Commissie besluit in besloten vergadering: Schiedams architect wint prijs LEZERS-SEKV1 DE Jubilarissen Bezoekers van zieken vragen leden Pony geeft trap tegen politieauto eurofax 'J5.11.22 Schiedammer voor officier Kerstzang in Magnaliakerk In de toekomst andere lichten voor Schiedam Onderzoek ver- keersbrigadiers duurt nog voort Fietser breekt been bij val Haal Nieuwland uit isolement Doel mm Vrouw steekt plotseling over ZATERDAG 5 DECEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De commissie Cultureel Jeugd Paspoort zal door middel van een hearing het paspoort opnieuw leven trachten in te bfrizen. Dat is het resultaat van een onlangs gehouden besloten CJP-commissievergadering, waarin de moeilijkheden rond het paspoort langdurig ter sprake zijn geweest. Op vele manieren heeft men in het verleden getracht propa ganda te maken voor het CJP, ook door middel van affiches. Alle hoop is nu gevestigd op de- hearing. v* c vVT:r (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij de wijk- vereniging Nieuwland heerst ontevredenheid over de hou- van het Schiedamse college van B. en W. Men vindt dat het college maar weinig aan dacht besteedt aan de diverse noodzakelijke voorzieningen in de wijk. Hierbij wordt hoofdzakelijk gedacht aan meer speelruimte voor de kinde.en en een gebouw waarin het Nieuwlandse ver enigingsleven tot bloei kan komen. (ADVERTENTIE) Agenda Schiedam Agenda Viaardingen Bioscopen Sport voor sport Ruilen Apothekers Huisartsen Zwembaden Spreekuren inlichtingen Alarmnummers Burgerlijke stand Bezoekuren Tentoonstellingen Bibliotheken Soms van u? Nieuwe poging om het CJP op poten te zetten Zoals bekend is de interesse van de Schiedamse jeugd voor het pas poort de laatste jaren gestadig af genomen, omdat het Schiedamse culturele leven in vergelijking met Rotterdam op een. uiterst laag pitje staat. Bij de hearing zullen zowel de paspoorthouders als de commis sie-leden aanwezig zijn. Om de hearing zo vruchtbaar mogelijk te iaten verlopen, zal een discussiestuk worden opgesteld, waarin op heldere, aanspreekbare wijze een samenvatting zal worden gegeven over de huidige impasse. De tekst zal aan alle Cultureel Jeugd Paspoorthouders worden toe gestuurd. Het ligt bovendien in de bedoeling om scholen, bedrijfsscholen en en kele vormingscentra in directe, aan de hearing voorafgaande bespre- (Van er.r. onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gisteren, is de 31-jarige Schiedammer A. van E. voor de officier van Justitie in Rot terdam geleid. Hij wordt er van ver dacht enkele weken geleden elek triciteitsdraad op de scheepswerf De Hoop te hebben gestolen. De waarde van het draad bedraagt 2000 gulden. Uit een kleedlokaal van een gymnastieklokaal aan het Peter van Anrooyplein zijn gisteren kle dingstukken van enkele scholieren gestolen. Het gaat om een rood jack, een blauwwitte poncho en een geruite rok. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdag 12 de cember zal 'er in de Magnalia Deï Kerk aan de Albardastraat in Schiedam gezongen worden door leden van de Schiedamse afdeling van de Maatschappij tot Bevorde ring der Toonkunst. Het gaat hier om een avond toonkunst-kerstzang, die om 20.00 uur zal beginnen. Het tooakunstkoor en het toon kunstkinderkoor zullen onder lei ding van Aad van der Hoeven en kele liederen ten gehore brengen. Het grote koor zingt onder meer een aantal delen uit het Weih- nachtsoratorium van Johannes Se- bastiaan Bach, terwijl het kinder koor alleen en in samenwerking met het grote koor met diverse kerstliederen zal optreden. Instrumentalisten zijn Addle Blom (orgel) en de heer J. Blom (bas). Tijdens de voorstelling staat ook een samenzang op het pro gramma. De toegangsprijs bedraagt twee gulden. Kaarten zijn verkrijg baar aan het SG/VW-kantoor aan de Plantage en 's avonds aan de kerk, (Van een pnzer verslaggevers) SCHIEDAM De traditionele straatverlichting in Schiedam, de TL-buis en hier en daar nog de gloeilamp, zal in een