Zet de leeftijden achter elkaar en je wint een tv HAKKERT HAKKERT J. v. d. Snoek wordt voorzitter DS '70 Verjaardag van Green's Society op zondag- CDT heeft kClVI ze! Heeft u ze al? middag Gebr. de Veld Bouw tweede warenhuis bijna zeker SPSV laat overwinning bij Alcazar T.V. DEFECT? „De wereld van liet dove kind" Plaatsgebrek bij poppenkast in Groenoord Koopavond Vroom en Dreesmann voor invaliden Best dammende scholier wordt vandaag bekend Raad vergadert JL VRIJDAG 23 OKTOBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA i HOOGSTRAAT 163 SCHIEDAM - TEL. 267949 Frontale botsing Wij helpen direct I (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De ANWB haalt door heel Europa ge strande automobielen, op. Frits Lagerwaard uit Vlaardingen doet iets dergelijks, maar dan alleen voor bromfietsen. „En niet verder dan Rotterdam of Hoek van Holland, anders is het voor ons geen service meer. Dan betaal je je waanzinnig aan de benzine," zegt de jonge bromfietshandelaar in zijn kan toortje aan de Vlaardirigse Stationsstraat. Good-will Kian Leiibiiiclin g Het bestuur van de afdeling Vlaardingen van DS70. Van links naar rechts: A. H. B. M. v. d. Berg-Boin, A. v. d. Knaap, J. v. d. Snoek, H. M. C. v. d. Berg en J. Poot. (Van-een onzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN - De Vlaardingse afdeling van Democra tisch Socialisten '70 heeft nu een definitief bestuur. Voorzitter is de heer J. van der Snoek, die in het voorlopig bestuur zat als gewoon lid. Lezing voor NCVB 12.80 De kinderen die de poppenkastvoorstelling 's morgens wel konden bijwonen, genoten uit bundig. Aan bromfiets ophalen wordt geen stuiver verdiend, aan klantenbinding des te meer. Ophaaldienst voor bromfietsen om klanten te binden (ADVERTENTIE) DUBBEL L i'. THE EVEKLY BROTHERS - Original Greatest Hits v.'.o. Till X kissed you - Problems - Bye, bye love25. De nieuwe L.P. van IVAN REBF.OFF: Russische liederen in Q an in Duitse taal 15.SHI RAY CONNIFF AND THE SINGERS - Bridge over troubled water 19.90 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Green's Society in Schiedam bestaat zondag 25 ok tober op de kop af vier jaar. Dit vierjarig bestaan wordt zondag ge vierd met een speciaal feestpro gramma ben Bluesville '69 Club en diskoklub Red House, beide onder verenigingen van Green's Society. Zondag is er een extra middag in het progTamma ingelast, in zaal Arcade in Schiedam. Om half drie komt daar optreden de Nederlandse formatie Machine. Verder zullen er die middag nog diverse andere at tracties zijn. In zaal Tivoli wordt die zondag avond een feestelijk tintje gegeven aan de disco-avond van Red House. Op welke manier dat zal gebeuren willen de organisatoren nog niet vertellen. Dat zal een verrassing moeten blijven. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In de bocht van de rijwieltunnel van de Paral lelweg zijn gisteren twee bromfiet sers frontaal met elkaar in botsing gekomen. De 26-jarige C. F. W. van Veldhoven liep daarbij een hersen schudding en schaafwonden aan zijn hoofd op. De 17-jarige scholier A. W. van der Graaf hoofdwonden. Beiden zijn naar het Zuiderzieken huis gebracht. (ADVERTENTIES) Evt,1 voorafprijsopgave ,- - iPHiuPsi' st- Llduirtastraat;78a - vjfN L Schiedam ..-.-r-'i:'" -;' pïisgj Telefoon 010—26 86.38 vO? Off.' Philips dealer Zijn vader komt af en toe om de hoek kijken of zoonlief zijn mond niet voorbij praat „want de pers jnm je nooit vertrouwen." zegt hij wat agressier, „daar hebben we er varing genoeg mee gehad." Naarmate de tijd verstrijkt en de sfeer ook zienderogen verbeten, lijkt de heer Lagerwaard echter alle diepgewortelde wrok tegen de mensen van de pers te vergeten. Bij het verlaten van de zaak houdt de eerst zo argwanende vader La gerwaard zelfs een enthousiaste verhandeling over het Vlaardingse bromfietswezen. Terug naar het kantoortje, vol gestouwd met vele meters ordners en omgekrulde telefoonboeken, waar Frits (29) het waarom van deze voor Nederland unieke service uit de doeken doet. „Het was een idee van de klanten." vertelt hij. „die vaak opbelden en me vroegen of ik hun kapotte bromfiets ergens wilde komen ophalen. In januari dit jaar heb ik er toen een hele dienst van gemaakt. Toch hadden we er hier allemaal een hard hoofd in, omdat het ophalen meer kost dan je aan de reparatie kan ver dienen. Maar de goodwill van je klanten is belangrijker." Frits Lagerwaard wil best beken nen, dat er naast de service die hij met deze ophaaldienst aan zijn klanten verleent, ook nog andere en