Pollux en HDS delen de punten 15J 17. 19. Volkstuinders verhuizen naar G. Wijnhorst beste visser Teleurstellende competitieopzet NO AD kan degradatie niet meer ontlonen ODI heeft titel voor het grijpen Agenda PAASREIS naar LONDEN 255 - lechts 2 vergunnin: en voor logeer inrichting üfp|SgIl|g Vakbonden en directie treffen tussentijdse regeling es hektaren maagdeli jke grond Ongerustheid bij personeel GEB-Maassluis Lies Verhei j beste vangst m. Nico Moerman sprint naar overwinning Zeven aanvragers voldedenniet aan de eisen Fortuna-atleten succesvol in indoorwedstri j d EIan-9 te sterk MA&NDAfr 22 MAART 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 i (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een dreigende staking onder de ongeveer honderd chauffeurs van het transportbedrijf Lensveld Zoon in Vlaardingen is zaterdagmorgen op het laatste nippertje afgewend. Door tussenkomst van de vakbonden \s de arbeids onrust voorlopig voor een groot deel weggenomen. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN De heren hockeyteams van Pollux en HDS hebben de punten broe derlijk gedeeld. Met de 1-1- uitslag kregen beide ploegen loon naar werken. (ADVERTENTIE) eenmalige aanbieding 140x200 cm •2§*fr 90 160x210 cm 90 180x215 cm 90 Befaardencontactavond (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM De Schiedamse korfballers hebben voor een verrassend weekend gezorgd. Van de drie teams stelde Schie dam teleur door met 2-3 van Eureka te verliezen, behaalde Succes een onverwachte 7-6-overwinning op Blauw Wit '51 en voldeed alleen Odl aan de verwachtingen door met 4-3 te win nen van Jodan Boys. Door deze overwinning kan de titel de Odianen vrijwel niet meer ontgaan. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Door de 6-4-nederlaag die NO AD tegen AMVJ leed heeft de Schiedam.se ere- klasser de theoretische kans om nog met Maasbree gelijk te komen verloren en is de tweede plaats in de aegradattegroep een feit geworden. Esperanto Agendo HET VRIJE VOLK AEROCONTACTS K j Onrust Lensve ld voor grc ot dee 1 weg De chauffeurs waren in opstand gekomen, omdat een tussentijdse arbeidsregeling niet voldeed. Hun c.a.o. was 31 december 1970 afgelo pen. Op 1 juli van dit jaar moet een nieuwe c.a.o. in werking treden. Om aan een "normaal" loon te komen moesten de chauffeurs tot nu toe overuren maken. Hun mi nimum brutoloon bedroeg 178 gul den. Met de drie percent en de vierhonderd, gulden kwam het bru toloon op ongeveer 193 gulden. Definitieve maatregelen hebben de bonden nog niet kunnen nemen, omdat ze zich moeten houden aan het loonmatigingsbesluit van de regering. Door een gesprek, dat de vakbonden, het NBV en CNV, met de directie van Lensveld hadden, kon de tussentijdse regeling op een voor de chauffeurs gunstige wijze worden aangepast. In de eerste helft speelde Pollux een voortreffelijke partij met bril jant aanvalsspel. HDS kwam on der grote druk te staan. Cees Perre zorgde voor 11, maar Pollux ver zuimde de stand op te voeren sn. kwam niet verder dan twee afge keurde goals. De tweede helft vertoonde een tegenovergesteld beeld. Pollux speelde veel minder overtuigend en liet zich door HDS in de verdedi ging drukken. De Follux-aanval kreeg erg weinig steun van da mid denlinie, die voortdurend de ach terhoede moest assisteren. HDS kwam door een schitterend doelpunt op 1—1. Het leek er zelfs op, dat dit team een voorsprong zou nemen, toen het een strdfpunt kreeg toegewezen. Doelman Hoor- tes Meursing sloeg echter de inge slagen bal met een katachtige sprong uit de hoek en behoedde