Nog niets bekend over ontslag van personeel k M Betaalbare grafiek in het Stedeli Schiedam voldoet V ara-radio behandelt' Schiedam AUTOMATISERING BEVOLKINGS ADMINISTRATIE IN SCHIEDAM Parkeerterrein, één minuut van station P«i I Amateur koolkikker Opnieuw bedankje voor raad Lagerwaard vloert Europese kampioen 99 Schiedammer ledigt par- keermeters in hoofdstad Slotzitting Wagenin gen- team in Irene CONCERT IN GROENOORD Judotoernooi sportschool Bishof my Ljijgyijpi DINSDAG 30 MAART 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 *- - SCHIEDAM Het busstreekvervoer in een deel van Zuid- Holland wordt ingekrompen. De maatschappij West-Neder land die onder meer de buslijn Rotterdam-Schiedam-Vlaar- dingen-Maassluis onderhoudt, heeft aangekondigd met in gang van 1 mei het aantal diensten op niet-rendabele lijnen drastisch te beperken. Deze ingreep moet het bedrijf een be sparing van een kwart miljoen gulden opleveren. De maatschappij West-Nederland heeft aangekondigd met ingang van 1 mei 't aantal diensten op niet-rendabel,e lijnen drastisch te beperken: SCHIEDAM - In het weekeinde-filmprogramma van het Stedelijk Museum in Schiedam wordt deze week slechts één film vertoond. De titel0x0 Kunst. De film handelt over de Zero-richting in de kunst, die zich vanuit Dusseldorf over heel Europa heeft verspreid. ADVERTENTIE RECEPTIE-ALBUMS SCHIEDAM De gemeente Schiedam wil dit jaar een automatisering van dé be volkingsadministratie invoe ren. Dit project zou in 1970 al aan de orde zijn gesteld ware het niet dat toen de verkiezingen en de voorbe reidingen ten behoeve van de volkstelling roet in het eten gooiden. Dit valt op te maken: uit het - jaarverslag - van de Bedrijfseconomische Dienst over 1970. mÊmi t£Mm iÜÉ wjjjgi fel! De Schiedamse politie dringt er bij de automobilisten op aan meer gebruik te maken van het parkeerterrein aan de Hor- vathweg. Er is plaats genoeg, wat niet gezegd kan worden va n het parkeerterrein voor het station, waar het steeds moei lijker wordt om nog een plaatsje voor de auto te vinden. Het nieuwevorig jaar gereedgekomen parkeerterrein is bereikbaar vanaf de 's-Gravenlandseweg. Via de trap komt men op de H orvathweg, waarna het nog een minuut lopen kóst om bij het station te komen. Peter Lagerwaard ADVERTENTIE 120 cm breed I bus- 'Van een onzer verslaggevers) Vorig jaar heeft de maatschappij al een lijn moeten opheffen en toen tevens de waarschuwing laten horen dat de financiële positie steeds slechter werd- Men werkte al met verlies, maar zag nog een sprankje hoop op een aantal ande re lijnen. De optimistische verwachtingen hebben echter niet doorgewerkt in de cijfers. De hoop van het bedrijf is nu gevestigd op een verhoging van de rijksbijdragen; zo niet tl an moet ook gerekend worden op minder bussen tijdens het spitsuur. Voorts wordt verwacht dat in de toekomst een aantal dorpen niet meer door bussen van West-Nederland zal worden aangedaan. **- De heer J. C. van der Doef. se cretaris van de Katholieke Bond voor Vervoerspersoneel heeft za terdag op een bijeenkomst van zijn bond (In samenwerking met de Nederlandse Bond van Vervoers- personeel) reeds medegedeeld, dat binnen twee weken bij minstens tien streekvervoersondernemingen besprekingen moeten worden ge voerd over de afvloeiing ven tien tot twintig percent van het perso neel. Of deze maatregel ook van toe passing zal. zijn op de maatschap pij West-Nederland is tot dusver niet bekend. De busmaatschappij West-Nederland is een dochteron derneming van de Nederlandse Spoorwegen. Dit weekeinde is de lento ons tel- lin van de driedimensioanle schil de rijen van Theo Schuurman voor het laatst te zien in het mu seum. Van 3 april tot 3 mei vindt er een verkooptentoonstelling plaats van betaalbare grafiek van de Mangelgang-editie. Deze ten toonstelling kwant tot stand in samenwerking met Art Animation te Groningen. In dezelfde periode exposeert hel Stedelijk werk uit eigen collectie, waaronder Cobra met Corneille. Appel. Constant en Abstract Ex pressionisme met Kees v. Bohemen. In april en mei wordt trouwens meer uit eigen collectie tentoonge steld: de Nieuwe Figuratieven en de recente aankoop worden geëxpo seerd. Op 3 en 4 april wordt de voorraad van grotere reprodukties van het museum uitverkocht met kortingen van 40 percent. Deze verkoop past in het kader van het streven van het museum om zich 'oe te leggen op de verkoop van betaalbare grafiek. SCHIEDAM Z. t"i> - H O L L A NOS C H E KA N TOOR B O EK HANDEL CVan onze sportredactie) SCHIEDAM Korfballend Schiedam kijkt tevreden terug op hét weekeinde. Schiedam won met 42 van Ten Donck en Succes stuurde Zwervers met een 54-ne- derlaag naar Dordrecht terug. De wedstrijd van ODI tegen ODO vond wegens terreinafkeuring géén door gang. Succes heeft duidelijk de op gaande lijn. te pakken. Met 54 werd van het toch niet zwakke Zwervers gewonnen. Na 0—1 bracht Marijke Groenewegen met: "één schot vair afstand de partijen op gelijke korfbalvoet. De wit-blauwen kwamen op 2—1 door Els Buseier, die uit een gave doorbraak de bal in de korf gooide. Met een schot van afstand brach ten de Dordtenaren de ruststand op 2—2. