Op de vrouw af in de Yisbank I psiitiÉ- Landscapes staan elkaar in de weg LEZERS-SERVICE Bus 54 rijdt andere route Fij 1 :T12 2 Auto klem tussen paal en tram Jubilarissen bij Wilton enoord mrnm mm eoi Hans Hollenbach in het Stedelijk Museum Vlaardingen haakt in op landelijke actie: Dordise discoclub gast bij Red House bevolking Inlichtingen Een deel van het pand Nieuwstraat 12 te Schiedam is het domein van de sociëteit Quousque Tandem?' Soosleden zijn de afgelopen zomer druk bezig geweest de door hen gebruikte ruimten te verbouwen en een (nog) gezelliger aanzicht te geven. Gisteren werd in de sociëteit de opening van het nieuwe seizoen in het verbouwde onder komen gevierd. Van deze feestelijke gelegenheid werd gebruik gemaakt bezoekers te infor meren over de gang van zaken bij Qj. en ze tevens de beleidsnota van de Stichting Gebouw De Teerstoof, die het pand Nieuwstaaat 12 exploiteert, te overhandigen. VLAARDINGEN De Vlaar- dingse afdeling van de werk groep Op de vrouw af haakt in op de landelijke actie die Dolle Mina en Man, Vrouw, Maatschappij begin novem ber gaan voeren. -j T Hans Hollenbach tussen zijn 'Landscapes'. Agenda Bioscopen Huisartsen Apotheken Zwembaden Tentoonstellingen Verzamelaar Discussie Soosleven Spreekuren Bezoekuren Alarmnummers Burgerlijke stand Soms van u? De Teerstoof open voor de j oi] .geren {Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Mensen die, het zij individueel of in groepsverband-, „iets" willen gaan doen op bijvoor beeld cultureel-,politiek, maat schappelijk of sportief- terrein, maar ruimteproblemen f hebben, zouden eens contact kunnen opne men met de Stichting Gebouw De Teerstoof in Schiedam. Deae stich ting- exploiteert namelijk het pand i Nieuwstraat 12. Ze doet dat ten behoeve van het jeugd- en jonge renwerk. Het pand -is voor een groot ge deelte opgeknapt en verbouwd. Er is ruimte genoeg voor allerlei acti viteiten, maar die zijn er - nog te weinig. Van allerlei zalen, kamers en kamertjes is momenteel een viertal ruimten in gebruik bij de sociëteit „Quousque Tandem?" Deze soos is voor jongeren vanaf een jaar of twintig en draait op woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond en op feestdagen. De sociëteit is helemaal zelfstandig Verder is er een zaal in gebruik bij de Hervormde Gemeente en de Hervormde Jeugdraad. Deze ruimte kan echter voor allerlei andere activiteiten worden gebruikt. leeg staan er dan een .zolder (ideaal voor een. vestz'aktheater- tje.i. een kamer (geschikt voor ad- minsitratieve ruimte waar wie dan ook zou kunnen stencilen of tik ken), een ruimte waar een donkere kamer voor een fotoclub gemaakt zou kunnen worden en een garde robe waar nu niemand iets aan heeft en £ot 'koffiebar'omgebouwd zou kunnen worden. Er kan dus zo niet alles, dan toch heel veel in het gebouw ge beuren. Tot deze conclusie komt de stichting in een gisteren uitgegeven beleidsnota. Maar aangezien .de stichting zelf tot taak heeft het gebouw te beheren, wordt er ge wacht op activelingen en groepen die het gebouw functioneel gaan maken. Het zal dus mede aan buiten staanders gaan liggen of het ge bouw gaat worden wat het worden moet: een ontmoetingscentrum voor de jeugd. Bij de stichting gaat men er wel van uit dat, wil De Teerstoof een „continubedrijf' worden, een beroepskracht nodig is om dat van de grond te krijgen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met ingang van