lijke tijden voor Wilton-Fiii SPORT DEZE WEEK Zet DHS opmars tegen Leerdam Sport voort? HfflRHnP rm Prestatieloop van Fortuna 15.1 1.22 Gebr. de Veld Zwaar karwei voor YDL m jm Ideeën Verschil Geheugen Kennismaking Remise Opstellingen Excelsior oefent legen Quick Roys T,V. DEFECT? VRIJDAG 18 DECEMBER 1970 HET VRIJE VOLK t^éM iVov nzef eenmaal verdiend verloren. Moeilijkheid is het maken van doelpunten. Wim Kiers (uiterst links) weer 2 treffers met HANS VENNEKER Bijdragen: CARL FRIEDEL SCHIEDAM Het gaat dit jaar niet goed met de voetbalvereniging Wüton- Fijenóord. De in de hoogste Idasse van de afdeling Rot terdam spelende verenigiug ie ha tien wedstrijden op de onderste plaat# beland met het schamele totaal van vier punten. Niet eenmaal kon 't zoet der overwinning worden geproefd, want de vier pun ten werden uit evenzovele gelijke spelen behaald. Trainer van WF ls de oud- SVV'er Jan de Lange. Zelf heeft hij geen verklaring voor de netelige positie die de Schiedamse RVB'er inneemt, j; „Het ls een onbegrijpelijke zaak, temeer omdat wij echt f; goed voetbal spelen. Ik durf zelfs te zeggen dat wij nog niet eenmaal verdiend heb ben verloren. De moeilijkheid bij ons is het maken van doel punten. Tot aan het straf schopgebied wordt er leuk ge combineerd, maar dan gaat het allemaal te gehaast en worden de eenvoudigste kan sen om zeep geholpen." Ik zie het trainen als een verlenging van mijn voetballoopbaan ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) -• tyij helpen U direct SPORT4 ?-v%* ■Bg&*g§! MAASSLUIS Het nog steeds niet zo best draaiende VDL heeft weer een zware wedstrijd voor de boeg. Zondag speelt het thuis tegen 'Postduiven. De Loosduinse ploeg heeft vier punten meer en een wedstrijd minder gespeeld. Het zal moeilijk zijn voor de Maassluizers om dit verschil te overbruggen. Zondag komen drie elftallen van Wit-Rood-Wit uit Den Briel naar Maassluis voor het spelen van vriendschappelijke ontmoetingen. De -wedstrijden beginnen half elf. Het eerste zaterdagelftal speelt een oefenwedstrijd tegen het Rotter damse Activitas. Jan de Lange (38) is nu voor het tweede seizoen bij WF. Zijn voetbal periode bracht hij echter bij SVV door, waar hij het als middenvel der zelfs tot het eerste heeft ge bracht. Jan de Lange: „Tegen woordig hebben talentvolle spe lertjes veel meer een doel voor ogen. Zij hebben altijd het idee dat zij het ergens voor doen. Br' zit tenslotte toch de mogelijkheid in dat alle moeite die zij er voor heb ben gedaan, wordt beloond in de vorm van een financiële tegemoet koming. In mijn tijd werden wij wat dat betreft maar slecht opge vangen. Ik ben er dan ook van. overtuigd dat ik in de huidige om standigheden veel verder zou zijn gekomen". Jan de Lange, geboren en geto gen Schiedammer, is door een col lega tot het trainersvak gekomen. .Die was namelijk trainer van WF, en ging van club veranderen. Daar om vroeg hij of ik geen interesse had om 't van he mover te nemen. Dat heb ik toen gedaan. Ik ben ook de trainingscursus gaan vol gen en tot op heden moet Ik zeg gen. dat Ik er geen spijt van heb. Ik moet zelfs bekennen dat ik het voetballen hierdoor totaal niet mis. Ik zie het trainen dan ook als een verlenging vanmijn voetballoop baan." Het is Jan de Lange zó goed be vallen dat hij na het behalen van het D-diploma' door is gegaan met de cursus voor het C-diploma. On der leiding van de bondstrainers Brouwer en Plooijer probeert hij nu het fel begeerde papiertje in handen te krijgen. Daarvoor is het nodig dat hij twee weken intern en nog eens drie weekenden in Zeist door moet brengen. Jan de Lange: „Toch weet ik nog niet of ik er dan me? doorga. Het ligt eraan hoe het zich allemaal ontwikkelt. Ik vind het geweldig leek om het te doen en wie weet slaag ik. Toen ik voor mijn D-diploma bezig was, zei ik ook dat ik niet verder zou gaan maar nadat ik eenmaal was ge slaagd, had ik de smaak te pak ken." Als trainer heeft Jan de Lange ook zo zijn ideeën over het voetbal spel. Daarom vindt hij het jammer dat bij WF de mogelijkheden zo beperkt zijn. „Wij kunnen maar eenmaal in de week trainen. Dat