Het beroep van Theo van Est: ^plp il Vuilstortplaats gevaar voor kinderen LEZERS-SE11VICK EERST DIA'S KIJKEN. DAN DE WEG OP 1 1 - I euro fax - 15.11.22 m Piet Veenstra in De Ark Kom Lodder exposeert in Maassluis Bezoekuren Tentoonstellingen Alarmnummers Vormingsinstituut voor weggebruikers IHgllpi; §i%U Mmmm DONDERDAG 7 JANUARI 1971 HET VRIJE VOLK. PAGINA 18 Van onze medewerker ED VAN DANTZIG ROTTERDAM Een man met een in Europa uniek beroep is Theo van Est. Hij is entertainmentmanager van dc Holland-Amerika Lijn. Aan boord van de ss Statendam, ss Rotterdam en de ss Nieuw Amsterdam is bij verantwoordelijk voor bet hele welzijnsleven. Amerikaans publiek: je moet 'i kennen. Agenda Vlaardingen Belasting Film Dames Inlichtingen Bibliotheken Spreekuren i«é llÉÉÉ^ —.•St De vuilstortplaats, nog hard bevroren, levert nu. nog geen direct gevaar op, maar wat gebeurt er als met de dooi de drassiger tijden aanvangen? (ADVERTENTIE') (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM "Het merendeel van de ongelukken op de weg is te wijten aan een slechte theoretische kennis," zegt autorijschoolhouder J. Scheper, hoewel hij voorzichtigheids halve een slag om de arm houdt en eraan toevoegt, dat hij "zoiets natuurlijk niet helemaal kan bewijzen". Naar overtui gende bewijzen voor deze niet helemaal oncommerciële waar schuwing hoeft de autorijschoolhouder met vijftien jaar prak tijkervaring "achter de wielen" niet ver te zoeken. Amerikanen op cruise plezier laten hebben Dit houdt in. dat hij ondermeer moet zorgen voor orkesten, floor- shows. geestelijke verzorgers, films, bridge-, golf-, gymnastiek- en dansleraren. Op zich al een job om je petje voor af te nemen. Een extra opgave is nog dat dit alles moet inslaan bij een voor negenennegentig per cent uit Amerikanen bestaand pu bliek. En dat heeft een heel andere en vaak ook veel kieskeuriger smaak dan de Europese. Theo van Est heeft grijze haren, maar die had hij al. voordat hij in maart '70 in dienst van de HAL trad. Hij heeft het verschrikkelijk druk: telexen, telefoneren, orkes ten beluisteren, veel vliegen, ge deeltelijke cruises meemaken, professoren ontvangen en aanho ren. Hy leeft er zijn onrustige en avontuurlijke temperament in uit. 'Waarom nou juist ik deze baan heb gekregen?' zegt deze interna tionale regelaar met een grote 'wit te tanden-grijns' op zijn gezicht. 'Waarschijnlijk omdat ik écn van de weinige mensen ben die ervaring hebben met Amerikaans publiek. Ik heb in Frankrijk namelijk der tien jaar het entertainment 'voor Amerikaanse soldaten uit de Ver enigde Staten verzorgd. Ik ken het Amerikaanse gevoel voor humor en de verdere smaak. En ik heb dat is eigenlijk even belangrijk de juiste contacten. Maar toch blijft het een toer om het iedereen naar de zin te maken. Neem ons vlaggeschip de Rotter- - dam. Dat schip, goed voor duizend passagiers maakt korte en lange cruises. De allerlangste is de cruise around the world. Die duurt drie maanden. Op deze tocht gaan uiteraard veel rijke mensen mee. Hoewel niet al lemaal miljonair, zijn er toch by, die de rente, die ze van hun kapi taal trekken, niet kunnen opma ken. Op die cruise around the world heb ik op het ogenblik een floor- show van 23 man, met daarbij een serie balletmeisjes uit de verste hoeken van de wereld. Verder spe len er drie orkesten. Maar dan ben ik er nog lang niet. Dat schip loopt regelmatig een andere haven bin- Tiico v ji e: :i nen. Ik zorg ervoor, dat in elke havenplaats door de inwoners een floorshow wordt opgevoerd. Ons motto is "Verandering van spijs doet eten.' Het grootste probleem voor Van Est is de film. 