DEMONSTRATIE TSF in promotie-ereklasse! Drie Schiedamse korfbalploegen pakken de buit De Viking toont meer dan vijftig en Juliana' staat nu bovenaan Bromfietsster tegen auto Wereldwinkel heeft geld en helpers nodig Zwemmen voor een diploma Ruilbeurs in Nieuwlancl Balk in brand Onwel in auto Reservewiel weg Negenjarige bekent serie inbraken BRIEVEN VAN LEZERS Foto-expositie Driemaster J J -.lAANDAG 1 MAART 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 8 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De demonstratie tegen de volkstelling zaterdagmiddag is op een fiasco uitgelopen. Slechts een hand jevol demonstranten was aanwezig om hun misnoegen over de telling te uiten en deze mensen bestonden voor 99 percent uit de vaste actievoerders die Vlaardingen kent. Gusto Wereldgebedsdag Esperanto Agendo yjifiWh@È%Ê&k m Brand in de telfonnulieren, vlak voor het stadhuis. GOED GEKLEED I GEKLEED U/indóoï -ffonóe (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het eerste tafeltennisteam van TSF heeft de promotie-ereklasse bereikt. TSF won met 8-2 van Wilskracht in Utrecht en de concurrenten Phoenix en Victory verloren, zodat de promotie een heuglijk feit is geworden. De ploeg staat nu bij de bovenste drie op de ranglijst en dat zijn de teams die promoveren. Met nog vier wedstrijden voor de boeg kan ook het kam pioenschap in deze klasse worden bereikt, maar dat is afwachten geblazen. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De eerste veldwedstrijden zijn voor de Schie damse korfballers aan het begin van het tweede gedeelte van de competitie succesvol verlopen. Alle drie ploegen uit deze stad, ODI, Eureka en Schiedam, wisten de buit binnen te halen. Waar de andere twee korfbalteams een goede wedstrijd speelden beleefde Schiedam een nogal wilde en rommelige ontmoeting, die geleid werd door een scheidsrechter die van korfballen weinig kaas had gegeten. Woudhoek-Spaland (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tot en met zondag 7 maart houdt de Schie damse Modeljaeht Vereniging „de Viking" in de recreatiezaal van het Bejaardencentrum „Thurlede" een tentoonstelling van modeljachten en zelf gebouwde miniatuurschepen in alle voor komende types. iBMlW «f üe modelschepen weraen kncisch vergeleken met de werktekeningen. Fiasco Tijdens het verbranden van de telfonnulieren voor het stadhuis werd als excuus voor de geringe belangstelling aangevoerd dat door interne communicatiestoornissen de pers niet was ingelicht waardoor de Vlaardingse bevolking niet op de hoogte was van de demonstratie. De Vlaardingse politie, die voor de zekerheid toch maar even was komen kijken, heeft het allemaai een beetje lachend aangezien. De opmerking „het zal wel als een vuurtje uitgaan" werd dan ook let terlijk en figuurlijk bewaarheid Van het heilige vuur waarmee men tot de actie besloot was niets meer te bespeuren. De enkele verbrande telfonnulieren blven achter als een rtoosteloos hoopje as. De overige activiteiten van het comité „Waakzaamheid Volkstel ling" lijken ook niet dat rendement op te leveren wat er van verwacht werd. Enkele leden van het comité, die als teller en of saboteur werk zaam zijn, verklaarden teleurge steld dat de mensen haast niet wa ren om te praten. Er waren zelfs enkele actievoerders die. ondanks hun waarschuwingen bij de mensen thuis, niemand hadden kunnen overhalen om medewerking aan de volkstelling te weigeren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wereldwin kel in Schiedam doet zulke goede zaken voor de Derde We reld dat men dringend behoefte heeft aan een aantal vrijwilli gers. dat bereid is zijn vrije tijd voor een goede zaak op te offe ren. De ongeveer dertig medewer kers, zijn overbezet geraakt. Bo vendien wil de winkel voortaan ook haar deuren in het Prove niershuis 's morgens gaan ope nen. Er is een behoefte aan mensen die willen helpen met het verkopen van de artikelen die de winkel aanbiedt. Jong en oud worden met open armen ontvangen om de gelederen te versterken. De Wereldwinkel heeft overi gens sinds kort een telefoon nummer. Speciale medewerking van de PTT resulteerde in een snelle aansluiting. Het nieuwe nummer: 268614. De