Muziek van Johan Wegman maakt mensen kneedbaar 1 Oranje-Nassau neemt revanche op 1ZB8S.SEBVICE rrrhiïxtrm Nieuwe vis in vijvers Beatrixpark Nieuw filiaal spaarbank in Nièuwland Seksuele op scholen Behandeling begroting Loos alarm :E;15vJ 1.22 52 liter jenever ontvreemd 20.000 kilometer Even relaxen In 'de roos Inlichtingen Vriendschappelijk t§ Uit alle richtingen -voldoen. Door de successen is er O sinds oktober dan ook de vierde spaawwt John Wegman, veel gevraagd musicus. Agenda Schiedam Agenda Vlaardingen Agenda Maassluis Film Leger des Heils Apotheken Huisartsen Bibliotheken Bezoekuren Tentoonstellingen Alarmnummers Spreekuren Burgerlijke stand Soms van u VRIJDAG 8 JANUARI 1971 'HET, VRIJE VOLK PAGINA 18 weten te grijpen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM John Wegman, liet financiële instinct ue vier-cen,Lüia vuu jo..n n cyutu.». gen en vroegen via de vader van Wim Koopman drie verschillende heeft men de naam dezelfde ge houden is erg op elkaar inge achter het enise Schiedamse beroeps muziekgezelschap (en muzikanten. Zo zijn we bij elkaar spceld. De mannen zijn onnfscliei- c TT IIj:. fin* in T *-» rin »-»T11 £\!»TTT<-\»-r*1 rt met Romantica van Cas Oosthoek de enige in de gehele Rijnmond-agglomeratie) priempt zijn rechterwijsvinger naar voren en zegt: „Schiedam heeft een opleving nodig. De mensen van hier zijn kneedbaar cn lot alles bereid, maar je moet weten hoe je ze bij tFr kladden moet grijpen. Schiedammers houden van gezelligheid, van ongedwongen samenkomsten. Ze willen dansen en ze willen een rustig hoekje om over de meest onbelangrijke zaken te praten. Maar je moet ze leiden." gekomen. Het Hep die avond zo lekker, dat we de volgende dag al besloten voortaati alles samen te doen. Zo zijn wij. jongens van pak 'em beet. In dizelfde week werden er foto's gemaakt en nes voordat, het weekeind werd hadden we al twee avonden besproken." i Hoe vaak heb ik eigenaren van verschillende zaken in Schiedam en ook in Vlaardingen niet gezegd, dat ze vaste avonden moesten or ganiseren voor mensen van middel bare leeftijd. Hoe vaak heb ik de noodzaak er niet van duidelijk ge maakt en hoe dikwijls heb ik het niet herhaald. Schiedam moet je opkrikken. De mensen uit deze stad zijn geen thuiszitters zoals in Rot terdam. Het mag hier best laat worden, maar je moet ze animeren. En dat heeft men bij hotel Rijn mond nu eens ingezien. Eindelijk is er een initiatief genomen. Eindelijk i zullen de Schiedammers nu eens elke laatste vrijdag van de maand fa de gelegenheid worden gesteld om ongedwongen samen te zijn. Zonder de jeugd.Gewoon met groe pen van hun eigen leeftijd.' wel met drie man, maar we zijn met zijn vieren beter op elkaar in gewerkt, Ik houd niet van half werk.' Het Wegman-gezelschap barst inmiddels van de contracten. De laatste maand heeft het bi) elkaar 20.000 kilometer door het land ge reden om aan alle aanvragen (ook radio en binnenkort TROS-tv) te delijk en dat is in de muziekwereld een unicum. „Je hoort dikwijls, dat muzikanten onder elkaar vaak bon je hebben. Dat ze elkaar niet kun nen uitstaan en apart reizen. Dat is bij ons niet het geval. Wij maken geen trammelant over tie poen. Alles gaat eerlijk. De cnkcs.sa zijn voor vier man en de V li ook. Ieder heeft zijn taak en iedor ver trouwt de ander. A. t r' e pu blic-relations, Wim zoekt de zang stemmen, Denis schijf; de arran gementen en ik behartig het finan ciële deel". De eigenaar van hotel Rijnmond aan de Burgemeester Van Haaren- laan heeft in de spreekwoordelijke roos geschoten. Als hij dadelijk overgaat tot de praktische uitwer king van zijn plannen, dan kan hij ervan overtuigd zijn dat het gaat lopen. Zeker nu hij het trio John Wegman voor een maandelijkse medewerking heeft gestrikt. 