Handensclmdden in het Stedelijk Moeizaam behaalde winst Vlaardingen Feestba! in de Doelen JAARLIJKS VREUGDEVUUR OP MAANDAG 4 JANUARI DE TOVERBAL 24 UUR GEOPEND LEZERS-SERVICE Installatie van Jonger enraad Afscheid van VROM-dienst Jaarwisseling rustig verlopen Gemeente geeft een stuiver voor elke spar Dorp in de delta Welzijnsnota Sanering Aanmoediging Agenda Schiedam Agenda Vlaardingen Agenda Maassluis Bioscopen Huisartsen Inlichtingen Bibliotheken Bezoekuren Oefenwedstrijd Tentoonstellingen Spreekuren installatie Nieuwjaarsfeest ZATERDAG 2 JANUARI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 Het afgelopen Jaar was voor Schiedam een praatjaar. Een rustige periode in. onze toch. al niet overactieve gemeenschap dié - blijkens de kranten grotendeels is gevuld met verga deren, rapporteren, nota's opstellen en plannen maken. (Van een onzer verslaggevers) De jaarwisseling in Schiedam is rustig verlopen. Ondanks het soms in de straat gevaarlijk uit elkaar spattende vuurwerk en de hoog op laaiende kerstboombrandjes werden geen ongelukken gemeld. Brand weer en politae hoefden nieit in ac tie te komen. SCHIEDAM Maandag 4 januari 's avonds om zeven uur zullen, goals ieder jaar in Schiedam, de met vuur werk omlijste nieuwjaarsvu ren worden ontstoken. Dit zal gebeuren op een tweetal plaatsen in de stad: bij de kruising Bachplein/Zw&luw- laan in Kethel en op een terrein aan de Westfranke- landsedjjk in het verlengde van de Rubenslaan. De Schiedamse Gemeenschap en de gemeentelijke VROM- dienst willen op deze manier het nieuwe jaar verwelko-. men. Apothekers Alarmnummers SCHIEDAM B. en W. van Schiedam zullen binnen af zienbare tijd met een voor stel bij de Raad komen om de Raad voor Jeugd en Jon geren te installeren. aar I Gistermiddag hebben, burgemees ter en mevr. Roelfsema hun ge bruikelijke nieuwjaarsreceptie ge houden in het Stedelijk Museum, ^waarvoor vooral van de zijde van 'het ScMedamse bedrijfsleven en de gemeenteraad grote belangstelling bestond. Ondanks het verzoek daartoe van de burgemeester,.liet de gewone "burger van Schiedam zich maar nauwelijks.zien. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het micro- korfbalteam. van Vlaardingen is in de Schiedamse Margriethal ver be neden zijn kunnen gebleven in de ontmoeting tegen het zwakke Hoek se SV. Hoewel de Vlaardingers in de be ginfase duidelijk hun kracht de monstreerden kwamen ze na het eerste kwartier met eén 2—O-voor sprong bijna niet meer tot goed korfbal. Evenals HSV, dat voorna melijk op enkele uitblinkers steunt, moest het hebben van individuele acties. Het eerste kwartier was voor de aanhangers van Vlaardingen nog aardig om te zien. Reeds bij de eer ste aanval ontkwam de HSV-korf aog maar net aan een doorboring. Sen afstandsschot van Kees Moer- jaan sprong uit de korf en de doorloopbal van Carla Timmers rol de, er net overheen. Kees Moerman schoot zy'n ploeg echter toch nog binnen het kwartder naar een 20- voorsprong. In de tweede opstelling kwam HSV wat meer In de aanval zon der dat men voor d e korf echt ge vaarlijk was. Vlaardingen deed het wat dat betreft beter. Ondanks de te korte aavallen kwam men veel dichter bij de korf. Het was echter HSV, die in deze periode het eerst scoorde. Even la ter was het al 3 1. Rien Roosen daal, die een strafworp had gemist, maakte deze fout. goed met een mooi benutte doorloopbal. HSV kwam nog even terug door uit 'n vrije worp raak te gooien. Eerder hadden ook zij een strafworp ge mist. In de laatste tien minuten pakte Vlaardingen de zaken energieker aan. Harry Brouwer en Rien Roo sendaal bepaalden de eindstand op 5—2. (Van een onzer verslaggevrs) SCHIEDAM Na de ruim veer tig jaar dienst heeft de heer