaag gespeeld. In de finale behaalde Juliana, onder grote publieke belangstel ling, een 20-overwlnnlng op het Haagse Advendo. Tijdens deze fina le is gebleken dat de Juliana-ploeg dit seizoen hoge ogen kan gooien naar een eventueel kampioenschap. De ploeg van trainer Schreutel- kamp speelt modern attractief vol leybal, terwijl de terugkeer van oud- internationaal Jaap Keijzer een geduchte versterking van de aanval blijkt te zijn. ADVERTENTIE Heeft u enige vrije tijd Een landelijk dagblad zoekt voor de maanden september en oktober goed bespraakte Schrijf een briefje naar postbus 120 Hoogvliet voor inlichtingen of bel 19 22 28 of 29 80 73 *s«s «waecwaownnmuMmm hoe een verdediging moet worden opgerold en zij brachten in korte tijd de stand op 4—2. Jan van Otterlo stelde met een ver schot de zege veilig: 5—2. SCHIEDAM iANPi De scheepswerven va nWilton-Fijen- oord Schiedam hebben opdracht ontvangen van de Zweedse rederij Oljekonsumentema O.K. te Stockholm voor het bouwen van een motortankschip met draagver mogen van 30.000 ton. Het schip wordt gebouwd voor vervoer van p e troleumprodukten. Bovendien heeft de werf optie voor de bouw van een gelijk zusterschip. De be trokken rederij is reeds jaren een goede klant van Wiiton-Fijenoord door regelmatig onderhouds- en répara tiewerk aan reeds in de vaart zijnde schepen. Het thans r.e bouwen schip zal voowame'iik worden aebruikt voor de distributie van petroleumpro- dukte» in n»t oos'./eegebied In verband bierme** zal de romp ir. 23 ladingtanks woicen onderverdeeld. De oplevering van het schip zal in het tweede kwartaal van 1973 plaatsvinden. Het zal worden ge bouwd in een nieuw gegraven dok. Met deze bouwopdracht benevens de vergroting van nog enkele sche pen is de afdeling nieuwbouw van Wilton-Fiienoord thans-voor enige jaren goed van werk voorzien. De N.V- Koninklijke Maatschap pij De Schelde te Vlissingen en Delta Engineering N.V. in Schie dam. beide lid van de Rijn-Schelde groep, kregen van Hoeclist-Vlissin gen N.V. de opdracht voor het le veren en monteren van resp. twee Schelde C E-stoomketels. elk met een stoomproduktie van 45 ton per uur en een Delta-baby demi-water installatie van 175 kubieke meter per uur. alsmede een Delta-baby- voedingswaterontgasser van negen tig kubieke meter per uur. Met deze opdracht is een bedrag gemoeid van circa '2.5 miljoen gulden. (Van een onzer verslaggevers i SCHIEDAM Door nog onbe kende oorzaak is vrijdagnacht om streeks 4 uur brand ontstaan in een lompenpakhuis aan de Nieuwe Buurt 2. De brandweer, die snel ter plaatse was, heeft de brand met vijf stralen bestreden. Het pand is een bekend spceldomein van de jeugd. De bewoners van het beien dende perceel. Nieuwe Buurt hebben op aandringen van brandweer hun woning ontruimd maar mochten daarin tegen de och tend, toen het sein brand-meester gegeven was, weer terugkeren. Naar de ooraak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. de (Vaneen onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zondagmiddag omstreeks zes uur is ter hoogte van het benzinestation aan de Vlaar- dingsedijk de 23-jarige Vlaardingse distiilateursknecht L. v. N. met op de duozit de 19-jarige Schiedamse inpakster W. T.. doordat liü met zijn standaard de stoeprand raak te, met zijn bromfiets komen te vallen. Het tweetal is per GG en GD naar het Holy-Ziekenhuis ver voerd en mocht na behandeling weer naar huis gaan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM By een benzine station aan de Vlaardingsedijk is zaterdagavond omstreeks half elf door een nog onbekende man, na dat hij tevoren getankt had en de pompbediende verzocht had in het pompstation te mogen opbellen, een greep in de kassa gedaan. Hij is. met een bedrag van /370,- spoorloos verd wenen. TH f •v.p| jn

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1