Contra Middenstands- vereniging Samenwerking Shell: Geen schijn van kans 1 Vechtpartij in restaurant Korf baljeugdploeg U bijna haar kampioenskansen VERRASSENDE OVERWINNING VOOR ODIANEN Goede resultaten bij wedloop van AY Maassluis Noad faalt in topduel Fotohuset kan achterstand wegwerken Orkestrale lessen voor scholieren Actiecomités anti-bulderbaan houden hearing Inbraak Kluis opengebrand Onder invloed door stoplicht Insluiping Sliell-Animo 1-3 Simlight-UVG 2-2 Beschouwing MM Openingstreffer Inkomstenbelasting Geen predikant Esperanto agendo Carnaval Film .lBRUARI 1971 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS Het Maassluise college van burgemeester en wethouders meent de raad met klem te moeten adviseren op de weg die hij met het bestemmingsplan „Koningshoek" is Ingeslagen, verder te gaan en alle suggesties die de Midden- standsvereniging „Samenwerking" heeft gedaan van de hand te wijzen. (ADVERTENTIE) fermeulen Onze vitrage-aanbiedingen zijn een begrip geworden voor veie prijsbewuste huisvrouwen ook deze keer bewijzen wij hoe goedkoop het wel kan..... flock vensterval 40 cm hoog fantasie vensterval 45 cm hoog m- z Heb Rob Ketting scoort de gelijkmaker: 2-2. Na gedane korfbal zs het goed rusten. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het honderste doelpunt van Schiedam m de zaalkorfbalcompetitie viel m de vijfde minuut. Deze luid be jubelde treffer bracht Chris Niehot op zijn naam. Uit een doorloopbal trof hij de roos: 10. (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Aan de derde veldloop van de Atletiekvere niging Maassluis voor de clubtltel hebben zaterdag 32 leden meegedaan. Deze wisten ondanks het zware terrein toch tot goede resultaten te komen. (ADVERTENTIE) GOED GEKLEED GEKLEED U/indiot ffouie (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het eerste tafeltenmsteam van NOAD heeft het in de belangrijke ontmoeting tegen Maasbree niet kunnen redden. De Lim burgers bleven in eigen huis met 7-3 in de meerderheid. kollege wijst van de hand (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN In verband met het carnaval had de Nevobo slechts een'bescheiden programma vastgesteld In de eerste set haalden de Shell- heren een aanvankelijke achter stand van 94 op tot 99, maar hierna nam Animo het initiatief weer over. De Rotterdammers won nen de set met 1511. In de twee de set was Shell allerminst de zwakkere. Na een geljkopgaande strijd wonnen de Vlaardingerss de set met 15—-I2. Ook In de derde set was er van krachtsverschil geen sprake; nu was Animo weer aan de winnende hand met 5—12. Pas in de vierde set heten de Rotterdammers zien waar om zi) zo hoog geplaatst staan; met 15—4 werd de Shell-ploeg geen schijn van kans gegeven. In een aantrekkelijk gespeelde wedstrijd werden de punten broe derlijk verdeeld. Het aanvallend iets sterkere TJVG moest het tegen de sterke Sunlight-verdediging opne men. De eerste set was met 158 voor Sunlight. In de tweede set ging het gelijk op, maar maar trok TJVG met 1416 aan het langste eind. De derde set vertoonde ook weer weinig krachtsverschil; nu was het 1512 voor Sunlight. In de laatste set toonde TJVG aan over de lang ste adem te beschikken; met 15—7 werd de set gewonnen en een ver diend gelijk spel binnengehaald. het winkelen waard Morgenvroeg houden wij een extra verkoop venstervallen in 2 van de best verkochte dessins. Kies nu Uw nieuwe vitrage uit, deze flock val (40 cm hoog) en fantasie val (45 cm hoog), beide kant en klaar met zoom en hoofdje, nu per meter voor nog géén negen dubbeltjes. Morgenvroeg om 9 uur begint op de le etage de verkoop van deze 2 leuke venstervallen, een flock vai (40 cm hoog) en een fantasie val (45 cm hoog), bei de kant en klaar met zoom en hoofdje, door el kaar per me ter voor Ook ma - Géén f or gen open chrtft.best Tot deze conclusie kwam het col lege tn de beleidsnota „Konings hoek" die morgenavond in een extra raadsvergadering wordt be handeld. In de nota geven B. en W. uit voerig weer wat er zich in de loop der jaren allemaal rond „Konings hoek" heeft afgespeeld. Er wordt melding gemaakt van alle daarover verschenen rapporten, wel of niet