J. J. J. B. CoIling<m, autosmeerder bij de gemeentelijke Vervoers-, _j.,Reini- gings-, Ontsmettings en ~*Markt- dienst wegens het hereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, (op.. 11 december) woensdag afscheid ge nomen ,van de VROM-dienst. - Dit is gebeurd tijdens een bijeen komst in de kantine van de dienst aan de Buitenhavenweg 154 in te genwoordigheid van wethouder drs. J. Houtman en enkele leden van de commissie. Directeur E. T. Kraan heeft de heer Collignon, die verge zeld was van zijn echtgenote, har telijk toegesproken, zoals er ook waarderende woorden waren van de heer J. Hermans, chef van de werkplaats en van de heer M. A. de Vries, chef van de buitendienst. Van de heer G, Koppenol, voor zitter van de jubileum-commissie, kreeg de heer Collignon een elek trische klok; voor mevrouw Collig- De golven van onrust uit de rest van het land waren hier als zacht kabbelende golfjes die het kalme leven nauwelijks verstoorden. Pro testen die nationaal en'zelfs inter nationaal breed werden uitgespon nen. haalden hier niet- eens de Gemeenteraad evenmin als de Ka bouters. Krakers die zich elders zo millitant manifesteerden dat er een met traangasgranaten uitge ruste politiemacht aan te pas moest komen, kraakten in Schie dam jammerlijk mis. Werkgroepen kwamen niet of nauwelijks van de grond en het proces tegen de recen te luchtvervuiling - wat evengoed een Schiedamse als een Vlaarding- se zaak behoorde te zijn - stopte aan onze gemeentegrenzen. Wij Schiedammers namen er via de krant kennis van. We deden er niet aan mee. Wie de kranten van het afgelo pen jaar nog eens doorleest komt daarbij tot de conclusie dat Schie dam zijn bijnaam Dorp in de Delta ruimschoots eer heeft aangedaan. In het turbulente Rijnmondgebied, dat het afgelopen jaar weer vuiler, weer drukker en weer industriëler is geworden dan we voor mogelijk hielden, was Schiedam een oase van rust waarin het leven volgens alle bestuurlijke regelen verliep, de wet-houdersvcrkiesingen uitge zonderd. Praktisch gerealiseerd werd er in het afgelopen jaar weinig. Maar dat is ook niet te verwonderen. Plannen maken kost tijd. Evengoed als ze uitvoeren. Wel zijn er in 1970 tal van schone beloften ge daan. Hard zal er - zo is toegezegd - worden gewerkt aan het jeugd beleid, de inspraak en openheid van bestuurlijke zaken, het cul tuurbeleid en de herbouw van het stadscentrum. Bovendien is Schiedam in het afgelopen jaar verrijkt met weer een nieuwe nota: de welzijnsnota, die weliswaar geen concrete oplos singen biedt voor onze culturele noden, maar in ieder geval de vin ger legt op de meest beurse plek ken in onze samenleving zodat we in het nieuwe jaar, wanneer we welgemoed verder gaan met plan- nenmaken we in ieder geval wetqp waarover we praten;- Overigens - ook dat leren de oude jaargangen van de Schiedam' se kranten - moet men niet ver wachten dat de gedane beloften ook' één, twee, drie worden ingelost. Vooral in bestuurlijke aangelegen heden is geduld een schone zaak en zeker waar het ingewikkelde zaken ais sanering, renovering en her structurering betreft. Ambtelijke instellingen hebben de tijd. Jaren als het moet. Met name de toezegging dat nu snel zal worden begonnen met de opruiming en opbouw in het stads centrum moet daarom niet al te letterlijk worden opgevat. Al sinds de vijftiger jaren was dat een vast punt in de gebruikelijke nieuw jaarsredes. helaas meestal zonder dat het in de praktijk gevolgen had. De sanering en de renovering van het stadscentrum is dan ook in 1970 slechts een heel klein stapje verder gekomen. Na ruim een de cennium van plannenmaken, een decennium van overleg en studie en nog één van voorbereiding (de eerste plannen dateren