Cocktail Trio op Huishoudbeurs bij Ton schade ii brand m wasserij Kleren van jongen in brand Leerlingen leren over Schiedams historie e opening nieuwe LOM- Objecten niet gefinancierd uit eigen middelen GEBOUW IRENE KREEG OPKNAPBEURT Y isakten kunnen Onderling turnen bij DOK Oersterk! De gangmaker. Hg istizin Buikklachten na botsing Bromfietser aangereden Ribben Zakelijk Peter van An- rooylaan in verkeers- commissie Sexv-Josepbine in Groenoord 5 jaar slijtage garantie QIHSDAG 6 APRIL 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 Het organisatiecomité vcm de Inhabé, dat zich inmiddels door een notaris heeft laten omvormen tot stichtingsbestuur van de pasgeboren Stichting Consumentenbeurs Inhabé. V.l.n.r. op de foto: J. Ooykaas, J. H. B. Bredebregt, A. de Jong, L. van der Kraan, H. van Dijk, D. Dijkshoorn en P. M. L. Dries. HiiiK SCHIEDAM Omgeven door gepaste feestelijkheid zal wethouder mevrouw G. D. Verweij - De Graaff op don derdag 15 april om vier uur 's middags 'n 'kroonpaal' slaan voor de bouw van de nieuwe LOM-school in Ke- tliel, aan de Schiedamseweg tegenover Kethel. ïn ver band met de paasvakanties van de scholen moest het feest enige tijd worden uit gesteld, zodat niet de eerste, maar de kroonpaal wordt geslagen. het houten gebouwtje aan de Fahrenheitstraat, waar de LOM-school nu in is gehuisvest. Straks een lege keet. gekneusd Houtafval in brand SCHIEDAM De vereni ging „De Belangen", eigena resse van gebouw Irene aart de Nieuwe Haven beeft een- hypotheek genomen op het gebouw om te kunnen komen tot een vergroting van het to neel van'de grote zaal, ver-, betering van de technische outillage, de aanschaf van nieuwe stoelen voor de grote zaal en verbetering van an dere zalen. Dit blijkt uit het jaarverslag van de vereniging over 1970. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Liefhebbers opgepast! Voor het nieuwe seizoen kunnen de vereiste vergunningen om te vissen nu reeds worden afgehaald bij de afdeling Bevolking van de ge meentesecretarie, Overschie- sestraat 2 (voormalige rijks- h.b.s.). Op de belanghebben den doet de gemeente een be roep om niet te lang te wach ten met het afhalen van de akten, zulks om lang wachten in de rij voor de balie te voor komen. Fijn om over de vloer te hebben. (Wyers staat er achter) (ADVERTENTIE) T I Embleem Inhabê 71 (Van een onzer verslaggevers. VL AARDINGEN/SCHIE - DAM De Inhabé 71 gaai mikken op de randgemeen ten. De Industrie- en Han del Beurs 1971, die eind apri in de Sporthal Margriet ii Schiedam wordt gehouden wil dit jaar ook de consu ment in Vlaardingen er Maassluis zien te bereiken. De organisatoren van de huishoudbeurs hebben daar voor en ook voor de vaste bezoekers natuurlijk 'n stel bijzondere attracties op het programma gezet. Inhabé mikt op ran (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij een lelie brand vannacht in de wasserij van Nico Nijman. aan de Nieuwe Haven is voor een bedrag van 100.000 gul den aan lakens in de vlammen ver loren gegaan. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duis ter. Vermoed wordt, dat een droogka- chel in de buurt van de partij la kens oververhit is geraakt. De brand werd vannacht omstreeks twee uur ontdekt door omwonen den, die een rode gloed in 't pand zagen. De brandweer, die snel ter plaatse was, bluste het vuur met twee nevelstralen en twee lioge- drukstralen. Het bedrijf is tegen brandschade verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De twaalfjarige Marinus Verboom uit Schiedam is zondag bijna het slachtoffer ge worden van een riskant spelletje met een petroleumvat. Door