Uit protest tegen demonstratie, van joodse organisaties: Iiïtercort Derde dode in vi zon weer mme straat zetten - 4 maanden en t.b.r. Acht dagen beclenktijo voor wethouder Isc! Tegenactie r#ilm beter met Lijk van onbekende man gevonden in Julianakanaal extra grote inhoud zwart/grijze bus: normale versteviging groen/grijze bus: extra 'versteviging let op de roos DINSDAG 20 APRIL 1971 pagina HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Oud-verzetsstrijder Piet Nak gaat zijn hoge Israëlische onderscheiding teruggeven. Hij protesteert daar mee tegen de acties die de discriminatie van joden in de Sowjet-Unie aan de kaak stellen. „In Palestina zitten ander half miljoen mensen in kampen," zegt Nak. „Als men dan de wereldopinie gaat richten op de situatie van de joden in de Sowjet-Unie, is dat een afleidingsmanoeuvre." Nak bezit de onderscheiding ter nagedachtenis van de martelaren en hel den van Yad Vashem. EASY RIDER" ben je, bijna l bloot, in.de zon niet zonder Vonzichtbare huidbescher- "mers. -i. ..y (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Amsterdam heeft zijn derde moord in vijf dagen: Romano Mazzilli, de 38-jarige restaurateur, is door zijn hoofd geschoten terwijl hij naast zijn vrouw in bed lag. Gistermorgen, enkele uren nadat het geheimzinnige schot was gevallen, is hij in het Wiihelmina Gasthuis overleden. In zijn voorhoofd zat alleen een gaatje. De kogel was via het achterhoofd weer naar buiten gegaan. De politie stoat voor een voir (A nVFPTFNTtF) komen rawi£el' Er «eea motief. (ADVERT. ENTJE) NederIandse vr0U7, van de Ita_ ROTTERDAM i regioi j ioptre bram ook i: huize den t ..Bui hun i raad irien aan c De nisge' adhes motie Binne Neder in de teradi -Var zullen laiidsi Hing, i ssnel r Deze mededeling van de niet uit- ADVERTENTIE) genodigde Piet Nak veroorzaakte gistermiddag enige opschudding tijdens de toch al roerige geza menlijke persconferentie van het solidariteitscomité met de joden in de Sowjet-Unie en de Vrienden kring "Neuengamme. Het had, op initiatief van het solidariteitscomité. een soort ver broederingsbijeenkomst moeten worden, maar af en toe had het meer weg van een .fikse ruzie. Aan het slot echter kwam men toch tot een afspraak: De Vrien denkring Neuengamme, die van oordeel is dat de Sowet-Unie geen anti-semitisme kent, krijgt van het solidariteitscomité het adres van de 35-jarige Reitsa Paiatinik uit Odessa. Volgens het comité is zij Alleenvertegenwóordlging voor Nederland: eind november gearresteerd op ver- RV.WIIemvan Rijn,Postbus 8005,Amsterdam denking van zionistische, tegen de Sowjet-Unie gerichte activiteit. De vriendenkring zal nagaan wat er met -haar, en met nog een an dere gearresteerde joodse vrouw, precies aan de hand is. Het solida riteitscomité op haar beurt zal on derzoeken wat er waar is van het verhaal dat de immigrante Leja 3rom in Tel Aviv van de Israë lische autoriteiten niet naar de Sowjet-Unie mag terugkeren. De Vriendenkring Neugengamme heeft voor vandaag een actie ge organiseerd tegen de demonstratie, die zeven joodse vrouwenorganisa ties vandaag zullen houden hij de Russische ambassade in Den Haag. De vrouwen zuilen protesteren te ven de discriminatie van joden in de Sowjet-Unie. de Vriendenkring zou daar tegenin demonstreren omdat volgens haar die beschuldi ging onjuist is. De Haagse burgemeester heeft de joodse vrouwen toestemming gege ven voor hun actie, maar de Vrien denkring niet. 'De vrouwen-demon stratie is niet gericht tegen liet Russische volk of tegen de com munistische ideologie, maar tegen het anti-semitisme," verklaarde gis teren: prof. M. Tels, voorzitter van de Nederlandse Zionistenbond. vraag 't gerust uwfoto-film-vakman DEN HAAG Uit een Occasion hal rin Den Haag zijn drie' auto's gestolen met een waarde van 41.500 gulden. „Pak mee voor die prijs" zal er wel op gestaan hebben. ASSEN Een milieu-werkweek voor 125 scholieren is gisteren in- Drouwenerzand van start gegaan. Zo krijgt de jonge generatie er be ter kijk op dan de huidige. DEN HAAG „Een kabouter als ambtenaar van dé burgerlijke