zonder toestemming van Boze brief over van anoi WAAROM NAAR DE BINNENSTAD? P timiteit Deense Oscar voor Demonstratie en discussie aan de ,Prelleweg Veel succes met revue Kinderen trekken de lolbroek aan Watertoren maand later Volkstelling tegen de grond Hoofdleiclster Zevensprong 06 Dntziltin gsproces Y ragen Ongerustheid onder wijkbewoners Kunststichting: Natuurschoon Ter inzage Helpt elkander Sluiting bureaus ZATERDAG 20 FEBRUARI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 (ADVERTENTIE) De bouwkeet waarvoor geen toestemming is verleend, met links op de achtergrond de zuiger. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De activiteiten die Rijkswaterstaat ont plooit langs de Nieuwe Waterweg tussen Vlaardingen en Maas sluis, zijn erop gericht zand te winnen, dat gebruikt moet worden voor de verbetering van het gedeelte van Rijksweg E-20 tussen, Vlaardingen en Maasdijk. De. werkzaamheden aan deze rijkswég zullen, als allés góéd gaat, zo'n .drie vier jaar duren. (Van een onzer verslaggevers) .MAASSLUIS Het bestuur van de Leefbaarheidsfederatie „De Burg" in Maassluis heeft weer 'een boze brief gestuurd aan het college van B. en W. Ditmaal betreft het niet de bouw keet voor activiteiten van de wijkvereniging maar de patat- kraam van de heer C. Harteveld. SCHIEDAM De volkstel ling blijft voor velen 'n moei lijk te slikken aangelegenheid. Het Aktiecomité Volkstelling Schiedam heeft aan de raad der gemeente een brief doen toekomen waarin zij een be roep doet op de gemeenteraad om bij de telling de anonimi teit te garanderen. SCHIEDAM Waarom bent u naar de binnenstad gekomen? Eèn van de vijf vragen die de Schiedamse inwoners gisteren op 'straat ih hét centrum werden gesteld. Het EMPEO, een maatschappij voor projectontwikkelinghield in de binnenstad een voor-enquête 'in verband met de toekomstige reconstructie die de gemeente in dat stadsdeel op het oog heeft. De resultaten van dit onderzoek zullen worden gebruikt om een grote enquête op te zettendie enerzijds sociaal-economisch is gericht en an derzijds verkeerstechnisch. Als alles meezit zal die enquête gehouden worden in maart. Het onderzoek werd gisteren gehouden omdat op het Broersvest de weekmarkt erg veel mensen naar het centrum trok. Op de foto is enquètrice Joke Beltman in ge sprek met een Schiedammer. Met vijftien collega's had zij zich opgesteld op een strategisch punt in de binnenstad. ("Van een onzer verslaggeefsters) VL AARDINGEN Maandag avond is er in de Harmonie in Vlaardingen een openbare discus sieavond over de komende volkstel ling. De bijeenkomst is georgani seerd door het Comité Waak zaamheid Volkstelling, in samen werking met V1'65, Dynamo en de PSP. Sprekers op de avond (die om 8 uur begint) zijn de heren K. Eve- rink, computerdeskundige, drs, D. van Heeren, socioloog en drs. P. Smit. leidinggevend ambtenaar van het Centraal Bureau voor de Statis tiek in Den Haag. Zij zuilen tevens deel uitmaken van het forum waar ook leden van het comité waakzaamheid in zitten. Verder is het de bedoeling zater dag 27 februari een demonstratieve optocht te houden. Deelnemers vertrekken om 3 uur vanaf het weeshuis. De tocht eindigt bij het stadhuis. Zoals-bekend, is er onlangs enige bevreemding, ontstaan over de acti viteiten van Rijkswaterstaat omdat zijn werkzaamheden in strijd zijn' met het bestemmingsplan dat voor dat gebied geldt. Het gebied tussen Vlaardingen en Maassluis moet een recreatieterrein worden. Rijkswaterstaat houdt*-ér rekë-" ning;mee dat ze dit terrein zo'n