Museum in contact met scholieren IS en over kunst Concerten in museum mm Speelplaats pleister op wonde Nieuw bestuur van Schiedamse PvdA. Schiedam K. de Regt uit museum Raadsleden om commissies assen in Arcade Telefoon in Groenoord Vragen over nieuwe voor jeugd Sij brands Dukdalf euro fax Te roekeloos en Burg. van Haarenlaan LEZERS-SERVICE Sportraad erkent de arbiters vereniging 9 Eggs o 15.11.22 lil Bingo in De Vonk Agenda Schiedam Agenda Vlaardingen Agenda Maassluis Bioscopen Film Multatuii Tentoonstellingen Spreekuren Bibliotheken Huisartsen Inlichtingen Bezoekuren Lezing Vergadering 2ATÊRDAG 12 DECEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 0 V%-■ - iftSSSS? MMS Langs dé Parallelweg, op het terrein van de Nederlandse Spoorwegen, is.door de Gemeentelijke Plantsoenendienst 'eert nieuwe speelplaats aangelegd. Hiermee is tegemoet gekomen aan het tekort aan sp eetgelegenheid voor de jeugd uit deze geïsoleerd gelegen buurt. In de kosten voor de aanleg is voor de helft pij gedragen door de VAM (N.V: Vuilafvoer Maatschappij 'Arrister-' damals bescheiden pleister, op de wonde voor de hinder, die de bewoners ondervinden van het vuilnisoverslagstation dat bij de Parallelweg ligt. De speelplaats ligt vlak naast de toegang tot het -N.S.-emplacement en wordt van dat terrein afge scheiden door een afrastering en een strook groenbeplanting. Op de speelplaats zijn een tourniquet, een ruime zandbak om geven door palissaden, een uitkijktoren, een bandenschommel en een aantal kruipbuizen te vinden. TON SIJBRANDS ADVERTENTIE Apothekers Zwembad Alarmnummers Samen (Van-een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een smoezelige tekening kan ook kunst zijn. Dat moet de leerlingen die altijd schone werkjes op school moeten maken worden bijgebracht, aldus de edu catieve dienst van het Stedelijk Museum. Een van de manieren om dat te verwezenlijken is contact te leggen met de leerkrachten musische vor ming. Bovendien ligt het in de be doeling van de educatieve dienst om ook verandering aan te bren gen in de ondergeschikte plaats, die deze vakken altijd op het les rooster innemen. Men betreurt het dat de leerlin gen op school ai wordt geleerd om afstand te nemen van kunst en mu seum, omdat dat dingen zijn die je „niet.zomaar" kunt begrijpen. In die afwijzende, houding wil men veran dering aanbrengen door middel van aangepaste lessen, bijvoorbeeld tekenlessen. De ouderen wil men voor de kunst warm maken via het'medium film. Het publiek zal de gelegenheid krijgen om te grasduinen in de filmcatalogi van ambasscdes en de Rijksvoorlichtingsdienst om zo een contact tot stand te brengen met de kunst, maar ook met anders ge tinte zaken als bijvoorbeeld yoga. Het Stedelijk Museum zal even eens moeite doen om contact te leggen met de redacties van school kranten, omdat er bij de journalis ten in spe belangstelling blijkt te bestaan voor het kunstgebeuren. De redacties zijn vooral geïnte resseerd in het bijwonen van ope ningen in het museum en in inter views naar. aanleiding van atelier- bezoeken, hetgeen door de educa tieve dienst gestimuleerd zal wor den. Tevens wil men In contact komen met de houders van het Cultureel Jeugd Paspoort om door middel van „workshops" onder leiding van kun stenaars het bezit van het CJP wat waardevoller te maken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Onder de. titel Het Ver'beeld'e Leven geeft de heer J. M. de Grauw, functionaris van het Stedelijk Museum, een aantal lezingen voor de Nederlandse Bond van Volksuniversiteiten en de Bond van Plattelandsvrouwen. Met de lezingen pliis de daarbij vertoonde kleurendia's van kunst werken tracht de heer De Grauw een groepsdiscussie uit te lokken, waarin men de eigen mening kan toetsen aan die van anderen, het geen, aldus de heer De Grauw, de betrokkenheid bij het onderwerp kunst aanmerkelijk verhoogt. De groepen waarmee - gewerkt wordt bestaan uit ongeveer dertig personen. "Wie belangstelling heeft om de lezingen bij te wonen, kan zich ih verbinding stellen met het museum.' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het kleine Hess orgel in de-aula van'het .Stedelijk Museum zal op 19 december 's middags om 3 uur bespeeld wor den door Leo. van Doesselaar. 's Avonds zal het kamergezelschap Intertexta in het museum een uit voering geven met blok- en.dwars fluiten, met klavecimbel, hobo's en strijkinstrumenten van werken van 14e eeuwse meesters en latere, be kende componisten als Josquin des Prés. Melchior Franck. Georg Phi- lipp Telemann en Joh. Sebastiaan Bach. Bovendien zullen een aantal Hollandse, Franse en Russische liederen ten gehore den ge bracht. De toegangsprijs voor leden van de Vereniging Vrienden van het StedelijkMuseum - bedraagt twee gulden, voor introducés drie gulden en voor CJP-ers één gulden'. De aula zal ter gelegenheid van deze concerten worden versierd door leerlingen van de diverse kunst klassen. m KHIïi 'Sfe£''1 UÊmÊÊÊÊÊÊimÊÊÊÊÊÊiÊÊÊKÊ^^ r.... -<«HS Sllis SS '-Tnv iftrr" (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van de Partij van de Ar beid heeft op haar jaarvergadering in het gebouwChristelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven een nieuw afdelingsbestuur^ gekozen. Tot voorzitter werd benoemd de heer A. Verlinde, die in deze func tie de'heer P. Tijsen opvolgt. De heer Tijsen moet 't voorzitterschap vanwege z'n drukke studie opge ven. 'De 'beide, andere leden, die in het 'dagelijks bestuur werden ge kozen, zijn mevrouw H. H. Hirseh- veld-Tuytel ais secretaresse en de heer ,H. Posthoorn als penning meester., Voor deze drie functies hadden zich overigens gèen -'tegen kandidaten gemeld. Voorts werd een voorstel van de heer Verlinde aangenomen om alle kandidaten," die zich hadden opge- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de Opstan- dingskerk - aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan wordt op zaterdag 19 december een kerst dienst gehouden. De avond, die on der auspiciën staat van het district Schiedam van de Nederlandse Pad vinders, begint om 19.00 uur. De zaal is om 18.30 uur open. De kerstbijeenkomst is georga niseerd voor ouders, familieleden, leden en oud-leden van de vier scouting organisaties, maar ook voor belangstellende Schiedam mers. Spreker is de heer H. J. Groene- wegen, terwijl het muzikale ge deelte van de avond verzorgd wordt door de harmonievereniging "Har- pe Davids". Tijdens de dienst wordt een in zameling gehouden, die bestemd is voor het kinderfonds van de Ver enigde Naties Unicef". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De heer K. de Regt, educatief stafmedewerker, ontwerper en begeleider van verschillende projecten van het Stedelijk Museum en animator achter het kunstklasproject 'sfeercontrasten' zal het museum begin februari gaan. verlaten eri opgevolgd worden door Irma Sehrier, studente aan de Sociale Academie in Rotterdam. Karei de Regt, die eveneens aan de Rotterdamse Sociale Academie studeert, loopt op dit moment een half jaar stage bij het Stedelijk. geven, toe te laten tot het lid maatschap van het afdelingsbe stuur. Dit zijn mevrouw W: Bastiaans- van Wingerden, mevrouw C. Iluis- man-van Meurs. mevrouw R. W. Reuderink-van Noort en de heren W. Hoegge, L. Jansson, P. V. van Horik, B. Kranenborg, P. C. Tijsen, A. Engelsman en P. C. van de Lub- be. (Van een onzer verslaggevers). SCHIEDAM Wanneer komt het college van B. en W. met een voorstel over de openbaarheid van raadscommissies, willen de raads leden A. J. Engelsman (p.v.d.a.), G. Kaptein (d.'66) en M. A. A. M. van Overveld (k.v.p.) weten. Ze wijzen op het programma van het college, waarin de openbaarheid van commissies ais één van de be langrijkste punten staat ge noemd. 