stand? Gevaar voor misbruik!" re ageerden de confessionelen en de WD in de Haagse raad paniekerig. Ze hielden voorlopig die (huwe- HJksiboot af. Vrij. hemde 'Ooi Jeksrr, Avi Ven ka. Mo (Van onze moderedactrice} Bijna ledereen wil graag de kleur van een verse oliebol aannemen, zodra de zon goed gaat schijnen. En die zon krijgt straks kans ge noeg om ons vlees te roosteren, zelfs zonder dat we ervoor in een badpak op het dak of aan het strand hoeven te gaan liggen. De mode is dat staat nii al vast beenonthullend deze zomer. En wie bruine benen uit hotpants/ steekt, zorgt wel, dat het andere zichtbare bloot méé ih dezelfde kleur verschiet. kreeft en er na verloop, van tijd uit te,zien als een schurftige hond, waar de vellen om zo te zeggen bijhangen. Om over koorts en an dere ongezonde toestanden nog: maar niet eens te spreken. En dan' zijn er de CARTOEF- artikelen, ook speciaal voor fa natieke zonnebaadsters.Cartoef heeft on. een kleurloze lippenstift op basis van bijenwas. Je wrijft er de lippen, neus en oren mee ia Het zou een uitstekend middel zijn om je uitstekende hoofd stukken" mee tegen zonnebrand te beschermen. Cartoef heeft ooï Chinese notenolie, die zonlicht fil tert enaanbevolen wordt voor huiden die van nature al makke lijk bruinen 3,50). - Wie 'n vloeibare make-up zoeft!' die tegelijk je huid beschermt én bruint zou EVELYN MURPHY'S zon-makè-up eens kunnen probe ren. Om de jeugd een plezier te doen hebben ze het niet duur ge maakt:.'!/' 6 Voor eeri' royale tube. Bij alle bestaande anti-zonne- brandmiddelen voegen zich dit seizoen weer enige nieuwe. ESTO- RIL is er een. Het draagt niet voor niks een Spaanse naam, het is in'dit land, waar miljoenen zo mers de zon gaan aanbidden, ont worpen volgens een oud-Spaans recept op basis van olijfolie en citrusexfcracten met een regule rende zonnefilter, dat wil zeggen: het beschermt tegen verbranding, maakt je wel snel bruin als een noot althans volgens de fabri kant maar zorgt dat de gevaar-' lijke ultra-violette stralen geen verwoestende uitwerking hebben. Wie de duurste bus (de prijs va- rieeert van 3,75 tot 6,95) koopt, krijgt er voor niks nog een flacon after-sun bij. ECHT (ANP) In het Juliana kanaal onder de gemeente Echt is gisteren het lijk aangetroffen van een onbekende man van ongeveer twintig jaar. De man is 1.55 m lang, heeft blauwe ogen en is ge kleed in een wijnrode corduroy- broek en zwarte hoge laarzen met ritssluiting. liaan Mazzilli hèeft tegen de poli- M tie gezegd, dat haar man vorige week ook al was beschoten, en dat JK bij ergens bang voor was. Ze weet -£^»8SHH9IHmHhb8 - j 1 ■'■■Amtxm Ml!ffHr niet waarvoor. Het staat zo gezond hé! Maar dat (vaak veel te snelle) rooster- proces kan aanleiding geven tot de grootste ellende. Als je je niet insmeert met beschermende crè mes of zalvende oliën, loop je kans op de blaren te moeten zitten (liggen), zo rood te worden als een Raakt Amsterdam in handen van de maffia? Néé, zegt de politie zeer beslist. 'De moord op één Italiaan is geen reden om van Italiaanse onderwereldfilialen te spreken.' Wel is men bij de Amsterdamse recherche overtuigd dat haar taak als gevolg van een luchtiger vreemdelingenbeleid voortdurend wordt verzwaard. (Van een onzer verslaggevers) ESBuBSïHUi Naar aanleiding van de arresta tie van vijf leden van het Volks front voor de Bevrijding van Pales tina heeft Israël de politie in ver schillende Westeuropese landen gewaarschuwd voor sabotagedaden van Palestijnse commando's en- hun medewerkers in Europa. Van de vijf arrestanten, die van plan waren in Israël openbare ge bouwen op te blazen, heeft de in Duisland geboren Frangaise Eve lyn Barj (26) bekend in de nacht van 14 op 15 maart de bomaanslag op de Gulf-raffinaderij in Euro poort te hebben gepleegd, zy zou ook betrokken zijn geweest by de (mislukte) kaping van een Israë lisch El Al-toestel in september van het vorig jaar, kort nadat dit van Schiphol was opgestegen. Evelyn zou, evenals twee van de andere gearresteerden, de zusters Mariene (21) en Nadia (26) Bar-' dali, dochters