maandag om negen uur 's morgens zullen de autobussen van lijn 54 wegens werkzaamheden tot nader aankondiging in- de richting Nieuw - land via een gewijzigde route rij den. Gereden wordt via de bestaande route tot de Burg. Knappertlaan bij de Aleidastraat- en vervolgens vla Burg. Knappertlaan. Jan van Avermesstraat, Aleidastraat en verder weer via de normale Toute. De halte Aleidastraat bij de Burg. Knappertlaan in de richting Nieuwïand komt tijdelijk te ver vallen. (Van een onzer verslaggeefsters) Opzet van deze actie Is de discus sie over "de ondergeschiktheid van de vrouw in de moderne mannen maatschappij" verder op gang te brengen. Ze is georganiseerd in sa menwerking met het damesweek blad Margriet, de NOS-radio en de VARA-televisie. Op maandagavond 9 november worden 75 actiecentra, over 't he le land verspreid, geopend. Het centrale actiepunt in Vlaardingen is op 9 en 10 november de Visbank. Daarin komen .een informatiecen trum en een kindercrèche. De NVSH zal er met een boekenstand aanwezig zijn. Maandagavond is het centrum open van 10 tot 11 uur. Iedereen die wil komen praten over onder werpen die velband houden met "de vrijmaking van de vrouw", is welkom. De Vlaardingse werkgroep heeft een aantal kernpunten uitgekozen waarvan kinderopvangmogelijkhe- den en aangepaste werkgelegenheid ioor de vrouw volgens haar wel de belangrijkste zijn. Naast vertegen woordigers en -sters van "Op de vrouw af" en de NVSH zal er ook door het Gewestelijke Arbeids bureau informatie worden gegeven. Om zoveel mogelijk mensen bij dit gebeuren te betrekken zal de wrkgroep op straat en huishoud scholen en in bddrijven stencils uitdelen. Verder heeft de Vlaardingse werkgroep ook een discussiebijeen komst over „abortus" op het pro- grammma staan. Deze wordt op woensdag 4 november "s avonds om acht in Triangel gehouden. Drs. R. Veenlioven, een bestuurslid van Stimezo en wetenschappelijk me dewerker aan de Nederlandse Eco nomische Hogeschool in Rotterdam zal er een inleiding houden. Ook deze avond is voor iedereen toegan kelijk. .[ij Wf'/ms. VLAARDINGEN Bij de Vlaar dingse politie is het idee geopperd een park in te richten om kinde ren wegwijs te maken in het ver keer. Men denkt hierbij aan de jeugd uit de vierde en vijfd klas van de lagere school. (Van een.onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij Wüton-Fijen- oord N.V. in Schiedam zijn vrijdag een zeventiental jubilarissen' ge huldigd. In de kantine van het hoofdkantoor werden zij toege sproken door de heer ir. O. J. v. d. Jorm. die namens de directie de gebruikelijke gesloten enveloppen en Insignes uitreikte. De jubilarissen zijn: 15 jaar in dienst.' mevrouw A. v. LuykKoo- rengevel- (Schiedam); 25 jaar, n:?j. k J. v. d. Wilt (Schiedam I, de heren P, van der Burgh, J. H.. Creemers, G. C. de Reuver. A. van Ry. L. Rijsdijk en H. J, Schiffers 'alien uit Schiedam). H. Bemoster, j- Domburg, a. v. Drie!, F. J. Ruygen, j. Oostlander en L. F. van der Zanden (allen uit Rotter- f"1' en tenslotte de lieer P. J. «'artewaalsloot uit Vlaardingen. Veertig jaar in dienst zijn de uwen P. Bode en J. G. den Ouden, «tóen uit Rotterdam. 