Schiedam (2-5) speelt gezapige zomeravondpartij Pop en jazz door elkaar voor irt Ronde van V Juliana heeft riant uitzicht op promotie de EHBO KLEYHEEG KAMPIOEN SCHUTTER Van Kranenburg traint zwemclub VZC tijdelijk Bejaarden met brom mer ten val Feest voor I Aandacht voor Derde Wereld tijdens 1 mei Dronken man klem gereden Oltshoorn bleef één ronde voor Bedrijfsvoetbal mm #ii J§ 1 lËÉPPi SS? - -MAANDAG 3 MEI 1971 HET VRIJE VOLK (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het bestuur van het Activeringscentrum Broersvest-Rotterdamsedijk wil af, van de vrijdag-koopavond. Bestuursleden van deze -winkeliersvereniging hebben een brief aan de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad geschreven om bij de gemeentelijke overheid te pleiten voor een koopavond op donderdag. Volgens het bestuur van het Activeringscen trum zouden ook de representanten van het grootwinkelbe drijf in Schiedam zich voor een koopavond op de donderdag hebben uitgesproken. Cadeau-actie (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Met een meer dan verdiende-2—-5-nederlaag tegen Dubbel-Zes heeft de korfbalvereniging Schiedam af scheid genomen van het seizoen '70-'71. De verwachting, dat de Schiedammers in deze laatste wedstrijd eens extra de mouwen zouden opstropen is niet uitgekomen. MMMêMÉêWËÈ. Het was vooral de wind die het hem deed, zaterdagmiddag tijdens de jaarlijkse Ronde van Vlaardingen. Zó hevig bolderden de windstoten op aspiranten, nieuwelingen en amateurs in dat het in alle drie koersen op een ware slijtageslag uitdraaide. Of, om met nieuweling Hans Schouten te spreken: ,Jiet lijkt hier wel een klassieker, zo zwaar is het." Schouten won zijn categorie da n ook niet. Dat was slechts voor de échte ster ken weggelegd, voor degenen die geen oog hadden voor het Vlaardingse industriegebied. Hoe het de Haagse amateur-winnaar Michas Bertou in die atmosfeer afging staat te lezen op Sport 9. Op de foto een nieuwelingenkopgroep met S chouten in tweede positie. (ADVERTENTIE) GOED GEKLEED GEKLEED DOOR IVindtóo*. Fsperanto-agendo - F» m&mmm m VSC-trainer Van Kranenburg geeft zijn pupillen aanwijzingen. uil willen op Ervaring met deze omzetting hebben de winkeliers van Broers- vest en Rotterdamsedijk. zelf al op kunnen doen: op 8 april werd een koopavond op donderdag gehouden ln verband met Goede Vrijdag. De resultaten waren toen zeer positief. De winkeliers van het active ringscentrum dringen vooral aan op een koopavond op donderdag in de zomer, omdat de mensen in die maanden de vrijdagavond meestal gebruiken om naar hun weekend adres af te rtizen. Volgens de heer A, Peet, secreta ris van het Activeringscentrum is er een, duidelikje tendens merk baar naar het houden op donderdag van de koopavond. Maar het blijft een gok. De heer Peet: 'Een geluk kige omstandigheid is evenwel dat ook dé winkeliers in Nieuwland en in de Gorzen de koopavond een-dag- wiilen vervroegen.' De winkeliers van Hoogstraat. Broersvest, Rotterdamsedijk en Broersveld willen, voorts op 3 mei een cadeau-actie organiseren. Een dergelijke actie werd ook vorig jaar al georganiseerd. Op 8 mei volgt er een ballonnenactie, waarbij op grote schaal ballonnen aan de jeugd worden uitgedeeld. Van 12 tot en met 19 mei ten slotte wordt een braderie gehouden, waarbij op de straten krampjes voor de etalages worden neergezet. Het is echter niet uitgesloten dat het weer dit evenement zal ver storen. De Toverbal in Maassluis is vrij dag, zaterdag en zondag het mid delpunt geweest van een drie dagen durend popfestival. Tijdens de eerste twee dagen traden diverse Engelse en Nederlandse groepen op. Maar zondag het hoogte punt. Toen werd een jam session gehouden die uniek mag worden genoemd voor Nederland. Diverse prominenten uit de Engelse en Ne derlandse pop- en jazzwereid wa ren bijeen om samen te musiceren. Op de foto zijn de drummer en saxofonist, van de Engelse groep Kevin Avers and The Whole World samen aan het spelen met pianist Misja Mengelblerg, Leden van de groep van Pierre Courbois voegden zich later ook bij het groepje. De muziek was