drie a vier jaar nodig heeft omdat hét zand, dat gehaald wordt uit de Nieuwe Waterweg, pas bruikbaar is als eerst een simpel ontziltingspro- ces heeft plaatsgevonden waardoor het zand geen zout meer bevat. Het zand, dat Rijkwaterstaat baggert uit de Nieuwe- Waterweg, wordt opgeslagen tussen Vlaardin gen en Maassluis. Juist deze plaats is uitgekozen omdat deze het dichtst bij de rijksweg ligt. Een opslagplaats aan de andere kant van 'de Nieuwe Waterweg zou, vol gens Rijkswaterstaat, economisch bezien minder verantwoord zijn omdat dan- de transportkosten van het zand hoger zijn. (Van een .onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aan, de. 'Preile- weg.' zoals de echte Schiedammers de Parallelweg noemen, worden de pariden 180 t.e.m. 184 en 178 zo snel mogelijk sloopt. Het college-van B. en W. vond deze bouwvallige panden zo gevaarlijk, dat men het benodigde geld hiervoor bij voor baat heeft uitgegeven. Maandag wordt de gemeenteraad achteraf om toestemming gevraagd voor dé benodigde financiën: De noodzaak tot deze afbraak was zo groot, dat B. en W. van hun recht om- het geld vooraf t» gebruiken gebruik hebben gemaakt. N Het feit dat t Rijkswaterstaat in strijd handelt met het bestem mingsplanvoor dat gebied was voor vier. raadsleden aanleiding vragen te. stellên aan het college van B. en W. Het college geeft toe -dat de bouwlcreet die op 't terrein staat, daar zonder toestemming van B. en W. is. Het .college.,ant woordt verder dat 't ook geen toe stemming aan Rijkswaterstaat heeft gegeven om het terrein te gebruiken als opslagplaats van zand. Volgens B. en W. is dat ook niet door andere instanties ge beurd. Het college zegt verder, dat uit besprekingen met Rijkswaterstaat is gebleken dat de werkzaamheden op de Nieuwe Waterweg eèn tijde lijk karakter dragen. Binnen enekle maanden, in ieder geval dit jaar, zal op de Nieuwe Waterweg niet' meer gewerkt worden. Oyer,de, ac tiviteiten op de wal laat hét colle ge zich verder niet uit. Het. bestuur van De Burg zegt in de. brief dat het tot zijn niet geringe verbazing heeft vernomen dat de patatkraam van de heer Harteveld verplaatst moet wórden. De verba zing isr veranderd in ongerustheid, zo zegt- het bestuur in de brief, nu het college van B. en W. een brief geschreven heeft aan de patatver koper. Op 17 september, zo staat in de brief, heeft het college de mening van de leefbaarheidsfederatie ge- vraagd over de patatkraam aan de Kwartellaan. Het bestuur van De Burg is, na nauw overleg met de bewoners van de „burgemeesters- buurt", tot de slotsom gekomen dat de patatkraam in een behoefte voorziet en de leefbaarheid van de wijk weer wat groter maakt. In een schrijven aan het college op 1 oktober van het vorig jaar doet het bestuur van De Burg de „bescheiden suggestie" om de patat kraam te laten staan. Sindsdien werd niets vernomen. Begin november zou de voorzitter van de wijkvereniging, de heer C. Egmond, de gemeentesecretaris hebben opgebeld met de vraag wat het college besloten had. De secre taris zou gezegd hebben dat B. en W. geen behoefte hebben om verder maatregelen te nemen. Hierna heeft het bestuurvan De Burg de wijkbewoners verteld wat de gedachten waren van het colle ge. De brief, die deze week naar het college is gegaan, zegt verder dat De Burg geen goed woord over heeft voor de handelwijze van B. en W. omdat de wijkvereniging niet in de. beslissing is gekend. De motivering van het college, dat de patatkraam gevaar met zich meebrengt voor het verkeer, noemt De Burg onbegrijpelijk, met