Aandacht voor noden van postduivenhouders s I I I 1 E 1 I 1 I I a i i i Terrein bejaardenflat bouwrijp Ook: smog drugs Frans Niet te veel buitenlanders aantrekken Uitslag verkiezing school- parlement Twee Turken illegaal in Vlaardingen I I I I I I öëJII i. HUIS John Mayall- avond in soos De Vonk Koopavonden voor Sint en Kerstmis Ineke Knopper bespeelt orgel NOS-televisie in Stedelijk NVV: Sociaal verwerpelijk Visonderzoek in vijvers van Beatrixpark Geen voorrang: auto's botsen 'Prins Hendrik' oefent met luchtbuksen COL- PULLOVER I 3 Bevreemdend Contact „De Verzamelaar" in gebouw Arcade Plantsoenendienst con tra Veronica Enquête GEMEENTE SCHIEDAM DONDERDAG 19 NOVEMBER 1970 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vier plaat selijke verenigingen van post duivenhouders gaan op 28 en 29 november weer eens de aandacht vestigen op hun. liefhebberij. Dit door het hou den van een hokkenshow op stedelij k niveau, waarvoor elke vereniging vijf hokken zal inbrengen met ieder een oude doffer en een oude dui- vin en een doffer en een dui- vin uit het broedjaar 1970. ADVERTENTIES (Prettig om te zien, fijn B om te dragen, een O.a. in wol - Shetland - acryl - astralon in alle moderne tinten Spec, aanbieding: COL- PULLOVERS van 19.90 NU 13.90 in 12 mod. kleuren. Herenmodes HOOGSTRAAT 93 1 R'DAMSEDIJK 427 SCHIEDAM Mevrouw G. L, Reinders-de Wreede: Maasland niet slecht." „Het culturele leven is in MAASLAND „De naam „Cultuurkring Masalant" is inderdaad soms misleidend. Wij doen af en toe ook wat aan andere zaken zoals luchtverontreiniging. Binnen kort komt dr. Jacobi, direc teur van de dierentuin Artis, om over de dierenmaatsehap- pij te spreken. Ook denken we aan een voorlichtingsavond over het gebruik van verdo vende middelen." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op het terrein aan de Vlaardingerdijk, be grensd door de Nieuwe Damlaan, de Burg. Stulemeijerlaan en de R.-K. Begraafplaats is het voorbereidende werk begon nen voor de bouw van een derde bejaardenflat van de Hu manistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden Schiedam. Het aanwezige groen en struikgewas heeft al plaats gemaakt voor een zandlaag, waarin medio december de eerste paal zal worden geslagen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het NVV vindt een omvangrijke toe name van het aantal buiten landse werknemers in het Rijnmond-gebied sociaal ver werpelijk. Gezien recente prognoses kan men in dit ge bied op een jaarlijkse groei van 3000 gastarbeiders reke nen, Gegeven de geweldige menselijke problemen, die zich onvermijdelijk voordoen en (althans ten dele) onoplos baar zullen zijn, acht het dis trict een dergelijke ontwikke ling niet aanvaardbaar. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De leerlin gen van de Willem de Zwijger MAVO aan de Van der Leeuw laan en de Sint-Liduinastraat hebben de verkiezingen van 't schoolparlement achter de rug. (ADVERTENTIE) MOBYLETTE BROMFIETSEN en ONDERDELEN (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De Maas- sluisse Schietvereniging 'Prins Hendrik" heeft speciaal ge oefend in het schieten met luchtbuksen. Dit om in de wedstrijd tegen de Schuters van Schiedam, maandag in Maassluis, uit te komen. (ADVERTENTIE) (PARTIËLE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN BIJDORP). PAGINA m niveau De hierbij samenwerkende ver' enigingen zijn De Postduif Union; De Vrijheid en De Vrinden. De laatste treedt als gastheer op door zijn inkorf- en