misschien belangrijkere motieven zijn geweest voor het opzienbaren de initiatief, waarmee ook regel matig geadverteerd wordt. „Kijk," vertelt hij oprecht, „we zitten hier in de Stationsstraat eigenlijk in een rothoek, erg achteraf. Dus zul je iets moeten doen om de aan dacht te trekken. Je moet er wel in je vrije tijd na zessen de straat voor op. maar aan andere kant geeft het een stuk klanten binding." Die klantenbinding is uiterst be langrijk, vindt Frits. Hij is net terug van een excursie naar de Mobylette-fabrieken in het Noord- franse Saint-Quentin. waar hij nog S e crebaresse-penningmeesteres.se blijft mevrouw A. H. B. M. v. d. Berg-Boin. Bestuursleden zijn het DS'70-raadslid H. M. C. v. d. Berg en de heren J. Poot en A. v. d. Knaap uit Maassluis. Afgesproken is namelijk "n zetel in het bestuur te reserveren voor een DS'70-er uit Maassluis, zolang deze gemeente nog geen eigen afdeling heeft. Het Plan is wel zo snel mogelijk een afdeling in Maassluis op te rich ten. Eén en ander kwam aan de orde °P de gisteravond gehouden leden vergadering in gebouw Muzanda. Aanwezig waren slechts de vijf be stuursleden en twee DS'70-ers uit Rotterdam. De Vlaardingse afde ling heeft ruim twintig leden, ter wijl DC'70 b(j de jongste gemeen teraadsverkiezingen bijna 850 stemmen kreeg. Na de bestuursverkiezingen heeft men zich bezig gehouden met het bespreken van ontwerp-statuten en ontwerp-huishoudelijke reglemen ten. Alle stukken werden zonder grote wijzigingen in principe goed gekeurd. Akkoord ging men met het voor stel een commissie raadsbij- stand in het leven te roepen. De taak van deze commissie is met het raadslid Van den Berg allerlei za ken door te praten. In de commis sie hebben zitting de heren Poot en Van der Snoek. Mogelijk wordt zij op verzoek van het raadslid uitge breid met een financieel deskundi ge. Tijdens de rondvraag tenslotte werd door de Rotterdamse secreta ris van DS'70, de heer J. A. Wever, gewezen op het belang van samen werking tussen de plaatselijke af delingen, en dan met name in het Rijnmondgebied. Volgens de heer Wever zal er op het zaterdag 31 oktober in Gorkum te houden pro vinciaal congres een voorstel wor den gedaan tot het instellen van een provinciaal DS'70-bestuur. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer T, Terpstra, van de vereniging „Ef- fatha" te Voorburg, sprak voor de dames van de afdeling Vlaardin- gen-Zuid van de N.C.V.B. over het onderwerp: „De wereld van het dove kind". Hij vertelde onder andere, dat de contacten tussen het instituut en de ouders van dove kinderen al vroeg worden gelegd, zodat de moe ders weten wat zij met hun kinde ren moeten doen om de overgang naar Effatha gemakkelijk te maken. In het tweede gedeelte van de bijeenkomst, gehouden in de Mara- nathakerk, zagen 'de dames via dia's waar de kinderen in Effatha zijn gehuisvest en hoe daar de les sen worden gegeven. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De totale opbrengst van de actie "Schip- Ahoy" in Vlaardingen is 47.466.63 gulden. Het geraden bedrag dat deze opbrengst het dichtst bena dert is 47.441,79 gulden. Met deze uitkomst werd mevrouw A. van Ooijen-De Jong uit VClaardingen de gelukkige winnares van de gra tis "Schip-Ahoy"-prijsvraag en tevens de trotse bezitster van het draagbare televisietoestel, dat voor deze prijsvraag beschikbaar was gesteld door de firma Boogaard. Van de ruim tweeduizend mensen die mee hebben gedaan aan de prijsvraag, heeft niemand het juis te bedrag geraden. Mevrouw Van Ooijen was er, met een verschil van nog geen 25 guiden, het dichtst bij en werd dus winnares. Het blijkt overigens helemaal niet zo moeilijk te zijn om een dergelijk bedrag te raden. Mevrouw Van Ooijen: „Ik heb de leeftijden van mijn gezin achter elkaar gezet. Mijn man is 47. ikzelf ben 44, 17 is mijn dochter en 9 mijn hondje." De familie Van Ooijen werd don derdagavond speciaal van huis ge haald om het televisietoestel zelf In ontvangst te komen nemen, in (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zeker honderd kinderen, die gistermorgen de pop penkastvoorstelling in Boerderij Landvreugd wilden bijwonen, moesten worden weggestuurd we gens plaatsgebrek. Voor hen werd 's middags een extra voorstelling gehouden. Ruim 140 kinderen konden 's morgens de tovenaar, koning, hof nar en kabouter in de poppenkast, wel aanschouwen. Anderhalf uur lang genoten zij uitbundig. De voorstellingen, georganiseerd door Algemeen Jeugdwerk Groen oord. en bestemd voor de jeugd van Groenoord en Kethel, waren