Wachtlijsten worden voortdurend groter Heaven and Hell in de V(onkensoos Gebr. de Veld Aktie Komittee niet onbehoorlijk Hess-orgel zaterdag in actie spuitwagen naar t stadhuis TM V an Beveren in Schiedam Films bij NIVON I Gemeente koopt panden Hoofdstraat A. y. Mastrigt weg bij Erdo Inlegoverschot bij Spaarbank Werkgroepen buigen zich over school adviesdienst Galaxis in Duktien Dagelijks bestuur Schiedam: Verhuur van sportvelden alleen aan erkende clubs Klaverjassen in Arcade T.V. DEFECT VRIJDAG 19 MAART 1971 SET VRIJE VOLK PAGINA 21 (Van een onzer verslag gevers) SCHIEDAM Uit een onderzoek, ingesteld door de Gemeentelijke Sociale Dienst is gebleken dat de buidige capaciteit van de bejaardentehuizen niet vol doende is om de vele hon derden aanvragen te ver werken .Op dit moment hebben 1365 personen een aanvraag ingediend, onder wie een groot aantal echjt- paren zodat er sprake is van een wachtlijst van naar schatting 1800 Schiedam mers. Ondanks het feit dat de ge gevens die door het onderzoek beschikbaar zijn gekomen nog niet op kwaliteit zijn onder zocht, is nu al duidelijk ge worden dat de wachtlijst nog vele jaren zal blijven bestaan en vele bejaarden niet hoeven' te rekenen op een plaats in - een bejaardentehuis. Percentages Het bejaardentehuis Thurlede inschrijvingen te verwerken. kreeg de meeste dubbél- Rapport Het bejaardentehuis dat in aanbouw is op de hoek Vlaardingerdtjk-Nieuwe Damlaan, zal de druk op de bestaandetehuizen enigszins moeten verlichten. ADVERTENTIE Wij helpen U di reet VLAARDINGEN Als alles volgens plan verloopt, zullen er voor juni twee rapporten op tafel liggen over de op zet van een schooladvies dienst voor Schiedam, Maas sluis en Vlaardingen. SCHIEDAM "Het ageren tegen regeringsmaatregelen is niet onbehoorlijk en voor ons geen aanleiding om een huur overeenkomst te beëindigen. Bovendien kan een eventuele overtreding van een strafwet geen reden zijn tot opzegging van de huur." Dat antwoorden B. en W. van Schiedam op vragen van het raadslid Poot (p.c.g.). - Als je brandwacht bent, zoals Henk Bijleveld, 23 jaar en trouwt met Carla Simon, 18 jaar, dan kan het, dat er drie stokoude spuitwagens uit het brandweer museum in Helle- voetsluis worden gehaald voor eentrouwrit naar het Schie damse stadhuis. Gistermid dag om haljvier stapten ze- onder de geheven spuiten door naar de ambtenaar die bin nen tien minuten die zaken had geregeld waarvoor hei jonge paar gekomen was. (ADVERTENTIE) RECEPTIE-ALBUMS Capaciteit bejaarden tehuizen onvoldoende De Sociale Dienst heeft te sa men met zeven Schiedamse be jaardentehuizen het onderzoek verricht en een centrale registra tie aangelegd van de binnenge komen gegevens. Hieruit is onder meer naar voren gekomen dat in een aantal tehuizen tweeper soonskamers bewoond worden (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente is in de gelegenheid om d,e panden Hoofdstraat 61—63 (126—190 ca) aan te kopen. De percelen zijn ge legen in het bestemmingsplan Hoofdstraat-Zuid en moeten voor de uitvoering van dat plan gekocht worden. Ook heeft de gemeente er belang bij om over deze pandente be schikken om de verplichte verbete ring van de buitenwaterkering tot stand te brengen. Het college deelt mee, dat de koopvoorwaarden gun stig zijn en de prijs na taxatie re delijk is gebleken. De gemeenteraad neemt er de beslissing over. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De laatste vier jaar heeft de YMCA-sociëteit De Vonk al een groot aantal popgroe pen binnen de muren gehad en. zo schrijft het bestuur, het is altijd weer wonderlijk te constateren dat de muren nog overeind staan. Zaterdagavond is dat feit met eigen ogen te ontwaren als optreedt 'Heaven and Heil', een under- groundformatie die de 'sound' van The Who en Jimi Hendrix tot de hare rekent. Misschien reden genoeg om zaterdag om acht uur een rijksdaalder neer te leggen op het tafeltje bij de ingang van so ciëteit De Vonk, Lange Haven 129 te Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De heer A. van Mastrigt, adjunct-directeur van Erdo N.V., legt per 1 aprü zijn functie neer. In verband hiermee zal in de Lippizaner-zaal van res taurant Engels in het Groothan delsgebouw in Rotterdam op vrijdag 26 maart een afscheidsreceptie ge geven worden van vier uur tot half zes. door één bejaarde, een situatie waar in de praktijk echter nau welijks iets aan te doen valt. Eén van de voordelen van de centrale registratie is dat exact kan worden vastgesteld hoeveel aanvragen er bij de zeven bejaar dentehuizen (Prankeland, Thur- lede, het Hervormd Rusthuis, Spaland, De Harg, het Sint Ja cobs Gasthuis en het Frangois Haverschmidthuis) zijn inge diend. Zo bleek dat 322 echtparen en alleenstaanden bij meer. dan één tehuis stonden ingeschreven, waarbij Spaland en Thurlede de meeste dubbel-insciirij vingen te verwerken kregen, In één geval stond een echtpaar bij vier be jaardentehuizen ingeschreven. De capaciteit van de Schiedam se centra is ondanks het relatief grote aantal moderne bejaarden tehuizen verre van toereikend. Van de ruim 9300 Schfedamse be jaarden zijn er niet meer dan 1016 in een tehuis geplaatst, het geen naar landelijke maatstaven geen ongunstig gemiddelde is, maar toch niet wegcijfert dat de huisvestingsproblemen groot zijn. Een pas opgerichte werkgroep zal trachten deze moeilijkheden dichter bij een oplossing te bren gen. Eén van de belangrijkste richt lijnen voor het toekomstige be leid is dat de meest urgente ge vallen het eerst in aanmerking komen voor opname, hoewel „het risico van een onleefbaar te huis" hierdoor zeker groter wordt. Bekend is dat de aanwezigheid van een groot aantal probleem gevallen deprimerend werkt op de andere bejaarden en ook het te kort aan verpleeghulpen de be staande situatie er niet beter op maakt. Aan de Nieuwe Damlaan is sinds eind vorig jaar een bejaar denflat in aanbouw (een tussen vorm tussen bejaardenwoning en verzorgingstehuis) die de druk op de bestaande Schiedamse tehui zen in de toekomst enigszins zal verlichten. Uit het onderzoek blijkt voorts dat bijna een derde van de aan vragers behoort tot de leeftijds groep van 7074 jaar, 27 procent tot de groep 75—79 jaar, 80—84 jaar (15 procent), en 65—69 jaar (13 procent). Op de wachtlijsten voor de cen tra staan 172 aanvragen voor het de N.P.B.), 257 aanvragen voor 't Frangois Haverschmidthuis (van Huize Frankeland (Rooms-katho- Liek), 371 voor Spaland, 445 voor Thurlede, 105 voor De Haag (ge rei.), 122 voor het Sint Jacobs Gasthuis (algemeen) en 64 voor het Hervormde Rusthuis. mmv. De zeven Schiedamse tehuizen zullen binnenkort ieder voor zich een rapport opstellen over wat naar him mening een urgent geval is, zodat de Gemeentelijke Sociale Dienst hieruit één formu lier kan opstellen voor de bepa ling van de urgentie. De tehuizen hebben inmiddels besloten te gaan bekijken welke bejaarde waar moet worden op genomen, waarbij gelet gaat wor den op het leefbaar houden van de tehuizen voor de bewoners. De algemene verwachting is echter dat de capaciteit de "eerste jaren onvoldoende blijft en de wacht lijsten groter worden.» ';Uu TT Ei-t,vooraf^prijsopgaye.i^'v IJHIUPS •••St.