het oog op de situatie op de Westland- seweg waar de geparkeerde vracht auto's voor de zaak van de heer J. Storm het als fietspad aangeduide weggedeelte in beslag nemen. „Blijkbaar," zo gaat de brief ver der, „hecht het college meer waar de aan de mening van enkele querulanten dan aan die van het overgrote deel van de wijkbewo ners. Door de handelwijze van B. en W. is er ongerustheid ontstaan onder de wijkbewoners." (Van een onzer verslaggevers MAASSLUIS Ondanks toezeg gingen v.d. Maassluise wethouder van openbare werken, de heer P. van der Snoek, tijdens een van 'de laatste gemeenteraadsvergaderin gen zal de sloop' van de waterto ren en het dempen van de omlig gende bassins waarschijnlijk een maand later gebeuren dan gepland was. De heer Van der Snoek heeft namelijk meegedeeld dat eind ja nuari of hooguit begin februari de bassins, waar vorig jaar een kindje in verdronk, zouden worden ge dempt. Door een nog niet afgeko men goedkeuring uit Den Haag «zou deze vertraging plaatsvinden. Wanneer nu precies met het dem pen en het slopen begonnen wordt, is nog niet bekend. SCHIEDAM Als de gemeente raad geen bezwaren heeft dan wordt mejuffrouw J. S. Vaz Dias, waarnemend hoofdleidster van de openbare kleuterschool De Zeven sprong, hoofdleidster van deze school. Burgemeester en, wethouders hebben de raad geadviseerd om ak koord-te gaan met de benoeming van mej. Vaz Dias,. zodat dat óp dé verga'derihg van maandag geen problemen zal opleveren. (Van een onzer verslaggevers) De manier waarop dit kan gebeu ren stelt het comité zich ais volgt voor: Het verwijderen en het niet gebruiken van de schutbladen en 't niet verstrepen van de zogenaamde zachte nummers, 'adresnummer boven aan kaart 1i Ten tweede wil men de controle van liet bevolkingsregister los kop pelen van deze volkstelling, bijvoor beeld door middel van de zoge naamde telopdrachten. Het comité •stelt daarbij vast, dat eventuele onlogische gegevens nog «een foute gegevens hoeven te zijn. Verder beweert men in de brief aan de raad. dat in het statistisch ma teriaal een zeker percentage niet kloppende gegevens geen bezwaar is. Men stelt daarbij na al vast dat de volkstelling in deze vorm juist een groot aantal foutieve gegevens zal gaan opleveren maar vanwege een opzettelijke onjuiste invulling. Ais conclusie aan de brief wordt verbonden: Een volkstelling in de door ons voorgestelde vonn ver mijdt de onsympathieke en onde mocratische strafbepaling, aange zien iedereen er wel van overtuigd is, dat het te verkrijgen materiaal noodzakelijk en nuttig gebruikt kan worden. SCHIEDAM De commissie Open Deurwerk van de Hervormde Gemeente organiseert zondag aan staande een Open-Deurdienst in de Grote Kerk. Ds. R. Heusinkveid, predikant te Maassluis, leidt de dienst die om tien uur begint. Me dewerking verlenen: het kerkkoor van de Hei-vormde Gemeente o.l.v. de cantor J. P .Bekkers en de chris telijke muziekvereniging „Harpe Davids o.l.v. A. L. Glotzbach. In verband met de volkstelling op 25 en 26 februari en 1 en 2 maart zullen op die dagen de vol gende gemeentelijke bureaus voor het publiek gesloten zijn: bevol king, paspoorten en militaire za ken, huisvesting, gemeente-archief en gemeentelijke sociale dienst. Het bureau van de burgerlijke stand is op de normale tijden ge opend. De afdeling plantsoenen heeft alle lagere scholen in Vlaardingen een pakket natuurschoon gestuurd. Daar zitten o.a. sneeuwklokjes, krokussen, el ze- en wilgetakken in. Voor de leerkrachten is er les materiaal bij gegeven. Doel