periode van tien jaar vervangen worden door de allermodernste lichtbronnen. Er zal overgeschakeld worden op kwik- en natriumverlu-, us, dat ais voor deel heeft, dat het behalve goedko per is ook veel meer licht geeft. Door een nieuw procédé zijn de oude bezwaren van de kwiklamp, hard blauw licht, en'de natrium- lamp, geel licht, grotendeels weg genomen. Het project kost twee miljoen gulden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Naar aanleiding van de door het raadslid W. J. C. Willemse (k.v.p.) gestelde vragen inzake het vervangen van jeugdige verkeersbrigadiertjes door oudere personen, delen B. en W. mee, dat het onderzoek m deze kwestie nog steeds voortduurt, waardoor een antwoord op deze vraag op korte termijn niet mogelijk is. kingen en later aan de hearing zelf te laten deelnemen. Een pre- -cieze datum voor de hearing is nog niet vastgesteld: de gedachten in de commissie gaan uit naar een dag in januari. Het doel, dat de CJP-eommissie met deze hearing voor ogen staat is het in een of andere vorm vast leggen van het onbehagen, dat bü velen is ontstaan, doordat bij het college culturele zaken wordt be schouwd als een sluitpost van de begroting. Men is van mening, dat het oor spronkelijke doel van de commissie, het activiren van de jeugd door liet aanbieden van verschillende acti viteiten en evenementen, geen suc ces heeft gehad, en dus gewijzigd zal moeten worden. De commissie houdt hef nu op het begeleiden van de activiteiten. Een ander bezwaar is dat de com missie uitsluitend uit ouderen be staat, waardoor de jongeren zich kennelijk niet aangetrokken yoelen tot het mee-organiseren van eve nementen. Hierdoor ondervinden, concludeert de commissie, ook de evenementen zelf weinig belang stelling van de jongeren. In de commissie werd ook nog de veronderstelling geuit, dat de Schiedamse jeugd „erg tevreden" is over allerlei manifestaties in Rot terdam, en daardoor Schiedam links laat liggen. Niettemin blijkt uit de reacties van de jongeren, zo besluit de commissie, dat er door de jeugd zelf gehoopt wordt op een even gunstige situatie in Schiedam. iVan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de kantine van het hoofdkantoor van de Dok- en Werfmaatschapptj Wilton-Pijenoord N.V. zijn eenentwintig jubilarissen gehuldigd. Ze werden toegesproken door. ir. B. Wilton, die ook de ge bruikelijke geschenken onder cou vert en de daarbij behorende ge tuigschriften overhandigde. Mevrouw A. C. Wumans-Jansen fcontroleuse computerafdeling) was tien jaar in dienst bij Wilton, ter wijl de kraandrijver M. van Dalen, de voorman A. Dekker, de beambte van het bureau reparaties J. On- derdelinden en de voorman J. Snjders veertig jaar van hun leven aan het bedrijf wijdden. Dankbetuigingen en tevens een stoffelijk huldeblijk voor vijfen twintig jaar trouwe dienst ontvin gen de onderbaas M. v. d. Berg, constructeur L. J. Boer, chefrepa ratie K. Gomes, voorman A. Keme- ling, bankwerker C, _P. de Groot, elektromonteur L. D. Koevermans, aanbouwer H. Letterie en de koper slager J. J. Melis. Eveneens voor een 25-jarig dienst verband bij Wilton werden onder scheiden de tekenaar-werkvoorbe reider W. Ooms. voorman-ketelman H. v. d. Roer. ijzerwerker nieuw bouw C. Stam, ijzerwerker repara tie H. H. Vastenhout, controleur G. M. Veldhoven, kraandrijver R. Ver haas, bankwerker algemene werk tuigbouw J. de Vlieger en de tech nische beambte A. J. P. Zuidema. M-f*> SCHIEDAM "Ik ben er enorm door verrast, maar het is dar ook ue eerste keer dat ik «r prijs krijg," bekende de 38-jax.ge Schiedamse architect- H.B.O. (Hogere Bouwkunde) J. v.d. Zalm gisteren in zijn huis aan de Rotterdamsedijk. Hij kreeg enkele dagen geleden de eerste prijs voor zijn ontwerp onder motto "Andante" naar aanleiding van een prijsvraag, uitgeschreven door het bouwbe drijf J. Th. van Mierlo N.V. in Delft ter gelegenheid van haar 100-jarig jubileum. De prijsvraag had betrekking op de sanering van het gebied rond de Stadsdoelen