clublokaal voor ex positie beschikbaar te stellen. Aan deze unieke show zullen uiteraard de beste vlieg- en kwek duiven deelnemen die hoksgewijs gaan kampen in een kampioens- klassement. Als keurmeester is an- gezocht de heer L. Jongbloed uit Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De YMCA-socië- teit De Vonk geeft zaterdag 21 no vember een John Mayail-avond in het CVJ-gebouw „Jeugdhaven" aan de Lange Haven 129 in Schiedam. De presentatie van deze avond is in handen van Hans van Luipen en Nees Pelikaan, twee bekende dee jay's van bluessociëteit "De Para plu" uit Maasland. Alle John Mayal-lp's zijn aan wezig, alsmede bandopnamen van John Mayali-avonden in gebouw "Arcade" in Schiedam en in de Rotterdamse 'Doelen", De mini mumleeftijd voor deze avond is zestien jaar. Bij het eerste bezoek aan de so ciëteit ontvangt men een introduc tie-kaart. die een gulden kost. Met deze kaart kan men de sociëteit nog tweemaal bezoeken, overigens tegen één gulden per avond. Zondagavond 15 november wordt weer een disco-avond gegeven, met als speciale attractie „Slapsticks". Aanvang acht uur en ook hier weer als toegangsprijs één gulden. Dinteloord, die in. eigen land maar tevens in België doorgaat voor een specialist op liet gebied van de postduivensport. Het initiatief tot de show is ge nomen met als eigenlijk doel de plaatselijke duivenhouders meer tot elkaar te brengen, teneinde tot verdere samenwerking te geraken. Dezee samen werking is meer dan ooit dringend noodzakelijk, wil de duivenspjort blijven voortbestaan. Nog steeds vallen duivenhokken ten offer aan de stadssanering, zonder mogelijkheden tot vestiging elders. Bij het projecteren van nieuwbouw wordt nog steeds geen rekening ge houden met de belangen van de duivensport. Bevreemdend is, dat op het Ne derlandse Paviljoen van de recente Wereldtentoonstelling in Osaka wel een model-duivenhok was ge plaatst waar de Hollandse duiven in- en uitvlogen. Ook Japan is een echt duivenland met rassen die uit ons land afkomstig zijn. 'Waarom deze reclame, terwijl in eigen land de bestaansmogelijk heid in gevaar wordt gebracht,' zo vragen de liefhebbers zich af. Een gemeenschappelijk beroep op de bij de stadsontwikkeling betrokken wethouders, de duivensport bij het projecteren van woonwijken niet te vergeten, zal ongetwijfeld gehoor vinden. Enkele jaren terug is. er contact geweest tussen het toenmalige col lege van B. en W. en een commis sie samengesteld uit leden van de p laatselijke postduivenverenigin gen. Een contact dat wel begrip heeft gebracht, maar nimmer voor een afdoende oplossing van de toen reeds nijpende huisvestingsproble men van de postduiven heeft ge- zorgd. Het samengaan in deze hokken show kan mogelijk de aanleiding zijn voor het opnieuw samenstellen van een plaatselijke commissie, die de belangen van de duivensport nogmaals bij het college van B. en W. kan bepleiten. CVan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Nederlandse Vereniging T>e Verzamelaar' afde ling .Schiedam organiseert van avond in gebouw Arcade, Lange Haven 71 een ruilbeurs. Aanvang zeven uur. Tijdens deze beurs is het bestuur bereid om alle inlichtingen te verschaffen over doel en aard van zijn vereni ging. Men hooDt vele belangstel lenden te kunnen verwelkomen, want de beurs is ook voor hen 'die er nog nooit geweest zijn zeker de moeite waard'. (van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de Sint- en Kerstdrukte zijn door de Schie damse Handels- en Bedrijfsraad