Braakliggende terreinen géén vuilnisbelten Met NIVON naar Zwitserland,, Israël en Dali Nieuwland Praatavond Trekvogels ontmoeten PK C-ploeg Een fijn fikkie voor de jeugd LEZERS-SERVICE mm Be j aardensoos in ICethel Opvolger voor SG-clirecteur m Ruilbeurs voor jeugd en volwassenen W oningen in aanbouw in Rijnmond Spreekuur van burgemeester Israël Gast Inlichtingen Bibliotheken Bezoekuren Tentoonstellingen Onderscheiding van havenmeester van Den Briel DINSDAG 5 JANUARI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM B. en W. van Schiedam streven er naar om de terreinen in de oude bin nenstad die vrijkomen door de sloop van de bebouwing, tijdelijk een andere bestem ming te geven. Voorwaarde is echter dat dit op een ver antwoorde wijze kan gebeuren en zonder al te hoge kosten. Het college wil hiermee voor komen dat braakliggende ter reinen veranderen in rommel plaatsen of vuilnisbelten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk, het NIVON, organiseert als eerste activiteit van het nieuwe jaar op vrijdag 8 januari een bijeenkomst in zaal 4 van het wijk centrum aan het Wibautplein, waar de heer Dronkers een serie dia's zal vertonen van Natuurvriendenhuizen in Zwitser land. (ADVERTENTIE) ter imeulen hei winkelen waard acrll transparant 120 cm breed IslSitfels SCHIEDAM Op het terrein aan de Westfrankelandsedijk laaiden gisteravond de vlam men van vele, ijverig opgespaarde kerstbomen hoog op tegen de nachtelijke hemel. Het was een imposant schouwspel, waaraan vooral de jeugd veel plezier beleefde. Het gebruikelijke nieuwjaarsvuur, dat ook op een andere plaats in Schiedam, op het Bachplein, werd ontstoken wordt elk iaar georganiseerd door de gemeentelijke VROM-dienst en de Schiedamse Gemeen schap. Agenda Vlaardmgen Agenda Maassluis Alarmnummers Spreekuren OFFICIËLE BEKENDMAKING Afkondiging Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat de eerste ver ordening tot wijziging van de legesverordening en de vierde verordening tot wijziging van de .'ei ordening marktgelden, door de Gemeenteraad van Schiedam vastgesteld op respectievelijk 26 oktober 1970 en 27 april 1970, bU Koninklijk besluit van 23 december 1970, nr. 13, zijn goed gekeurd. De verordeningen treden in werking op 1 januari 1971. SCHIEDAM, 4 januari 1971. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, De Secretaris, De Burge .ir si er. M. J. BLOK h. ROELFSEMA 1' I ;|i II Uitbreiding p arkeer- ruimte in de oude binnenstad Men wil er afhankelijk van de omstandigheden ter plaatse speel terreinen of parkeerruimten van maken. Zo ligt het onder meer in de bedoeling om aan de Heren straat, achter de Boterstraat en aan de Sint Pietersteeg twee tijde lijke parkeerruimten in te richten, ook voor de zogenaamde lang- parkeerders. Burgemeester en wethouders verwachten dat het terrein aan de Herenstraat, met een capaciteit van bijna twintig auto's, de par keersituatie in de omgeving van het stadhuis zeker zal verbeteren. Het terrein zal over een breedte van zeven meter provisorisch ver hard worden. Achter de parkeerplaats zal men tevens een tijdelijke groenvoorzie ning aanleggen om te voorkomen, dat dit deel van het terrein ge- B. en W. verwachten dat het terrein aan de Herenstraat de ■parkeersituatie in de omgeving van 't stadhuis zal verbeteren Ook het terrein aan de Sint Pieterssteeg zal ge schikt worden gemaakt als parkeerplaats. bruikt wordt voor de opslag van goederen. De in- en uitgang van het terrein zal komen te liggen aan de west zijde van de Herenstraat, en wel daar, waar hij uitkomt op het bre de deel van de Boterstraat. De oos telijke zijde van de Herenstraat zal in beide richtingen verboden wor den voor motorvoertuigen. De aan leg van een parkeerterrein is overi gens maar een tijdelijke bestem ming aangezien de Herenstraat ligt in een saneringsgebied. Het andere parkeerterreinkomt aan de Sint Pietersteeg, in het hart van de zogenoemde Brandersbuurt, waar Prinsensteeg, Achter de Teer stof en Verbrande