-- Liduinastraat -78 ac e_. Schiedam ïi Telefoon 010—26 86 38* Off.Philips,dealer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam is in de maand februari ruim 8,2 miljoen gulden ingelegd en 7,6 miljoen gulden terugbetaald. Vorig jaar bedroegen die totalen in februari respectievelijk 7,1 miljoen gulden en 6,2 miljoen gulden. Dat komt neer op een inlegoverschot voor dit jaar van ongeveer 600.000 gulden (tegen ruim 900.000 gulden in fe bruari 1970), waarbij echter in aanmerking moet worden genomen dat in januari van dit jaar verge leken me januari vorig jaar een hoger inlegoverschot van ongeveer 245.000 gulden werd geregistreerd. Eind februari waren inleggers^e- goed en reserves voor 41,4 miljoen gulden belegd in effecten, voor 9,4 miljoen gulden in hypotheken en voor 29,8 miljoen gulden in onder handse leningen aan gemeenten e,d. De onbelegde en op korte ter mijn belegde gelden bedroegen eind februari 13 miljoen gulden. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) Op initiatief van de wethouders van onderwijs van de drie gemeen ten is een bijeenkomst in het Vlaardingse stadhuis gehouden met ,een groot aantal vertegenwoordi gers van het openbaar en bijzonder I onderwijs. Onderwerp van gesprek was de eventuele oprichting van - een schooladviesdienst. Gepraat j werd over de principiële opstelling tegenover dit idee, de bestuurlijk- organisatorische en de inhoudelijke kanten van de zaak. Het overleg mondde uit in een paar duidelijke conclusies en af spraken. Algemeen was men van mening dat er een schooladvies dienst moet komen en in regionaal verband moet worden georgani seerd. Er wordt een werkgroep opge richt die gaat praten over het be heer van een op te richten dienst. Een andere werkgroep gaat de meer inhoudelijke problemen be kijken. Beide groepen hebben de op dracht him rapporten voor 1 juni in te leveren. Intussen zullen ver tegenwoordigers van de gemeente en schoolbesturen het nodige doen om rijkssubsidie los te krijgen voor de schooladviesdienst. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de sociëteit Duktien' (voor de 13- tot en met 15-jarigen) van het centrum Dukdalf aan de Rijnstraat treedt vanavond van half acht tot tien uur op de groep Galaxis. Zater dagavond 20 maart geeft de car navalsvereniging De Leutmakers' een halfvastenbal in het vor mingscentrum dat begint om acht uur en omstreeks twee uur zal zijn afgelopen. De muziek op deze avond zal worden verzorgd door The Swinging Harmonicans. Het raadslid wilde weten of het aanvaardvaar is dat actiegroepen die ageren tegen regeringsmaat regelen daartoe gebruik maken van gemeente-eigendom. Het raadslid doelt hiermee op het feit dat het Aktie Komittee Volkstel ling Schiedam het pandje van de Vredeswerkgroep in het Prove niershuis gebruikte als actie-cen trum tegen de volkstelling. Het college is voorts van me ning dat op grond van artikel 7 van de grondwet een ieder het recht om door de drukpers ge dachten of gevoelens te openba ren: In hoeverre de wet hier is overtreden, aldus B. en W.. staat ter beoordeling aan de rechter. Het pand Proveniershuis 16 schrijven B. en W. is verhuurd aan de heer J. H. R. Gerding, die optreedt voor de Vredeswerkgroep Schiedam. Op de vraag van het raadslid wat de voorwaarden zijn geweest bij het verhuren van de pandjes, antwoordt het college dat deze dezelfde zijn als altijd bijhet verhuren van gemeente eigendom. 'Daarnaast zijn nog enkele voorwaarden gesteld die zijn afgestemd op het gebruik van het pand door de Vredes werkgroep.' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het kader van de maandelijkse orgelbespelingen geeft de Rotterdamse organist George Stam zaterdag in het Stede lijk Museum een concert op het Hess-orgel, dat om drie uur begint. Op het programma staan werken yan J. S. Bach, J. P. Sweelinck, Albert de Klerk, Hugo Distier, George Stam en enkele Oudneder landse marsen en liedjes. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Over de verhuur en onderverhuur van sportterrei nen in Schiedam heeft de sport raad unaniem besloten om onder verhuur van sportvelden alleen dan toe te staan (na aanvraag bij Sportzaken) als de verenigingen die willen huren aangesloten zün bü één v.d. erkende bonden. Ver huur en onderverhuur aan niet- Schiedamse verenigingen wordt niet toegestaan. Verhuur aan verenigingen of club jes wordt alleen toegestaan op de velden aan de Schietbaanstraat. Van dit besluit is mededeling ge daan aan de besturen van de Schiedamse veldsportverenigingen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De tweede wed strijd in spelregelkennis voor voetbaljunioren is gespeeld en aan de kop staan nu de junioren van Hennes DVS. De volgende en tevens laatste wedstrijd van het jaarlijkse concours wordt gehou den op donderdag 25 maart. Deze avond is gereserveerd voor de pupillen in de kantine van Hermes DVS. De prijzen, zullen na afloop worden uitgereikt door de keeper van het nationale elf tal, FSV-doelman Jan van Beve ren. Van Beveren heeft beloofd naar Schiedam te komen, mits hij op tijd terug is uit Berlijn, waar hij met PSV een dag ervoor tegen Vorwarts voetbalt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De klaverjas- vereniging 'Ons Genoegen West' organiseert op donderdag 1 aprii een concours in de grote zaal van gebouw Arcade aan de Lange Ha ven. Het inschrijfgeld voor deze wedstrijder) (er wordt tweemaal duizend punten gespeeld) be draagt 1,75. De winnende koppels kunnen rekenen op een groot aantal eieren. Koppels kunnen zich voor deelname aan deze wedstrijden opgeven., 's avonds aan de zaal of bij de heren D. Opschoor, tel. 700124; W. Schewe, tel. 701256; G. Post, tel. 701256 en sigarenma gazijn 'Aleida', tel. 267515, SCHIEDAM 'Z U I D - H O L L A N D S C H E KANTOORBOEKHANDEL (Van ,een onzer verslaggevers)] SCHIEDAM In gebouw Irene aan de Nieuwe Haven organiseert het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrien den op donderdag 25 maart de laatste zaalbijeenkomst, die om acht uur begint. De heer C. Dominicus uit Alk maar zal dan de film 'Portret van Noorwegen', waarin alles wat dit land aan de toerist te bieden heeft, watervallen, uitgestrekte bossen, gletsjers, meren en aardige dorpjes en de middernachtzon, voorzien van commentaar. Entreekaarten voor dit programma zijn voor 50 cent verkrijgbaar bij het secreta riaat en 's avonds aan de zaal. In het Luxor Theater in Rotter dam wordt zondagochtend 21 maart (aanvang tien uur) "More' gedraaid. Een film over een jonge student die in Parijs een meisje leert kennen dat verslaafd is aan heroïne en later ook zelf verslaafd raakt aan dit verdovend middel. Kaarten voor deze film zijn bij de kassa aan het theater, op de och tend van de voorstelling verkrijg baar. (ADVERTENTIE) SLIjTERlj '.V! jN HANDEL Bezorgin* door de gehele stad SCHIEDAM Het raadslid A. J. Engelsman (23) heeft zyn functie aks bestuurslid van de af deling Schiedam van de Partij van de Arbeid neergelegd. Zijn werkzaamheden als vakbonds- functionairs bij Mercurius in. ütreclit stellen hem niet langer in staat deze positie te bekleden. Het lidmaatschap van Schiedam se gemeenteraad za! de "heer En gelsman echter niet opgeven.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1