in overleg met de winkeliers de volgende koopavonden - tot 9 uur 's avonds - vastgesteld. Voor de Sint Nicolaas-verkoop: vrijdag 27 november, maandag 30 november, dinsdag 1 december, woensdag 2 december, donderdag 3 december en vrijdag 4 decem ber. Voor de Kerstverkoóp: vrijdag 18 december, maandag 21 decem ber, dinsdag 22 december en woensdag 23 december. Op de zaterdagen - 28 novem ber en 19 december - zal er geen koopavond zijn. terwijl de winke liers wordt verzocht op zaterdag 5 december zoveel mogelijk om 5 uur te sluiten. In de Sint Nicolaas- en in de Kerstweek zullen middag- en och tendsluitingen vervallen. Dat zal ook het geval zijn in de laatste week van december voor oud- en nieuwjaar. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum zal zoals iedere derde zaterdag van de maand, van drie tot vier een ogel- recital gegeven worden door Ineke Knoppert. Het concert georganiseerd door de Vereniging Vrienden van het Museum is voor museumbezoekers gratis toegankelijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op het terrein van Exce!sior'20 zal zaterdagmid dag 12 december een voetbalwed strijd gespeeld worden tussen een ploeg van de Schiedamse Plant soenendienst en een elftal van Ra dio Veronica. De opbrengst van deze wedstrijd is bestemd voor de kankerbestrij ding. De toegang is gratis. Op het veld zal worden gecollecteerd. De wedstrijd duurt tweemaal vijfen dertig minuten. Hoe het team van Radio Veronica zal zijn samenge steld is tot dusver nog niet bekend. De match begint om half een. Cultuurkring niet alleen voor .kunst' (Van een onzer verslaggevers) Aan het woord is mevrouw G. L Reinders-de Wreede, secretaresse van de Cultuurkring Masalant' in Maasland. 'Het culturele leven is hier overigens helemaal niet ao slecht als gedacht wordt. Men is hier uitermate actief. Het vereni gingsleven floreert. Wel zijn de meesten gebonden aan een bepaald budget bij het uitvoeren van him plannen. Dit is wel een belemmering om bijvoor beeld (bekende mensen naar Maas land te halen. Vanavond hebben dan Otto Sterman, die in het Tref punt een voordracht zal houden ander de titel De neger spreekt' Maar dit is dan ook een uitschieter.' Over de geschiedenis van de ver eniging vertelt mevrouw Reinders- de Wreede; „De Cultuurkring Ma salant is in 1953 opgericht. Het was toen een besloten club. Men nodig de één keer per maand een spreker uit en hield af en toe 'n discussie. Nadat het aanweizge groen was verwijderd, zijn de zandauto's be gonnen met het storten van zand voor de ophoging. Verwacht wordt dat medio december de eerste paal geslagen kan worden voor het woongebouw. Gezien de urgentie van dit object is van alle kanten medewerking verleend om dit werk snel te doen uitvoeren. Nadat de gemeenteraad op 23 september de goedkeuring had gegeven aan de plannen en de financiering, hebben ook Gedepu teerde Staten snel goedkeuring ver leend, terwijl G.S. ook bereid wa ren een voorschot te verstrekken op het aangevraagde krydiet. De dienst voor Gemeentewerken heeft daarop liet bouwrijpmuken van het terrein in lier. eigen werk schema voorrang gegeven, zodat binnen drie maanden na de goed keuring door de raad de eigenlijke bouw zal kunnen beginnen. Het woongebouw van de flat bevat zoals bekend 104 tweekamer woningen voor zelfstandige bewo ning door bejaarden. In de onmid dellijke omgeving zal ook een ge zinsvervangend tehuis voor geeste lijke gehandicapten worden ge bouwd. De raad is reeds akkoord gegaan met