Leerlingen steken de brand in oude school 98 Onthullend EENHOOFDIGE LEIDING VOOR GEFUSEERDE NUTSBEDRIJVEN en aan de politiek Mr, de Veld POPPEZ! JN Als u het nog niet wist: DETEOÏNtpiE DIEPUi VAN "MODERN" IS DE GROOTSTE VAN NEDERLAND... Portefeuille gestolen Evilsquare in De Doelen I TM.DEFECT Coen Poulus nieuwe trainer van Ursus Dader inbraak opgespoord Over vuilniszak gestruikeld éuröfdx Drive-in clubgebouiv Excelsior (ferom)fïetsen fijn ...en 29 66 33 is het telefoonnummer m ff Wethouder G. D. Verweij-de Graaff slaat met hulp van leer ling Arie de paal in de grond. (Van een oiizer verslaggevers) SCHIEDAM Achtentwintig Schiedamse scholen begin nen op 19 april in het Stedelijk Museum aan het tweede ge deelte van de belevingslessen. Het eerste gedeelte waarin vooral de kleur werd behandeld, is onlangs afgesloten. De zelfde klassen krijgen nu onderricht over vorm en ruimte. De leeftijd van de leerlingen varieert van 8 tot en met 18 jaar. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Terwijl de oude lom-school in zinderen de vlammen opging, werd de kroonpaal voor het nieuwe gebouw van de W. A. van Lief- landschool met "bruut geweld de grond in gejaagd. „Heien die paal, heien die paal," zon gen de honderd leerlingètjes van de school ter aanmoedi ging van wethouder G. D. i Verweij-de Graaff, die voor 't eerst in haar wethouders carrière deze taak op haar schouders wist. De kinderen hadden van de gelegenheid een echt feest gemaakt en waren verkleed in. bussen naar het bouwterrein tegen over Bad Groenoord gekomen. Pb De symbolische verbranding van. de oude school. zou ook een tussenvorm ac ceptabel zijn. Dit blijkt uit de Nota Nutsbedrijven, die is samengesteld door een aan tal deskundigen van de drie betrokken gemeenten. '#VVL« SCHIEDAM Een politiek café zonder politieke figuren: dat vond gisteravond plaats in de sociëteit Q.T. in Schiedam. De organisatoren belegden het politiek café om te praten met burgers en lokale politieke figuren over de ontwikkelingshulp. De burgers waren er, maar de politici lieten het grandioos afweten. Toen men de moed bijna had opgegeven verschenen er na de pauze een aantal leden van D'66 en de PvdA-fractie in de gemeente raad. Volgende week dinsdag wordt er. voor de tweede keer politiek café gehouden op hetzelfde adres: Nieuwstraat 12. Wij helpen U direct Voor naar VRIJDAG 16 APRIL 1971 HET VRUE VOLK PAGINA 19 i'i ïl Feestelijke kroonpaal voor lom-school r-' 'x S*ÉT Aan deze lessen, is een weten schappelijk onderzoek verbonden om materiaal te kunnen verzame len voor een eventuele waardebe paling van de nieuwe opzet. Aan vankelijk was het de bedoeling om het programma over drie lessen tresp. handelend over kleur, vorm en ruimte) te verdelen, maar om dat men bij deze experimentele opzet gebruik wil maken, van,erva ring en gegevens uit de vorige les, is gekozen voor een gecombineerde les, die tweeëneenhalf uur in (ADVERTENTIE) Qok wij verkopen nu venster- vallen van het bekende macramé lussenkanten wel voor ome prijs, dus guldens goedkoper dan ergens anders. Een speciale aanbieding macra mé lussenkant, ong. 42 cm hoog, uit de serie van f 10,90, nu per meter voor nog géén zeven gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1e etage de verkoop van origineel macramé lussenkant, ong.- 42 cm hoog, nu ex tra voordelig per meter voor 6 plaats van twee uur duurt. Een belangrijk onderdeel van de les zalzijn het spelen met een blokkendoos van ongeveer duizend blokken van verschillende grootte. Met de blokken die onderling geschakeld kunnen worden kan op kleine schaal een huis worden gebouwd. De dods is beschikbaar gesteld door het Bouwcentrum in .Botterdam. Kinderen en jonge vol wassenen zullen in de komende les spelendenvijs hun eigen ruimte kunnen indelen, door motorisch met vórmen bezig te zijn. Ook andere onderwerpen die met vorm en ruimte te maken hebben, worden tijdens deze les onder de loep genomen. In tegenstelling met de eerste les, wil het museum een soort nazorg op een aantal scholen in het leven roepen, waarvoor op dit moment overleg wordt gepleegd met de