Onder auto actie comité aan de fractievoorzitters Shepherds in de Magnaliakerk mmËm Geen plannen voor 1000 Woudhoekhuizen LEZERS-SERVICE 1 15.1 ax 11.22 gf! I Met bromfiets tegen auto eui rofi Bestemmings plan Bijdorp Onderzoek Tijd Agenda Zwembaden Bioscopen SOOS Burgerlijke Stand Tentoonstellingen Inlichtingen Bezoekuren Huisartsen (Van een onzer verslaggevers) Een groep Schiedamse jongeren heeft de leegstaande panden van de HA V-bank aan de Tuinlaan gekraakt.' Het betreft hier drie herenhuizen, die lange tijd als bedrijfsruimte heb ben gediend, maar wegens verhuizingen en interne herstruc turering leeg waren komen te staan en daarom worden ver kocht aan de PTT die op de plaats van de huizen een nieuw gebouw wil zetten ten behoeve van de telefoondienst. (ADVERTENTIE) De gekraakte panden in de Schiedamse Tuinlaan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De bewoners van een aantal straten in het oostelijk stadsdeel van Schie dam hebben de laatste tijd last gehad van opgebroken en afgesloten straten. Dit in ver band met herstelwerkzaam heden aan de ondergrondse leidingen voor water, gas, elektriciteit en telefoon, die door de slechte bodemgesteld heid nodig hersteld, verlegd en soms vernieuwd moeten worden. Een euvel dat zich door de slechte bodem wel regelmatig zal blijven voor doen. Opbrekingen waren schering en inslag in de omgeving van de Voltastraat. Sinterklaas Spreekuren Apothekers Alarmnummers ZATERDAG 21 NOVEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 'Krakers' in herenhuizen HA V-bank aan Tuinlaan De HAV-bank, die de huizen nu nog beheert, wil op de „kraak" geen commentaar leveren. Wel deelt men ons mee dat de sloopvergunning voor de huizen reeds is verkregen en dat de afbraak op korte termijn kan worden verwacht. Dat is tegen de verwachtingen van de krakers in, die de panden hebben bezet in de overtuiging dat de werkzaam heden aan de gebouwen in ieder geval zuilen worden uitgesteld tot de volgende lente. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM -- De 42-jarige Schiedamse ijzerwerker G. v. d. S. is ter hoogte van de Tritonflat aan de Havendijk "Itnet zijn auto onder een geparkeerde vrachtauto gere den. Hij kwam van de Havendijk en ging in de richting Lekstraat. De auto is totallos. De bestuurder liep een hersen schudding en wonden aan het ge zicht op. Hij is opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op het Dr. Wi- bautplein is mejuffrouw J. v. R. uit Vlaardingen met haar bromfiets tegen de achterzijde van een ge parkeerde auto gereden. Waarschijnlijk heeft zij de vrachtauto niet gezien. Zij heeft een hersenschudding en een wond aan de kin opgelopen. De GG en GD heeft haar naar het ziekenhuis vervoerd. „Het bouwen in ieder geval wèl." zei men van de zijde van de HAV- bank, „maar voor wat het slopen betreft, hoeft men natuurlijk geen rekening te houden met de weers omstandigheden. Dat kan 's win ters ook." Intussen heeft de politie, door öe HAV-bank gewaarschuwd, een on derzoek in de gekraakte panden in gesteld. Volgens de politie stelt de kraak weinig voor. „Eerlijk gezegd is het bezetten van die panden de aandacht niet eens waard" zei men. „Het gaat hier om een groep jon gens die dan eens hier en dan eens daar uithangen en die tot geen enkele actieve groep behoren." Vandaar ook dat de politie voor lopig geen maatregelen tegen de krakers overweegt. „Welnee," zegt de met de zaak belaste hoofdin specteur. „die jongens gaan vanzeif wel weer weg 'als er gesloopt gaat worden. We laten ze daarom maar rustig zitten. Tenzij de HAV-bank een klacht by ons inident." Die kans echter acht hij zeer ge ring. „En wat dan nog," besluit hij. „als wy het die jongens onmogeiyk maken om die panden nog langer bezet te houden kunnen ze altyd een klacht by ons indient." 