de uitgifte van de grond en met de garantie op de geldlening. Tevens ligt het in de bedoeling een dienstcentrum voor bejaarden ie stichten, doch hiervoor moeten de plannen nog aan de gemeenteraad ter goedkeuring worden voorgelegd. Door de mensen die in Maasland kwamen wonen te informeren over het bestaan van de vereniging, Is deze langzamerhand gegroeid. Nu hebben we 190 leden. Voor het overgrote deel hiervan geldt echter dat men als gezin lid is. dus is het eigenlijke ledental groter. Tijdens een van de laatste be stuursvergaderingen hebben we af gesproken dat we één keer per jaar een experiment zullen uithalen. Zo hadden we een paar weken geleden de Spelgroep Westland die een enorm succes had. Ook bij de oud- Maas landers. Wij vinden namelijk dat we met onze tijd mee moeten gaan. Tijdens elke voorstelling houden we nu een kleine enquete om de bezoekers te vragen hoe zij de avond vonden. Tevens wagen wij hun suggesties ie doen voor andere bijeenkomsten. Zo blijkt er bij de mensen interesse te bestaan voor onder andere caba ret, gezamenlijk musiceren en ex perimentele films. Deze ideeën zul len tijdens de komende bestuurs vergaderingen besproken worden. Naast de gebruikelijke avonden met toneel en voordrachtskunste naars en voorlichtingsavonden heeft de cultuurkring ook andere plannen. Men hoopt binnenkort te kunnen starten met een cursus Frans waarvoor uiteraard een gedi plomeerde kracht is aangetrokken. Het is duidelijk; de cultuurkring houdt zich niet meer alleen met kunst bezig. Hij gaat met zijn tijd mee. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De NOS-televisie zal op woensdagavond 2 december aanwezig zijn bij de opening van een tentoonstelling, die onder de naam "50 x 50 Prentenshow in Veelvoud" in het Schiedamse Ste delijk Museum gehouden zal wor den. De expositie duurt tot 10 ja nuari 1971. Voorts zullen van 28 november tot 18 december sculptures en gra fiek getoond worden van de Itali aanse Anna Vancheri, in het kunstcentrum 't Venster in Rotter dam wordt eveneens werk van haar tentoongesteld. Men leest dit in een reactie van het district op de Schets Ruimte lijke Structuur van het openbaar lichaam Rijnmond. Men stelt dat, indien bij het ar beidsaanbod rekening wordt gehou den met grote aantallen buiten landse werknemers, dit ook bij de De opkomst bleek heel wat groter te zijn dan die van hun ouders tij dens de jongste gemeenteraads- en provinciale verkiezingen, nam'-'.-jk 93,1 percent tegen 64 percent. De gemeente had de leerlingen een echte stembus en twee stem hokjes ter beschikking gesteld, wat alles net echt deed lijken. Van de 510 leerlingen brachten 475 hun stem uit. De ouders voor dit parlement zijn al gekozen; welke ieraren er In komen wordt later nog bekend ge maakt. De acht kandidaten die uitver koren werden, zijn: Otto van Vliet (4C) 82 stemmen; Marjan Meijer (4C) 72 stemmen; Rob Melief (IB) 28 stemmen; Ed ward Walraven (3A> 26 stemmen; Carly Walgra (3E) 24 stemmen; John Segaar «2A> 24 stemmen; Rob Doesburg (2B) 20 stemmen; Moni que Kool (4D) 19 stemmen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De hengelsport- vereniging „Schiedam en Omstre ken" heeft evenals vorig Jaar een onderzoek laten instellen naar de visstand in de vijvers van het Prin ses Beatrixpark. Functionarissen van de Visserij Inspectie hebben de vis. gevangen door broodvisser Berkhouwer, na 't trekken van schubmonsters gewo gen en gemeten. Hoewel slechts vier van de zeven hectare kon wor den