Plannen voor verbetering na aandringen raadslid Veertig aar in dienst bij ilton I DWS verrassend sterk VERMIST L EZERS-8ERVI wisselfe ENTHOUSIASME VOOR ZWEMTOERNOOI Koninklijk onderscheiden Ongerustheid in Groenoord zegt PCG-raadslid Strooi zoutact ie in Schiedam succesvol Singelkwartier veertig jaar I MM f r Verwijdering Gunstig Lift Hellingbaan Leeggespeeld Gesloten inlichtingen Bibliotheken Bezoekuren Tentoonstellingen Alarmnummers DINSDAG 29 DECEMBER 1970 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM B, en W. van Schiedam hehben een aantal maatregelen genomen om gemeentelijke gebouwen makkelij ker toegankelijk te maken voor gehandicapten. Het' gaat hier om de gebouwen van de gemeentelijke Sociale Dienst aan het Broersveld, de Gemeentelijke Technische Bedrijven aan de Broersvest, de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek aar de Lange Haven en het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Gehandicapten zullen binnenkort voor het afwikkelen van hun geldzaken terecht kunnen in het gebouw van de G.T.B. aan de Broersvest. SCHIEDAM Gistermor gen is in de kantine van Wil- ton-Fijenoord aan vier per soneelsleden van de dok- en werfmaatschappij een ko ninklijke onderscneiding uit gereikt wegens langdurige en trouwe dienst. De jubilaris sen, die allen hun veertig jarig jubileum bij Wilton vierden, werden toegespro ken door de burgemeester van Schiedam, de heer H. Roelfsema, die hun tevens de koninklijke onderscheidin gen uitreikte. SCHIEDAM Gisteren zijn in het Sport jondsenbad aan de B~u: g::.i:cs,ct Knappert- laan ruim zevenhonderd leerlingen van Sehiedamse lagere scholen te wuler gegaan voor de individuele nummers van het kerst-schoolzwemtoernooi. Vandaag zullen de finales en de estafettes verzwommen worden. De belangstelling van zowel ouders op de tribune als van de leerlingen is, aldus de organisator van het toernooi, de heer G. Rens, aanzienlijk groter dan het vorig jaar. SCHIEDAM Op tweede kerstdag heeft DWS deelge nomen aan het internationale zaalhandbaltoernooi van de vereniging Snelwiek. Er is voor de handballiefhebber op dit uitstekend georganiseerde toernooi heel wat te genieten geweest. Agenda Vlaardingen Bioscopen Apothekers Nieuwjaarsreceptie Esperanto Agendo HUISARTSEN Spreekuren Jieriy'euwt uw veiligfieid! -|P^| Gehandicapten makkelijker in gemeentelijke gebouwen Bij andere bedrijven en instel lingen van de gemeente zijn geen plannen voor verbetering, omdat de entrée reeds voor gehandicapten is aangepast of omdat de nodige voorzieningen technisch niet uit voerbaar zijn. B. en W. hebben tot deze maat regelen besloten na een op aan dringen van het gemeenteraadslid van de PvdA, mevrouw A. J, Tijsen- Jonker gehouden onderzoek over de verbetering van de bestaande toe stand. i De aanpassing van de ingang van het gebouw' van de gemeentelijke Sociale Dienst aan het Broersveld bestaat slechts uit het plaatsen van een losse houten vlonder. Voorzieningen aan het hoofdge bouw van de Gemeentelijke Tech nische Bedrijven aan de Dwars straat zullen echter zo duur wor den, aldus B. en W., dat het ver standiger is, het veel gunstiger ge legen bijkantoor van de G.T.B. aan de Broersvest voor 'de Sehiedamse gehandicapten toegankelijk te ma ken. Hiertoe zal men ter plaatse het trottoir ophogen en de drempels in het bijkantoor laten verwijderen. Het kantoor van de G.T.B, aan dé Broersvest wordt voornamelijk ge bruikt voor het geven van inlich tingen en het afwikkelen van geld zaken. Voor het Stedelijk Museum, waarvan de toegang eveneens zal worden aangepast, hoeven geen al te grote kosten worden gemaakt, aldus B. en W. Het betreden van de Gemeente lijke Openbare Bibliotheek aan de Lange- Haven geeft weinig proble men voor de