'Bent u met ons van mening,' aldus de drie raadsleden in hun schriftelijke vraag, 'dat hierbij spoed betracht moet worden?" (Van een onzer verslaggever) SCHIEDAM De klaverjasver- eniging „Ons Genoegen West" or ganiseert donderdagavond- 17 de cember in gebouw Arcade aan 'de Lange Haven een klaverjasavond, die om acht uur zal beginnen. Het inschrijvingsgeld bedraagt ƒ1,50 per persoon; er worden 2 x 20 beurten gespeeld. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de heren D. Opschoor, Schubert- plein 95 en W. J. Schewe, telefoon 26 42 15, bij sigarenmagazijn Aleida, tel. 26 75 15 en 's avonds aan ge bouw Arcade. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De nieuwe wük- telefooncentrale aan de Laan van Bol 'Es in Groenoord wordt woens dagmorgen om acht uur in gebruik genomen. Dan heeft Schiedam er een capaciteit van 12.000 telefoon aansluitingen (nummers van 700000 tot 719999) bij. SCHIEDAM De gemeente raadsleden A. J. Engelsman (p.v.d.a.). V. Broeke (d.'66) en M. A. A. M. van Overveld (k.v.p.) vra- gen het college van burgemeester en wethouders, wanneer de Raad voor Jeugd en Jongeren wordt geïn stalleerd. Dit naar aanleiding van de laatste bijeenkomst van de voorbereidingscommissie jeugdbe leid Schiedam in Juli 1970, toen de wethouder de ont'werp-statuten voor de nieuwe Raad voor Jeugd en Jongeren had aangeboden. Voorts willen de raadsleden we ten wat de plaats gaat worden van de gemeentelijke commissie voor jeugdzaken, waarvan ze alle drie deel uitmaken. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Schiedammers, die d-e gedachte koesteren dat ze kunnen dammen, mogen dat dins dag 16 december uitproberen op Ton Sijbrands. De grootmeester zal namelijk opdie dag 's avonds om acht uur medewerking verlenen aan een damsimultaan, die gehou den wordt in centrum "De Duk dalf", Rijnstraat 1. Sijbrands speelt op vijftig bor den, waarbij een eventuele uitbrei ding van het aantal mogelijk blijft. De kosten voor" deelneming bedragen 2,50. per persoon. Entree voor belangstellenden is één gul den. SCHIEDAM Vanavond kunnen de liefhebbers van het enerverende bingo-spel terecht in de YMCA-so- ciëteit De Vonk. Behalve het spel zal er ook underground-muziek ge draaid worden door enkele dee jays. Ook zondagavond zijn er weer een aantal disc-joekeys voor het verzorgen van de gebruikelijke dis co-avond. Beide avonden beginnen om acht uur en de entree bedraagt één gulden. ROTTERDAM „Ik weet dat het gevaarlijk is. Maar ik heb het ongeluk niet voor mijn plezier ge maakt," zei de 34-jarigé autohan delaar C. G. uit Vlaardingen tegen de president van de Rotterdamse rechtbank. Hij had zo roekeloos met zijn auto achteruit gereden, dat zijn wagen tegen een bromfietser botste. Het slachtoffer lag zes we ken in het ziekenhuis en loopt mo menteel nog steeds in de ziektewet. De Vlaardinger bekende dat hij te gevaarlijk had gereden en werd veroordeeld tot een boete van 300 gulden en drie maanden voorwaar delijke ontzegging van de rijbe voegdheid met een proeftijd van twee jaar. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Maandagmorgen 14 december aanstaande zal, als de weersgesteldheid dat toelaat, be gonnen worden met de asfaltering van het kruispunt Nieuwe Dam- laan—Burg. Van Haarenlaan. Hier door zullen een aantal verkeers maatregelen getroffen moeten wor den, die om 8.30 uur van kracht worden. Voor het verkeer op de Burg. Van Haarenlaan uit de richting Vlaar dingen geldt een omleidroute vla de Vlaardingerdijk, Burg. Honner lage Gretelaan en de Parkweg of de 's-Gravelandseweg, Het verkeer uit de richting Rot terdam wordt ter hoogte van de Piersonstraat naar de secundaire weg haast de Burg. VanHaaren laan