Hetzelfde salaris op tien meter hoogte Voer vogels verantwoord Goede klassering R. Schoenmaker DWS bouwt sporthal Expogé ACTIE-COMITÉ PETER VAN ANROOYLAAN BRENGT HAND TEKENINGEN OP STADHUIS Schiedam bokst mee met zwaargewichten De gangmaker. ÏjO ill 97 bij SVV Veldloopkampioenschappen De zeventien overtredingen Openbare vergadering verkeers- commissie Kunst aan schutting Stadskantoor aars- concert op komt Lezing en film op b Heen komst van KNMTP Jaarfeest van NCVB StïZlPI Leuker Open receptie in CJV-gebouw Deel BRIEVEN VAN LEZERS (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De dames van de atletiekvereniging „Maas sluis" hebben bij de Nederlandse veldloopkampioenschap.jen, afgelopen zondag in Emmeloord, successen behaald. Vooral Renée Schoenmaker kwam sterk voor de dag. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De heer Jae. van Vliet, lid van het actie- comré dat doortrekking van de Pu t er van Anrooylaan naar de Laan van Bol'es voorstaat, heeft 'n brief met 1411 hand tekeningen overhandigd op het stadhuis. In deze aan de raadsleden van Schiedam ge richte brief geeft het actie comité een overzicht van de activiteiten van de afgelopen maanden. Alles mag fp ler meulen dubbelface 120 cm breed DINSDAG 9 MAAT 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 14 Bij Gusto moe der (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij Gusto's scheepswerf in Schiedam hangt een moeder in de kraan. Sinds een maand heeft het bedrijf drie vrou wen in dienst, die in de gro te fabriekshal werken ais kraanmachinistes. De ver doorgevoerde eman cipatie van de vrouw in Schiedam speelt zich af op een hoogte van tien meter achter een échte stuurknup- pel. „Hartstikke lekker", noemen de dames hun werk. Wij zijn een eind je meegereden door de lucht; in een knus bakje onder het tonnen zware gevaarte vertelt de uit Suri name afkomstige mevrouw Comel- li Burleson <33 van het hoe en waarom van haar ongewone baan tje. Terwijl ze de stuurknuppei naar links overhaalt; „Ik ben er toege komen, nadat kennissen mij had den verteld van deze baan. Ik dacht: Hé, kun je altijd proberen, je weet nooit". Ze is bijzonder blij met haar twee weken oude betrek king: „Als je het eenmaal hebt ge daan. geloof mij, je wilt niet an ders meer". Cornelli Burleson is gehuwd en moeder van drie kinderen. Zij werkt in de kraan van half acht tot half vijf. Vindt u het niet ver velend om in zo'n mannenoverall en met zo'n pet op te lopen? „Niks erg, helemaal niks erg", zegt zij met vaste stem als de kraan aan het eind van. de fabriekshal met donderend- lawaai over de richel rolt. Hoe vinden de mannelijke colle ga's het, dat er etn vrouw, in de Mevrouw Cornelli Burleson: „Ik ben volkomen geaccepteerd: kraan hangt? „Ik ben volkomen geaccepteerd. Zij vinden, het geloof ik wel leuk.Pesten ze u niet of maken zij geen vervelende grap pen? „Zij zijn heel lief de mannen, allemaal heel lief", zegt Cornell! met een geweldige glimlach van oor tot oor. Voordat mevrouw Burleson ach ter de knuppel plaats nam heeft ze gewerkt in de verpleging en bij Van Nelle in Rotterdam. Dit werk trekt haar veel meer. „Dit werk is verantwoordelijker en daarom veel leuker voor mij". Verdient u meer hier? „Veel meer, ja vee! meer. Evenveel als de mannen? Dat weet ik eigenlijk niet. Op personeelszaken bevestigt Gusto ons, dat de vrouwen in deze functie inderdaad hetzelfde salaris krijgen als de mannen. Deze week moet Cornelli Burleson een test afleggen om te kijken of zij behen dig genoeg is met de „tonnentrek- ker". „Zij zal het wel halen, ze doet het erg goed", vertelt de man, die haar het vak in een paar weken leerde, vertrouwelijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse afdelingen van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, de Jeugdbond voor Natuur studie en de KNNV Vogelwerk groep brengen in een persbericht het probleem van de hulp aan vo gels in Schiedam naar voren. De hulp van de bewoners van Schiedam, die vogels voederen of voedertafels voor ze bouwen wordt door de organisaties bijzonder op prijs gesteld en daarom geeft men graag wat adviezen aan de vogel vrienden. Om de vogels verant woord te voeren kan men het beste gebruik maken van de zogenaamde voedertafels, zodat het gevederte geen gevaar loopt door katten of ratten te worden aangevallen. Voorts zijn er een aantal