HENGELAARSBQHD NEEMT ACTIE OVER VAN WATERSPORTERS Werk van Jan van Stolk hij De Kat ten- beker Met handje in roltrap Auto! weg Bravenboer wint op de streep Trainers- diploma na 28 weken cursus 98 KW-MARS: PLEZIER VOOR 3200 LOPERS m Coureur contra Ahoy Huisvuildienst Ingebroken in sportkantines *J|&1 Ruziemaker valt door ruit Voor 18 mille aan sigaretten weg Door rood liclit: één gewonde Hersenscliu deling na kopduel Vlam in de pan Snel heidscon trol e Tegen lichtmast (Van ean onzer verslagge vers) VLAARDINGEN Na de oproep van de Vlaardingse en Delftse watersporters doet het bestuur van de Vlaar dingse Hengelaarsbond een beroep op alle sportvissers za terdag 22 mei te helpen met het schoonmaken van de Vlaardingse Vaart. De schoonmaakactie begint zaterdagochtend om 9 uur. De bedoeling is dat de vaart vanaf de sluisjes aan de Kor- tedijk zover mogelijk richting Schipluiden vuilvrij zal wor den gemaakt. Vrijwilligers kunnen zich zaterdag aanmelden bij het gebouw van de watersport vereniging De Kulk en eerder bij de heer J. van Aperen, H. R. Holstraat 73, telefoon 346406. De onlangs door Maasland- se schoolkinderen gehouden schoonmaakactie in de Vliet- landen en vlieten heeft onge veer 90 kubieke meter vuil, voornamelijk plastic zakken, drijfhout, lege flessen en spuitbussen opgeleverd. Voor hun reinigende arbeid zullen de kinderen worden onthaald op een voorstelling van de natuurfilm Wadden zee Vogelland, morgenmiddag in Het Trefpunt. KeramieKbeesten van Jan van Stolk ilfë Een groot aantal groepen defileerde zaterdag voor het stad huis aan de Grote Markt. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Op het parcours van de vroegere Rotter damse Leeuw vond een clubontmoeting plaats tussen de ren nersverenigingen De Coureur en Ahoy'-combinatie. De prof Wil Bravenboer kwam daarbij als overwinnaar uit de bus. breekt afvalstoffen af 1 liter J£$5r (Van een onzer verslaggevers) vers) SCHIEDAM Schiedam heeft het afgelopen weekein de in 't teken gestaan van de jaarlijkse Koningin Wilhel- minamars. Rond de Plantage ontspon zich zaterdag het ge bruikelijke rumoer voordat klokslag half drie het start sein werd gegeven voor deze prestatietocht, waaraan door ruim 3200 wandelaars werd deelgenomen- ml Burgemeester Roelfsema plus organisatoren op het bordes. MAANDAG 17 MEI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 13 Sa Vaart most schoon aaagy.rvmiM.t firzar-i» a. sbt (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de exposi tiekelder van kunsthandel De Kattenbeker is tot 29 mei werk te zien van de Oosterbeekse kunste naar Jan van Stolk (51). Een tien tal keramische plastieken, dierfi guren en enkele stukken potterie zijn te zien samen met een aantal houten plastieken. Dit laatste werk van Van Stolk is nooit eerder tentoongesteld. Pas 'n jaar houdt Jan van Stolk zich met dit nieuwe materiaal bezig. Hij zoekt naar nieuwe vormen in forse blokken hout, vaak afzelia, eiken, larix en appelhout. Jan van Stolk. die in 1920 op de Canarische Eilanden werd geboren, kreeg zijn opleiding van Luigi de Lerma aan de Arnhemse Academie. Al vele jaren woont en werkt hij in Oosterbeek. Werk van hem is onder andere opgenomen in de perma nente collectie van Het Scheppend Ambacht in Delft. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de winkel van C. A. aan de Hoogstraat is zaterdagmorgen de tweejarige M. van der Have met een handje tus sen een opening in de roltrap ge komen. De roltrap kwam automa tisch tot stilstand. Politie en brandweerlieden hebben het kind bevrijd. De GG en GD nam het jongetje mee naar het ziekenhuis, waar het is onderzocht. Het-kind mocht naar huis. Door de bevrijding van het jongetje ontstond vrij grote schade aan de roltrap. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In een café- taria aan de Rijkestraat heeft vannacht de 22-jarige J. J. D. ruzie gehad met een andere bezoeker. Hij sloeg naar de man, doch miste. Het gevolg was dat D. zijn even wicht verloor en door een ruit viel. Hij moest met een verwonding aan de arm naar het ziekenhuis wo: gebracht (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bij een in braak in een grossierderij aan de Westhavenkade zijn 53 dozen siga retten ter waarde van 18.000, ontvreemd. In de nabijheid is een grijze vrachtauto gezien, met rode letters aan de zijkant. Ieder die inlichtingen kan geven, wordt ver zocht zich met de recherche in verbinding te stellen. De inbraak is gepleegd in de nacht van donder dag op vrijdag. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De zeventienja rige Schiedammer J. F. is zater dagmiddag omstreeks half zes op de hoek Burgemeester van Haa- renlaan-Nieuwe Damlaan aangere den door een personenauto. De bromfietser moest met een sleutel beenfractuur en enkele schaaf wonden naar de Dr. Noletstichting gebracht worden. Na behandeling Icon hij weer naar huis. De automobilist, de 32-jarige fabrikant A. A. van V. is volgens (fe politie door het rode stoplicht gereden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het weekend hebben twee Schiedammers aangif te gedaan van diefstal van hun wagen. De heer M. A. Muller raak te z'n gehuurde Peugeot kwijt, die hij vrijdag had geparkeerd bij het station. In de wagen lag een film camera. De Volkswagen die de 32- iarige H. de Koster in de Ooster straat had neergezet, bleek zater dag eveneens verdwenen. x-r-r. ï- V, 1 v. N V"Yv 77! i Hoewel de A- en B-amateurs on geveer een minuut achter elkaar startten sloten de B-amateurs zich spoedig bij de A-amateurs aan. Er werd niet hard gekoerst en hoewel er wel veel ontsnappingen waren, werden deze allemaal weer teniet gedaan door Wil Bravenboer. Toen de meute op de finish kwam aangestormd leek het dat Nico Moerman deze sprint zou gaan winnen. Maar op de meet gooide Wil Bravenboer zijn fiets naar voren en passeerde hij Nico Moerman bijna onzichtbaar. De uitslag bij de A-amateurs: 1. Wil Bravenboer, (Ah), 2. Nico Moerman (C), 3. H. Uitenboogaard, (Ah), 4. P. de Pagter, (C), 5. H. Verspeek (Ah), 6. J. v. Geest (C). Bij de B-amateurs: 1. C. Ruis, 2, T. Galen, 3 J. Renders, 4. T. Graal, 5. J. Dalsum, 6. H. de Plaat. Bij de nieuwelingen was er dit keer een grotere opkomst dan an ders. De eerste tien kilometer bleef alles bij elkaar. Toen sprong Hans Schouten weg; hij kreeg drie man mee. J. Olsthoom, P. Kouwenho- ven, en P. Brouer (later gediskwa lificeerd). Uit deze kopgroep van vier man sprong Hans Schouten samen met Jan Olsthoom weg. In de finale moest Olsthoorn het te gen Schouten afleggen. De uitslag: 1. H. Schouten, (C), 2. J. Olsthoom (Ah), 3. P. Kouwe- naar (Ah), 4. A. Apon (Ah), 5. A. Goosen (Ah), 6. L. Neleman (Ah). De winnaars bij de aspiranten waren: 1. P. Grootegoede (Ah), 2. M. Meeldijk (C), P. den Oute (Ah), 4 T. Kuys (A), 5 J. Hammendorp (Ah), 6. A. Schouten, (C), 7, A. Moerman (C). (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM Na 28 weken van intensieve studie en voorbereiding heeft afgelopen zaterdag de afslui ting van de cursus voor korfbal trainers plaatsgevonden. De kandi daten, afkomstig uit alle delen van Nederland, werkten zaterdag op 't veld van Succes onder het toe ziend oog van de Heer Kolk van CRM, het onderdeel „eigen vaar digheid" af. De onderdelen theorie waren al eerder aan de beurt ge weest. Na het behalen van het diploma krijgt de cursist zijn B-licentie. Hij kan dan op verantwoorde wijze training geven aan alle krofballers uitkomende tot in de tweede klas van de KNKB. Voor de topploegen ziet de heer Maekenbach liever een trainer met een A-licentie. Vanaf oktober hebben de deelne mers gastvrijheid genoten bij Sus- ces. Vijf kandidaten werden voorlopig afgewezen. Een herexamen in ok tober geeft hun nogmaals de kans het diploma te behalen. Een extra vermelding kreeg de heer Van Beek, voorzitter van Succes, die als oud ste deelnemer met vlag en wimpel door het examen heenkwam. VLAARDINGEN Op Hemel vaartsdag wordt in Vlaardingen geen huisvuil opgehaald. In plaats daarvan gaan de