afgevist. kwam minstens 9000 pond vis, waaronder 6660 pond karper tijdelijk op de wal. De brasem en bliek die gevangen werd. is niet meer teruggezet maar doorverkocht aan een zustervereni ging in Wageningen. Voorlopige conclusie na de vangst: de vis is flink gegroeid en kerngezond. Snoek en voorn komen te weinig voor. Er werd nogal wat kleine snoekbaars gevangen, zodat ver moed wordt dat dit eigen kweek is. Ter aanvulling zijn door het be stuur reeds enkele partijen snoek en voorn besteld. In acht jaar tijd besteedde de hengelsportvereniging ruim 30.000 gulden aan het onderhoud van het viswater, waarvan 26.000 gulden voor de aankoop van vis. Een wat je noemt kostbaar bezit, waaraan de 2500 leden van ..Schiedam en Omstreken" nog veel plezier kun nen beleven. woningbouw gedaan moet worden. Men wijst er hierbij op dat een steeds groter percentage van de gastarbeiders hun gezin naar ons land mee brengt. Het NV V-district meent dat Rijnmond tot taak heeft snel en efficiënt een diepgaand onderzoek in te stellen naar de omvang der behoefte aan buitenlandse werk nemers en naar de bestaande en te scheppen mogelijkheden voor een verantwoorde opvang en begelei ding van hen en hun gezinnen Het mag dan niet zo zijn dat hun aan tal de kwaliteit der sociale moge lijkheden bepaalt. Rottcrdamsedijk 146 Telefoon 26.85.22 Schiedam Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaar- dingse politie heeft twee Turkse gastarbeiders aangehouden die il legaal in Viaardingen verbleven. Zij namen, toen de politie -in de buurt was, de vlucht uit een wo ning in de Jac. van Heemskerk straat (Van een onzer verslaggevrs VLAARDINGEN Op het kruispunt Maassluisedijk Bur gemeester Bruissingel ontstond gis termiddag een aanrijding omdat de 35-jarige automobilist D. H. geen voorrang gaf aan een personenau to, die bestuurd werd door de 29- jarige A. K. uit Rotterdam. Beide auto's werden ernstig beschadigd. K. iiep een wondje boven zijn oog op. Bij het korpsschieten (max. 50 punten) werd C. Nijns met 45 p, eerste. Hij werd op de voet ge volgd door P. Mulder die tot 44 punten kwam. L. Valktcnburg schoot 43 punten. Huis m 't Veld 42 en P. l'Ami en J. Dekker ieder 41 punten. P. IJdema kwam op 39 punten, en P. W. A. Smit 37. ter wijl H. Hansen, F. Swierts en J. Damcn eik 34 punten schoten. H, Kraak kwam op 32 punten en Renssen was laatste met 29 pnt. De schutters H. Kraak. L. Val kenburg en J. Damen bleven op de vrije baan slechts één punt onder het maximum van dertig, en op 28 punten kwamen J. Dek ker, H. Hansen, P. W. A. Smit en P. IJdema. C. Nijns behaalde 27 punt, P. l'Ami 26. P. Mulder 24, F. Swierts en Renssen 23 en laagste was Huis in Veld met 22 pun ten. Bij het luchtbuksschieten imax. 50 punten) werd hoogste J. Spoor met 44 punten. J, Jacobs kwam op 39, Renssen en P. l'Ami op 36. mevrouw Kraak en J. v. d. Vegt op 34 en J. van Straaten op 32 punten. Laagste werd hier B. v. d. Vegt met -1 punten. De burgemeester van Schiedam brengt ter openbare kennis dat iter, ontwerp „Partiële herziening van het bestemmingsplan Bijdorp" met ingang van 23 november 1970 gedurende een maand ter gemeentesecretarie (afdeling Openbare Werken. Nieuwstraat 26) voor een ieder ter inzage wordt gelegd. Ieder, die tegen het ontwerp bezwaren heeft, kan deze gedurende de hier voor genoemde termijn schriftelijk bij de gemeenteraad indienen. Schiedam, 20 november 1970. De burgemeester voornoem'3 H. ROELFSEMA.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 3