1 Vertegenwoordiger in medezeggenschapscommissie: JARIGE CJV HOUDT JONGEREN OP EIGENTIJDSE WIJZE BEZIG AVRO-radio in Stedelijk Danny Kaye SCHIEDAM VAND AAG Jl Reeks jubilarissen Woudhoek-zuid in t klein D ff jJS. M i;m\ i 1 eurotax 15.11.22 JOT Na de Klanken de Geluiden Meisjes groep maandag te ivater Vergadering kringraad Nieuwe Maas fesmm I38ÏI Woongebouw met kantoren i i i i Verenigingen mmmm ''-ff I üfe Teleurstelling Sfi it i 1 1 Is ZATERDAG 27 FEBRUARI 1971 PAGINA 19 SCHIEDAM Op 1 maart bestaat de afdeling Schiedam van het Christelijk Jongeren Verbond precies 85 jaar. Het CJV houdt ter gelegenheid van dit heuglijke feit op 4 maart een bijeenkomst voor de oud-leden, die het karak ter zal dragen van een open receptie. Sociëteit Ce Vork aan de Lange Haven 129: he t gebouw van de CJV. ADVERTENTIE Door HANS V O DER SLOOT ts f fifi Schiedam heeft zijn openheid. Na veel vijven en zessen, intern overleg, bestmirsprogramma's en fractiebesprekingen werd maandagavond. besloten dat voortaan zestien com missies in alle openbaar heid. zullen vergaderen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gistermiddag heeft het bedrijf Wilton- Fijenoord N.V. teBeüjkertijd zo'n 142 jubilarissen gehuldigd, waarvan 140 ir._n 25 jaar of meer in dienst waren bij de scheepsbouwmaatschappij. In de grote kantine van het Dok kantoor Oost sprak het directielid ir. O. J. van der Vorm de trouwe werknemers toe. ■SlSISft5 531ÉÉ: is ?«SPkS es? m f k-zuid in Schiedam waarvoor volgens wet- Op deze maquette van de nieuwe wijk Woudhoek^uuruvur vmytnis wei houder Bolmers in september de eerste paal geslagen zal worden, zijn links beneden de Z- flats van Groenoord te zien en rechts, ten noorden van het Bachplein, de reeds in aanbouw zijnde woontoren van twintig woonlagen, die over twee jaar wordt opgeleverd, De nieuwe wijk Woudhoek-zuid zal rnamelijic bestaan uit eengezinswoningen en luag- oouwflats die aan de rand en lang enige verkeersweg door de wijk zullen verrijzen Tussen de eengezinswoningen in komen parkeerplaatsen. In het noorden, oosten en westen wordt de wijk begrensd door de metrobocg, die op een hoogte van vijj meter langs de huiden loopt. If I K pi i Si »3 Is? iSs Hüa VitioE vorias. Plan Bernii sse weer m (Van een onzesr verslaggevers) SCHIEDAM Het col lege van B. en W, zal de raad maandagavond op nieuw het voorstel tot deel neming in de kosten van het recreatie-plan Bernisse (op Yoorne en Putten) voorleg gen. Vorig jaar is het voorstel al in de rada geweest, maar moest toen door omstandig heden van de agenda worden afgevoerd. Voorts zal de raad moeten beslissen of een vertegen woordiger van de gemeente Schiedam zitting zal nemen in de medezeggenschapscom missie, die voor de juiste uit werking van de plannen zal worden ingesteld. Het Bemisseplan is in 1966 reeds opgesteld als onderdeel van het re creatieplan voor het Rijnmondge bied. Het gebied, 400 ha. groot en gelegen in- de gemeenten Abben- broek, Heenvliet, Geervliet en Zuidland, zal volgens B. en W. be ter bereikbaar zijn dan het recrea tie-gebied aan de Brielse Maas, waarin de gemeente reeds finan cieel deelneemt en zal in de toe- komst een groot gedeelte van de Rijnmond-bewoners moeten aan trekken. De belangenbehartiging van het plan is inmiddels door de vier Voomse gemeenten aan het open baar lichaam Rijnmond overge dragen. Het dagelijks bestuur van Rijn mond heeft het Sehiedamse ge meentebestuur al geruime tijd ge leden verzocht een deel van de planfinanciering te aanvaarden. In het geval dat niet alle gemeenten in het plan willen deelnemen en de kosten per gemeente hierdoor te hoog oplopen, zal een deel van de financiering voor rekening komen van Rijnmond. De investeringskosten van het nieuwe plan worden geraamd op 32 miljoen gulden, waarvan "rijk en -provincie naar alle waarschijnlijk heid 90 percent zullen subsidiëren. De exploitatie-lasten worden op basis van de ter beschikking staan de gegevens geschat op 650.000 gul den per jaar. Rijnmond zal jaar lijks 950.000 gulden in het plan bijdragen. De besluiten van Rijnmond be treffende het tot stand brengen en exploiteren van het Bemisseplan moeten in overeenstemming zijn met de mening van de medezeg genschapscommissie. waarin alleen afgevaardigden van die gemeenten zitting hebben, die een