gehandicapten; het is echter niet mogelijk om met een invalidenwagen de bibliotheekruimte te bezoeken, hetgeen door het personeel ondervangen wordt me; een grotere persoonlijke service. Omdat de studiezaal op de eerste verdieping ligt en de installatie' van een lift voor de gemeente te duur is, kunnen de gehandicapten in de op de begane grond gelegen tijdschriftenzaal studeren; studie materiaal uit de studiezaal zal in dien nodig door het personeel wor den opgehaald. De filialen aan de Parkweg. Leliestraat en het Dr. Wibautplein zullen ten behoeve van de invaliden een oprij-vlonder tje aanschaffen. In de gebouwen van de Gemeen tepolitie, het openbaar slachthuis, de brandweer, de V.R.OM.-dienst, de bedrijfs-economische dienst, het Gemeenteziekenhuis, het Algemeen Handelsentrepot, liet bureau Huis vesting en de algemene begraaf plaats heeft men reeds voorzienin gen voor gehandicapten getroffen of worden deze door de gunstige- situatie ter plaatse niet nodig ge acht. Voor het pand van de Gemeente lijke Geneeskundige- en Gezond heidsdienst is op dit moment over leg gaande over een eventuele ver betering, waarbij ook de verbete ring van de toegang van het ge bouw voor invaliden onderwerp van studie uitmaakt. - "-j": Het pand van de dienst voor gebouw gehuisvest zal zijn. Gedu- Gemeentewerken aan de Korte Ha- rende deze periode zullen de ge ven zal niet verbouwd worden, om- handieapten ontvangen worden in dat men nog maar drie jaar in het het portiersvertrek. Bij het Gemeente-archief, onder gebracht in het gebouw van de dienst Gemeentewerken, kunnen de invaliden in een kamer op de be gane grond voor informatie terecht. In de voorlopige plannen om het huidige gebouw van Gemeentewer ken in te richten ais archief, is inmiddels ook de aanleg van een lift opgenomen. Aan het gebouw van de Gemeen telijke Woningdient aan de Lange Haven 145 (De Korenbeurs) kun nen geen voorzieningen worden ge troffen; dit onder meer in verband met de verhuizing van de hier on dergebrachte afdelingen naar het stadskantoor. Ook bij het bureau Huisvesting aan de Hoogstraat zullen geen ver beteringen worden aangebracht; het ligt ook hier in de bedoeling om het bureau tezijnertijd te laten verhuizen naar een ander pand. Het gebouw van de Havendienst is voor gehandicapten slechts be reikbaar via een hardstenen trap; het aanbrengen van een helling- baan zou de oplossing zijn. maai de situatie ter plaatse laat dit niet toe. Voorzieningen aan het Stadhuis op de Grote Markt zijn niet moge lijk, het bodepersoneel heeft daar om instructie hulpbehoevenden zo veel mogelijk van dienst te zijn. In de bouwplannen voor het in aan bouw zijnde nieuwe stadskantoor heeft men, aldus B. en \V„ vol doende rekening gehouden met de problemen van de gehandicapten. De bouwkundige toestand van de voormalige Rijks-HBS, waarin on der andere de afdeling Onderhoud en het bureau van de woningin- spectrices ziijn gehuisvest, laat het niet toe om de nodige maatregelen te nemen. Er is echter wel een lift met handsteunen in het gebouw aanwezig. De afdeling Bevolking in het gebouw is voor gehandicapten vrij goed toegankelijk. (Van één onzer verslaggevers) De eremedaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje- Nassau werd toegekend aan de heer A. Dekker, die voorman-bankwer ker is bij Wilton, de heer J. Onder- delinden, beambte van t bedrijfs bureau, de heer J. Snijders, verver schilder en de heer P, Bode, appa- ratenbouwer. Behalve door burgemeester Roelfsema werd tijdens deze korte bijeenkomst ook het woord gevoerd door het lid van de directie, de heer B. Wilton, die aan de vier met een koninklijke medaille onder scheiden werknemers, maar ook aan een twintigtal andere Jubila rissen van het bedrijf de bij deze