in opdracht van het gemeentebe stuur gemaakt. Zo liggen er rapporten van de afdeling Planologie van het Cen traal Instituut Midden- en Klein bedrijf. Deze zijn gemaakt op ver zoek van „Samenwerking". De ver eniging blijkt bezorgd over de toe komst van de oude binnenstad. Ook vindt ze dat de plannen voor het toekomstige stads- en winkelcen- centrum door recente ontwikkelin gen zün achterhaald. De rapporten van de CIMK zyn door het ETI beoordeeld. En hoe Het ETI vindt dat de rapporten „elke realiteitswaarde missen". Het ETI heeft weinig waardering voor de uitgangspunten, de gevolgde marktonderzoekmethoden, de on derzoekresultaten en de winkelpia- nologisöhe opmerkingen In het CIMK-rapport wordt vol gens het ETI een belangrijke be leidsbeslissing buiten beschouwing gelaten: namelijk de beslissing van de raad dat het toekomstige hoofd centrum In Maassluis-West moet komen en de vaststelling van het bestemmingsplan „Koningshoek". Het college blijkt achter de op vattingen van het ETI te staan. Het concludeert dat een ombuigen van het beleid ten aanzien van „Koningshoek" hoogst onverant woord is". Afgezien van alle juri dische en financiële moeilijkheden zou een terugkomen op genomen beslissingen een ernstige vertraging in de realisering van het winkel plan tot gevolg hebben, aldus het college. (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Het eerste team van de Maassluise basketballver- emging Fotohuset heeft revanche genomen voor de in Vlaardingen geleden nederlaag tegen ROVS. In de Maassluise Olympiahal werden de Shell-mensen duidelijk verrast door een geïnspireerd Foto huset en met 5544 verslagen. Een nuttig succes voor de Maassluise formatie, die met deze winst en de kwaliteit van het vertoonde spel, aantoonde in deze competitie tot nog toe beneden haar peil te spe len. Voor de Maassluisers was het bo vendien een bewijs, dat onder goede wedstrijdleiding, zoals zaterdag, de ploeg zonder irritatie een achter stand kan wegwerken. Het experi ment met de jonge debutanten Cees Breuer en Marcel Huizing lukte en is voor herhaling vatbaar. De 55 gescoorde punten zijn een record voor Fotohuset tn deze competitie. Een groot deel van het succes dank ten de Maassluisers aan Leen Boon die 21 punten scoorde. (Van. een onzer veislaggevers) SCHIEDAM In de keuken van een café-restaurant aan de Broers- vest heeft de Schiedamse politie zondagavond omstreeks half zeven drie vechtende Grieken aangehou den, waarvan er één een geladen pistool op zak bleek te hebben. De mannen, de 40-jarige café houder JJB„ de 35-jarige kelner J.A. en de 36-jarige caféhouder C G., waren met nog zes landgeno ten ln twee auto's uit Rotterdam gekomen, toen in de omgeving van de Broersvest de ene auto de ande re klemreed. Er volgde een vecht partij, die eind'gde in de vlucht van de kelner. De man rende het café-restau rant binnen en trachtte zich daar, tevergeefs, in de keuken voor zijn achtervolgers te verbergen. De po litie heeft de drie mannen uit el kaar gehaald. Aanleiding voor het handgemeen was het feit dat een relatie van de kelner een Gr eks café had geo pend in dezelfde straat als het cafe van de Gnsk B. (9 f-Wv&'vsS i' r' ^b*3S&; t W (t? y/ w: (Van onze sportredacti) VLAARDINGEN Tegen een zeer sterk spelend ÜSV uit Rotter dam heeft de Jeugdploeg van de korf balvereniging Vlaardingen bijna haar kampioenskansen ver speeld. In de laatste minuten bracht Rob Ketting echter uit komst door met een fraai doelpunt gelijk te maken. Indien de laatste twee wedstrijden worden gewonnen, is een kampioenschap zo goed als zeker. USV heeft in deze wedstrijd con stant een veldoverwictht gehad pp Vlaardingen. Het nam dan ook na tien minuten de leiding. Rob Krab ben gaf spoedig daarna het goede antwoord en maakte gelijk (1—1). Voor de korf waren de Rotterdam mers lang zo gevaarlijk niet als de Vlaardingers. Zo duurde het tot na de rust eer er weer gedoelpunt werd. USV kwam weer voor te staan (12) Pas in de laatste minuten zag Rob Ketting kans om alsnog gelijk te maken en daarmee kan Vlaardingen heel blij zi)n. Na dit doelpunt haperde het even in de Schladamploeg. RWR profi teerde hiervan door twee