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Vaxa-radio besteedt morgen in haar serie Thema-programma's aandacht aan de woningnood in Nederland. Tij dens deze uitzending wordt ook de woningsituatie in Schiedam onder de loep genomen en i weldoor VARA-mede werker Joop Daal- meijer, die een gesprek zal hebben met de studenten, van het Wage- ningec-team over de werkzaam heden bij het project Woudhoek- Spaland. De specials gaan om 8.11, 13.11 en 18.11 uur, de lucht in. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 39-jarige Schie dammer C. B. is in Amsterdam op heterdaad betrapt toen hij met een zelfgemaakte sleutel bezig was de hoofdstedelijke parkeermeters te logen. Op het bureau bleek dat de man al voor 500 gulden aan kwart je» had opgehaald. De Amsterdam se politie was door het stadhuis attent gemaakt op de parkeerme- terdief. De officiële meterman sag namelijk de opbrengst van zijn dagelijkse arbeid voortdurend da len. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De slotzitting van kat Wageningen-team op donderdag 1 april wordt niet in de aula van h&fc Stedelijk Museum, maar in de grote zaal van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven gehouden. De aan vangstijd blijft 20.00 uur. Na de pauze leek de Zwervers de strijd in handen te nemen. Twee doelpunten van de Dordtenaren brachten de stand op 42. Succes, mentaal - sterk, kwam terug. Henk Haasfeld en Fred Lal au schoten Succes naar 44. De gasten, hierdoor enigszins van htm stuk gebracht begonnen "te praten" en vergaten te korfballen. Hans Bal strafte dit af met een ver schot: 54 voor Succes. De gewijzigde opstelling waar- ,mee Schiedam tegen Ten Donck 'iaantrad bleek 'een goede greep te zijn. De eerste aanval, nu bestaan de uit Nel Majoor, Greet Veer, Chris Niehot en. Axie Jansen, moest weliswaar een 10-achterstand in lopen maai' toen Freek Veer aan bod kwam werd het 31. c Na 23 wilden de Ridderkerkers de boel gaan forceren en werd de strijd er minder vriendelijk op- Nel Sluymer zorgde toen echter voor een listig balletje draaiend om haar tegenstandster zodat Schiedam winnend de finish haal de. (Van een onzer verslaggevers) Volgens'de Stichting tot Ontwik keling van de Automatisering bij de Gemeenten (SOAG) heeft de uitbesteding van gemeentelijke ad ministraties bij het Rekencentrum in Rotterdam niet aan de verwach tingen beantwoord en, zal gezocht moeten worden naar andere moge lijkheden omi dit probleem op te lossen: Verwacht wordt, aldus de Bedrijfseconomische Dienst, dat hiermee nog dit jaar een begin kan worden gemaakt. Gemeentelijke instellingen die tot nu toe gebruik maakten van de "automatische uitbesteding" zijn: de verbruiks-,magazijn- en kos- tenadministratie van de Gemeente lijke Technische Bedrijven, de huurincasso-administratie Woning- dienst, de uitkeringsadministratie Sociale Dienst, de straatbelasting, en de salarisadministratie van on derwijzend en overig personeel. Alhoewel de uitbesteding aan di verse instanties kostenbesparend werkt, is men ervan overtuigd ge raakt dat de centralisatie van de automatisering grotere mogelijkhe den heeft voor de gemeenten. De provincie heeft al een ontwerp gemeenschappelijke regeling in voorbereiding voor een dergelijk centrum, waarbij ook de Schiedam- se Bedrijfseconomische Dienst als adviseur is betrokken. Volgens de Bedrijfseconomische Dienst heeft de uitbesteding van de automatisering van de administra tie het voordeel dat investeringen voor machines en personeel verme den kunnen worden. Waarbij te vens wordt opgemerkt dat de aan schaf van eigen automatiserings machines onherroepelijk eert on derbezetting van personeel tot ge volg zal hebben. Ander voordeel van het uitbeste den van de administratie bij ver schillende bureaus is de mogelijk heid om te profiteren van de daar aanwezige kennis, zo schrijft de Bedrijfseconomische Dienst in zijn jaarverslag. Een tweede positief facet van de uitbesteding is, dat de overeenkom sten met de diverse service-bureaus te allen tijde door de gemeente kunnen worden opgezegd als zich aan