'Van een onzer verslaggevers) De Schisdamse discotheekclub Red House brengt morgenavond in ®dl Tivoii het Dordtse discoteam ne Bright Selection. Naast het kswone discotheekwerk brengt de berdtse ploeg ook een vloeistofdia- Prcjectie-show mee met 130 knip- Krlichten. Zoals altijd is de toe- ?snsprijs 1,50 gulden. De avond tegint om half acht. (ADVERTS, NTIES (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met de vertoning van de kleurentelevisiefiim die Gerard Zoeterman voor het pro gramma Scala maakte, werd gis teravond in het Stedelijk Museum Hans Hollenbachs „Landscape" geopend. Deze film werkt verduidelijkend voor wat betreft de ontwikkeling die Hollenbach als kunstenaar de laatste jaren doormaakte. Vooral de tendens naar een meer monu mentale vorm van kunst werd goed geïllustreerd, door de toeschouwer te herinneren aan Hollenbach" tijd als decorschllder waarmee hij vooral in België succes oogstte. Ais een inleiding op de tentoon stelling van environments leek de film echter minder geslaagd. De relatieve soberheid die uit de film sprak, werd door de projecten in de expositiezaal, misschien door hun opstelling, niet helemaal in over eenstemming gebracht. De chao tische, soms wat rommelige indruk zou een gevolg kunnen zijn van het gebrek aan voldoende ruimte waar in deze projecten geëxposeerd moes ten worden. De environment .lijkt bedoeld als een wereld op zich waar men zich als toeschouwer in zou kunnen herkennen. De concentratie die zich hiervoor nodig is. kan maar moeilijk worden overgebracht in een zaal waar het ene project het andere staat te verdringen. Waar schijnlijk lijdt Hollenbachs werk er zodanig onder dat het in ied-r geval in het korte tijdsbestek van een overigens gezellige opening niet genoeg tot zijn recht komt. Hans Paalman, sprak de inleiding die. aan de film voorafging. Hij wees op de gelijktijdige opening van de vijf Londen Printmakers: Anthony Benjamin, Martin David son. David Freed, Chris Orr en Leon Piesowocki. Beide tentoon stellingen duren tot 30 november. De expositie van de vijf Londen Printers werd in samenwerking met de Gallery van Gorner and Mil lard in Londen georganiseerd. Op de kruising Scliiedamsedijk Schilderstraat in Rotterdam zijn gisteravond rond negen uur bij een botsing tussen een personenauto en een tram van lijn 6 twee personen zwaar gewond. De bestuurster van de wagen, de 48-jarige mevrouw J. Aartsvan Dijk en haar 15-jarige dochter moesten met verwondingen aan gezicht en borst m het Dijk- zigtziekenhuis worden opgenomen. Bij de botsing werd de wagen on geveer tien meier door de tram meegesleept en vervolgens tegen een lantaarnpaal gedrukt. Beide in zittenden van de personenauto raakten beklemd tussen de wrak stukken. De Rotterdamse brand weer moest het wrak opensnijden om de slachtoffers eruit te kunnen halen. Het tramverkeer moest ge durende drie kwartier over een an dere route worden omgeleid. 't, ZATERDAG SCHIEDAM: De Rank, 15.00—16.30 uur, receptie Schiedams Christelijk Mannenkoor. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 20.00 uur, toneel avond P.V. Sunlight. Kolpabad, 19.30 uur. polo-avonden. Kampeerceutrum „De Hoogkamer", 15.0022.00 uur. bazaar. Triangel, 18.30 uur. filmvoorstel ling Fico '12-16 jaar.i Triangel, 20.45 uur, filmvoorstel ling Fico. MAASSLUIS: Immanueikerk. 20.00 uur, concert Maassluise Harmonie. MAANDAG SCHIEDAM: Amstelbron. 20.00 uur, contacta vond oud-illegaliteit Schiedam. SCHIEDAM: Passage, tel. 269563. tot en met oensdag 4 november Borsalino (18 jr.). Dagelijks 14.00 en 20.15 uur, zaterdag 14.00, 19.00 en 21.30, zondag 16.15. 