vuilniswagens een dag eerder, woensdag 19 mei, langs de huizen. (ADVERTENTIE) Onmisbaar in tent of caravan, nu kunt U gaan en staan waar U wilt, toiletproblemen zij'n opge lost met deze flacon toiletvloei stof, die gegarandeert aile afval stoffen afbreekt. Schenkflacon toiletvloeistof voor het afbreken van alle af valstoffen, inhoud 1 liter. U koopt 'm nu extra voordelig voor nog géén twee gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de camping-afdeling, 2e eta ge, de verkoop van deze flacon toiletvloeistof voor het afbre ken van afvalstoffen, inhoud 1 liter, nu voor 1 Campingtoilet vanaf f 19.75. Ook m»*nd»gmorgen open Géén tel. of schrift, best (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de kantines van Excelsior en Hermes DVS. In beide lokaliteiten kwamen de dieven binnen door de deur open te rukken. Uit allerlei automaten verdween een onbekend bedrag aan geld. De hoofdmacht defileerde eerst voor burgemeester Roelfsema die zich met de leden van het ere-co- mité op het bordes van het stad huis had. opgesteld. Het was een kleurrijke stoet die vooral ook door de drumbands en het vele vlagver toon een boeiend tafereel was voor de duizenden Schiedammers langs de route. Terwijl de wandelaars zich op het pad begaven, vond in de bur gerzaal de gebruikelijke ontvangst plaats van de organiserende vere niging, het vendel Schiedam Ook het bestuur van de jubilerende Dierenbescherming (de KW-mars stond dit jaar in het teken van het dier) was hierbij aanwezig. Na de terugkeer van de tippe laars in de Plantage werd de deel nemers een muzikaal programma gepresenteerd en reikte Philip van Oordt, leider van de KW-mars de groeps- en persoonlijke prestatie- prijzen uit. Dat het aantal deelnemers aan deze KW-mars met het jaar terug loopt vindt men niet zo verontrus tend. De totaal verregende mars van 1969 leverde nog 3679 inschrij- '</sV. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Tijdens een voetbalwedstrijd tussen elftallen van Neerbos en Verolme, die zater dagmiddag op het HVO-terrein werd gespeeld, is de 29-jarige W. de Vries uit Rozenburg bij 'n kopduel gewond. Hij liep een hersenschud ding op en is naar het ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zondagavond is bij de weduwe H. J. Groote in de Jan Oudegeeststraat de vlam in de pan met frituurvet geslagen. Buren hebben de vlammende pan op het balkon gesmeten. De brandweer die gealarmeerd was. behoefde niet in aktie te ko men. De schade aan de keuken bleef beperkt tot een geblakerd plafond en een gesmolten raam- ventllator. vingen op. In wandelsportkringen schijft men de afnemende belang stelling toe aan 't feit dat de wan delgroepen er de voorkeur aan ge ven deel te nemen aan marsen die in bosrijke streken worden gehou den. De omstreken van Schiedam worden er bovendien niet mooier op nu de woningbouw grote delen van de polders opslokt. Nu er geld beschikbaar is voor het collectief huren van autobus sen, wordt aan een wandelmars in het midden of het oosten des lands vaak nog een .dagje' verbonden. De beste Schiedamse prestaties werden zaterdag geleverd door groep 5 van de gymnastiekvereni ging THOR. Zij kreeg tevens de wisselprijs. Eerste prijzen verdien den de padvindersgroepen Burge meester van Haaren (8 km.)..de Schakel (12 km.) en de Dr. Sauer- school uit Kethel (8 km.). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse politie heeft zondagavond met de Mesta-apparatuur een snelheids controle gehouden op de Horvath- weg. Dertine automobilisten kregen een bekeuring. De hoogste snelheid waarmee gereden werd was 96 ki lometer per uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door nog onbe kende oorzaak is de dertigjarige, in Wezel woonachtige, Joegoslaaf J, D. zondagavond met z'n auto op de Hargalaan tegen een lichtmast ge reden. De man kwam met de schrik vrij. Z'n vrouw die naast hem zat. moest met borst- en knieklachten opgenomen worden in het Holyzie- kenhuis.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1