4nn (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het pas-opgerichte actlè-comité tegen milieubederf is maandag j.l. in het wykcentrum „Nieuwland" in Schiedam byeen- geweest. Men heeft besloten een verklaring te sturen aan alle fractie-voorzit ters van de gemeenteraad in Schie dam; dit in verband met de ko mende gemeenteraadsverkiezing op maandag 23 november, waarin 2 ontwerp-besluiten van B. en W. over de kwestie Hoogovens ter spra ke zullen komen. Verkorte inhoud van de brief: Het actie-comité stelt er prys op te verklaren, dat zy het ontwerp besluit, waarin B. en W. de Hoog ovens afwUzen onderschrijven, ge zien de gevaarlijke omstandigheden waarin de bevolking van het Ryn- mond-gebied zich bevindt. Het ac tie-comité is tevens tegen eike ves tiging van andere vervuilende be drijven. De brief gaat verder: Dit het rap port (van de convenantscommissie Hoogovens red. HVV) biykt dui- deiyk dat het vestigen van een hoogovenbeciryf ernstige schade zou veroorzaken aan de Voomse duinen. De commissie Bodem. Water en Lucht deelt in haar rapport mede. dat aan de vestiging ongetwyfeld risico's voor de mens zUn verbon den, daar de kans op vorming van zwavelzuur in de lucht toeneemt. Mede op grond van deze gege vens is het actie-comité van me ning, dat vestiging van de Hoog ovens volstrekt onaanvaardbaar is en verzoekt daarom alle raadsle den maandag 23 november a.s. het besluit, waarin het college van B. en W. de vestiging van de Hoog ovens afwüst, te aanvaarden. Sch edam-Oost zit m moei In de Ampèrestraat en op het Edisonplein zijn de werkzaamheden nu gebeurd, terwijl men in de Wattstraat, de Edisonstraat, de Voltastraat en de Stephensonstraat nog volop aan het werk is. De Franklinstraat moet nog aan de beurt komen. Alle bewoners worden door de dienst gemeentewerken van tevoren op de hoogte gesteld van de' ko mende werkzaamheden in hun straat. Het publiek krijgt wel eens de indruk, aldus gemeentewerken, dat er maar wat geprutst wordt en de samenhang lijkt voor de mensen te ontbreken. Dat mondt wel eens uit in klach ten. Toch wordt dit werk zorgvul dig gecoördineerd om al het werk zo snel mogelijk af te ronden en zo min mogelijk overlast te veroorza ken. Het- kan toch nog wel eens tegenzitten en daarom wil de dienst gemeentewerken graag een toelichting geven op de werkzaam heden ia de Wattstraat, een straat die wel erg getroffen is. De oude kabels lagen in het midden van de straat. Vroeger was dat gebruikelijk, maar door het oui..* v.X A .U ...f.jjb*» Ji.-.-A Sv •r:v-v/h,.Vs-;A toenemende verkeer in de stad heeft men besloten om de kabels aan de kant van< de straat te leg gen. Deze wijziging in manier van werken brengt echter met zich mee, dat men nu in plaats van één sleuf in het midden er twee moet graven: één om de oude kabels te verwyderen en één nieuwe sleuf voor de nieuw te leggen kabels en liedingen. Het kost ook veel tijd om de watermonsters in Rotterdam te iaten testen. Voordat de leidingen namelijk worden aangesloten op het net worden zij gezuiverd met chloor. Daarna wordt er een proefmonster genomen "en de test kost ongeveer drie weken. In die tussentijd warden de sleu ven weer gedicht. Door de warme zomer van dit jaar gebeurde het dat de watermonsters afge keurd werden. Dat hield in dat men opnieuw moest gaan graven en vervolgens een nieuw onderzoek moest instellen. De periode van drie weken werd verdubbeld. Ais de leiding dan Is goedgekeurd moeten de dienstleidingen naar de wonin gen worden overgebracht en dat vereist natuurlijk opnieuw graaf werkzaamheden. Op die manier ontstond er in de Watfstraat een lelijke lappendeken van stukken oud wegdek, doorsneden door ande re bestrate gedeelten. Daarbij deed zich nog een gebrek aan straten makers voor, dat ook voor het no dige oponthoud zorgde. Een vervelende bijkomstigheid, I die vooral in deze buurt voor veel erger zorgde, was