er inderdaad Ze beloven diner maar geven een koppie soep GEREFORMEERDE KERK HELPT TURKEN AAN HUURWONING - Nederlaag voor Odi 'ïllSi Gefer de Veld urotax 15.11.22 D'66 over voorstel openbare commissies: Met bromfiets eslipt Oververhitte oliekaehel oorzaak brand Verbazing Faillissement Ansrsi Luclitje Geen lolletje Medewerking T.V. DEFECT Motie i'R^JDAG 22 JANUARI 1971 HEI VRIJE VOLK (Van een medewerker) SCHIEDAM De situatie rondom de Schiedanise zwem baden stemt nog steeds niét tot tevredenheid. Vooral de Schledamse zwemverenigin gen zijn niet te spreken over de manier waarop hun open brief door het gemeentebe stuur is ontvangen. In die brief betoogden alle verenigingen dat de stichting van een zwembad in Schie- dam-Zuid onverantwoord zou zijn. Hun belangrijkstè'argu ment daarbij was de aifstand tussen het nieuwe bad en het bestaande Sportfondsenbad, die over de weg gemeten, slechts 1,7 kilometer is. mm m Door HANS VAN DER SLOOT De wijk vereniging Bij dorp is boos op ons. Heel boos. Ze zijn dat geworden naar aanleiding van het artikel „Boos gegrom ach ter gesloten deuren", dat Vrije Volk-verslaggeefster Sonja Maaskant schreef, omdatze niet werd toege laten tót een vergadering van de wijkbewoners. Zal Schiedam het Sportfondsenbad gaan verliezen, terwijl dat nog altijd zo'n half miljoen bezoekers per jaar trekt (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De diaconie van de gereformeerde kerk in Schiedam heeft ervoor gezorgd dat een zestal Turken, die "zeer slecht" gehuisd waren, een huurwoning hebben kunnen betrekken aan de Singel. - (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De wedstrijd Odi-Thor is in een verdiende nederlaag voor 'de Schiedammers geëindigd. De Rotterdam mers bleken schotvaardiger en hun combinaties waren zui verder. Ook verdedigend hadden de gasten het goed bekeken door hun beste speler tegen Costick Toussaint in te zetten, "waardoor Odi aanvallend niet tot grote daden kon komen. (ADVERTENTIE) De gemeente Schiedam heeft dit pand aan de Turken be schikbaar gesteld. SCHIEDAM De fractie van D'66 in Schiedam is het helemaal niet eens met het voorstel van burgemeester en wethouders over de open baarheid van commissiever gaderingen. "Het is net of ze je 'n diner beloven en ze geven je een een koppie soep uit 'n pak je," zo reageerde de demo craat V. Broeke. ADVERTENTIE Wij helpen. U direct (ADVERTENTIE) PAGINA li' van Als extra gevaar voor het Sport fondsenbad werd daarbij het feit genoemd dat beide baden over dekt zullen zijn, zodat Schiedam binnen een straal van één kilome ter twee baden zal bezitten. Decentralisatie opeen dergelijke manier vindt men onverantwoord. Liever'zag men dan. ook dat het nieuwe bad op een plaats werd ge bouwd in Kethel of Groenoord, dichtbevolkter en kinderrijker wij ken dan Schiedam Zuid., De brief Is by het gemeentebe stuur niet goed gevallen. Met ver weet de Schiedanise zwèmbêsturen zelfs een a-sociale zienswijze.. Ten-, slotte heeft het gemeentbestuur het bad indertijd aan de Gorzen beloofd: en die belofte wil men bè-, grljpeUik hoe., dam 'ook talos sen. De zwemverenigingen hebben voor {die houding alle begrip. Wat-hen echter verbaasd is dat in het over leg tussen de gemeente en de ac- tigroep die - ijvert voor het nieuwer bad. gesproken wordt over een zwembad van dezelfde omvang als het Sportfondsenhad. Men meent d^imenif.-Wch.'rmoet houden aan de, Wspronkel{)be op- zet; een klein opehbad, dat 's win ters met een overtopping kan wor den. afgedekt.--:" - 'Erger steekt het de besturen ech ter, dat het gemeente bstuur nim mer officieel op de brief heeft ge antwoord. Cic-i .