daarmee zijn dub voor een niet- verdiende nederlaag. De dames van Pollux leken op een gemakkelijke zege af te gaan tegen een niet onverdienstelijk AMHC. Renée van Aken en Cle mentine Peijster zorgden voor een 3—O-voorsprong Maar toen kwa men de dames uit Hendrik Ido Ambacht pas óp dreef. Binnen een kwartier werkten ze de achterstand weg. Dit deelden de heren W. van de Berg (NBV) en J. Zantlnga (CNV) zaterdagmorgen na afloop van een vergadering met de chauffeurs in liet Volksgebouw mee. De heer Van de Berg: "Ais de chauffeurs maan dag (vandaag) waren gaan staken dan zou de bond er niet achter hebben gestaan. De heer .Zantinga: "De eisen van dc chauffeurs zijn redelijk. Mas wij zijn gebonden aan de maatre gelen van de regering. Ik geef toe dat de grondtonen veel te laag zijn." Voor deze tijd van het jaar, waarin het nog flink koud kan zijn is zo'n gestikte cretonne deken metheeriijk warme acryl vulling ideaalen het frisse bloemdessin zorgt voor een fleurige noot in Uw slaapka mer. Eenmalige aanbieding gestikte cretonne dekens met behaag lijk warme acryl vulling, in een fleurig bloemdessin. U kunt kiezen uit de snijmaten 140 x 200, 160 x 210 en 180 x 215 ccnnu voor bespottelijk la ge prijzen, 2»" CO. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de eenmalige verkoop van deze gestikte cre tonne dekens met heerlijk war me acryl vulling, in een fris bioemdessin. Nu in de snijma ten 140 x 200,.160 x 210 en 180 x 215 cm voor prijzen dienauwelijks een bezwaar kun nen zijn. Ook maandagmorgen open Gién tel. af schrift, best (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Voor het ver vissen van de negende paasserie hield de Vlaardingse hengelvereni- gtog Het Westen een concours in de wateren van de Lek. De vis beet gretig, met name de brasems, Waarvan er vele werden gevangen. G. Wijnhorst ving er zelfs zes- Dank zjj deze vangst eindigde hij ruimschoots op de eerste plaats Wet een vangst van 3915 gram. Na hem volgden P. Groen (3455)J. Hartog (25555); D. Berveling (2075); J. Kollenberg (1805); F. Tempelaar (1190); D. Tempelaar (1130); P. Groen (1120); M L. Berveling (855): H. Dumortler (450); P, Dumortler (210). Het tiende, tevens laatste con cours voor de paasserie wordt zon dag gehouden. De deelnemers wor den om zes uur op de Kortedük verwacht. In verband met het 23-jarig be staar, 'zal op vrijdag 23 april een feestavond worden gehouden. Het nieuwe seizoen begint zaterdag 29 mei met een nationaal hengelcon- cours in de Vlaardingse Vaart. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Zaterdagmorgen hebben leden (meer dan 60 pet was aanwezig) van de Vereniging van Reere&tietuinders 'De Vluchtheu vel', uitvoerig van gedachten ge wisseld over de gedwongen verhui zing van het complex aan de We verskade. Het bestuur had daarover in samenwerking met het hoofdbe stuur al enige malen overleg ge pleegd met vertegenwoordigers van de gemeente. Vast staat, dat in de Aalkeetpol- der, even over de Boonervliet, een nieuw complex is gepland, met een oppervlakt van zes hectare. Er is daar een boerderij beschikbaar. Het geheel- Is reeds eigendom van de gemeente en gaat onderdeel vormen van het recreatiegebied Maasluis-VIaardingen. Enge brug getjes over de Boonervliet zul len het gebied wat gemakkelijker toegankelijk maken voor de Maas sluizers. De zes hectar zijn nog maag delijke grond (grasland) waarop nog veel moet gebeuren. Zelfwerk zaamheid is dus nodig. De volks tuinders zijn daartoe bereid, nu be stuur en leden volledige inspraak hebben. Zij rijn samen met de des kundige van het hoofdbestuur