te Delft. De eerste prijs omvat een be drag van 4000 gulden. De heer Van der Zalm weet in de verste verte nog niet wat hij met het bedrag gaat doen. Hij lijkt niet geïnteresseerd In geld. Zijn vrouw zegt echter: "Ik denk dat ik het maar op de bank zet, dat lijkt me het beste. Maar het zal wel opgaan in het huishou den." De tweede prijs van 2000 gul den is toegekend aan het ont werp onder motto "99", inge zonden door ir. A. Eronatv te Delft en de derde prijs van 1000,aan het ontwerp on der motto "Basilika" van A.G. L. Tuns, architect te Rotter dam. Van 9 tot en met 19 december is een expositie van de inge zonden ontwerpen ingericht In de aula van de TJH. in Delft, waar op 16 december om 11.00 de officiële uitreiking van de prijzen zal plaatsvinden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Op 4 januari a.s. viert de vereniging .Bezoek Zieken en Invaiiden Schiedam" het feit. dat zij vijf jaar bestaat. In die vijf jaren hebben vele Schiedamse Jon gens en meisjes, maar ook ouderen regelmatig contact met zieke en invalide stadgenoten onderhouden. Het werk hoopt zich echter zo op, dat iedereen die eventueel be langstelling heeft voor dit werk, graag als lid zal worden ingeschre ven. De leeftijd speelt hierbij geen enkele rol, het gaat alleen om de hulp, aldus de vereniging, en de tijd die men beschikbaar heeft. De vereniging is overigens op zoek naar een andere zaal, omdat de huidige ruimte, die gehuurd wordt van de gemeente, te kost baar is. Met het geld dat men op die manier zou kunnen sparen, is het mogelijk vele hulpbehoevenden een fijne dag te bezorgen. Daarvoor zal onder meer speel goed voor Sinterklaas, maar, voor de komende kerstdagen, ook aller lei geschenkpakketten gekocht kun nen worden. Inlichtingen over de verenigingen kan men krijgen bij mejuffrouw M .van der Marei, le- penlaan 25, Schiedam, tel. 26.27.06. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 15-jarige scholier R. A, van Meur- is gister middag op de Nieuwe Damlaan door nog onbekende oorzaak met zijn fiets ten val gekomen. Een achter hem rijdende bromfietser wist hem niet meer te ontwijken en tuimelde over de scD'..r heen. Met een gebroken be- e fietser door de GG en GD ii.i.u tiet Holy- ziekenhuls vervoerd- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op het erf van een boerderij aan de Polderweg in Schiedam hebben de brandweer en de politie de handen vol gehad aan een pony. die in een mestput te recht gekomen vas. Na tweeëneen half uur vruchteloos proberen, kon „het dier ten slotte uit zijn onsma kelijke positie worden bevrijd. Toen de viervoeter eenmaal op de kant stond, gaf het ook nog een flinke trap tegen het spatbord van een poiitie-auto. dat zwaar werd beschadigd. Volgens de wijkverenigmg is een jaar geleden al door B. en W. be loofd, dat deskundigen zich over de Nieuwland-probiemen zouden bui gen, maar daar is, aldus de wijk- vereniging, tot dusver nog maar weinig van vernomen. Voorts heeft de wijkverenigmg in het verleden al enkele plannen aan B. en W. voorgelegd, maar ook daarvan is niets meer gehoord. Door middel van een petitie zal men nu, zoals de wijkvereniging het uitdrukt, de wijk uit zijn iso lement trachten te verlossen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 61-jarige me vrouw W. M. \V, uit Schiedam is. toen ze plotseling de rijbaan bij de Koemarkt overstak, aangereden door de 27-jarige bromfietser B J.T. uit Viaardingen. Met een zware hersenschudding is de vrouw door de GG en GD naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd. De bromfietser is naar het Vlaardingse Holy-zie- kenhuis gebracht, waar hij na be handeling weer mocht vertrek ken. MAANDAG Arcade, 19.30 uur, NKV-adviesbu- reau. Arcade, 20.00 uur, bridge Schiedam '59. ZONDAG Harmoniezaal, 15.00 uur. Stichting Buitenlandse Werknemers. MAANDAG Stadsgehoorzaal, 20.15 uur, De Jantjes (uitverkocht). SCHIEDAM: Passage, tel. 259593, Rififi onder gangsters (18 j.