Gemeentebestuur wil acht mobiele schoollokalen kopen Schaken voor bejaarden Lijk van 66-jarige gevonden D WS bedwingt Snelwiek Maassluise geuzen nemen Den Briel Jong YDL 98 Politieman met pensioen Scholier met auto over de kop oefent goed Snelheids controle 56 bonnen Lunch pauzefilms op donderdag Tel. 342400 Dames spelen gelijk; heren winnen Bronzen Oranje N assau-medaille voor A. Visser Wie heeft de bandrecorder van de paters? Gootsteen verstopt, of toilet lek? Voor 6000 uit magazijn- loods gestolen Fazant door ruit ÉSsa pers in nood". Bellen afmetingen 44x30x14 cm extra voorvak met rits Films met Pasen Esperanto agendo MAANDAG 5 APRIL 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 ehandicapten met bed en al op lentefeest (Van een medewerker) SCHIEDAM Ruim driehonderd bezoekers, onder wie een aantal gehandicapten dat met bed en al naar het evenement was gebracht, hebben zaterdag het grote Lentefeest in de sporthal Margriet meegemaakt. Doel van het feest was geld bijeen te brengen voor een open clubhuis voor gehandicapten, maar ook de Schiedamse bedlegerigen en invaliden een onver getelijke dag te bezorgen. Op papier is ailes al uitgestip peld, maar financieel kan men nog best een steuntje in de rug gebrui ken. Daar draaide het feitelijk om in de openingstoespraak van bur gemeester Roelfsema. Hij prees de organisatoren van het feest, het echtpaar Konings, voor het en thousiasme dat ze voor hun streven aan de dag leggen en wekte de aanwezigen op voor de Schiedamse 'gehandicapten diep in de beurs te tasten. Er zijn twee manieren, zo zei burgemeester Roelfsema. om het gestelde doel te bereiken: een soli de manier, waarbij alle onderde len van het plan van tevoren nauwkeurig worden bekeken, maar ook: eerst zien hoeveel enthousias me gewekt kan worden en dan pas de plannen uitwerken. De burge meester sprak tot slot de hoop uit dit feest in de Margriethal alle medewerkers vertrouwen zou geven in het grote doel. Samen met zijn echtgenote en wethouder mevrouw G. D. Verwey- de Graaff wandelde hij vervolgens langs de attracties die in de sport hal waren opgesteld. Hierna werd plaats ingeruimd voor het muzika le gedeelte van het programma, waarin vooral het optreden van de Russische zang- en dansgroep 'Ka- link, hoewel er nogal wat rumoer in de hal hing, een voortreffelijke indruk maakte. Nadat een groot gedeelte van de gehandicapten weer huiswaarts was gebracht, overhandigde me vrouw Konings. als organisatrice, aan het eind van het feest alle medewerkers een herinneringsme daille. De laatste uren in de sport hal - waren voor de Schiedamse jeugd, die de eigentijdse muziek kon beluisteren ónder andere voorgebracht door de pop-groep Union Station. Burgemeester Roelfsema dankt mevrouw Konings voor al het oryanisdtiewerk. MAASSLUIS Het Maassluise gemeentebestuur wil acht mobiele schoollokalen kopen. Als de raad het goed vindt, zal een bedrag van 664.500 gulden worden uitgetrokken om de lokalen te kunnen kopen, MAASSLUIS De Schaakver eniging Maassluis en de Stichting Dienstverleningscentrum hebben een stap gezet, die voor de hand having van bejaarden in het maat schappelijk leven van grote bete kenis kan zijn. De vereniging stelt haar eigen competitie- en clubavonden gratis open voor de inwoners van Maas sluis, die ouder zijn dan 65 jaar. Vanaf diensdag worden de club avonden van de schaakvereniging gehouden in de kleine recreatiezaal van het Dienstencentrum aan de Lijnstraat. De oudere Maassluizers kunnen daar om acht uur terecht. Als er voldoende belangstelling is zal de leiding van het centrum in overleg met de vereniging bekij ken of een schaakcursus kan wor den georganiseerd. Het ligt verder in de bedoeling te zijner tijd een schaaktoernooi voor oudere Maas sluizers te houden. plaatsen en inrichten. De aankoop is een gevolg van de toeneming van het