'Men heeft ons gevraagd,' vertelt Wegman, 'zonder dat men wist, dat ik een grote voorstander ben van zulke avonden. Niet alleen uit commercieel oogpunt, maar Juist omdat ik Schiedammer ben. Ik durf te zeggen.dat ik weet wat de mensen willen en verlangen.' John Wegman is een gezellige prater. Soms in een stortvloed van woorden dan weer met onderbre- kingenHij weet te boeien, ook als muzikant. 'We zijn geen jongens, die van het ene feest naar het an dere racen. Wij hebben van liever lee een vaste klantenkring opge bouwd. Grote bedrijven, maar ook huisfeesten. We zijn full-profs, maar we hebben 't niet hoag in 't hoofd.We bieden kwaliteit en dat weten de mensen. Er zijn zat band jes. die alles op semi-professionele basis doenDat kan je dan ook merken.Bij ons gaat het geschoold. Mensen die van muziek houden ko- mem tijdens het optreden bij ons staanDie horen dat we geen surro gaat brengenDie weten ook. dat we liever me«t vier man spelen dan we maar met drie man komen. Dat die omwille van de prijs vragen of we maar mte drie man komen. Dat doen wij zelden. We kunnen het Het John Wegman muziekgezel schap is nu precies één jaar bij elkaar. Ze kwamen uit alle denk bare richtingen. Denis Peterse uit het radio-orkest DeBobbins, Arie Verhoef uit Garmen Parten-, kirchen, waar hij .vijftien .jaar, lang optrad voor de Amerikaanse solda- ten (vaak met Louis Armstrong);; Wim Koopman uit de school vaav zijn vader (één van de drie Jack sons) en John zelf uit, het orkest van o.a. Willy de Vrie*. .Denis, Wim en ik ontmoetten elkaar op een doordeweekse avond bij een feestje van een bedrijf. Ze konden daar geen band meer krij- sinds oktober dan ook de vierde man (Arie Verhoef) bijgekomen. „Het was gewoon nodig", beweert Wegman, „je moet- steeds wat nieuws brengen. Doe je dat niet, dan, ga je kapot. Je moet steeds ir. beweging blijven. Je moet er niet vanuit gaan, dat tachtig procent van de klanten toch niets, van mu ziek afweet. Wie dat doet, nekt zichzelf. Zelfs een kind kan horen of je het lekker dost..- Als j,iyij op Eike avond en een deel van elke nacht zijn ze weg: de Wegman's. Vrouw en kinderen in Schiedam weten het. Ze zijn erdan gewend geraakt. ..Het'is een verschrikkelijk leven," zegt Wegman, „elke avond van huis is erg onplezierig. Vooral voor de vrouw. Maar het- is'mijn vak. En mijn vrouw is er gekneed in. Haar vader deed het. ook. Ze een feestavond spelen, dan laten weet dat we na afloop van een wij ook merken dat we er zijn. Dan gaat het inderdaad niet alleen om muziek, dan wil men meer. En men krijgt meer. Wij kunnen een feest maken en breken". Het trio Wegman eigenlijk een kwartet, maar voor het gemak optreden niet ineens naar huis rij den, maar dat we neg eveneen afzakkertje gaan halen. Dat hoort er bij. Doe je dat niet, dan word je een slaaf van jezelf. Je moet even relaxen. Of in een café of wanneer je hier in de buurt gespeeld hebt bij één van ons thuis." Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In overleg met de gemeentelijke plantsoenendienst heeft de hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken dezer da gen 1000 .kg voorn uitgezet in de vfjvers van het Beatrixpark. Met een motorzaag heeft men op die plaatsen in het ijs wakken gemaakt, waar ze voor schaatsenrijders het minste gevaar opleveren. De wak ken dienen tevens om de overige vissen in de vijvers te voorzien van zuurstof. Tijdens de laatste af vis sing van de vijvers, twee maanden geleden, was gebleken dat de voorn- stand te laag was. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN —Het eerste achttal van Oranje Nassau heeft in de micro-korfbalcompetitie re vanche genomen op Avanti uit Pijnacker, dat in het tweede tref fen op duidelijke wijze met 61 werd teruggewezen. De oranje hemden zijn de gehele wedstijd in de meerderheid geweest. Reeds meteen na het beginsig- naal toonde Oranje Nassau, dat het van plan was om zich te her stellen .Er werden mooie combina ties opgezet, die pas na een kwar tier spelen werden bekroond met 'n doelpunt van Romers, 10. Na en kele scrimmages onder de korf liet Groeneveld het tweede doelpunt aantekenen en in de tweede opstel ling was het v. d.Windt, die de stand op 30 bracht. Via een afstandsschot kwam Avanti terug tot 31 waarna weer van alles mogelijk was. maar Groeneveld dacht daar anders over en zorgde voor en 4l-ruststand. Het echtpaar Romers zorgde voor nog twee treffers waarmede de eindstand op 61 kwam. De promotiekansen zijn dank zij deze overwinning weer gestegen en wanneer Oranje Nassau met het zelfde elan blijft doorgaan is net goed mogelijk dat volgend jaar in de tweede klas van de microcom petitie zal worden gespeeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Binnenkort zal de Spaarbank Anno 1820 een filiaal openen in de wijk Nièuwland. Het bijkantoor zaï gevestigd worden in een pand aan het Wibautplein. waarin op dit moment nog een winkel gevestigd is. Het pand ligt, aldus de directie van de bank, vrij centraal in de wijk en zal het rijdend bijkantoor vervangen; dat tot nu toe" op het Wibautplein een standplaats heeft. (Van een ónzer verslaggeefsters) VLAARDINGEN Kinde ren op de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs in Vlaardingen krijgen sek suele voorlichting. - De raad heeft besloten geld be schikbaar te stellen voor materiaal dat hiervoor nodig is. Voor de verbetering van 410 semi-permanente woningen in -de Babbêrspolder is een aanvullend krediet uitgetrokken.. Wethouder M. Mooij heeft de hoop dat snel met de werkzaamheden begonnen zal kunnen worden. Extra geld is er:ook beschikbaar voor- de restauratie .-van. de toren van de r.-k. kerk in de Hoogstraat. Het werk gaat ongeveer, acht maan den duren Voorts is besloten als gemeente Vlaardingen toe te treden tot de Raad van Europese Gemeenten. Een hamerstuk was het yoorstel, het Kolpabad inbeheer té geven by de Viaardingse' Raad voor Sport en Recreatie. Hetzelfde geldt het voorstel, een gemeenschappelijke schoolraad in te stellen volgens de wet op het- voortgezet onderwijs. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De begrotingsver gaderingen van de Schiedamse ge meenteraad worden gehouden op maandag li, woensdag 13, vrijdag' 15 en maandag 18 januari. Men houdt er rekening meé dat door ene eventuele uitloop ook' op woensdag 20 januari vergaderd zal moeten worden. De vergaderingen-beginnen steeds om acht uur 'si avonds. De eerste drie hoofdstukken van de agenda zuilen handelen over de onderwerpen: politie, brandweer en openbare - veiligheid: Hoofdstuk 4 behelst de .begroting van volksge zondheid, van hët slachthuis, ge meenteziekenhuis, waterleiding en de zwembaden. In de hoofdstukken 5 tot en met 12 komen: volkshuisvesting, open bare werken, de havendienst, be graafplaatsen, en de'begroting van het grondbedrijf aan de orde. Verder/zal aandacht worden be steed aan' het onderwijs, de" cultuur en recreatie: sociale zorg en maat schappelijk-werk, het gas- en elek- triciteitsbedrijf en het algemeen - handelsdepot. De behandeling'van de gemeentebegroting besluit met' de hoofdstukken: belastingen, kas- voorzieningen en verrekeningen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse distillateur W. J. S. van W. moest gistermiddag constateren, dat 52 li ter jenever, die hij in dozen ver pakt voor de deur van een pand aan de Lange Haven had neergezet, was meegenomen. De man heeft hiervan aangifte gedaan bij de po litie. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN -Brandweer en politie zijn gistermorgen tever geefs uitgerukt voor brandalarm. In een woning aan de Handelstraat rook men brandlucht. Kortsluiting in de 'stekker van de wasmachine was hiervan echter de oorzaak. De schade bieef beperkt tot de ver brande stekker. ZATERDAG Stedelijk Museum, 11.00. 13.00 en L5.00 uur: filmvoorstellingen. Kantine Hermes DVS, 9.30 uur. spelregeltest voor junioren. ZONDAG Stedelijk Museum, 13.00 eh 15.00 uur, filmvoorstellingen. Zaterdag Harmoniezaal, 20.00 uur, water sportvereniging De Bommeer. Muzanda. 20.00 uur, disco in the mood. Zaterdag De Toverbal, tot 24.00 uur, Pani- que. Vrijdag, zaterdag en zondag wordt in het Schiedams Stedelijk Museum weer een aantal films ge draaid. Op het programma staan 'Drei; Meister schneiden Holz', 'Comparisons' en 'Drei Studiën in Jazz'. Het korps Vlaardingen van het Le ger/des Heils houdt zaterdag om 7 uiié 's avonds straatzang in de Am- borilaan. Zondagmorgen is er om 10 uui- een heiligingssamenkomst in de Baanstraat, om half 7 's avonds een openluchtsamenkomst op het Liesveld en om half 8 een evange lisatiesamenkomst in de Baan straat. VLAARDINGEN: Van vrijdag avond zes uur tot maandagmorgen cht uur: apotheek Van der Cor- put, Schiedamseweg 83, tel. 343224. SCHIEDAM: In noodgevallen bel len tel. 206611. VLAARDINGEN: van zaterdag morgen tien uur tot maandagmor gen acht uur in noodgevallen bel len tel. 20 66 11. SCHIEDAM: Gem. Ziekenhuis, tel. 269126 Zaal: 13 30-14; 19-19.30 uur: klas: 13.30-15; 19-20.30 uur: kraamafdeling: 13.30-14.30 19-19.30 uur - Dr Noletstichting: tel 260080. 3e klas dagelijks bezoek van 13.30— 14.00 uur x 19.00—19.30 uur: 2e klas 13.30—14.30 en 19.00—20.00 uur; le klas 10.30—11.30 uur. 13.3014.30 uur en 19.00—20.00 uur Kinderbezoek tedere middag vaD 13.3014.00 uur. behalve op maan dag en donderdag: dan alleen des avonds van 18.00—18.30 uur. VLAARDINGEN: Holyziekenhuis, tel. 345666, dagelijks van 14.00 tot 14.30 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Kinderzaal: dagelijks van 14.00. tot 14.30 uur en van 18.00 tot 18.30 uur. Klasse: dagelijks van: 14.00 tot 15.