>. Dagelijks 14.00 en 20.15 uur; za. 14.00 en 19.00; zo. 16.15. 19.00 en 21,15 uur. Zondag 14.00 uur Sjors en Sjimmie in het land der reu zen (a.l.i. VLAARDINGEN: Luxor, tel. 343237, De bruut van de rimboe (14 J.t. Dagelijks 20.00 uur. Zon dag 14.30 uur De gevreesde spemder (a.l.). 17 00 uur De Ju doka (14 j.>. Zaterdagavond is er geen voorstelling. Voor 't houden v.d. twaalfde serie om *t kampioenschap v.d. Vlaar dingse hengelaarsvereniging Het Westen worden de deelmners zon dagmorgen om acht uur op de Kor- tedijk bij de molen verwacht. Er wordt gevist in de Monsterwetering. Maandagavond houdt de Vlaar dingse afdeling van 'De Verzame laar' de maandelijkse ruilbeurs. Deze begint om 7 uur In zaal Ex celsior. SCHIEDAM: Van vrijdagavond zes uur tot maandagmorgen acht uur, apotheek 't Gouden Hert, St. Li- duinastraat 58, tel. 268364. VLAARDINGENVan vrijdag avond zes uur tot maandagmorgen acht uur, van Hogendorp apotheek, Van Hogendorplaan 129 a, tel. 344233. MAASSLUIS: Van zaterdagmorgen acht uur tot zaterdagmorgen acht uur, apotheek De Jong, Markt 11, tel. 2234. SCHIEDAM: In noodgevallen bel len de telefonische boodschappen dienst, tel. 206611. VLAARDINGEN: Van zaterdag morgen tien uur tot maandagmor gen acht uur, in noodgevallen bel len de telefonische boodschappen dienst, tel. 206611. MAASSLUIS: Van zaterdagmorgen elf uur tot maandagmorgen acht uur, dr. Smijers, Haven 40, tel. 2109. Filialen: Lorentzlaan 6, Dr. Wl- bautplein 129, Parkweg 220, Lelie straat 10. De Biestraat 4, Jeugd finaal: Archimedesstraat. VLAARDINGEN: Gem Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6, tel. 34.31.90. Filialen: Dirk de Der delaan 43 Van Hogendorplaan 100b. VLAARDINGEN: Gemeentelijk inlichtingenbureau, Veerplein 118, iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesingel 81a: 10 30-13 30 uur. Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven, Emmastraat: 19 00-20 00 uur. MAASSLUIS: Klachtendienst CAR (voor klachten oier o.a. stank en geluidshinder), tel. 6109, b.g.g. 7471, 8703 of 5136 RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank) tel. 262626, SCHIEDAM; Alarmnummer politie «uitsluitend in spoedgevallen), tel. 264666: hoofdbureau. Lange Nieuw- straat 55, tel. 269333. Brandmel ding: 269123. GG en GD, Tuinlaan 80: 269290: Gem Woningdienst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem. brand weer) 268578. VLAARDINGENAlarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen) 344444: politiebureau Westhavenfcade: 342355: hoofdbu reau Delftseveer 6, 342355; Brand melding: 344444: GG en GD, Ke- theiweg 17. tel. 345555 (b.g.g. 342541) MAASSLUISAlarmnummer poli tie: 3333: politiebureau. Westland- seweg, telef. %444; Alarmnummer brandweer: 3333 VLAARDINGEN: Kolpabad. Broekweg 21. SCHIEDAM Sportfondsenbad. Burgemeester Knappertlaan 247, tel. 26.96.00, SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126. Zaal: 13.30-14; 19-19.30 uur: klas: 13.30-15; 19-20.30 uur; kraamaf deling: 13.30-1420 19-19.30 uur. Dr. Noletstichting: tel. 260080. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30 14.00 uur x 19.001920 uur; 2e klas 13.30—14.30 en 19.00—20.00 uur; le klas 10.30—11.30 uur, 13.30—14.30 uur en 19.00—20.00 uur. Kinderbezoek iedere middag van 13.3014.00 uur. behalve op maan dag en donderdag; dan alleen des avonds van 18.00—18.30 uur. VLAARDINGEN: Holyziekenhuis, tel. 345666. dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 1920 uur. Kinderzaak dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 1820 uur. Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. In het Schiedams Stedelijk Mu seum wordt tot 18 december een tentoonstelling van plastieken en tekeningen van Anna Vankeri ge houden, een Italiaanse kunstena res. -In het Schiedamse Stedelijk Museum wordt tot en met 10 ja nuari een tentoonstelling gehouden onder de naam „50 x 50 Prenten- show in veelvoud". Dienstencentrum Maassluis: da gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdaf- mlddag van hall 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. De consumentenlnformatrice van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting afd Viaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en Iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur tn „Het Hoek punt" Broekweg 82 tel 349264. SCHIEDAM: Maatschappelijk werkster, iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur In de Dr. v d. Kuyschool Bachplein 581. SCHIEDAM: Gem. Openbare B.J Lhe.ek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel. 26877: Centrale Jeugdbibliotheek, Dam 8. tel. 266566 SCHIEDAM Geboren: Marian d. v. M. Spork en W. J, Matla; Francisca, d. v. L. Vermeer en H. M. van der Raaf; Vicky, d. v. K. G. Hoppen en M. L. Creemers; Cle mentine R. d. v. G. G. F. West..uis en M. P. Hoedt: Johannes A. E. z. v. H. B. E. van Dijk en L. J. M. van Gils: Angeline d. v. D. Laterveer en H. van 't Riet. Overleden: J. van de Griend, 66 jr.; P. J. Rosman, 15 jr.; W, D. Bruring, 82 jr., wed. J. M. Ever- hard., pert vera SCHIEDAM Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 09.00— 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag. Tas met gereedschap; doos met schoenen; grijze kinderhand schoen. Te bevragen bij de vinders: Bank biljet, Knipscheer, Henriëtte Bosmanplein 138; gouden schakel armband, Kinneging, Gordonstra- at 18b; rond dameshorloge, Jonk- vorst. Vondellaan 19b; rond heren polshorloge, H. v. d. Grijp, V- Heu- ven Godhartstraat 39; bankbiljet, Mevr. Balvers, Burg. van Haaren- laan 1027, tel. 268114; zegel (van zegelring), A. Dekker, Boss oom laan 14b: gouden armband met be deltjes, Lampe Modehuis. Broers- vest 57; plastic tas met inh., Kortlandstr. 36c; bruine aktentas met inhoud, H. Heheman, Parkweg 34; Schooltas met boeken. Heer Kriel, Oosterling 13; sleutels, een kam en een pakje si garetten. J. Lugtenburg, Rivierlaan 8, Rozenburg, tel. 01889-2473; gas- aansteker, D. Vaal, Abbenbroekse- straat 7a, ring met 5 hangslotsleu tels, J. Onink, Dirk van Wasse naarstraat 23b: 1 huissleutel. Mevr. de Jong, Kor Kullenstraat 56; kinderstaaltje, C. v.d. Vlies, Huis Thurlede, Kamer 704; grijze herenhandschoen en bruine da meshandschoen. D. H. Krabben dam, Rubensplein 17b; paar Jon genshandschoenen, Tertoolen, Joh. Straussplein 387; paar motorhand schoenen, Zonneveld, Buys Ballot straat 13a; dameshandschoen. Landsbergen, Hogenbanweg 73; paar dames autohandschoenen, Apotheek "Het Gouden Hert", St. Liduinastraat 58; paar glacé da meshandschoenen, V. leeuwen, (boekhandel) Broersvest; doos inh. een autospel. Westerveld, Hogeban 27; houten dwarsfluit, V. Waas, De Wildestraat 37; doos inh. onbe kend, van auto afgevallen. S. Pat- temer, Rotterdamsedijk 217d; poe derdoos, L. Lelieveld, xJsselmonde- sestraat 21: een flacon inh. Ech- falonwit, Magda Zonneveld. Peren laan 32; Konijn- of kïppenhout, V. Ravens, Vondellaan pijp, dhr. 261905; koelrokende pijp, dhr. Spermon, Diepenbrockstraat 68. VLAARDINGEN Gevonden aan het hoofdbureau: knipportm., handschoen, jongensjasje, muts, paraplu, pantoffeltje, hangertje met 3 sl., 4 sl„ 4 sl., fietstas, hals band, 2 breinaalden. De Ronde, Aalscholverlaan 55 1 bb.: F. Pinrink, F. C. Dondrestraat 1 bb,: v. d. Knaap, postkamer, stadhuis 1 bb.: Koldewijn, Moluk- kenstraat 54 rolletje met geld; Sluimer, Schepenstraat 7 drmes- portm.; Hezeman, v. Wzembeker- straat 14 jongensportm.; v. Doom, Burg. v. Walsumlaan 417 dames- horl.; V. en D., cent "ale kassa arm band; Berkhout, HjtLerlaan 12 ket ting: Voorbach, Pr. Hendrikiaan 79. oorbel; Herlaar, Hogendorplaan 19a, paspoort; v. Spijkeren, Vette- noordstraat 19, dameshandschoen; de Koper, v. d. Waalstraat 36, jon- genswant; Mulder. Musschenbroek- straat 68, herenhandschoen; P. Bol, Rotterdamseweg 68, want; Westerhof, Bomeostraat 36, motor handschoen; v. d. Linden, Paulus Buysstraat 48, bontstola; Poot, Parkweg 132, tafellaken; Troost, Geert Grotelaan 63, lange broek;

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1