Kiest gemeente Se iiiedam duur statussymbool? Mi Dodenherdenking Ililiilitfili I» :i Hifi mm SCHOOLJEUGD GEEFT REGERINGSPARTIJEN N FLINKE OPDONDER CO-OP CENTRUM EERSTE VERKOPER Gebr. de Veld Groenoord uit met bejaarden Op heter daad betrapt Bijzondere bijeenkomst raad in T Stedelijk Iftiüril Jongetje loopt tegen auto Jaar vergadering Vereniging tot Bescherming van Dieren Ruilbeurs in Nieuwland Dekknecht valt zeven meter 27.95 JANSSEN'S vT.lf. DEFECT 1 i KOEMARKT la - SCHIEDAM WOENSDAG 5 MEI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 Een ontwerp van het prefab-bad van architect Rietveld (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM De gemeente Schiedam krijgt het wapen in handen om het tekort aan zwembaden aan te pakken. Het gemeentebestuur weigert echter om toe te happen om dat een duur zwembad als statussymbool aanlokkelijker is. Weggegooid geld Beweegbare vloer ADVERTENTIE De nieuwe moderne lijn Dames-pullover met ieuke pofmouwtjes. Bouclé. agi w&m De heer Hagendoorn: twee miljoen voor Bad-zuid is doodzonde yvij hèip«ii t( direct SCHIEDAM Ouderen maar ook een groot aantal jongeren hebben gisteravond tussen acht uur en tien over acht de plechtigheid bij het monument aan de Gerrit Verboonstraat in Schiedam bijgewoond. Namens vele verenigingen, die in de oorlog actief aan het verzet hebben deelgenomen, werden kransen gelegd. De korte plechtigheid iverd besloten met het spelen van het volkslied door de muzikan*"') van het harmo nie-orkest OBK. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De schaduwverkiezingen, die vorige week gelijktijdig met de 'echte' lande lijke stemmingen plaatsvonden onder bijna 30 00 Schiedamse jonge mensen van scholen voor voortgezet onderwijs geven nu de stemmen zijn geteld een zelfde beeld als de landelijke uitslag te zien, met als verschil, dat de accenten door de schooljeugd veel duidelijker zijn aangegeven. (ADVERTENTIE) heeft plaats voor een in haar afdeling woninginrichting. Om een geslaagde verkoop tot stand te brengen is het noodza kelijk de wensen van de consu menten snel te onderkennen. Een goed advies geeft een tevreden klant. Onze gedachten gaan dan ook uit naar een ervaren medewerker, die vriendelijkheid en zorgvuldigheid combineert met een behoorlijk commercieel inzicht en een goede algemene ontwikkeling. Leeftijd niet jonger dan 25 jaar. Geboden wordt een afwisselende baan met een redelijk goed salaris en prima secundaire arbeidsvoor waarden, o.a.: Vergoeding van vakstudie Opname in pensioenfonds 's Maandags vrij. Reeds gemaakte vakantie-afspra ken gaan gewoon door. Gegadigden worden verzoent schriftelijk of telefonisch van hun belangstelling blijk te geven aan de directie van CO-OP NIEUWE WATERWEG. Ketel- straat 10, Schiedam, tel. 26 45 96. MM of 1 ee zwembaden Anders gezegd: de mogelijkheid doei- zich voor te kiezen uit iwee auto's die even groot zijn en even sterk, en even lang meegaan. Bij voorbeeld een Mercedes en een Volvo. Ondanks het feit dat de Volvo goedkoper Is. kiest men toch voor de Mercedes. Reden? Een Mercedes geeft veel meer status. Zo formuleert techniscli-verte- genwoordige-r J. Hagendoorn 136) het volgens zijn zeggen bestaande diiemma dat knaagt in de boezem van het college van B. en W. Drie weken geleden zond h(j een schrij ven aan het college van B. en W. Drie weken geleden zond hy een schrijven aan het college en de gemeenteraad, waarin hij z'n re kenkundige Ei van Columbus tdé oplossing van het Schiedamse J wembad-probleem lanceerde Twee zwembaden voor één prijs. Of zoals hij het zelf puntig zegt: 'Voor de twee miljoen die het Bad- zuid gaat kosten, kun je zonder de Gorzenaren een centimeter bassin tekort te doen, twee zwembaden In Schiedam bouwen'. Tijdens het gesprek dat we met de heer Hagendoorn hebben, valt herhaaldelijk de verzuchting: 'Weggegooid geld'. Twee nuljoen voor Bad-zuid is doodzonde, want het kan allemaal veel goedkoper. Met een prefab-bad. 