met brandende kleren in een sloot te springen wist hü te voorkomen dat hü ernstige brand wonden opliep. Helemaal zonder kleerscheuren kwam de jongen er niet af: hij moest met brandwon den naar het Dijkzigtziekenhuis worden vervoerd- De jongen was met enkele vriend jes aan het spelen op een terrein van de Koninklijke Wegenbouw Maatschappij aan de Graafstroom - straat in Rotterdam. Toen een van de jongens een brandende lucifer bij een petroleumvat hield kwam er een steekvlam uit, waardoor Marinus' kleren vlam vatten. Inhabé "71 wordt gehouden van zaterdag 17 tot en met zondag 25 april. Op werkdagen is de beurs geopend van één tot zes uur. De beurs wordt officieel geopend op zaterdag 17 april' om elf uur 's morgens door burgemeester H. Roelfsema. Op de beurs presenteren zich winkelbedrijven en organisaties van zeer uiteenlopende aard. An- dries aan de Wiel Inc. probeert er zijn kunst te verkopen naast een stand van de Baha'i Gemeente. De Pindabranderij uit Schiedam en de NVSH staan er „Met de NVSH hebben wij afspraken gemaakt over haar stand') en de Wereldwinkel en Wilton-Pijenoord zijn er. (Ven een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 31-jarige Turk R.C. uit Rotterdam is gisteren met buikklachten naar het Gemeente ziekenhuis gebracht, nadat hij op de Burgemeester Knappertlaan ter hoogte van de Warande op zijn bromfiets was aangereden door een personenauto, die hem geen voor rang verleende. De Turk kon na behandeling weer naar huis. Voor de eerste keer heeft ook de gemeente een stand ingericht, die bedoeld is om de burgers voor te lichten. Voorlichtingsambtenaar D. Busckens is belast met de opzet van deze stand. De winkeliers die zich later in het Middenstandswarenhuis op de Hoogstraat zullen vestigen hebben zich als groep aangemeld voor een plaatsje op de Inhabé. Voorts zal er in de bergruimte van de Sporthal een podium wor den gebouwd waarop naast de ar tiesten, die optreden, ook een show wordt gelopen van bad- en vrije tijdskleding. Op de eerste zaterdag komt de zangeres Imca Marina naar Schie dam. Maandagavond spelen de Chico's hun accordeon en woensdag komt het Cocktail Trio. Vrijdags wordt het een echte Schiedamse avond met halsbrekende toeren van Les Diaboiiques en zanger Henk Scholten. Op de laatste (zondag) avond treedt in de sport hal Detti Casoli op. Zij is een be roemde Italiaanse zangeres, die net terug komt van een tournee door Italië. Huisorkest van de Inhabé is het trio Wegman met conferencier Henk Bukman." De toegangsprijs bedraagt een daalder per persoon en kinderen half geld. i Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Leerlingen van lagere scholen worden binnenkort voorgelicht over de roemruchte ge schiedenis van de stad Schiedam. De lessen worden in de periode van 6 tot ec met 19 mei gegeven in het Stedelijk Museum en zijn bestemd voor de leerlingen uit de vierde, vijfde en zesde klassen. Het is de bedoeling dat de les in totaal anderhalf uur in beslag neemt, en wel vijfenveertig minu ten buiten en vijenveertig minuten in het museum. Het gedeelte buiten bestaat- uit een speurocht door het oude gedeelte van Schiedam met behulp van een routebeschrijving en een vragenlijst. De „zwerftocht staat onder leiding van een leer kracht van de school. Vervolgens gaan de leerlingen te rug naar het museum, waar aan de hand van allerlei historische voor werpen (geleend uit het Gedistil leerd Museum) en dia's van stads beelden. die tijdens de wandeling te zien waren, vragen zullen worden beantwoord. Cocktail Trio (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op de kruising Burgemeester KnappertlaanWa rande is gisteren een bromfietser in botsing gekomen met een perso nenauto. De bromfietser, een 31-ja- rige Turkse werknemer, werd in het Gem eenteziekenbuis behandeld voor buikklachten. Het ongeluk ontstond toen de automobilist bij het rechts afslaan geert vrije door gang verleende. u.