trekkelijker mogelijkheden voordoen. Worden de activiteiten rond de automatisering binnenkort in regionale centra geconcentreerd, dan is een direct opzeggen van een overeenkomst zeker noodzakelijk. De administratie van de GTB gaat naar de IBM, evenals de huuradministratie van de woning- dienst, de uitkeringsadministratie van de Sociale Dienst naa rhet Re kencentrum in Rotterdam, de sala risadministratie onderwijzend per soneel naar de Rijks Computer Centrale, de salarisadministratie van het overig personeel naar een onderdeel van de RCC en de straatbelastingadministratie naar de waterschappen Delfland - en Schiedam. Xaï f VC{ «xjX -Af -sMxfciï* If (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het spreekt welhaast vanzeif. dat in- de top- scorersiijst dit weekeinde was een klein voetbalprogramma samengesteld in. zijn totali teit geen wijzigingen van bete kenis hebben plaats gevonden, zodat Den Brinker (DRZ) met zijn ene treffer tegen Zwart Wit de kop weer heeft overgenomen. Van Gerven kwam dit weekein de niet binnen de lijnen en blijft daardoor op vijftien tref fers staan. Beiden worden op de hielen gezeten door Arnold van Beek. Van Beek speelde zater dag een pracht wedstrijd en wist maar liefst driemaal het CCO-doel te doorboren. Van Beek staat nu op de derde plaats en heeft veertien treffers op zijn naam. (Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM Opnieuw stapt een lid van de Schiedamse gemeen teraad op. Na het onverwachte ver trek van de KVP'er M. A. A. M. van Overveld twee weken geleden, heeft nu de PCG-er H. van der Waal aangekondigd de Schiedamse raadszaal niet meer te zullen be treden. De heer Van der Waal, nestor van de raad en tot voor kort direc teur van de Christelijke Techni sche School, heeft een nieuwe functie aanvaard in Vlaardingen. Het raadslid gaat ook in deze ge meente wonen. Hij wordt opgevolgd door de heer Van Raalte. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Caroline van He- mert komt 1 april naar Schie dam. Zij zingt in een concert dat wordt georganiseerd door de wijk vereniging Groenoord. Er wordt begonnen om kwart over acht 's avonds in de Martinuskerk. Behalve alt Van Hemert verle nen medewerking: de organist Aad van der Hoeven, Het Prinsekerk- koor uit Rotterdam, organist Kees van Dam en het koor van de Reho- both-Mavo uit Schiedam. De lei ding van het concert Is in handen van Aad van der Hoeven. De entree kost drie en een halve gulden. Leden van de wfjkvereniging, 65 --- ers en Jongeren beneden de zestien jaar betalen een rijksdaalder. Het programma omvat een dertiental werken van oa. Van Beethoven. Furoeii, Bach, Mozart, Schtltz en Franck. De wijkvereniging rekent op een volle zaal, dus liefhebbers voor kaarten moeten zich haasten. SCHIEDAM De schiedamse judoka Peter Lagerwaard heeft in de Budokwai-hal in Londen de Europese kampioen in de gewichts- klasse tot 93 ldlo, de Engelsman Angelo Parisi met een o-se-korsi (eer. houdgreep) verslagen. De 26- jarige Lagerwaard vloerde de Eu ropese kampioen al in de eerste minuut door een aanval behendig op te vangen en om te buigen int een contra-attack waar tegen da Engelsman: niets meer in te bren gen had. Lagerwaard was het afgelopen weekend met 25 adspïramten, junio ren en senioren van de sportschool Bishoff in Engeland voor een aan tal trainingswedstrijden. Gister middag stond hij alweer in de Schiedamse Opstandingskerk om de politie wegwijs te maken in de judosport. (Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM Sportschool Bis- hof organiseert op 5 april in de Opstandingskerk een paastoernooi voor judoka's. Voor judoka's tot 15 jaar bedraagt het inschrijfgeld één gulden, ouderen moeten ƒ2,50 be talen. Voor de senioren is er na acht uur 's avonds een toernooi in verschillende gewichtsklassen. Er wordt gejudood in de leef tijdsgroepen:. 56 jaar van negen tot tien uur; 67 jaar van tien tot elf uur; 910 jaar van elf tot één uur; 1112 jaar van twee tot vier uur; 1314 jaar van vier tot vijf uur; 15—16 jaar van vijf tot zes uur; 1718 jaar van zeven tot acht uur. Het warme bloemdessin In een warme kleurkombinatie zal hen die van sfeervolle overgordijn- stof houden zeker aanspre ken.."... evenals de prijs die zo bespottelijk laag ligt. Koop ze nu deze prachtige overgordijnstof, deze partij stTuktuur cretonne gaat per meter weg voor nog géén drie gulden. struktuur cretonn Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze soepel e struktu u r cretonne in een bijzonder mooi dessin een pracht gordijnstof, 120 cm breed, per meter 2 Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1