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. In het Schiedams Stedelijk Mu seum tot li januari: Leo Gestel' (1881-1941); Aanwinsten 1970; kunstklassen: Saskia Koenraads; Sjef Henderickx In het Schiedamse Stedelijk Museum wordt tot en met 10 ja nuari een tentoonstelling gehouden onder de naam „50 x 50 Prenten- show in veelvoud". In het gemeentemuseum van Maassluis wordt tot 10 januari een expositie .gehouden van aquarellen en schilderijen van Charles en Maarten Kemper en Jan Goedhart en Jan Burgerhout, allemaal uit Rotterdam RIJNMOND: Meld- en Regelka- met (vooi klachten over geluids hinder, en stank) tel 262626 SCHIEDAM: Alarmnummer politie (uitsluitend in spoedgevallen) tel 264666: hoofdbureau, Lange Nieuw- straat 56. tel 269333 Brandmel ding. 26yi23. GG en GL) Tuinla'tn 80 269290: Gem Woningdtensi (vooi dringende klachten buiten kantoururen via de gein orand- weer) 268578 V LAARDINGENAlarmnummer galleen vooi melding oranu en on gevallen): 344444; politteburesra Westhavenkade 342350. noutctbu- reau Delltseveer 6. 342356. Brand melding 344444. GG en GL) Ke- thelweg 17. tel 34656b 'b.S.S 342541) MAASSLUIS: Aiarmnummei poli tie: 3333; politiebureau Weslland- seweg, telet 3444: Alarmnummer brandweer3333 MAASSLUIS. Klactitendienst CAR (voor klachten ovei o.a stamt en geluidshinder' tel 6109, b.g.g. 7471, 8703 of 5136. VLAARDINGEN: Gemeentelijk inlichtingenbureau, Veerpleirs 118, iedere vrijdag vaD 19.00-20.30 uur. Wijkspreekuur Gemeentelijke So ciale Dienst Goudsesinge! 81a: 10.30-13.30 uur. Informatiebureau voor dienstplicht en alternatieven. Emmastraat: 19.00-20.00 uur. VLAARDINGEN: Het Jeugdservice- bureau aan het Weeshuisplein 18 is iedere dinsdag- en donderdag avond var. 7 tot 9 uur open. SCHIEDAM: Gem Openbare Bibliotheek: CeDtrale, Lange Ha ven 131, tel 26877: Centrale Jeugdbibliotheek. Dam 8. tel 266566. Filialen: Lorentzlaan 6, Dr. Wi bautplein 129, Parkweg 220, Lelie straat 10. De Blestraat 4, Jeugd finaal: Archim edesstraat. VLAARDINGENGem Biblio theek: Centrale: Fransenstraat 6, tel. 34J51.90. Filialen: Dirk de Der- delaan 43 Van Hogendorplaan 100b. Dienstencentrum Maassluis: da- gelijks ran 10 tot 1) uur spreekuur leidster: eerste en derde dinsdag van de maana van 4 tot 5 uur, spreekuur wijkverpleegster Oranje Groene Kruis: tedere donderdag middag van hall 4 tot half 5, spreekuur ambtenaar Gemeentelijke Sociale Dienst De consumenterimformatricê van de Nationale Federatie voor Huishoudelijke -en Gezinsvoorlich- ting afd Vlaardingen houdt iedere dinsdagmiddag van haif 2 tot half 4 en iedere woensdagmorgen van 10 tot 12 uur spreekuur in „Het Hoek punt Broekweg 82 ter 349264 SCHIEDAMMaatschappelijk werkster iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 u ui in de Dr. v, d Kuyschoo! Bachplein 581. SCHIEDAM Geboren: Sven J. P. z. v. J. C. W. Stevens en H, J. Teekamp; Marco z, v. D. W. Suvaal en H. D. W. Kwikkers; Mete z v. S. Karagenlar en. R,, C. Klasens; Marian d. v. A. van der Graaff en J. Verboom; Da niël z. v. S. Dutina en M. Ga- lac; Michael J. d. v. H. G. J. Eduard R. z. v. J. Dix en O. M. Wester; Regina C. H. d. v. J. van der Struik en C. H. Natte; Arlen