èi£iii ('Van een onzer verslaggevers) Voor de leerlingen en het per soneel van de W. A. Liefland LOM-school, die nu nog gehuis vest zijn in een houten gebouw aan de Fahrenheitstraat zal het een grote dag worden: de aanzet voor een nieuwe, moderne behui zing. 's Morgens op 15 april wor den er films vertoond in de school. 's Middags om kwart voor drie vertrekken de kinders (65) voor een optocht door de stad naar het Stadhuis. De kinderen zullen ge kostumeerd zijn. voorzien van vlaggen, een versierde kroonpaal en een model van de oude schooi. Met spandoeken en folders zal het publiek onderweg verteld worden waarom dat alles gebeurt. Tegen vier uur wordt mevrouw Verwei) afgehaald op het Stadhuis en dan gaat het gezelschap met bussen naar het bouwterrein in Kethel voor de "officiële plechtig heid". Na afloop zal het feest voor de kinderen nog even voortgezet wor den in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg. (Van een onzer verslaggeveers) SCHIEDAM Doordat hij op de kruising Nolenslaan De MeesU-r- straat geen voorrang verleende, is de 59-jarige magazijnbediende M.P. van R. op zijn bromfiets in botsing gekomen met een personenauto. De man liep enkele gekneusde ribben op. waarvoor hij in het Gemeente ziekenhuis is behandeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse brandweer heeft gisteravond een brandje geblust in een hoeveelheid houtafval, dat lag opgeslagen aan de Parallelweg. Men vermoedt dat "de fik" is aangestoken door de jeugd. Al deze zaken hebben vorig jaar hun beslag gekregen om tegemoet te-kunnen komen aan de 'redelijke eisen', die de gebruikers aan de za len" van Irene stellen. Het was niet mogelijk, aldus het bestuur, om deze objecten uit eigen middelen te financieren. Het bestuur heeft besloten tot deze -verbeteringen -in - de verwach ting dat hierdoor ook hogere op brengsten zouden wordengeboekt, die de exploitatielasten^ de rente last van de hypotheek en de afschrijvingen kunnen dekken. Deze verwachtingen zijn maar ten dele uitgekomen. Ten opzichte van 1969 stegen de totale ontvangsten met circa veer tig percent, terwijl de uitgaven, waaronder de rente van de hypo theek, met 32 percent omhoog gin gen in vergelijking met 1969. Het voordelige verschil bleek echter niet voldoende om de afschrijvin gen te verdienen, zodat van een opbrengst van het geïnvesteerd vermogen geen sprake is. Niettemin liggen de ontvangsten over de eer ste twee maanden van dit jaar aanzienlijk hoger dan die over de zelfde periode in 1970. Volgens het jaarverslag wil het bestuur der vei t 'ging de exploi tatie van gebouw Irene op vol komen zakelijke basis voeren. Een uitvloeisel daarvan is de wens de diverse zalen zodanig te presente ren dat het Schiedamse publiek zich daarin volkomen thuisvoelt. In het ledental kwam het afge- .open jaar praktisch geen veran dering, hierdoor valt zo schrijft .iet jaarverslag een zekere ver grijzing te constateren. Tijdens de (7ste jaarvergadering stelde het bestuur voor, het vermogen van de vereniging veiliger te stellen door tot een stichtingsvorm te komen. Verder dan het wisselen van ge- hada kiacesezt .Het.RK PEnover dachten over deze zaak is men ech ter nog niet gekomen. Het bestuur van de vereniging 'De Belangen' werd in het afgelo pen jaar gevormd door de heer