plechtigheden gebruikelijke ge schenken onder couvert en de ver erende getuigschriften plus insig nes overhandigde. Mevrouw A. C. Wijmane-Janssen werd gecomplimenteerd voor een tienjarig dienstverband bij Wilton, terwijl de heer J. Wijzenbroek een toespraakje kreeg voor veertig jaar trouwe dienst bij de werf. Mevrouw Wiimons is conf.voleuse op de com mit"--?) de heer Wijzen broek elektromonteur. SCHIEDAM Het PCG-raads lid, de heer P. Poot wil voor de bewoners van een duizendtal wo ningen in Groenoord beter open baar vervoer. Het gaat hier om de bewoners van het noordelijke deel van het Bachplein, het Lisztplein, het Schubertplein, het Sibelius- Plein, het Grieg- en het Chopin- plein, onder wie, aldus een schrif telijke vraag van het raadslid aan B. en W. van Schiedam, onrust zou heersen over het uitblijven 'van de aanpassing van het openbaar ver voer'. De heer Poot vraagt het college of wanneer nog niets van deze on rust is vernomen, maar het pro bleem wordt onderkend, het bereid is te overwegen wat er ter oplos sing van dit probleem gedaan moet worden, ook al omdat "deze stads delen binnenkort afgebouwd en bewoond zullen zijn." (Van onze hanbalmedewerker) De heren van DWS moesten het in hun poule opnemen tegen Esca- VC uit Arnhem, dat in de competi- Viifentwintig jaar in dienst bij da werf waren J. van Boven, sleep- boo-machinist: H. van Dijk. chauf feur; J. van Elburg, ijzerwerker re paratie: J. w. Frings. administra tief beambte reparatie; J. Huigen. eerste transporteur; W. T. Jongste, scheepmaker; A. Offermans, baas; A. Schouten, assistent-bedrijfslei der T. D-; J. W. Stuivenberg, bik ker; A. J. Stuye. chef administratie werkvoorbereiding AWB en L. van or Veen, fitter-pü plasser onderhoud. AdO jdctl Eveneens vijfentwintig jaar in dienst waren H. P. van Velden, onderbaas reparatie: C. Vrijenhoek, ijzerwerker-aftekenaar; P. Vrijen hoek, ijzerwerker reparatie; P. J. van Waas, schilder-diepgangmeter en B. Zevenbergen, baas kokers ra- paratie. tie in de hoofdklasse uitkomt, te gen de organiserende vereniging Snelwiek, en tegen het Duitse T.V. Korschen Breich. DWS verraste de volle tribunes door deze sterke en gerenommerde tegenstanders allen op verlies te zetten, hetgeen een plaats in d moest DWS de strijd aangaan met het Rotterdamse Dynamo, dat de DWS-ers vorige week in de compe titie de eerste punten afhandig had gemaakt. De Schiedammers hebben hiervoor duidelijke revanche geno men en met een verdiende 69 overwinning beslag gelegd op de eerste prijs. Ook de dames van DWS weerden zich tijdens dit kersttoernooi uit stekend. De ploeg moest het opne men tegen de hoofdklassers Zee burg en Hellas en de Rotterdamse verenigingen Actief, Schutters en Snelwiek. De DWS-dames slaagden er na felle strijd in door te dringen tot de finale, maar hadden zich in de voorrondes helemaal leeggespeeld, zodat de ploeg zich in de beslissen de eindstrijd maar weinig kansen wist te scheppen tegen Zeeburg uit Amsterdam en ten slotte met 05 aan het kortste eind trok. Niette min was ook deze tweede plaats voor DWS zeer eervol. De reserve-teams van DV.'S m. ten zich evenmin onbetuigd en wis ten stuk voor stuk beslag te leggen op eervolle klasseringen. De lieren van het tweede team behaalden een eerste plaats, evenals 'iet tweede dames-team. Ook de jeugd zorgde voor een wlkome aanvulling van de prijzen- kast door een serie fraaie overwin ning enJDe dames-junioren legden in dit kerst-toernooi beslag op de tweede plaats, terwijl de heren- junioren een derde plaats wisten te bereiken. Al met al een fraai suc ces voor de DWS ploegen op dit geslaagde Snelwiek-kersttoemooi. SCHIEDAM Sinds 7 december wordt in Schiedam de 85-jarige mevrouw Maatje Willeboordse-Cè- vaal vermist. De vrouw is op die dag met een axl tnaar het Ge meenteziekenhuis gegaan, waar zij zich liet behandelen. Zij is daarna niet meer gezien. Dit kwam aan liet licht toen de taxi haar na de behandeling weer kwam ophalen. Een ieder die inlichtingen kan verschaffen omtrent de verdwij ning van mevrouw Wiileboordse wordt verzocht zich in verbinding te stellen met het hoofdbureau van politie in Schiedam, telefoon 269333. r.