van 1942!) heeft men dan nu de zaak voor verdere afwikkeling in handen van EMPEO gelegd. Het rapport daar van wordt binnen een half jaar na ondertekening verwacht en zal dan ongetwijfeld het startsein beteke nen voor weer een stadium van praten, praten, praten. Enige praktische oplossing voor het binnenstadsprobleem heeft 1970 dan ook niet gegeven. De bin nenstad ligt er nog steeds btj als pakweg vijf jaar geleden. Hooguit is de woestenij van heel en half gesloopte huizen, onkruid, puin hopen en autowrakken nog verder gegroeid. Toch kan men d e inscha keling van het EMPEO als een lichtpunt beschouwen. Als een te ken dat het einde nu toch werke lijk in zicht is. Zelfs wanneer dat einde werkelijk zal zijn gekomen is met die overeenkomst in de hand te voorspellen. Volgens de .maat staven die het CBS aanlegt mag, men verwachten dat er in het Schiedamse geval in 1985 eindelijk, eens zichtbaar schot iri de zaak komt. Als tenminste Raad en Ge meentebestuur het niet bijpraten" laten, iri het volgend jaar. non waren er bloemen. Ter gele genheid van zijn 40-jarig ambtsju bileum heeft de heer Collignon eerder dit jaar een koninklijke on derscheiding ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanavond wordt in het Clubhuis De Doelen een nieuwjaarsbal gehouden, waaraan de groep Galaxis zal meewerken. De aanvang van het bal is vastge steld op 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 2,50; men verwacht het feest om half twaalf te beëindigen. (Van een onzer verslaggevers) hmmen, lezen, praten en kijken. Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Zonder toespra ken is het jeugdgebouw De Tover bal op oudeej aarsavond om twaalf uur in gebruik genomen. Met de opening ging meteen een 24 uur durend programma van start met muziek en films. Meer dan driehonderd mensen waren in het gebouw aanwezig om gezamenlijk het nieuwe jaar te be groeten. Tot ongeveer vijf uur des morgens werd de'muziek verzorgd door een band. Daarna ging men over op het draaien van films. Des middags weer een band en de film „Rosemary's Baby". In de avond uren zorgde 'n Amsterdamse groep voor muziek. Van degenen, die de 24 uren in 't. -ebouw wensten door de brengen, agen sommigzen 's middags af en oe 'n uitje te knappen in 'n slaap- ik. Anderen waren aan het dam- uen of lezen Veel succes oogstte de Maassluise and Country-Fair. Met hun Byrds- chtige muziek wisten ze bijna edereen te boeien. Vaak gingen de .landen dan ook op elkaar. Na 24 uur gingen de deuren weer dicht. Het feest was voorbij. Van avond is het gebouw echter weer geopend en zuUen er zeker weer velen zijn, die er hun vertier gaan «yfcfTt, Om dit feestvuur zo imposant mogelijk te doen zijn, wordt op al le Schiedammers een beroep ge daan de kerstbomen tot 4 januari te bewaren. Hiermee wordt even eens voorkomen dat het stadsbeeld ontsierd zal worden door uit de huizen op straat gegooide bomen. De sparretjes kunnen op zes pun ten in de stad worden ingeleverd: op het Rozenburgerplein, op het Van 't Hoffplein, op de Parkweg hoek Mgr. Noienslaan, op het Dr. Wibautplein bij het wijkcentrum, op het Frans Halsplein en op het dienstterrein van de gemeentelijke Vervoers-, Reinigings-, Ontsmet tings- en Marktdienst aan de Bui tenhavenweg 154. Op deze plaatsen zal het perso neel op 4 januari van 's morgens 9.00 tot 's middags 13.00 uur aan wezig zijn om de bomen ln ont vangst te nemen. Om het inleveren van de boom „aan te moedigen" zal voor elke kerstboom een stui ver worden betaald. Voorts kunnen op de dag van het feestvuur boompjes van 's morgens 9.00 uur tot 's avonds 19,00 uur worden afgegeven op de stook plaatsen aan de Westfrankeland- sedijk en. het kruispunt Bachplein- Zwaluwlaan. Omdat