voeder soorten, die beter zijn dan het ge bruikelijke witte, oude brood. Voor de mensen die hierover geadvi seerd willen worden, of voor hen die een tekening willen hebben voor een te bouwen voedertafel verdient het aanbeveling zich te wenden tot het Dierentehuis in de Annazusterstraat. Het telefoonnummer; 266266. Voor mensen die niet daadwerke lijk hulp kunnen of willen verle nen is er een gironummer, waarop met vreugde de giften worden ver wacht: 216407 t.n.v. de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren afdeling Schiedam. Bij de meisjes A, die een afstand van bijna twee kilometer moesten afleggen, wist zij met haar tijd van 6 minuten 2 seconden een fraaie vijfde plaats te behalen. Hiermee eindigde zij slechts twintig secon den na de winnares, C. Grimsber- gen uit Lisse. De vijfde plaats van Renée Schoenmaker is de beste klassering die ooit door een lid van de AV "Maassluis" op een nationaal kampioenschap werd behaald. In 1968 gelukte het Agaath van Tie ten bij het veldloopkampioenschap (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In verband met het 85-jarig bestaan van de Schie damse CJV wordt er vrijdag 12 maart om acht uur 's avonds een open receptie gehouden in het ge bouw van de CJV aan de Lange Haven 129. Naast een aantal ge nodigden worden ook oud-leden verwacht. De leidsters en leiders van de jeugdclubs van de YMCA- sociëteit en de ouders van de le den komen ook op de receptie. Veel oud-leden hebben geen uit nodiging gehad, omdat hun adres sen niet meer bekend waren: het bestuur hoopt ze toch allen op de receptie te ontmoeten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse voetbalvereniging SW organiseert vanavond in de cantine op het SW. sportpark een filmavond over de i zeventien beruchte overtredingen in het voetbalspel, waarbij het zo genaamde „boekingssysteem" in het geding is. De Dordtse oud- scheidsrechter Bertus Assum zal de film met spelmomenten nader ko men toelichten. In de pauze zal er gelegenheid zijn om op de televisie te kijken naar de bokswedstrijd Clay-Frazier. In de pauze zal SW-trainer Jan Bens vragen beantwoorden over het hoe en waarom van deze competi tie. De bijeenkomst begint vana vond om half acht. een dertiende plaats te bezetten; en in 1969 eindigde Jan Knippen berg bij de Nederlandse kampioen schappen marathon op de zesde plaats. Agaath van Tielen eindigde nu bij de dames op de twintigste plaats in de tijd van 12 minuten en 10 seconden. C. Levering uit Dan Haag wist deze afstand op haar naam te brengen met een tijd 10 min. 4 sec. BU een massale prestatieloop (1.300 deelnemers) over een af stand van tien kilometer door de duinen van het Zeeuwse Oostkapel- le legde Rein Swint van AV "Maassluis" beslag op de 23e en Ad Bouwens op de 72e plaats. Hun. tij den waren repectievelijk 39 en 42 minuten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De. handbalver eniging DWS wil op een van de velden van het DVTL'-e.' nplsx een sporthal bouwen. Het speelveld zal 48 bij 33 meter meten en voorna melijk gebruikt worden voor hei zeven-handbal, een sp'V'yne dat steeds populairder wordt. De bouwplannen zijn al klaar, terwijl cok de financiering de uitvoering van de plannen niet meer in de weg kan staan. Het wachten is nog- op toestemming van de gemeente. <Vah een c.irer ver laggevers' SCHIEDAM De afdelii; Sohiedam van de Nederlandse Vereniging van Ex-Politieke Ge vangen (Expogéi en de Nationale Raad Voormalig Verzet bomen maandag 15 maart bijeen in de Amttzlbron, Broersvest. voor het houden van een jaarvergadering. De agenda van de vergadering, die om acht uur begint, vermeldt de jaarverslagen van de bestuurs leden, ds verkiezing van het nieu we afdeüngs- en het nieuwe lan delijke bestuur voor de Expogé. Ook zullen de afgevaardigden voor het landelijke congres, dat dit jaar in Breda wordt gehouden, worden gekozen. Tevens wordt het verloop ge schetst van de handtekeningenac tie, die gehouden is bij alle bij deze situatie betrokken personen; be woners, zowel als ouders van leer lingen. In de brief wordt erop gewezen dat een groot aantal hoofden van scholen zich achter het initiatief hebben opgesteld. De hoofden van school zijn: G. J. van Praag, hoofd Willem Gehrelschool, mej. C. A. Corbeau, hoofd Openbare Kleuter school, f V. As, hoofd dr. Sauer- schooi. G. A. H. M. Poels, hoofd