geleid. Het verkeer uit Groen oord, Kethel en Vlaardingen gaat eveneens over deze weg. De politie raadt echter alle auto mobilisten uit Groenoord/ Kethel en Vlaardingenaan om voor het bereiken van Schiedam-centrum en Rotterdam gebruik te maken yam Rijksweg 20. De werkzaamheden zullen een dag duren. Gedeelten van het kruispunt zullen na vol tooiing al eerder opengesteld wor den. ZATERDAG: Magnalia Deïkerk, 20.00 uur, kerstzang. Jeugdhaven, 20.00 uur, sociëteit De Vonk. bingo-avond. Irene, 20.00 uur, feestavond p.v. Malthus. ZONDAG: Stedelijk Museum, 13.00 en 15.00 uur, filmvoorstellingen. Jeugdha ven, 20.00 uur. sociëteit De Vonk. disco-avond. Arcade, 20.00 uur, in stuif. Irene, 19.00 uur, dansschool De Jong. MAANDAG: Chr. Soc. Bel., 20.00 uur, Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde. Arcade, 20.00 uur, bridge Schiedam '59. Irene. 14.00 uur, bridgen en Engelse les voor Ned. Ver. van Huisvrouwen. Irene, 20.00 uur, Aqua Fauna. ZATERDAG: Stadsgehoorzaal, 20.15 uur, to neel en letterkundige vereniging Varia. Kerkcentrum Holy, 19.45 uur, concert ten bate van kerkcen trum. ZATERDAG: Gemeenschapshuis. 14.00 uur, jaarvergadering Invalidebond. SCHIEDAM: Passage, tel. 26 95 93, Louis de Funès als oliemag naat (a.l.>. Dagelijks 14.00 en 20. 15 uur. Za. 14.00, 19.00 en 21.15 uur zo. 16.15, 19.00 en 21.15 uur zo. 14.00 uur. Elvis, Frankie en Johnny (a.l.). Volgende week woensdagmid dag is er in het Schiedamse club huis De Doele een filmfestival. Dat begint om 3 uur en duurt tot half 6. De toegang is drie kwart jes. Volgende week dinsdagavond is er voor leden van de cultuurkring 'Masalant' in Maasland een lezing over het leven en de werken van Multatuii. Een inleiding hierover houdt de heer H. A. Ett. De bijeen komst begint om 8 uur. 14.30 uur en van 19.00 tot 19110 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 18.30 uur. Kiasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 13.00 tot 20.00- uur. In het Schiedams Stedelijk Mu seum wordt tot 18 december een tentoonstelling van plastieken en tekeningen van Anna Vankeri ge houden, een Italiaanse kunstena res. In het Schiedamse Stedelijk Museum wordt tot en met 10 ja nuari een tentoonstelling gehouden onder de naam „50 x 50 Prenten- show in veelvoud". Dienstencentrum Maassluis: da gelijks i-an 10 tot U uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag middag van half 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. De consumenteninformatrice van de Nationale Federatie voo: Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting afd inaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in „Het Hoek punt". Broekweg 82 te) 349264. SCHIEDAM: Maatschappelijk werkster, iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 urn Id de Dr., v. d. Kuyschool Baehplein 581. SCHIEDAM: Van vrijdagavond zes uur tot maandagmorgen acht uur: apotheek Nieuwland. Dr. Wi- bautplein 17, tel. 26 75 32. VLAARDINGEN: Van vrijdag avond zes uur tot maandagmorgen acht uur: apotheek Walrave, Hof- laan 49, tel. 34 20 93. MAASSLUIS: Van zaterdagmor gen acht uur tot zaterdagmorgen acht uur: apotheek Rijnmond, Mo- zartlaan 1, tel. 22 09. SCHIEDAM: In noodgevallen bellen tel. 20 66 11. VLAARDINGEN: Van zaterdag morgen 10 uur tot maandagmorgen acht uur: in noodgevallen bellen 20 66 11 MAASSLUIS: Van zaterdagmor gen elf uur tot maandagmorgen acht uur: dr. v.d. Poel, Albert Cuypplein 11, tel. 29 00, SCHIEDAM: Gem. Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel. 26877: Centrale Jeugdbibliotheek, Dam 8. tel. 266566. Filialen: Lorentzlaan 6, Dr. Wl- bautpleln 129, Parkweg 220, Lelie straat 10. De Biestraat 4, Jeugd- filiaal: Archimedesstraat. VLAARDINGEN: Gem. Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6, tel. 34.31.90. Filialen: Dirk de Der delaan 43. Van Hogendorplaan 100b. VLAARDINGEN: Gemeentelijk inlichtingenbureau, Veerplein 118, iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesingei 81a: 10.30-13.30 uur. Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven, Emmastraat: 19.00-20.00 uur. Burgemeester en wethouders van Schiedam streven ernaar in 1972 te beginnen met de bouw van het zwembad-zuid. Het college geeft dat als antwoord op vragen uit. de raad over de begroting voor 1971. VLAARDINGEN: Kolpabad. Broekweg 21. SCHIEDAM Sportfondsenbad, Burgemeester Knappertlaan 247, tel.'26.96.00. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, te). 269126 Zaal: 13.30-14; 19-19.30 uur: klas: 13.30-15; 19-20.30 uur; kraamafdeling: 13.30-14.30 19-19.30 uur Dr Noletstichting: tel. 260080. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30— 14.00 - uur x 19.00—19.30 uur; 2e klas 13.30—14.30 en 19.00—20.00 uur; le klas 10.30—11.30 uur, 13.301430 uur en 19.0020.00 uur. Kinderbezoek iedere middag van 13.3014 00 uur. behalve op maan dag en donderdag: dan alleen des avonds van 18.001830 uur. VLAARDINGEN: Holyziekenhuls, tel. 345666, dagelijks van 14.00 tot RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids- hinder en stank) tel. 282626. SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen), tel. 264666; hoofdbureau, Lange Nieuw- straat 55, tel. 269333. Brandmel ding: 269123; GG en GD, Tulnlaan 80: 269290; Gem. Woningdienss (voor dringende klachten bulten kantooruren via de gem, brand weer) 268578. VLAARDINGEN: Alarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen) 344444; politiebureau Westhavenkade: 342355; hoofdbu reau Delftseveer 6, 342355; Brand melding: 344444; GG en GD, Ke- thelweg 17, tel. 345555 (b-gg. 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer poli tie: 3333: politiebureau, Westland- seweg, telef. 3444; Alarmnummer brandweer: 3333. MAASSLUIS: Klachtendienst CAR (voor klachten over o.a. stank eu geluidshinder), tel. 61Ö9, b.g.g. 7471, 8703 Of 5136. De afdeling Schiedam-Vlaar- dingen van de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereni ging houdt donderdag 17 december een bijeenkomst in de zaal Christe lijke Sociale Belengen in Schie dam. De heer Van der Tuin zal een lezing houden over het onderwerp "Sloot en plas.' Hij zal er ook dia's bij vertonen. De bijeenkomst begint om 8 uur. Morgenavond om 7 uur wordt er in de Ichthuskerk in Vlaardin gen een grote 'oecumenische' ad- ventssamenkomst gehouden. Dit gebeurt op initiatief van de Wijk raad van Kerken in de Westwijk. Het Vlaardingse Kunstcentrum houdt op woensdag 18 december een algemene ledenvergadering. Deze begint om kwart over 8 in Triangel. Aan de orde komt o.a. een bestuursverkiezing. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op zijn eerstkomende vergadering krijgt de Vlaardingse Raad voor de Sport en Recreatie het voorstel in behandeling" om de Vlaardingste Scheidsrechters Vereniging offlci- - eel te erkennen. Het dagelijks be stuur van de raad adviseert de leden om positief te reageren. In een eerdere vergadering van de sportraad heeft men hetverzoek van de VSV nog even aangehoü- den, omdat de statuten van de vereniging niet voldeden aan de eisen, zoals die vastgelegd zijn in de desbetreffende verordening. Nu deze bezwaren zijn weggeruimd ziet het dagelijks bestuur geen aanleiding de VSV de erkenning te onthouden. Fregatten verliespost DEN HAAG (ANP) De scheepswerven N.D.SM, in Am sterdam en De Schelde in Vlissin- gen hebben enorme verliezen ge leden bij de bouw van vier fregat ten voor de Koninklijke Marine. Dit heeft minister Den Toom van Defensie eerst nu bekend gemaakt. Op de defensiebegroting 1969 zal een post van 1,8 miljoen gulden worden opgenomen 'als compensatie voor de werven.

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1