-MDUINASTRAAT«* TEI-. M 15 ICHIXDJJI DINQDAG Stadsgehoorzaal, 20.00 uur. Fiim My Fair Lady (ai.) Kerkcentrum Holy, - 13.4519.45 Repetitie kinderkoor Hoiy'. Kerkcentrum Hoiy', 20.0022.0 Repetitie Gemengd koor 'Hoiy' Triangel, 20.00 uur. Ledenvergade ring Studiekring WOENSDAG Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. Wim Sonneveld Clubhuis v.v. Vlaardingen, 19.30— 21.30 uur. Receptie VLAARDINGEN Luxor: tel. 343237, dinsdag en woensdag ge sloten. SCHIEDAM Passage: tel. 269593. You only live twice (14 jr) Dagelijks 14.00 en 20.15 uur. SCHIEDAM: Van 's avonds zes tot 's morgens acht uur: apotheek Jansen, Van Swindensingel 42, tel. 264917. VLAARDINGEN: Van 's avonds zes uur tot "s morgens acht uur. Hoylede apotheek, De Loper 18. tel. 350458. MAASSLUIS; Tot donderdagmor gen 31 dec. 8 uur; aptotheek Rijn mond, Mozartlaan 1, tei. 2209. In het Padvinderscentrum aan de Broekpolderweg in Vlaardingen worden op 1 januari verscheidene instuiven gehouden. De Willem de Zwijgergroep doet dit van 13 tot 14 uur, de Prinses Irenegroep V even eens van 13 tot 14 uur en de groep Marnix van St. Allegonde VII van 1014 uur. Tijdens deze laatste in stuif worden de collages getoond die kabouters .welpen, padvindsters en verkenners onder het motto: "Wat vind jij van Kerst?" hebben maakt. Ouders, oud-leden en belangstellenden zijn ook welkom. Koffie en koek staan klaar. De Maasluise padvindersgroep Karei Doorman houdt zijn instuif op 1 januari van 12 tot 13 uur in het groepshuis aan de Boonervliet. In Massluis zijn op donderdag 31 december (oudejaarsdag) aiie ge meentelijke diensten en bedrijven voor het publiek gesloten. (Van een onzer verslaggeversi SCHIEDAM Merkredon, la 30an de decembro ne okazeos klub- vespero. Ni deziras al vi ciuj pacan kaj prosperan novjaron. SCHIEDAM: In noodgevallen bel len tel. 266611. VLAARDINGEN; Gemeentelijk inlichtingenbureau. Veerplein 118. iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesingel 81a: 10.30-13.30 uur Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven. Fmmastraat' 19.00-20.00 uur VLAARDINGEN: Het jeugdservice- bureau aan het Weeshuisplein 18 is iedere dinsdag- en donderdag avond var. 7 tot 9 uur open. SCHIEDAM: Gem Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel 26877: Centrale Jeugdbibliotheek. Dam 8 tel 266566 FilialenLorentzlaan 6. Dr Wi bautplein 129 Parkweg 220. Lelie straat 10 Dp Bipstraat 4. Jeugd- fiiiaai: Archimedessr.raat VLAARDTNGEN: Gum Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6 tel 34.(190 Fülaien Dirk de Der delaan 43 Van Hogendorplaan 100b SCHIEDAM: Gem' Ziekenhuis, tei. 269126 Zaal: 13 30-14. 19-1930 uur: klas: 13.30-15, 19-20.30 uur: kraamafdeiing: 13.30-14.30 19-19.30 uur Dr Noletstichting: tel 26008C 3e klas dagelijks bezoek van 1330— 14.00 uur x 19 06-19 30 uur: 2e klas 13.30—14.30 en 19.00—20.00 uur; le klas 10 30 -11.30 uur 13.30—14.30 UUI er. 19 00—20 01 uur Kinderbezoek iedere middag van 13.30—14 00 uui behalve op maan dag en donderdag: dan alleen des avonds van 18.0018 30 uur VLAARDINGENHolyzieken h uis. tel. 345666. dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 18.30 uur Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. In het Schiedams Stedelijk Mu seum tot 11 januari' Leo Gestel (1881-194.1): Aanwinsten 1970; kunstklassen: Saskia Koenraads: Sjef Henderickx