aandeel le veren in de kosten van het plan. (Van een onzer verslaggevers) In het eigen -gebouw wordt een flliaaltje van de sociëteit De Vonk geopend, dat ingericht is in Bra bantse stijl. Het soosje op de eerste etage draagt de naam 't Vunderke. Het werk hiervoor is verricht door de leden van de vereniging zelf. De CJV in Schiedam, opgericht in 1886. is een jeugdorganisatie, die zich bezighoudt met een eigentijdse 'vorming van de jonge mensen die de vereniging bezoeken, De r.aam CJV is nog steeds be last met een oude begrip "jonge ling- en knapenvereniging". maar organiseert duidelijk evenementen, die van deze eigen tijd zijn. Zo wordt dit weekeinde in De Vonk weer een disco-avond gege ven, waar de geluidsbanden van het popfestival Woodstock worden gedraaid. Het vormingswerk binnen de CJV wordt gedaan door vrijwilligers, die zich zeer goed bewust zijn van de tijd waarop de bakens in het jeugdwerk verzet moeten worden. 4 Een terugblik in het 85-jarige verleden van de CJV leert dat een beduidend aantal bekende Sehie damse verenigingen zijn opgericht en van de grond geholpen door CJV-ers. Op 27 maart 1926 werd de voetbalvereniging "Houdt Braaf Stand Schiedam" opgericht. Bij Schiedammers is deze ver eniging bekender met de naam HBSS. Drie jaar later, in "29, werd het tamboers- en pijperskorps Har monie het leven ingeblazen door de CJV. Nu opereert deze groep muzi kanten onder de naam Rijnmond band. Verder kwamen uit de chris telijke jeugdknngen nog de Mond- accordeonvereniging Bravo en de Gymnastiekvereniging DOK voort. De vereniging viert het jubileum op bescheiden wijze, maar hoopt toch veel oudleden van wie de adressen niet bekend zijn te treffen op de bijeenkomsten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het blad Nieuw- land' Klanken is vervangen door Nieuwland Geluiden. De moeilijk heden die de uitgave van de Klan ken met zich meebracht (zie eer dere publikaties hierover) waren niet zo onoverkomelijk of een nieuwe redactie kwam met een nieuw wijkblad onder een nieuwe naam. De Geluiden is een gestencild blad en wordt niet zoals de Klanken huis—aan-huis in de wijk Nieuw land verspreid. Het blad wordt al leen bezorgd by de leden van de wijkverenlging. Men wil de beschik bare ruimte in het blad gaan vul len met alles wat de wijk aangaat, van nieuwe projecten tot en met zilveren bruiloften. SCHIEDAM De door de Sehie damse zwemvereniging De Water vrienden onlangs geformeerde meis- jesgroep voor showzwemmen en fi- guurdrijven, zal maandag 1 maart voor de eerste maal trainen (om 19.45 uur) in het Sportfondsenbad. De leiding van de groep (voor meis jes van 14 jaar en ouder) is in handen van mevrouw E. van Selm- van Tol. Voorts is een achttal le den van de vereniging zondag jl. in Rijswijk geslaagd voor het di ploma instructeur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door de AVRO- radio zal op maandagmiddag 1 maart een opname worden ge maakt in het Stedelijk Museum Schiedam van een concert dat door organist Aad van der Hoeven wordt gegeven op het kleine Hess-orgel in de aula. De opname begint om twee uur en zal ongeveer dertig minuten duren. Het is de eerste keer dat het or gel van het Stedeiyk Museum over de radio te horen zal zijn. Aad van der Hoeven Is behalve cantor-orga nist van de Prinsekerk in Rotter dam, ook dirigent van een koor in Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het clubhuis De Doele aan het Doeleplein 1 in Schiedam draait zondag de film „Afkloppen" met Danny Kaye in de hoofdrol. De entree voor deze voor stelling, die geschikt is voor kin deren van alle leeftijden en om 13 uur begin, bedraagt 75 cent per per soon, - SCHIEDAMDe kringraad van 't rioolwaterzuiveringsschap „Nieuwe Maas" houdt maandag I maart in het stadhuis van Schiedam een openbare vergadering, die om 10 uur begint. De stukken liggen een half uur voor de aanvang ter in zage In het stadhuis. Tijdens de vergadering zullen vooral finan ciële aangelegenheden aan de orde komen. Worstelen met de openhaarheid -' jf. bmmm De commissie stadsontwikke ling mocht donderdagavond het spits afbijten en naar het pro gramma zich liet aanzien, zou de eerste klap grotelijks een daalder waard zijn. Niets min der dan het veel besproken be stemmingsplan Woudhoek-Spa- land zou onderwerp van bespre king