van een Marokkaan se miljonair, door vriendschappen in de Palestynse bevrijdingsbewe ging terecht zyn gekomen. De twee andere arrestanten, het bejaarde Franse echtpaar Buchalter, zou slechts voor geld sabotagedaden voor de Palestynen hebben willen plegen, In Parys zyn gisteren een,. Alge- rynse student en een Fransman gearresteerd, die explosieven zou- scherming, omdat zij, aldus Frisco, in november uit eigen beweging het pension hebben verlaten, maar la ter zijn teruggekeerd met het ver zoek om te mogen blijven tot de invoering van de vol pension-rege ling. Het bedrijf vraagt.de rechter de Turken te gelasten onmiddellijk het pension te verlaten- (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT Het Rotter damse schoonmaakbedrijf Frisco, eigenaar van een pension voor bui tenlandse arbeiders aan de Nieu- wehaven in Dordrecht, wil opnieuw een aantal Turkse bewoners van dit pension op straat zetten. De 90 voormalige Turkse bewo ners van het pension wonnen on langs een kort geding, dat zij tegen Frisco hadden aangespannen, na dat de directie van het schoon maakbedrijf hun de huur had op gezegd, omdat de Turken niets voelden voor het voorstel van de directie om voortaan 65 per week voor volledig pension te betalen in plaats van de 20 per week voor een bed en gebruik van de keuken, die zij tot dan toe betaalden. De Turken lieten zich echter niet zomaar op straat zetten. Zij meen den recht te hebben op huurbe- scherming en werden in het kort geding in het gelijk gestold door de president van de Dordtse recht bank. Frisco heeft nu 13 Turken uit het pension gedagvaard om donderdag voor de kantonrechter te verschij nen. Volgens de directie van het. schoonmaakbedrijf hebben deze dertien geen recht op huurbe- Romano Mazzilli, die het restau rant La Campinina in de Leidse- dwarsstraat dreef, was, zoals nor maal, gistermorgen heel vroeg thuis gekomen. Om half vijf werd zijn echtgenote wakker door een plof. Romano lag naast het bed en maakte vreemde geluiden. Ze haalde er een buurman bij, die bloed zag en een dokter liet komen. De politie vond een patroonhuls in de slaapkamer. Dat is alles. De recherchegroep Ernstige De licten, die behalve drie moorden ook nog' de aanslag op de Russische handelsmissie moet oplossen, heeft versterking gekregen uit de distric ten. De groep komt desondanks hoof den en handen te kort, waardoor de drie moordzaken minder snel onderzocht kunnen worden. Dat be tekent dat ook het buurtonderzoek vertraagd wordt. Sporen gaan zo verloren. Gisteravond zijn de rechercheurs begonnen met een uitgebreid on derzoek onder buren en kennissen van de Italiaan, Tot dusver zonder resultaat. BREDA (ANP) Een ellendige woonsituatie, waardoor zijn huwè- ïyk stukliep, had dé 29-jarige A. van K. in januari tot de daad gebracht, waardoor hij gisteren te rechtstond. Hy had zgn tien maanden oude dochtertje van de tweede verdieping van de trap ge gooid. Het kind .bleef ongedeerd omdat een buurman het op kon vangen. Officier van Justitie mr. Thijssen. eiste tegen Van K., dié verminderd toerekeningsvatbaar wordt geacht, vier maanden gevangenisstraf met aftrek en een voorwaardeftjke ter beschikkingstelling van de rege ring. Hij vroeg als bijzondere voorwaarde psychiatrische behan deling van Van K. De man had aanvankelijk ge dreigd het kind uit het raam te zullen gooien. Hij had zijn vrouw gezegd de politie te halen! Nie mand durfde de woning Binnen te gaan. Een buurman ging tenslotte naar boven, waar de verdachte op de trap zat met het kind in de armen. (Van èen onzer verslaggevers) TERSCHELLING Acht dagen bedenktijd'heeft de heer P. Zorg drager (58) om te besluiten of hij al dan niet weer wethouder van Terschelling zal worden. Onlangs had hij voor het wet houderschap moeten bedanken na dat een raadslid naar het tv-pro- gramma Wetstrijd het gekeken en daaruit had geleerd dat de heer Zorgdrager als provinciaal ambte naar geen wethouder mocht zijn. De gemeenteraad van Terschel ling heeft hem echter gisteren op nieuw gekozen.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 2