z. v. F. L Poort en L. F. Voerman: Ilse A. d. v. H. P. Ra- vensbergen en M. van der Drift; Erik .J z. v. J. van det Kooij en M. T. J. Poulus; Adrianus z. v. A. D. Wiese en N. Groeneweg; Marco z. v. W. Tillekens en S. M. Levering: Patricia P. d. v. G. Rodenburg en A. C. Schenk; Maurice G. z. v. G. Pappers en C. J. Feijen; Guillermo A. z. v. J. C. van Rijsoort en A. Marin Langa; Irma d. v. H. W. Beuke laar en I. B. Montfoort; Tirza d. v.W. A. Komvenberg en T. M. Veliseèk; sborah.v d. v. A, Klootwijk e.i A. M. van de Wa ter: Sander z. v. B. Thur en H. Kort; Robert J. z. v. P. H. A. Chie M. z. v. T. Y. Man en L. K Li; ..Cynthia J.. d. v. J. W. Noo- tebóom en J. L. Peters: Jeanet- te T. d. v L W. Vredebregt en J. van Klaveren-, Annellse d. r. C. J. M. J. Verkerk en K. E. Bastholm; Maria H. d. v. W. M. Essenberg en M, L. H. Monster. Overleden: W. van den Boo- gert, 77 jr.; C. E. G. M. Kamp, 69 jr; F. Slavenburg, 82 jr; J. T. ,F. Allard, 84 jr; W. Kalkhoven, 60 jr., wed. J. - H. van der Ree; P. Jongste, 50 jr.; A. Blom, 58 jr.; L. van Es, 83 jr; C. Kerkhof, echtg. v. Den Brinker, 85 jr; L. van Veelen, 78 jr. SCHIEDAM. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09 00 uur - 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: Bruine aktetas met in houd; étui met 4 SLEUTELS EN ZAKMES: étui met 3 sleutels; rteï met 2 sleutels; ring met 5 sleutels; sleutelhanger V.W. met 3 sleutels; wollen zwarte dameshandschoe nen; bruin kinderschoentje', blau we dameshandschoen; wieldop. Te bevragen bij de vinders: Gou den oorbel, Huijskens, Louise de Colignystraat 9a, goud kinderringe tje met steentje. Mevr. Kop, Vlaar- dingerdljk 97b; horloge met stalen armband, De Bruin, Fokkerstraat 552; gouden vijfje met ketting, C. Otten, Rembrandtlaan 55; heren zegelring. Mevr. Mansur, B.K. laan 245b; goudkleurig dameshorloge, H. M. Loef. v. 's-Gravesandestraat 52a; rood lönderportemonneetje met inh.. E. v.d. Pas. Kersenlaan 1; bruine knipportemonnee met Inh, W. van Doom, Parkweg 157: grote bruine boodschappentas met inh., Q. van Dljke, Albert Culjpstraat 7a: zwarte damesportemonnee met inh.. Pon, Oosterstraat 65; rode da mesportemonnee met inh.. C. H. C. Jansen. Baehplein 352: kleins bruine kinderportemonnee met inh., A. Jongste, L. Zimmerman- plein 33: lederen portefeuille, v-d. Venden. Lijsterbeslaan 10; dames tas met inh., Postma. Broersvest 53; ring met 4 sleutels, v. d. Moesel, Henr. Bosmanplein 126; 2 sleutels aan sleutelhanger met wit beest. Mevr. Westerman, Rot-terdamsedijk 207d; lange lederen jas. Corae- mans, S. Dresdenplein 51; bruine herenhandschoenen, M. Tintel, Henri Polakstraat 62: paarse da meshandschoenen. v. Apeldoorn, Lorentzpiein 6; herenfiets. Th- Landsbergen. Gr. Florisstraat US; Noorse schaats met schoen. Van Eft, Van Hallstraat 59; 2 grammo- goonplaten. LP.'s, Kouwenhoven, v. Musschenbroekstraat 14a; hond. bruin met wit. Mevr. Jongste. Dljk- .zicht 17. Vlaardingen. Te bevragen bij Dierentehuis. Sint Anna Zusterstraat. Sch'edam: Klein zwart hondje; grijze kat. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM - HBSS speelt za terdag op he> sportpark Harga een vriendschappelijke wedstrijd tegen s-Gravenzande. De aanvang is half one. (ADVERTENTIE) „-Ir-I

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 4