'Door voor een geprefabriceerd bad te kiezen kun je niet aleen veel goedkoper wer ken, maar ook de bouwtijd aanzien lijk bekorten". Ander voordeel is volgens de heer Hagendoorn dat men tevens af is van het probleem: Wel of niet bad G roenoord overkappen. Het in. struetiebad. waarvoor de Sportraad maandagavond als oplossing heeft gekozen, zou dan niet meer nodig zijn. Bad-zuid kost ongeveer één miljoen en laat zo ruimte voor de bouw van een tweede zwembad in Schiedam. Wanneer B. en W. zouden beslis sen een derde bad in Woudhoek- Spaland te bouwen, is het mogelijk dat de zwembaden nog goedkoper uitkomen vanwege serie-produktie. Aleer: de bodemgesteldheid zou aan de prijs nog nadelig kunnen beïnvloeden'. Vertegenwoordiger Hagendoorn, daarnaar gevraagd, beschouwt de plannen om in Bad-zuid een be weegbare vloer aan te leggen hierdoor kan men van een vol waardig bassin een pierebad maken voor o.a. therapeutische baden als een regelrechte misser. Een be weegbare vloer is bij onregelmatig MODEMAGAZIJN' hoogstraat 155-15" schiedam, tel. 26 80 27 voor één prijs 8» onderhoud binnen twee jaar 'naai de knoppen 'In mijn ontwerp is dat eenvoudig en makkelijk op te lossen door het waterpeil te ver lagen en de instapmogelijkheid van het bad aan te passen. Echt. het hoeft allemaal niet zo duur te zijn'. Waarom deze actie meneer- Ha gendoorn? 'Kijk..ik heb gelezen dat het nieuwe bad zo duur was voor de gemeente. Toen ben ik gaan speuren of er iets te realise ren zou zijn voor een zacht prijsje. Na veel omweegn ben ik bij een architect terecht gekomen Riet veld in Gouda die een ontwerp heeft willen maken. Daarna ben ik naar burgemeester Roelfséma ge gaan met de cijfers. Z'n antwoord was: dat kan niet, want het is al lemaal al uitgegeven aan de Hei demaatschappij. Dan weet je het wel De heer Hagendoorn: 'Maar men moet niet vergeten dat er een wet in de maak is die voorschrijft' dat er per klas- eenmaal per week ge zwommen moet wórden. En waar moet je, als je voor de huidige manier vanzwembad-bouwen kiest, straks het geld en de ruimte van daan halen'. ADVERTENTIE a iEyb yóoraf'prijsopgave [SmffijJ SfeytÖ'uinasira'ai'78 a Af>sT Schiedam J.v =;;-.v' ffiasJ. Teiéfo»" TW.—2S 86 38 Off/ Philips dealer >v% i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wijkvereniging Groenoord gaat met de bejaarden op stap. Op woensdag 12 mei gaan verenigingsleden met 65+sers uit de wijk een reisje ondernemen naar Noord-Brabant, waar onder andere Baarle-Nassau zal worden aange daan. Het vertrek is om acht uur vanaf de boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel, waar men die zelfde avond nog omstreeks zeven uur weer hoopt te arriveren. Het reisprogramma omvat onder meer een boottocht van twee en een half uur door de Biesbosch, een koffietafel in de jachtzaal van landgoed Schaluinen en een bezoek aan het Safaripark in de omgeving van Tilburg. Aan deze tocht naar Noord-Bra bant kan deelgenomen worden door 52 bejaarden. Men kan zich hier voor opgeven bij de heer J. J. Le vens. Straussplein 332, tel. 706967 en bij de heer H. Gusman, B. Ver- hallenplein 80, tei. 710312. De prijs voor deze tocht bedraagt 10 gulden, niet-leden moeten 22 gulden betalen. Het verschuldigde bedrag meet bij de aanmelding voldaan worden. Leden van de wijkvereniging Groenoord worden verzocht hun lidmaatschapskaart mee te nemen. SCHIEDAM De 7-jarige Eddie Wiese heeft gistermiddag een flin ke hoofdwond opgelopen toen hij plotseling de weg overstak en tegen de auto van de 35-jarige B. R. W. sloeg. Het kind kon na behandeling in. het Gemeenteziekenhuis weer terug naar huis. Kregen de regeringspartijen lan delijk een dreun, in Schiedam ga ven de jonge mensen een flinke opdonder. Aan kamerzeteels krijgen KVP. CH, AR en WD slechts 20 plaatsen tegen 67 voor de "rode drie". Met deze uitslag in de progres sieve handen zou het zelfs moge lijk zijn, dat de rode drie (PvdA. D'66 en PPR) gingen regeren als zij hun akkoord uitbreiden met de Kabouterpartij, die maar liefst 14 kamerzetels veroverde. Deze vier partijen zouden 's lands zaken kunnen regelen met een meerderheid van 81 zetels. Al les blijft natuurlijk nog illusie, misschien tot de aciittienjarigen bij de volgende verkiezingen mogen meestemmen. Opvallende zaken: De PSP haalde 23 zetels, terwijl er in Schiedam geen PSP-raadslid of af deling meer te bespeuren valt. De CH-Udink kreeg met vijf zetels de één na onderste plaats op de rang lijst van politieke partijen toebe deeld. Nog lager eindigde de Mid denstandspartij met één zetel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Die ren houdt op vrfjdag 7 mei haar grote jaarvergadering in de grote