dat er veel be- jaarden in dat deel van Schiedam woonachtig zijn. Juist deze mensen j hebben erg veel last van een opge broken straat en overhoop gehaal- j de trottoirs. Dit bezwaar heeft men geprobeerd te ondervangen door het aanleggen van provisorische j voetpaden met behulp van vlon ders. Natuurlijk hebben de Watt- sfcraatbewoners er een gehele nieuwe straat aan overgehouden, j zonder rimpels, zonder bobbeis. De j Wattstr&at is maar een voorbeeld, een illustratie van de gang van I zaken. Gezien de slechte bodem, waarop Schiedam ligt is het een verhaal, dat in elk stratenplan op- genomen kan worden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanaf 23 novem- ber zal de gedeelteiyke herziening I van het bestemmingsplan Büdorp aan de gemeentesecretarie aan de Nieuwstraat 26 voor een ieder ter inzage liggen. Bezwaren tegen het ontwerp kan i men gedurende 'n maand eschrifte- I lijk bij de gemeenteraad indienen. Een eivolle zaal in de Magnalia Deï Kerk heeft gisteravond.genoten van het optreden van het Schie dams Mannenkoor. Het concert werd door een groot aantal zangers gegeven. Hoogtepun' van de avond vormde het optreden van de groep The Shepherds. Het populaire trio trad ongeveer 20 mi nuten op en bracht de bekend ge worden succesnumers ten gehore. Ook het optreden van het Haags Matrozen koor werd een groot suc ces. De organiserende vereniging Orpheus trad op voor eigen publiek en wist ook deze maal de scherpe toets der kritiek van het thuispu bliek te doorstaan. Orpheus bracht enkele liederen van Willem Rettich ten gehore. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM B. en W. van Schiedam zijn niet van plan om in Woudhoek-zuid 1000 eengezinswo ningen te bouwen. Dit antwoordt het college op een schriftelijke vraag van de heer M. Eykenaar ip.c.g.x Het raadslid stelde de vraag naar aanleiding van perspu- blikaties, waarin door wethouder, de heer B. E. Collé werd gesugge reerd dat dat aantal woningen wel gebouwd zou worden. Wel wordt er naar gestreefd, al dus het antwoord van B. en W„ om voor Woudhoek-zuid een plan te ontwikkelen, waarin de bouw van eengezinswoningen een belangrijke plaats innemen. Berekeningen hebben nameiyk uit gewezen, dat er in het gebied Woudhoek-zuid niet voldoende ruimte is voor 1000 eengezinswonin gen. Het college verklaart voorts, dat de heer Collé in de betreffende pu- blikaties een persoonlijke visie ten beste heeft gegeven over de toe komst van Woudhoek-zuid. De in druk echter, dat de 1000 woningen er zouden komen, is een onjuiste j weergave van de woorden van de wethouder. Op de vraag van dhr. Eykenaar of het college het wei juist vindt dat deze plannen in de pers zyn ver schenen, zonder dat daarover eerst redeiyk overleg is gevoerd in de raadscommissie, zeggen B. en W. die publikatles te betreuren. De heer Collé heeft echter, aldus het antwoord, een persoonlyke me ning aan de pers doorgegeven, die hij graag in de praktyk verwezen - Hikt zou zien en daarmee kan het collega instemmen. ZATERDAG SCHIEDAM: Stede lijk Museum, 15.0016.00 uur, orgelconcert Ineke Knoppert. Het Hoofd, 13.30 uur, intocht Sinterklaas. Kwart voor 3 ont vangst stadhuis. Arcade, 20.00 uur. Martin Green, AVRO-pop- show. Irene. 20.00 uur, feestavond smalfilmclub de Driehoek. Ste delijk Museum, 11.00 uur, 13.00 en 15.00 uur, filmvoorstellingen. VLAARDINGEN: Station West, 14.00 uur. start demonstratieve optocht. Windmill-protest. Wijk- zaal Holy, 10.30 en 1430 uur. filmvoorstelling Pico. Triangel, 14.30, 18.30 en 20.45 uur, film voorstelling Pico. Obadja, 20.00 uur. kring Jong Oud leden C. J. V. Liefde en Vrede. ZON DAG SCHIEDAM: Arcade, 20.00 uur, instuif. Irene, 20.00 uur. dansschool Westhuis. Stedelijk Museum. 13.00 en 15.00 uur, film voorstellingen. VLAARDINGEN: Triangel. 