een aan tal scholen op maandag 4 januari al weer met de lessen begint, zal er eveneens gelegenheid zijn om reeds op 31 december kerstboom in te leveren bij de VROM-dienst. De Schiedamse politie zal erop toe zien, dat al te grote veldslagen" van de jeugd om oude kerstbomen worden voorokomen. ZONDAG Kantine Ursus, 12.30 uur. Nieuw jaarsreceptie. Clubgebouw DRZ, 11.00 uur. Nieuwjaarsreceptie. Ste delijk Museum, 13.00 en 15.00 uur. Filmprogramma. ZONDAG Kolpabad, 08.30 uur. Vertrek excursie KNNV, afdeling Vlaardin- gen-Schiedam. MAANDAG Excelsior, 19.00 uur. Ruilbeurs De Verzamelaar. Sportzaal R. Kruis- laan. Tafeltenniskampioenschap pen Intiem. ZATERDAG 01 y mpiahal. Tafeltenniskam pioenschappen. VLAARDINGEN Luxor, tel. 343237. Vrijdag 14.30 uur: Kinder matinee (a-h); 17.00 uur; Gordon, de zwarte piraat (14 j); 20.00 uur: Marooned in space (14 j). Zaterdag 20.00 uur: Marooned in space. Zon dag 14.30 uur: Kindermatinee (a.U; 17.00 uur: Gordon de zwarte piraat-; 20.00 uur: Marooned in space. SCfUEDAM T.em. 1 januari (08.0L uur)Jansen, v. Swindensin- gel 42, tel. 264917. VLAARDINGEN T.e.m, 3 ja nuari: Van Hogendorp, Van Ho- gendorplaan 129a, tel. 704233. MAASSLUIS Oudejaarsnacht: De Jong, Markt 11, tel. 01899-2234; nieuwjaarsdag (v.d. 8 uu.\- tot 2 januari (8 uur)Rijnmond, Mo- zartlaan 1, tel. 018.99-2209. SCHIEDAM In noodgevallen bellen telefonische boodschappen dienst: 206611 (v.a. donderdag avond 19.00 t.m. zondag 3 januari). VLAARDINGEN In noodge vallen bellen: 206611 (v.a. donder dagavond 19.00 uur t.m. 3 januari). MAASSLUIS Van do. 18.00 uur t.m. zaterdag 08.00 uur: v. d. Poel, Albert Cuypplein 12, tel. 2900; za. 11.00 uur t.m. ma. 08.00 uur: Van Loon. Veerstraat. 15, tel. 2108. VLAARDINGENGemeentelijk inlichtingenbureau, Veerplein lid, iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesingel 81a: 10.30-13.30 uur. Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven, Emmastraat: 19.00-20.00 uur. VLAARDINGEN: Het jeugdservice- bureau aan het Weeshuisplein 18 is iedere dinsdag- en donderdag avond van 7 tot 9 uur open. SCHIEDAM: Gem. Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel. 26877: Centrale Jeugdbibliotheek, Dam 8. tel. 266566. Filialen: Lorentzlaan 8, Dr. Wi bautplein 129, Parkweg 220, Lelie straat 10, De Blestraat 4, Jeugd finaal: Arcbimedesstraat. VLAARDINGEN: Gem. Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6, tel. 34.31.90. Filialen: Dirk de Der delaan 43. Van Hogendorplaan 100b. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126. Zaal: 13.30-14; 19-19.30 uur; klas: 13.30-15; 19-20.30 uur; kraamaf deling: 13.30-1430 19-19.30 uur. Dr. Noletstichting: tel. 260080. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30— 14.00 uur x 19.00—19.30 uur; 2e klas 13.30—14.30 en 19.00—20.00 uur; le klas 10.30—11,30 uur, 1330—1430 uur en 19.00—20.00 uur. Kinderbezoek iedere middag van 13.30—14.00 uur, behalve op maan dag en donderdag; dan alleen des avonds van 18.001830 uur. VLAARDINGEN: Holyziekenliuis, tel. 345666, dagelijks van 14.00 tot 1430 uur en van 19.00 tot 1930 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 1830 uur. Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Zondagmid dag om half drie speelt Fortuna Vlaardingen aan de Marathonweg een oefenwedstrijd tegen Sparta. Mochten de competitiewedstrijden niet worden afgelast, dan zal de wedstrijd niet doorgaan. In het Schiedams Stedelijk Mu seum tot 11 januari: Leo Gestel (1881-1941); Aanwinsten 1970; kunstklassen: Saskia Koenraads; Sjef Henderickx In het Schiedamse Stedelijk Museum wordt tot en met 10 Ja nuari een tentoonstelling gehouden onder de naam „50 x 50 Prenten- show m veelvoud". In het gemeentemuseum