van dit alles is de leerlingen zorg en liefde voor de natuur bij te brengen. Do Stichting Dagverblijven Geestelijk Gehandicapten West Zuid-Holiand in Naaldwijk heeft het Vlaardingse gemeentebestuur een vergunning gevraagd voor de bouw van een dagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen aan de Marnixlaan. De bouw en situatietekeningen liggen vanaf maandag 22 februari op de ge meentesecretarie veertien dager, lang voor ledereen ter inzage. Wie iets heeft tegen het verlenen van een vergunning aan de stichting, kan gedurende die 2 weken schrif telijke bezwaren indienen bij bur gemeester en wethouders. De Vlaardingse afdeling van „Helpt Elkander", de vereniging van ouders en vrienden van geeste lijk en lichamelijk misdeelden. houdt op vrijdag 26 februari een feestavond. Deze begint om kwart voor 8 in de Stadsgehoorzaal. Het- feest Is voor leden, donateurs en pupillen van de vereniging. Onder ieidlng van Peter Grooney wordt een cabaret gepresenteerd. MAASSLUIS Het. is van het bestuur van de Maassluise Kunst stichting een goede gedachte ge weest om in het prgramma een ca baret-revue op te nemen. Men sloeg daarmee een nieuw' pad in, waardoor de doorsnee Maassluizer ook eens in eigen stad gezellig kon uitgaan. Het waren er gisteravond meer dan driehonderd, dank zij het optreden in De Ark van het gezelschap Frans van Dusscho- ten met o. a: Ria Valk en André van Duin. Al spoedig had het gezelschap de stemming erin en werd het werke lijk een avond van onbekommerd amusement, .niet alleen voor de be zoekers, maar ook voor alle mede werkenden diq ha afloop konden constateren dat het in Maassluis goed en dankbaar werken is voor artiesten. SCHIEDAM In „De Reling" aan de - Overschiesestraat 42 in Schiedam wil de leiding voortaan iedere zaterdagmiddag een Instiuf voor peuters en kleuters organise ren. Het jonge spul wordt bezigge houden en houdt zich zelf bezig roet kringspelletjes, schilderen, kleuren, boetseren en speelgoed. De middagen beginnen om twee uur en zijn algelopen om half vier. De ouders dragen vijftig cent per midi dag in de kosten bij. Alle peuters en kleWers, ter land. ter zee of el ders zijn in De Reling van harte welkom. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdag moeten de Schiedamse kinderen de boeren kiel en de feestneus uit de kast ha len én de lolbroek aantrekken. Want in het'centrum De Reling zijn'er dan twee carnavalsfeesten. Voor de jóngens en meisjes die ouder dan tien jaar zijn en nog op de lagere school zitten is er des avonds een carnavalsfeest en voor de jongeren beneden de tien is er 's morgens vanaf elf uur een feeste lijke fuif. Deze beide partijen zijn bedoeld als de aanstoot voor een wekelijks terugkerend evenement. Instuiven en fuiven, feesten en partijen zullen in de Reling een wekelijks gebeu ren worden. De kosetn voor het carnaval bedragen drie kwartjes. De directeur van het Schiedamse bedrijf IT HO N.V., de heer J. Ph. F. M. Nerée heeft uit handen van de Deense ambas sadeur in ons land de Export Oscar 1970 ontvangen. Deze onderscheiding werd de ITHO-directeur toegekend als waar dering voor zijn aanhoudende inspanning om de uitbreidings- omzet van het Deense bedrijf Danjoss te vergroten. Het bedrijf vervaardigt regel- en beveiligingsapparatuur. De Export-Oscar bestaat uit een diploma én een beeld en wordt niet meer dan eens per jaar per land uitgereikt. Op de foto de overhandiging van de Oscar door de Deense ambassadeur aan de heer Nerée.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1