'Die oudere mensen.' zegt hij, 'kan je geen rolprent met bloot laten zien. Ze willen iets uit de oude doos of een film, die een onsterfelijk succes heeft. Maar daar zijn er maar weinig van. Wat ook nog wel eens inslaat is een >NSTERFELIJK SUCCES HEEFT, daar zijn er maar weinig van. Wat ook nog wel eens inslaat is een film, die elders nog niet in pre mière is gegaan, een zogenaamde 'pre-release-film!' Zie die maar eens te krijgen! Van Est heeft hart voor zijn werk. Hij is ook stapelgek op 'zijn' publiek. 'Amerikanen zijn eigenlijk van die heerlijke soms ook gekke mensen. Veel meer dan de Euro peanen zijn ze Jan Plezier. Als je. de mensen aan boord ziet dansen, eten. veel eten, en daarna het vet tijdens, ritmisch krakende gymnas tieklessen weer hoort en ziet weg werken, weet je niet hoe je het hebt.' Aan boord van de schepen van de Holland Amerika Lijn vervullen de stewards (obers) een belangrijke rol. Van Est: 'Die mensen zijn elk op zich een lopend inlichtingen kantoor. Ze hebben een speciale opleiding achter de rug. Hun taak houdt nietop met het. bedienen van de mensen, nee, ze spelen ook de rol van vertrouwensfiguur, van bevriende helper. Daarom bepalen zij ook voor een belangrijk deel de stemming aan boord. En die mag er echt wel zijn!' DONDERDAG Zomerstrraat 31, 20.30 uur. bijeen komst Dolle Mina. Het Vlaardingse gemeentebe stuur vestigt de aandacht erop dat er een mogelijkheid is vorig jaar betaalde huisvuilbelasting terug te krijgen. Terugbetaling is mogelijk wan neer men vorig jaar aan eigen en gezinsinkomsten (dus- ook de in komsten van bijvoorbeeld tot het gezin behorende kinderen) minder heeft gehad dan ƒ7.456,46- Aanvrangen om de belasting te rugbetaald te krijgen, moet men voor 1 februari indienen. Formulie ren hiervoor zijn op het stadhuis (loket 1) te halen. Daar wil men ook helpen bij het invullen van het formulier. Vrijdag, zaterdag en zondag wordt in het Schiedams Stedelijk Museum weer een aantal films ge draaid. Op liet programma staan 'Drei Meister schneiden Holz'. 'Comparisons' en 'Drei Studiën in Jazz'. Het gaat niet zo best met de badmintonclub van de Vlaardingse afdeling van de NVVH. Gebrek aan leden is de oorzaak/Dames die be langstelling hebben voor deze sport, worden uitgenodigd eens een keer te komen kijken. Contactper soon van de club is mevrouw M. d'Achard v. Ensehut-Smits, Jan de Rooystraat 29, Vlaardingen, tel. 349639. VLAARDINGEN: Gemeentelijk inlichtingenbureau, Veerplein 118. iedere vrijdag van 19.00-20.30 uur Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsestnge! 81 a 10.30-13.30 uur. Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven. Rmmastraat: 19.00-20.00 uur VLAARDINGEN: Het jeugöservice- bureau aan het Weeshuisplein 18 is iedere dinsdag- en donderdag avond var, 7 tot 9 uur open. SCHIEDAM: Gem Openbare Bibliotheek: Centrale, Lange Ha ven 131, tel 28877: Otrale Jeugdbibliotheek. Dam tel 266566 Filialen: Lorentzlaan 6, Dr Wi- bautplein 129. Parkweg220, Lelie straat 10. De Biestraat 4. Jeugd- filiaal: Archlmedesstraat VLAARDINGEN: Gem Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6, tel. 34.3t 90. Filialen: Dirk de Der- dclaan <3 Van Hogen dorplaan 100b SCHIEDAM: Gem.Ziekenhuis, tel.: 269126 Zaal: 13.30-14; 19-19.30 uur: klas: 13.30-15; 19-20.30 uur: kraamafdeling: 13.30-14.30 19-19.30 uur Dr Noletstichtang: tel 360080. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30— 14.00 uur 19.00—19.30 uur: 3* klas 13.30—14.30 en 19.00—20.00 uur; le Klas 10,3011.30 uur, 13.30—14.30 uui en IS 00—20.00 uur. Kinderbezoek iedere middag van 13.30—14 00 urn behalve, op maan dag en donderdag: dan alleen des avonds van 18.0018 30 uur VLAARDINGENHoiyziekenhuis, tel. 345666. dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 1930 uur. Kinderzaak dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 18.00 tot 1830 uur. Klasse: dagelijks van 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.06 uur. In het Schiedams Stedelijk Mu seum tot 11 januari: Leo Geste] 1881 -1941Aanwinsten 1970 kunstklassen: Saskia Koenraads; Sjef Henderickx In net Schiedamse Stedelijk Museum wordt toe en met 10 Ja nuari een tentoonstelling gehouden onder de naam „50 i 50 Prenten- show in veelvoud" In het gemeentemuseum van Maassluis wordt tot 10 januari een expositie gehouden van aquarellen en schilderijen van Charles en Maarten Kemper en Jan Goedhart en Jan Burgerhout, allemaal uit Rotterdam, RIJNMOND: Meld- en Regelfca- mer ivoor klachten over geluids hinder en stank) tel 262626 SCHIEDAM: Alarmnummei pollti# (uitsluitend in spoedgevallen), tel. 264666: hoofdbureau,, Lange Nreuw- straat 55, tel 269333 Brandmel ding: 269123; GG en GD. ruinlaan 80 269290: Gem Wo tüng dienst (voor dringende klachten bulten kantooruren via de gem. brand weer) 268578 VLAARDINGENAlarmnummer (alleen voor melding brand .en on gevallen) 344444: politiebureau Westhavenkade: 342355. hoofdbu reau Delf tsev eer 6. .342355: Brand melding: 344444: GG en GD, Ke- thelweg 17. tel 345555 Cb,K.g 342541) MAASSLUIS: Alarmnummer peti tie: 3333: politiebureau. Westlarsd- seweg, telet 3444; Alarmnummer brandweer: 3333 MAASSLUIS: Klachtendienst CAR (voor klachten over o.a. stank en geluidshinder), tel. 6109, b^g. 7471. 8703 of 5136. Dienstencentrum Maassluis: da gelijks van 10 tot 11 uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maand van 4 tot 6 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: iedere donderdag middag vaD half 4 tot half spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst De consumenteninformatriee van de Nationale Federatie row Huishoudelijke en Gezinsvoarlich- ting afd Vlaardingen houdt iedere 'dinsdagmiddag van half 3 tot half 4- en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in ,J3et Hoek punt- Broekweg 82 tel 349264 SCHIEDAM: Maatschappelijk werkster, iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 urn in de Dr. v. d. Kuyschool Bachplein 581. "Kis t- 1 mm%mi P „V7 s gif (Van eén onzer verslaggevers) MAASSLUIS Het viel buiten de orde tijdens de laatste gemeen teraadsvergadering in Maassluis maar voor mevrouw C. Scheffers- de Vogel (wm '80) belangrijk ge noeg om even aan te stippen. 'De vuilstortplaats in de Steendijkpol- der in een gevaar voor de kinderen,' zo zei zij. 