20.00 uur. jaarvergade ring C. J. V. Liefde en Vrede. MAANDAG SCHIEDAM: Stad huis, 20.00 uur, raadsvergadering. Arcade, 19.30, vergadering St. Eloy, Arcade ,20.00 uur, bridge Schiedam '59. Irene. 14.00 uur. Engelse les Ned. Ver. voor Huis vrouwen. Irene, 20.00 uur, verga dering DWS. VLAARDINGEN: Stadsgehoprzaai, 20.00 uur, Nieuwe Komedie. „Moeder mag ik naar kantoor." Kolpabad, SCHIEDAM: Passage, telefoon 269563, dagelyks 14.00 en 20.15, zaterdag 14.00 en 20.15, zondag 16.15 en 20.15 West Side Story (14 j.). Zondag 14.00 uur, kindermati nee Mini mini hip hip met Cliff Richard en The Shadows (a.lj, VLAARDINGEN: Luxor, tel. 34 32 37, za. en zo. 20-00 uur Heil Boats (14 j.). Zo. 14.30 uur De man met het zwarte masker (aj.). Zo. 17.00 Slavinnen der Liefde (14 J. De Dordtse pop-formatie Inca Bullet Joe komt vanavond, samen met de Avro Top Pop Show in de Schiedamse Bluesville club '69 van Martin Green. Inca Bullet Joe brengt een ongeveer één uur du rend show-optreden. Wat er ook voor boze dingen worden gezegd over Windmill in Vlaardingen, Sinterklaas zal het bedrijf niet overslaan. Hij komt op uitnodiging van de directie. En dan met name natuurlyk voor de kin dertjes (van 5 tot 10 jaar) van de werknemers. Woensdag 2 december is heb feest voor hen, in de Stads gehoorzaal. GEBOREN TE SCHIEDAM: Den nis z-v. J. W. van den Berg en D. M. R. Kreuger; Belinda E d.v. J. H. J. Christen en E. I. A. van den Berg; Peter z.v. B. G. P. van Gils en G. Haesakkers; Tamara S d.v. E. Johannes en C. D.-M. Hofmann; Jacqueline E d.v. C. Rousse en M. C. Hoek: Bianca d.v. C. Rousse en M. C. Hoek; Regina H d.v. R. Schipper en R. M. de Ruiter; Caro line d.v. P. Engelage en H. Storm MAASSLUIS. GEBOREN: Mar co, zn v P. Scherpenisse en J. H. Burgers, Crabethstraat 11; Michaël Cornelis Adrianus, zn v C. M. van den Akker en R. C. M. Lambert Uiveriaan 32; Brenda Thea, dr v IX I. Greijdanus en J. T. Harkema, Korhoenstraat 17; Sandra, dr v L. Wuijster en J. Groeneveld, Paul Krugerstraat 35: Petronella Wil- helmina Johanna Cornelia, dr v A. van den Boogaart en E. de Graaf, Nieuwstraat 14: Gerard, zn v g! van de Water en J. J. Verhagen' Burgemeester Schwartzlaan 31; Gerardus Johannus, zn v G. J. van Oosten en M. H. M. Peet, Burge meester Domisseplein 313: Saskia, dr v P. c. van den Berg en H. van' der Meulen, Lijnstraat 34. Ondertrouwd: J. Droppert en L. R. J. van Sprang, Esserstraat 2: P. Bronsveld en J. van der Meij, Me- rellaan 112; L. M. Claassen en S. P. Heintjes, van Beethovenlaan 255, A. Th. J. Holtkamp en A. a. Boxhoorn, Tulpstraat 19; A L Bergwerff en J. van der Gaag, Jan Luykenstraat 36: J. van der Kooij en B. van der Sar. Zuidbuurt la- Overleden: Arij van Leeuwen, wedr v Willemina de Hooij, oud 91 ja ren, Richard Holiaan 105; Adriana Martina de Bloois. gehuwd met Maarten Pols, oud 80 jaren Zuid- buurt 49. VLAARDINGEN: Broekweg 21. SCHIEDAM Sportfonds en bad, Burgemeester Knappertlaan 247, tel. 26.96.00. De 26-jarige Schiedamse kunste naar Sjef Henderickx (winnaar van de Drempelprijs grafiek 1970) treeft tot 25 november een tentoonstel ling in kunstzaal „Zuid" aan het Zuidplein in Rotterdam. Hij expo seert etsen, monotypes en goua ches. De tentoonstelling is dage lyks te bekyken van 10 tot 5 uur en op zondag van 12 tot 5 uur. In het Schiedams Stedeiyk Mu seum aan de Hoogstraat tot en met 30 november de volgende tentoon stellingen: „Landscape" van de Rotterdammer Hans Hollenbacb; „Five London Printmakers" met werk van de vijf Engelse grafici Anthony Benjamin, Martin David son, David Freed, Chris Orr en Leon Piesowocki; In het Maassluise gemeente museum wordt tot en met 30 no vember een tentoonstelling ge houden die is gewijd aan dr. Abraham Kuyper. Te zien zijn o.a. spotprenten, artikelen en boeken van en over dr. Kuyper. In de Schiedamse galerie Zwart wit aan de Dam nummer 2 wordt een tentoonstelling gehouden door de geboeders