huidige medewerkers van de Wereldwinkel doen een be roep op de Schiedamse bevol king om hen financieel te steu nen. De stijgende omzet, waar vanwege de goede bedoelingen nauwelijks winst bij inbegrepen is. verhoogt alleen maar de kos ten voor de winkel. Er zit name lijk meer werk aan vast. Wie bereid is een bijdrage te leveren kan die storten op giro nummer 537143 ten name van W. van der Knaap te Schiedam. Ook staat er tegenwoordig een bus in de winkel waarin u uw bijdrage in dekking van de on kosten kunt storten. SCHIEDAM Gusto's muziek vereniging geeft zaterdag zes maart een populair concert, in gebouw Ar cade aan de Lange Haven te Schiedam. Na afloop verzorgt het dansorkest van John Wegman het bal. Kaarten a 1,50 zijn. verkrijg baar by de heer A. Mol, Snellius- singel 48b. SCHEDAM "Nieuwe mensen voor een nieuwe tijd' is het thema voor de Wereldgebedsdag, waarvoor een dienst zal worden gehouden op 5 maart in de Grote Kerk op de Markt te Schiedam. Op Wereldge bedsdag zullen weer vele vrouwen van alle gezindten over de gehele wereld samen komen in een korte gebedsdienst. In Groenoord-Kethel zal even eens op 5 maart zo'n dienst worden gehouden en wel in de Martinus- kerk aan de Andriessenlaan. Beide diensten vangen aan om acht uur 's avonds. SCHIEDAM - Merkredon. la 3an de marto klubvespero. Kio estas via pri tiu afero ce kado H. Letsch sr Lekstraat 100b. En la universi- tao de Dyon okazas dum ci tiu vin- tra studperiodo konferenco de uni- verstatanoj, kiuj parolas Esperan- ton (informulo). SCHIEDAM Uit de koffer ruimte van de auto van de Schie- damse distiliateursknecht H. J. B. is zaterdag een reservewiel gesto len. De wagen stond geparkeerd aan de Kreupelstraat. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Onder zeer grote publieke belangstelling zijn zater dagavond in het Sportfondsenbad weer examens afgenomen voor de diploma's I en II van de KNZB. Hieraan namen ruim honderd kan- didaatjes deel in de leeftijd van vijf tot twaalf jaar. Voor het di ploma I slaagden 85 kinderen: voor het diploma II ontvingen 26 jeug dige zwemmers het diploma. Het afleggen van de proeven stond onder leiding van de chef- instrukteur J. J. A. Garnaat. Als officials van KNZB waren aan wezig mevr. - e Otter en de heren v. d. Bent en Keyzer. Onder de gegadigden voor het diploma I be vonden zich Helma Roberegt uit Schiedam en Kitty Hofman uit Vlaardingen. beiden vijf j aal oud. Op vierjarige leeftijd behaalde dit zeer jeugdige tweetal reeds het zwemvaardigheidsdiploma I en II. Kitty Hofman als leerlinge van de Vlaardingse Zwemschool Arons. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wjjkvereniging Nieuwland houdt op woensdag 3 maart haar maandelijkse ruilbeurs in een lokaal van de Prins Bern- hardsehool aan de Burgemeester Van Haarenlaan 1155. De toegangs prijs voor deze beurs, die voor kin deren om 18.00 en voor volwasse nen om 19.30 uur begint, bedraagt vijfentwintig cent. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 april organiseert de wijkvereniging in een zaal van het wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein een bazar, waar ten behoeve van het jeugdwerk hand werk verkocht zal worden. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Er is de afgelo pen week slechts één volleybal wedstrijd verspeeld. Zaterdagavond won Juliana de bijzonder belang rijke uitwedstrijd met 3—1 van Tornado. Tornado, dat 'bovenaan stond, heeft door deze nederlaag de lei ding '•-.voeten afstaan aan Juliana eti Lyceum, die nu aan kop gaan met lfi gespeeld en 28 punten. Juliana won volkomen verdiend, zij het wel enigszins geflatteerd met 31. De Schiedammers toon den met gevarieerd aanvalsspel aan, dat-, zij aan de kop van de ranglijst thuishoren. De Bredase ploeg had weinig verweer ceg-sn deze furieuze aanvalswoëde. Slechts in de tweede set wist zij tot winst te komen. Standen 615. 15—6. 7—15 en 7—15. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse politie heeft een negenjarige Schie dammer aangehouden, die bekend heeft in januari en februari inge broken te hebben in het theehuis De Ketel, de kantine van DWS, het padvindershuis 't Raadhuis en de branderij en gistfabriek Hoilandia. De jongen is na onderzoek weer naar huis gestuurd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Doordat zij op de kruising Lange HavenDam geen voorrang verleende is de 16-jarige facturiste J. N. M. S. zaterdag avond met haar bromfiets tegen een auto, bestuurd door de 56-ja- rige banketbakker A. C, J. S., gere den. Het meisje is met kneuzingen aan beide knieën naar het Ge meenteziekenhuis gebracht. Na onderzoek mocht ze weer naar huis. De duo-passagier van de bromfiets de 14-jarige J. C. Baron, liep een rechter onder- en boven beenfractuur op, waarvoor hij, na in het Gemeenteziekenhuis te zijn geweest, is opgenomen in het Dijk- zigt-Ztekenhuis in Rotterdam, zigtziekenhuis in Rotterdam. ADVERTENTIE) is DOOR H ERENCONFECTIE Mgt Nw.ensiaat) dut Schiedam I (Winkelcentrum „De Ketel" Rotterdam Zopt.prmeer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Doordat de mu ren voor een zwambehandeling werden warmgestookt. 'y. vanmor gen omstreeks kwart over elf op de zolderetage van de firma Van der Vlies aan de Tuinlaan in Schiedam een balk in brand geraakt. De brandweer heeft het vuur geblust met een nevelstraal. TSF had met Wilskracht weinig moeite. Pas na vijf winstpartijen voor de Schiedammers scoorden de Utrechtse gastheren tegen. Omdat de tafeltennisbonti de ereklasse heeft ingekrompen tot zes teams zal er dit tafeltennisjaar geen en kele hoofdklasser kunnen pro moveren naar de ereklasse. De zes ploegen die uit de Ere klasse gaan degraderen en de zes teams die uit de hoofdklasse zullen promoveren vormen tezamen de nieuwe klasse promotie-ere. Het is voor deze klasse dat TSF zich heeft geplaatst. Hoewel er nog niet is doorgestoten naar de 'echte' ere klasse betekent dit toch: promo tie. NOAD zal ook in deze nieuw te formeren klasse gaan uitkomen. Voor deze ploeg gebeurt dat echter niet op z'n vrolijke manier omdat deze Schiedamse tafeltennissers zullen degraderen uit de ereklasse Natuurlijk doet NOAD nog ver woede pogingen om het ereklas- serschap te behouden en zaterdag kwam men tot op één punt van koploper Maasbree. NOAD won met 6—4 terwijl de Limburgers een punt verloren. Het was bij NOAD—Tilburg weer een spannende aangelegenheid. Pas in de twee laatste partijen viel de beslissing. De grote man op de groene tafel was voor NOAD weer Ron van der Aa. Hij legde de basis voor een succesvol einde door drie winstpartijen op zijn naam te zet ten. Na het dubbelspel kwam de stand uit op 3—3. De beslissing lag bij Van der Aa in zijn wedstrijd tegen Weyenberg. De eerste game verloor de Schiedammer met 1121. De jeugdige NOAD-fans be grepen toen dat hun steun bitter hard nodig was. Het handgeklap was niet van de lucht en de Til- burger liet zich eervol van de tafel spelen. De eindstand 54 beteken de een mooie overwinning voor NOAD. TSF 2 verloor bij JVC met 82 en het derde team van deze vereniging verloor met 73 van Wilskracht Utrecht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 19-jarige' L. J. Bot uit Vlaardingen is vrijdagmid dag op de Burg. van Haarenlaan tegenover de Spieringshoekflat in zijn bestelauto onwel geworden en tegen een lichtmast gereden. De man is door de GG en GD naar het Holy-Ziekenhuis gebracht, dat hij na onderzoek weer kon verlaten. In een niet al te beste wedstrijd tegen Eureka heeft Schiedam toch verdiend gewonnen. In eerste op stelling brachten de micro-kani- ploenen er weinig van terecht en het duurde dan ook vrij lang eer Piet Nab voor I0 zorgde. Het had voor hetzelfde geld 20 kunnen worden als Nab niet vrij voor de korf een geheide kans had gemist. Vijf minuten voor het einde van de eerste helft werd het 11. Toen schoof het middenvak, met Freek Veer en Ger Overkleeft, op naar de aanval en direct bleek, dat dit vak in net offensief veei meer kon presteren. Even voor het rust- signaal schoot Veer uit een door loopbal raak, maar scheidsrechter Oomen keurde dit doelpunt wegens "lopen" af. De Schiedamse doelpunten kwa men toch. Freek Veer gleed in de vijfde en tiende minuut na rust soepeitjes langs zijn tegenstander en de stand kwam op 31. Na deze mooie momenten viel er langs de lijn weer weinig te genieten. Eure ka benutte een strafworp, die was veroorzaakt