Erven samenko men. Ook hier zal het terrein slechts provisorisch..worden verhard, waar na door middel van strepen de parkeervakken worden aangegeven. Dit terrein zal ook in de toekomst de bestemming van parkeerterrein krijgen, maar dan in een ander verband. Onze koilektie transparante overgordijnstof, die moderne luchtige stof voor flats en.af- scheidingswanden, wordt steeds groter Acrit transparant gordijnstof in blok en schotse ruit dessins, een dekoratieve stof in de modern ste kleuren koopt U per meter, 120 cm breed, voor nog géén één gulden negentig. De film wil eveneens een indruk geven van de wandelmogelijkheden in en in de omgeving van de plaat sen Engelberg. Riedelalp en Zer- matt (kantoor Wallis) en toont daanaast fraaie landschapsopna men, waarin de vele soorten alpen- bloemen zo'n belangrijke rol spe len; er wordt aandacht besteed aan de verschillende klederdrachten. De avond begint om acht uur. De toegang is vrij. Eveneens in NIVON-vcrband zal men zondagmorgen om tien uur een kijkje kunnen nemen in het Rotterdamse Museum Boymans- Van Beuningen waar de expositie van werk van Salvador Dali te zien is. De kosten aan dit kunstzinnige uitstapje verbonden, bedragen één gulden, weik bedrag aan de ingang van het museum geïnd zal worden en waarvoor men zich tot 6 Januari als deelnemer bij het secretariaat vt.n het NIVON. Damlaan 242, tel. 708486. kan opgeven. dieren. Entreekaarten voor de filmvoorstelling, die toegankelijk is voor alle leeftijden, zijn op de morgen van de voorstelling ver krijgbaar aan de kassa. SALVADOR DALI al zijn patiënten verliest, omdat het in zijn huis wemelt van ringslang en, muizen, duiven en vele andere Op dcnderdag 28 januari vindt de laatste bijeenkomst van de maand plaats in zaal I van gebouw Irene. Op deze avond, die om acht uur begint, zal drs. Roose uit Amster dam een diaprogramma verzorgen over Israël, waar hij drie jaar ver bleef, en over de omringende lan den. Naast het vertonen van de dia's zal de heer Roose ook ingaan op het conflict in het Midden-Oosten, met name op het vluchtelingen probleem. De entreeprijs bedraagt vijftig cent. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal en bij het secre tariaat van het NTVON. (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM Donderdagavond 7 januari organiseert de wijkvere niging Nieuwland een bijeenkomst in een lokaal van de Prins Bern. hardschoo! aan de Burgemeester van Haarenlaan 115b. Er is geen programma vastgesteld, omdat men met deze avond slechts het onderlinge kontakt wat wil ver. stevigen. Indien men dat wenst kan men er behalve praten, ook bingoën, kof fiedrinken en kijken naar de werk stukken, die de dames tijdens de middagbijeenkomsten hebben ver vaardigd. De werkstukken zullen tezijner tijd op een nog te organiseren ba zar aan de man worden gebracht om de verenigings-aetiviteiten op het gebied van het kinderwerk te bekostigen. Iedereen is op deze avond welkom. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Woensdagavond zal in de Margriethal van goed korfbal te genieten zijn. Om half acht speelt de Trekvogelsploeg te gen PKC. Een wedstrijd in de over gangsklasse, waarin het aan span ning niet zal ontbreken. Hierna, om tien over half 'negen: komt Odi tegen BKC binnen de lijnen. Hoewei de Schiedammers het tegen de stug spelende Bra banders niet gemakkelijk zullen krijgen, behoort een overwinning tot de mogelijkheden. Een over winning die de witzwarten hard nodig hebben om zich wat van de laatste plaats, die men angstig dicht genaderd is, te kunnen ver wijderen. Schiedam komt om tien voor tien aan de beurt tegen Hou Stand, dat evenals de roodzwarten nog onge slagen is. Het krachtsverschil tus sen beide acht-tallen is niet groot. Misschien dat het voordeel van de thuiswedstrijd doorslaggevend zal zijn. De roodzwarten rekenen in ie der geval op veel supporters, die hun de zo nodige steun zullen moe ten geven. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het bejaarden centrum "De Harg" in Kethel is een nieuwe bejaardensociëteit opgericht, waar men voor een kwartje per middag lid kan wor den. De sociëteit, in november met 35 leden gestart, is opgericht om dat een kerkelijk wijkcentrum in Kethel-Groenoord nog altijd ont breekt. Het voorlopige sociëteitsbestuur is van pan op de maandagmiddag- bijeenkomsten een aantal sprekers uit te nodigen. Een aantal bejaar den komt al eens in de twee weken in De Rank in Groenoord bijeen. De nieuwe sociëteit is nu als ont spanningsmogelijkheid van belang voor de Kethelse bejaarden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De heer R. H. Pillard, regie-assistent van het Nieuw Rotterdams Toneel zal hoogstwaarschijnlijk benoemd wor den tot directeur van de Schie- damse gemeenschap. De heer Pil lard zal de huidige directeur van de S. G„ Peter van der Boom op volgen, die per 15 januari een func tie als administrateur bij de Ko ninklijke Nederlandse Basketball Bond in Amsterdam heeft aan vaard. Morgenvroeg om 9 uur begint op de eerste etage de verkoop van deze acril transparant gor dijnstof in leuke blok en schot se ruit dessins en in de modern ste kleuren, 120 cm breed, per meter voor Ook maandanmargcn open Géén tel. cf schrift, best. De cursus Gast en Gastvrouw start op woensdagavond 13 januari en zal vervolgens de drie daarop volgende woensdagen, telkens van half acht tot tien uur, worden ge houden in het zaaltje van de Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting, Korte Dam 5. Er zullen onder meer tips gege ven worden hoe men gasten moet ontvangen, leekere hapjes kan maken, Franse kaas kan waarderen etc. De deelname aan deze cursus is beperkt en kost zes gulden voor le-den en twaalf gulden voor huis genoten van leden. Het filmprogramma van zon dagmorgen 17 januari zal wegens verbouwing niet in het Luxor Theater, maar in de Rotterdamse Schouwburg gehouden worden en behelst ditmaal de film Doctor Doolittle; een arts. die in een plaatsje aan de Engese westkust •>-2:.**'?y&J ,.5*S DINSDAG Wtjkgebouw Koninginnelaan, 18.45—19.45 uur, repetitie kinder koor Holy. 20.0022.00 uur, repetitie £e- mengdkoor Holy. WOENSDAG Stadhuis. 19.30 uur, raadsvergade ring. DINSDAG Caland l.fes., 19.30 uur, raadsverga dering. VLAARD1N GENGemeentelijk Inlichtingenbureau, Veerplelo 118, iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesinge) 81a; 10.30-13.30 uur Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven. Emmastraat: 19.00-20.00 uur VLAARDINGEN: Het jeugciservice- bureau aan het Weeshuisplein 18 is iedere dinsdag- en donderdag avond van 7 tot 9 uur open. SCHIEDAM; Gem Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, Cel 26877: Centrale Jeugdbibliotheek. Dam 8 tel 26S566 Fiiialen: Lorentzlaan 6, Di Wi bautplein 129 Parkweg 320. Lelie straat 10 De Biestraat 4. Jeugd- filiaai: Archimedesstraat VLAARDINGEN; Gem Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 8, tel. 34-11.90. Filialen Dirk de-Der delaan 43 Van Hogendorplaan 100b SCHIEDAM: Gsm. Ziekenhuis, tsl. 269126 Zaai: 13.30-14; 19-19.30 uur: klas: 13.30-15; 19-20.30 uur; kraamaf deling: 13.30-1430 19-1930 uur Dr Noletstichting: tel 260080. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30— 14.00 uur x 19,00—19.30 uur; 2e klas 13.30—14.30 en 19.00—20.00 uur; le klas 10.30—11.30 uur, 1330—1430 uur en 19.00—20.00 uur Kinderbezoek iedere middag van 1330—14 00 uur, behalve op maan- dag en donderdag: dan alleen des avonds van 18.0018.30 atir VIiAARDINGENHolyziekenhuls, tel. 345666, dagelijks van 14.00 tot 1430 uur en van 19.00 tot 1930 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00 tot 1430 uur en van 18.00 tot 1830 uur. Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. In het Schiedams Stedelijk Mu seum tot 11 januari- Leo Gestel (1881-1941); Aanwinsten 1970; kunstklassen; Saskia Koenraads; Sjef Henderickx. In het Schiedamse Stedelijk Museum wordt tot en met 10 ja nuari een tentoonstelling gehouden onder de naam „50 x 50 Prenten- show tn veelvoud" In net gemeentemuseum van Maassluis wordt tot 10 januari een expositie gehouden van aquarellen en schilderijen van Charles en Maarten Kemper en Jan Goedhart en Jan Burgerhout, allemaal uit Rotterdam In Galerie C.C.C. aan de Hoog straat in Vlaardingen wordt tot en met 2 januari geëxposeerd door Paul Kingma, beeldhouwwerk en Lock Lafeber, emallle objecten. Geopend op werkdagen van 11 tot 5, zondags van 1 tot 5 èn 2e kerst dag van 1 tot 5. in Galerie Zwart-Wit. Dam 2 in Schiedam tot 3 januari kleurhoog- drukken van Cees vlag en keramiek van Jaap Ravelli Dagelijks open van 9 00 tot 18.00 uur. RIJNMOND; Meld- en Regelka- mer ivoot slachten ovei velutds- hindei er< stank» n'. 26262b SCHIEDAM- AtHrninummei politie (uitsluitend in spoedgevallen» tel. 264666. nuofdbuieati Lange Nieuw- straat 55, cel 269333 Brandmel ding: 269123; GO er» (lu Puima-m 80 269290: Gem Woninudienst (voor dringende klachten buiten kantooruren via de gem oi-ano- weeri 268578 VLAARDINGEN: Alarmnummer (alleen voor melding branu en on gevallen): 344444: politiebureau Westhavenkade 342355. hoofdbu reau Deiftseveer 6, 342355 Brand melding: 344444: GG en GD. Ke- thelweg 17. tel 345555 (b^.e 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer poli tie: 3333; politiebureau. Westland- seweg, telef 3444: Alarmnummer brandweer: 3333 MAASSLUIS: Klachtendlenst CAR (voor klachten over o.a stank en geluidshinder», tel. 6109, b.g.g 7471, 8703 of 5136. Dienstencentrum Maassluis: da gelijks ran 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 5 uur. spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: tedere donderdag middag van half 4 tot half 5. spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst. De consumenteninformatrice van de Nationale Federatie voot Huishoudelijke en Gezinsvoorlich ting afd Vlaardingen houdt Iedere dinsdagmiddag van half 3 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur In JBet Hoek punt- Broekweg 82 tel 349264 SCHIEDAMMaatschappelijk werkster iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur in de Dr v. d, Kuyschool Bachplein 581 (Van een onzer verslaggevers) DEN BRIEL De havenmeester van Den Briel, H. Smit, ls konink lijk onderscheiden. De heer Smit die bekend is bij alle watersport liefhebbers uit de provincie en ver daar buiten, heeft de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau gekregen, we gens zijn veertig jaar trouwe dienst bij de gemeente Den Briel. De me daille werd opgespeld door burge meester H. van Es tijdens de nieuwjaarsreceptie die zaterdag in het stadhuis werd gehouden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De eerste ruilbeurs van het nieuwe jaar wordt op 6 Januari gehouden in een lokaal van de Prins Bemhard- school aan de Burgemeester van Haarenlaan 1155. Zoals gebruike lijk begint de beurs voor kinderen om zes uur en voor volwassenen om half acht. De entree bedraagt 25 cent. Er is gelegenheid om talloze ob jecten te ruilen. Er wordt tijdens deze bijeenkomst ook koffie geser veerd. De ruilbeurs georganiseerd door de wijkvereniging Nieuwland. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de 23 gemeen ten van het Rijnmond-gebied wa ren in de maand november 6418 woningwetwoningen in aanbouw, waarvan 2710 in Rotterdam, 756 in Capelle aan den IJssel, 714 in Vlaardingen, 540 in Schiedam 396 in Hellevoetsluis, 281 in Rozen burg, 240 in Maassluis, 192 in Rid derkerk, 150 in Krimpen aan den IJssel, 118 in Brielle en 321 in de overige gemeenten. Driekwart van de in aanbouw zijn de woningwetwoningen en eenzelfde deel van de in aanbouw zijnde ge subsidieerde particuliere huurwo ningen met een maandhuur van beneden de 223 gulden, is bestemd voor houders van een 'legitimatie bewijs woningzoekenden in Rijn mond'. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema is verhinderd om op maandag 11 januari zijn wekelijkse spreekuur te houden.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1