In het Sehiedamse Stedelijk Museum wordt tot en met 10 ja nuari een tentoonstelling gehouden onder de naam „50 x 50 Prenten- show tn veelvoud". In het gemeentemuseum van Maassluis wordt tot 10 januari een expositie gehouden van aquarellen en' schilderijen van Charles en Maarten Kemper en Jan Goedhart, en Jan Burgerhout, allemaal uit Rotterdam. In Galerie C.C.C. aan de Hoog straat in Vlaardingen wordt tot en met 2 Januari geëxposeerd door Paul Kingma, beeldhouwwerk en Loek Lafeber. emaille objecten. Geopend op werkdagen van 11 tot 5, zondags van 1 tot 5 en 2e kerst dag van 1 tot 5. In Galerie Zwart-Wit. Dam 2 in Schiedam tot 3 januari kieurhoog- drukken van Cees vlag en keramiek van Jaap Ravelü. Dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. RIJNMOND: Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank) tel 262626 SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend tn spoedgevallen) tel. 264666: hoofdbureau, Lange Nieuw- straat 55. tel 269333 Brandmel ding: 269123: GG en GD. Tuinlam 80: 269290: Gem Woiingdienst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem. brand weer) 268578 VLAARDINGENAlarmnummer 'alleen voor melding brand en on gevallen) 344444: politiebureau Westhavenkade: 342355: hoofdbu reau Delftseveer 6. 342355: Brand melding: 344444: GG en GD. Ke- thelweg 17. tel 345555 <b.g.q 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer poii- tie: 3333: politiebureau. Westiand- seweg. teief 3444; Alarmnummer brandweer: 3333 MAASSLUIS: Klachtendienst CAR (voor klachten over o.a. stank en geluidshinder), tel. 6109, b.g.g. 7471, 8703 of 5136. Dienstencentrum Maassluis: da gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag middag van half 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst O De consumenteninfonnatrice van de Nationaie Federatie voot Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting afd Vlaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van half 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur tn „Het Hoek punt Broekweg 82 tel 349264 SCHIEDAM- Maatschappelijk werkster iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 urn in de Dr v. d Kuysr.hool Bachplein 581 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De actie van de gemeentelijke Vervoers-, Reinigings-, Ontsmettings- en Marktdienst i VROM) om gratis strooizout aan de bevolking beschikbaar te stellen voor het bestrijden van de be sneeuwde en gladde wegen, blijkt aan te slaan. In de eerste dagen van de verstrekking van zout zijn, ondanks het uitblijven van sneeuw, reeds 1500 zakken van 10 kg uitge reikt. Zoals bekend kan het strooizout elke werkdag tussen 9 en 12 uur worden afgehaald in het gebouw van de VROM-dienst aan de Bui tenhavenweg door de bewoners van benedenwoningen of, in flatgebou wen, door de bewoners van de eer ste etage. Men moet de zakken persoonlijk 'tomen afhalen. Het zout is overi gens ongeschikt voor de consumptie en kan alleen gebruikt worden voor het strooien op de stoepen. De gemeente Schiedam heelt de beschikking gekregen over 10.000 zakken van 10 kg. Wanneer bin nenkort de eerste sneeuw zal gaan vallen en de wegen glad worden, wordt aldus de VROM-dienst een nog grotere aanvraag verwacht. (Van een onzer verslaggevers' SCHIEDAM De wijk vereniging "Het Singelkwartier Schiedam", opgericht op 1 'oktober 1931, viert komend jaar het veertig jarig be staan. Alsdus blijkt uit het wijkor- gaan van de vereniging "Singel kwartier Nieuws." Het bestuur is op dit moment al doende met het uitwerken van de plannen van de komende festivitei ten. waaraan jong en oud zullen kunnen meedoen. RAAM 26 (100 m achter Etst stadhuis) SCHIEDAM !ttfc,00N löiOi 26 83 51 -umnoTUiuttK—

Het Vrije volk | 1970 | | pagina 1