is natuurlijk veel te weinig. Op één avond moet je nu conditie, techniek en taktiek doornemen en dat is na tuurlijk een schier onmogelijke taak. Daarbij komt nog, dat als een speler die avond door het een of ander niet kan komen, hi] die week geheel niet aan trainen toe komt." Door de vele tegenslagen dit sei zoen is het moeilijk om bij de spe lers het geloof in eigen kunnen te behouden. Trainer De Lange: „Het is nu eenmaal zo dat door goede resultaten de sfeer vanzelf komt. Maar ik ben er van overtuigd dat WF genoeg kwaliteit in de ploeg heeft om die rode lantaarn strak* te gaan overdragen." De verplichte winterstop vindt Jan de Lange nu een voordeel voor WF. „Wij kunnen nu proberen om door het spelen van veel oefenwed strijden in ons spel te komen. Vooral tegen mindere tegenstan ders want dan kunnen wij veel tot scoren komen. Maar als ik boven aan zou staan had ik het een na deel gevonden, want de kans is dan aanwezig dat je elftal totaal uit zijn ritme raakt." Een stokpaardje van Jan de Lan ge is de jeugdafdeling bij WF. 'Het trainen van de jeugd vind ik enorm leuk om te doen. Het is namelijk ontzettend fijn om te zien dat be paalde oefeningen die je op de training hebt doorgenomen er in de wedstrijd uitkomen. Dat komt al leen omdat de jeugd nog wil leren en dat mis Je nog wel eens bij oudere spelers die denken dat zij het allemaal wel weten. Daarom zou ik in de toekomst nog wel eens Jeugdtrainer willen zijn bij een grotere club.' 'SCHIEDAM Gelukkig is het dat de velden tot nu toe goed bespeelbaar zijn, wat maar zelden in dit jaargetijde voorkomt. Hopelijk zal,'t weer in het komende weekend gun stig gezind zijn. De krachtmeting tussen Leerdam Sport en DHS staat zondag natuur lijk in het brandpunt van de be langstelling. De enorme belangen die voor beide partijen in het ge ding zijn, wettigen de verwachting dat er zich een spectaculair duel zal ontwikkelen. Minder opwindend is vermoedelijk de strijd tussen Lek- kerkerk en Schiedam, ofschoon de Schiedammers via een overwinning weer dichter by het begeerde doe! zouden komen. De krachtsverschillen aan de top van 4F zijn zo miniem, dat halver wege het seizoen zich nog geen werkeiyke kampioensfavoriet heeft aangediend. Dit zelfde geldt voor Excelsior *20, dat een niet geringe rol in 4E speelt. Excelsior, dat in het prille begin wat moeilijk van start ging, heeft nog alle mogeiyk- heden eer. toonaangevende rol te vervullen. Na zondag, als de man nen van trainer Heijster de uit- wedstryd tegen Aeolus hebben af gewerkt, weten ze waar ze aan toe zyn. Voor zaterdag is uiteraard alle aandacht gevestigd op PPSC, dat tegen TOGR zal trachten weer een plaatsje te stijgen. HBSS is vrij, maar benut de vrije dag om vriend- schappeiyk tegen het Ridderkerkse RVVH te spelen. Zo ongemerkt is Jan de Lange heel de week met het voetbal be zig. 'Nu merk Je het grote verschil van speler en trainer. Toen ik speelde, dacht ik na een wedstrijd nergens meer aan. Maar nu als trainer denk je nagenoeg de gehele week over een wedstrijd na. Over de taktiek, de opstelling enz. Daar om houd ik ook van Iedere wed strijd notities bij, die mij dan weer van pas komen als wij nog een keer tegen diezelfde vereniging moeten spelen. Daarom ook Ujkt mij het trainen van een vereniging die in het be taalde voetbal speelt veel gemak kelijker. Je kan altijd Je taktiek aanpassen naar de tegenstander omdat je daar alles van afweet. In het lagere voetbal moet je altijd maar afwachten of het loopt.' Hoe vers in ons geheugen gegrift staat de wijge waarop Schiedam de tweede competitiewedstrijd inzette. Op eigen veld werd toen het erva ren Lekkerkerk met 20 vernederd. Schiedam speelde, op die eenen twintigste september zo fris en on bevangen, dat sommige al te grote optimisten het kampioenschap al in hun achterhoofd hadden. De ploeg bleef na deze wedstrijd goed door gaan. maar tegen het Vlaardingse VFC kwam de terugslag. Vorige week hebben de Schiedam mers bewezen dat de schotvaardig heid in t geheel niet ls verdwenen en dat wettigt de verwachting dat het team in de retumontmoeting tegen Lekkerkerk