uitmaken: een onderwerp dat met het succesvolle optre den van het Wageningste team en de door Schiedammers ge vormde werkgroepen uitstekend in de markt ligt. De opkomst van het publiek moet de vergaderende commis sieleden als een koude douche op het lijf zijn gevallen, ,,'t Is wel even wennen, maar ik hoop toch dat we even succesvol kunnen werken als in het ver leden," zei wethouder Bolmers aan het begin van de vergade ring nog hoopvol uit. Hij had het net zo goed niet kunnen zeggen. Van de zijde van het publiek werd de vergadering niet beïnvloed. Er kwam een voudig niemand behalve de bij de ontwikkeling van Woudkoek- Spaland nauw betrokken wet houder Collé. Dat de geringe publieke be langstelling voor de vergade raars een teleurstelling bete kende is makkelijk te raden, maar helemaal onbegrijpelijk is dat niet. De politieke belangstel ling van de Sehiedamse bevol king staat, zacht gezegd op een laag pitje. Geen enkele partij kan bogen op een, overmatig grote opkomst bij vergaderingen, uitzonderin gen als de komst van Fré Meis en enkele hearings daargelaten. De jeugdgemeenteraad is in Schiedam nimmer een succes geworden en zelfs het politiek café moest het na een hoopvol begin spoedig opgeven. Op openheid is van de zijde van de Sehiedamse bevolking dan ook nooit echt aangedrongen. Acties die poogden de over heid tot openheid en inspraak te dwingen zijn hier nimmer met dezelfde kracht als elders gevoerd, precies als ook kabou ters, Dolle Mina's en acties te gen millieuverontreiniging in Schiedam altijd wat goedaar dige, kleinsteedse kopieën leken van de landelijke uitbarstin gen. De Sehiedamse openheid heeft dan ook een duidelijk an dere achtergrond dan de open heid waartoe de overige „be keerde" gemeentebesturen zijn overgegaan. Was het elders een zaak waaronder men door het optreden van pressiegroepen niet onder uit kon, in Schiedam was de openheid na de gemeen teraadsverkiezingen in het be st u ursprogramma geïncorpo reerd. Het was een zaak gewor den waarvan het bestuur meen de die voor de Sehiedamse be volking te moeten verwezenlij ken en ze heeft daar goed aan gedaan. Openheid is één van de be langrijkste voorwaarden voor een betere communicatie tussen overheid en publiek en het ts jammer dat de Sehiedamse be volking dat kennlijk nog niet begrepen heeft. De jubilarissen kwamen uit alle takken van het bedrijf: metselaars en corveërs, kokers en branders, voorlieden verzending en kraan drijvers, boorders en tuigers, ver zinkers en toetsers, koperslagers en bikkers: allen stonden geboeder- lijk naast elkaar in een feestelijk dienstverband. De groep was deze keer zo groot, omdat de 25-jarige jubilarissen al len vlak na de oorlog in dienst traden. Onder de groep jubilarissen bevonden zich twee dames, die Van der Vorm persoonlijk toesprak. Ook de drie mensen, die veertig jaar in dienst van het bedrijf wa ren, kregen een woordje apart. De 64-jarige heer H. M. Smit, stel lingmaker, trad ais symbool voor de hele groep. Hij was de oudste medewerker van de groep 25-jarige jubilarissen. Tijdens het officiële gedeelte van de plechtigheid in de kantine over handigde Van der Vorm het ge bruikelijke geschenk onder couvert ■Si de insignes en de daarbij beho rende vererende- getuigschriften. <Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente Schiedam is nog altijd van plan om op het terrein aan dè Nieuwe Haven, waar in 1969 de Liduïnakerk werd afgebroken, een woongebouw mee kantooraccommodatie te bou wen. Ais de uitvoering echter te vee! tijd in beslag gaat nemen, zal het college ervoor zorgen dat de schutting om het terrein een beter aanzien krijgt. Aldus wethouder Bolmers donder dagavond tijdens de eerste openbare vergadering van de commissie voor stadsontwikkeling. De wethouder vond het overigens „jammer", dat er voor de afbraak vrn de kerk geen eisen waren gesteld ten aanzien van de afperking van het terrein. De VVD'er G. P. Verhulsdonk drong er bij de wethouder op aan na te gaan of de klacht gegrond was dat op een terrein westelijk van de Willem Pijperstraat, in öe omgeving van de boerderij Land- vreugd. zoals een bewoner hem had meegedeeld, herhaaldelijk „troep" gesmeten werd. „We zullen dat ze ker doen." aldus de wethouder. ÏS

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1