'Weliswaar ligt de belt buiten het gezichtsveld van de omringen de flats', zo vervolgde het vrouwe lijke raadslid, 'maar dit is voor de kinderen geen beltstel om er te gaan spelen. Daar komt nog eens bij, zo heb ik gehoord, dat het daar zeer drassig is wat voor de kinderen fatale gevolgen kan hebben. Ook ondervinden de mensen die in de buurt van de vuilstortplaats wonen, hinder van vieze lucht als de wind verkeerd staat. Ik vraag me af of deze stortplaats niet er gens anders kan komen', aldus me vrouw Scheffers. Loco-burgemeester P. van der Snoek zei dat deze zaak niet aan de orde was maar dat er een onder zoek ingesteld zal worden naar de mogelijke gevaren. 'Een aantal punten van hetgeen het vrouwelij ke raadslid heeft gezegd, zijn ons bekend,' aldus de heer Van der Snoek. (Van een onzer verslaggevers) MAASLAND De pianist Piet Veenstra geeft 15 Januari een Cho pin-recital in gebouw De Ark te Maassluis. Hij treedt daar op voor de leden en introducés van de faassluise Kunststichting en de "aariandse Cultuurkring "Masa- infc". Degelijks maakt hij ze mee: de cursisten (of beter: potentiële brokkenmakers), die de theorieles sen met een minimum aan interes se en resultaat volgen. Tenminste tot een half jaar geleden, waut toen doopte hij zijn broodwinning om tot 'vormingsinstituut voor weg gebruikers' en sindsdien slaagt al dus zeggen van de 43-jarige, lich telijk tot corpulentie neigende en nog dagelijks autorijles gevende rijschoolhouder, 97 pet. van de cur sisten met dikwijls glanzende re- sultatenlijstjes. Het nieuwe wondermiddel, het vormingsinstituut voor weggebrui kers, gehuisvest in een pand aan de Lange Haven, geeft de toekomstige automobilisten de kans zich langs visuele weg (diaprojectie) extra te prepareren op de onontbeerlijke (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Ir. L, A. Backer, vooratter van de commissie voor Beeldende Kunsten te Vlaardingen, zal morgenavond in het Maassluise gemeentemuseum een tentoonstel ling openen van schilderijen en te keningen van Kom Lodder. De heer Lodder (78) is in Vlaardingen geboren. Hij woont en werkt in het bejaardencentrum De Valkenhof. theoretische kennis. Met schrifte lijk materiaal, geleverd door de Bond van Veilig Verkeer (Sche per noemt ze 'tentamens') wordt de cursus, negen lessen in negen we ken met 270 dia"s, nog eens stevig geschraagd. Volgens de heer Scheper is dit tevens het eerste, samenwerkings verband van Schiedamse rijschool houders. Zij kunnen hun cursisten adviseren wat extra kennis op te doen in het instituut: de cursisten zullen dat echter wel zelf moeten betalen. 'In hel verleden moesten de Schiedamse rijschoolhouders zich beperken tot het overhandigen van theorie-boekjes, waarna de cursis ten zelf maar moesten zien hoe ze de stof leerden. Dat kwam door ruimtegebrek bij de rijschoolhou ders. Hier in dit instituut kan men op een prettige manier in aanra king komen met de duffe theorie. De tentames naderhand zijn een ideaal middel om te toetsen hoe veel men al weet of hoe weinig.' Deze volgens de heer Scheper nieuwe vorm van verkeereles geven in Schiedam ('In grote steden doet men dat al veel langer') is ook geschikt voor degenen, die alvorens in de leswagen te stappen zoveel mogelijk theoretische kennis trach ten te vergaren. Een stokpaardje van de heer Scheper: 'Als het aan mij lag zouden ze eerst theorieles sen moeten volgen voordat ze in het verkeer worden losgelaten. T. Scheper Zo'n verantwoordelijkheid zou men eigenlijk zelf moeten voelen.'

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 2