in de gelegenheid gesteld om de Dienst van Gemeentewerken te adviseren en hun wensen kenbaar te maken. Een van de klemmende vragen is, wat het gaat kosten en wat daar van de financiële gevolgen zullen zijn voor de gegadigden Ook de bouw van huisjes en kssjeu is een V-mag. die zaterdag uitvoerig ter sprake kwam. Het bestuur weer erop, dat het geen rommelig gedoe kan worden. Het tuinencomplex gaat een onder deel worden van het gehele recrea tiegebied. Over huur konden nog geen mededelingen worden gedaan. Wel was men van mening, dat 66k het gezin met minder financiële mogelijkheden op het complex een plaats zal kunnen vinden. Een voor deel is, dat het nieuwe; complex meer tuintjes zal teilen dan de on geveer 100 op het oude complex. De ledenstop die reeds geruime t«d bij "De Vluchtheuvel' bestond, is opgeheven. Inlichtingen worden verstrekt op de adressen: Seringen straat 50. telefoon 4818 en Mackay- plein 22, telefoon 2568. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De bejaarde leden van de chr. geref. Kerk in Vlaardingen worden morgen (dins dag) in het kerkgebouw aan de Emmastraat verwacht op een be- Jaardencontactavönd. Er wordt op een grote opkomst gerekend. Dege nen die dat wensen, kunnen per auto worden afgehaald en thuisge bracht als zij zich via het tele foonnummer 340148 in verbinding stellen met de contactpersoon. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Onder het per soneel van de gemeentelijke ener giebedrijven van Maassluis bestaat ongerustheid en enorme veront- tardiging na krantenberichten over het onderzoek naar de moge lijkheid tot fusie van energiebedrij ven. Het personeel is officieel niet ingelicht. Vanavond om tien uur .komt de groep werkzaam bij de oedrijven, georganiseerd in de afd. Maas sluis van de Algm. Bond van Amb tenaren (KW) in het NW-gebouw 'De Kern' bijeen om een standpunt te bepalen. een (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Met vangst van 2275 gram won lies VerhelJ het concours dat de Vlaar dingse Hengelsportvereniging „Uit en Thuis' zondag tn de IJssel hield. De verdere uitslag is; Arie van Arkelen (1660); Jan Verhel] (1140); Dick v. d. Velden (1026); Jaap Verhei] (1005); Wim Tempe laar (840); Klaas van Gelderen (740); N. N. (470); Maarten de Bruin (430); DickFauserfc (160). Andere jaren zou een dergelijke klassering een duidelijke handha ving in de ereklasse hebben bete kend, dit seizoen met de inkrimping van de ereklasse tot zes teams, heeft dit tot gevolg dat NO AD het volgende seizoen zal uitkomen In de promotie-ereklasse. De nieuwe competitie-regeling heeft voor het Schiedamse tafel tennis nog meer gevolgen, TSF dat al verschillende keren nét aaar de ereklasse promoveerde, wordt vol gende week waarschijnlijk kampi oen. Vorig jaar zou dat promotie naar de ereklasse hebben betekond. Dit seizoen moet T8P zich echter tevreden stellen met een plaats in de toekomstige promotie-ereklasse, dezelfde klasse dus, waarin NO AD nu terechtkomt. Samenvattend Is de nieuwe competitie-opzet voor de Schiedamse topteams bepaald te leurstellend. In de iaatste thuiswedstrijd van het seizoen heeft NOAD, de in Am sterdam geleverde prestatie (64 winst op AMVJ) niet kunnen her halen. Van der Aa en Knikkenberg deden wat van hen verwacht mocht worden beiden wonnen tweemaal. Jammer was het dat Ger Geer- Ün opnieuw één van zijn zwakkere wedstrijden speelde. Zowel tegen Van der Berg (17—21, 14—21) als tegen Prorok (21—23, 1421) moest NOAD-captain het laten afweten. Omdat ook het dubbelspel voor NOAD niet liep, bleef de score aan, NOAD-sijde