goals te maken. Freek Veer moest eraan te pas komen om uit 'n strafschop de stand jn evenwicht te brengen. Toen Chris Niehot opnieuw uit een doorbraak de korf doorboorde, namen de Schiedammers een voor sprong. die niet meer uit handen gegeven werd. 32. (Van een onzer versl»- rs) MAASSLUIS Het „westelyk Orkest voor Zuid-Holland zal mor genmiddag concerteren voor de leer lingen van de derde, vierde, vijfde en zesde klassen van de lagere scho len. Het eerste concert vindt plaats om half twee en het tweede om drie uur, beide in de Immanuel- kerk. Uitgevoerd worden de ouverture ,De Kus" van Smetana en de Arlé- sienne-suite van Bizet, Dirigent is Lucas Vis. Dirk de Vreede, fagottist van het orkest, zal het programma inleiden Woensdagmiddag, eveneens om half twee en drie uur, zal hetzelfde orkest een „orkestrale les" geven voor leerlingen van het voortgezet onderwijs. Uitgevoerd worden wer ken van Bach, Haydn, Mozart en Beethoven. Arie Jansen en Ger Overkleeft zorgden voor 62, waarna RWR tweemaal tegenscoorde. De eind stand was 75. De laatste zaalwedstryd van Odi is in 'n enigszins verrassende over winning geëindigd. In de kleine sporthal Wagenberg b(j Breda ver stoorde ODI de carnavalsstemming van de BKC'ers door met goed verdedigend werk de Bredase aan val weinig gelegenheid tot scoren te geven Costick Toussaint zorgde uit een doorloopbal voor een openingstref fer Na 1—1 bracht Janme Spruyt haar ploeg opnieuw voor. Uit een strafworp brachten de gastheren de ruststand op 22. Hert werd 42 voor ODI door Toussaint en Ton Spruyt. BKC, door deze achterstand ge prikkeld, kwam terug tot 44. In de rommelige slotfase kreeg Tous saint een strafschop te nemen, die hij, ondanks veel lawaai van het publiek, geconcentreerd inschoot. Luttele seconden voor tijd miste BKC een strafschop en hiermee een kans op gelijk spel. Succes, met het carnavalsfeest van zaterdag nog in de benen, speelde zondag een nuttige oefen wedstrijd tegen het Rotterdamse Eureka. Met 13 gingen de wit- blauwen ten onder Beter verging het de microploeg. Vlaardingen werd met 51 verslagen. Op de zeshonderd meter voor meisjes wist Marion van Tielen als eerste te eindigen in drie minuten en vijftien seconden. Daarmee was zij een seconde sneller dan Corali- ne Meinster, die op haar beurt weer drie seconden winst behaalde op Johanna van Kleef, die als derde eindigde. Bij de jongens op de zeshonderd meter werd Pierre Peters eerste in 3 minuten en 34 seconden. Tweede was Leo Holt en derde Wlm Sinke, Alfred Holt werd op de duizend meter bij de jongens eerste ln 4 minuten en 35 seconden. Tweede werd Jack van Eljk en derde Piet Sinke. Bij de meisjes op de duizend meter werd Ellen Campo eerste ln 4 minuten en 45 seconden. Tweede werd Jeanne Zon, Hans Groot liep de tweeduizend meter in negen mi nuten en negen seconden. Tweede werd Huub Orbons en derde Jan Kypers. Bij de senioren, die vier en een halve kilometer moesten afleggen, behaalde Ron Zoeteman de eerste plaats ln 16 minuten en 25 secon den, gevolgd door Hans van de Heuvel ln 16 minuten en 42 secon den. Derde werd Rein Swmt (Van een onzer verslaggeefsters! SCHIEDAM Het Centraal Co mité Anti-Bulderbaan en het Actie comité Schiedam houden op dins dag 9 maart een hoorzitting in ver band met de Rotterdamse plannen Zestienhoven uit te breiden Van. de zyde van de comités zal verteld worden welke de gevolgen van een eventuele uitbreiding zijn met name voor Groenoord, Kethel en Vlaardingen De bijeenkomst begint om 8 uur ln De Rank. is DOOR HERENCONFECTIE iMgr Nolensiaan bOO I Schiedam 1 winkelcentrum De Ketel" I Rotterdam - Zoerenmeer NOAD zal moeten afwachten of het Maasbree-trio nog een fout zal maken in de resterende wedstrij den, waardoor NOAD weer op ge lijke hoogte zal kunnen komen. In de eerste party won Geerlings volgens de verwachting van Piet Verspa, maar de winst was mini maal. Jan Knikkenberg verloor van Harry Vaessen, waarna zich tussen Suiskens (Maasbree) en Ron van der Aa een spannend ge vecht ontwikkelde. Na 2020 stond Van der Aa driemaal op match point, maar telkens faalde hij. De geroutineerde Suiskens bracht met een alles-of-niets-slag ten slotte