aantal leerlin gen in Maassluis-West. Verder was het de bedoeling dat de in deze wijk gevestigde Van Egmond-mavo het complex aan de Nachtegaal- laan zou veriaten. Dit blijkt echter niet mogelijk. Daarom acht het ooilege van B. en W. maatregelen op zeer korte termijn dringend nood zakelijk: Een onderzoek naar de verschillende mogelijkheden heeft tot de conclusie geleid dat de aan schaffing van mobiele schoolloka len de beste oplissing is. Het college vindt het tegen lage kosten kunnen verplaatsen van de schoollokalen een welkome" moge lijkheid. Aanvankelijk bestonden er van de zijde van de bouwkundig hoofdinspecteur bezwaren tegen deze lokalen. Thans worden ze ech ter als volwaardig noodlokaal ge accepteerd. Het is de bedoeling dat vier lokalen op het terrein aan de Nachtegaallaan-hoek Lijster- laan geplaatst worden- In deze vier lokalen zal een openbare school worden ingericht. Mettertijd zal deze over een vast onderkomen kunnen beschikken. Ook voor het protestants christelijk gewoon la ger onderwijs is een viertal lokalen nodig tot het moment dat het schoolgebouw aan de Burgemeester Wesselinkstraat klaar is. SCHIEDAM Kwart voor elf vrijdagochtend vloog er op de Nieuwsticht een oude auto in brand. De brandweer werd erbij gehaald en het vuurtje werd snel gedoofd. De eigenaar van het ve hikel is onbekend gebleven. SCHIEDAM Zondag tegen twaalf uur "s morgens trof de poli tie in het water van de Buitenha venweg het lijk aan van de 66-ja- rige Schiedammer L. Boekee. Het slachtoffer is vermoedelijk mot zijn fiets geslipt op het bruggetje aan de Buitenhavenweg. Hoe laat het ongeval heeft plaatsgevonden is niet bekend. De heer Boekee woonde aan de Numansdorpse- straat in Schiedam. SCHIEDAM De heer H. die woont aan de Singel in Schiedam, kreeg dit weekeinde onverwachts bezoek. Vrijdagochtend om negen uur vloog er een potige fazant door óe ruit van zijn woning. Het dier werd naar het asiel gebracht. De heer H. is verzekerd tegen glas schade. Jong en oud, gezond en invalide op het lentefeest. SCHIEDAM Na 34 jaar dienst bij de gemeentepolitie van Schie dam neemt op 13 april in de kan tine van het bureau de adjudant J. Dorlag afscheid. De adjudant, die werkzaam is als rayon-agent, gaat dan met functioneel leeftijdsont slag. Dat wil zeggen dat h(j 60 jaar is geworden. De heer Dorlag. die zijn loopbaan in Schiedam begon in 1936. vertrekt officieel per 1 mei. De bijeenkomst van 13 april begint om half drie 's middags- SCHIEDAM De 18-jarige scholier D. L. M. B- uit Schiedam vlcog vrijdagavond tegen zes uur op de Hargaiaan met zijn auto uit de bocht. Tussen de Sportlaan en de Nieuwe damlaan schoot zijn auto in de berm en sloeg daarna over de kop. Het wrak bleef in de berm liggen: total loss. Een even eens 18-jarige inzittende, B. te B. uit Vlaardingen liep 'n lichte glas verwonding op aan de linkerhand. Een passerende automobilist be pleisterde hem. VLAARDINGEN De heer A- Visser heeft vanmorgen maandag) om kwart voor twaalf de ere-me- daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons, gekregen voor zijn veertigjarig dienstverband bij Windmill Holland N.V. De ver- selen werden door burgcmeetcr J. Heusdeps uitgereit. In het kan toorgebouw van Windmill heeft de plechtigheid plaats gevonden. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Ruim zeventig Maassluise geuzen, vergezeld van enige meisjes voor de verzorging van de proviand, hebben opnieuw de Brïellenaren geholpen zich van de Spaanse bezetting te bevrijden. Dat gebeurde zaterdag voor de derde maal. Vroeg in de morgen vertrokken de bevrijders met drie schepen uit de haven van Maas sluis op weg naar Den Briel. Daar was het "karwei" spoedig opgelost en werden de gasten in de feest vreugde opgenomen. In de stad werden de Maassluizers, de traditie hoog houdend, met gejuich ontvan gen. Ook burgemeester