J. Sonneveld, le voorzitter; J. Lange- jan. 2e voorzitter; E. DuLstermaat, le administrateur; J. van de Pep pel. 2e administrateur; H. Meyers, le secretaris: A. Bezemer, 2e secre taris en mevrouw C. Buskus, alge meen-adjunct. De heren Langejan en Duister- maat zijn dit jaar niet meer in het bestuur teruggekeerd. De heer Duistermaat werd vervangen door de heer A. Munnik, terwijl de vaca ture ontstaan door het vertrek van de heer Langejan nog niet vervuld is. De visakten kunnen elke werk dag worden afgehaald tussen half negen en twaalf uur en tussen half twee en half drie. Ook vrijdag avond tussen zeven en negen uur kunnen de akten worden, gehaald. De kosten om legaal de „sim te laten zakken" bedragen dit jaar: Bijdrage-bewijs voor het vissen met één gewone hengel 4,-. Klei ne visakte voor het vissen met twee gewone hengels, één speciale of een hengel met levend aas, kost de liefhebber zo'n 10,75. Gróte visakte voor het vissen niet alls geoorloofde vistuigen (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Gemeentelijke Verkeerscormnissie zal' op dinsdag 13 april in het stadhuis in het open baar vergaderen. Er wordt om vier uur des middags begonnen. Op de agenda staan onder meer; de si tuatie op de Peter van Anrooylaan, uitbreiding van een parkeerverbod Westvesü zuidzüde vanaf pand nr. 38 tot pand nr. 23, een parkeerver bod aan de Lange Haven, wijziging of opheffing van het parkeerver bod voor een gedeelte van de oost zijde van de Lange Achterweg, de instelling van beperkt eenrichtings verkeer voor de Beursbrug. en de instelling van eenrichtingsverkeer op de hulpbrug aan de Nieuwpoort- weg. Als tijdelijke maatregel is de brug al eens in westelijke richting afge sloten geweest: later is dat gehand haafd in verband met werkzaam heden bij het. Kleinpolderplein. 32,- en consenten tot het uit oefenen van de kustvisserij kosten twee gulden. (Van een onzer verslaggevers' SCHIEDAM In gebouw De (Van onze sportredactie» SCHIEDAM De christelijke Gymnastiekvereniging DOK heeft zaterdavond onderlinge tumwed- strijden voor dames en heren ge houden alsmede voor meisjes van veertien tot zestien jaar. Kampioen werden: bij de dames le graad, mej. A. Koelman met 43.9 pnt. Overige uitslagen: 2. mej. W. Rademaker; 3. mevr. v.d. Vlugt. Dames 2e graad: 1. mej. D. Ra demaker met 40 pnt, 2. mej. O. Bezemer; 3. mevr. Van Tilborg: 4. mej. A. Tanis. Heren le graad: 1. A. van Til borg met 45.8, 2. P.v.d- Vlugt, Heren 2e graad; 1. L. Kienhuis met 39.5 pnt., 2. F. v.d. Vlugt: 3. F. Koelman; 4. P. Schipperus; 5. J. Noomen. Meisjes 14 tot 16 jaar le graad: 1. Miranda v d. Zelm met 42.1 pnt. 2. M. Petersen; 3. A. Schipperus: 4. Irma Krommenhoek; 5. F. Wester- veld; 6. I. Vervenne. Meisjes 2e graad: 1. N. v.d. Vlist met 38.9 pnt., 2. G. Jongste; 3. R. Koster; 4. E. Bouterse; 5. R. van Schie. Meisjes 3e graad: 1. R. Witkampf met 33.7 pnt. 2. J. Zonneveld. f ADVERTENTIE) mam i Rank aan de Schiedamseweg voert de toneelgroep zaterdag 15 mei het toneelspel „O die Sexy- Josephme" op. geschreven door H. Teelen en D. Drost. De voorstelling begint om acht uur. Leden van de wijkvereniging Groenoord hebben gratis toegang. Oersterk ETEfflSpH het 501 kwaliteits- merk van Du Pont HBSW garandeert u het sterke en duurzame tapijtnylon. Als de stoelgang meer 'n moeilijke zit wordt, doet hij zijn voortreffelijk werk. De gangmaker van isrizin. Laxerende tabletten met 'n beschermend laagje. Aktief op de plaats waar 'n beetje hulp dringend nodig is. Istizin tabletten in doordrukstrip. Gewoon de beste oplossing, 'BÏ?W

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1