leerkrachten. Aan de lessen is verder een opdracht voor de klas verbonden. De kunstklassen die regelmatig voor kinderen en volwassenen in het Stedelijk Museum worden ge organiseerd. lopen eind april af. Net als vorig jaar zal er ook nu weer een tentoonstelling worden gehouden van de gemaakte werk stukken. Deze tentoonstelling zal groter zijn dan vorig jaar en van 9 tot en met 23 mei in het Stedelijk te zien zijn. De vier kunstenaars die de kunstklassen begeleiden. Trees en Hanneke Suringh. Joop van Meel en Harry Boom. hebben hun me dewerking voor het nieuwe seizoen inmiddels toegezegd. (ADVERTENTIE) Ook maandagmorgen open Géén cel. of schrift, best. SU]Tr:RI] wijnhandel Bezorging door de gehele stad Een vette walm maakte zich uit het massieve heiblok los toen de wethouder,met steun van de negen jarige leerling Arie twintig meter vierkante paal de taaie grond in heide. Samen aan de touwen, de witte veiligheidshelm parmantig op de hoofden maakten wethouder eri leerling een eind aan het noodge bouw aan de Fahrenheitstraat en een kordaat begin met de bouw- van een nieuwe Lieflandschool voor lom-(leer- en opvoedingsmoeilljk- hedenionderwös. Het nieuwe gebouw komt te staan op een geweldig mooie plaats; geklemd tussen zwembad Groenoord. de ijsbaan en het Bea- trixpark. Er zal een gymzaal wor den bijgebouwd. Het gebouw zal waarschijnlijk over anderhalf jaar gereed komen. De leerlingen en hun 'meesters en juffen' verlieten gistermiddag de school aan de Fahrenheitstraat in een bonte optocht. Uitgedost in de meest vreemdsoortige buiten landse dracht wandelden zij al toeterend, zingend en dansend naar het stadhuis, waar wethouder mevr. Verweij zich schaarde in de rijen. Zij kreeg een mooie bos an jers en stapte met de kinders in twee gereedstaande bussen. Aangekomen bij de bouwplaats staken zij de brand in hun 'oude' school (een zelfgemaakte maquette- met ingebouwde rotjes) en moedig den zij de wethouder aan bij het slaan van de kroonpaal. Daarna vertrok het gezelschap naar ge bouw De Rank. waar de jus d'orange rijkelijk vloeide. (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM Ter gelegen heid van de plechtigheid rond het slaan van de kroonpaal voor de nieuwe W.A. van Lief landschool is er een extra-editie verschenen van het met de hand geschreven schoolblad De Lieflanden In deze extra-editie, oplaag boven de honderd stuks, inter viewen de leerlingen wethouder G. D. Verweij-De Graaff var, onderwijs: 'Sensationeel ge sprek met de wethouder van Onderwijs der gemeente Schie dam. Na veel moeite slaagde de redactie erin door te dringen tot de kamer van mevr. Verweij.' De onthullingen, die de wet houder dan doet, zijn niét voor de poes. Vraag van de redactie: Vindt u het een eer om de eer ste paal te mogen slaan? Ant woord van de wethouder: "Ja nauw. ik vind het een hele eer. maar ik heb het nog nooit ge daan! Op de vraag wat me vrouw Verweij vindt van jonge mensen, antwoordt- zij: 'Jullie vind ik aardig, er zijn ook men sen die niet aardig zijn.' In de rest van het blad staan nog veel scherpe Interviews met de "juffen en meesters". Het hoofd van de schooi moet ter loops antwoorden op de vraag, hoe hij zijn vrouw heeft leren kennen en krijgt daar een pa gina handgeschreven ruimte voor. (.Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De tweede stuur man van het motorschip Cimbra deed gisteren aangifte van een ge stolen portefeuille. De portefeuille werd ontvreemd'uit een niet afge sloten kast in z(jn niet afgesloten hut. De Cimbra ligt bij Wilton- Fijenoord. SCHIEDAM Vanavond treedt in liet clubhuls De Doelen te Schiedam de popgroep Evilsquare op. De aanvang is acht uur. Zon dagmiddag wordt in hetzelfde clubhuis de kleurenfilm De zoon van de Sultan vertoond. De toe gangsprijs bedraagt 75 cent. Aan vang half twee 's middags. teife® - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De geïnte greerde nutsbedrijven van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis zullen, wanneer de fu sie een feit is, onder een éénhoofdige leiding komen te staan. Het is bovendien de bedoeling deze topman