Zaalberg uit Lei derdorp (keramiek) en Joost Min- ningh uit Schiedam (schilderijen en etsen). De galerie is dagelijks geopend van 9 tot 18 uur. De ten toonstelling duurt tot en met 28 november. Dienstencentrum Maassluis: da gelyks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wykverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag middag van half 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeenteiyke Sociale Dienst. De consumenteninformatrice van de Nationale Federatie voor Huishoudelyke en Gezinsvoorlich ting afd. Vlaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in „Het Hoek punt", Broekweg 82, tel 349264. SCHIEDAM: Maatschappeiyk werkster, iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur in de Dr. v. d. Kuyschool. Bachplein 581. SCHIEDAM: Gem. Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel. 26877: Centrale Jeugdbibliotheek, Dam 8, tel. 266566. Filialen: Lorentzlaan 8, Dr. Wi- bautplein 129, Parkweg 220, Lelie straat 10. De Biestraat 4, Jeugd- filiaal: Archimedesstraat. VLAARDINGEN: Gem. Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6, tel. 34.31.90. Filialen: Dirk de Der delaan 43. Van Hogendorplaan 100b. VLAARDINGEN: Gemeenteiyk Inlichtingenbureau, kantoor Stads gehoorzaal iedere maandag van 19- 20.30 uur. wykspreekuur Gemeen- telyke Sociale Dienst Goudsesin- gei 81a: 10.30-13.30 uur: Informa tiebureau voor dienstplicht en al ternatieven, Emmastraat, 19-20 uur. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126. Zaal: 13.30-14; 19-19.30 uur: klas: 13.30-15; 19-20.30 uur; kraamaf deling: 13.30-14.30 19-19.30 uur. Dr. Noletstichting: tel. 260080. 3e klas dagelyks bezoek van 13.30— 14.00 uur x 19.001920 uur; 2e klas 13.30—14.30 en 19,00—20.00 uur; le klas 10.30—11.30 uur, 13.3014.30 uur en 19.0020.00 uur. Kinderbezoek Iedere middag van 13.3014.00 uur, behalve op maan dag en donderdag: dan alleen des avonds van 18.00—18.30 uur. VLAARDINGENHolyziekenhuis, tel. 345666, dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 18.30 uur. Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20 00 uur. SCHIEDAM: Van vrijdagavond zes uur tot maandagmorgen acht uur apotheek Evers. Lange Haven 81, tel. 26 82 O. VLAARDINGEN: Van vrijdagavond zes uur tot maandagmorgen acht uur apotheek Van der Corput, Schiedamseweg 83 tel. 34 32 24. MAASSLUIS: Van zaterdagmorgen acht uur tot zater dagmorgen acht uur apotheek De Jong, Markt 11, tel. 22 34. SCHIEDAM: In noodgevallen bellen de telefonische boodschap pen dienst 206611. VLAARDINGEN Van zater dagmorgen tien uur tot maandag morgen acht uur in noodgevallen bellen de telefonische boodschap pendienst tel. 20 6611. MAASSLUIS Van zaterdag morgen elf uur tot maandagmor gen acht uur dr. v.d. Poel, Albert Cuypplein 11, tel. 29 00. RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank) tel. 262626. SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen), tel. 264666: hoofdbureau, Lange Nieuw straat 55, tel. 269333. Brandmel ding: 269123; GG en GD. Tuinlaan 80: 269290: Gem. Woningdlenst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem. brand weer) 268578. OVERLEDEN: E. Westerveld, 73 jr.: C. Hamerslag, 81 jr. wed'. J. Durrer; E. G. Brinkman, 59 jr.: T. H. van der Boon, 85 jr.; F. vaii Deursen, 72 jr.; C. J. Wanjon. 61 jr., echtg. v. J. M. Osephius; W. J. van der Starre, 83 jr. wed. J. W E J. Dambrink; C. Hagen. 82 jr echtg. J. F. Bakker. VLAARDINGENAlarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen) 344444; politiebureau Westhavenkade: 342355: hoofdbu reau Delftseveer 6, 342355: Brand melding: 344444; GG en GD, Ke- thelweg 17. tel. 345555 (b.g.g. 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer poli tie: 3333: politiebureau, Westland- seweg, telef. 3444: Alarmnummer brandweer: 3333

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1