beperkt tot de twee-\ maal twee winstpartijen van Van der Aa en Knikkenberg. Eindstand 4—6. TSF1 heeft nog één punt nodig om kampioen te worden in de hoofdklasse. Na de 82 zege op Victory In Volendam, blijft de voorsprong op Tempo-Team 2 vier punten en kunnen de Amsterdam mers in théorie nog met TSF 1 ge lijk komen Zaterdag aanstaande valt de beslissing als Tempo-Team in de Beurs op bezoek komt. Victory heeft TSF beslist geen gemakkelijke middag bezorgd. Vooral Sier was bij de Volendam- mers in goede vorm en hij wist zowel Henny Stolk als Hans Lin- gen een nederlaag toe te brengen. Doordat de overige partifen alle in TSF-voordeel werden beslist, kreeg de zege toch nog een royaal aan zien. TSF 2 bezocht Swift in het verre Deventer. De 2—8 eindstand geeft echter geen beeld van de spanning, waarin deze ontmoeting verliep. Peter van der Broek won zijn eerste partij vrij gemakkelijk, maar Cas van Koetsveld had veel moeite met Wijnhoud die ten slotte in derde game het onderspit moest delven. Na een dubbelspel-zege was het Overweg-slachtoffer Peter van der Broek die voor Swift scoorde. Het werd 24 door Van Koetsveld, waarna de zevende partij in dit spannende duel doorslaggevend werd. Het pad naar de eindzege lag open toen Vaessen in twee games Wijnhoud versloeg. Een sterk spe lende Van Koetsveld overrompelde Overweg in drie games, waarna in de slotpartijen de zege verder uit gebouwd werd. TSF 2 staat nu op een gedeelde tweede plaats met TOGB, dat zaterdag aanstaande op bezoek komt in de Beurs. TSF 3 handhaafde zich definitief in de overgangsklasse door Wibats met 34 te kloppen, terwijl NOAD 2 met 37 verloor van de Treffers 2. De jeugdafdeling van TSF behaalde zaterdag een leuk succes. Het eerste jeudteam van TSF werd kampioen en gaat nu in een driekamp met VDO en Kluis spelen om het kampioenschap van Nederland. Deze beslissingswed strijden worden op zaterdag 3 april gespeeld. SCHIEDAM Merkredon, la 24aa de maris klubvespero. Ni pa roles pri la «stents kongreao ce ka- do H. Letech, Lekstraat 100 b. Cu vi do forgesos la esptontam jubi- lean kongreson de nia asocio en Hago? Succes heeft zich zondag volledig gerevancheerd voor de slechte wed strijd tegen Velox. Vooral Henk Hassfeld heeft er met 4 treffers, toe bijgedragen dat Succes aan de posi tieve zijde van de score bleef. Zon der de andere spelers te kort willen doen behoorde hij met Helene Kos ten bij de dames, tot de grote uit blinkers en dwong de wijze waarop hij één minuut voor tijd een straf- worp verzilverde, waardoor het 66 werd, veel respect af. De 'eerste aanval' van de Succes- ploeg 'draaide na het begltislgn&al al direct op volle toeren en kon in de allereerste minuut al de armen triomfantelijk omhoog steken, toen Henk Hassfeld met een ver schot scoorde. Door een strafworp werd het 20, waarna Blauw Wit uit een doorloopbal de achterstand verkleinde- De partijen kwamen weer op gelijke voet, nadat Henk Hassfeld een 'strafworp veroor zaakte door een tegenstander bij een vrije doelkans ongeoorloofd in de rug te lopen. Na 2—3 en 3—3 (een strafworp van Ad de Rooy) was het opnieuw Henk Hassfeld die na een vloeien de combinatie knap raak schoot, waarna hij zijn opvallende produk- tie.afsloot door uit een strafworp voor een 53 ruststand te zorgen. Na rust brachten de Blauw Wit- spelers met de wind mee, de partij en weer snel op gelijke voet en slaagden ze er in met 5—6 de lei ding te nemen. De knappe en koel bloedig genomen strapworp, één minuut voor tijd, genomen door Henk Hassfeld, zorgde echter voor een terechte puntenverdeling. OdiJOdfcn