mgr. Beckersschool, mej. E. L. E. de Jong, hoofd dr. Sauerkleuter- school e de heer P. Visser, verte genwoordiger van de ouders. Van de bewoners wie door het actiecomité om medewerking in de vorm van een handtekening werd gevraagd, waren van het Chopin- plein, het Griegplein en het nog maar gedeeltelijk bewoonde Sibe- liusplein 514 gezinshoofden vóór doortrekking van de Peter van An rooylaan. tekenden vóór en één tegen door trekking. Van de om een reactie gevraagde bewoners waren er 47 permanent afwezig, zodat zij niet aan de handtekeningenactie kon den deelnemen. Naar het oordeel van de leden van het actiecomité juichen de bewoners van de 'randbebouwing', dit in tegenstelling tot beweringen van wethouder Bolmers, de door trekking van de Peter van Anrooy laan toe. De wethouder had on langs gezegd te vrezen voor een verschuiving van de moeilijkheden naar de randbebouwing als de Pe ter van Anrooylaan inderdaad zou worden doorgetrokken Van de bewoners van de Peter van Anrooylaan, hét Bart Verhal- lenplein, de Jozef Oreliussingel, het Louis Zimmermanplein, een deel van het Sejn Dresdenplein en een deel van de Vivaldilaan gaven 520 personen hun handtekening; drie gezinshoofden waren tegen doortrekking, terwijl op het Grieg plein, Chopinplein en het Slbe- liusplein tien personen het oneens waren met doortrekking van de Pe ter van Anrooylaan. 377 ouders van de Mgr. Beckers school en de Willem Gehrelschool (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeentelijke verkeerscommissie zal donderdag middag 11 maart om vier uur op het stadhuis aan de Grote Markt in het openbaar vergaderen. Agen dapunten zijn onder meer: de si tuatie op de Peter van Anrooylaan, de uitbreiding van het aantal par- keermeters en parkeercontroleurs, het-instellen van een beperkt een richtingsverkeer voor de Beursbrug, het verzoek van bewoners van de Spoorbaanstraat om het onlangs ingestelde parkeerverbod in deze straat te wijzigen, een parkeerver bod voor beide zijden van het tus sen de Burgemeester Knappertlaan en de Anna van Burenstraat ge legen weggedeelte van de Nassau- laan, en een parkeerverbod voor de westzijde van de Anna van Buren straat. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Sinds enkele maanden wordt er in de kunst klassen van 't museum door jong en oud hard gewerkt aan het be schilderen van twintig grote schot ten ter versiering van de bouw- schutting van het nieuwe stads kantoor. De schotten zullen woensdagmiddag 10 maart bege leid door de leden van de ver schillende kunstklassen naar de bouwschutting worden gebracht waaraan ze om vier uur worden genageld. SCHIEDAM (Va", een onzer verslaggeefsters) VLV.r.DINGEN De Vlaar- dingsc afdeling van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt donderdag om 8 uur een bijeen komst in Triangel., De hsar J. W. N. Dooieweert zal een inleiding houden over "Ziekte bestrijding en bemesting in de lief- hebberstu'n". Verder zal de insee- tenfilm "Spionnen achter de Du- phar-iinie" worden gedraaid. De afdeling organiseert dit voor jaar ook weer een bloemschikcur sus, Mejuffrouw A. Blonk uit Wad- dinxveen zal de leiding hebben. De cursus duurt vier avonden (19 ap ril, 3. 17 en 24 mei)' en kost 20 gulden. Niet-leden betalen 22,50 gulden. De bijeenkomsten worden gehou den in de Emmauskerk. Belang stellenden kunnen zich opgeven bij de secretaresse, mevrouw E. J_ G. van Hunt, Swammerdamstraat 2, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Schiedams Vrouwenkoor onder leiding van Ria Borgmeijer en het koor 'Laus Deo' met als dirigent Jan Remmerswaal geven op vrijdagavond 26 maart een voorjaarsconcert in de St. Jan de Doperkerk aan de Mgr. Noiéns- laah in Nieuwland. Uitgevoerd worden onder meer gedeelten uit de Messiah van Han del, het Stabat Mater van Fergo- lesi, het Litanies a la Vierge Noire van Poulenc. een gedeelte uit het Magnificat van Bach en verder nog werken van Mozart, Puccini en Bruckner. Het concert, waarvoor kaarten die ƒ2,50 per stuk kosten verkrijg baar zijn bij de voorverkoopadres sen Vlaardingerdijk 273a, Van de Tempelstraat 70 en de VW aan de Plantage, begint om acht uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Nederlandse Christen Vrouwenbond viert op dinsdag 16 maart in de grote zaal van de Magnalia Deïkerk het ge bruikelijke jaarfeest. Behalve het blijspel „In de Koperen Ketel" van de hand