ïv Wel heeft de NV. Sportfondsen, beheerder van het Sportfondsen- 5 bad gereageerd door de initiatief nemers uit te nodigen voor een oriënterend gesprek, waarbij de NV vertegenwoordigd werd door haar directeur Mr. Bierenbroodspot. Deze verklaarde dat het Sport- foncbenbad onherroepelijk geslo ten zal worden indien de gemeen te de huidige plannen, die voor het Sportfondsenbad een vrijwel zeker lalllisement inhouden;'blijft hand haven. Daarmee zou Schiedam dan éen bad verliezen dat tot heden toe nog altijd zo'n half miljoen bezoekers per jaar trekt. Weliswaar verkeert het badniét' meer. in beste staat, maar insiders menen dat dé voorzieningen die nodig zijn om het bad weèc in op timale staat te brengen gemakke lijk te treffen zijn. Volgens mevrouw Blaauw, die men als stoottroepster van de wijkvereniging mag beschouwen, was die weigering volkomen correct. „Ik dacht dat je als bestuur zelf mocht beslissen of je een vergadering besloten houdt of niet. Daar heeft de pers niets mee te maken. Een goedden- kende journalist gaat dan uit zich zelf weg en hoeft niet zo als juffrouw Maaskant de zaal te wórden uitgestuurd." Daarin heeft mevrouw Blaauw natuurlijk volkomen gelijk, waren het niet dat die plotse linge beslotenheid bi- *n de wijkvereniging elke i -"en- kende" journalist zo - rg~ wagend dan toch zeer r.4- ,vs- gierig maakt. Voordien g g het verenigingsbestuur geen zee te hoog om de pers voor haar be zwaren tegen de m.t.s. te inte resseren. Vergaderingen konden vrijelijk: worden bijgewoond, er werden brieven geschreven, ge telefoneerd, interviews weg gegeven, alles werd in het werk gesteld om de pers toch maar zoveel mogelijk ter wilie te zijn. je. Jammerde de wijkvereniging en mevrouw Blaauw het hardst niet bij elke voorko mende gelegenheid erover '.at het gemeentebestuur geen open heid en inspraak toestora? Wat er op <?5» bewu'.„e avond is besproken, weet. omcen de be woners van Bijdorp niemand. Mevrouw Blaauw liet alleen los dat de wijkvereniging nu in het stadium van onderhandeling met het gemeentebestuur is ge komen. Maar ook deze verkla ring blijkt net zomin als de voor de besloten vergadering op gegeven redenen niet hele maal correct. Het gemeentebestuur weet na melijk van niets. Nog steeds moet de eerste afspraak met het gemeentebestuur waarbij ze zich verplichtte de bezwaren van de wijkbewoners op tafel te bren gen. nakomen. En pas wanneer dat is ge beurd, mag de wijkvereniging spreken van een stadium van onderhandeling. Daarvoor blijft het een vrijblijvende smoes be doeld om zich de pers van het lijf te houden waar geen enkele „goeddenkende" journalist meer instrapt. Daaraan is dan nu een eind gekomen. De pers bleek met in gang van woensdag niet langer welkom; en hoe logisch de re denatie achter het besluit tot beslotenheid ook klinkt, toch, zit er aan die ommekeer een lucht- Mededeelzamer was mevrouw Blaauw over de bezwaren van de wijkbewoners die zich hoofd zakelijk bepalen tot angst voor de buurt en verlies van het uit zicht. Heel bang is men voor het heien in de inderdaad zeer slappe grond rondom Bijdorp, Men vreest dat de huizen door het dreunen zullen verzakken en scheuren, welke angst me vrouw Blaauw met enige sail lante voorbeelden illustreert. „Als de koeien over de wei hol len, voel je het aan de vloer en het is hier zelfs voorgekomen dat door voorbijrijdende zand- auto's een staande schemerlamp omyiel. „Ja," voegde ze er nog aan toe. „misschien was die lamp wel gammei, dat weet ik natuurlijk niet, maar ik bedoel