Boys: 43. Binnen tien minuten kwam de Schiedamse ploeg door Costick Toussatat op 20. waarna de tegenstanders echter bekwaam gelijk maakten. Cees Passchier zorgde ver in de tweede helft voor 42. een veilige marge die bijna niet safe genoeg bleek toen Jodan Boys twee. straf schoppen kreeg toegewezen. Tot grote opluchting van de Odianen werd er maar één van benut. Eureka—Schiedam: 3—2. In een wedstrijd, waarin beide partijen aanvallend niet tot grote daden konden komen, heeft Schiedam on verdiend aan het kortste eind ge trokken Een gelijkspel zou de ver houding zeker beter hebben weer gegeven, Doelpuntenmakers aan Schiedamse zijde waren Freek Veer en Arie Jansen. VLAARDINOEW DINSDAG GROTE KERK. Matthaus-Fassion, half 8. TRIANGEL, bijeenkomst Studie kring, 8 uur. H ARMONIE, WD-vergadering. Spreker staatssecretaris Koster. 8 uur. N VSH-GEBOUW, Emmastiaat, bijeenkomst werkgroep homofilie. 8 uur. MIDDELHUYZE, repetitie kinder koor Holy, 6.45-7.45 uur. MIDDELHUYZE, repetitie ge mengd koor Holy, 8-10 uur. EXCELSIOR, repetitie mannenkoor Orpheus, 8-10 uur. STADSGEHOORZAAL, schoolver eniging AEOLUS. 8 uur. (Van een nozer verslaggevers) VLAARDINGEN De .Nacht van het Hart" in het Rotterdamse Sportpaleis bleek voor de wielren ner Nico Moerman geen bezwaar te zijn om zondagmorgen weer aan de slag te gaan. pok Peter Heijster, evenals Jan Breur met de zware ronde van Zuid-Holland nog in de benen, schroefde het tempo in Schiedam hoog op tijdens de club ontmoeting tussen de verenigingen Schied-m, Pedaalridders, Rotter dam en de Coureur. Na enkele eerste schermutselin gen ontstond een sterke kopgroep van drie renners: Rob Aversteeg, Peter Heijster en Nico Moermap. Dit trio hield lang stand maar werd tenslotte weer door 't pelo ton ingelopen. Na enkele uitloop pogingen van o.a. Jan Franken, Henk Vos en Sjaak Koevermans werd de beslissende ontsnapping ingeluid door Berkhouwer en Moer man. Jan Franken, weer sterk rijdend, en Manus Brinkman .sprongen" nog net op tijd, waarna voor de overige renners geen hoodrol meer was weggelegd. Alleen Nico de Vries voegde zich nog bij deze kop groep maar had door materiaal- pech al een ronde achterstand op gelopen. In de sprint bleek Nico Moerman duidelijk sneller dan Manus Brinkman. MAASSLUIS Het eerste zater dagmiddagelftal van VDL heeft het tegen koploper DES'67, waar de Maassluizers op bezoek waren, niet kunnen bolwerken. Het werd een verdiende 30 nederlaag. Ondanks dat bestaat nog de kans dat het elftal als tweede eindigt, en daar door kan promoveren. organiseert in samenwerking met weer een per vliegtuig voor Vertrek: vrijdag 9 april om I uur 's mid dags van Zestienhoven. Terug: maandag 12 april om 7 uur 's avonds van Gatwick. In de prijs zijn begrepen: retour per vliegtuig „Cornet Jet" Rotterdam—Gatwick; busvervoer van Gatwick naar Londen sn terug; drie nachten logies met ontbijt in Londens hotel; diner in het hotel op vrijdag-, zater dag- >n zondagavond; middagexcursie door Londen; ongevallen- en bagageverzekering. De reis gaat door bij voldoende deelneming. Meldt u zich daarom schriftelijk of mondeling zo spoedig mogelijk bi) Het Vrije Volk, Slaak 34 te Rotterdam, telefoon 010— II10 30, toestel 75 <hr. Oster- wald), afd. abonnementen, tussen 830 en 16.00 uur. Zaterdags gesloten. Bij uw aanmelding ontvangt u uitgebreide schriftelijke inlichtingen. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Sins mei 1968 kent Maassluis een logeer, .en In de gemeente verbleef een aantal buitenlandse werknemers en het was wenselijk te trachten de huisvesting van deze inwoners in betere banen te leiden. Aldus het college van B en W op vragen van de heer M. B. Duime- laar, voorzitter van de raadsfractie van de Partij van de Arbeid. Voor het exploiteren van een lo- geerinrichtlng, waarop de buiten landse arbeiders voornamelijk zijn aangewezen, is steeds een vergun ning van B en W vereist, als vijf of meer personen, niet behorende bij het gezin van de vergunninghouder, huisvesting, wordt verleend. Tot nu toe zijn negen aanvragen om ver gunning behandeld. Slechts in twee gevallen kon een vergunning worden verleend. De andere zeven voldeden niet aan de gestelde eigen van de in- cstallaties in de panden, de inrich ting van de vertrekken, de hygiëne en de gezondheid en het aantal te huisvesten personen. B. en W. zij-n van mening, dat voldoende toezicht wordt uitgeoe fend. In de vragen van de heer M. B. Duimelaar werd vooral gewezen op de toestanden in de Stationstraat en omgeving. B en W merken op dat voor geen enkele woning in die straat een vergunning is afgegeven. Wel mogen In eik van de betref fende beneden- en bovenwoningen, naast de hoofdbewoner 4 kostgan gers verblijven. Ingevolge de veror dening wordt juist aan de brand veiligheid van het pand en de aan wezigheid van brandbiusmateriaal grote waarde toegekend. B en W achten het een taak van de overheid om met medewerking van het Rijk, de werkgevers, het particulier initiatief om een goede huisvesting van buitenlandse werk nemers te bevorderen. Momenteel wordt door B en W onderzocht welke mogelijkheden er zijn om in Maassluis te komen tot een meer adequate huisvesting van werkne mers. Het ligt in de bedoeling om de brief van de heer Duimelaar in de eerstvolgende vergadering van de raad te behandelen. VLAARDINGEN Eigenlijk hadden de Fortuna-atleten er niet meer op gerekend. Maar juist op de laatste indoor-wedstrijd van dit seizoen in de Groenoordhal in Lei den kwamen ze tot uitstekende prestaties. Louis Spek sprong heel onverwachts zo ver dat hij het clubrecord afhandig maakte van Hans Scheffers met een sprong van 7,10 meter. Roel Keus liep de 60 meter horde in 8 seconden rond. Hierdoor behaalde Louis Spek de eerste en Roel Keus de derde plaats. Niet alleen deze twee goede prestaties waren het resultaat van twee dagen indoor. Diverse nieuwe clubrecords en nieuwe persoonlijke records werden behaald. Uitschie ters waren de overwinningen van Meine Vink en Cora de Bruin bij de dames op de nummers verspringen (4,85 meter) en 400 meter (63,8 sec.) en bij de heren de twee nieu we clubrecords van Peter van der Hoek op de 800 meter en 400 meter in 1,58.6 en 51,2 sec. Van onze sportredactie) MAASSLUIS Al is het 9e team va n d ettE.valn, met Rijns woud. Born en Van Meyden, duide lijk favoriet voor de titel in de promotiegroep voor de 2e klas. toch gaf het team van Key Kramer zich niet zonder meer gewonnen. De schandelijke nederlaag van 9—1, indertijd in eigen huis gelden, moest enigszins worden goedge maakt. Ook dit keer werd verloren, maar met wat gunstiger cijfers: 3—7. Van de drie tegenpunten scoorde Jan 't Hart er twee door zowel van Rijnswoud als van Meyden te ver slaan. Slechts in Piet Bom moest hij zijn meerdere erkennen. De derde overwinning kwam van een in goede vorm zijnde Jan Parre. die eveneens Rtjnswoud versloeg. Bo vendien werd zijn partij tegen Bom een hoogtepunt van de avond, daar hij het flitsende aanvalsspel van Bom uitstekend wist np te vangen. Cor Verkerk schoot jam mer genoeg net iets te kort, daar al zijn drie partijen naar Elan gin gen.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1