zaal van gebouw Irene die door erevoorzitter de Schiedamse h.i.p. van politie H. Willems van Beve- ren zal worden geopend. Op de agenda staan onder meer een be spreking van het Jaarverslag over 1970 en de begroting voor 1971. De vergadering begint om acht uur. Tijdens de nieuwe bestuursver kiezing zal mejuffrouw Reuvers zich niet herkiesbaar stellen. De zittende leden de heren A. Bron wasser en A. J. Denkelford zijn wel herkiesbaar. Voorgedragen als nieuwe bestuursleden worden me vrouw J. J. P. van der Kraan-van der Touw, de heer C. A. Zuidwijk en de heer J. Giesselbach. Dit jaar viert de afdeling Schie dam bovendien haar vijftig-jarig bestaan, wat de propaganda-com- missie heeft geïnspireerd tot het organiseren van een tombola met vele-aantrekkelijke-prijzen. Na af loop van de bijeenkomst houdt Han Rensenbrink een lezing, geïl lustreerd met dia's, onder de titel 'Dieren zoals ze zijn.' Een film over Artis sluit de feestavond af. (Van een onzer verslaggevers: SCHIEDAM De wljkverenigir. Nieuwland houdt vanavond ha a maandelijkse ruilbeurs in een lo kaal van de Prins Bemhardschoo' aan de Burg. van Haarenlaan 1155 Het lokaal is voor de jongeren open om zes uur, terwijl volwas senen vanaf acht uur in de school terecht kunnen. De entree bedraagt een kwartje per persoon. Het bestuur van de wijkvere niging heeft onlangs besloten dat gedurende de maanden juni. juli en augustus geen ruilbeurs georgani seerd zal worden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de supermark, Van der Graaft aan de Burgemees ter van Haarenlaan is gisteravonc, de 16-jarige B. V. B. op heterdaad betrapt toen hij een poging tot diefstal ondernam. Omwonenden hadden hem door een raam naar binnen zien gaan. De man, die van beroep bouwvakker is, is ingeslo ten. 'Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aan boord van dc Griekse tanker 'Mary Livanos' n het dok bij Wilton-Pijenoord heeft gisteravond de dekknecht M. Do- schoris een ongelukkige stap ge maakt, waardoor hij in een ge opend rooster viel. Na een val van zeven meter kwam de dekknecht terecht op een stoomturbine. Het slachtoffer is met een schedelba- sisfractuur in het Gemeentezieken huis opgenomen. DS'70 kreeg zeven zetels en de CPN acht. Over het algemeen blijkt, dat deze jonge kiezers een eigen di'em- pel hebben aangelegdVan de 28 deelnemende partijen aan deze verkiezingen zouden er volgens deze uitslag 12 een zetel krijgen. Op de stembiljetten was veel ruimte opengelaten voor het geven van een "waarom-verklaring." Veel mensen maakten van de mogelijk heid gebruik om te vertellen waar om zij die partij stemden. Een KVP-stemmer: Ais je katho liek bent kan je het beste KVP stemmen. Een PvdA-stemmer: De PvdA is een arbeiderspartij. Ik word ook een arbeider. Nog één: Ze kwamen met de nieuwste regering. VVD-stexnmer: Omdat er orde en gezag moet zijn. En; omdat ik deze gezag 150 zetels gun. Iemand van de CHU: Omdat de socialisten het geloof willen verbieden. Nog één: In de kerk zeiden ze dat het goed was. D'66: Omdat deze partij fouten durft te maken. En: Dit is tenmin ste geen oude-zakkenpartij. CPN- stemmer: Omdat het in Rusland goed geregeld is. En: Omdat de CPN voor hoger jeugdloon is. PSP- stemmer: Omdat ik een overtuigd pacifist ben en Omdat ze een lek kere vrouw is. 'Bij de PPR wordt diverse malen genoemd, dat deze partij veel doet aan en voor de ontwikkelingshulp. Een Kabouter-stemmer: Omdat ik van sprookjes hou. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse gemeenteraad houdt donderdag avond 6 mei een bijzondere open bare vergadering over de sanering en reconstructie van de binnenstad die plaats zal vinden in de aula van het Stedelijk Museum De raad zal zich dan moeten uit spreken over de zeven uitgangs punten voor de binnenstadssane ring zoals die zijn neergelegd in Ie adviesnota van B. en W. Op de lijst van ingekomen stukken staan ook de plannen C 'van de PJG) en D (van de Delftse studenten) die mede in de beraadslagingen zullen worden betrokken. Tijdens deze bijzondere raads- bijeenkomst zal voorts het PCG- raadslid R. van Raalte opvolger van de lieer H. van der Waal, wor den beëdigd en geïnstalleerd. Deze voor Schiedam historische raads vergadering begint om acht uur. fl tl it

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1