van mevrouw Jo Wesse- link-Lenkeek (regie Jan Meulen- dijk) staan op het programma een verloting en een geheugentest voor alle dames. Het feest begint om acht uur. Na deze bijeenkomst zal voor de ledèn op 13 april een rond leiding in museum Boynmns-van Beuningen gehouden worden met explicatie van mejuffrouw Van der Meulen. ER GEBEURT IN TOCH NOOIT IETS! Als je altijd, en meestal ten on rechte, kritiek op alles hebt, als je lusteloos bent, als je geen eigen ideeën hebt, kortom ais je niet leeft, maar geleefd word of als je alleen maar negatief bent... lees dan niet verder: dit is niet voor jou bestemd. Nu dus alleen voor die jonge Schiedammers tussen twaalf en tweeëntwintig die wel es Wat anders willen. Voor jullie organi seert de Schiedamse Gemeenschap een soort happening-achtige tóe stand. Vrijdag 19 maart in het museum. Op die avond mag alles wat je maar leuk vindt om te doen, ge daan worden, als het maar expres sief is: cabaret, muziek, dans, de clameren, ballet, zang, enz. enz. Je kunt geen van deze vormen doen? Niet erg. Maak dan tekeningen, schilderwerk, boetseer wat, maak lets van hout of van wat dan ook Schrijf, een opstel of een gedicht Maak foto's of dia's. Maar hoe dan ook, jonge Schiedammers, doe es wat! Werkstukken e d. kun je inleve ren op 15 en 16 maart bij liet mu seum. De Schiedamse Gemeen schap verwacht veel deelnemers en om het nog aantrekkelijker te ma ken krijgt elke deelnemer een ge wéldig fijne zeefdruk, gemaakt door Hans van der Sloot. Dit werk is uitgevoerd in lichtgevende verf met een klevende bol van plastic erop; die kun je dus plakken op het gro tere werk. De kleuren zijn rood en groen. Zie het affiche op de scho len en in de stad. Op die vrijdag avond kunnen we natuurlijk alleen de deelnemers toelaten. Alles is overigens gratis Tot slot nog een paar opmer kingen. Wij van de Schiedamse Gemeenschap rekenen op geweldig veel deelnemers. Jullie hebben nu de gelegenheid om te bewijzen dat in Schiedam wel iets kan. Voor de werkende jongeren wil ik zeggen: Wees niet bescheiden, zet je niet buitenspel, doe ook mee!! Iedereen doet mee? Ja? O.K. Alles mag! Doe es wat. Stichting, de Schiedamse Gemeen schap R. H. Pillard, directeur. V (ADVERTENTIE) het winkelen waard Deze chique overgordijnstof voldoet vast en zeker aan alle eisen van onze klanten, die van het klassieke interieur houden. Prachtige kwaliteit dubbelface drukstof met satin achterkant (voeren is das overbodig) in 2 fraaie kleurstellingen. Nu koopt U deze overgordijn- stof, waar U normaal'f 8.-a, f 9.- voor betaalt, extra voor delig per meter voor nog géén zes gulden. (ADVERTENTIE) Als de stoelgang meer 'n moeilijke zit wordt, doet hij zijn voortreffelijk werk. De gangmaker van isrizin. Laxerende tabletten met 'n beschermend laagje. Aktief op de plaats waar 'n beetje hulp dringend nodigiï. Istizin tabletten in doordrukstrip. Gewoon de beste oplossing. ir—'.-tm a -'—re. rwü 'v. j/M - T" tVan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Veel Schiedam- uiers hebben getuige het grote aantal verlichte huiskamers van nacht om half vpf een stuk nachtrust opgeofferd om het Ge vecht van de Eeuw lussen de zwaargewichten Joe Frazier en uitdager Cassius Clay in het Uew Yorkse Madison Square Garden, op het teievisi scherm te volgen. En wat voor een gevecht. „Ge weldig hoor," glunderde een bewo ner van het Bachplein, de heer J. van Zetten, in pyjama voor het keukenraam, „ik ben niet gek op boksen, maar ik wilde nou wel eens zien hoe die Clay een koppie kleiner werd gemaakt. En dat is nog gelukt ook." Ook top-scheidsrechter Lou van Ravens kwam vannacht onder de wol vandaan om het titelgevecht vanuit de fauteuil te kunen gade slaan, „Ongelofelijk." reageerde de voetbalfluitist, „een groots ge vecht, Ik moet toegeven, ik heb respekt voor Frazier, maar Clay blijft voor mij een mooiere bok ser. Ik ben blij dat ik het ge zien heb." Een enthousiaste conclusie waartegen de Schiedamse op-blij vers en zjj niet alleen, or"--': het moeizame wakker worden een paar uur later, nauwelijks be zwaar zullen maken. Morgenvroeg om 9 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze dubbelface drukstof met satin achterkant in 2 fraaie kleurstellingen, breedte 120 cm, nu per meter voor 5 Ook maanaasmarsvn vpen Géén tel. of schrift best

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 2