er ten slotte ook naar. Terecht was de Toverbal zondag uitverkocht. (Van "onze handbaimedewerker) SCHIEDAM De heren van DWS hebben meer moeite gehad met het Haagse Westlandia dan verwacht mocht worden. In de eer ste helft kregen de DWS-handbal- lers een gunstige 3-1 voorsprong, waaraan doelman Rotteveel een groot aandeel heeft gehad. De Haagse formatie trachtte regelma tig door te breken, maar kreeg daartoe van de hechte defensie van DWS weinig.kansen. In de tweede helft kreeg DWS het heel wat moeilijker. Voorai toen twee spelers waaronder doel man Rotteveel, voor vijf minuten naar de kant werden verwezen Westlandia trachtte daaruit munt te slaan, maar werd hierin geremd VLAARDINGEN-SCHIEDAM Er werden dit weekeinde slechts twee volleybalwedstrijden ge speeld. Beide waren ze wel uiter mate belangrijk. Het waren nl. de promotiewedstrijden, die resp. de beren van Juliana en de dames van Volley, beiden, in Amsterdam moesten, spelen. De Schiedamse he ren deden het beter dan de Vlaar dingse dames. Juliana wou nl. in «en meer dan twee uur durende wedstrijd met 32 van US 2. De Volleydames werden volkomen overklast door VKA en kregen, met 30 klop- Door deze overwinning hebben de Schiedammers een riant uitzicht gekregen op één van de twee pro- motiegevenöe plaatsen. US had nl. vorige week van het Groningse Stentor gewonnen. In de eerste set bleek duidelijk dat de Schiedam mers door een verkeersopstopping nog niet ingespeeld waren. Deze set ging dan ook met 1513 naar de Amsterdammers. In de tweede en derde set toonden de Schiedammers echter aan dat zij toch duidelijk de betere ploeg vormden, door met tweemaal 15—8 de sets te pakken. I» de vierde set gingen de zunuwer van Juliana een te grote rol spe len. Het gevolg was een 1115-set- nederlaag. De vijfde set zou dus de beslissing moeten brengen. Na een 1412-achterstand was Juliana tenslotte met 16—14 de gelukkige. Volley heeft in deze wedstrijd geen enkel moment zijn normale vorm te pakken kunnen krijgen. Zowel aanvallend als verdedigend was VKA duidelijk de sterkste. Volley kon tegen dit zeer goede spel maar weinig inbrengen en ver loor met 15—8. 15—6 en 15—9 alle drie de sete en zodoende ook de wectetrijeL is HEREN CONFECTIE I Mgr. NoJenslaan 6(X) 1 Schiedam I Winkelcentrum JOe Ketel" I Rotterdam Zoe term eer (De unu rapportisto) SCHIEDAMO Merkredon, la óan de majo kiubvespero, Parol- kaskado okazas ce kado H. Letxch sr. Lekstr. 100. Baldau komencigos Ta Terts "tempo, ahkau tiam certe propagandas la imemacian lingvon "Esperanto". door het sterk vertragende spel van DWSHet werd terislotte een krappe, doch verdiende 5—4-zege van DWS. De dames van deze Schiedamse vereniging hadden het heel wat moeilijker. De Westlandse dames toonden een uitstekende schot kracht. gepaard gaande aan een uitstekende balcontrole. Hierdoor kwam er veel vaart in het Haagse aanvalsspel, waarmede DWS in de aanvang enige moeite had. Bij de rust prijkte er dan ook een 31- stand in het voordeel van West- lar.dia'op het scoringsbord. Na rust kwam DWS goed/terug. Een ongekende inzet gaf het I. blauwe team de nodige krachten en f maakte het de Westlardia-verde- diging aanmerkelijk lastiger dan voor rust. Maar het zelfvertrouwen van Westlandia kwam niet in ge vaar. zodat een 75-zege werd be haald. De dames van Wilton hadden be zoek van het Dordtse MOC. Wilton ging; felvan start en liet reeds m de eerste minuut een 1-0 'stand aantekenen. Het werd een leuke strijd, met goed spel van weerszij den. MOC, vinnig en snel. kreeg echter weinig vat op 't spel van Wilton, dat rustig de aanval op bouwde. Dit leverde hun met de rust een 3-1 stand op. Na rust kwamen er niet veel wijzigingen in de strijd. Wilton bleef op alle fronten het spel bepalen en haalde een 51-overwinning. i Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Zondagmiddag omstreeks half vijf is de 77-jarige bromfietser W. v. d. K. op. de krui sing OranjestraatGerrit'Verboon- straatLange Nieuwstraat aanger- deh door een personenauto, die vermoedelijk het rode stoplicht heeft genegeerd. De bromfietser kwam te vallen, waarbij de duo- passagiere. z'n 70-jarige echtgenote P. v. d. K.