door een Overkieeft, die zijn tegenstander op ongeoor loofde wijze van een scoringskans wilde afhouden. Een strafworp voor Schiedam werd door Chris Niehot meters ver overgeschoten. Frans Majoor, corri geerde deze blunder door van ver de bal door de mand te jagen. De strijd binnen het doorlijnde korf- balveld werd harder en het kwam bijna tot een fikse vechtpartij tus sen Nab en zijn tegenstander. De arbiter zag toen de strijd al lang zaam uit zijn leidende hand lopen en maakte ogfhieuw een blunder door een Eureka-doelpunt, dat met flink "duw- en handwerk" werd ge scoord, goéd te keuren. In de rom melige slotfase hield de Schiedam- verdediging Eureka met alle mid delen (geoorloofd en minder geoor loofd) van de gelijkmaker af. Vijf minuten voor het. einde floot de scheidsrechter af. Eindstand 4—3 voor Schiedam. In uw blad heeft onlangs een bericht gestaan over de bouw van woningen in het gebied Woudhoek- zuid. Hierin werd vermeld, dat overeenstemming zou zijn bereikt tussen het bureau voor Stedebouw en Architectuur van Fiedderus - van Gent en de deelnemers aan het „inspraak-project" voor Woud- hoek - Spaland. Ter verduidelijking dient hierbij echter te worden opgemerkt, dat de activiteiten van de inspraak-werk groepen en ook de besprekingen met de heer Van Gent e.a. niet gericht zijn op het gebied Woud- hoek-zuid, maar op het „grote" ge bied Woudhoek - Spaland, exclu sief Woudhoek-zuid. Bovendien kan nog niet worden gesproken van overeenstemming die zou zijn bereikt over de uit gangspunten, welke door het bu reau Van Gent zijn opgesteld, aan gezien de discussie hierover nog gaande is. Overigens kunnen de werkgroe pen en met hen het „team-Wage- ningen" zich tot op heden verheu gen in een goede medewerking, welke van de zijde van de gemeen te en de ontwerpers wordt gegeven. Het biedt gunstige perspectieven voor de effectiviteit van dit in spraak-project in de toekomst. Voor de leden van de werkgroepen en het „Wageningen-team." Drs. P. J. J. Pennartz. Zaterdagmorgen was deze attrac tieve show voor het eerst toegan kelijk voor het publiek. Ook voor de bewoners van het centrum was het een leuk kijkspel, temeer daar de samenstellers van de show de meer dan vijftig aanwezige jachten en schepen van naamkaarten had den. voorzien, waarop tevens de naam van' de bewoner staat ver meld. Gegevens bovendien van techni sche aard maar ook over de be staande en vroegere schepen die hier in miniatuur te bewonderen zijn. De doelstelling om „vijf jaar S.M.J.V. „de Viking" in beeld te bi„-ngen is dan ook volledig ge slaagd. De modelbouwers benutten de wintermaanden voor het bou wen, verbouwen en opknappen van hun schepen. Zij werken nieuwe ideeën uit zowel op het gebied van de bouw als op het terrein van de radiografische besturing en voort beweging. Een speciale stand waar in de nodige informatie wordt ver strekt over deze belangrijke onder delen is aanwezig. Ook is er een kleine foto-exposi- tie die laat zien hoe het er bü na tionale en internationale wedstrij den aan toe gaat. Een reeks beelden van schepen gebouwd in de Oost- Europese landen waar men ons land momenteel ver vooruit is wat betreft bouw- en besturingstech nieken. De meeste modellen zijn samen- geseteld uit de z.g. bouwpakketten. Er zijn evenwel tal van eigen pro- duktea gemaakt door oud-zeevaren den en werknemers van scheeps werven uit eigen omgeving. De Haagse Modelboot Club laat hiervan het nodige zien. Een im porteur van bouwpakketten en ap paratuur heeft enkele historische in vitrines geplaatste modellen be schikbaar gesteld. De driemaster Waza anno 1400 en „de Noorse Leeuw", een oplei dingsschip van de Noorse Marine, zijn óp de 'tentoonstelling te zien. Wie warm wil iopen voor de model bouw kan hiervoor dagelijks terecht in het Bejaardencentrum. Op werk dagen van 14.00 tot 21.00 uur; op zaterdag en zondag van 11.00 tot 21.00 uur. Het vaarseizoen van „de Viking" begint op zaterdag 22 mei a.s. in de vijver van het Prinses Beatrix- park met internationale wedstrij den. Hiervoor worden deelnemers uit eigen land maar tevens uit België en Duitsland aan de start verwacht. wjk-v

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 2