van Maassluis wordt tot 10 januari een expositie gehouden van aquarellen en schilderijen van Charles en Maarten Kemper en Jan Goedhart en Jan Burgerhout, allemaal uit Rotterdam. In Galerie C.C.C. aan de Hoog straat in Vlaardingen wordt tot en niet 2 januari geëxposeerd door Paul Kingma, beeldhouwwerk en Loek Lafeber, emaille objecten. Geopend op werkdagen van 11 tot 5, zondags van 1 tot 5 en 2e kerst dag van 1 tot 5. In Galerie Zwart-Wit, Dam 2 in Schiedam tot 3 januari kleurhoog- drukken van Cees vlag en keramiek van Jaap Ravalli. Dagelijks open van 9.00 tot 18.00 uur. RIJNMOND; Meld- en Regelka- mer (voor klachten over geluids hinder en stank) tel. 262626 SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen), tel. 264666; hoofdbureau, Lange Nreuw- straat 55, tel. 269333. Brandmel ding: 269123: GG en GD, Tuinlaan 80: 269290; Gem Woningdienst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem. brand weer) 268578. VLAARDINGEN: Alarmnummer (alleen voor melding brand en on gevallen) 344444: politiebureau Westhavenkade: 342355; hoofdbu reau ftseveer 6, 342355; Brand- meldJ 344444: GG en GD, Ke- thelw*^ 17. tel. 345555 (b.g.g. 342541) MAASSLUISAlarmnummer poli tie: 3333; politiebureau, Westland- seweg, telet 3444: Alarmnummer brandweer: 3333. MAASSLUIS: Klachtendienst CAR (voor klachten over o,a. stank en geluidshinder), tel, 6109, b.g.g. 7471, 8703 Of 5136. Dienstencentrum Maassluis? da gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag middag van half 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. O De consutnenteninformatrice van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- tingr afd. Vlaardingen houdt Iedere dinsdagmiddag van hall 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur ln „Het Hoek- punt". Broekweg 82 tel 349264. SCHIEDAM: Maatschappelijk werkster, iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur in de Dr. v. d. Kuyschool. Bachplein 581. VLAARDINGEN In het Vlaardingse politiebureau zal dins dag 5 Januari hoofdinspecteur H. W. Offreins worden geïnstalleerd. Tevens zullen drie personeelsleden worden beëdigd. De gebeurtenissen vinden 's middags plaats. VLAARDINGEN De klup "In- tria" houdt haar nieuwjaarsfeest vanavond in het jeugdcentrum Triangel. Tijdens deze avond zal de groep Shecrlined voor dansmu ziek zorgen. De pauzes worden ge vuld met discomuziek. Sheerlined mag tot de bekendere groepen in Noord-Holland en U- treebt gerekend worden. Zij spe len commerciële muziek. Ook eigen composities staan op hun reper toire. (Van één onzer verslaggevers) Dit antwoorden B. en W. op een desbetreffende vraag van de ge meenteraadsleden A. J. Engelsman (p.v.d.a.), V. Broeke (D'66) en M- A. A. M. van Overveld (k.v.p.). De Installatie is mogelijk, zeggen B. en W., omdat het overleg over deze kwestie met het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk vrijwel is afge rond. De drie raadsleden hadden even eens geïnformeerd naar de plaats die de gemeentelijke Jeugdcommis sie binnen de nieuwe Raad voor Jeugd en Jongeren zal gaan in nemen. Naar aanleiding daarvan deelt het college mee het voorlopig nog wenselijk te achten de ge meentelijke jeugdcommissie te la- voortbestaan. Het college is echter wel van mening, dat, wanneer de nieuw te vormen Raad voor Jeugd en Jonge ren eenmaal goed functioneert, er voor de gemeentelijke jeugdcom missie geen piaats meer is. SCHIEDAM Doordat ze plot seling werd verblind door' de zon. op de voorruit, is mevrouw M. A. W. B. P.-T. donderdag middag met haar wagen op rip Schiedamseweg tegen een gepar keerde auto opgereden. De gepar keerde wagen werd aan de linker zijde zwaar beschadigd.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1