te la ten bijstaan door één of'meer adjunct-directeuren. Onder bepaalde voorwaarden echter In de huidige situatie aldus de nota worden de bedrijven in Vlaardingen en Schiedam geleid door één directeur, terwijl Maas sluis al vanaf begin dit jaar een directieloze periode meemaakt. De leiding daar is op dit moment toe vertrouwd aan twee hoofdambte naren. De verantwoordelijkheden van de directieleden, die na de fusie het nieuwe bedrijf gaan leiden, zullen goed moeten worden geregeld. In de nota wordt het een gelukkige omstandigheid genoemd dat reeds twee ervaren krachten aanwezig zijn, omdat er vooral in de eerste tijd na de integratie voldoende te doen zal zijn voor een uit twee personen bestaande directie. Volgens de nota is het de bedoe ling dat volgende maand aan de drie gemeenteraden een principe- voorstel wordt gedaan, waarin de fusie in grote lijnen is geregeld. In juni kunnen de gemeenteraadsle den dan hun oordeel uitspreken over een gemeenschappelijke rege ling. De oprichtingsdatum voor het nieuwe gezamenlijke nutsbedrijf is bepaald op 1 januari 1972. Voordat de samenwerking offici eel ingaat zo vervolgt de nota zullen nog vele zaken moeten wor den geregeld. Ten eerste moet de administratie op de nieuwe situatie worden ingesteld. Tevens wordt aangedrongen nu al een begroting voor 1972 voor het nieuwe lichaam vast te stellen. Het kan wellicht nog vijf jaar duren zo concluderen de des kundigen voordat de financiële en technische integratie een feit zal zijn. De fusie zal de financiële positie, die tussen de nutsbedrijven en de gemeenten bestaat, overigens drastisch wijzigen. Leidend begin sel hierbij is dat alle vaste activa, magazijngoederen, vorderingen en schulden, reserves, deelnemingen en transitoria overgaan voor de in de balansen voorkomende bedra gen. Voorts willen de gemeenten enige zekerheid hebben dat het nieuwe bedrijf een bijdrage levert voor de algemene dienst. Dit zo besluit het rapport zal nog nader wor den uitgewerkt. (ADVERTENTIE) Evt^voóraf prijsopgave IpkiupsI st* Lldüinastraat 78 a j/tf~y Schiedam.- 'Ar Telefoon «10—2686 38 V_#' Off. Philips dealer (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Coen Poulus, oud speler van SVV en Hermes DVS en in het verleden trainer van ver schillend Schiedamse amateur voetbalverenigingen, neemt in het nieuwe seizoen de RVB-eersteklas- ser Ursus onder zijn hoede. Poulus, die thans trainer is van Moor drecht, wordt bij Ursus opvolger van Rinus van Kampen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De dader van de inbraak in het huis van de Paters Dominicanen aan de Nolenslaan is gevat. De 17-jarige G. C. H. is in het burau ingesloten. 3 april stal de jongeman een bandrecorder, een trarsistorradio en een bedrag van twintig gulden bij de Paters Domi nicanen. Van de gestolen zaken is de bandrecorder teruggevonden. Dit dure apparaat is voor de Paters Dominicanen van het grootste be lang, omdat zij hem gebruiken bij speciale kerkelijke gebeurtenissen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Hoewel de invoe ring vanplastic huisvuilzakken in Schiedam nog steeds geen officieel feit is, is het eerste 'slachtoffer' van de vuilniszak al gevallen. De 58-jarige J. Romijn wandelde zijn huisdeur uit en struikelde pardoes over een daar geplaatst staande plastic zak met huisvuil. Met z'n hoofd raakte hij de stoeprand. Hij liep een verwonding op aan het linkeroog. De GG en GD bracht de heer Romijn naar het ziekenhuis, waar hij behandeld .werd. (ADVERTENTIE) (Van eèn onzer verslaggevers) SCHIEDAM Deejay Martin Green en de popgroep. "The Flails" werken vanavond mee aan de drive- in-show in het clubgebouw van Ex celsior '20. De kaarten voor deze avond, die om acht uur begint, zijn voor 1,50 verkrijgbaar in het clubgebouw op 'het sportpark Thur- lede. Ook niet-leden hebben toe gang. (ADVERTENTIE) HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 26 75 52 t ADVERTENTIE) RADIO - TELEVISIE - WASAUTOMATEN Hoofdkantoor en Technischc Dienst: Sltilsjttdijh J09. Rotterdamfel 20 66 33

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1