maar; het feit blijft." Het feit blijft natuurlijk ook. dat. voordat de heiwerkzaamhe den worden uitgevoerd, eerst een deugdelijk onderzoek naar de te volgen heimethodes wordt inge steld. Heien omvat heden ten dage echt meer dan alleen maar het geweldadig de grond inram- men van betonnen palen. Ais dat niet zo was. bestond op het ogenblik de hele binnenstad van Amsterdam niet meer. Het volgende grote bezwaar betreft het uitzicht. „Als je ai- tijd een uitzicht van honderd meter gewend ben geweest." zegt mevrouw Blaauw. „valt het niet mee om ineens tegen zo'n gebouw van drie verdiepingen aan te moeten kijken." Nee. dat is bepaald geen lol letje, daarvan kunnen de bewo ners van Groenoord en Nieuw- land meepraten, maar is dat een reden om die hele m.t.s. dan maar niet te iaten doorgaan? Mevrouw Blaauw vindt van wel. Zelfs al weet ze dat de ja ren, van het gammele buurtje want meer is dat hele Bijdorp toch in wezen niet geteld zijn. „Laten ze die school maar in Maassluis bouwen," zegt ze, „ze willen er toch een streekschool van m^ken? Dan is Maassluis een veel betere plaats." Evengoed als ieder ander weet mevrouw Biaauw natuurlijk dat dat niet waar is. Schiedam, met zijn grote industrieel georiën teerde bevolking en z'n twee grote technische scholen heeft een m.t.s. broodnodig, dat heeft mevrouw Blaauw zegt ze zelf toen ze nog raadslid was nota bene zelf vaak genoeg beweerd. Misschien stond ze er toen alleen niet bij stil dat hij wel is vlak naast haar voordeur kon verrijzen. Bat Toussaint toch nog kans zag tvee treffers te laten noteren, mag tó dit licht gezien zeker niet onver dienstelijk genoemd worden. Aan de andere kant moest hij de Rotter dammer ook enkele keren iaten gaan en eveneens twee doelpunten incasseren. Nauwelijks hadhét beginsignaa! van scheidsrechterVan Someren EAionken of het spel moest onder st-ken worden voor een aan Odi' SLIjTCRIJ WIJNHANDEL worging door de gehele stad toegekende strafschop. Ton Spruyt miste. Nadat Thor een doelpunt had zien afkeuren, schoot Costick Toussaint van. heel ver raak. 10. In de zelfde minuut een identiek doelpunt van Rotterdamse zijde, wat 1—1 betekende. Uit een fraaie doorloopbal bracht THOR de stand op l-t-2. Een onoplettendheidje van één der Odi-verdedigsters stelde haar tegenstandster in staat de voor sprong verder te vergroten. Costick Toussaint .miste een strafworp, maar tóen hij even later kans zag langs zijn tegenstander te komen en Ton Spruyt op tijd de bal aan gaf, was het raak, 2—3. Na 24 veroorloofden de Rotter dammers zich de weelde een straf worp te. missen. Een goede combi natie tussen Cees Passchier en Arie v. 't-Hoff mislukte op het nipper tje. De onderschepte bal werd naar het andere vak geplaatst en de voor Thor ontstane kans kon slechts via een'zware overtreding ongedaan gemaakt worden. De strafworp werd naastgeschoten, maar een opnieuw loegekende strafv/oxp betekende 2—5.- Arie v. 't Hoff zag tenslotte zijn zwoegen beloond met een doelpunt en bracht aldus de eindstand op 3—5. De diaconie heeft zich enige tijd geleden al opgesteid achter een plan om buitenlandse werknemers wier behuizing niet acceptabel was, aan een eigen woning te helpen. De gemeente Schiedam heeft positief op dit initiatie' van de Gerefor meerde Kerk gereageerd en het husi aan de Singel beschikbaar ge- steld. De woning is door de léden van de Gereformeerde Kerk zelf geverfd, behangen, gestoffeerd en voorzien van een douche en gasverwarming. Het garantiefonds van 4.000 gulden heeft men tot nu toe onaangeroerd kunnen laten, omdat het meubilair zoals