H. van Es verwelkomde de "helpers in nood". Als dank kreeg hij een Delfts blauw bord aangeboden met erop het wapen van beide steden en de inscriptie "Nil Desperandum". de sociëteit die voor de "steun" had gezorgd. Tegen de avond kwamen de geu zen. na een avontuurlijke tocht, gezond en wel terug in de Maas sluise haven. Zij werden op het havenhoofd met saluutschoten be groet, Vele belangstellenden waren aanwezig waaronder een aantal Briellenaren in klederdracht. In (Van onze handbalmedewerker) SCHIEDAM Zowel de dames als de heren van DWS hebben zich in Rotterdam goed staande weten te houden tegen Snelwiek. In een sfeervolle en sportief gespeelde wedstrijd wisten de dames een 44- puntenverdeling uit het vuur te slepen, terwijl de heren met 14—8 aan het langste eind trokken. De Schiedamse dames hadden het in de eerste helft niet makke lijk en stonden bij rust met 3—2 achter, waaraan het uitvallen van Adrie Eising na een kwartier zeker niet vreemd geweest zal zijn. Toch wist men ondanks het gemis van deze belangrijkste schakel na rust terug te komen. De heren hebben het ook moei lijk gehad tegen een op tempo spelend Snelwiek, dat bijzonder veel energie in zijn spel deed. Door echter op de juiste manier te ver tragen hebben de DWS-ers Snel wiek weten te ontregelen. In de dames-ontmoeting Wil tonHygtea 2 heeft het zeker niet aan spanning ontbroken. Met enke le oud-gedienden als verdedigster Mien de Neef en Henny de Jong hebben de Haagse dames het ech ter niet kunnen redden en wist Wilton na een enerverende strijd een nipte 10—9-overwinning te be halen. Tegen het Vlaardingse WIK hebben de Wilton-heren zich in de tweede helft de winst uit handen laten nemen door een sterk aan vallend spelende tegenstander. In de eerste helft wisten de scheeps bouwers nog een voorsprong te nemen (75). maar de ploeg raak te daarna zoveel tempo kwijt dat uiteindelijk met 1011 van de Vlaaxdingers werd verloren. De damesderby tussen DWS 2 en UVG heeft veel vuurwerk te zien gegeven, wat vooral te danken was aan DWS-vrouw Nel Robart die ditmaal met scherp schoot. Een sportieve wedstrijd van beide zij den. die tenslotte met 74 in het voordeel van DES werd beslist. UVG-doelman Bertus van de Water heeft in de wedstrijd tegen het Rotterdamse Actief 2 een groot aandeel gehad in de 92-overwin- ning van zijn ploeg. De manier waarop hij zijn doel verdedigde 'Van onze sportredactie» MAASSLUIS Het eerste elftal van VDL heeft gisteren in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Rotterdamse SCR veel jonge spelers uitgeprobeerd. Onder meer Jail van Aitena. Huub Bos, Dirk Lagerwey. Arie Boer, Hans Pieters en Jan Dekker werden opgesteld. De nieuwelingen deden het niet onverdienstelijk. Integendeel, Al hoewel niet werd gewonnen <22 kwam toch wel tot uiting dat- VDL het eerste elftal eigenlijk wat eer der had moeten verjongen. Joehem Rietdijk, weer opgesteld in de frontlinie, wist voor VDL bei de doelpunten te scoren. De rust stand was 11. De kans op promotie van het eerste zaterdagmiddagelftal is vrijwel verkeken. Door een 11 ge lijkspel tegen GCV Sero hoeven de Maassluisers eigenlijk niet meer aan een hogere klasse te denken. Bas Verbrugge was zaterdag de maker van het doelpunt voor VDL. Thuis werd indertijd met 3—1 ge wonnen van GCV Sero. »hij stopte drie strafworpen» en het voortreffelijke spel van Ab de Jong hebben de ploeg ge-nspireerd tot deze royaal uitgevallen over winning. De dames van Scylla hebben het zoals in de lijn der verwachtin gen lag niet gered tegen het Rotterdamse Atomium, dat een 42-overwinning behaalde. De heren van Scylla hebben met doordacht aanvalsspet Meeuwen 5 met een 41-zege op de knieën ge kregen. fVan een onzer verslaggevers» SCHIEDAM In de pastorie van de paters Dominicanen aan de Nolenslaan in,: Schiedam hebben inbrekers zaterdagavond een band recorder van het merk Teiefunken meegenomen. De recorder,-die een geldwaarde heeft van zo'n 900,- is voor de paters van bijzonder groot belang. Hij werd vooral ge bruikt bij bijzonder kerkelijke ge beurtenissen. De paters Dominica nen zitten nu erg omhoog. Behalve de recorder wordt er ook een tran sistorradio en een bedrag van 20,- vermist, In kringen van Dominica nen bestaat stille hoop. dat de. ontvreemde bandrecorder op de een of andere manier terug zal worden gebracht. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De politie van Schiedam heeft het afgelopen weekeinde 56 bonnnen uitgedeeld aan snelheidsovertreders. de me tingen werden ditmaal verricht aan de Burgemeester van Haarenlaan en aan de Horvathweg. De grootste •snelheidsduivel van deze week: een man in een auto die 83 km reed binnen de bebouwde kom. De poli tie iaat weten, dat de controles onverminderd voortduren. Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM De lunchpauze» filmvoorsteiing in het Stedelijk Museum zal vanaf 8 april niet meer op vrijdag-, maar op donder dagmiddag gehouden worden. Het halfuur-durende programma be staat uit een combinatie van korte kunstzinnige en experimentele l'ilms van bekende en onbekende ci neasten. Een overzicht van de lunchpauze-films in het Stedelijk Museum, wordt iedere week aan scholen, kantoren en zaken toege stuurd. (ADVERTENTIE) het gebouw Sursum Corda werd" Sricise neuzen met dames wachten op het Maassluise havenhoofd op de terugkeer van de „hel- rinnr o "lorirm von ''Mil T"ïpsr»prfm- durn" de overwinning gevierd. ><W mOÖ4ui«7ST»M- 4 - SCWIfcOAMS&A'EG 73 Handig, zo'n vakantie- en weekendkoffer, die fijn veel ruimte biedt maar nooit een sta-in-de-weg is, omdat U hem tot een plat pakje op kunt vouwen. Vouwkoffer van een zware kwa liteit linnen (dus waterafsto tend), opgevouwen slechts 14 x 44 cm, als koffer 44 x 30 x 14 cm, met rondom lopende rits, royaal voorvak, kunststof hand vat en beschermdoppen. Nu in diverse leuke streepdessins voor nog géést zes gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze vouwkoffers van een zware kwaliteit linnen (waterafsto tend), afmetingen 44 x 30 x 14 cm, met rondom lopende rits, voorvak met rits en bescherm - doppen, in diverse streepdes- €>ok maandagmorgen opsn Céin tel of schrift, best. 'Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM Bij een inbraak in een magazijnloods op een fa brieksterrein aan de Buitcnhavcn- weg is voor 6000 aan materiaal gestolen. De inbrekers namen voor dat bedrag een stel reduceerventie len en koppelstukken mee. Zij ver schaften zich toegang door de he- veisHiiting van een deur open te breken. (Van een onzer verslaggevers' MAASSLUIS De stichting De Toverbal en de Maassluise Film liga hebben voor het Paasweekein- cie hun krachten gebundeid om er^ afwisselend filmprogramma te brengen. Het. marathonprogramma wordt door De Toverbal afgewerkt in het gebouw aan de Reinestraat, cn dat van de Maassluise Filmliga tn de Prins Willem Alexandersehooi aan de Richard Hollaar». In het gebouw De Toverbal kan men terecht van donderdag 8 april tot zondag 11 april. De voorstellin gen van de Filmliga worden gehou den van donderdag 8 april tot. maandag 12 april. Vertoond worden de films "Easy Rider". "Kuifje en de Zonnetempel". "Het oog van de duivel". "Kind hearts and coro nets". "Wie is bang van de Virginia Woolf" en "Edipo Re". Het ligt in ae bedoeling om na de films over de vertoonde onderwerpen te dis cussiëren. SCHIEDAM Merki'edon. la 7an de aprilo klubvespero. Kio estas via opinio pri tiu afero ce kado H. Letsch sr Lekstraat 100b. En la supera Institute por la sociaj interkomunikaj Rimedoj. gvideta de Salesan&j pastrov funkcias Lernejo de Radio-Televidaj paroladistoj. En tiu lernejo Espe ranto estas deviga studobjekto.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1