opnieuw krachtig zal toeelaan. Lekkerkerk mag dan zondag wel een 11 gelijk spel heb ben behaald tegen DEH: het spel was bepaald niet hoogstaand. Bij Schiedam heeft trainer Huet rechtsbinnen Cees de Rover ver vangen door H. v. d. Kuil. Het zal Excelsior in Rotterdam op Laag Zesüienhoven niet meeval len de zeer schotvaardige aanvals- linie van Aeolus aan banden te leg gen. De Rotterdammers hebben een produktieve voorhoede. Excelsiors eerste kennismaking met de rood-zwarlen dateert van 21 september. De Schiedammers be haalden toen in hun tweede compe titie-optreden een 11 geiyk spel. Aan de conditie van de volgelingen van trainer Heijster mankeerde toen nog wat, maar inmiddels is daar duidelijk wel het een en an der aan veranderd. Als de ploeg kans ziet vanuit een gesloten defen sie te opereren dan ligt er op zyn minst een puntenverdeling in het verschiet. Het elftal van Excelsior zal 't zonder Van der Hulst moeten stellen. Zijn plaats wordt ingeno men door H. Edman. Runnerup DHS gaat een reis naar Leerdam maken om daar het lastige Leerdam Sport te bekam pen. De Schiedammers verkeren momenteel in de „winning mood" en dat alleen al kan een waarborg voor winst zijn. Een remise lijkt, net als op 21 september, niet uitge sloten. DHS treedt ongewijzigd aan. Winst lijkt er weggelegd voor PPSC, dat geen verre reis behoeft te maken. Het speelt in Rotterdam aan de Schulpweg tegen TOGR en daar moet zonder meer gewonnen kunnen worden. Voor de Schie dammers is te hopen, dat ze opge wekter zullen zijn dan afgelopen zaterdag. Weliswaar werd er met 10 gewonnen, maar het vertoonde spel was toen niet al te best. Trai ner Bouquet maakt de reis met 14 spelers en pas vlak voor de wed strijd zal bekend worden gemaakt wie zullen spelen. HBSS ten slotte speelt een uit wedstrijd en wel vriendschappelijk tegen RWH uit Ridderkerk. Aan vang van deze ontmoeting is haif drie. Het is nog niet zeker of doel man Jan van Heest zaterdag van de partij zal zijn. Vorige week te gen Arnemulden moest hy wegens griep verstek laten gaan en werd toen verdienstelyk vervangen door Gerrit van de Velde. Speelt Van Heest niet, dan staat zaterdag Van de Velde weer onder de lat. HBSS: d.: J. v. Heest(?); al: L. Dijkshoorn, A. Boender, H. Jonk man. B. Smit; m.: W. Rademaker, L. den Braber; v.: C. Teerds, W. Houtman, W. Tieman en Korpo raal. Schiedam*, d.: Tas; a.: Gudde, Van Namen, v. d. Ploeg, IJzerloo; m.: Wolster, v. d. Burg, Scholte; v.: Van de Kuil, Krabbendam en Kiers. Excelsior *20: d.: Speelmeyer; a.: W. Butter, H. Edman, B. Ouwe- ling, T. H. v. Deventer; m.: B. Jansen, R. Ruts; v.: H. Heijster, J. Kloppers, Kriescher en J. A, van Deventer. DHS: d.: J. Burger; a.: Brand wijk, H. Sla, J. Roelfsema, C. v. Schie; m.: L. Koekebakker, R. Dijkstra: v.; A. Weber, P. Roozen, B. Korpel en Kila. PPSC: wordt pas kort voor de wedstrijd bekendgemaakt. SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Bezorging door de gehele stad. (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Excelsior-M gaat zaterdag naar Katwijk om een oefenwedstrijd te spelen tegen Quick Boys, Het tweede elftal van Excelsior gaat ook oefenen. Het speelt thuis tegen Rozenburg, Ha- zerswoudse Boys 2 komt naar Maassluis om een competitiewed strijd tegen Excelsior 3 te spelen. VLAARDINGEN De Vlaarding se atletiekvereniging Fortuna houdt zaterdagmorgen een presta tieloop op en rond het complex aan de Zuidbuurtseweg Het parcours is ongeveer vier kilometer lang. Start en finish lig gen op de baan van Fortuna. Fortuna hield de eerste kerst prestatie vier jaar geleden. Wa ren er toen ongeveer honderd deel nemers: vorig jaar waren dat er ruim 250. Deelnemers die morgen de vier ki lometer uitlopen, krijgen een vaantje ter herinnering. Men kan zich laten inschryven op het se cretariaat op de sintelbaan vanaf half elf. De start is om half twaalf. Deel nemers onder de twaalf jaar be talen een gulden, ouderen een gul den vyftig. l Evt. vooraf prijsopgave ETdulnastraai "Ï8 a yfyhictiam Telefoon - oftrr2G 86 38 Off. Philips dealer PHILIPS

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 3