Tentoonstellingsbezoek valt tegen BETONPLAAT PLET DAF Drugshandelaars veroordeeld F airport Convention gratis voor Release DOKTER D. J. VAN LEEUWEN OVER GROEPSPRAKTIJK IN ROSESTRAAT: Concert in Doelen Meer verkeer op Zeel an dbr u s ■T ROTTERDAM „De men sen zijn soms erg bang. Ze zeggen: „Dokter, ik vind het toch zo naar dat u naar dat centrum gaat. Nu zien we u zeker nooit meer." Huisarts D. J. van Leeuwen, nu nog praktiserend aan de Maas kade op het Noordereiland, ziet de angst van de mensen voor de groepspraktijk wel. „Wij leggen al maar uit dat we gewoon onze eigen patiën ten houden. Het verschil is alleen dat we met vijf artsen 'in één huis zitten in plaats van apart." Vier verdiepingen Bouwcen trum naar anderen. ROTTERDAM Bij het Rotterdamse Bouwcentrum moeten binnenkort tien tot vijftien personeelsleden ontslagen worden. Een ongeveer gelijk aantal zal moeten worden over geplaatst naar onderdelen van het Bouwcentrum, eveneens in Rotterdam. Van het nieuwe gebouw aan het Weena (zestien verdiepingen) worden vier verdiepingen verhuurd aan een advocatenkantoor. Het Dafje dat gekraakt werd door twee zware betonplaten. ROTTERDAM (ANP) De rechtbank in Rotterdam heeft donderdag twee jonge mensen wegens het bezit van en handel in verdovende middelen veroordeeld tot re spectievelijk een maand ge vangenisstraf en twee maan den voorwaardelijk. (ADVERTENTIE) Hier komt de hoofdingang van 't Gezondheidscentrum aan de Rosestraat hoek Entrepotstraat. Dokter D. J. van Leeuwen. Groepspraktijk voor betere zorg". DONDERDAG 7 JANUARI 19,1 (Van een onzer verslaggeefsters) Vijf huisartsen, de heren Buskop, Dorrenboom, Krabbe, v. Leeuwen en Schillings, zullen (als B. en W. hefc goed vinden) samen in het ou de gebouw van de RTM aan de Rosestraat gaan zitten. Ze verlaten hun praktijkhuizen op Feijenoord- Noordereiland. Zij gaan niet verhuizen voor hun eigen belang, zegt dokter Van Leeuwen. 'Kijk maar hoe ik het hier heb ingericht. Voor mezelf zou ik hier niet wegwillen. Maar voor de hele gezondheidszorg is de groepspraktijk beter.' Al anderhalf jaar praten de vijf van Feijenoord-Noordereiland over een gezamenlijk praktijkhuis. Tot op heden is er nog niets concreets van terecht gekomen. 'We'hebben nu in ieder geval het oog op het oude RTM-gebouw. De architect maakt berekeningen wat de verbouwing gaat kosten. We kunnen het gebouw van de ge meente huren ook over de huur prijs is nog niets bekend,' zegt de heer Van Leeuwen. Hij tekent enthousiast de platte grond van het gebouw. Beneden zal het dienstencentrum komen naast het consultatiebureau. "Dat is een groot voordeel van dit gebouw. We kunnen er het dienstencentrum bij hebben. In dat dienstencentrum is ruimte voor douches, voor een hob- byruimté voor bejaarden. Is het voor die mensen niet een fijn idee: de dokter zit boven, nu durf ik hier onder de douche?' Andere ideeën van de vijf artsen: een eigen kamer voor een maat schappelijk werkster, voor een pe dicure, een sociaal ombusman. 'En voor een buitenlands adviseur,' zegt dokter Van Leeuwen. 'Vergeet niet dat tien percent van de bevolking hier buitenlander is.' Ook is ge dacht aan een slaapkamer voor de arts die nachtdienst heeft. Op de eerste verdieping hebben de artsen hun praktijkruimten, hun administratie, een behandel kamer en verder is er een kamer voor een fysiotherapeut. Op de bo venste verdieping zijn ruimten voor bejaardengymnastiek en vergade ringen gepland. De mensen worden in het ge zondheidscentrum beter opgevan gen, zo verwachten de artsen. „Als wij tegen een moeder zeggen: Ga even met je kind langs de zuster, dan is die zuster er ook binnen handbereik. Wij kunnen beter on derling overleggen.' In dit intensiever contact zit ook voor de artsen een voordeel: zij kunnen beter hun avond- en week enddiensten regelen, ze hoeven hun gezin niet zoveel te belasten. Dok ter Van Leeuwen: 'Natuurlijk is het duurder, als je in een centrum gaat zitten. De vrouw van de arts doet in de huis-praktijk zoveel, wat nu door betaalde krachten moet worden gedaan. Wij artsen zeggen: We betalen niet meer voor de huur van het centrum dan we krijgen. De ziekenfondsen hebben een jaar lijkse bijdrage van ƒ10.000.— be loofd. De gemeente zal ook een bijdrage moeten geven. Het moet nu wel snel komen, willen we in deze wijken een goede gezondheids zorg houden.' mensen ontslaan Het totale personeelsbestand be loopt ongeveer vierhonderd. De on dernemingsraad is volgens de di rectie van begin af aan bij de ver anderingen betrokken geweest en bespreekt momenteel met de direc tie de afwikkeling van de kwestie- De ontslagen zijn niet een gevolg van de doorlichting door een onaf hankelijk adviesbureau, dat in 1.969 is doorgevoerd. De hoofdoorzaak is, dat het ten toonstellingsbezoek tegenvalt, zo dat de expositie-omvang terugge bracht zal worden op de oude ca paciteit. Andere secties, zoals stu die en advies, vertonen een groei, zodat daar meer aandacht aan zal worden besteed. Dat betekent te- ver.s dat de overplaatsing intern te regelen is en dat' het personeel niet naar andere vestigingen hoeft. In 1967 en 1968 maakte de sectie onderzoek, beoordeling en advise ring 47 procent van de omzet uit, de sectie kennisoverdracht (voor lichting, opleiding)24 percent en de sectie exposities en publikaties 29 percent. In 1969 was er een ver schuiving te zien en waren de per centages respectievelijk 45. 