met 2523 Maasbree op 21. Dece voorsrpong werd nog ver groot in het dubbelspel dat de thuisclub won met 22—20, 1621 en 21—19. Toen Geerhng van Vaessen ver loor, leek de situatie voor NOAD bfl een 41-achterstand tamelijk uitzichtloos De zwakste Maasbree -speler Verspa moest Van der Aa voor la ten gaan. Het werd 52 door twee maal 2119 van Suiskens tegen Knikkenberg. In de volgende partij viel de be slissing aL Ron van der Aa kon de met grote inzet spelende Vaessen niet verrassen. Met 21—19, 13—21 en 21—15 werd de nederlaag defini tief. Suiskens klopte Geerllng nog, waarna Knikkenberg voor NOAD tegenscoorde door met 1221 en 10—21 Verspa zijn derde nederlaag toe te brengen In de promotiegroep van de hoofdklasse zette TSF 2 weer een stap in de goede richting. In de Beurs werd met 64 van Tref fers gewonnnen, waarbij Gerry Vaessen met drie overwinningen excelleerde. Aanvankelijk leken de TSF-re- serves op een gemakkelijke grote zege af te gaan Achteraf moest TSF zorgen geen misstap te begaan om niet 55 te spelen. Maar Gerry Vaessen faalde niet. Hij sleepte de fel begeerde winst binnen. SCHIEDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken bij de N.V. Velix Cohen aan de Nieuw Mathenesserstraat. Men is het pand binnengedrongen via het dak, waar enkele golfplaten wer den stukgetrapt. Alle vertiekken zijn doorzocht, maar er wordt niets vermist. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdagnacht hebben inbrekers een kluisje in het Metaalconstructiebedrijf van der Oost N.V. aan de Jan van Rie- beeckweg opengebrand. Ze zijn er met de inhoud, 3500 gulden, van- doorgegaan. De mannen hadden eerst gepro beerd de kluis mee te nemen, waar toe ze een groot gedeelte van de muur, waarin de kluis zat, hadden weggebroken. Toen dat niet lukte, heeft men de kluis tenslotte open- gekregen met snljapparatuur, die in het magazijn van het bedryf lag opgeborgen. Voor de leden van hst NVV in Maassluis is het ook dit jaar weer mogelijk om hun belastingaangifte- biljet voor de inkomstenbelasting 1970 te laten invullen. Om lange wachttijden bi] de zittingen van eind maart te voorkomen, is beslo ten om van te voren afspraken te maken over de tijdstippen van be handeling. Komende vrijdag wordt van 19.00 tot 2030 uur een zoge naamd afspraakuur ingesteld in t NW-gebouw De Kern. Na het vertrek van ds. A. J. Hoorn, die naar Rotterdam is ge gaan, zal de hervormde wijkge- meente Immanuelkerk te Vlaar dingen de eerste tijd niet over een eigen predikant beschikken. We gens gebrek aan geld zal het be- roeplngswerk voorlopig geen door gang vinden. Zolang men het zonder eigen predikant moet doen, zal ds. W. C. van Dam, predikant van de Holy- wijk, de leiding van de wijkge- meente op zich nemen Hij zal dan als consulent het kerkeraadawerk begeleiden en de catechisaties ver zorgen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Doordat hij onder Invloed op zijn bromfiets door het rode stoplicht aan de Burg. van Haarenlaan reed, is de 59-jarige pijpfitter J. A. S. zondagmiddag in botsing gekomen met een auto, be stuurd door de 30-jange matroos W. J. W uit Rotterdam. De pijpfit ter ls met een hevig bloedende hoofdwond door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis gebracht, dat hij na behandeld te zijn weer mocht verlaten De pijpfitter heeft een pioces-verbaal gekregen vooi het ryden onder invloed. Merkredon, la 24an de februaro klubvespero Pendas sur la muro kaj tiketikas ce kado Letsch sr Lekstraat 100b Cu vi do ne forge- sos la jubilean konkregson en Ha- go? Zaterdag 27 februari houdt de Schiedamse Mondaccordeonverenl- ging "de Vriendenkring" een car navalsavond Het feest begint om acht uur in Irene Gerekend wordt op alle leden en donateurs. "Wilde aardbeien" van Ingmar Bergman is dinsdag 23 februari te zien in de aula van de rijksscho lengemeenschap aan de Hugo de Grootstraat lie voorstelling geor ganiseerd door de Schiedamse FHmkring begint om acht uur SCHIEDAM Uit de woning van mevr J j K, van M. aan de Stadhoocie i is zaterdagmiddag een radio ontueemd. De vrouw heeft aangifte gedaan bij de poli tie. 13 ïfl M

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1