be doeld om de kinderen enige ont spanning -te bieden in de herfst vakantie. het gebouw van het Rode Kruis aan de Emmastraat. Even tevoren had daar notaris G. H. Hindriks het winnende prijsvraagformulier uitgezocht. Bij deze "trekking" en prijsuit reiking was het voltallig bestuur van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis aanwezig en verder alle kolonneleden, die daadwerke lijk hebben meegeholpen om deze actie voor een tweede Rode-Kruis- hospitaalschip (de Henry Dunant II) tot een succes te maken. Ook de plaatselijke actieleider, de heer V. C. J. A. van den Eijnde, en zijn vrouw waren bij de prijsuitreiking aanwezig. SCHIEDAM Niets lijkt de bouw van het tweede Schiedamse warenhuis nog -in de weg te staan. Woensdag heeft een meerderheid van de kandidaten (Schiedamse winkeliers) zich garant gesteld voor de tweede fase van de plan nen. In die tweede fase moet geld op tafel komen voor onder meer het klaarmaken van de tekeningen, een garantie voor de huur en de optie. Niettemin blijft het mogelijk, aldus de heer J. H. B. Vredebregt, voorzitter van de SHB (Schiedamse Handels Bedrijfsraad) dat enkele kandidaten zich zullen terugtrek ken. Het is dan mogelijk, dat alles weer op losse schroeven komt te staan, maar verwacht wordt dit niet. „Ik ben blij." zegt de heer Vre debregt telefonisch, „dat we nu de mensen hebben, want dat geeft hoop dat de derde fase, de defini tieve bouw van het waernhuis, niet denkbeeldig is." Het nieuwe Schiedamse waren huis. dat zal verrijzen in de vroe gere panden van de distilleerderij van de Grauwe Hengst aan de Hoogstraat, zal in het gunstigste geval eind 1971 klaar zijn. ADVERTENTIE SLIJTERIJ WIJNHANDEL Bezorging door de geh-le s(ad NELLS en JOHNNY MEYER met de L.P. Weet je nog wel o.a. Ramona - Een boeketje rode rozen (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het volleybal team van het Schiedamse SPSV heeft het gisteren in de wedstrijd tegen koploper Alcazar niet kun nen bolwerken. De Schiedammers verloren de wedstrijd met X3. Aanvankelijk zag het er voor SPSV rooskleurig uit. De eerste set werd gewonnen met 1513- De drie volgende echter leverden steeds een overwinning op voor Alcazar. De setstanden waren 8—15, 11—15 en 915. Van "en onzer verslaggevers) Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM In de aula van de Scholengemeenschap „Nieuweiant" in Schiedam zijn gisteren en van daag de wedstrijden gehouden om liet kampioenschap dammen voor Schiedamse scholieren. Vanmiddag wordt bekend wie zich de beste dammende scholier van Schiedam kan noemen. Er is gestreden in elf groepen van tien personen. Gistermorgen negen uur werd de eerste damsteen verschoven. Degenen, die vandaag uitge schakeld waren, speelden enige simultaan-damweds tri jden. Aan liet damtournooi, dat voor de derde keer georganiseerd werd. konden scholieren tot vijftien jaar meedoen. (Van een onzer verslaggevers' VLAARDINGEN De gemeen teraad van Vlaardingen zal op 4. november haar maandelijkse raads vergadering houden. Eventueel wordt deze openbare vergadering 'op 5 november voortgezet. De raadsvergadering begint om half acht. SCHIEDAM Voor invaliden en gehandicapten in Schiedam wordt een speciale koopavond georganiseerd door het Rode Kruis. Deze koopavond wordt op maandag 16 november van ze ven uur tot half negen gehouden bij Vroom en Dreesmann in Vlaardingen. Het aantal invalidenwagens dat ter beschikking staat van de organisatoren, is maar beperkt, zodat alle geïntersseerden zo veel mogelijk hun eigen invali- denwagen dienen mee te bren gén. Zij kunnen zich schriftelijk opgeven bij het Nederlandse Rode Kruis, Warande 95 in Schiedam. ondersteboven van is. „Binnen tien minuten." verhaalt Frits, nog na genietend van alle indrukken, „rolt daar een complete bromfiets van de band. Hop. kant en klaar. Daar ki.ik je wel vreemd van op." En zoals daar gewerkt wordt nou dat zie je hier in Holland niet. Jonge jongens vlechten daar een wiel binnen vijftig seconden, en dat terwijl ik er tijdens mijn exa men een uur over mocht doen. Overigens worden die jongens na drie jaar wel naar een andere afde ling overgeplaatst, anders worden ze goed gek." Denkt hij niet dat de bromfiets- handel een uitstervend vak is? Frits: „Nou ja. dat kan best zijn. Er moeten hier in Vlaardingen steeds meer zaken sluiten. Maar dat betekent dat wij er alleen maar klandizie bij krijgen. Boven dien zullen zestien- en zeventienja rigen altijd een bromfiets blijven kopen."

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1