-B., een wond boven haar rechteroor opliep. De 77-jarige Schiedammer kwam met de schrik vrii. De vrouw is door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. Na behandeling kon ze weer naar huis. De auto werd be stuurd door de 33-jarige C. K. L, uit Capelle aan den IJssel. Van eer. onzer verslaggevers» SCHIEDAM De koninklijke Nederlandse vereniging EHBO hield zaterdag in gebouw ..Arcade" een feestavond voor leden en do nateurs, als blijk van waarde ring voor wat de' leden presteerden bij het verlenen van eerste hulp waar dit van hén werd gevraagd. Het aantal gediplomeerden is in middels uitgebreid met 58 perso nen. Dat is mede het resultaat van de laatste cursus die bijzonder suc cesvol is verlopen. De docenten. A. Q. C. Klomp en A. C. Nijs. kre gen beiden van voorzitter J. de Regt een boefcebonvoor hun aan deel hierin. De,-heren G. van Katwijk (25 jaar lid» en A. Valk, welke laatste reeds 38 jaar in de afdeling meeloopt kregen een onderscheiding. De ,Dr. Tilanus-medaille" waarvan dis trictsbestuurder D. L. Kroes hun de versierselen opspeldde. Na dit meer officiële gedeelte kregen de EHBO- ers een daverend cabraetprogram- ma voorgeschoteld. Integendeel: de wedstrijd draai de uit op een gezapig zomeravond- partijtje. Het enige, waarvan te ge nieten viel was het .stralende zon netje. Door Hans Josen kwamen de rood-zwarten met 10 voor. Twee rake strafworpen brachten de stand op 1—3 en Nel Sluymer maakte er met een mnider fraai doelpunt 23 van. Daarmee was dan ook wel al het Schiedamse kruit voor dit seizoen verschoten. Verdedigend en in het middenvak Hans Joeen deed daar veel goede duigen klopte het al lemaal wel. maar de aanval was on machtig een doelpunt te scoren- Dubbel-Zes, dat het eigenlijk ook wel gelooide, racht met twee tref fers de eindstand op 2—5. Met de demonstratie-wedstrijd tegen Albatros op koninginnedag nog in de benen heeft ODI een makkelijke overwinning op degra- "öant ODO behaald. De eerste speelhelft was het voor de Maas- landse korfballers nog wel te doen: 2—1 voor ODI. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De 1 mei-vie ring, die de PvdA zaterdag in ge bouw De Kern hield, stond voor namelijk in het teken van de ont wikkelingshulp. Onder belangstel ling van leden van de PPR en D'66 werd Bert Haanstrda's film 'Niet genoeg' gedraaid waarin duidelijk wordt aangetoond dat er nog veel ellende op de wereld is. Het on derwerp werd ingeleid door drs. J. P. Pronk, een deskundige op dit gebied. In zijn inleiding sprak de heer Pronk over de vele manieren van hulpverlening aam ontwikkelings landen en aan de vele fouten die daarbij gemaakt worden. Het is volgens hem de taak van het socia lisme om die landen te steunen waardoor het mogelijk wordt dat de arbeiders in hun eigen land hun bestaan kunnen vinden. Verder werd aandacht geschon ken aan de gunstige verkiesangsuit- slagen. De heer v. d. Wildenberg, bestuurslid van D"66, merkte ech ter op dat nog steeds twee derde van de bevolking het samengaan van de drie progressieve partijen niet steunt en dat een te groot aantal kiezers van htm recht geen gebruik h d gemaakt. De ver deeldheid in links mag. volgens de spreker, niet terugkeren zodat een blok tegen de conservatieve tegen standers kan worden gevormd. Toen de Sclüedammers in da tweede helft echter binnen de tien minuten uitliepen tot een 61- voorsprong was het een bekeken zaak- Eindstand 81. Het degradatievonnis over Succes is ten uitvoer gebracht. De Zwer vers heeft met een 3—1-overwin ning beschikt wat, ailang als een korfpaa! boven water stond. Een bittere pil voor Succes, dat echter gezien de verenigingsopbouw veel goede resultaten en Lagere en jeugdteams niet hoeft te wanhopen, voor de toekomst. (Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM Aan het slot van de tweede dag van het Sehutters- festijn in de Koopmansbeurs reikte de voorzitter van de Stichting VNFG, de heer P. J. Drenth, do prijzen aan de winnaars uit. Als kampioenschutter van Schiedam mocht hij de heer G. J. Kleyheeg huldigen. Deze schoot in drie beur ten 136 van de 150 haalbare pun ten. Hij verwierf hiermee de 'De Kuyper-wisBeltrofee'. vorig jaar ge wonnen door" de heer D. van Lopik. Winnaar van de persoonlijke wed strijd was T. Bezemer met 83 pun ten: 2. J. P. Hendriks, 78 pnt; 3. H. Rij. 75 pnt: 4. A. van Drfól, 74 pnt; 5. A. Engels. 