bedden, stoelen, tafels, vloer kleden etc. „vanuit de Kerk zelf verzorgd is". In de woning hebben de Turken de beschikking over een eet- en zit kamer, twee slaapkamers (met eik drie bedden), een keuken, een bij keuken, toilet en douche. Dominee Van Zuylen vraagt zich in Schiedams Kerkblad van 16 januai i inder meer af of de zuster kerken in Schiedam ook een derge lijk huis voor hun rekening willen nemen, waarbij dan hopelijk weer op de medewerking van de gemeen te gerekend mag worden en een woning voor dit doel zal worden afgestaan. Ds. Van Zuylen spreekt de hoop uit. dat de Kerk zal mogen mee werken aan een eerlijke en zakelij ke uitwijkmogelijkheid voor die mmm».'#m (Van een onzer verslaggeefsters) Op de gisteravond gehouden openbare fractievergadering zijn alle bezwaren tegen het voorstel <dat aanstaande maandag in de raad komt i uiteengezet. Het voorstel van B. en W. laat bij wijze van proef zes tien met name genoemde commissies als regel openbaar ver gaderen. Volgens de D'66-fractie gaat dit voorstel niet ver genoeg. Aange haald wordt, dat in het programma van de groep van 23 (PvdA-PPR, D'66, CPN en VVD) gezegd wordt, dat alle commissievergaderingen in beginsel openbaar moeten zijn. De D'66-fractie wil van dit standpunt niet afwijken. Daarom zal ze in de raad van maandag met amendementen op het voorstel komen. Eén van de belangrijkste is, dat openbaarheid van alle commissies uitgangspunt moet zijn. Commissies moeten alleen dan met gesloten deuren vergaderen, wanneer persoonlijke zaken aan de orde komen, aldus D'66. oude toestand", zo werd gezegd. Verder begrijpt D'66 niet hoe B. en W. de zestien genoemde commissies hebben gese'ecteerd. Evt.: vooraf prijsopgave IpMIllPij st- Biduinastraat "8 a V /fTN Schiedam Telefoon' 010—36 86 38 Öff. rhilips dealer gastarbeiders die het slecht getrof fen hebben. Hij wijst er in zijn artikel in het kerkblad ook op. dat er nog twee klerenkasten nodig zijn en vraagt tevens of iemand zich beschikbaar wit stellen om het huis gedurende enkele uren per week schoon te houden. Mochten de amendementen het niet halen, dan zal D'66 iret een motie komen waarin B. en W. worden uitgenodigd hun voorstel terug te nemen om het. met de door D'66 gedane suggesties, nader te bekijken. Volgens de motie zou den B. en W. dan op de eerstvol gende vergadering opnieuw met een voorstel moeten komen. Dat B. en W. een proef willen nemen met het openbaar maken, vindt D'66 maar niets. "Proef is een lelijk woord. Het betekent, dat je kunt ophouden met de open baarheid en weer vervalt in de (Van een onzer verslaggeversi SCHIEDAM Gistermorgen is de 30-jarige Schiedammer P. A. M. u. de Willem Brouwerstraat met zijn bromfiets geslipt en ten val gekomen. Met een wond boven liet rechteroog is de man door de GG en GD naar dt- Dr. N.oletsticliting vervoerd, waar hij na behandeld te zijn weer mocht vertrekken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gisternacht is brand ontstaan in een pand aan de Singel in Schiedam. De brandweer, gewaarschuwd door één van de kin deren van het gezin, doofde 'de vlammen met een neve.'straal en bluspoeder. De vermoedelijke oor zaak van de brand is oververhit ting van een oliekaehel. De schade aan het interieur wordt geschat op 500 gulden SCHIEDAM B. en W, van Schiedam stellen de raad voor f 10.000.— uit te trekken voor een stand op de Tnhab" von anri! 1971. In deze stand wil het! college haar plannen en mogelijkheden presen teren „als onderdeel van de voor lichting aan de burgerij".

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1