19.00 en 21.30 uur. Zondag 14.00 uur. Kin dermatinee: Uit Hollywoods lach fabriek (a.1.1. VLAARDINGENL u x o r tel. 343237. SCHIEDAM In noodgevallen bellen, tel. 206611. VLAARDINGEN Van zater dagmorgen 10 uur toe maandag morgen 8 uur in noodgevallen bel len 206611. MAASSLUIS Van zaterdag morgen elf uur tot maandagmor gen acht uur, dr. Van Loon, Veer- stroat 15, tel. 2108, SCHIEDAM Van vrijdagavond zes uur tot maandagmorgen acht uur: apotheek Jansen, Van Swin- delsingel 42, tel. 26.49.17. VLAARDINGEN —Van vrijdag avond zes uur tot maandagmorgen acht uur: Hoy lede apotheek, De Loper 18. tel. 340458. MAASSLUIS Van zaterdagmor gen acht uur tot zaterdagmorgen acht uur apotheek Rijnmond, Mo- zartlaan l, tel. 22.09. VLAARDINGEN: Kolpabad, Broekweg 21. SCHIEDAM Sportfondsenbad, Burgeiïieester Knappertlaan 247, tel. 26.96.00. Eén van Nederlands meest be kende schilders, Kees van Bohe- men he°ft van vrijdag twee oktober tot en met zondag een november een expositie in het Maassluise gemeentemuseum. De openingstijden van het mu seum zijn: dinsdag tot en met zon dag van twee tot vijf uur; dinsdag avond van zeven tot negen uur. 0 De 26-jarige Schiedamse kunste naar Sjef Henderickx (winnaar van de drempelprijs grafiek 1970) heeft tot 25 november een tentoonstel ling in kunstzaal „Zuid" aan het Zuidplein In Rotterdam. Hij expo seert etsen, monotypes en goua ches. De tentoonstelling is dage lijks te bekijken van 10 tot 5 uur en op zondag van 12 tot 5 uur. 0 In het Schiedams Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat tot en met 30 november de volgende tentoon stellingen: „Landscape" van de Rotterdammer Hans Hollenbach „Five London Printmakers" met werk van de vijf Engelse grafici Anthony Benjamin, Martin David son, David Freed, Chris Orr en Leon Piesowocki; „Artoteek 1870", een uitleen-collectie van heden daagse grafische kunst. 0 Do Vlaardingse afdeling van de Nederlandse Vereniging „De Ver zamelaar" houdt maandagavond om 7 uur in zaal „Excelsior" aan de Oostliavenkade weer een ruil beurs. 9 In septemfc.-T is de S, hiedamse bevolking met precies vier zielen toegenomen. Het, geboortenover- schot was 55, het vertrekoverschot 51. In het kader van het twaalf en een halfjarig bestaan van de Paro chie O.L. Vr. Visitatie in Schiedam wordt morgenochtend in de kerk een discussiedienst gehouden. Deze begint om 11 uur. Onderwerp is „Geloof als uitgangspunt van ons denken en doen". 8 Vanavond om half 8 In Arcade After Tea. En dat vp uitnodiging van Green's Society. De toegangs prijs is vier gulden. Dienstencentrum Maassluis: da gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidLstereerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag middag van half 4 tot half 5 spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. 0 De consumenteninformatriee van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlien- ting afd. Vlaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in "Het Hoek punt". Broekweg 82, tel. 349264. VLAAKUlNUEN: Gemeentelijk Inlichtingenbureau xantour Stads gehoorzaal -nere maandag van 19- 20 30 uur iVUkspreekuur Gemeen telijke Sociale Dienst Goiidsesm- gel 81a: 10.30-13.30 uur: Informa tiebureau voor dienstplicht en al ternatieven, Emmastraat. 19-20 uur. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126 Zaai: 1330-14; 19-19.30 uur; Sias; 1330-15; 19-20.30 uur; kraamataenng: 13 30-14.30; 19- 19.30 uur Dr. Noletstichting: tel 260080 3e klas dagelijks bezoek van 13.30 14.00 uur en 19 0019.30 uur: 2e klas 13.30—14.30 en 19.00—20.00 uur; le klas 10.30— 11 30 uur, 13.3014.30 uur en 19.0020.00 uur. Kinderbezoek iedere middag van 13.30—14.00 uur. behalve op maan dag en donderdag; dan alleen des avonds van 18.00- 1830 uur VLA ARDINGEN—Holyziekenhuis, tel. 345666, dinsdag-, donderdag- en zaterdagmiddag van 2 tot 3 uur. Zondagmiddag van half 3 tot half 4. Alle avonden van 7 uur tot kwart voor 8. RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank), tel. 262626 SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend In spoedgevallen), tel. 264666: hoofdbureau. Lange Nieuw straat 55. tel. 269333 Brandmel ding: 269123: GG en GD. Tuiniaan S0: 269290; Gem Woningdienni (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem brand weer) 268578 VLAARDINGENAlarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen) 344444: politiebureau Westhavenkade: 342355: hoofdbu reau. Delftseveer 6 .342355: Brand melding: 344444: GG en GD, Ke- thelweg 17. tel. 345555 (b.g.g, 34 2 541). MAASSLUIS: Alarmnummer poli tie: 3333; politiebureau, Westland- seweg. tel. 3444; Alarmnummer brandweer: 3333. MAASLAND: Alarmnummer po litie: 2375 (b.g.g. 2134)alarm nummer ongevallen: 2039 (b.g.g. 2035)alarmnummer brandweer: 2326. VLAARDINGEN GEHUWD: Sipon Arsomedjo, 24 jr. en Eila Eli sabeth Nurse, 24 jr., GEBOREN: Erwin. z.v. G. H. Pijl en P. A. van Zevenbergen; Johanna Sofia Bri gitte, d.v. J. B. Klijn en A. Hoog werf; Ziya, z.v. Z. Ilimsever en K. Cavus; Marcel, z.v. W. J. den Boer en E. M. v.d. Boogert; OVERLEDEN Phiüppus Sonneveld, 58 jr, echtg. v. A. C. Vaistar; Pietertje Maat, 73 jr. wed. v. P. Zoutendijk; Jannetje de Winter. 48 jr., echtgenote van A. v. d. Berg; Dina Wijnhorst. 53 jr, echtg. v. C. Fool; Johannes Blok, 87 jr, wednr. v. N. v. d. Schaft, Philippus Schram, 58 jr, echtgn. v. P. v. Vuu- ren. GEBOREN TE SCHIEDAM Adrianus J E z.v. A W van Berk en E J M I H van der Weij: Mar cel P z.v. R P van der Wal en H van Vliet; Patricia P d.v. K W J de Blok en G. Karsdorp; Claudia d.v. A M Verheezen en J Pieke: Vincent z.v. A J Suttorp en A M H Klein; Selma d.v. G van der Kroef en H. Groenwegen. OVERLEDEN H G Boekhout, 67 jr. J van Taten- hoven, 82 jr. A Verwaal, 62 jr. C N M Lansbergen. 7 jr: C J Harte, 87 jr: E Wessel, 68 jr. VLAARDINGEN Gevonden aan het hoofdbureau: Meisjesbrii, diverse zonnebrillen, kinderschoen, 3 si., diverse paraplu's, Smit, Ko- ninginnelnun 75, Herenportm.; H. Fontijne. Verkadestngel 18, Damesp- centrale cassa, Dames.' r. Breukelcn, Waalstr; ilameshorl.; K. v. Anierorig' u. Maasstraat 25, lieren- horl.; Brabbel, v. Slingelandstraat 13A, armband: Verheij, Cronjé- straat 48, halsketting; Lievaart, Sweelinckstraat 117, dameshaud- schoen; Bot. Karei de Grootelaan 141, Herenhandschoenen; Van Toor, Markt 37A, damestrui; Heijndijk, Arn. Hoogvlietstraat 32, babysokjes; Poot, Parallelweg 112A, regenbroek: Korsettenhuis, Hoogstraat 94, herenparaplu; Blenk, Schiedamseweg 226, Kinder schoen; Politiebureau. Delftse- veerweg 6. 6 sl.; Hofman. Rich Holstraat 93. 2 sl.; Koopman. G. v Amstelstraat 170, meisjestasja, Van Emden. Rozenlaan 91. loop' plank; Sewald van Duin. Netten- boetsterstraat 1, wandelwagen Loonius, Gijsbrecht van Aemstel straat 21, poes; Tarts, Valerius straat 118, papegaai; Groeneveli! v. Beethovensingel 69B, nikkeie zakmesje: Dumortier, v. Hoger- dorplaan 164A. cassette bandreccv der.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1