74 pnt. Jeugdwedstrijd: 1. W. S. Oranje, 43 pnt: 2. G. Wigmans, 42 pnt; 3. F. Klarijs. 40 pnt. Vrije-baanwedstrijden: T. Be- zemer. 46 pnt; 2. J. W. Wiegel. 45 pnt; 3. J. Kloos. In totaal 23 prijs winnaars mochten een keuze ma ken uit 'n aantal fraaie prijzen. De jeugd kreeg eveneens een prijs plu*, een medaille. SCHIEDAM Op de hoek Burg. KnappertlaanNieuwe Haven hebben automobilisten 'n 49-jarige Schiedammer klemgereden, die even tevoren in de IJsselmonde- straat een geparkeerde auto had aangereden. De Schiedammer, de terreinknecht J. de L., die onder invloed verkeerde, is door politie overgenomen en aan het bureau ingesloten. Hij heeft een proces verbaal gekregen voor het rijden onder invloed. Zijn rijbewijs is in gevorderd. 'Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM De wielrenners van Schiedam. Coureur en 'Excel sior fietsten gisterochtend tegen el kaar op het parcours van Schie dam in de Graafland.se polder. Bij dam in de 's-Gravenland.se polder. Bij, de amateurs,was 't gauw» beke- de amateurs was het gauw beke ken. Cees Oltshoorn pikte in het begin aleen ronde voorsprong en j haakte toen weer aan het peloton vast. Van der Lugt, Van Geest en Kasteren knepen er daarna nog wel tussenuit, .naar zij zagen geen kans om de ronde achterstand goed te maken. Met een paar hon derd meter voorsprong op het pe loton werd Van Kasteren tweede. Van der LLugt derde en Van Geest vierde. De nieuwelingen schenen er niet veel zin in te hebben. Hans Schou ten. die vrijdag en zaterdag ook wedstrijden gereden had. won de lauwe ontmoeting. Blom werd tweede, Mak volgde op de derde plaats- Van der Meyden ging bij de adspiranten al in de eerste ron de aan de haal. maar werd in de volgende ai door de meute ingelo pen. Daarna bleef het rennersveld bij elkaar. In de sprint was Anne Schouten een tikkeltje eerder bij de eindstreep dan Addie Moer man. (Van ome sportredactie) VLAARDINGEN Op de terrei nen van HVO aan de Zwanensingel zal 15 mei weer een bedrijfsvoet- baltoemool worden gehouden. De deelnemende elftallen zijn van de bedrijven Cincinnati, Fontijne, Griffin, HVO, Muylaert. Neerbas, URL, Van Dooren, VU6 (Verolme- comblnatie) en Windmill. Inzet is da wisselfcekar die momenteel in bezit ts van Fontijne. Het toernooi duurt van tien uur morgens tot ongeveer vijf uur 's avonds. BP 4Vf VLAARDINGEN Sedert twee weken heeft SZC-trainer Van Kranenburg de training bij V.Z.C. overgenomen van Jaap Ploeg, die ongeveer drie weken geleden zijn ontslag heeft aangeboden. Hij heeft nu een baan aangeboden ge kregen bij de Zwemschool in Hoorn. Direct na het vertrek van Ploeg heeft het bestuur van VZ.C. con- tact opgenomen met Van Kranen burg, Het bestuur van S.Z.C. gaf hem direct toestemming om V.Z.C. tijdelijk uit de nood te helpen. Sinds twee weken is Van Kranen burg nu tijdelijk trainer van VZC. Tijdeijlk, omdat hij er niets voor voelt jarenlang *s morgens vroeg om half zes op te staan om te trainen, dan naar zijn werk te gaan bjj Van Kranenburg*s Machinefabrieken en direct daarna weer te trainen. Nu het seizoen weer in aantocht is wordt hij nog zwaarder belast omdat op advies van trataercoördl- natar Van Dam minimaal 10 km per dag moet zwemmen. Petra But, Cora Schouten, Frieke Buys en de anderen zwemmen nu nog maar 5 a 6 uur pier week. Dat wordt met ingang van volgende week vijtien uur. Daarom heeft Van Kranen burg zo'n bewondering voor Ploeg, die met zo weinig uren zijn zwemmers ne zwemsters op zo n hoog niveau kreeg. Gelukkig heb ik hierdoor een goede basis ge kregen om verder te gaan. 'voor lopig richt ik my op „Nederlandse kampioenschappen Ui Zwembad Overbosch te Den Haag, die van 25 tot en met 31 Juli gehouden wor den". i'AGr, I

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1