22 en 33; een groei dus van de sector exposities ten koste van de ande re. Dit lijkt in strijd met de thans opgegeven oorzaken van een "slecht jaar 1970", maar directeur K, L. de Vries heeft een verklaring. De grote C70-tentoonstellingen zijn voor een dc(e! reeds in 1969 voorbereid en daaruit is de groei te verklaren. Gesteld werd in het jaarverslag, dat de verschuiving als boven aangeduid zich in 1970 zou voortzetten. Dit laatste is niet bewaarheid, zodat van het mikken op meer en grotere exposities teruggekomen moet worden en de andere sectoren weer meer aandacht krijgen. De heer De Vries acht de ambitieuze bouwplannen die in de afgelopen jaren verwezenlijkt zijn, niet in strijd met de gebeurtenissen van nu, al vindt hij het jammer dat. de expositieverwachtingen niet uit kwamen. 'Wij stonden voor de noodzaak ons complex eindelijk eens af te maken. Die afronding was een for se stap en het uitgangspunt is dan ook geweest, dat een pand opgele verd moest worden, dat zonder al te veel moeite aan anderen te ver huren was. Dit is nu dan ook zon der moeite gelukt. Er waren genoeg gegadigden en de zaak was .snel rond.' De grond aan het Weena is des tijds op bijzonder gunstige voor waarden ter beschikking gesteld van het Bouwcentrum. Daartegen waren toen al bedenkingen die in getrokken werden in verband met het belang van het Bouwcentrum voor de stad. Nu er een dergelijk ruim deel aan derden verhuurd wordt zal de heer drs. A. W. van der Vlerk in de desbetreffende com missie deze kwestie opnieuw aan de orde stellen. RIDDERKERK Twee Rid- derrkerkse PTT'ers zijn op het nippertje aan de dood ontsnapt. Hun Dafje werd verpletterd door twee tonnen zware beton platen. die in de bocht van de Mauritsweg-Geerlaan van een vrachtwagen gleden. De betonplaten raakten het Dafje vol. Desondanks kwamen Simon de Boer (41), die de auto bestuurde, en Deo Langendijk (21) er goed af. Bestuurder De Boer moest met een zware hersenschudding en diverse kneuzingen in het St.-Clarazie- kenhuis worden opgenomen. Hun PTT-Daf kan worden af geschreven. De betonplaten, die bestemd waren voor een bouw plaats in Bolnes, glngeu schui ven omdat ze op beijzelde bal ken lagen. De betonstukken we gen zo'n drie ton per stuk. De achttienjarige loodgieter P. K. uit Gouda, die handelde in LSD- tabletten, kreeg drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De 23-jarige Duits vrouw M. B„ eveneens uit Gouda, kreeg wegens handel in hasjiesj twee maanden voorwaardelijk met een zelfde proeftijd. De officier van Justitie had strengere straffen geëist. Deze luidden tegen 'de loodgieter vier maanden, waarvan twee voorwaar delijk met twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, en te gen de vrouw twee maanden, waar van een voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM —De Engelse popgroep Fairport Convention zal, waarschijnlijk op 30 januari, een concert geven in de Doelen ten ba te van Release Nederland. Release is een organisatie die zich bezig houdt met geven van hulp aan mensen die met hun problemen niet bij andere instanties terecht kunnen. De organisatie verstrekt onder andere adviezen aan drugge bruikers. Voor dit concert, waaraan de groep door bemiddeling van MOJO kosteloos meewerkt, heeft de ge meente Rotterdam gratis de grote zaai van de Doelen beschikbaar gesteld. De entreeprijs voor het concert zal ongeveer vijf gulden zijn. Voor Release zal. na aftrek van diverse kosten, een bedrag van enkele duizenden guldens beschik baar komen. Rond eincl januari zal Fairport Convention nog twee con certen in Nederland geven. Het O MIDDELBURG (ANP) - verkeer over de Zeelandbrug heeft in 1970 ten opzichte, van 1969 een zeer bevredigende stijging te zien gegeven. In totaal gingen er 1.429.144 auto's over de brug. dat waren er 222.305 meer dan in 1969. De o p b r e ngs t was ruim 1969. een stijging van ca. achttien percent. Nu rente tot o itspaarba k Bedragen van 1000,- os meer kunnen worden gestort op postgiro nr. 200 000 van de Rijkspostspaarbank Amsterdam, onder vermelding „8% nieuwe rekening" Formulieren en afrekening worden u toegezonden. Voor 8% rekeningen geldt een opzeggingstermijn van 48 maanden. Het is echter ook mogelijk geld op te nemen zonder voorafgaande opzegging. Volledige inlichtingen aan aile postkantoren. maar voor is 't beter' voor

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1